Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16951) Barni22


Barni22
tag

Hali.SSD vásárlás elött állok,de nem tudom megéri-e ebbe a gépbe: Asus P5Q-Pro; Core2Quad Q9550; Kingston Hyperx 2x2 GB (T1) 1066Mhz; Sapphire Xtreme 5850 HD; CoolerMaster Evo 212; CoolerMaster Elite 431 Plus; Chieftec CTG-500-80P

jelenleg egy Western Digital Scorpio blue 320gb/16mb vinyóm van,és egy Kingston HyperX 3K-t szeretnék.
szóval a kérdés hogy lenne némi sebesség javulás,vagy ahhoz már elavult ez a gép ?

Barni

(#16952) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki esetleg?
(#16931), (#16948)

(#16951) Barni22: Szerintem nagyon megdobná a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#16953) Qru válasza Barni22 (#16951) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyorsítana a gépen és a HyperX jó választás.

#nincsbennetarcsi

(#16954) Tommmysun válasza Ice&Lime (#16952) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Csak tippelem, hogy kb. annyi lehet velük a gond, hogy általában drágább mint a hasonló kategóriájú és hasonló teljesítményű többi SSD.

(#16955) Barni22 válasza Ice&Lime (#16952) üzenetére


Barni22
tag

sata2-es azt hiszem ez az alaplap(nem mai gyerek),az nem gáz akkor hogy az ssd sata3?

Barni

(#16956) Ice&Lime válasza Barni22 (#16955) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem gáz, mert a Sata3-as és Sata2-es közötti sebességkülönbséget nem éreznéd meg a hétköznapi felhasználás során.

Nekem is volt egy Sata3-as ssd-m Sata2-es lapon és amikor Sata3-as lapra váltottam nem éreztem különbséget, mindkét esetben ugyan olyan gyorsnak hatott a dolog.

Szóval van értelme Sata2-es lapon is egy ssd-nek és az nem baj, ha Sata3-as az ssd, mert visszafelé kombatibilis a Sata2 lappal.

Ha van felesleges pénzed rá, akkor megéri váltani, és még azért is, hogy meggyorsítsa a konfigodat.

[ Szerkesztve ]

(#16957) Barni22 válasza Ice&Lime (#16956) üzenetére


Barni22
tag

köszönöm a válaszodat :) akkor megrendelem.amúgy nincs bajom ezzel a géppel,3.8on megy a proci,szinte minden mai dolog jól fut rajta :)

Barni

(#16958) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

Win 8.1 alá melyik SSD a jobb?

Corsair
Kingston

Árban a Kingston felé hajlok, viszont fele gépem Corsair lenne, és láttam, hogy nagyobb az írási és olvasási sebessége, viszont mivel semmit sem értek SSD-khez, ezért nemtudom, hogy melyik a jobb. ASRock Fatal1ty B85 Killer lap mellé menne. Op. rendszer és egy két program menne róla, pl.: MSOffice, Lazarus, NOD32 stb. Nem szoktam hetente újra tenni a windowst(most XP-m van, itt a sebesség miatt főleg, fél napom rá megy), kb évente, vagy félévente max.

Előre is köszi.

Üdv.:M.

(#16959) Qru válasza minek?:S (#16958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából egyik sem... Az ajánlottak közül válasz inkább (téma összefoglaló).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16960) minek?:S válasza Qru (#16959) üzenetére


minek?:S
őstag

Sajnos telefonról vagyok, és elég macerás itt a keresgélés 3,5"-en. Megkérhetlek, hogy mondj egy alternatívát, ami nem drágább a Corsairnál és van pcx-en? nagyon hálás lennek, keret sajnos ennyi van, többet nem tudok rá szánni, sebesség viszont fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#16961) NEMO1968 válasza ricsi8800gt (#16935) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Itt egy leírás róla,hogyan lehet utólag átállítani.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16962) OTika válasza Tommmysun (#16946) üzenetére


OTika
aktív tag

Kicsit drágább, mint a SX900 ezt ajánlják is itt a többiek. A Vertex 450-nel meg nem sok tapasztalat van,

(#16963) kiskornel válasza OTika (#16941) üzenetére


kiskornel
addikt

Itt egy összehasonlítás: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16964) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Esetleg erről a modelről mi a véleményetek? Legolcsobb 120GB, szóval ezért kérdem

Kingston Now V300, 120GB, SATA III 600

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16965) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van sam 840 evo-nál is made in korea és china különbség, mint a 830 szériánál?

