Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16251) Benőke válasza lajxko (#16250) üzenetére


Benőke
őstag

Nem tudom mekkora vinyó van benne, de gyanítom, hogy azért 9,5mm -es. Egyébként a samu úgy is 7mm -es szóval az be fog férni. Az nem tudom hogyan kell szét szedni, de gyanítom, nem lesz egyszerű. Ezeket az agyonra kicsinyített gépeket szerelni nem egy leányálom. Van egy 1225B -s ASUS netbook -om, hát nem állnék neki vinyót cserélni semmi pénzért :)

(#16252) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Intel X25M 80 GB ajánlott darab? Mennyi a reális értéke használtan?

(#16253) Jadro


Jadro
veterán

Lenne egy kérdésem, ami lehet hogy hülyeségnek tűnik majd, mivel most telepítek majd először SSD-re. Az összefoglalóban szó esik a spare area-ról. Ez a gyakorlatban azt jelenti, a partícionálás és formázás után csak arra kell figyelni, hogy minimum 10% szabad hely mindig maradjon a meghajtón, vagy már a partícionáláskor kell valamiféle extra partíciót kreálni? Esetleg opcionálisan hagyhatok egy 10%-os partíciót amire nem rakok semmit? Hogy kell ezt a gyakorlatban megvalósítani?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16254) BigDarkJoy válasza Balage76 (#16248) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Ha 2 évet kibir, már megleszek elégedvel vele.
Ez év vége fele tervezek ugyis 1 erősebb laptopot beszerezni.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16255) Jadro válasza Jadro (#16253) üzenetére


Jadro
veterán

Korán kérdeztem, megtaláltam a választ az első hsz egyik linkjén. Bocsi! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16256) raz0r911


raz0r911
tag

Az SSD-k nevében az MLC, MCM, TCL stb rövidítések mit jelentenek?

(#16257) BigDarkJoy válasza raz0r911 (#16256) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

A felhasznált NAND Flash memóriák között három alapvető típus létezik: Single-Level Cell [SLC] , Multi-Level Cell [MLC] és Triple-level Cell [TLC] . Az SLC cellás megoldások drágább, üzleti felhasználásra szánt tárolókban kapnak helyet, ezek hosszabb élettartamot, nagyobb sebességet és kevesebb fogyasztást biztosítanak, mint az MLC alapúak, de igazából már nem is igazán lehet kapni őket. Napjainkban a legelterjedtebbek az MLC alapú SSD-k, de már jönek az új TLC-s újdonságok is, melyek élettartama sajnos ismét kevesebb, mint az elődjének, papírforma szerint a fele, gyakorlatban talán 35% körüli élettartam csökkenéssel számolhatunk az MLC-hez képest.

bővebben...

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16258) wsanyi válasza lajxko (#16250) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Sajnos a neten nem találtam rá utalást, pedig google keresés megvolt. Asus honlapján sem. Szét kéne szedni, vagy boltban, ahol vetted, ott kérdezd meg.

Üdv. :-)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#16259) Fire/SOUL/CD válasza lajxko (#16250) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, hogy "belefér" (videóban 830-ast tesz bele a srác, az is 7mm magas, akár az EVO)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16260) montezuma válasza reaper0220 (#16213) üzenetére


montezuma
tag

Hali, generálj egy WIN7 repair disket, tedd aktívvá a rendszer partíciót az ssd-n, aztán húzd le a hdd-t és bootolj a repair diskről, válaszd ki a repairt és hagyd, hogy csinálja. amit akar.
Valszeg rendbe teszi.
sok sikert, :)

(#16261) laychi


laychi
veterán

Üdv mindenkinek,ssd-t szeretnék vásárolni.Szükségem lenne tanácsokra,milyen lenne a számomra megfelelő.

