Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) Saccco válasza 3800+ (#66300) üzenetére


Saccco
nagyúr

VA

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66302) rekop válasza Qtya123 (#66287) üzenetére


rekop
senior tag

Én ugyanerre a távolságra 55A1-et vettem. Nálam ~300k volt a lélektani határ, előtte két 65-ös VA Samsungot vittem vissza, mert borzalmas minőségű panel volt bennük(Q60, AU8002).
Azt kell mondjam, brutális a különbség az A1 javára, ezekhez a kategóriás LCD-khez képest. Igaz az A1-en kicsit kevés a fényerő, de én nagyrészt este filmezek, úgy teljesen vállalható. DV-el teljesen rendben van, a HDR már kevésbé, de szerencsére a tartalmak már nagyrészt DV-ben jönnek. Szóval én nem bántam meg, hogy elengedtem a 65"-t a képminőség miatt, pedig az a méret jobban mutatott a szobában.

Edgerouter Lite eladó: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#66303) rainman72 válasza 3800+ (#66300) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tudtommal a TCL nem forgalmaz ips-t,hála az égnek,legalábbis itthon.
A 65" meg sok márkánál IPS,marad a Samsung?? meg a TCL,illetve 1-2 drágább Philips.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66304) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

43"-ban melyik gyártó ad VA-t?

(#66305) rainman72 válasza diegho (#66304) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ami biztos az a TCL.
A többi lutri lett sajnos :DDD
Talán még a Samsung de ott is lehet keveredés.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66306) diegho válasza rainman72 (#66305) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi!

Philips vagy TCL lenne, szóval akkor inkább utóbbi. P625 vagy C725 legyen?

(#66307) rainman72 válasza diegho (#66306) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mi a felhasználás?
Ha csak tv adás meg mondjuk játék arra jó a P series is,Netflix 4K DV-höz már inkább a C series
Elvileg a Philips 43PUS8505-8506 is VA panelt kapott,de csak a kifutó 8505-ről van itt info,abban tényleg az van.Az a baj hogy a displayspec.néha téved ilyen szempontból,főleg Philipsnél.
Én szem.szerint a 43PUS8506 jelenlegi árát meg sokalom is.
Viszont a 43C725 ára elfogadható(150e)
viszont csak P615-t találok 115-ért.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66308) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó helyen kérdezek, de ide írnék először.
Okosítanám a tv-zést. Egy 7 éves plazma panáról van szó. (1-2 éve levágja a kép széleit, még nem találtam meg a jó beállítást, lehet firmware gond).

A cél youtube, netflix a tv-n. Ehhez jobban járok egy korszerű okos tv-
vel, vagy egy hálózati medialejátszót vegyek az öreg tv mellé?

Javítanék a hangzáson is. Tudom, hogy a keskeny tv-kbe csak "papír" hangszórók férnek, de a hifi erősítőm is kiváltanám. Létezik nem drága, de értelmes hangsugárzó érzékelhető térhangzással?

Köszönöm a tanácsokat!

(#66309) temppro válasza rainman72 (#66286) üzenetére


temppro
tag

A 706-nak mi az előnye a 705-höz képest? Érdemes a 706-re +60-at kiadni? Várható hogy a 706 ár fog esni húsvétig? :F

(#66310) rainman72 válasza DZs (#66308) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Okositani MI stick vagy box.(NF 4K)
Hanghoz TCL sb 6110 vagy 9030.
Ezek kiindulásnak jók,ha nem akarsz tvt cserélni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66311) rainman72 válasza temppro (#66309) üzenetére


rainman72
Topikgazda

2.1hdmi és VRR a next konzolokhoz.
Árat nem tudom,lehetetlen megmondani :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66312) diegho válasza rainman72 (#66307) üzenetére


diegho
nagyúr

Sima TV lesz alapvetően, meg a gyerekeknek YouTube nézés. Ha már lehet olyan kellene, amin mondjuk egy YouTube könnyen kezelhető, tehát ha van beépített "egér" a távirányítóba, az nagy előny. Telekomnál fogom venni, mert vettem egy új lakást és oda elhozom kamatmentesre, de mivel nagyon ritkán leszünk a lakásban (havi 1 hét kb) ezért feleslegesnek tartom egy nagyobb TV vásárlását.