(#16966) Tommmysun válasza OTika (#16962) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Értem, köszi! Nekem úgy néz ki sikerül jelentősen olcsóbban beszereznem egy Vertex 450-est (16E-ért), így lényegesen olcsóbb mint az SX900, de ha ezt az árat nem találtam volna, akkor én is lehet az SX900-nál kötök ki!

kiskornel én azért elég érdekesnek tartom ezt az eltérést a két SSD között. Sok más tesztben semmivel nem lassabb a 450-es, mint az EVO840, sőt. (pl. van prohardveres teszt is, ahol egyáltalán nem szerepel ilyen rosszul).

[ Szerkesztve ]

(#16967) Tommmysun válasza gzbotii (#16964) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ahogy nem sokkal feljebb már ki lett tárgyalva, a legújabb V300-asok nem annyira ajánlottak, de ha sikerül kifognod egy "régebbi" tajvani példányt, akkor nagyon jó vétel lehet.

(#16968) Balage76 válasza Ice&Lime (#16952) üzenetére


Balage76
senior tag

Sandisk: ahogy korábban írtam itthon nem igazán ismert márka, mert nincs rendes értékesítési hálózata. Ha tetszik valamelyik tipusa és az ára megfelelő számodra, nyugodtan megveheted.

(#16969) Ice&Lime válasza Balage76 (#16968) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Erről tudsz valamit esetleg? (#16965)

(#16970) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Egy Samsung EVO 840 és egy ADATA SX900 (120GB ill. 128GB) között van kb 15% különbség sebességben, megbízhatóságban, ilyenekben? Kb ennyi köztük az ár, még az ADATA is beleférne, de nem adnék ki feleslegesen többet, ha a Samsung is ugyanannyit tud.
Egy Gigabyte GA-H87M-D3H lapban lesz valamelyik.
Az OS (Win8 v. OSX) és talán az aktuális játék amivel játszom fog futni róla.

Thx előre is :R

(#16971) minek?:S válasza Qru (#16959) üzenetére


minek?:S
őstag

Na így gépről sikerült megnéznem, 2 db SSD-ről lenne kérdésem, továbbra is az előző kritériumokra alapozva mind 2 SSD 64GB, ADATA, csak nemtudom, hogy mennyivel lenne gyorsabb a gépem egy SP900(16,1k) egy SP600(13,2k)-hoz képest, megéri a +3k-t?

Üdv.:M.

(#16972) Qru válasza minek?:S (#16971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az SP900-ban egy másmilyen vezérlő van de érzezhetően nem lenne gyorsabb a drágább sem (úgy értem, hogy pl nem fog a win előbb betölteni a drágábbal sem). Otthoni használatra rendszer ssd-nek bőven elég az SP600 is.

#nincsbennetarcsi

(#16973) minek?:S válasza Qru (#16972) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm szépen a segítséget :R ...és jó hír :C

Üdv.:M.

(#16974) Qru válasza Balage76 (#16856) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint te sem olvastad el a téma összefoglalót mert ott van a végén leírva. Nem az én döntésem mi kerül bele és mi kerül ki belőle, nem én vok a tartalmának megalkotója (bár tagadhatatlan, hogy időnkét az én véleményem is kikérik ami megtisztelő). Én csak fizikailag végzem a frissítést.

Pedig van okom kételkedni szavadban. Azért mert esetleg ott nálatok a Samsungnál megnéztétek pár ssd meddig bírja nem kell/szabad nagyon messzemenő következtetést levonni. Már csak azért sem mert a mesterséges tesztek nem hozzák azt amit a valós élet álatalában (nyilván van azért átfedés).

Semmi, mert tudom, hogy igazam van. EVO-nál a honlapotokon azt se meritek kiírni mennyit a tbw értéke, a V300 esetében meg legalább van egy "worst case"-re vonatkozó adat. Nyilván ha olyan jó lenne akkor reklámoznátok orrba-szájba. De ezt már nehogy egy marketingesnek kelljen magyaráznom...

