Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16451) kefe13 válasza Shokkolo (#16450) üzenetére


kefe13
tag

(#16452) Bodor válasza Shokkolo (#16450) üzenetére


Bodor
veterán

120GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX 3K meghajtó (SH103S3/120G) vagy kicsit drágábban , de 5 év garanciával !! 120GB Intel SSD SATAIII 2.5" 530 series meghajtó OEM (SSDSC2BW120A401)

120 GB os SSD-k közül ez utóbbi , az 5 év garanciájával napjaink talán legjobb vétele.

(#16453) Benőke válasza Bodor (#16452) üzenetére


Benőke
őstag

Na igen ez az intel Tavaly még a Samu 840Pro fölött volt 1-2k -val. Most meg. Lehet én is ezt vettem volna a HyperX 3K helyett ha ez kicsit hamarabb következik be, de már nem cserélem le :)

(#16454) Bodor válasza Benőke (#16453) üzenetére


Bodor
veterán

Én is csak most láttam meg, hogy milyen jó lett az árazása. legalábbis abban az üzletben.
Itt meg 38K :Y

[ Szerkesztve ]

(#16455) Balage76 válasza Shokkolo (#16450) üzenetére


Balage76
senior tag

21900 Ft ingyen házhozszállítással a 840EVO 120GB.
Ha a 840Pro-ra gondoltál az határeset, de a leírtakra szerintem teljesen felesleges.

(#16456) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Köszönöm mindenkinek, azt hiszem az Intel 530 lesz :K
5 év gar, és a pozitív tapasztalatok meggyőzőek :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16457) De4d


De4d
őstag

Hali skacok, nagyon sokan használnak már ssd.
Miért olyan jó, fontos hogy legyen? Gyorsítja a rendszert, harabb jön be a win, videó renderelés stb. oké,
De úgy mond "mezei" felhasználóknak miért olyan hasznos, van akinek nem mindegy hogy 10 vagy 30 mp alatt jön be az oprendszer és ezért képes venni egy ssd-t.
Milyet érdemes venni? Alapnak, 128gb alatt (nem adat tárolásra) nem érdemes inkább egy második belső winyót?

Minden jó, ha a vége jó!

(#16458) Qru válasza De4d (#16457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Téma összefoglalóban vannak az ajánlott ssd-k. Ha csak a rendszert teszed rá 60/64GB-os is elég de kényelmesebben elférsz egy 120/128-ason.

#nincsbennetarcsi

(#16459) Benőke válasza De4d (#16457) üzenetére


Benőke
őstag

Hát az egy csoda windóz lehet ami betölt 30mp alatt. Még hibernálásból is jóval több idő kell neki. Minél több program van telepítve annál lassabban indul, és ahogy az idő telik ez a Boot idő csak növekedni fog, csökkenni nem nagyon. A melód Notim karcolja a 15 percet. Ja a Login képernyő az bejön 1-2 perc között valahol, de aztán eldolgozik néhány percet mire elindít minden szolgáltatást, meg betölt minden applikációt. Szóval napközben ha összeomlik a windóz vagy kapok egy újraindítási kérelmet annak nem annyira örülök... Sajna nem Linux ez, hogy HDD ről is gyorsan töltődik még 4-5 évesen is. Nem kötelező venni, de ha elégedett vagy a mostani sebességével, akkor ne vegyél, mert felesleges pénzkidobás. Ellenkező esetben pedig, jó helyen jársz, gondolom lassúnak érzed a gépedet...

(#16460) Qru válasza Benőke (#16459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálad akkor vmi nem kóser. Nekem a 2+ éves lelakott win 7-em kb 20-30 másdoprec alatt betölt (V300, 120Gb).

mod: Ha azt veszem, hogy "csak egy noti" akkor is 1 percen belül be kellene betöltenie a win-nek...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16461) m0ski válasza Qru (#16460) üzenetére


m0ski
aktív tag

Csatlakozom.
A hétvégén üzemeltem be egy ősrégi P4 gépbe Kingston V300-t, és bőven 1 perc alatti idővel töltődik be a Win7. Pedig abban csak első verziós (!) SATA csatoló van, 1.5 GB/s sebességgel. Memória se volt benne túl sok, 2.5 giga. Ráadásul korából fakadóan az is csak DDR400.