(#66313) rainman72 válasza diegho (#66312) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Arra jó a 43P615.
De légegér csak az Lg-nél van,43UP78,és ez szinte biztos hogy ips lesz(Tkom készletet néztem)
Az Lg 43Nano753-ból lehet mind2 panellel plus ott a magic remote,de az csak valszeg otthon derül ki milyen panel került bele.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66314) diegho válasza rainman72 (#66313) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Még átgondolom, hogy mennyire ragaszkodok a VA-hoz, igazából a lányoknak szerintem teljesen mindegy, hogy mit néznek, csak TV legyen :DDD

(#66315) rainman72 válasza diegho (#66314) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Igazság szerint tv adáshoz meg yt-hoz ilyen kisebb méretben nem lesz rossz az ips-se.
Nekem van mind2 panel felváltva,nyugodtan bevállalhatod.
A TCL igazán csak full sötétbe inkább mivel VA,filmezni, meg a droid miatt.De mondjuk HBO GO/MAX az Lg-n is ez szokott még szempont lenni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66316) diegho válasza rainman72 (#66315) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem lesz se HBO se Netflix, arra a havi pár napra. A másik lakásban van minden is. Szerintem bevállalom akkor a 43UP78-at, az jónak tűnik.

(#66317) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Egy 49"-os Samsung H6400 sorozatú tévém van, anno egy ajánlott típus volt. Teljesen meg vagy ok a képminőségével elégedve, csak szeretnék egy nagyobb méretűt, 55"-60" körüli az elképzés, de még nem OLED.
Mit tudtok ajánlani, ami hasonló képminőséget tud, főleg Samsung márkában. Főképp film és sorozat külső médialejátszóról, Netflix, HBO, HD TV adások, amit szoktunk nézni.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#66318) rainman72 válasza sza.sa (#66317) üzenetére


rainman72
Topikgazda

60" elég mellőzött méret.
De ha Samsungnál maradsz talán találsz itthon.Eggyel a legalapabb fölött [60AU8002]
Vagy az Lg-nek van még 1-2 modelje.
55" jobban elterjedt.Ebben a méretbe AU8002-9002 vagy Q60-Q70.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66319) N0rbisan


N0rbisan
csendes tag

Szervusztok,

1. Kb. 370-450 között szánok a TV-re.
2. Van Xbox One X-em, ha nem lesz akkor lesz más. Mostanában csak Netflixet és YouTube-ot nézünk mert van 2 gyerek, de azért lassan szerezném bepótolni az elmúlt évek lemaradását film fronton.
3. 55"-ös TV kell
4. Nappal világos a szoba éjszaka meg sötét. Délután a TV-vel szemközti falról visszaverődik az erkélyajtón besütő nap.
5. Szemből nézem/nézzük jó a VA panel is.
6. Nem lenne utolsó ha 4k HDR filmet le tudnék játszani pendriveról SSD-ről. Vagy ha van Xbox akkor ez nem releváns, jobb arról lejátszani VLC-vel?
7. HDMI 2.1, USB 3 gondolom kellene a filmek lejátszásához.
8. Tökmindegy hol a talpa, tetszik a SONY szélén lévő talp, stabilnak tűnik.
9. Nincs preferenciám.
10. Jólenne ha DLNA módszerrel tudnék gépről 4k hdr filmeket nézni rajta.
11. Lehetőleg új.

Most egy SAMSUNG UE40EH5300W-m van, csóró egyetemistaként vettem az Xbox360-hoz. Kicsi , nagyon tükröződik benne a fény, még a TIZEN előtti smart TV van rajta, nincs egy épkézláb program rajta de bezzeg CHEF TV az van.... Csak a SAMSUN anyconnectet használom UMS serverrel a laptopon. Nem az igazi, nem tudok belepörgetni néhány filmbe, néhányba nincs felirat.... néha 3 verziót szedek le mire 1 et lejátszik, stb....