A V300 azért került ki legjobb tudomásom szerint, mert sok felhasználót csalódásként érne az asszionkron okozta lassulás a szintetikus tesztek alapján (azt gondolom látod, hogy 100-ból 90 ssd tulaj ezzel kezd). Nyilván nem az a cél, hogy csalódjanak, hanem hogy jó, hasznos és valós, megalapozott tanácsokat kapjanak az esetlegesen kevésbé hozzáértők is. Azok akik jellemzően annyit tudnak egy ssd-ről, hogy jó gyors lesz tőle a gép (vagy még ennyit sem), nyilván azt fogja majd pont nézegetni a boltban vagy a webáruház honlapján (utóbbi esetében nem is derül ki), hogy Kínai vagy Maláj gyártású, 505 vagy 506 fw-es. Még egy fix időponthoz sem tudjuk kötni a váltást, mert ez nem egységesen megy/ment végbe a piacon, márpedig azt te is jól tudod, hogy mennyi a szürkeimportos ssd az itteni piacon.Ezért a jövőben felmerülő estleges csalódások megelőzése érdekében került ki.
Egyébként a felhasználók 98% el sem olvassa a téma összefoglalót, mert egyszerűbb bekérdezni. Jellemzően használt ssd-t kevesen vesznek, ha mégis akkor meg megkérdezik, hogy használtan mit érdemes venni, már csak azért is, mert a téma összefoglalóban erre vontakozóan szinte alig van bármi is leírva.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16975) Ice&Lime válasza Qru (#16974) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én ismételten megkérdezem, hogy sam 840 evo-nál van-e olyan dolog, mint 830-asnál, hogy made in korea és china? Ezt jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#16976) Qru válasza Ice&Lime (#16975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, van belőle Koreában meg Kínában készült is.

#nincsbennetarcsi

(#16977) Ice&Lime válasza Qru (#16976) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Na ne ebből is....

Adata-nál is megy ez?

[ Szerkesztve ]

(#16978) Qru válasza Ice&Lime (#16977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs köztük különbség, ugyanaz a bele mind a kettőnek. Annyi, hogy előbb indult be Koreában a termelés és utána Kínában.

Ha jól tudom, azok mind Taiwan-on készülnek.

#nincsbennetarcsi

(#16979) Ice&Lime válasza Qru (#16978) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyébként rá van írva a dobozukra hogy hol készült, vagy csak magán az ssd-n és így nem lehet tudni, csak miután megvette az ember?

(#16980) tikhunter


tikhunter
tag

Tudom kikerült már az ajánlott SSD-k közül a Samsung 830 as széria, mert már nem lehet kapni.
Használtba 1-1,5 éves gyártói garanciával bele szabad még ugrani egy ilyenbe? [link]
Beszéljetek le róla, mert kezd leszállni a vásárlás rózsaszín köde.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#16981) Qru válasza tikhunter (#16980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, kérj róla egy ssdok képet is. Ha ott is minden rendben akkor megveheted simán.

#nincsbennetarcsi

(#16982) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Papír nélkül szabad venni SSD-t? Elvileg 1,5 hónapos, szóval gari még lenne rá (EVO 840 120GB). Szériaszám alapján gariztatható, ha van valami?

Thx előre is :R

(#16983) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Egy Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD jó vétel lehet most a PCX-nél 13k-ért? Nem tudja valaki mennyiért szállítják ki?

[ Szerkesztve ]

(#16984) Zadia válasza castiels (#16983) üzenetére


Zadia
senior tag

Szállítási díjaink

Futár kézbesítés (max. 50 kg, 80x80cm csomagméret):
0-50.000 Ft rendelési érték: 1.990 Ft (2.540 Ft helyett)
50.000-100.000 Ft rendelési érték: 1.690 Ft (2.540 Ft helyett)
100.000 Ft rendelési érték felett: 1.290 Ft (2.540 Ft helyett)

Pick Pack átvétel (max. 15kg, 40x40cm csomag méretig):
0-150.000 Ft rendelési érték (max 15kg): 991 Ft

(#16985) castiels válasza Zadia (#16984) üzenetére


castiels
addikt

:R

(#16986) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A sam 830 64GB ugye aszinkronos volt...?

(#16987) M107


M107
addikt

:R

5 hónapos Evo 840 120GB SSD TLC

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16988) Ice&Lime válasza M107 (#16987) üzenetére


Ice&Lime
veterán

664GB az még semmi, majd 2-3TB-nál.

