Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) c4 válasza buci30 (#8143) üzenetére


c4
őstag

Esetleg ez belépő modellként jó lehet.

(#8152) Pali79 válasza c4 (#8151) üzenetére


Pali79
aktív tag

FullHD-t szeretne...

szerk: ja, hogy ez is az... :)

[ Szerkesztve ]

(#8153) roomi


roomi
tag

Hi. Átugrottam a plazma top.ból. Tegnap felraktak egy képet proj+vaszon. Hát tátva maradt a szám. Tökre nem érdekelt eddig a proj.téma. Konzolozni lehet vele? 500K ba már fér vami faxa lehúzhatós vászonnal? 3.5 méterről. Köszi.

(#8154) StLui válasza buci30 (#8150) üzenetére


StLui
veterán

ez a vászon téma érdekelne engem is, mennyezetre kéne szerelnem, viszont ha leengedem akkor legalább 60cm-re kéne hogy legyen a mennyezettől a vetített kép teteje, ezt hogy lehet megoldani, mert csak 30cm-es kifutókat látok hirtelen?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8155) Pali79 válasza StLui (#8154) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem 16:9-es vásznat veszel, hanem 4:3 vagy 1:1 arányút jó nagyot és kész. A felső részt nem használod, bár lehet a vakító fehér felület zavaró lesz.

(#8156) StLui válasza Pali79 (#8155) üzenetére


StLui
veterán

Igen, olvastam ilyet, hogy le szokták sötétíteni, de nem tudom ez megoldható-e tényleg, nem lesz-e ott túl vastag a feltekeréshez. Ezért bíztam valami "gyári" megoldásban

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8157) buci30 válasza StLui (#8156) üzenetére


buci30
addikt

uhha :Y
Na eddig még nem jutottam le de igaz ez egy gond! :F
Ha megvan a megoldás akkor oszd meg légyszi!
Az a vakító fehér nem tudom mennyire lenne az mondjuk de lehet nagyon mivel ugye sötét van film megy felette meg fehér csík az kicsit... :)

Oldalról megint nem jó fentről is kérdéses nálam mert alatta elkel menjek mindig ha felvan húzva akkor is:D
ohh erre nem gondoltam. :W

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#8158) #95590400 válasza buci30 (#8150) üzenetére


#95590400
törölt tag

200-300k közötti belépő proji bőven jó lesz oda. ízlés szerint, nagy különbségeket nem találsz.
esetleg egy szürke vászon, mert gondolom a falak fehérek.

(#8159) #95590400 válasza StLui (#8156) üzenetére


#95590400
törölt tag

nincs gyári megoldás. a házi maszkolás meg agyrém szerintem.
lásd lentebb, 1:1 vagy hasonló szürke vászon, nem fog annyi fény visszaverni.

[ Szerkesztve ]

(#8160) StLui válasza #95590400 (#8159) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm!

240x240-et keresgéltem így, de csak matt fehéret dobott, lehet rossz helyen keresem?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8161) gaborh válasza bestdav3333 (#8140) üzenetére


gaborh
aktív tag

Én is ufoval oldottam meg.

Gábor

(#8162) StLui válasza StLui (#8160) üzenetére


StLui
veterán

Érdekes, hogy mennyire nem "mer" senki soha itt konkrét vásznat ajánlani. Ennek mi lehet az oka? Többség festett falra vetít? Ezen már egyszer elakadtam itt. Magamtól nem tudok dönteni, iszonyat nagy az árszórás, ráadásul míg sima motoros mattfehér mennyezetre szerelhető vásznat látok 70-100 között, de erre írjátok, hogy hamar hullámos lesz, oldalfeszítettet nem láttam 500 alatt. Szürkét meg továbbra sem találtam.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8163) Chal válasza StLui (#8162) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem a legtöbben festenek. Aki meg nem, az vett valamikor valamit, és nincs képben azzal hogy ezen a héten éppen mit/hol/mennyiért lehet kapni, és melyik éri meg :)

(#8164) 69Raizen69 válasza StLui (#8162) üzenetére


69Raizen69
tag

Szerintem kizárólag annak kell vászon vásárlásban gondolkodnia akinek nincsen szabad megfelelő nagyságú falfelülete.
Mert ha belegondol az ember a Matt fehér vászon aminek 1-es a fényerősítési értéke és 180 fok a látószöge az egy fehér fallal egyenértékű,vagyis felesleges pénzkidobás :W :C

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#8165) Pali79 válasza StLui (#8162) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ilyen speckó igényei azért nem sokaknak van (letekerhető, felül 60 cm fekete, ne legyen hullámos). Persze, hogy nem tud senki konkrétat mondani.