DLNA megoldás most nagyon jól bejött itthon, de a mostani Samsung TV-vel is elég nyűgös tud lenni, de akár adathordozóról is jó lenne a lejátszás, viszont ahhoz nemhiszem hogy elég az usb 2.0, vagy játszam le Xboxon VLC-vel? HA az teljesértékűen jó akkor nem kell USB3.

Elvégeztem a házifeladatot, felmértem a terepet nagyjából.
Először Sony X90J-t akartam aztán Hisense U8G-t aztán SAMSUNG QE90A-t. aztán LGC1-et.
Olvastam RTINGS-et, Néztem HDTV Testet Vincentel. Időtálló TV-t szeretnék.

Sony X90J-nél tulajdonképpen tetszik hogy van DV ami úgytűnik gyorsabban terjed mint a HDR10+, van USB3 (kell ez nekem? Xbox-ról VLC-vel is le tudo játszani a 4k DV filmeket?), Google TV talán jobb mint a többi saját fejlesztésűek, van rajta VLC, nagyobb választék , talán a GoogleTV is frissül néha mint a telefonom tehát javítgatnak hibákat, idővel kifinomultabb lesz.(?)
Ami miatt vacilálok a 24 dimming zóna, és hogy, sem a 120hz DV nem támogatott és a VRR-sem, nem is biztos hogy valaha lesz támogatva, ha lesz is kitudja nem lesz e melette kikapcsolva a local dimming, stb mint a X900H-nál.

SAMSUNG QN90A-ról kiderült hogy itt inkább a QN95A felel meg az Amcsi csúcs verziónak. Amit talán meg is vennék, hiszen van 4db HDMI2.1, 120Hz VRR, kb 600 dimming zóna, nagyszerű színek, fényes mint egy atomvillanás, jó az antireflex rétege, egy sor review dícséri. A One connect boxot viszont még nem tudom hogy, előnynek vagy hátrányak fogjam fel.
Minél többet olvasok a TV-ről, annál többa probléma! Egész fórumok vannak róla... PL.: "dirty screen"- elég durva tud lenni, össze vissza szabályoz a local dimming, nem játsza le rendesen a 4k HDR filmeket(kockásodik, grain-es), túlságosan kivilágosítja őket, sok fileformátumot nem játszik le(ahogy a mostani se), TizenOS-t sem dícsérik, nincs rá egy épkézláb médiaplayer. Eleve sose lesz DV, ha csak ez maradna a hibalistámból megoldás nélkül akkor nézek sima HDR10 filmeket, vagy 10+-osokat.

LG nél még ott tartok hogy nem akarom hogy beégjen drága tv mert a gyerekek feleségem otthagya az Xbox home screenen stb. Meg nem vagyok benne biztos hogy jó lenne a világos szobába. USB 3 ezen sincs, van DV 120Hz meg VRR, nem rossz az OS bár nem tudom milyen appok vannak rá. Ha jól tudom nem teljesértékű a HDMI 2.1 portja sem.

Szerintetek?

(#66320) pecccccccca válasza N0rbisan (#66319) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem nincs szükséged új tévére, ha összes felsőbb kategóriás tévéről sikerül lebeszélned magad.
Amiket felsoroltál mind közül a C1 a legkompromisszum mentesebb és a legszebb képet az adja vissza. Viszont itt meg a beégéstől félsz.
Vedd a legolcsóbb legszarabbat. Abban nem fogsz csalódni, mert abban csak csalódni lehet…
USB 3.0 nem kell a filmek lejátszásához, nem véletlen nincs egyik tévén sem.
C1-en pedig miért ne lenne teljes értékű a 2.1 HDMI? Bizonyos Philipseken és Sonykon nem az valóban, de LG-n nincs semmi korlát.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#66321) N0rbisan válasza pecccccccca (#66320) üzenetére


