Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85437) dkess válasza Alex91 (#85431) üzenetére


dkess
őstag

Ez nagyon jó ajánlatnak tűnik. Én nem találok semmit, hogy gyenge lenne - sőt igazából nagyon semmit se ...

53K HUF - azaz éppen a 50K HUF -os határ felett, de tekintve, hogy ennek választásakor akár a hAP AC2 -t és a AC65P -t is el tudja adni már beleférhet. Azaz mind a három helyre jut ebből a hármas pack -ból és igen mehet mind a 3 helyen a WiFi is.

Mondjuk egy 6K HUF -os 5 portos switch -et venni kellene a nappaliba amennyiben egynél több eszközt (pl. TV, médialejátszó, AVR stb.) dugna ott kábelre. Itt ugye egyik LAN -ba a bejövő UTP kábel - a másikra mehet egy switch vagy egy eszköz (pl. TV) ...

Az ONT melletti NAS -nak van port, mert a fő router -nek (de csak ennek) a WAN port mellett van 3 db LAN portja is:

Ebben az esetben a fő routerből (ami a mesh router is egyben) megy két LAN - egy fel és egy le a két mesh node -hoz. Ez sima csillag topológia (nem daisy chain).

Ugyanakkor értem a kérdésed - korábbi ajánlatok mellett volt más is. Nos az AiMesh működik olyan formán is, hogy minden érintett eszköz AP Módban van (a fő router -nek még Asus -nak sem kell lennie). Ebből az egyik Asus -t kinevezzük "AiMesh Router" -nek (ezen tesszük meg a konfigurációt) - a többi lesz a "AiMesh Node". Működik kábeles backhaul -al, WiFi -ssel - de még vegyesen is. Korábban hoztam Asus -os linket - bár ott ezen esetben a daisy chain -t erőltették (azaz a node -ok egymás után fűzve), de hoztam fórum bejegyzéseket is, ahol csillagban is működik ...

@Veron,

Olvasd el az előző hozzászólásom. Működik úgy is. Azonban AiMesh -nél hatalmas előny az azonos SOC - sőt az azonos típus - mely a ZenWiFi -t alapul véve értelemszerűen adott ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.