Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16501) Balage76 válasza }{3@Đ$}{0ot (#16482) üzenetére


Balage76
senior tag

(és worxland-nak + Qru-nak is)

Jelenleg egyetlen esetben gyorsabb az EVO a PRO-nál: RAPID nélkül, a legújabb firmware-rel ( EXT0BB6Q ) a 120GB-os EVO seq írási sebessége 520MB/sec-re nőtt, míg a PRO változat a 128GB-os méretben "csak" 390MB/sec-et tud.

Nagyobb kapacitásnál, illetve a RAPID használata mellett, specifikáció szerint azonosak.

(#16502) De4d válasza kefe13 (#16500) üzenetére


De4d
őstag

Nem olyan fontosak, újra lehet őket tenni, csak nagyon sok van, és az tartana nagyon sokáig.
Ha úgy vesszük van, (van egy 400gb-s winyóm amit nem használok már rég óta, azon még rajta van egy win xp :D)

Minden jó, ha a vége jó!

(#16503) kefe13 válasza De4d (#16502) üzenetére


kefe13
tag

SSD vel lehet hogy nem is tartana sokáig :) (na akkor van tartakék OP :DD )
De a 120 as kell neked szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16504) De4d válasza kefe13 (#16503) üzenetére


De4d
őstag

Én 60-as-ra gondoltam, elég lenne, csak a rendszer lenne rajta, minden mást pakolnék a belsőre, nem lenne felesleges egy 120as? Azon nem akarnék adatot tárolni, a rendszernek meg bőven elég egy 60as.

Minden jó, ha a vége jó!

(#16505) kefe13 válasza De4d (#16504) üzenetére


kefe13
tag

adatlapod alapján jobb géped van mint nekem, .. , az ssd élettartalma jobb mint gondolnád, ha anyagilag kibírod a 120 at, az kell. ha nem a 60 is jó. de említetted a sok progit, ami eszi a cét...

[ Szerkesztve ]

(#16506) Dillis


Dillis
csendes tag

Helló!

Szeretnék venni egy SSD-t, ám kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb számomra.

- Alaplapom: Gigabyte GA-P67A-D3-B3 S1155
- Keretösszeg: esetleg 30 ezer körül
- Win. 8.1 oprendeszer lenne rajta, illetve MS Visual studio és MS SQL Server (jelenleg 70Gb-ot foglal így ez pakk)
- Sztem 120-128Gb-os SSD elég is lenne.

Kinéztem az eDigitalban ezt a 120Gb-os Samsung EVO basic-et:
[link]

Ezt most 19 ezerért meg tudnám venni az akció miatt. Kérdés, hogy mennyire érné meg rááldozni a teljes keretösszeget, hogy esetleg egy Kingston HyperX-et vagy Samsung Pro-t vegyek ehelyett? Mármint utánaolvastam a dolgoknak, de az nem tiszta, hogy a valóságban éreznék akkora különbséget, hogy megérje a felár?

:R

[ Szerkesztve ]

(#16507) fila válasza Dillis (#16506) üzenetére


fila
senior tag

Én már meg is vettem a paypal akcióban..

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#16508) Bodor válasza Dillis (#16506) üzenetére


Bodor
veterán

Érezhető sebességben nem lenne a különbség, de ha megéri neked az 5 év garancia, akkor a Samsung Pro-t érdemes megvenni.

(#16509) De4d válasza kefe13 (#16505) üzenetére


De4d
őstag

Mondjuk gondolkodom egy gép cserén, de igazából teljesen mindegy milyen a gépem nem?
Hisz kb csak oprendszer tárolására kéne az ssd.

Minden jó, ha a vége jó!

(#16510) Qru válasza De4d (#16509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mindegy a proci és a vezérlő is befolyásolja az ssd sebességét.

#nincsbennetarcsi

(#16511) Doky586 válasza De4d (#16509) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Hisz kb csak oprendszer tárolására kéne az ssd."