N0rbisan
csendes tag

TV fronton kissé le vagyok maradva mint látod, csak szeretnék jól dönteni, nem fogom 2 évente cserélni, amit megvezsek az lesz jódarabig.
Nem lebeszéltem magam, csak ahogy olvasgattam, nézelődtem, mindig megtetszett valami más, kérdések merültek fel bennem, hogy mire is van szükségem, és azt hiszem bizonyos hardveres és vagy softveres minőségbeli problémák miatt jogos a félelmem. Elég sok selejtes cuccot sikerült kifognom a boltok polcairól. Amikről a gyártó hamar megfeljtkezett, nem javítottak rossz funkciókat stb.

Ezért kérdeztem meg a ti véleményeteket.

Megnézegetem a C1-et kicsit jobban. Beégéssel kapolatban mennyire kell aggódni a mai LG-knél? Kereskedelmi meg hasonló TV csatornakat nem nézek, előfizetesem sincs, csak Netflix, filmek, xbox játékok.

Köszönöm a válaszodat.

(#66322) pecccccccca válasza N0rbisan (#66321) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Vagyunk itt páran akik a QN90-95-öt részesítik előnyben és vagyunk páran akik a C1-et és vagyunk akik a Sony-t.
Egyöntetű választ nem nagyon fogsz kapni.
Van olyan aki 5-6 év nézi az OLED tévéjét beégés nélkül. Nekem is C1 van például. Ezek már nem a korai OLED panelek, hogy könnyen beégnek. A webOS meg kinek, hogy áll kézre. Van akinek borsódzik tőle a háta, nekem pl nagyon tetszik és egyértelmű. Nem android, hogy szinte bármit feltelepíthetsz rá, de aki nem hardcore user annak mindegy is.
A légegér meg az én véleményem szerint a legjobb dolog amit kitalálhattak tv vezérléshez.

Selejtes cuccok valóban mindenhol előfordulnak. Tévéknél meg leginkább az olcsóbb kategóriásoknál fordul elő valami ami nemtetszést válthat ki.

Összességében neked kellene valahogy kipróbálni őket, hogy melyik áll közelebb hozzád. Egyéne válogatja.
Technika szempontból az LG az aminél talán nincs semmi kivetni való. Amibe bele szoktak kötni, hogy a HDR fényerő kevés lehet nappali filmezésnél. Viszont az OLED előnye sötétben jön ki rendesen.

Humorban nincs helye tréfának!

(#66323) bnorci71 válasza pecccccccca (#66320) üzenetére


bnorci71
addikt

a kék az nem USB3.0?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66324) rainman72 válasza pecccccccca (#66320) üzenetére


rainman72
Topikgazda

"USB 3.0 nem kell a filmek lejátszásához, nem véletlen nincs egyik tévén sem."
Ez azért igy ebben a formában.. :D
Hirtelen,minden Philipsen szinte mondjuk
2 éve,TCL C725...stb,meg gondolom az oledeken,Sony-n :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66325) pecccccccca válasza bnorci71 (#66323) üzenetére


pecccccccca
senior tag

De az USB 3.0.
Amikor én a topikba érkeztem és ezután érdeklődtem akkor még nem nagyon volt 3.0-ás a tévéken illetve, ha volt is nem tudtam róla.
Viszont nem általános. Egy két tévén elvétve akad.
Én a DP portot hiányolom inkább róluk.

Humorban nincs helye tréfának!

(#66326) pecccccccca válasza rainman72 (#66324) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Talán pont te írtad nekem anno, hogy ne nagyon keressek USB3-as csatit a tévéken. Nem biztos, vissza nem kutatgatok.
Azóta meg nem néztem utána, hogy melyik típusokon van.
C1-en biztos nincs!
Egy két típustól eltekintve alig van USB3.0 a készülékeken, nekem ez volt a a kérdésre a topik válasza. Nekem is kellett volna illetve szempont lett volna vásárláskor. Mindegy.
Filmekhez nem kell USB3.0.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#66327) rainman72 válasza pecccccccca (#66326) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem hinném :F :F
Philiseken ott vigyorog évek óta igy valszeg keversz vkivel,de nem gond,azért vagyunk itt h segitsük egymást :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66328) N0rbisan válasza pecccccccca (#66322) üzenetére


