Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16851) Ice&Lime válasza Qru (#16848) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát igen.

Adata-nál és kingstone-nál is vannak ilyenek, hogy egyiket taiwanban másikat kínában gyártották és az egyik gagyibb, mint a másik vagy ez "csak" a samsungnál van?

(#16852) Balage76 válasza Ice&Lime (#16847) üzenetére


Balage76
senior tag

Gondold végig hogy 3-4 év alatt írsz-e rá min 40-60TB-ot. Ha a válaszod nem, akkor pont olyan jó választás mint bármelyik hasonló árkategóriájú darab. Ha igen a válasz, akkor inkább az 5 év garisok között keresgélj.

Sajnos nagyban beindult itt a TLC-vel kapcsolatos félrevezető agymosás mert kikerült a kedvenc V300 a listából... :K Szakmai fórumban ez elég sajnálatos.

[ Szerkesztve ]

(#16853) Balage76 válasza hito (#16840) üzenetére


Balage76
senior tag

Samsungot akart írni, mert ezek a fogyasztási adatok:

KC300:
avg: 0,16W
idle: 0,08W
max: 2,49W

EVO:
avg: 0,10W
idle: 0,05W

max: 2,94W

Az SSD idejének döntő többségét IDLE módban tölti. Nyilván a század wattok érdemben sokat nem számítanak, de maradjunk a tényeknél.

A KC300 alacsonyabb fogyasztású mint a V300, ebből a szempontból valóban jobb választás (ezért is reklámozzák így), de nem kiemelkedően alacsony fogyasztású darab, igazából csak a V300 0,64W IDLE-höz képest jelentős előrelépés.

(#16854) Qru válasza Balage76 (#16850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De. De látom nem olvastad el figyelmesen amit írtam. ;)

Azt írtam, hogy személy szerint nem bízom a 840 evo tartósságában ami majd csak kb 4-5 év múlva fog kiderülni. Ha rossz lenne nyilván már rég kikerült volna az ajánlottak közül de nem történt meg. Elve nem én döntöm el mikerül oda be/ki. Tehát a személyes véleményem nem befolyásolja, nem is befolyásolhatja az ajánlott ssd-k körét. Már pedig ismét hangsúlyozom az én magán véleményem hangzott el.

Google huszárkodás??? Ezt kikérem azon szakértők nevében aki összeállítják az ajánlót!

Sebességben igen, de tartósságban felelőtlenség ezt kijelenteni, mert te sem ismered a pontos és valós élettartamát a TLC technológiának. Vannak bizonyos változók amik csak fals módon reprodukálhatóak szintetikus tesztben. Szóval erre térjünk vissza 4-5 év múlva és akkor ha az EVO tovább bírja vagy legalább addig mint a V300 akkor nyugodtan az orrom alá dörgölheted ezt a postot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16855) Ice&Lime válasza Balage76 (#16852) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én igazából a samsung 830 szériát sajnálom, de nagyon.
Számomra a sam 830 64GB volt a legjobb alternatíva (nem kellett nagyobb, pont megfelelő volt hdd-vel használva és jól bírta a gyűrődést)
A samsung kínálatából teljesen megszűntek a 64GB-osok, ami kár, mert pont az a legideálisabb méret.
Ezért kénytelen leszek más márkából választani, amit egyébként nem szerettem volna.

(#16856) Balage76 válasza Qru (#16854) üzenetére


Balage76
senior tag

A 4-5 év mindegyik típusra igaz. Most akkor tartósság miatt van bent valami a listában vagy teljesítmény alapján? Mi alapján kerül be valami a listába és mennyi idő után? Nekiáll valaki tesztelni, statisztikát készíteni sokszáz darabról ami átmegy a keze között és ez alapján történik az elbírálás? Ezeket nyilvánvalóan tisztázni kellene és érthetően elmagyarázni (valamint valamilyen módon ellenőrizhetővé tenni), mert így lehet megbízhatóvá és meggyőzővé tenni az ajánlást.