(#16462) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Hello!
Kérdésem lenne:
V300 60Gb 7k-ért, vagy HyperX 3K 120GB 17k-ért? Van egy egyszeri 7k kedvezményem/pénz visszafizetésem.
Igazából akkor szerettem volna SSD-t vásárolni, mikor a 120-as 12-13k körül már kapható lesz. Ezért nem is vásároltam még. Most egy ilyen lehetőségem van, tartsam meg a pénzt, vagy ruházzak be egyre? Esetleg más típus...
PC-t játszani használom, sok haszna nem lenne. Másra nem látom értelmét befektetnem azt az összeget, szóval akkor megéri inkább a kp-t választanom. Vagy mégsem? Nagyon belakott rendszer, 51,2 gb meghajtóról ~ 1,3 4,3 gb szabad van TC szerint, tömörítéssel, temp törlés után.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#16463) Shokkolo válasza shadow1901 (#16462) üzenetére


Shokkolo
addikt

Szvsz az, hogy a 120-ason ott legyenek mint a használt 60-asok még jelentős idő.
Ha rá tudod szánni, akkor a 120-as hyper-x. Illik némi szabad helyet hagyni egy SSD-n :K

Felraksz még 1-2 programot és máris túllőtted a 60 határait. :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16464) Qru válasza shadow1901 (#16462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

120-asat mindenképpen de V300 bőven elég lenne, mert a HyperX 3K csak papíron/elméletben gyorsabb és nem is tartósabb.

#nincsbennetarcsi

(#16465) Balage76 válasza De4d (#16457) üzenetére


Balage76
senior tag

A mezei felhasználónak azon érdemes elgondolkoznia, hogy a 3-4-5 éves gépét kukázza mert érzésre nagyon lassú és vesz helyette 120-160e forintért egy mai laptopot, vagy inkább kifizet 20-22e forintot és ezzel újabb 2 évre jegeli a nagyobb költést. Ha az új gépben szintén vinyó lesz, akkor igazából ez a gépcsere csak félmegoldás, mert nem a szűk keresztmetszetet szünteted meg a rendszerben, legalábbis nem azt a részt bővíted ami a leginkább problémás.
A gond az, hogy a régebbi gépekben, főleg a laptopokban nagyon lassú vinyók vannak/voltak. Ha megnézed a feladatkezelőt, akkor jellemzően pár százalékon pötyörög a proci, míg a vinyó percekig képes darálni akár már egy egyszerű program indításakor is. Ezzel szemben, ha ugyanebben a gépben egy SSD van, akkor a proci rövid ideig 100% körül pörög, mert az SSD kellő mennyiségű adat mozgatására képes még SATA-1-es csatolón is. Főleg igaz ez akkor, ha kevés RAM van a gépben, így a vinyónak/SSD-nek elég sok adatot kell írnia/olvasnia a SWAP fájlból.

Fontos azonban kiemelni, hogy ettől erősebb nem lesz a géped. Ha a fullHD MKV eddig is szaggatott, akkor ezután is szaggatni fog, mert az SSD nincs hatással a CPU teljesítményre. Egy ilyen gépbe az ajánlóban szereplő SSD-k közül szinte bármelyik megfelelő, a legfontosabb szempont a kompatibilitás, aminek érdemes utánaolvasni, ha kiszemeltél egyet a listából. Teljesítmény szempontjából édesmindegy melyiket választod, bármelyik képes kifektetni egy régebbi rendszert, illetve a másik nézőpontból nézve, mindegyikben bőven marad még tartalék, mert a rendszer nem tudja kihajtani.