N0rbisan
csendes tag

Tudom hogy az OLED-ek relatíve nem számítanak hűde nagy fényerejűnek.
De e tekintetében sajnos nincs mihez hasonlítanom, nincs infóm aról hogy a mostani TV-m mennyire fényes számszerűsítve. Sacperkábé ezek a 8 éves LCD tv-k mennyire számítanak fényesnek? Ha egy oled most 700nit akkor mennyi ez enyém kb?

Igazából ez a mostani TV is "jó" volt eddig, bár én már egy ideje tervezem ezt a beruházást, nyilván akármelyik TV a felsoroltak közül időugrásszerű változást fog jelenteni. Légegeret ismerem tényleg briliáns.

(#66329) pecccccccca válasza N0rbisan (#66328) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nem tudom milyen nitet tud a mostani tévéd, de biztos kevesebbet mint 700. Talán 300-400.
Nekem pl a C1 HDR-ben és DV-ben is tökéletes, még néha sok is. Van akinek egy 6000W-os vaku fényereje is kevés lenne amitől kiég a zagya. Na ők panaszkodnak ahelyett, hogy elmennének szemészetre.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#66330) bnorci71 válasza pecccccccca (#66325) üzenetére


bnorci71
addikt

de érdekes a Philips honlapja se írja, hogy x db USB3 y db USB2 van
csak rémlett, hogy kék bár a tervező fejével elbeszélgetnék aki oda rakta egy szenvedés bármit bedugni alulról, ja meg a támogatás írta az USB-s frissítést ne a 3.0 hanem a 2.0 fekete portról csináljam

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66331) rainman72 válasza bnorci71 (#66330) üzenetére


rainman72
Topikgazda

[Itt] nézd!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66332) alaves válasza N0rbisan (#66321) üzenetére


alaves
addikt

Mit kell ezen gondolkodni: C1: 3 év gyári (+1 év méltányossági) garanciát ad az LG beégésre és egyetlen alpixel hibára is (kijelzőcsere otthonodban).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#66333) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Megnéztem élőben a TCL 65C725 képet és hát igen... félre is rakattam. :D Szerencsére pont volt mellette egy csomó nanocelles LG és hát ég és föld a különbség. Úgyhogy köszi az ajánlást! Azt mondta az eladó srác hogy kb másfél éve forgalmazzák (euronics) és 1-re emlékszik amit visszavittek mert kibontás után gyári hibás volt, de egyébként nem igazán van vele garis ügyintézés, szóval ez jó jel (már ha ez nem csak marketing szöveg).

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#66334) rainman72 válasza 3800+ (#66333) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Másfél tulzás :D
Tavaly nyáron jelent meg.
A márkára gondolhatot,a C715 jött akkor.
Minden márkánál van hibás,nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66335) N0rbisan válasza alaves (#66332) üzenetére


N0rbisan
csendes tag

Elég korrektnek hangzik.

(#66336) buci30


buci30
addikt

Van egy Samsung QE65Q80TATXXH televíziom
Van egy 5.1 JBL hangrendszerem egy Harman/kardon erősítővel.

De viszont az 5.1 nem tudom rávarázsolni csak a strereot ami azért közel nem ugyan az ha már egy 5.1es házimozim van.

Megoldás?
Köszönöm előre is

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#66337) buci30 válasza buci30 (#66336) üzenetére


buci30
addikt

Megoldodott dts nem megy át azért volt fura de az a Samsung hibája.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#66338) 4marul4


4marul4
tag

Kis segítséget kérnék:

1. Tévére szánt összeg, forintban?

150K körül

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)

Filmnézés (max 720p minőség) és másodlagos monitor az ágyban fekve

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?

3-4 méter. Nem kell a 4K (azt olyan távolságból nem tudom elolvasni monitorként), Full HD elég. Méretben 50" vagy fölötte.

