Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16651) kmisi99 válasza DNReNTi (#16650) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen azt én is láttam, bár nem tudom milyen ezeknek az élettartama? Mert ha 5-6 évet elüzemel akkor az bőven jó akkor már úgy is csak max szekrénybe raknám annyira elavulna aztán legalább 4-5000 ret spórolnék.

(#16652) Bodor válasza kmisi99 (#16649) üzenetére


Bodor
veterán

Attól függ, hogy hány év garancia van még rá, ( gondolom 2, mert nem olyan régi típus a 840) , és lehetne kérni egy HardDiskSsentinel képet arról, hogy mennyi írás történt rá, hány százalékos a kondíciója.

(#16653) kmisi99 válasza Bodor (#16652) üzenetére


kmisi99
addikt

Fél éves a cucc szóval nincs agyonhasználva. Kérek majd az eladótól képet. De szerintem fél év használat nem sok és 4-5000 ret spórolhatok.

(#16654) Bodor válasza kmisi99 (#16653) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen igazad van

(#16655) Chappy


Chappy
tag

Sziasztok!

Inkább beszerzési kérdés, de a következő kombóra lenne szükségem:
128 gb ssd
64 gb ssd + külső usb 3.0 tok neki (esata nincs a notin)

És nem szeretnék rászánni egy 250-es ssd árát (40eFt). Tudtok esetleg tippet-trükköt, hogy oldhatom meg a legjobban? Ahogy néztem aprón eléggé el vannak szállva az árak ahhoz képest hogy használt cuccok (=> botlban újonnan bolti garival +500-1000 Ft), de akárhogy számolom, ez 21+13+4 = 38 eFt (meg még a mostani terás noti hdd-nek is kell majd tok). Valami okosabb megoldást tudtok esetleg, ahol így kombóban jól meg lehet venni? Értem ezalatt, hogy a 64-es külső ssd van-e egyben (ez lenne a fontosabb).

Miért akarok külső ssd-t? Mert virt gép megy rajta, amit több gép között is hordoznák (net nincs mindig). És az ssd annak nagyon jót tesz.

Üdv.

(#16656) Bodor válasza Chappy (#16655) üzenetére


Bodor
veterán

64 gb ssd + külső usb 3.0 tok helyett inkább USB 3-as pendrive-ot javaslok. Kisebb, nem kell külön tok hozzá, és hozza egy SSD teljesítményét.
Nekem egy 32 GB-os van, és SSD-ként működik, nagyon gyors.

Itt érdeklődhetsz.

32 GB-os sebességek és leírás.

64 GB sebességek.

Ennyiért veheted meg.
Igaz, hogy 2 hetet várni kell, míg megérkezik, de itthon meg a duplájába kerül.

[ Szerkesztve ]

(#16657) Bodor válasza Chappy (#16655) üzenetére


Bodor
veterán

Vagy pedig lecsapsz erre , az egyik legjobban sikerült , tartós SSD.

(#16658) Chappy válasza Bodor (#16656) üzenetére


Chappy
tag

Tudom, először pendrive-ra gondoltam, csak abból 64g-s áráért itthon 128-as ssd-t kapok. A fizikai méret meg mindegy (egyébként sandisk ebay 16gb uasb3-am van, nagyon jó, pont azzal próbáltam ki ezt a virt gépes mókát.

A Samsung 470 nem lenne rossz, de külsőnek nem biztos hogy ennyire fontos a sebesség, így inkább a bolti felé hajlok.

Viszont visszanéztem a fórumot, és találtam eyg bejegyzést az ntfs tömörítésről. Most i5-2500k-n próbálom, kíváncsi vagyok, mennyire nem lesz jó mondjuk egy i3-3110m-en. Nagyon azon gondolkodtam, hogy inkább csak egy 128-ast veszek, és mozgatom közte a virt. gépet (igaz ez kb 1 óra a mostani legnagyobb esetén, de a mozgatást kéthetente kell megcsinálni, szóval nem para). Mindenesetre köszi szépen a helpet!

