Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16201) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
ebbe szeretnék ssd-t venni,a lényeg,hogy megbízható,és olcsó legyen. :) ja,és 120gb-os

(#16202) Iomega válasza tomama (#16201) üzenetére


Iomega
őstag

Olvasnivaló! Kérdéseidre választ kapsz. A listában szerepelnek az ajánlott SSD-k, azok közül tudsz választani, az igényednek és pénztárcádnak megfelelőt. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16203) Ladislawus válasza Bodor (#16176) üzenetére


Ladislawus
csendes tag

Szia!

Ugyanaz a vezérlő driver mint az alaplapi sata portnak, felhívtam a hp ügyfélszolgálatot ott mondták..
Persze az lesz a biztos, ha kipróbálom :-)
Köszönöm szépen a segítséget!

SamsungR210-SonyEricssonK700-Nokia5230-NokiaE72-SamsungAce 4-XiaomiRedmiNote2Prime

(#16204) tomama válasza Iomega (#16202) üzenetére


tomama
aktív tag

Akkor ez jó lesz?Nem tudom mit jelent a MLC,de ennél nem láttam a leírásba.

(#16205) Bodor válasza Ladislawus (#16203) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor hajrá!

(#16206) Iomega válasza tomama (#16204) üzenetére


Iomega
őstag

A választott Kingston V300-as SSD-t nyugodtan megveheted.

A téma összefoglaló elején, található infó az MLC-ről is.

Röviden:

"A felhasznált NAND Flash memóriák között három alapvető típus létezik: Single-Level Cell [SLC] , Multi-Level Cell [MLC] és Triple-level Cell [TLC] . Az SLC cellás megoldások drágább, üzleti felhasználásra szánt tárolókban kapnak helyet, ezek hosszabb élettartamot, nagyobb sebességet és kevesebb fogyasztást biztosítanak, mint az MLC alapúak, de igazából már nem is igazán lehet kapni őket. Napjainkban a legelterjedtebbek az MLC alapú SSD-k, de már jönek az új TLC-s újdonságok is, melyek élettartama sajnos ismét kevesebb, mint az elődjének, papírforma szerint a fele, gyakorlatban talán 35% körüli élettartam csökkenéssel számolhatunk az MLC-hez képest."

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16207) Balage76 válasza wsanyi (#16197) üzenetére


Balage76
senior tag

Az a tapasztalat, hogy 3-5 év alatt még csak a közelébe sem érsz az élettartamuknak.

(#16208) tomama válasza Iomega (#16206) üzenetére


tomama
aktív tag

köszönöm :R

(#16209) B.i.L


B.i.L
senior tag

Kedves fórumozók és "pásztorok",a segítségetekkel és hozzászólásotokat nagyon köszönöm.A vásárlás megtörtént egy jó hete hála nektek.

Horgászni mentem...B.i.L

(#16210) Bodor válasza B.i.L (#16209) üzenetére


Bodor
veterán

Mi jót vettél? Meg vagy elégedve vele?

(#16211) B.i.L válasza Bodor (#16210) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kingston V300,és Packard Bell TK81-amiben használom.4*2,2GHZ Amd,Ati6650,4gb 1333Mhz.Sajnos SataII_es így a mért eredmények R:245 és W:228 . Win 8.1
Olajozott villám,nagyon elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#16212) B.i.L


B.i.L
senior tag

Lemaradt :120_as,már nem akartam cifrázni(evo,hyperX)inkább csak legyen,bejött nagyon.

Horgászni mentem...B.i.L

(#16213) reaper0220


reaper0220
tag

hali!

vettem egy Samsung 840 EVO ssd-t a gepembe, win7-et tettem rá, viszont csak ugy hajlando az SSD-rol bebootolni a windows, ha melette rá van kotve a vinyo is a gépre, anélkul nem bootol be:S
alaplapom: ASUS M5A97 EVO R2.0

valaki tud ra megoldast mi lehet a baj?
ui: feltelepitettem a vinyomra az ssd-hez kapott samsung magican nevu programot, a szerint minden rendben van az ssd-vel es a legujabb firmware van rajta....:S

THX

(#16214) nejad válasza reaper0220 (#16213) üzenetére


nejad
aktív tag

a flash ssd topikba írj ott biztos segítenek

(#16215) Milka 78 válasza reaper0220 (#16213) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Valaki biztos tud...ITT ;)

(#16216) hangyaqtya


hangyaqtya
csendes tag

Sziasztok!
Vennék SSD-t és nem tudok dönteni melyiket vegyem.