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?

Sötét

5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?

Szemből

6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)

Egyik sem.
Semmilyen okosítás nem kell, arra van külön eszközöm, sőt kifejezetten hátrány az okosítás. Buta tévé szeretnék 1080-as felbontással.

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)

Semmi extra (hdmi). Jó, ha van VGA/DVI/kompozit.

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?

Mindegy.

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)

Garancia hossza számít egyedül. Nem két-három évre szeretnék tévét venni (mostani 19 évig bírta).

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)

Semmi.

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?

Csak garanciális és új, hacsak nincs valami szuper ajánlat _garanciával_.
Nem tudom, mennyire van értelme a garanciabővítéseknek; 3 év gyári garival csak a Hitachi tévéket találtam fostos androiddal, az összes többi ilyen 2 év max. + bővítés.

Köszönöm.

(#66339) rainman72 válasza 4marul4 (#66338) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Olvass viszza lészives ;]
Igen az topik neve hogy Milyen tv-t vegyek?
Bemész az első boltba és ennyiért kapsz egy tv-t :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#66340) 4marul4 válasza rainman72 (#66339) üzenetére


4marul4
tag

Valami érdemi esetleg? (Beszóláson túl?)

[ Szerkesztve ]

(#66341) pecccccccca válasza 4marul4 (#66340) üzenetére


pecccccccca
senior tag

150 ezer magasságában nem sok lehetőséged van jó tévét venni 50” felett.
Egy kicsit told meg és vegyél egy [ilyet.]
FullHD-t felejtsd el 2022-ben. Nem sok van főleg nem 50” felett.
A buta tévét is felejtsd el. Olyan már szinte nincs.

Humorban nincs helye tréfának!

(#66342) 4marul4 válasza pecccccccca (#66341) üzenetére


4marul4
tag

Köszi, ennyit nem szánok rá.
Ha adnának rá helyból 5-6 év gyári garanciát, akkor elgondolkodnék rajta, gyakorlatilag sem a 4K-ra, sem az okos funkciókra nincs szükségem, a tévészerelők (beszéltem párral) meg kb. minden gyártóról rémtörténeteket meséltek (hulladék szinte minden, alig javítható, belassuló, nem frissített és támadható az interneten keresztül, stb.).

(#66343) pecccccccca válasza 4marul4 (#66342) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem akkor a tévészerelők az a pár akivel beszéltél, ajánljon neked tévét, ha ilyen profik. De tényleg.
Illetve leírom akkor még 1x, mert elsőre elsiklottál felette:
50” és felette, ha még létezik egyáltalán FullHD felbontású tévé akkor azok kb 5-6-8-10 évesek. Az okos rendszert sem tudod skippelni 50” felett.
Ráadasul 150 ezer forintért az alja tévéket tudod megvenni kb. És akkor még 5-6 év garit várnál el ekkora összegért.
Mit ajánljunk akkor mégis??

Szerk.: Csak, hogy egy 150k-ba beférőt is ajánljak. [link]

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#66344) dj79 válasza 4marul4 (#66342) üzenetére


dj79
senior tag

Vegyél egy 50tu7022-t, meg plusz kiterjesztett garanciát pl euronicsban 18 ezerért. Ha nem kell a Smart rész, ne dugj bele LAN kábelt és a wi-fi jelszót se írjad be.

(#66345) 4marul4 válasza pecccccccca (#66343) üzenetére


4marul4
tag

Nem siklottam el felette, csak zéró értelmét látom a "parasztvakításon" kívül praktikus okokból (amilyen filmet/sorozatot nézek ott a felbontás nem ad hozzá a szórakoztatáshoz, mobilnetem van, nem torrentezek, 4K felbontással nem tudom kiegészítő célokra használni).

A kínai foshalom tévék (mondjuk a legtöbb mostanra az) pont ugyanúgy ennyi garit adnak, ami valahol szánalmas a "nagy nevű" gyártók részéről (miközben egy HDD-re, notebookra simán kapsz hármat vagy világgaranciával akár ötöt is, ami valós garancia; egy belépő szintű Gree klíma 10 év gyártói gari).