(#16659) Hav3l válasza Bodor (#16657) üzenetére


Hav3l
tag

Heló,
A Samsungot így használtan is megéri megvenni akkor is ha nem sokkal többért van új Kingston v300?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#16660) Bodor válasza Hav3l (#16659) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem igen, főleg ha enged még az árból az eladó. Nem valószínű, hogy el fog romlani. Sebességben meg mindegy.
Ha biztosra akarsz menni, akkor veszel újat 3 év garanciával.

(#16661) Hav3l válasza Bodor (#16660) üzenetére


Hav3l
tag

Köszönöm megnézem akkor, asztali gépbe szülőknek tökéletes lenne. :)

(#16662) Rellind


Rellind
senior tag

Üdv.
Ebben szeretném kiváltani a hdd-t ssd-re.
60GB körülire gondoltam,csak netezés megy rajta szinte.
Mit ajánlanátok?
Köszönöm :R

(#16663) sampe válasza sampe (#16647) üzenetére


sampe
aktív tag

Upp! :) :R

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#16665) Gabor8634


Gabor8634
tag

Szerintetek a Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW elég a rendszernek meg az originnek amin fent van a bf4 meg 1max 2 játék Origin mérete max 70GB ? Vagy akkor már a nagyobbat érdemes venni?

(#16666) Qru válasza Gabor8634 (#16665) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Számold ki. Formázás után kb 111 GB üres helyel gazdálkodhatsz ha 120-as SSD-t veszel. Ha 128-asat akkor kb melg lesz a 120GB üres hely tisztán.

mod:

Sztem necces amúgy 70GB az Origin + az OS meg egy két segéd progi...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16667) Gabor8634


Gabor8634
tag

Okés még annyi lenne a kérdésem mennyit érdemes üresen hagyni az ssdből?

(#16668) Qru válasza Gabor8634 (#16667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10%-ot szoktunk javasolni de igazából bőven elég ha csak 5%-ot hagysz üresen.

#nincsbennetarcsi

(#16669) Gabor8634 válasza Qru (#16668) üzenetére


Gabor8634
tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#16670) tomama válasza Gabor8634 (#16665) üzenetére


tomama
aktív tag

Ne rakd rá csak a BF4-et,a többi origin-es játékot belehet állítani,hogy máshova telepítse.

(#16671) nimfas


nimfas
addikt

Tudom hogy nem ide illik... de hátha más is belefut...

Sziasztok!
Tettem egy SSD-t a gépbe... ezért ACHI-ra lett belőve a bios...
Emiatt most ez a kép fogad ha alul rányomok pl. egy pendrive eltávolítása során...
Ezt hogy lehet orvosolni, hogy lehet a wincsiket és az SSD-t eltüntetni innen???
Nehogy véletlenül azt távolítsam el.... :D
Előre is köszönöm!
Üdv.

(#16672) laychi válasza nimfas (#16671) üzenetére


laychi
veterán

Kapcsold ki a hot plug and playt a biosban a sata-n.

Egyébként rögtön ki ad egy hibaüzenetet,ha el akarod távolítani(ha azon van a rendszer,amit gondolom így van)

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16673) nimfas válasza laychi (#16672) üzenetére


nimfas
addikt

Megnézem majd a BIOS-t... de ez egy régebbi alaplap-cpu... Giga p35c-ds3r Core2Duo procival.... :D

Nem tudom van-e ilyen opció egyáltalán....

(#16674) nimfas válasza laychi (#16672) üzenetére


nimfas
addikt

del....

[ Szerkesztve ]

(#16675) nimfas válasza laychi (#16672) üzenetére


nimfas
addikt

BIOS-ban nincs ilyen lehetőség... próbából rámyomtam az egyik wincsire.... le is csatolta... azóta nem látom :-S

Ilyenkor restart? Csak mert a lemezkezelő sem látja......

Erre kell valami megoldás....