Konfigom:
Táp: Be quiet! - 400W System Power 7 - BN142,
Alaplap:ASUS P8Z77-V LX2,
Processzor:Intel i5 3570K@4,6 GHz,
Memória:2x2GB Geil Evo One 2200MHz,
HDD:SAMSUNG HD252HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II),
USB: WD Caviar Green 2TB WDC WD20EARX-00PASB0,
ODD:SAMSUNG TSSTcorp CDDVDW SH-S223B
Ház: Zalman Z9 Plus

60-128 gigás érdekelne max 24k-ig
Win7 Ultimate 64Bit menne rá(később esetleg win8 vagy majd frissebb windows verzió),pár program(Office,tesztprogramok pl. prime,linx,rendszerkarbantartó program, x264 encoder,driverek,1-2 játék néha)
Ha játéknál nem igen jön ki az ssd előnye,akkor inkább kisebbet vennék,jelenleg is ~50GB-os rendszerpartíciót használok,adattárolásra és játékoknak ez esetben vennék egy 1 terás HDDt.

x264 hd tömörítés esetleg ezen menne,de lehet inkább a hdd-n,hogy ne legyen folyton újraírva az adat.
Jó lenne minél magasabb írási,olvasási teljesítmény(400MB-tól felfelé). Sata3 csatira menne,tehát sata3-ast preferálnám.Hosszú élettartam,megbízhatóság és ugye a gyorsaság lenne a szempont.
Hibás termék árának levásárlása miatt egy konkrét bolt árukészletéből tudnék válogatni,ez [itt] elérhető.

Melyek a megbízhatóbb jobb márkák?
A V300-as kingmaxokat nézegettem,illetve a samsung 840 evo-t
Silicon Power-t kizárnám,az pendrive-ban is csalódást okozott,nem szeretném,hogy pár hónap után cserélni kelljen,kuka legyen a vége,

Jah,beépítő tálca van a házamban elméletileg.

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16262) Qru válasza laychi (#16261) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston V300, Samsung 840 EVO vagy az A-data SX900 közül válassz.

#nincsbennetarcsi

(#16263) laychi válasza Qru (#16262) üzenetére


laychi
veterán

szóval inkább legyen 120 gigás?

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16264) Qru válasza laychi (#16263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az A-data 128-as, a nagyobb méret hosszabb élettartamot is biztosít így mindenképpen 120 vagy 128-asat vennék ennyi pénzért még akkor is ha nem írod tele (10% üres helyet úgy sem árt hagyni rajtuk amúgy).

V300 melett szól, hogy MLC-s
EVO melett szól, hogy jó szoftveres körítést adnak hozzá
SX900 mellett szól a picit nagyobb méret és hogy szintén MLC-s.

ezek alapján az SX900-at venném.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16265) laychi válasza Qru (#16264) üzenetére


laychi
veterán

Esetleg ha tovább mennék árban,akkor megérné még ennél is jobban egy Kingston HyperX 3K 120-as ~28k-ért?
Vagy nem ad annyi pluszt,az Adata vinné a prímet?

Egyébként kb hány évet bírnak ki ezek? Általános használattal.

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16266) molnarpeter válasza molnarpeter (#16252) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

pÚP :)

(#16267) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül egy kis pénzmagkeret emeléssel 23 ezerért egy 120 GB-os Samsung SSD lett a választás, HDD klónozással (windows telepítőben lévő javítás futtatással) vígan fut a rendszer.
A Caddy így tolódik egy kicsit, a régi vinyó kapott egy küülső USB-s házat.

Még egyszer:
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#16268) Jadro válasza laychi (#16265) üzenetére


Jadro
veterán

Minap belefutottam itt egy elemzésbe, olyan 20 év körüli élettartamot hoztak ki. Szóval aggodalomra semmi ok, addigra úgyis cserés lesz már. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16269) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#16252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az Intel SSD-k túl vannak árazva, az árban az Intel márkanevet (is) meg kell fizetni, bár az tagadhatatlan, hogy mindig is jó minőségű SSD-ket gyártottak/gyártanak és a Sandforce vezérlő köré is kifogástalan vezérlést/firmware-t hoztak össze.
Sajnos annyira elborult árak vannak jelenleg is, hogy pl 80G-s OEM-t olyan árban adnak, mint amennyiért bármelyik ismert gyártó 256G-s modelljét megveheted...