ADATA 128GB SATA3 2,5" XPG SX900 ASX900S3-128GM-C
CSATLAKOZÓ: SATA3
TÁROLÓ KAPACITÁS: 128GB
MÉRET: 2,5"
SSD TECHNOLÓGIA: MLC
Az SSD maximális írási sebessége MB/s-ben megadva. SSD MAXIMÁLIS ÍRÁS: 501-600 MB/s
SSD MAXIMÁLIS OLVASÁS: 501-600 MB/s
KISZERELÉS (SSD): Desktop (Meghajtó + beépítő keret)

Vagy

KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G
CSATLAKOZÓ: SATA3
TÁROLÓ KAPACITÁS: 120GB
MÉRET: 2,5"
SSD TECHNOLÓGIA: MLC
SSD MAXIMÁLIS ÍRÁS: 401-500 MB/s
Az SSD maximális olvasási sebessége MB/s-ben megadva.SSD MAXIMÁLIS OLVASÁS: 401-500 MB/s
KISZERELÉS (SSD): Bundle (Csak a meghajtó)

ezt. Sebességbeli külömbég van elileg az A-data előnyére, de nem tudom, hogy mennyire észrevehető. Az A-data beépítő keretet is ad még a kingston nem. Winfos 8 lenne csak rajta és apró felhasználói programok. Játék nem.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#16217) Qru válasza hangyaqtya (#16216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A-data. Nem érezhető a sebesség különbség de a beépítőkeret jól jön.

#nincsbennetarcsi

(#16218) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Most rendelek ebbe SSD-t.Szükség van valamire a beépítéséhez?pl.adapter stb...

(#16219) Iomega válasza tomama (#16218) üzenetére


Iomega
őstag

Nincs, csak kiveszed a HDD-t, és a helyére beteszed az SSD-t. Viszont a beüzemeléssel kapcsolatosan, olvasd ezt.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16220) tomama válasza Iomega (#16219) üzenetére


tomama
aktív tag

Köszi!asztali gépbe üzemeltem már be SSD-t :R

(#16221) tomama


tomama
aktív tag

Lecsúsztam a szerkesztésről..
akarok egy ilyet venni a hdd-nek.Valaki használ itt ilyen átalakítót?Működik rendesen?

(#16222) Iomega válasza tomama (#16221) üzenetére


Iomega
őstag

Szépen működik a HDD ezzel a Caddyvel, azt kell megnézni, hogy melyik való a gépedbe, mert ebből van más magasságú is, 9,5mm-es.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16223) Fire/SOUL/CD válasza tomama (#16221) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A linkelt Samsung laposba nem biztos, hogy 12,7mm magas Caddy megy, hanem 9,5mm magas. Szedd ki és mérd le a magasságát. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16224) tomama válasza Fire/SOUL/CD (#16223) üzenetére


tomama
aktív tag

Köszi!Már majdnem megrendeltem a 12,7-est :)

[ Szerkesztve ]

(#16225) Fire/SOUL/CD válasza tomama (#16224) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindenképp szedd ki az ODD-t és mérd le a magasságát mielőtt bármit is rendelsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16226) FeRkE válasza wsanyi (#16197) üzenetére


FeRkE
őstag

Samsung SSD-t 5év Garival hol láttál? Én a 120Gb-os Samsung 840Evo-t is mindenhol 3 év garral látom, mint a Kingston V300-at.

(#16227) Fire/SOUL/CD válasza FeRkE (#16226) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Samsung 840 Pro-ra van 5 év gari, nem az EVO-kra.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16228) FeRkE válasza Fire/SOUL/CD (#16227) üzenetére


FeRkE
őstag

Ja ok, thx!

(#16229) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Egy Lenovo IdeaPad U510-be kellene egy mSATA SSD. Elvileg a laptop fel van készítve a fogadásra, rendelkezik egy mSATA porttal kimondottan az mSATA SSD részére. Ezt szeretném mindenképpen kihasználni.

30/32 vagy 60/64GB SSD kellene.
Elsőre ez a Kingston tűnik jó választásnak: KINGSTON 60GB mSATA SSDNow mS200 SMS200S3/60G

Ajánlott ez a modell?

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#16230) Bodor válasza gurabli (#16229) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, ajánlott!
Összefoglalót javaslom elolvasni!

[ Szerkesztve ]

(#16231) gurabli válasza Bodor (#16230) üzenetére


gurabli
senior tag

OK, köszönöm a megerősítést. Elolvastam az összefoglalót előtte, de azért rá akartam kérdezni.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#16232) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Vettem egy adata sp900-as ssd-t, de a hp probook 6560b gépem nem ismeri fel. Bios elvileg a legújabb f42-es. Ilyenkor mi van?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16233) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. 20 ezer Ft-ig melyik a legjobb SSD? Csak az oprendszer lenne rajta, meg a programok.

PSN ID: marquuard

(#16234) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!

Épp SSD vásárláson töröm a fejem... Laptopom van és a gyári 250Gb 5400rpm HDD kissé már elfáradóban van,( 94% ) Kinéztem 1 ssd-t és arra gondoltam hogy a dvd iro helyére megy a HDD.

Namármost nem mai a gépem és informácio kellene hogy érdemes e ssd-t vennem bele.

Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD néztem ki, aránylag jó áron 13500-ft ért ujjan.

MSI CX500 laptopba menne, és Win7 32 bit rendszert használnék. ( esetleg Win8 )

Szerintetek érdemes megvennem? Némi sebesség javulás lenne?

