Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59651) Abel-0101 válasza mr.dawe (#59644) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A régiek jók, megbízhatók.
Az újabbakbol vannak nagyon siralmasak...

(#59652) Kiskutya válasza Abel-0101 (#59651) üzenetére


Kiskutya
veterán

Csak úgy mint az LG-nél. Botrányosak azok is. :W

hmm...

(#59653) Abel-0101 válasza Kiskutya (#59652) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Igen? Ezt sajnalattal latom... Utóbbi 6honap brutal volt a Samsung Tv mellett... Ennyit idegeskedni valamin...
Eddig Lg/Sony párti voltam a samsung után..

(#59654) brumm válasza Kiskutya (#59650) üzenetére


brumm
csendes tag

ok. értem én.Ezek tényleg nem rosszak.De akkor miért írják a legtöbb Va paneles tesznél, hogy rossz a betekintési szög. A Hisense-re meg a Tcl-re kifejezetten rosszat írnak ilyen szempontból. Itt is volt valaki aki azt írta, hogy azért cserélt tv-t mert zavarta, hogy nagyon kis szög esetén is változnak a színek.

[ Szerkesztve ]

(#59655) Kiskutya válasza brumm (#59654) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én csak a saját tapasztalatom írom amit látok a saját szememmel. Biztos va és va között is van különbség mint ahogy az ips-ek között is. Nekem pl az ips lg 55uk6950-nek sem volt jobb a betekintési szöge mint a mostani tcl-nek.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#59656) Kiskutya válasza Abel-0101 (#59653) üzenetére


Kiskutya
veterán

Soha többet lg a következő tévém sony vagy tcl lesz.

hmm...

(#59657) Saccco válasza brumm (#59654) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hétfőn néztem a TV-ket MM-ben. Direkt figyeltem a színtorzulást.
Amiket nagyon közelről néztem:
Hisense 65U8QF
Hisense 65A7100F
Samsung 65AU9002
Samsung 75QN85 (ezt csak viszonyításnak :D )
Sony 55XH95
Sony 55XH90
179°-ról is néztem és egyiken sem láttam semmilyen torzulást. Pedig a 7100 egy olcsó TV.

Direkt megnéztem az OLED-eket is, ahol érthető okból ugyancsak nem láttam torzulást.
Philips IPS-ek is jól mutattak, konkrétan lemosták a Nano-kat.

Nem vennék, csak direct led VA TV-t. A 65AU9002 is jónak nézett ki, de edge led...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#59658) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

sziasztok. igazából nem tervezek tévét venni, legalábbis egyelőre, szóval leginkább csak kíváncsi vagyok, mi lenne / mik lennének most a best buy

kb 280ezer a felső határ
50" körüli méret
fontos a VA panel, sötétben lenne használva szigorúan szemből, film, sorozat, netflix 4k előfizu (ebből kifolyólag az jó lenne, ha lenne rajta alapból netflix. nem tudom ez mennyire alap manapság, a tv-k smart részét illetően totálisan tudatlan vagyok)
a hdr nem érdekel, oledre vagy csúcs qledre nem telik sajnos
abban a tudatban élek jó ideje, hogy a tökéletes 24p lejátszáshoz kell a 100/120hz-es panel, ha ez nem igaz, akkor jó a tökéletes 24p élményt nyújtó 60hz is
konzol nincs, vrr és más huncutság nem fontos, se semmi képjavító feature
notebookra lenne még rákötve filmezéshez maximum, kodival, 24hz-en
lehet tavalyi, tavaly előtti, bármilyen modell, csak legyen kapható és legyen jó képe. és inkább vennék újat, nem használtat. bár volt egyszer egy jó refurbished plazmám, szóval miért is ne
fejhallgató kimenet nem hátrány ha van

kíváncsi vagyok, már persze ha van kedve valakinek válaszolni erre a nem túl fontos kérdésre, hisz most úgyse veszek semmit :D bár ahogy alakulnak a dolgok, lehet év vége felé mégis hmm

(annyit még hozzátennék, hogy kicsit a Samsung felé húz a szívem. még egy öreg csotrogány LE32B650-et nyúzok, és köszöni szépen, tökéletesen elvan a mai napig. pedig akkoriban mekkora divat volt mondogatni, hogy nem jók ezek, 3 év és beadják a kulcsot :DDD remélem a mai napig tartják ezt a minőséget)