Megjegyzem a korrektség kedvéért, azt sem igazánértem, hogy a V300 miért került ki ennyire viharos gyorsasággal, mert nyugodtan átkerülhetett volna a "használtan megveheted" kategóriába, a fw feltüntetésével.

te sem ismered a pontos és valós élettartamát Ebben azért ne legyél annyira biztos. ;)

Szóval erre térjünk vissza 4-5 év múlva és akkor ha az EVO tovább bírja vagy legalább addig mint a V300 akkor nyugodtan az orrom alá dörgölheted ezt a postot.
Értem, és akkor 4-5 év után mi fog történni? Leírod, hogy bocs tévedtem? :) Addig meg becsmérled a terméket alaptalanul, ezzel félrevezetve az embereket. Fordítsuk meg a dolgot, legyen az hogy a KC300-at húzod le mondjuk a következő 2 évben, és én írom majd meg 4-5 év múlva hogy "bocs, tévedtem", deal? :)

[ Módosította: Kalandor ]

(#16857) Balage76 válasza Ice&Lime (#16855) üzenetére


Balage76
senior tag

A 64GB-os méret technikai korlátok miatt szűnt meg. A TLC technológiával a 64GB tárkapacitáshoz annyira kevés chip kell, hogy túlságosan kis mértékűvé válik a párhuzamosítás, nagyon lecsökkent volna a teljesítmény.

Nagyjából ez a baj az új V300-zal is, ha meg tudnák oldani azt hogy ne 8 hanem 16 csatornán dolgozzon a kontroller, akkor senki semmit nem vett volna észre a váltásból. Ez sajnos lehetetlen, mert pont ellentétes a NAND chip gyártás fejlődési irányával. Amúgy a legnagyobb 480GB-os kapacitásnál valószinűleg nincs is különbség a régi és az új teljesítménye között, de ezt nem néztem még, nem volt a kezemben az újabból ekkora méretű.

Ma kb 1500 forinttal drágábban kapsz 120-ast mint amennyiért utoljára a 64-est meg lehetett venni. A felhasználó szempontjából a két termék használhatósága azonos (a felhasználás ideje alatti írásterhelést mindkettő bőven elviseli), a "mi lenne ha 500TB-ot írnék rá" kérdés teljesen értelmetlen, mert nem fogsz 500TB-ot írni, tehát nincs olyan számodra értékelhető előnye a 830-asnak az EVO-val szemben, ami miatt még mindíg megérné a 830-ast választani. Ellenben nagyobb tárkapacitást kapsz és nagyobb teljesítményt azonos áron.
Ez a jövőben is így lesz, bár a közelgő V-NAND technológia egy időre felborítja majd ezt a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

(#16858) Ice&Lime válasza Balage76 (#16857) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor is hiányzik egy újabb 64GB-os mlc-s 840 vagy 840 evo a palettáról.

(#16859) worxland válasza Ice&Lime (#16858) üzenetére


worxland
addikt

Ha lenne, akkor azon menne a sápítozás, hogy: miért ilyen lassú, miért ilyen drága - nem venné a kutya sem, akkor meg ráfizetés lenne csak ezért külön termelőrészleget és -erőforrást fenntartani a Samunak. Vinyóból se kapsz a boltokban 40-est meg 80-ast, hiába lenne elég a tárhely.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16860) Ice&Lime válasza worxland (#16859) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha lenne új 64GB-os samsung, annak miért kellene feltétlenül lassúnak lennie?
Ellenpélda a kingston 60GB és adata 64GB-os ssd-k.

(#16861) Balage76 válasza Ice&Lime (#16858) üzenetére


Balage76
senior tag

Nyilván, én is örülnék neki ha lenne, mert itthon van rá igény, de a gyártók nem csak a magyarországi igényekre terveznek.

A Samsung inkább a nagyobb kapacitások felé megy. Az ő szempontjukból ez sokkal jövedelmezőbb. A technikai limit mellett ezért is hagytak fel a 60GB-os változattal.

Hosszútávon azért az a cél minden gyártónál, hogy az SSD egy HDD helyettesítő termék legyen a desktop/munkaállomás/notebook szegmensben. Ennek megfelelően lesz olyan típus idén ősszel ami már 250GB-ról indul és nem lesz kisebb méretben.

(#16862) Balage76 válasza Ice&Lime (#16860) üzenetére


Balage76
senior tag

Az SSD sebessége abból adódik, hogy a kontroller párhuzamosan több NAND chipet ír, ezek írási sebessége összeadódik így kapod meg a teljes írási sebességet. Tegyük fel, hogy egy chip írási sebessége 20MB/sec.