Az emberek többsége nem csak tárolni szokta az oprendszert hanem futtatni is !
Az oprendszer futtatását meggyorsítja az ssd, a tárolását nem.
Ha te csak tárolni akarod akkor írd ki egy DVD-re és így olcsóbban megúszod... :DD

[ Szerkesztve ]

(#16512) Gaben27


Gaben27
csendes tag

Szevasztok !
Csak most ismerkedem az SSD témával, de mindenképp szeretnék egyet venni a laptopomba (Samsung 120GB Evo-ra gondoltam).

Amatőr kérdésem a következő lenne : biztosan kompatibilis lesz ? Tehát csak kiveszem a HDD-t, SSD-t berakom, és aztán win7-t rátelepítem, ennyi lenne ? :B

(#16513) Bodor válasza Gaben27 (#16512) üzenetére


Bodor
veterán

Tulajdonképpen igen de azért, itt egy kis olvasnivaló.

(#16514) Gaben27 válasza Bodor (#16513) üzenetére


Gaben27
csendes tag

Köszönöm a gyors választ ! :R

(#16515) Dillis válasza Bodor (#16508) üzenetére


Dillis
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, már meg is vettem az EVO basic-et. :) :R

(#16516) Prince1


Prince1
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy samsung evo 840 -es ssd-m. Problémám az hogy eddig kb 4-5 sec volt windows8.1 Most alaplapi driverokat felpakoltam és 15-20 sec lett a boot time és a renndszer is lassaban megy. Lehet az a gond hogy a windows számára fenntartot helyem egyszerűen ködé vált? valahogy meglehet oldani a dolgot? Bocs ha rossz helyre irok.

(#16517) M107 válasza Benőke (#16459) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak lazán, samu 840 EVO..120 GB 2013.11.04 telepített rendszer

Amit írsz az túl sok idő, még a samu I3 ultrabookomon is 13 Mp alatt jön be WD Scorpio blue HDD (5400 Rpm) a win 8.1 belakva.... 2013.06 óta.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16518) Qru válasza Prince1 (#16516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel lecserélted a gyors drivert egy sokkal lassabbra, ne lepődj meg, hogy belassult a rendszer.

De egyébként ez a kérdés ide tartozik, nem az ssd vásárláshoz: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16519) FeRkE válasza fila (#16507) üzenetére


FeRkE
őstag

Oh, kösz az infót, én is lecsaptam egyre :)

(#16520) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

840 PRO [link] :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16521) raz0r911


raz0r911
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 840 Series SSD-t, beüzemeltem, mindent úgy csináltam ahogy az itt linkelt leírásban van, le is futtattam a tesztet elvileg ok, ezek az adatok jöttek ki: [link]
Ugye rendesen működik, és jó értékeket kaptam? :D Egyébként SATA 2-es alaplapom van.

(#16522) Bodor válasza raz0r911 (#16521) üzenetére


Bodor
veterán

Topik tetejét olvasd el, és egyébként meg LINK

(#16523) raz0r911 válasza Bodor (#16522) üzenetére


raz0r911
tag

AZ a baj, hogy a gyártó oldalán csak a legjobb értékek vannak megadva ráadásul sata3-ra, így azokkal az adatokkal nem tudom összehasonlítani.

(#16524) PofaJenö válasza raz0r911 (#16523) üzenetére


PofaJenö
senior tag

És itt ? nem sok de vegyes gépek [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16525) raz0r911 válasza M107 (#16517) üzenetére


raz0r911
tag

asd

[ Szerkesztve ]

(#16526) raz0r911 válasza PofaJenö (#16524) üzenetére


raz0r911
tag

Itt sajnos nincs olyan mint az enyém, egyébként az baj, hogy a 3. sata portba raktam nem az elsőbe? Ma most átrakom akkor meg nem tud bootolni :S

(#16527) PofaJenö válasza raz0r911 (#16526) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Persze az baj, én a 0-ba tettem és ment is egyből.
írták is hogy 0-ás vagy 1-es sata csatira kell tenni :K

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16528) raz0r911 válasza PofaJenö (#16527) üzenetére


raz0r911
tag

Valahogy meg lehet oldani windows újratelepítés nélkül, hogy ha átrakom az 1-esbe be tudjon bootolni?