[ Szerkesztve ]

Sony A6000 | iPhone 12

(#59659) headhunter válasza gyonyoruwok (#59658) üzenetére


headhunter
addikt

(#59660) Berrik00 válasza Abel-0101 (#59643) üzenetére


Berrik00
csendes tag

Most egy 7éves Samsungom van eddig nem volt vele bajom.
Előtte is az volt persze ezek nem mai darabok így arról nem tudok nyilatkozni hogy a mostaniak milyenek.
Sajnos csak 50” es jöhet szóba :(

(#59661) gyonyoruwok válasza headhunter (#59659) üzenetére


gyonyoruwok
tag

na ezt nevezem, sirálybirály. köszi :R

Sony A6000 | iPhone 12

(#59662) Recon666 válasza brumm (#59647) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Semmi gond nem lesz va panelnèl, azért nem egy tn+filmről van szó.
Semmi torzulss nem lesz ilyen tavolsagbol ennyi fovel. :)

(#59663) mr.dawe válasza Abel-0101 (#59651) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

milyen model/szeriara gondolsz?

(#59664) mr.dawe válasza Kiskutya (#59650) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

latom legalabb nem csak nalunk megy a Bing :)

(#59665) mr.dawe válasza gyonyoruwok (#59658) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

amit headhunter linkelt Sony. Nagyon ajanljak itt a forumon, ezert elmentem megnezni. 2x is, 2 kulonbozo helyre. Nagyon meg akartam venni, de nagyon nem gyozott meg. Vigyel pendrive-on sajat tartalmat, amit nezni szoktal, es probald ki, nezd meg milyen lenne.

Ezt probald ki masik keszuleken is. (MM-ba Q60-as Samu szeria pl, de vannak itt nalam tapasztaltabbak is. Lenyeg, hogy a szemednek higyj)

(#59666) Kiskutya válasza mr.dawe (#59664) üzenetére


Kiskutya
veterán

Már lassan kívülről tudom :D :D :D :D pont ezért nem is néztem oledet mert nagy részben hasonló tartalom megy. :D

hmm...

(#59667) Abel-0101 válasza Kiskutya (#59656) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Milyen rossz tapasztaltod volt az LG vel?
En ugy voltam hogy a kov Tv Sony/Lg

(#59668) Kiskutya válasza Abel-0101 (#59667) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az első egy 55uj6307 volt egy év után panel hibás lett de azt cserélték. A csere 55uk6950 2 és fél év után panel hibás lett de ezt már 180ba javítaná az lg szerviz (190 volt a tv) A kollégámnak 3 év után panel hibás lett az lg pontos típust nem tudok de ezek mellett az uncsim hívott kb 2 hete hogy segítsek már neki tv-t választani mert még nincs 4 éves az lg tévéje de megadta magát.... Nekem ennyi pont elég hogy elkerüljem!

hmm...

(#59669) Kiskutya válasza Abel-0101 (#59667) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja és már az oledekben sem lehet megbízni [link] [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#59670) *RLaci* válasza mr.dawe (#59665) üzenetére


*RLaci*
addikt

Két hét után vissza küldtem a Q70-t(nagy volt a hiányérzetem a CX után), vettem helyette egy XH90-et. Egyik legjobb döntésem volt. Sokkal szebb képe van a Sonynak,(természetesebb kép, szebb színek, jobb mozgás megjelenítés, nagyobb betekintési szög). Illetve a Samu hanyag kidolgozása sem volt túl szimpi(hanyag illesztések, itt-ott sorjás hátlap). A hiányérzetem is eltűnt, jóval közelebb áll a képminősége az oledhez(némelyik uhd filmnél ugyanúgy áll leesős). Persze nem biztos, hogy fair össze hasonlítani a két tv-t, van köztük egy kategória különbség(ha jól gondolom), csak leírtam a tapasztalatom. Kinek a pap, kinek a paplan, mindenki azt vegye amit a szeme jobbnak lát.

[ Szerkesztve ]

(#59671) *RLaci* válasza Kiskutya (#59669) üzenetére


*RLaci*
addikt

Fél évig követtem az oled topikot, nagyon sok a hibás LG panel.