A kapacitás a chipek egyenkénti kapacitásának összege. Manapság egy chip 128Gb kapacitású, ez 16GB-ot jelent. Korábban 64Gb-es (8GB) kapacitásúakat használtak, de a nagyobbakat (kapcitásra vetítve) olcsóbb előállítani, ezért váltott szinte mindenki ezekre.

A kontroller jellemzően 8 csatornán kommunikál, ilyen az általad említett Kingstonban, ADatában lévő SF-2281-es is. (itt a 8-as jelöli a 8 csatornát).

A 64Gb-es chipekből 8 darabot kell a kontroller mellé tenni, hogy összejöjjön a 64GB kapacitás. Ha az elején feltételezett 20MB/sec sebességgel számolunk, akkor az összesített sebesség 160MB/sec lesz. Igenám, de ha a 64GB-es chipek helyett a költséghatékonyabb 128GB-eseket használják, akkor 8 db már 128GB kapacitást ad, ami sok. :)
Erre az az egyetlen megoldás, hogy lecserélik a kontrollert az SF-2241-re (ez ugye ugyanaz, csak 4 csatornás) és egyből mehetnek a 128GB-es chipek. A bibi ott van, hogy a 4 chip összesen csak 80MB/sec-et tud, tehát csökken a sebesség.

Mivel az SF-2241 és az SF-2281 tömörítést használ, az elméleti maximum sebesség maradhat a dobozon (Te ugye ez alapján döntesz), csak a gyakorlati sebesség csökken. Így működik a marketing. :)

[ Szerkesztve ]

(#16863) Ice&Lime válasza Balage76 (#16862) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a hosszú választ. Eléggé megvan ez bonyolítva és nem csoda, ha a hétköznapi embert becsapják állandóan.
Sajnos a vezérlőkről, mint már meg is lett említve jó párszor, nem beszél senki, hogyan is vannak programozva illetve milyen minőségűek.

(#16864) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Az A-Data SX900 128 GB és a Samsung 840 Evo basic 120 GB között a gyakorlati felhasználásban (tehát nem tesztek) van bármi érezhető különbség a sebesség, használhatóság, stb. terén? Csak ez érdekel most, a tartósság nem. Köszi!

(#16865) realmadrid92 válasza Tommmysun (#16849) üzenetére


realmadrid92
tag

most vettem a héten(szerdán), dobozára assembled taiwan van írva.
sata2-n 270/230-at mértem.
ezt a FW-t meg lehet nézni winből is, vagy csak ssd-n?

(#16866) M107


M107
addikt

:R

Nekem Evo-m van 840 TLC-s csak rendszergyorsításra van Sata2 lap.
13-án lesz 5 hónapos cukor semmi gond vele.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16867) Benőke válasza Mauzes (#16864) üzenetére


Benőke
őstag

Az ajánlott típusok között érzékelhető különbség nem sok van.

(#16868) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra melyik a leggyorsabb SSD?
-Lehet Sata vagy PCI-E is (gondolom a PCI-E a nyerő)
-Legalább 120Gb+ legyen a mérete
-Az ár most ebben a tekintetben nem igazán számottevő ésszerű keretek között (de nem a 150-200 e Ft-os kategóriára gondoltam)
-Minél gyorsabb bootolási idő (azt hiszem így az ocz revodrive kilőve)

Eddig egy OCZ Vertex 4 SSD-m van.

Köszi!

(#16869) Bodor válasza F.Bence (#16868) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen felesleges lenne az OCZ Vertex 4-et lecserélni bármi másra az említett árkategóriában, és még talán afelett sem...

(#16870) Iomega válasza F.Bence (#16868) üzenetére


Iomega
őstag

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16871) kiskornel válasza Ice&Lime (#16860) üzenetére


kiskornel
addikt

64GB manapság szűkösen elég egy oprendszer működtetésére. Ha egy Office is telepítve van, pár év alatt saját magától is betelik, nem kell hozzá túl sok új progit telepíteni.
Mi lesz, ha a win9 kijön?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16872) Mauzes válasza Benőke (#16867) üzenetére


Mauzes
őstag

Akkor a lényegi különbség igazából, hogy a Samsunghoz nincs beépítő keret? Hol lehet olyat a legolcsóbban venni?

[ Szerkesztve ]

(#16873) Bodor válasza Mauzes (#16864) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs.