(#16466) De4d válasza Balage76 (#16465) üzenetére


De4d
őstag

A jelenlegi konfigom már elég öreges, nem ártana már lecserélni, anno mikor a win7 felkerült nekem bőven elég volt a sebessége, de miután már sok program felkerült, öreg is már az oprendszer, lassú, nagyon.
Azért is gondolkodom egy ssd-n hogy akkor azon lenne az oprendszer és kész, minden más adat lehetne a belsőn.
A második bekezdés tiszta sor, teljesítményt tudom nem növel az ssd. :)
Köszi az infókat!

Minden jó, ha a vége jó!

(#16467) Benőke válasza Qru (#16460) üzenetére


Benőke
őstag

Tekintettel arra hogy vinyóról volt szó, gondold át újra. :P

(#16466) De4d
Az adatlapodon lévő vas nem olyan gáz.
Ismerek olyat aki 1,3Ghz Duronnal tolja a W7 -et.

[ Szerkesztve ]

(#16468) De4d válasza Benőke (#16467) üzenetére


De4d
őstag

Netezésre igen, bőven elég, de ha szeretnék majd egy két újabb játékot is kipróbálni akkor muszáj lesz egy csere, hiába telik az idő, a most csúcs játékoknak, a gépigénye sose csökken :D

Minden jó, ha a vége jó!

(#16469) Qru válasza Benőke (#16467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SSD topikban? Ejnye. :D

#nincsbennetarcsi

(#16470) Shokkolo válasza Bodor (#16454) üzenetére


Shokkolo
addikt

Megrendeltem még 27 -ért... mostmár nincs a honlapon fent.
520-as van 39.590 -ért.

Bemékoltam egy nagy akciót, vagy elírás volt és várhatom a csodát?! :F

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16471) Benőke válasza Qru (#16469) üzenetére


Benőke
őstag

Ez volt a kérdés no. El rettentésnek szántam, hogy ssd -t vegyen. :B :U

(#16468) De4d
OpenTTD -t biztos viszi. :D
Nekem csak ez van a gépen. :B

(#16470) Shokkolo
Max megkapod 27K ért. Nem akkora tragédia... ;)

[ Szerkesztve ]

(#16472) greensatan


greensatan
csendes tag

Üdv. Tudtok ajánlani egy szegedi üzletet ahol biztosan tudok venni 2,5" SSD-hez keretet? Köszi

(#16473) Shokkolo válasza greensatan (#16472) üzenetére


Shokkolo
addikt

Szeged... [raktáron] de szvsz bármelyik boltban van :K

@Benőke
Remélem megkapom annyiért... megint visszakerült a honlapra, 43.890 Ft -os áron...

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16474) greensatan válasza Shokkolo (#16473) üzenetére


greensatan
csendes tag

Köszi

(#16475) M@rdel válasza Qru (#16464) üzenetére


M@rdel
őstag

Szia,
Akkor, ha a ma berakott Hyperx 3k-n sec read/write 480/485 mérek CrystalDisk-el, az rendben van?
Elméleti 555/510, v300 450/450. De ez szerintem belefér.

De az már jobban érdekelne, hogy a sentinel szerint nincs trim támogatás, de a ssdok szerint megvan az ssd és az OS részéről is.
Melyiket kell komolyan venni?

Előre is kösz!

(#16476) Bodor válasza M@rdel (#16475) üzenetére


Bodor
veterán

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

A Hard Disk Sentinel legfrissebb verzióját használd!

[ Szerkesztve ]

(#16477) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék vásárolni 20E Ft környékén plusz-mínusz 10E Ft rá hagyással. Egy SSD-t minimum 120gb-os kapacitással.
Egy pár linkre, tippre lenne szükségem mert környezetemben még szinte senkinek sincs SSD meghajtója.
Lényeges szempont nekem az ÁR/ÉRTÉK arány pl ha az egyiknek 401-500 MB/s az olvasási sebessége de lenne egy 10E Ft-al drágább aminek 50MB/s-al gyorsabb az nekem nem ér annyit.
Feladat köre a gépemben: Rendszer meghajtónak és éppen "aktuális" favorit játékomnak lenne tárhelye.