Szóval, könnyen elképzelhető, hogy az általad említett Intel SSD-t is igen drágán fogják mérni, még használt áron is. Pontosan persze nem tudom megmondani, de egy amúgy egy elfogadható kondícióval rendelkező, jó állapotban levő Intel X25-m 80G-ért, kb 15-17 ezret is elkér(het)nek használtan.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16270) mentos


mentos
tag

Halihó!

Kis segítséget kérnék Tőletek.
2 éven belül a 2. OCZ SSD-m döglött be, de már nincs OCZ szal Kingston-t adnának helyette.
Kérdés h melyiket fogadjam el közülük.
SSDNow V300 vagy SSDNow V+200?

Vezérlői elvileg: LSI SandForce SF2281 VS LSI SandForce SF-2281VB1-SDC.
Azt se tudom mik a különbségek a 2 közt gondolom nüansznyi, ha van 1általán.
Azt se értem a V300 miért olcsóbb?!

flash memory: Toshiba 19nm Toggle Mode VS Intel Asynchronous 25nm MLC.

Segítsetek, szeretném ezt még ma elintézni hogy a hétvége megint win telepítéssel teljen el... :W

Üdv
mentos

''I love it when a plan comes together,''

(#16271) Fire/SOUL/CD válasza mentos (#16270) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Toshiba NAND-ok kisebb csíkszélességűek és az Intel minőségétől is elmaradnak, ezért olcsóbb. Ez persze azért nem azt jelenti, hogy a V300 egy ipari hulladék, teljesen vállalható meghajtó. Ha mindkét SSD-re megadják a 3 év garit (V+200 már kifutott termék, ezért erre kérdezz rá), akkor a döntés a tiéd.

UI
1. Pont az ilyen esetek miatt kell/célszerű backup/restore progi használata, mert akkor 10 perc alatt visszatennéd a rendszert mindenestül és nem menne rá a hétvégéd. Most már erre is gondolj.
2. Ha a közeljövőben/idő előtt az új SSD is megdöglene(legyen a V300 vagy a V+200), akkor a Te géped gyilkolássza őket, nem az SSD-kkel volt/lesz gond.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16272) Qru válasza laychi (#16265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs rá több gari és érdemben/érezhetően nem gyorsabb az A-data-nál. Ha már szánnál több pénzt a dologra akkor az 5 év garis Samsung 840 PRO amit érdemes megvenned.

Élettartam... Nagyok sok midnen befolyásolja de átlagos házi használat mellett 5-6 évet simán kibírnak ezek a 3 év garos cuccok is szóval nem kell félni tőlük.

#nincsbennetarcsi

(#16273) laychi válasza Qru (#16272) üzenetére


laychi
veterán

Az az adata ugye beépítő keretes? talán az is jól jönne,de van tálcám a gépben,ha nem az.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16274) Qru válasza laychi (#16273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, nem látom odaírva, hogy lenne hozzá. De az nem is lényeges.

#nincsbennetarcsi

(#16275) M107


M107
addikt

:R

Samu EVO 120GB (2014.02.13) lesz 4hónapos, csak rendszergyorsításnak van használva, youtobe, böngésző, winfrissítések, néha programtelepítések.

UI:

Wear leaving (3) , s kb 180 GB nő eggyel.... Az 1.8 TB éri el a 100-as értéket s 1% esik a kondíció, durván
180 TB fog elviselni ha így használom tovább elméletileg, szerintem olyan 150 TB a gyakorlatban is :U
A 3 év gariba így is szépen beférek, ha a vezérlő nem mondja be az unalmast.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16276) gth


gth
csendes tag

Üdvözlöm a fórum olvasóit.