[ Szerkesztve ]

(#59672) Kiskutya válasza *RLaci* (#59671) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerettem volna idővel oled tv-t és az lg régebben szimpatikus is volt de az utóbbi pár hónap tapasztalatai után nagyon elment a kedvem tőle és szomorú vagyok hogy a felső kategóriánál sem jobb a helyzet.

hmm...

(#59673) Kiskutya válasza *RLaci* (#59670) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is a sony felé húzok a következő tv-vel vagy maradok tcl mellet a c728-al. (jelenleg nincs gondom a c715-el sem)

hmm...

(#59674) alaves válasza *RLaci* (#59671) üzenetére


alaves
addikt

Idén már minden gyártó OLED-jei HDMI 2.1-el szereltek, úgyhogy már nem "kötelező" LG OLED-et venni ebben az összefüggésben sem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59675) *RLaci* válasza Kiskutya (#59672) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ez a panellottó az Lg saját tévéire jellemző, a válogatott jó panelokat odaadják a konkurenciának.

[ Szerkesztve ]

(#59676) Kiskutya válasza alaves (#59674) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha oled akkor sony bár nemtom a pana kihoz e valami jó oledet az évbe hdmi 2.1-el.

hmm...

(#59677) Kiskutya válasza *RLaci* (#59675) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezért szoktam írni hogy nyugodtan meg lehet venni egy tcl vagy hisense tv-t mert már az ismertebb neveknél is rengeteg a selejtes panel a megbízhatóság meg a béka segge alatt...

hmm...

(#59678) *RLaci* válasza alaves (#59674) üzenetére


*RLaci*
addikt

Tudom, ha most oledet kéne vegyek bármennyire is elégedett voltam a képminőségével a CX-nek már valószínűleg más márkát választanék.

Kiskutya Én is azt vennék, de sztem a Pana, Philips is jó oledbe.

[ Szerkesztve ]

(#59679) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

2 TV között vacillálok, elvárások: 200 ezer forint körül, 55", film + sorozat, SD tartalmak is (főleg netflix és 4k/HD), direct LED VA panel:
- Philips 58PUS8505
- HISENSE 55U8QF

Melyiket érné meg megvenni ezek közül? (az Hisenset itt ajánlottátok, a Philipset meg közben találtam)

(#59680) Kiskutya válasza Fehercsoki (#59679) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha fontos a hdr akkor a hisense mert nagyobb a hdr fényerő viszont nincs hbo go meg ambi.

hmm...

(#59681) alaves válasza Kiskutya (#59676) üzenetére


alaves
addikt

Már rendelhető, de még drágák [link] : Panasonic JZ1000, JZ1500, JZ2000, mindhárom baromi jó TV, azt már most megmondhatom, még a tesztek előtt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59682) mr.dawe válasza *RLaci* (#59670) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

Jah, nagyon érdekes, amit írsz. Milyen tartalmat néztél, amikor ezt tapasztaltad?

(#59683) *RLaci* válasza mr.dawe (#59682) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mindhárom tv- n amit megemlítettem ugyanaz volt a forrás, Vodafone box HD adások, vinyóról filmek mindenféle minőségben.

(#59684) Shkiz0 válasza Kiskutya (#59677) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem minden kategóriában nem csak a felsőben.
Pénteken kaptam meg a 2db 32PFS6805/12-t amiből az egyik kb 2 órát bírt :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#59685) Abel-0101 válasza Kiskutya (#59668) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Jaj... Ez a panelhiba dolog...
Annyira gázos ez a dolog, mindenki panaszkodik Lg-re Panelhibára, 4-5x több Oled Tvt adnak el mint a konkurensek, így 2-3x több lesz hibás a számok alapján.
'de valóban, nagyon sokan panaszkodnak, valószínűleg ez egy betegség, hogy az LG nél nagyobb számba lesznek Panelhibásak a Tvk, de ez a fenti ténynek is köszönhető.

(#59686) Abel-0101 válasza Kiskutya (#59680) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Tv vásárlás előtt, nagy kritérium volt az HBO netflix stb app, de igazából amióta a gép összevan kötve, nem is használom a Tvn az appokat, bár a Samaungnál sirlamas volt az App mennyiség.
Minden App le volt töltve amit használok mindennapjaimba, de még temérdek kellett volna a kényelmesség, illetve nélkülözhetetlen beállítások miatt, de ha lettek volna alkalmazások, tárhely nem lett volna úgysem... (1GB belső tárhely... 2020as Tvnél, vicc....)