(Természetesen olvasgattam a témában és úgy tervezem 80gb környékéig pakolnám maximum, hogy élettartamban tovább bírja.)

Ezeket néztem én ki és ha ilyen árfekvésben tudnátok dobni egy két linket vagy nevet MEGKÖSZÖNNÉM !!

[link]

[link]

(#16478) Qru válasza hunbandit (#16477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő jó amit kinéztél, dönts szimpátia alapján.

#nincsbennetarcsi

(#16479) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Haswell-es lapba megfelelő egy Samsung 840 Evo 120GB-s?
Mert az én Kingston V100-am néha Windows betöltésnél kék halálozik,vagy Boot Failure szöveget ír ki.
De a Bios sem ismeri néha fel,csak mikor van kedve.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16480) Bodor válasza }{3@Đ$}{0ot (#16479) üzenetére


Bodor
veterán

Kingston V100-as már csak ilyen... sosem ajánlott típus.
Samsung 840 is jó lehet helyette.

(#16481) M@rdel válasza Bodor (#16476) üzenetére


M@rdel
őstag

Kösz!
Közben megoldódott, a win7 frissítés után a sentinel is látja a trim-et.

(#16482) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

LOL,most néztem a Samsung 840 Evo/Pro sebesség mérést.
Az EVO gyorsabb a Pro-nál? Ez most komoly?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16483) worxland válasza }{3@Đ$}{0ot (#16482) üzenetére


worxland
addikt

Természetesen nem. Rosszul láttad.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16484) Qru válasza }{3@Đ$}{0ot (#16482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg azért mert az EVO esetében be volt kapcsolva a Rapid mód (amit már a Pro is támogat) a Pro esetében meg nem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16485) Shokkolo válasza Shokkolo (#16473) üzenetére


Shokkolo
addikt

@Benőke

Örök hálám a tippért... nem tudom, hogy csak hiba volt-er a honlapon amit linkeltél, de megkapom ~16e -rel olcsóbban az Intel 530-ast :B :C

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16486) kefe13 válasza Shokkolo (#16485) üzenetére


kefe13
tag

A komoly, gratula :C

(#16487) }{3@Đ$}{0ot válasza Qru (#16484) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Vagy régi volt már az a teszt.......... :B

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16488) Bodor válasza }{3@Đ$}{0ot (#16482) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen mindegy.

(#16485) Shokkolo:

@Benőke

Örök hálám a tippért... nem tudom, hogy csak hiba volt-er a honlapon amit linkeltél, de megkapom ~16e -rel olcsóbban...

Nem Ő linkelte , hanem én [link] , de ez is teljesen mindegy. . .

[ Szerkesztve ]

(#16489) Iomega válasza Shokkolo (#16485) üzenetére


Iomega
őstag

29500 Ft-ért rendelhető a CCT oldalán, még az is kedvező ár.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16490) Shokkolo válasza Bodor (#16488) üzenetére


Shokkolo
addikt

Srry, mea culpa...
akkor neked örök hála! :R

@Iomega:
én már cska azt nem értem, hogy mi a fene van... árukeresőn és mindenhol 42+
Aqua-nál pár órát volt fent iolyen áron, aztán teljesen eltűnt a kínálatból, majd este visszakerült ~43e áron.

Mi a franc van a webshopokkal?! Ennyire azért nmincs bezuhanva a forint...

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16491) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Megszeretnem venni a 3. SSD-met. Jatekokat tarolnek rajta.

Van par versenyzo, de nem tudom melyik lenne a legjobb.