(#8166) StLui válasza 69Raizen69 (#8164) üzenetére


StLui
veterán

Most ez csak hsz gyűjtés volt részedről? Leírtuk mi a gond, ketten vagyunk itt akinek ez nem megoldható :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8167) StLui válasza Pali79 (#8165) üzenetére


StLui
veterán

Avman írta szürke 1:1-est keressek, ennyi az igény ez nem olyan speckó gondolom

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8168) c4 válasza StLui (#8167) üzenetére


c4
őstag

Az LSK-nál rendelhetsz igény szerint emlékeim szerint.

(#8169) DjKoxi válasza StLui (#8162) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az én vásznam 243 cm széles motoros. Mikor sokáig van feltekerve és leengedem, enyhén behajlik a fekete rész két széle. 1-2 óra múlva kisimul. Jó régi már, használtan vettem, nem is drága fajta, de máshol egy szem hullám nincs rajta. Nemrég a plazma fórumban volt kép róla.
Neked a magasságot egy hasonló csuklós szerkezettel mint a kihajtható tv konzolok ( vagy még egyszerűbben, pl bárszekrényajtó mechanikával ) meg lehetne oldani. Azzal leengednéd magát a tokot, utána meg kihúznád a 16:9 -es vásznat.

(#8170) StLui válasza DjKoxi (#8169) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, ezek hasznos tapasztalatok, akkor azért nem szükséges túlzásokba esni, vagyis inkább lemondani a vetítősdiről a vászon árak miatt :)
Kiváncsi lennék, ha szabad, mivel vetítesz. Úgy sejtem ott is találtál valami jó ár-érték arányt !

c4: Köszi, sok konkrétumot sajna ott sem találtam, gondolom csak telefonos, email-es megkeresésre lehet többet megtudni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8171) DjKoxi válasza StLui (#8170) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Infocus IN81. Nagyon alkalmi áron vettem egy korrekt úriembertől az av-fórumon a komplett szettet. Nem is láttam az árut, csak mikor meghozta a futár.

(#8172) buci30 válasza DjKoxi (#8169) üzenetére


buci30
addikt

Ezen a lehajtós megoldáson én is gondolkoztam de igen csúnya lenne:)

Tényleg az lenne a jó ha valamelyik boltba lehetne rendelni elkészítésre így ,hogy felül fekete csík és akkor megtudnánk adni ,hogy mennyire kéne lejönnie a plafontól az ott fekete és onnan kezdődne a 16:9 mondjuk.
Ez lenne a legkézenfekvőbb!
Tehát ha valaki ilyen céget tud akkor légyszi ne tartsa magába! :R
Persze azért ne 500ért csinálják meg de nem baj ha picit drágább a különleges kérést megkel fizetni :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#8173) #95590400 válasza StLui (#8167) üzenetére


#95590400
törölt tag

sajnos ahol én olcsón vettem anno 1:1 szürkét, szép nagyot, motorosat, szállítássérülten, karccal, ott most épp egy deka szürke vászon nincs.
ilyet találtam bogarászni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8174) buci30 válasza #95590400 (#8173) üzenetére


buci30
addikt

Asszem ez nekem jó lesz ilyenre gondoltam én.
De megvárom ,hogy mi a reakció ,mert én nem értek hozzá.
De szerintem ez az :C :R :R
Itt mi a különbség? (mert sokan írják a ,h gyűrődni fog akkor inkább legyen motoros szerintem már)
Az elsőnél nincs ott ,hogy 16:9 akkor ott a 16:9 filmek nem lesznek jók vagy mit jelent ez?

[link]
[link]
[link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#8175) Pali79 válasza buci30 (#8174) üzenetére


Pali79
aktív tag

Az első az 4:3 formátum. Ilyennél a szélesség a légyeg neked és jobban le fog lógni, vagy nem engeded le annyira. Viszont a filmek többsége 23,5:10, tehát a 16:9 vászon sem a legjobb.

(#8176) buci30 válasza Pali79 (#8175) üzenetére


buci30
addikt

Akkor? :(
Tehát akkor az első lenne jó?
Mert ugye nekem is az van ,hogy plafon magasan, és nem akarok fehér csíkot de ugye jobban le kell engednem mert nem szeretnék plafonra lehajtható állványt az elég csúnya.
Akkor a 4:3 lenne jó ebbe az esetbe pont? S az akkor lejjebb jöhet ahogy írtad is, és ott jó a 16:9-es filmek is?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#8177) c4 válasza buci30 (#8176) üzenetére


c4
őstag

Ha 4:3-as vásznat használsz, akkor a nem vetítésre használt részen fehér lesz. Ezért ajánlottam az egyéni gyártatást.
Ott akkora fekete kifutót tesznek a vászonra, amekkorát kérsz.