(#59687) brumm válasza tibbike01 (#59630) üzenetére


brumm
csendes tag

Ezekről az újracsomagolt tévékről nincs fénykép, hogy mennyire sérült.

(#59688) erdey_a válasza brumm (#59687) üzenetére


erdey_a
őstag

nincs, de eddigi emagos tapasztalataim alapján gyakorlatilag "csúnyán lettek kibontva" vagy simán kiszakadt a doboz.
Egy webcamera, egy sony boombox és egy 65-ös philips tv után mondom ezt. A beltartalom minden esetben "szűz" volt.

de ha gubanc van, ingyen visszaküldöd...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#59689) Abel-0101 válasza brumm (#59687) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A csomagolása, külseje tuti offos minőség lesz, megsérült szállítás közben, vevő, vagy gyárba...(lényegtelen).
Maga a termék sérülésmentes, nem a dobozát fogod használni, vagy az útmutatót.

(#59690) brumm válasza Abel-0101 (#59689) üzenetére


brumm
csendes tag

Szóval maga a termék nincs összevissza karcolva. Akkor rendben. Kösz.

(#59691) TIT


TIT
veterán

Üdv!

Melyik tv lenne a jobb választás tv-re,filmekre?
Lg 32LM550 vagy TCL 32S 615,tudom a tlc droidos de az nem lényeges,jó a buta tv is.

(#59692) TIT válasza Kiskutya (#59668) üzenetére


TIT
veterán

Azt hittem a philipsnél nincs lejjebb.
Akkor marad a tcl,habár ha va paneles akkor nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#59693) Kiskutya válasza TIT (#59692) üzenetére


Kiskutya
veterán

Va jobb mint az ips.

hmm...

(#59694) Kiskutya válasza TIT (#59691) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem hiszem hogy olyan nagy különbség lenne a 2 között viszont a droidos tv-n több az alkalmazás pl hbo go is ami a másikon nem hiszem hogy lenne mivel nem web os rendszer.

hmm...

(#59695) Abel-0101 válasza TIT (#59691) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Érdemleges változás nem nagyon van, az op rendszeren kívül.
De mivel 'filmekre' gondolom Pc rol/vlm eszközzel nyomod majd össze, így nem fontosak az appok a Tv-n, ezáltaz nem lesz szükség android Tvre.

(#59696) TIT válasza Kiskutya (#59693) üzenetére


TIT
veterán

Csak színekben nem meg betekintési szögbe,az a baj,hogy pont nem szemből lenne nézve,kirakva meg sehol.
Igen a droid jobb lenne,csak azt hallottam reklám is van benne,mondjuk remélem nem tv nézés közben dobja be.
Abel0101: Szia! Neked is köszi,hát igen,már inkább a megbízhatóság érdekel melyik tartósabb de valószínű már nincs olyan.
Mondjuk az lg most fut ki,TLC meg 2019-es ami fura,hogy még nincs utódja.

[ Szerkesztve ]

(#59697) Abel-0101 válasza TIT (#59696) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Új termékeknél, eszközöknél már nincs megbízható szó a tulajdonságok 5-10évvel ezelőtt, volt.
De ha észreveszed, mindenben így van.
Sajnos mindenkinek az a cél, hogy több pénz maradjon a zsebbe, amivel nem lenne gond, 'ha' nem drasztikus úton érnék el, szélsőséges módon.

(#59698) Kiskutya válasza TIT (#59696) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem semmi reklám nincs a droidba! Ha csak szemből nézed akkor va panel kell de ahogy fentebb már megbeszéltük a va panelbe is vannak olyanok amik teljesen jók oldalról is.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#59699) TIT válasza Kiskutya (#59698) üzenetére


TIT
veterán

Na igen hallottam,hogy van va panel ami jó oldalról is,kérdés mitől függ ill.otthon derül ki csak.,akkor max.visszaviszem.
Abel0101: Hát szerencsére mindenem sokáig bírja de tudom mi a trendi,csak akkor tizedannyiba kéne kerülni,mert manapság a drága is rosszminőség ill.nem tartós.

(#59700) elistvan


elistvan
senior tag

Sziasztok!

100ezerig egy alap tv-t keresünk a dolgozószobába. Szerintetek ez jó választás? Méretben jó, keveset fogyaszt, jókat írnak róla.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.