SanDisk Extreme II 240 GB
Kingston HyperX 3K 240 GB
Samsung Electronics 840 EVO-Series 250GB
Seagate 600 SSD 240 GB
Corsair Force Series LS 240GB

A SanDiskre gondoltam igy elsore, de hatha tudtok jobbat ezek kozul. :U

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#16492) Iomega válasza Shokkolo (#16490) üzenetére


Iomega
őstag

Tévedésből került ki azon az áron, amennyiért sikerült megrendelned.
Miután meglátták a rendelésed, rájöttek, hogy elcseszték az árazást, viszont benyelték a rendelésed az alacsony áron, és gondolom, aki elárazta, az majd zsebből kifizeti, vagy a fizetéséből levonják a különbözetet. Valahogy így lehetett.
:U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16493) Shokkolo válasza Iomega (#16492) üzenetére


Shokkolo
addikt

ami érdekes, hogy tőlünk kicsit nyugatabbra is 26-28k -s áron kapható ugyan ez az SSD.
ezek alapján itthon enyhén "overprized".
Az lenne a reális, amennyiért sikerült...
Mindenesetre remélem beválik... intel chipset, intel proci... cska jóban lesznek egy intel ssd vel :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#16494) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#16491) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Esetleg meg az Intel 335 Series 2.5-Inch 240GB johet szoba.

"Later Nerd!"

(#16495) Benőke válasza Shokkolo (#16485) üzenetére


Benőke
őstag

Mondjuk nem én linkeltem hanem (#16452) Bodor mester, de szívesen a nevében is. :D

Használd egészséggel. :C

(#16496) Bodor válasza Dr.Burn (#16494) üzenetére


Bodor
veterán

Onnan inkább ezt az Intel-t, mert erre 5 év a gyártói garancia, nem tudom, hogy az amazon ezt hogy intézi. Feltüntetve nem láttam.

(#16497) De4d


De4d
őstag

Hali, pár napja kérdezgettem dolgokat az SSD-ről.
Amit most szeretnék tudni, hogy ha veszek, ráteszem az oprendszert, és onnan bootol majd a gép, akkor ami van a belső winyón, azzal nem akad össze? Nagyon "ajánlott" legyalulni a belsőt? Illetve akkor a már a belsőn lévő cuccok (ha nincs gyalulás) futni fognak? Vagy mivel már teljesen más oprendszerről lenne a boot, a belsőről semmi játékot, programokat (photoshop, sony vegas, stb.) nem lehetne futtatni?

Minden jó, ha a vége jó!

(#16498) Benőke válasza De4d (#16497) üzenetére


Benőke
őstag

Na most tegyük tisztába a gyereket.

Az SSD -re át is lehet költöztetni mindent úgy ahogy van, az ajánlóban leírás is van. Persze ez csak akkor javasolt ha Win 7 vagy 8 van.

Ekkor megmarad mindened ami a C-n volt.

Lehet újat telepíteni, de telepítés idejére le kell húzni a régi vinyót, hogy az új OS ne rondítson bele. Elméletileg ha ezt megléped, akkor bármikor a Vinyóról bootolva az előző OS indul el.

Ebben az esetben ami a régi rendszereden volt telepítve, az nem futtatható normál esetben, persze az adatokat eléred ha ép csatlakoztatva van az SSD mellé a vinyó is.

(#16499) De4d válasza Benőke (#16498) üzenetére


De4d
őstag

A költöztetés nem jó, már nagyon öreg a win, mindenképpen újra akarom tenni, és letisztítani a belső winyót is.(de nem full) A belsőn az atataimat, programjaimat akarom megtartani, csak úgy hogy azok maradjanak működő képesek, de akkor nem lehet, muszáj lesz minden progit újra tenni :\
Illetve ha már vacak is az op rendszer a belsőn, azért jó volna ha megmaradna, ha esetleg egyszer az ssdvel baj van akkor, maradjon egy tartalék oprendszer.

Minden jó, ha a vége jó!

(#16500) kefe13 válasza De4d (#16499) üzenetére


kefe13
tag

Ajánlott SSD vel szerintem kb annyi baj lehet mint egy HDD vel. (+ kb addig lehúzod s nem baszkurálod míg nem ismerte föl s nem települt föl új rendszer semmi nem vész el) Milyen programok azok a nagyon fontosak ? ( őő Eddig volt tartalék oprendszer? )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.