(#16529) Ólommentes


Ólommentes
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam a topic elejét, de azért megkérdezem, hátha van valami pluszinfótok.
Tehát: XP alá tényleg semmiképp soha SSD-t, mert úgyis ledarálja, vagy azért ennyire nem tragikus a helyzet?
(Régi a gép, és nem ölném a kevés erőforrását fölöslegesen windowz hetessel.)

Kösz a választ előre is!

ecks dee

(#16530) Benőke válasza M107 (#16517) üzenetére


Benőke
őstag

A W8 nem áll se csak félig hibernál állapotról indul. 13sec még így is neccesnek tűnik.
Tekintettel arra hogy a Onnantól tekinthető a gép használhatónak, miután elindult minden szolgáltatás, nem pedig megjelenik a login képernyő. Nem tudom honnan és meddig mérted, de elhiszem, hogy neked ilyen gyors. Környezettől függ az egész. Hidd el ha használod belassul az szépen. SSD -s mérés meg felesleges mert HDD ről volt szó.

Kipróbáltam a W8 -at is de nem gyorsabb jelentősen a boot idő ennek ellenére (Üresen persze gyors). Melós gép, úgyhogy rommá van installálva. Nem tudom mennyire stabil ez a szinte sosem állítom le a gépet, mert W7 alatt egy hetet sem bírki munka alatt. 2-3 nap/hibernálás után feladja a harcot és elfelejti az egészet. Tegyük hozzá, hogy 30-50 ablak lazán nyitva van általában.

[ Szerkesztve ]

(#16531) Qru válasza Ólommentes (#16529) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vannak a trim-et helyettesítő programok, ha azokat futtatod időnként (mint pl a törezedettségmentesítést hdd-n) akkor nem lesz baj.

#nincsbennetarcsi

(#16532) Ólommentes válasza Qru (#16531) üzenetére


Ólommentes
csendes tag

Kösz!

[ Szerkesztve ]

ecks dee

(#16533) Ólommentes válasza Qru (#16531) üzenetére


Ólommentes
csendes tag

+kérdés:

Egy Samu 840 EVO-t néztem ki erre a célra. Ennek a gyári programja tudja ezt a "manuális TRIMet", és egyáltalán ez az SSD jó választás lenne ebbe a gépbe?
Acer Extensa 5235-ös laptopba fog költözni,
Alaplap: BA50-MV
Chipset: Intel GL40
(4gb ram, T4200, 2Ghz Dual Core)

kösz, előre is!

ecks dee

(#16534) Bodor válasza Ólommentes (#16533) üzenetére


Bodor
veterán

Ennek a gyári programja tudja ezt a "manuális TRIMet"

Nem tudja.

O&O Defrag 17 vagy Diskeeper with Hyperfast program kell hozzá.
Jó lesz az az SSD abba gépbe, de mindenképp térj át Windows 7-re, bőven elbírja a géped.

(#16535) Ólommentes válasza Bodor (#16534) üzenetére


Ólommentes
csendes tag

Heló, kösz a választ és a tanácsokat!

ecks dee

(#16536) M107


M107
addikt

:R

Evo 840 120GB SSD 4 hónapos + 7 napos kizárólag rendszergyorsítás + youtobe win frissítések napi használat...

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16537) Balage76 válasza Ólommentes (#16533) üzenetére


Balage76
senior tag

Igen, tudja. A Magician programban a Performance optimization-t futtatva végezheted el ezt a manuális TRIM-et. Szabad helytől és írásmennyiségtől függően érdemes időnként megcsinálni.

Amennyiben megvannak a szükséges driverek ehhez a notebookhoz, akkor érdemes lenne a váltás.
Ezt egyébként kockázat nélkül is meg tudod tenni, mert ha megveszed az SSD-t, kiszereled a vinyót, beszereled az SSD-t és próbaképpen felmehet a Win7. Ha minden ok, akkor marad, ha nem akkor mehet vissza a korábbi oprendszer. A vinyón mindenesetre meglesznek az adataid, bármikor visszateheted és visszaáll az eredeti állapot.