Nyilván értem, hogy ezzel lehet eladni a cuccokat a népnek, csak reméltem, hogy átsiklottam valami felett és van esetleg tipp, amit nem ismertem.

A tévészerelők egyébként semmit nem ajánlottak; konkrétan azt monták, hogy esélytelen szerintük, hogy a korábbi tévémmel azonos ár- és minőségi kategóriában bármi olyat tudjak venni, ami hasonló ideig bírja a strapát.

Szóval sanszosan más megoldást kell keresnem.

A fizetős garancia-kiterjesztésekkel kapcsolatban vegyes véleményeket olvastam. Van ennek valami összefoglalója a fórumon? Köszönöm.

(#66346) 4marul4 válasza dj79 (#66344) üzenetére


4marul4
tag

Köszönöm, megnézem. Az Euronics mennyire f.szsz.po a kiterjesztett garival? A helyi üzlettel állandóan háborúznom kell bármilyen garancia-érvényesítés címén és rendre félretájékoztatnak mindenkit.

(#66347) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Sony KD-55XF9005-höz hasonló tudású TV-t keresek, főleg netflixhez.
A lényeg, hogy androidos legyen, és mondjuk 800+ nit fényerőt tudjon.

Tudnátok javasolni pár típust, ami szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#66348) Héliosz válasza Chesterfield (#66347) üzenetére


Héliosz
tag

Szia!

[link]

[link]

[link]

Ezeket nézd meg, 2.1 hdmi-vel vannak, mindegyik FALD megvilágítású VA panel, az XF9-hez hasonlóan.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#66349) bnorci71 válasza 4marul4 (#66345) üzenetére


bnorci71
addikt

egy belépő szintű Gree klíma 10 év gyártói gari).
a kisbetűs részt is megnézted? Évente ,de lehet szezononként értsd tél/nyár karbantartás 10e/db az 20e/év 200e/10év..... miről beszélünk???

értem te nem akarsz semmit, de olyan ma már nincs. Azt is mondhatnád neked még képcsöves kel, az sincs, nem kel a funkció nem használod ennyi. Az ambilightot egynelőre én se használom pl.
12éve is azt mondták 3-5év után minden nap ajándék. Ja a belépő szinten biztos, de a prémiumba mégis elment a Samu 40Le630C 12évet és köszöni jól van csak mondom akkor került 250e-be.
Kiterjesztett gari
Nem a bolt adja, hanem egy biztosító. Euronicsal 8-10éve volt tapasztalatom szárítógép bedöglött szerelő elküldte a javítás összegét biztosító meg úgy döntött nem gazdaságos a javítás így csere utalvány.
MM I7 2x tört a kijelző elsőre javítás másodikra cserutalvány. ez kb 4-5éve

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66350) csucsotke válasza 4marul4 (#66342) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Hisense U7QF. Sajnos már feljebb ment. Esetleg másik Hisense-t , vannak olcsóbbak, a topikjában kevés a panasz. Az U7qf gyors menü, nincs sallang, szép kép. Ne vegyél garanciát úgy olcsóbb. Amúgy a tv ami elmegy 2 évet, az nem fog elmenni 5 évet? Nem a gyártók ezeknek a biztosítóknak a tulajdonosai? Mivelhogy a gyártók birtokában van a legtöbb teszteredmény arról hogy mennyi üzemórát bír a tv, ők a legkompetensebbek a biztosítás beárazását illetően. Nyilván nem véletlenül csak 5 évig lehet. Tudják hogy addig nem fog elromlani. Ingyenpénz. A legjobb az üzletnek ha megveszed a tévét, +kifizeted az 5évig a biztosítást, a hatodikban elromlik, ez a legnagyobb haszon. A boltokban nyúzzzák az alkalmazottakat a biztosításkötésért. Jobban megéri mint készüléket árulni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.