Személyes tapasztalatom az OCZ Agility 3 (120GB) -ról nem jók.
Háromszor kellett úrja telepíteni a rendszert 8 hónap alatt szektorhibák miatt.
Most pedig már teljesen használhatatlanná vált már egyáltalán nem ismeri fel a rendszer,
nem jelenik meg a rendszer meghajtói között.
Most hogy teljesen tönkrement gondoltam hogy visszaviszem, mivel 3 év garanciával árulták
és még csak 8 hónapja vettem.
A hab a torta tetején az, hogy bontatlan lehegesztett műanyag dobozban vettem és ennek ellenére
a garanciát védő címke, a sarkán le van szakítva pont a csavar felett. Így a garancia természetesen nem érvényes. A szomorú az, hogy személyesen vettem, és precízen, pontosan beépítőkeretbe volt beszerelve
és az esély arra, hogy a garancia címke megsérüljön egyenlő a nullával.
A végkövetkeztetésem az, hogy hátoldalon gyárilag leszakított garanciacímkével csomagolták be a terméket a gyárban. A vásárlásnál persze ez nem derült ki, mert az SSD hátulja nem látszik csak az eleje az átlátszó műanyag csomagolásban, mert mögötte van egy kartonpapír és egyéb leírásokkal egy füzet is.
Jótanács:
Az OCZ Agility 3 (120GB) közismerten egy hibás széria, vásárláskor ne felejcse el felbontani, és győződjön
meg a csavart takaró garanciacímke épségéről.

(#16277) Qru válasza gth (#16276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát igen, nem véletlen, hogy egy OCZ ssd se került be itt az ajánlott ssd-k közé...

#nincsbennetarcsi

(#16278) laychi válasza Qru (#16277) üzenetére


laychi
veterán

Ajánlásodra megrendeltem az A-Data 128GB 2,5" SATA3 SX900 XPG Series ASX900S3-128GM-C SSd-t,remélem jó választás 3 év garival.
Várom a megérkezését :)

Ipon szerint van hozzá beépítő keret.
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16279) Iomega válasza laychi (#16278) üzenetére


Iomega
őstag

Van hozzá keret, ha az újat kapod, ami 7mm-es(2013), ahhoz műanyag beépítő keret lesz.
Én is ezt az SSD-t vettem, azért is írom. Bár én laposba szereltem be.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16280) baboss válasza gth (#16276) üzenetére


baboss
őstag

Nekem volt több darab is ebből a típusból és a gyerek gépébe is.Soha nem volt gondom velük. :K

(#16281) jeni


jeni
félisten

Üdv
Csak ne volna ilyen drága ez a cucc. :U
WD 120GB+1TB HDD egybe gyúrva 2,5 méretben,belsős kivitelben nagyon nyerő lenne,főleg olyan laptopokban amibe csak 1 HDD férőhely van,és bővítés gyanánt ne kelljen kiszedni az optikai meghajtót.

(#16282) laychi válasza jeni (#16281) üzenetére


laychi
veterán

~40-45-ért korrekt lenne,kicsit el van szállva az ár.

Csak egyszerre 2 dolog menne a kukába,ha elromlik :) Talán mégis jobb,ha külön van :D

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#16283) jeni válasza laychi (#16282) üzenetére


jeni
félisten

a praktikusságát emelném ki vele,de tény ha elromlik gáz lenne.Igaz célszerű külön-külön venni,de ha valakinek épen a notebookba szeretné megvenni,és ne kelljen kiszedni az ODD-t?

gth

végül is gariba megtudtad oldani a cserét,elfogadták az utólagos reklamációdat,hogy bontatlanul vetted,személyesen és mégis sérült volt a címke,nem lehet,hogy szereléskor sérülhetett meg?