(#16874) aelod válasza Qru (#16838) üzenetére


aelod
veterán

Értelek.
És úgyszintén 60 és 64 gb között 20e Huf körül milyent érdemes beszerezni?
Úgy döntöttem inkább visszakérem a pénzt és ráfizetek egy mondhatni jobbra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16875) Qru válasza aelod (#16874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amik a téma összefoglóban az ajánlottak között van, azokból bátran válogathatsz. De sztem most a legjobb ár/érétk arányú ssd az az A-data sx900.

#nincsbennetarcsi

(#16876) Benőke


Benőke
őstag

Azért EZ sem rossz. :)

(#16877) Balage76 válasza Ice&Lime (#16863) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos a vezérlőkről, mint már meg is lett említve jó párszor, nem beszél senki, hogyan is vannak programozva illetve milyen minőségűek.

Igen, ez érdekes pontja a témának. A "minőségnek" különböző szintjei vannak attól függően hogy mekkora része készül "házon belül" a terméknek.

A legmagasabb szint amikor minden egy helyen készül, egy gyártó által. Kontroller+cache+nand. Ilyen gyártó nagyon sokáig csak egyetlen létezett, a Samsung, de az OCZ felvásárlásával most már a Toshiba is ilyen. Jó úton haladnak afelé, hogy komoly piaci tényezők legyenek, de kell még pár év, mert jelenleg még nem állt össze a teljes puzzle.
Ennek ugye az a nagyon nagy előnye, hogy a kontroller tervezésekor már előre tudják hogy milyen nand-dal fogják használni (akár 1-2 évvel előre is), annak milyenek a paraméterei, előnyei, hátrányai. Ennek a tudásnak a birtokában oda-vissza módon lehet tervezni a komponenseket, a legtökéletesebb az optimalizáció. Ez kívánja a legnagyobb kaliberű gyártást (a sok szerteágazó komponens miatt a legköltségesebb is a fejlesztés), de egyben a legnagyobb profitot is ez hozza a végén.

Közepes szint, ha mondjuk a nand saját gyártmány, de a vezérlőt venni kell. Ilyen például az Intel (Micron nand). Sokat fizetnek a kontrollerért, ezért a legmélyebben nyúlhatnak bele a firmware-be. A végeredmény egy jól összerakott, rendesen optimalizált, megbízható, ám drága termék.

Alacsony szint, ha venni kell a nand-ot és a kontrollert is. A legjobb példa erre a Kingston. Éveken keresztül komoly stratégiai partnerség volt a Toshibával, így jó áron kaptak közepes minőségű nand-ot (érthetően nem a legjobbat, azt a Toshiba megtartotta magának, illetve közelebbi partnereinek). A SandForce-szal is elég régi a kapcsolat, így kellően optimalizálható firmware-t kaptak, de nem ugyanazt a szintet mint az Intel, cserébe nem kell annyit fizetniük érte. Alapvetően folyamatos kényszerhelyzetben vannak, mert első körben, évről évre meg kell alkudni a nand-ért, ha ez sikerül akkor újabb alku a kontrollerért és a végén még össze is kell csiszolni. Tekintettel arra hogy azért ezek rendszeresen változnak, ez elég komoly kihívás és nem mindíg sikerül időre. Ezért van elég sok firmware verzió a termékekhez. A versenyképességük nagyobb részben a "beszállítóktól" függ, ha ők odaadják nekik olcsóbban a komponenseket, akkor mehet lefelé az ár, ha nem akkor egyhelyben toporognak vagy mint most, váltanak valami gyengébb komponensre. A Toshiba lépése egyébként előre borítékolható volt (én is írtam többször), helyet csinálnak maguknak a piacon, ennek az első lépése, hogy nem "etetik" azt aki az egyik legnagyobb konkurensük lehet.
A rendelési/eladási mennyiségtől és a partnerségi viszonytól függően kb hasonló helyzetben van az AData, Corsair is.