(#16989) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hola!

SSD vásásrláshoz kérnék tanácsot.

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá? -> ~ 20k
2. Mekkora SSD-re van szükség? -> 120/128GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? -> Win7 esetleg Win8
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó? -> asztali gép Sata 6Bb/s
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? -> Asus M5A97 EVO R2.0
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez? -> ez sztem nem releváns nekem :)

Ezen felül gondoltam akkor erre pakolom az OS-t is + a Diablo 3at.
Milyen tipust ajánlotok, mit kerüljek? Van most bestbuy a piacon? Nyilván a cél a minél jobb ár/érték arány.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16990) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Az előzőekben, Samsung 840 Evo 128 GB-re a kaptam javaslatot. Nézegetve az összefoglaló ajánlásait, legalábbis az elérhető adatok alapján, az A-DATA XPG SX900-at (128 GB) érdemesebb lenne megvenni. Pl. TLC helyett MLC-s menmória, stb. Jól látom a fentieket? Az áruk kb. azonos. Win 7 alatt működne mindkettő, egy kétmagos pentiummal.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#16991) M107 válasza Ice&Lime (#16988) üzenetére


M107
addikt

:R

Mi történik 2-3TB ?

Sokára lesz még az :) hisz csak rendszergyorsításnak van használva + win up date s egyéb kis dolgok.. + egy kis youtoube, no nem napi 10 óra :U

UI: az átlag felhasználó igényeit bőven kiszolgálja,

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16992) Ice&Lime válasza M107 (#16991) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A sam 830-nál volt nekem 3TB írásnál 97% kondíció, teljesítmény 99% azt hiszem. Szóval neked még arrébb van, hogy mást mutasson, mondjuk olyan 1TB-tól már várható a 99%. De tényleg nem jelent ez sok mindent. Inkább a vezérlőn lesz illetve van a nagyobb hangsúly, hogy az meddig bírja majd.

Hát igazad van, arra biztosan elég lesz még sokáig. (ha nem a vezérlőn fog múlni)

[ Szerkesztve ]

(#16993) nimfas válasza Ice&Lime (#16896) üzenetére


nimfas
addikt

120.000/1.024=117,1875 GB

Remélem elég kielégítő a válasz ;-)

(#16994) Ice&Lime válasza nimfas (#16993) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi már megkaptam rá a választ, de ez így még pontosabb.

(#16995) HZoli87 válasza Ice&Lime (#16992) üzenetére


HZoli87
veterán

1TB-nál is 100%-nak fogja írni a HDS (hacsak nem frissül közben a program), jól látható az áttekintés fülön hogy nem olvassa be a wear leveling count smart értékét. Ha megnézi a kolléga, szinte biztos, hogy 99 vagy annál kisebb számot mutat.

Samsung 830-nál ezt írja a HDS (hasonlót ír a 840 / 840 PRO-nál is): A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count

[ Szerkesztve ]

(#16996) Ice&Lime válasza HZoli87 (#16995) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tényleg nem, ezt nem is figyeltem, de miért nem olvassa be? Pedig a legújabb verzióval lett készítve (4.50) és a sam 840 evo sem most jött ki a boltokba.

[ Szerkesztve ]

(#16997) HZoli87 válasza Ice&Lime (#16996) üzenetére


HZoli87
veterán

Lehetséges, hogy egyszerűen elkerülte eddig a 840 EVO a fejlesztő figyelmét, vagy prioritásban alacsony szinten áll. Nem frissül azért olyan gyakran a HDS.

(#16998) HZoli87 válasza Ice&Lime (#16996) üzenetére


HZoli87
veterán

Most nézem, hogy van új béta verzió: 4.50.1b

- improved support of various Samsung hard disks, Samsung SSD models
- improved compatibility with Intel RST driver 12.9
- improved hard disk error logs
- improved Chinese language support

(#16999) Ice&Lime válasza HZoli87 (#16998) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Na, akkor ezzel kellene megnéznie a fórumtársnak, talán ez már tényleg megmutatja a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#17000) Ice&Lime válasza M107 (#16987) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A 4.50.1b verzióval nézd meg még, amire (#16998) HZoli87 hívta fel a figyelmet!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.