[ Szerkesztve ]

(#8178) StLui


StLui
veterán

Akaratán kívül adott egy ötletet jracz kolléga:
Árul egy keretes vásznat, csak nekem kicsi, 240x135-öt szeretnék. A fényképein épp egy hangfalra van rárakva a keretes vászon. Innen jött az ötlet, hogy mivel mi hétvégente egy nagy ritkán két este nézünk filmet, lehet kéne egy keretes vászon, és a képen ahova jelöltem sárgával a helyét oda állítanám a párkányra. Ennyire mobil lenne egy ilyen vászon, felkapom és behozom, film után meg elrakom?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8179) c4 válasza StLui (#8178) üzenetére


c4
őstag

Persze, oda teszed, ahova akarod. Csak a felületére vigyázni kell, ne szennyeződjön, sérüljön, mert az látszani fog a vetített képen. És ugye sok pakolgatás....

(#8180) StLui válasza c4 (#8179) üzenetére


StLui
veterán

Igen, ilyen gyakorlati dolgokra gondoltam, hogy mennyire necces minden alkalommal pakolászni, macerás e a beállítgatás, stb

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8181) szaszlaci válasza StLui (#8180) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tönkre fog menni a hurcolászás közben. Az élesség (és trapézmentesség) miatt pedig tökéletesen függőlegesen kell lennie, stabilan rögzítve. Szvsz butaság így csinálni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8182) StLui válasza szaszlaci (#8181) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, azt hiszem ez eldöntötte a kérdést.

Akkor a szekrény tetejére fogok szerelni egy konzolt, ami 20cm-rel alacsonyabban van mint a látható "teteje", mert az csak egy díszítő "korona" elem. Szóval onnan fog kinyúlni két kar, arra rá lehet akasztani a mennyezetre szerelhető vásznat, és kész, azt még kitalálom, hogy leveszem, e a feltekert vásznat mindíg és akkor valahogy visszahajtható lesz a két kar, hogy ne látszódjon. Egy feltekert vásznat gondolom nem gond hurcibálni, nem sérülhet, és remélem nem olyan nehéz :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8184) Pali79 válasza buci30 (#8176) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szerintem a korábban javasolt lehajthatós megoldás nem rossz. Nem rondák ezek a szerelvények, fényes krómozott fém és fehér műanyag szokott lenni. [link]

(#8185) c4 válasza Pali79 (#8184) üzenetére


c4
őstag

Ezek a bútorpántok és alkatrészek súlyhatárhoz kötöttek. Egy nagyobb tokozott, pláne motorosvászon elég nagy súlyt képviselhet.

(#8186) jracz válasza StLui (#8180) üzenetére


jracz
tag

Ez valóban macerás, ráadásul nem feleségbarát megoldás.
Nagyon vigyázni kell a vászonra és persze hely is kell neki ahova elteszed.
Szerintem annak jó megoldás a fix vászon akinek van helye felakasztani és nem kell pakolgatni oda-vissza.

(#8187) Chal válasza jracz (#8186) üzenetére


Chal
addikt

Ha jól rémlik neked volt (van?) fix ezüst vásznad (by Batyó?) :) Még az eladó optoma kapcsán dumáltunk talán, ha nem csal a névmemóriám... Ha így van, akkor meg tudnád mondani, hogy nagyjából milyen költségei voltak a vászonnak? Azon gondolkodok, hogy egy keret nélküli fix vászon a falra akasztva egész esztétikus látvány lehet a festéshez képest. Nálam vagy telibefestés, vagy egy vízszintes "csík" engedélyezett (by feleségfaktor :D ), szóval ennél még talán hatékonyabb is lenne a vászon, mert a mögötte levő sötét fal adna neki kifutót minden oldalról.

(#8188) szaszlaci válasza Chal (#8187) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mi célból szeretnél ezüst vásznat?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8189) Chal válasza szaszlaci (#8188) üzenetére


Chal
addikt

Nem írtam sehol, hogy ezüstöt szeretnék. Lényegében most nem a szín a kérdés, az majd eldől a vásárlásig. Jracz-nak ezüst volt (ha jól emlékszem), nyilván annak tudja megmondani az árát. Szóval ez most irreleváns a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

(#8190) jracz válasza Chal (#8187) üzenetére


jracz
tag

Priviben megírom, hogy ki tud árat mondani.
Nem batyótól van a vászon, ő csak projik szervizelésével foglalkozik.
Az ezüst vászon ott nagyon jó ahol nem ideálisak a vetítési feltételek, pl. világos falak és mennyezet.
De keret nélkül, hogy feszíted hullám mentesre?
Én először rolós formában használtam ezt a vászon anyagot és majd megőrültem a hullámok miatt.
Amikor keretre lett feszítve a kép sokkal élvezhetőbb lett számomra.
Szóval vászon anyag csak feszítve jó hullámok nélkül.
Ha ez nem megoldható akkor még a festés is jó lehet.