A legalacsonyabb szint, ha szintén mindent venni kell, de az alacsonyabb mennyiség miatt nem kifizetődő befektetés a sok-sok fejlesztőmérnök. Ilyenkor mindenből jön a "gyári" változat, semmi flanc, semmi tuning. Kilóra megvan, működik, matricát rá, dobozba vele, mehet a polcra. Semmi utólagos komolyabb terméktámogatás. Új fw is csak akkor ha nagyon ég a ház, vagy ha a kontroller gyártója kiad valami komolyabb ráncfelvarrást. Ez persze 2-4 hónappal később jelenik meg ezeknél mint máshol. Szerencsére az elmúlt években ezek a "gyártók" gyakorlatilag eltűntek, komoly fejfájástól megkímélve a vásárlókat.

Hát úgy röviden ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#16878) Qru válasza Balage76 (#16877) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért mielőtt a Samsungot az égbe emeled azt tegyük hozzá, hogy ezekből az átlagfelhasználók az ég egy adta világon semmit nem érzékelnek valós körülmények között.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16879) Balage76 válasza Qru (#16878) üzenetére


Balage76
senior tag

Már hogyne érzékelnének, úgy hívják hogy meghibásodási arány... :)
Pont a leírtak miatt vezeti ezt a meghibásodási listát a legjobb értékkel az Intel és ezért lesz nagyon jó a Toshiba is ha belelendülnek.

(#16880) Qru válasza Balage76 (#16879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak azért mert Samsung alkalmazott vagy nem jelenti azt, hogy teljes mértékben rá látsz a többi gyártó hiteles meghibásodási statisztikáira. Ennek hiányában csak torz kép alkotható.

Elhiszem, hogy jó a Samsungnál melózni de azért nem kell őket ennyire istenítened, más gyártók is tudnak jó ssd-t gyártani ha elfogadod ha nem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16881) Ice&Lime válasza kiskornel (#16871) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem bőven elég egy teljes rendszernek a 64GB, tapasztalat.
Arra a kérdésedre pedig, hogy mi lesz a win9-cel a helyzet, csak azt tudom mondani, 1. lehet fent sem lesz, 2. kb. ugyan annyit fog elfoglalni vagy még kevesebbet, mint most a 8.1.

(#16877) Balage76: köszi az ismét hosszú írást, érdekes volt. a samsung után valóban nálam is az intel ssd a szimpatikusabb. ezekre csak ennyit tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#16882) Balage76 válasza Qru (#16880) üzenetére


Balage76
senior tag

Sokkal többmindent látok mint gondolnád. Amúgy Te melyikre látsz rá ami alapján ítélkezel? :)

Ki mondta, hogy más nem gyárt hasonlóan jó vagy jobb SSD-t? Olvasd vissza kérlek mit írtam.Az Intel most is jobb minőséget gyárt, de ezt meg kell fizetni. A Toshiba is hamarosan képes lesz legalább hasonló minőségű terméket gyártani. A Sandisk is nagyon jó minőség, csak itthon alig lehet kapni, nyugat-európában sokkal elterjedtebb.

(#16883) Tommmysun válasza Qru (#16880) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Jah, így már mindent értek :D

(#16884) Lonsi


Lonsi
tag

Sziasztok! Megvettem az SSD-t(A-data SX900) beraktam a gépbe, működik, szuper, viszont a firmware-t valamiért nem hagyja frissíteni. Mindig egy hibaüzenetet dob és nem tudok rájönni, hogy mi a baja.
A másik érdekes dolog. Eleinte a leállítás(windows) pár másodperces történet volt, most valamiért ez eléggé megnyúlt. A beállításokat végignéztem és végig csináltam mindent,amit ajánlanak a fórumokban, de semmi változás.
Várom az ötleteket, köszi!

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#16885) Ice&Lime válasza Lonsi (#16884) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Inkább ebbe a topikba írj ott több sikered lesz, mert itt még a vásárlás előtt a téma.

(#16886) Lonsi válasza Ice&Lime (#16885) üzenetére


Lonsi
tag

Köszi! Oda is bemásoltam, de egyelőre választ nem kaptam.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#16887) Iomega válasza Lonsi (#16886) üzenetére


Iomega
őstag

Ha ez nem egy válasz, akkor mi? A kép alatti mondatot is olvasd el!