(#16676) laychi válasza nimfas (#16675) üzenetére


laychi
veterán

Ilyenkor restart.én a "rendszervinyóra" mondtam,hogy hibaüzenetet dob.
Sata eszközöknél nézz szét pedig.vagy bios load factory default

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16677) Lipee


Lipee
csendes tag

Sziasztok

Dell N7110 be szeretnék SSD -t rakni. 128Gb-osból milyet ajánlotok? Ha jól tudom Sata2 az átviteli sebbessége a gépnek.
Köszi

(#16678) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Segítséget kérnék tőletek az alábbi témában. Lecserélném a mostani 128GB-os Samsung 830-as SSD-met 256GB-os Samsungra, de egyszerűen képtelen vagyok eldönteni hogy fázzak-e nagyon a TLC-től és válasszam inkább a Pro változatot, vagy pedig a félelmem alaptalan és nyugodtan vehetek akár egy EVO-t is. :F

Használtan szerezném be valószínűleg, mert így spórolnék egy keveset. 30kért lenne egy 250GB EVO gari nélkül, de egy ugyanilyen Pro akár 8-10k-val is többe kerülhet... megérné az a plusz 8-10k? Tanácstalan vagyok... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16679) Benőke válasza mcmike (#16678) üzenetére


Benőke
őstag

Ha csak a hely miatt cseréled, cseréld nyugodtan, különben nem éri meg lecserélni.

Nincs semmi baja az 840 EVO -nak. Jó lesz az. Amit nem értek, hogy miért nem Gar -os. Még az összes piacon lévő EVO garos, bőven nincs 3 éve a piacon... Valahol leesett a kamionról, és ezért 30k? :D

250Gb 840 EVO Boltban 40k környékén van. Esetleg a 240Gb Kingston V300 van még 36k környékén boltban.

(#16680) Balage76 válasza mcmike (#16678) üzenetére


Balage76
senior tag

Magától a TLC-től semmi értelme fázni, többször bebizonyosodott, hogy egy átlag felhasználónál pontosan ugyanolyan jól helyt áll, mint bármelyik másik.

Gari nélkül új SSD-t venni azért elég rizikós, hiszen statisztikailag megvan az esélyed hogy belekerülsz abba a 0,5%-ba aki kifogja a hibás darabot és mint tudjuk Murphy sosem alszik.... Az EVO 40K körül van rendes bolti garival, ehhez képest a 30K szerintem nem akkora árelőny amiért megéri lemondani a gariról. Ebből a szempontból teljesen mindegy hogy EVO vagy PRO...

Ha megfordítjuk a kérdést és azt mondod hogy van 40K-d és ebből választhatsz hogy vagy EVO rendes garival, vagy PRO gari nélkül, akkor egyértelműen az EVO a jobb választás.

(#16681) mcmike válasza Benőke (#16679) üzenetére


mcmike
őstag

Igen, csak a hely miatt cserélném, egyébként pedig teljesen elégedett vagyok a 830-assal. :K

Akkor megfontolom a 840 EVO-t, mert olcsóbban lehet hozzájutni mint egy Pro-hoz.

@Balage76: Neked is nagyon köszönöm a tanácsokat. Én is ezen vacilálok lényegében, hogy megéri-e az a pár ezer forint amiért lemond a garanciáról. :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16682) nimfas válasza laychi (#16676) üzenetére


nimfas
addikt

Megvan a megoldás ha más is járna így, régebbi alaplappal...

Leszedtem az alaplap oldaláról az (Intel-es) ACHI drivert, feltettem, és eltűntek a a wincsik a listáról csak a pendrive maradt ott.

Sőt, még gyorsabb is lett az SSD, pedig az SSD-s oldalon nem javasolják az alaplapi driverek telepítését, ezért is nem tettem fel eddig...

SATA 2.... csak hogy a lassúság érhető legyen :-D

Win7 alap driver:

Giga-Intel driver:

(#16683) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.
Milyen ssd-t vegyek egy olyan rendszerhez, ami nem támogatja a trim funkciót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16684) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok túl jártas SSD-k terén, de az összefoglalót végigolvasva arra jutottam, hogy kezdésnek egy Kingston V300-as 128GB-os SSD-t vásárolok, mert belépőszintben talán az a legjobb.