De mivel láttam már sötét falú és mennyezetű szobában vetített képet , így tudom, hogy aki nappaliban vetít sosem tudja meg mire képes a vetítője igazán.

(#8191) c4 válasza Chal (#8189) üzenetére


c4
őstag

Vászonnak ez is megfelelő. A feszítést akár egy fakeretre meg tudod csinálni. De ha tudsz itthon megfelelő Blackout cloth anyagot, abból is elkészítheted.

(#8192) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Ha egy projektoron (d-ila) alaplapot cserélnek akkor azon vannak a kis d-ila lapkák is?

Én vagyok M3nyus!

(#8193) 69Raizen69 válasza Chal (#8187) üzenetére


69Raizen69
tag

Adok egy ötletet,majd eldöntitek hogy jó vagy hülyeség :D
Ha (feleség által) nem engedélyezett a fal lefestése vagy bútorok takarják a falat akkor egy normál gipszkarton lapot is lehetne használni vetítővászonnak igaz a méretei korlátozottak 125x200 cm,de így is 90"os kép vetíthető rá,akármilyen színre lefesthető és az ára sem fenomenális alig több mint 1000Ft egy lap. :C
Negatívum a súlya,és ajánlott fakeretet fabrikálni rá,mert ha nincs állandóra felszerelve akkor tároláskor meghajolhat.

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#8194) hori99


hori99
csendes tag

Sziasztok!

Egy 30 nm-es tárgyalóba szeretnénk projektort venni. Mivel a besötétítés eléggé macerás lenne, ezért olyat keresnénk, ami nappali fénynél is jól látható. Fényképek, videók, prezentációk nézegetésére lenne használva, tehát nem feltétlenül szükséges a nagy felbontás, de a videók miatt szükségünk lenne valamennyi hangra. Mivel 8-10 ember könnyedén összegyűlik, ezért gondolom, hogy az 1-2 W-os hangszóró kevés, tehát ennél valami komolyabbra lenne szükség. Olyan 2-3 méterről vetítenénk az elvárt képátló 2 méter vagy fölötte. Véleményetek szerint van szükség vetítővászonra vagy elég, ha fehérre festjük a falat? Az akcióra olyan 300 ezer forintot szánnánk.
Miket ajánlanátok?
A segítségeteket előre is köszönöm.
Ádám

(#8195) c4 válasza hori99 (#8194) üzenetére


c4
őstag

Használt gépek közt esetleg találsz az igényeidnek megfelelőt, bár short throw optikás gépet ritkán kínálnak.
A bevilágítottság mértéke is fontos tényező, ha nagy a környezeti fény, akkor ajánlott nyereséges vásznat használni. Az kb ki is meríti a 2-300 ezres költséglimitet majdnem. :)

(#8196) Chal válasza jracz (#8190) üzenetére


Chal
addikt

Természetesen kerettel gondoltam :) És köszi előre is a privit!

[ Szerkesztve ]

(#8197) Chal válasza 69Raizen69 (#8193) üzenetére


Chal
addikt

Ez is jó ötlet. Állandóra lenne amúgy, illetve ha jól rémlik, akkor 90" körül vetítek jelenleg is (szürke falra), úgyhogy nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#8198) Mittu88


Mittu88
senior tag

Bocsi, ha nagyon primitív a következő kérdés, de ennyire laikus vagyok.
A projektorokon van elalváskapcsoló? Vagy hogy tudnak kikapcsolni (esetleg standby/power save/mittudoménhogymondják módba váltani) anélkül, hogy a távirányítón, vagy a készüléken manuálisan kikapcsolnánk?

(#8199) szaszlaci válasza hori99 (#8194) üzenetére


szaszlaci
addikt

Olcsó prezentációs gép, 100 ezer körül. Távolabbról kell vetíteni, vagy valamivel kisebb képmérettel beérni.
Fehér fal jó, nyereséges vászon nem jó, mert gondolom nem csak szemből nézitek.
Legalább félhomályt kell csinálni, ha teljesen nem is lehet besötétíteni. Inkább reluxára kellene költeni.
A hangot meg külön kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8200) Chal válasza Mittu88 (#8198) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem elég alap dolog, még nem láttam olyat ami nem tudná (de nem is láttam túl sok projectort).
Legbiztosabb megoldás, hogy elballagsz a gyártó oldalára, letöltöd a doksit, és megnézed :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.