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16888) Lonsi válasza Iomega (#16887) üzenetére


Lonsi
tag

Bocs, átfogalmazom amit előzőleg írtam. Érdemi választ nem kaptam. Szeretem tudni a dolgot miértjét.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#16889) Benőke válasza Lonsi (#16888) üzenetére


Benőke
őstag

Az orvoshoz sem véletlenül kell elmenni, és nem csak telefonon hívod, hogy táv gyógyítson látatlanban. Akarod, nem akarod, a te dolgod, de ha nem adsz segítséget a megoldáshoz, akkor nem kapsz megoldást.
Kb olyan mintha elmondod az MS supportnál, hogy nem jó. Csak nem mondod el, hogy mi az ami nem jó... :D. Ha kérik, meg van az oka.
Ha mindenkinek kiselőadást kell tartani, hát nem fognak mindenkinek válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#16890) HateEternal


HateEternal
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. SSD-t szeretnék venni az új gépembe. Win 7 kerülne rá, ezen kívül a steam. Steammel kapcsolatba azt olvastam/hallottam ,hogy nem jó ötlet rátenni mert mindig jön valami frissítés ami állandó írás meg ilyesmi. Erről szeretnék pontosabb információt, hogy tényleg károsítja-e vagy megéri e rárakni? A várható konfigom a következő lesz:
Intel Core i7-4770
ASROCK Fatal1ty H87
Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz
Gainward GTX770 4GB DDR5 Phantom
Fractal Design Core 3000
FSP Raider 550W

A jelenlegi HDD-m: WDC WD10EZEX-00RKKA0 (WD-WCC1S2636208)

Milyen SSD-t ajánlanátok hozzá? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#16891) Benőke válasza HateEternal (#16890) üzenetére


Benőke
őstag

Egy Ilyen? :)

(#16892) HateEternal válasza Benőke (#16891) üzenetére


HateEternal
tag

Hát azt elfelejtettem odaírni ,hogy olyan 20k magasságába. Illetve a steames kérdésemre még nem kaptam választ. :D

(#16893) aelod válasza Lonsi (#16888) üzenetére


aelod
veterán

Windows miatt :K
(auto frissítés?)
Használj linuxot :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16894) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam mostanság, hogy SSD meghajtóval bővítem a notebookomat. A notim egy ASUS N73SM-TY067V, és Windows 8.1 van rátelepítve (ami viszonylag friss, körülbelül egy hónapos). Szóval érdemes egy SSD-vel bővíteni? Ha igen, akkor milyen márkájú/méretű meghajtót ajánlanátok? Általánosságban netezésre, filmezésre használom, és Steamen játszom régebbi játékokkal (kettőnél több éves játékokkal, annyit bír szépen a gép).
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#16895) Niczo válasza Balage76 (#16823) üzenetére


Niczo
senior tag

nézegetem a 2 ssd-t amit ajánlottál, és azt vettem észre hogy a Crucial M500 írási sebessége 130 MB/s, míg a Samsung 840 Evo vagy egy Kingston mS200
520 MB/s-ot tud.
ez gyakorlati használat mellett is érezhető különbség, vagy rosszul gondolom?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#16896) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A 120GB-os ssd-nél mennyi a ténylegesen felhasználható kapacitás, kb.108-110GB?

(#16897) worxland válasza Ice&Lime (#16896) üzenetére


worxland
addikt

120 000 000 000 byte.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16898) vand


vand
csendes tag

Sziasztok!

mSATA SSD kiválasztásában kérném segítségeteket.

1. ár: 128GB-os kb 30eFt-ig, 256GB-os kb 50eFt-ig. Kicsit lehet több is, ha érdemben jobb a termék.
2. méret: elsősorban128GB-osat keresek, de a 256-ost is fontolgatom még (ha lényegesen jobb az ár/érték aránya).
3. OS: Win 7 vagy Win 8, esetleg Linux
4. Asztali gép, mSATA
5. Alaplap: ASRock Z87E-ITX
6. beépítőkeret nem kell.

Passzív házba lesz, egy kicsit számít a fogyasztás is (az idle elsősorban).
Fontos a megbízhatóság, szívesen költök kicsit többet a jobb tudatért, mégha valójában placebó is (a Samsung EVO emiatt nálam hátrányból indul).
A nem mSATA-t sem zártam ki teljesen, de inkább az mSATA-ra vagyok kiváncsi.

(#16899) Niczo válasza vand (#16898) üzenetére


Niczo
senior tag

miért indul hátrányból a Samsung?
nálam most pont az a jelölt.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#16900) Ice&Lime válasza worxland (#16897) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem ez volt a kérdés.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.