Viszont, mielőtt megvenném szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy ez így megoldható e:

Jelenleg 2 operációs rendszer fut a gépen, egy Windows 8.1 és egy Ubuntu 13.10. Mindkét OS-t az SSD-re szeretném visszaghostolni Acronis True Image-el (úgy olvastam, hogy ezzel SSD-re gond nélkül vissza lehet a particiókat írni). A megosztás kb~ 70GB Windows vs 40GB Ubuntu lenne. (Természetesen a SWAP particiót nem raknám az SSD-re).

Megoldható így a dolog? Ha igen nem kell állítanom Windows és Linux alatt semmit sem? Nem fogja egyik OS sem 'ledarálni' a friss SSD-met mert rosszul van valami beállítva :DDD?

Elnézést ha túl sok lenne a sületlenség, de több particióról, illetve Linux + SSD optimális használatáról nem sokat találtam itt ph!-n.

Köszönöm előre is a segítséget :)!

(#16685) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Samsung 120GB EVO SSD-hez jár beépitő keret is?

Egy CM 690-es házhoz kellene.

(#16686) storm4 válasza castiels (#16685) üzenetére


storm4
aktív tag

Szia!

Ehhez: Samsung SSD 840 EVO Desktop Kit 120GB (MZ-7TE120KW) jár a "simához" (Samsung SSD 840 EVO 120GB (MZ-7TE120BW) nem

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#16687) ZolkoW válasza qltsar (#16684) üzenetére


ZolkoW
őstag

erről a swap partícióról engem is érdekelne okosság, én simán ráraktam mindent.... :-/ (XP, Ubuntu dual bootos)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#16688) danih


danih
addikt

Megéri azt a párezer Ft pluszt a
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" HyperX 3K SH103S3/120G
a Samu
SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW
modelljéhez képest?
Tudom, előbbihez van keret, utóbbihoz nincsen, ezt leszámítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#16689) qltsar válasza ZolkoW (#16687) üzenetére


qltsar
addikt

Hát, ez kisebb szenvedés volt, de úgy néz ki sikerült nagyjából...csak Acronis-szal ment át az ext4-ről a backup, ingyenes programmal nem tudtam visszaállítani úgy, hogy használható legyen, hát ez van, de valahogy sikerült, most van egy 70GB Windows 40GB Ext4. SWAP particiót hát...ha van esetleg másik hdd arra érdemes szerintem egy particiót csinálni a linux-nak, hogy arra SWAP-eljen, de egyenlőre én nem futottam bele hibába SWAP nélkül, de még frissek a tapasztalatok.

(#16690) castiels válasza storm4 (#16686) üzenetére


castiels
addikt

Egy Kingstone V300 on gondolkodok még, sokkal gyengébb nint a Samsung? Abból is.a 60 GB osat néztem ki. Beépítőkeretet innen az aprórol is lehet pár százért szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#16691) Ejelhar


Ejelhar
senior tag

Sziasztok,

SSD van jelenleg is a gépemben, de lassan 3 éve. Lecserélném (a HD Sentinel/Smart szerint az élettartam lejárt). Amúgy nincs gondom vele.

De használok virtuális gépeket is, ezeket áttenném SSD-re, mert lassúak. Túlképpen ez az igazi ok, amiért itt pezsgek.
Tehát az a pálya:
- raknék az operációs rendszernek egy 64 GB-os SSD-t, szerintem ez elég.
- három virtuális gép futnak e mellett, nem gyakran, de azért előfordul. Egy napi rendszerességgel fut, úgy három egyszerre is szükséges néha.

Szerintetek hogyan tervezzem? A rendszernek egy vadi újat berakok, eddig okay, de a virtuális gépekkel mi legyen? Ezek olyan 50 GB-os gépek, a diszk szempontjából 50GB-os file-ok. Amik állandóan írva vannak (ugye operációs rendszer van alattuk).

Én most úgy gondolom, hogy talán az lenne a legjobb, ha a rendszernek vennék egy 64 GB-ost, a virtuális gépeknek meg két darab 128 GB-ost SSD-t.

A jelenlegi 32 GB-os meg jó lenne esetleg (mert még működik) swap területnek.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy okay ez így? Egy fő rendszer, olyan három virtuális gép ( max 50 GB-os file-okról van szó) meg két darab másik SSD-n lihegne.