(#16538) Balage76 válasza Ólommentes (#16533) üzenetére


Balage76
senior tag

(egy mod kérem tegye ezt hozzá az előző hozzászólásom elejéhez, lejárt a szerkesztési időm, köszönöm!)

Bővebben a TRIM rész alatt tudsz erről olvasni ITT, sajnos Bodor rosszul írta neked.

A lényeg:
"Users of older Windows operating Systems (Windows XP, Windows Vista) may use Magician’s built-in “Performance Optimization” feature to manually pass the TRIM command to the SSD on demand (or via user-specified schedule)."

[ Szerkesztve ]

(#16539) Ólommentes válasza Balage76 (#16537) üzenetére


Ólommentes
csendes tag

Heló, kösz az infókat és a linket! Ez a telepítős móka nekem is eszembe jutott de az is nagy segítség, hogy a Samu beépített varázslója is tud ilyet!

:R

ecks dee

(#16540) realmadrid92


realmadrid92
tag

Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3
Kingston SSDNow V300 120GB

E kettő közül melyiket vennétek, van valami különbség a kettő között?

(#16541) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

van egy OCZ Vertex 4 SSD-m és a letöltések könyvtár, amiben van rendesen file, kb. 10-15 sec, mire "betöltődik". Szépen lassan megy a zöld csík fenn a mappa elérési útvonalnál.
Ilyen mérési eredményt produkál: (100%-os az állapota, TRIM bekapcsolva)
Miért tölt olyan lassan, arra az egy mappára?

(#16542) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egy olyan géphez amin csak webböngészés lesz nagyon ritkán office alkalmazások használata, mekkora és melyik ssd-t ajánljátok ?

Oprendszer win 7 vagy 8 lenne.

Elég ehhez egy 32-s vagy kell a 60-64 gigás? :U

[ Szerkesztve ]

(#16543) nimfas válasza cekkk (#16542) üzenetére


nimfas
addikt

60 GB-ost vegyél... Annyival nem drágább talán gyorsabb is...

(#16544) Qru válasza h1mpi (#16541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látszik a tesztből is, hogy a 4k-s olvasási eredményed nem eget rendető, már pedig a sok kisméretű file esetében pont erre lenne szükség.

#nincsbennetarcsi

(#16545) Benőke


Benőke
őstag

Hátha valaki most szeretne venni egy SSD -t.
Most Kingston V300 240G - 33.007FT

(#16546) h1mpi válasza Qru (#16544) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Néztem azt is, de rengeteg más linkelt teszt eredményt megnéztem és a 30 nem számít rossz eredménynek.
Szerinted mennyi lenne a jó score?
Illetve lehet az a baj, hogy több gigányi a fileok mérete? Régebben nem emlékszem ilyenre még sima winchesterrel se.

[ Szerkesztve ]

(#16547) Qru válasza h1mpi (#16546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Önmagában nem rossz érték, sőt kimondottan jó (tudom nem vígasztal de az enyém csak 15-öt tud :D). Csökkentsd le a méretét a könyvtárnak.

#nincsbennetarcsi

(#16548) laychi


laychi
veterán

Qru:Úgy tűnik ma lesz hardver cserém MSI Z87 G43 lap és i5 4670K-ra,az lenne a kérdésem,hogy ezzel is kompatibilis e az általad javasolt A-DATA SX900 128GB

Kissé bosszús vagyok,mert 8-án megrendeltem és még nem ért ide.Elméletileg tegnapelőtt újra feladták,mert a posta visszaküldte helytelen csomagolás miatt.Remélem ma már ideér az ssd és át tudom venni a fent említett hardvereket is,mert reggel az utolsó pillanatban adtam le a rendelést.

(#16549) h1mpi válasza Qru (#16547) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké akkor törlök, hisz ez a dwld mappa csak... köszi :R

(#16550) Qru válasza laychi (#16548) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K Intel vezérlős az a legjobb most amit vehetsz.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.