2x2300mhz T4500s procim van 3gb ddr2 rammal.

Köszönöm előre a válaszokat!!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16235) Benőke válasza weinmaker (#16232) üzenetére


Benőke
őstag

Szia. Ez már egy másik téma : [link]

Egyébként ellenőrizd a csatlakozást. 1-2 notiba be tud úgy esni az SSD, hogy azt hiszed a helyén van mert 7mm -es a hely meg ugye 9,5mm. Vagy plusz beépítő kerettel van ez megoldva, vagy a gépet átfordítod a másik oldalára mint ahogy eddig próbáltad és úgy a megfelelő helyen lesz a csatlakozó.
Velem ez történt egy pár Dell gép esetén. Aztán miután jó volt a csatlakozás már látta a meghajtókat a bios.

(#16234) BigDarkJoy
Ez SIS chipes alaplap ha jól látom?

Egyébként persze, hogy gyorsabb lenne, nem tudom mi vezérli a sata portokat. Ettől függ a gyorsulás mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#16236) BigDarkJoy válasza EnterR (#16233) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Én is épp ssd-t keresgélek, bár sajna nemtudok 20k körüli összeget kiadni érte, de ajánlanék neked 1 egész jó paraméterekkel rendelkezőt.

SSD

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16237) BigDarkJoy válasza Benőke (#16235) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Igen SIS ha jóltudom.

MSI CX 500

SiS® 672DX+SiS 968

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16238) weinmaker válasza Benőke (#16235) üzenetére


weinmaker
őstag

Beépítő kerettel tettem be, a gyári noti helyére, rosszul be sem tudod dugni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16239) saw1114


saw1114
tag

Sziasztok ssd vásárlás előtt állok és kiszemeltem ő A-Data 2,5" SP900 Premier Pro Series 128GB láttam az ajánlott ssd-k közt. Valakinek esetleg van tapasztalata erről a típusról?játék + általános felhasználásra rendszer lesz rajt meg egy két program.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#16240) Benőke válasza weinmaker (#16238) üzenetére


Benőke
őstag

Csak egy gyenge próbálkozás volt részemről. :B :D

(#16241) PofaJenö válasza BigDarkJoy (#16236) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ez most akciós nagyon megéri [link] kérj kölcsön :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16242) Benőke válasza PofaJenö (#16241) üzenetére


Benőke
őstag

Ennél van olcsóbb nem akciós is :D Akciós nem azt jelenti, hogy feltétlenül olcsóbb. ;)

Csak körbe kell nézni.

(#16243) BigDarkJoy válasza PofaJenö (#16241) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Csak számomra teljesen felesleges ekkora SSD.

Oprendszer + max 10 kissebb progi, és ennyi ami lenne rajta.

Gyenge kis laptop igy játék,és hasonlok nemlesznek a gépen.

am PCX nél 20500... :)

ez akkor mégjobb akció.. :P

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16244) PofaJenö válasza Benőke (#16242) üzenetére


PofaJenö
senior tag

:DDD :R idáig nem hatolt el az elmém bocs ;)
BigDarkJoy :oda is

én akkor is Intel néznék 530-ast vagy 520-ast :P

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16245) BigDarkJoy válasza PofaJenö (#16244) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Én jelenleg ár érték arányában nézvel, és a számomra elfogadható példányok közül az alábbira teszem a voksom....

A-DATA

Szerintem ebbe az öreg vasba ez is megfelelne.

" és mégsem 20-30k " nameg SATAII-s a gép, igy ugysem tudná a gyár által leirt sebességet hozni,,, :D

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16246) raz0r911


raz0r911
tag

Sziasztok!
Két SSD-t néztem ki, de nem tudom melyik érné meg jobban. Sata II-es alaplaphoz használnám.
Olcsóbb: [link]
Drágább: [link]
Tehát az a kérdés, hogy megérné-e a drágább, gyorsabb lenne-e, és jó minőségű-e az olcsóbb.

(#16247) PofaJenö válasza raz0r911 (#16246) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Lásd itt [link] olcsó húsnak híg a leve ,azaz az első nem ajánlott ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16248) Balage76 válasza BigDarkJoy (#16243) üzenetére


Balage76
senior tag

A PCX-nél csak 2 év gari van, míg máshol párszáz forinttal magasabb ár mellett 3 év. Ezt érdemes végiggondolni...

(#16249) raz0r911 válasza PofaJenö (#16247) üzenetére


raz0r911
tag

Köszi, elolvastam, de nem jöttem rá, hogy miben rosszabb a másiknál az írási/olvasási sebességen kívül. És úgy tudom, hogy mivel SATA2-ős alaplapom van van, a SATA3-as se lenne gyorsabb. A minősége rosszabb?

(#16250) lajxko


lajxko
tag

Helló!

Samsung Series 840 EVO Basic 120GB SSD-t bele tudok rakni Asus X201E-KX005H notiba mindenféle bonyolultabb művelet nélkül? Belefér egyáltalán? Elég pici ez a notebook.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.