(#16284) sitju


sitju
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek beruházni egy asztali pc-be, kiválasztottam már az alaplapot:
Asrock Z87 PRO4
És kerestem egy SSD-t az előző hozzászólások alapján
Kingston 120GB SV300S37A

Létezik még a Marvell Sata3 vs SandForce probléma az újabb alaplapoknál is?
Nem teljesen világos, ebben az alaplapban a Z87-es chipset van, amit az Intel gyárt. Ez ugye a déli híd, amiben a SATA vezérlő is helyet kap. Tehát ha az intel gyártja, attól még lehet Marvell?

Valaki megerősítene? köszi

szintaktikus cukorka

(#16285) J3g


J3g
csendes tag

Sziasztok!

SSD vásárlásán gondolkodom. Felmerült a kérdés, hogy egyáltalán van-e értelme, mert egy mai szemmel már korosnak mondható konfigot használok, amit nem is fejlesztettem érdemben soha. Tehát egy core2duo alapú konfig, ezzel az alaplappal: [link]. A teljesség kedvéért: asztali gép, SATAII csatlakozóval. A gépházban 3,5"-os helyek vannak. Továbbá - valószínűleg a világon egyedülállóan - Windows Vista operációs rendszert használok. Kérem ne vessetek meg :D. Erről hajlandó lennék lemondani, és Win7/8-ra váltani. 2008 óta elég volt egy 50GB méretű partíció az oprendszer számára, ha win7/8 nem helyigényesebb, akkor elég továbbra is az 50GB, illetve legalább 50GB. Árkategória: 20e Ft környéke. Az ajánlottak közül nekem a KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 megfelelőnek tűnik, de bármilyen javaslatot szívesen fogadok. Természetesen ha egyáltalán javasoltnak gondoljátok... (Közeljövőben fejleszteni fogok cpu+alaplap+ram triót is.)

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#16286) Bodor válasza sitju (#16284) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs a lapodon Marvell vezérlő, nyugodtan veheted a kiszemelt SSD-t.

(#16285) J3g: Teljesen jól fog futni az SSD az alaplapoddal, ha váltasz Windows 7-re, hidd el hogy sokkal gyorsabb lesz, szóval van értelme.
20 ezer körül már sokkal jobban megéri 120 GB-os SSD-t venni, hosszabb távon jobban elférsz rajta, és az élettartam is nagyobb.
Kingston V300 és a Samsung 840 EVO pont beleférnek az árba.

(#16287) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Meglévő alaplapomhoz "Asus P8H77-V" szeretnék vásárolni ~20-25k környékén SSD meghajtót a kiszemelt példányok közül.
1. Adata 128gb asx900s3 128gm c
2.Kingston ssdnow v300 120gb
3.Samsung-120gb-evo-mz

A három meghajtó közül az első kettőt preferálnám a több (3év) garancia és a beépítő keret miatt.
Kérdésem az volna, hogy kompatibilisek-e az alaplapi vezérlőmmel.
Nem tudom milyen csak azt, hogy Intel H77 chipset.
Esetleg ha volna jobb alternatíva más típusokra az is szívesen venném ha megosztanátok velem.
A felsorolt meghajtók melletti érv, ellen érv?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm! :R

Üdv. Zsolt.

[ Szerkesztve ]

(#16288) Qru válasza Zsolt_974 (#16287) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#16289) Zsolt_974 válasza Qru (#16288) üzenetére


Zsolt_974
tag

Köszönöm :R :R :R a gyors segítséget.

Esetleg még annyit, hogy ez a vezérlős dolog a Marvell Sata3, SandForce-val ezzel lehet gondom, mert azt nem tudom, hogy nekem milyenem van az alaplapon. Elnézést, ha nagyon nagy sületlenséget kérdeztem. Nem volt még dolgom ssd-vel, mert egy WD raptor teljesít szolgálatot a rendszer alatt.