A második kérdés pedig az lenne, hogy milyen SSD-ket vegyek. Milyen legyen a az operációs rendszeré, és milyen legyen a virtuális gépeké?

Vannak hagyományos diszkjeim is, a torrenteknek dedikált diszk áll rendelkezésre, a backup szintén különálló diszkre megy.

Tehát a szempontok:

- kéne egy SSD rendszer diszk, ami megbízható, ennyi. Semmi extra, olyan 64 GB-os elég is nekem.

- a virtuális gépeket gyorsítani akarom, ezek olyan 50 GB-os méretűek, egy szinte mindig fut közülük. Ezeket át akarom pakolni SSD-re. Három egyszerrer futhat, tehát 150 GB nettó tárterület feltétlenül szükséges.

Ha van javaslat, azt előre is köszönöm.

(#16692) Qru válasza Ejelhar (#16691) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

240 GB-os ssd elkél már oda tekintve, hogy a 120/128-as kicsi lenne neked. Mennyit szánnál ssd vásárlásra? ..

#nincsbennetarcsi

(#16693) Ejelhar válasza Qru (#16692) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az ár másodlagos, csak ne kelljen félévente vagy évente mentésből visszaállítani.

Illetve azt se tudom, hogy vegyek egy 256-ost a virtuális gépeknek, vagy inkább két darab 128-ast, Van ennek értelme, ha cifrázom? Jelenleg inkább az utóbbit preferálom, de lehet, hülyeség.

(#16694) Ejelhar válasza Ejelhar (#16693) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. Előzmények, motiváció:

szóval, a környezetemben azt láttam, hogy notebook-ok dögivel haltak meg.
Kingston SSD-k, halomban pusztultak. Azóta úgy vagyok, ilyet csak akkor veszek, ha fegyverrel kényszerítenek rá:-)

Most a a desktop gépemben egy noname szar van (haldoklott a rendszer az asztali gépemen, ezért a médiamárkban ez első kezembe akadó SSD-t megvettem, alig 18 rugó volt a 32 GB-os izé:-), de még működik, már most túlszárnyalta a Kingstonokat.

(#16695) Qru válasza Ejelhar (#16694) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En maradnek a 240-esnel inkabb, jobban birja a strapat mint a 128-asok.

Samsung 840 Pro
A-data sx910
Intel 520/530

Ezek mind 5 ev garisok es jok.

#nincsbennetarcsi

(#16696) Ejelhar válasza Ejelhar (#16694) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps2.:
Utánlövés kettő:

de még működik, már most túlszárnyalta a Kingstonokat.

Nem is akárhogy, három év után dobta be a törülközőt (Smart adatok szerint: élettartartam lejárt), de még vígan működik. HDSentinel szerint az állaga se romlik, csak a számlálói pörögnek.

Ehhez képest a Kingston szarjai egy év alatt padlóztak. Négy kollégám és két ismerős notijában. Amúgy közük nem volt egymáshoz, csak úgy vették ( nem egy időben, tehát valszeg nem egy sorozatról lehet szó), mert jónak tartották a márkát.

(#16697) Ejelhar válasza Qru (#16695) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Köszönöm szépen.

Lehet, hülye kérdés, de azért megeresztem. Megbízhatóság alapján lehet sorrendet felállítani?

(#16698) Qru válasza Ejelhar (#16697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem igazan. Egy-egy hibas peldanyt mindbol kifoghatsz, es ezek tobbnyire azonos belsore epulnek. Ar/szimpatia alapjan valassz kozuluk.

#nincsbennetarcsi

(#16699) Ejelhar válasza Qru (#16698) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Köszi.

Intel lesz belőle aszem. Egy Intel 530-as, 240 GB-os a virtuális gépeknek, meg egy másik 530-as, 80 GB-os az operációs rendszernek.

(#16700) NEMO1968 válasza Mezga Aladár (#16683) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Én egy ilyet nyúzok már vagy 3 éve.
A jelenlegi a harmadik gépem,amiben ez dübörög.
TRIM ide,TRIM oda,sosem vettem észre lassulást.
Relatíve kicsi,de van egy beépített,a TRIM-hez hasonló funkciója,a Garbage Collection.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.