Üdv. Zsolt

(#16290) Benőke válasza Zsolt_974 (#16289) üzenetére


Benőke
őstag

Azért a Kingston HyperX 3K -t is tudom javasolni.

Egyébként mind jók.

(#16291) Bodor válasza Zsolt_974 (#16289) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs a lapodon Marvell AHCI SATA3-as vezérlő, jó lesz hozzá az Adata SX900, én is ezt ajánlom.
Telepítéshez olvasnivaló.

(#16292) Zsolt_974 válasza Bodor (#16291) üzenetére


Zsolt_974
tag

Köszönöm neked és Benőke kollégának a segítséget. :R

Nekem is az Adata SX900 a befutó azért is írtam elsőként a felsorolásba. Remélem jövőhéten sikerül szert tenni egyre.
Kíváncsi vagyok, hogy a WD Raptorhoz képest mennyivel lesz gyorsabb a rendszer.

Üdv. Zsolt

(#16293) gth válasza kiskekko (#4) üzenetére


gth
csendes tag

Kingston V300 -as SSD-t ajánlom (60GB).
Vagy ADATA SP900 -at (64GB), de ez egy ütős gépen sem teljesíti a ráírt gyorsaságot.
az ADATA sajnos a ráírt gyorsaság felét szokta teljesíteni, lassan dolgozik, de még nem esett szét.
Még a Samsung SSD-ket tudnám ajánlani, de ezekben nem gyártanak 60 GB-s lemezeket.

És amit nem ajánlok az az OCZ Agility 3 nekem csak 8 hónapot bírt, 3 szor kellett az egész rendszert újratelepíteni a hibás szektorok miatt.

Szóval Kingson, vagy Samsung ajánlott, ezekből már nem tudsz venni rossz szériát, mert azokat már nem gyártják.

Üdvözlettel
Sikeres vásárlást.

(#16294) Bodor válasza gth (#16293) üzenetére


Bodor
veterán

Te most komolyan egy 2012 áprilisi hozzászólásra reagálsz, és azt írod, hogy az Adata lassan dolgozik? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#16295) mentos válasza J3g (#16285) üzenetére


mentos
tag

Pontosan ilyen alaplappal, core2quad procival (korábban C2D-val) használtam, használok SSD-t, jelentős gyorsulás tapasztalható, mondjuk leginkább rendszer indulásnál észrevehető, de azért összességében is szebb vele az élet :)

"Repülő Delorean?!" ;)

''I love it when a plan comes together,''

(#16296) London26


London26
tag

Sziasztok!
Nyáron vettem laptopba egy ilyen SSD-t az Extreme-ben:

Samsung Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TD120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)

Most megadta magát, garanciális ügyintézés ott hogy működik, tud valaki ebben segíteni?
Kicserélik, vagy beszámítják az árát vagy hogyan működik a folyamat?
Ugyan ilyet nem szeretnék már bele, milyet ajánlotok?
Köszönöm!

(#16297) Bodor válasza London26 (#16296) üzenetére


Bodor
veterán

Garancia ügyben talán fel kellene hívni az üzletet, ahol vetted...

Helyette ugyanonnan hasonló áron : Ezt

(#16298) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Ahogy látom kijött az mSata Samu 840. Melyiekt ajánljátok jobban Samu 840 vagy Kingston SMS200S3/120G?? :)

Kicsit erősnek érzem az 5 000-s rést közöttük. :\ Illetve ugye méretre ugyan az mindegyik?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16299) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Meg nagyon ujnak szamitok SSD - k teren,konkretan az elso SSD - m tegnap elott vettem meg.
Kingston 300V 120 Gigas,kerdesem az lenne hogy miert csak 111 gigat lat a gepem belole :F
Valaszotok elore is Koszonom

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16300) M107 válasza Vaze (#16299) üzenetére


M107
addikt

:R

No para az SSD automatice le tilt 10% helyet, élettartam kímélése céljából.

Pl, nálam is EVO 840 SSD :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.