Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) z123456789 válasza hawrlantb (#27147) üzenetére


z123456789
addikt

Melyikekre gondolsz?

(#27152) Norbi 72 válasza AVhelper (#27145) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ettől függetlenül nálam se látta a nagy többség,csak ha mondtam,mit hogy kell nézni.

És innen a topikból elég sokan jártak nálam.. :K

(#27147) hawrlantb Hát,nem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#27153) Norbi 72 válasza hawrlantb (#27147) üzenetére


Norbi 72
veterán

A helyi apróban van egy 1070-es 180-ért,azt én elmennék megnézni.

(#27154) kokov válasza hawrlantb (#27147) üzenetére


kokov
tag

Ha belinkelsz egy konkrét terméket, amire gondoltál egyszerűbb lesz valamiről beszélni, mint általánosságban.
Ha picit troll leszel és melléírod, hogy soha ilyen szépet még nem láttál és szerinted ez a legjobb, akkor neked lesz egyszerűbb, mert az itt akkora provokációnak számít majd, hogy rögtön 10-en fognak neked esni és 10 féleképpen leírják, hogy az a termék miért vacakabb, mint ami nekik van.

(#27153) Norbi 72
Persze és majd pont ő fogja észrevenni, ha 24Hz-en úgy szól, mint az ördög sípja… Élete első gépe, ne akarjon FullHD-ból használtat venni, pláne ne Magyarországon. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27155) hawrlantb


hawrlantb
tag

Ilyenekre gondolok:

[link]

[link]

vagy hasonlók.

(#27156) devil-k válasza hawrlantb (#27155) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez itt off topik. Házimozi kezdőknek. Oda tessék átfáradni!

- mozi bolondéria -

(#27157) _Smooth válasza hawrlantb (#27144) üzenetére


_Smooth
senior tag

Érdemes lenne újragondolni a projektet.
4-6m távolságból én is inkább vetítenék, de ha nem fér el 180cm-nél szélesebb vászon, nem biztos, hogy sok értelme van ezzel küzdeni.
4m távolságból ez 25°, míg 6m-ről kb 17°-os látószöget ad.
Persze, jobb, mint egy 55-ös TV-t nézni ilyen távolságból, és olcsóbb, mint egy 84" TV.

Hang tekintetében kicsit könnyebb a dolog. Hangfalakat szerintem is érdemesebb használtan keresgélni. Ahhoz egy HDMI-s erősítő (indulásnak) már újonnan is 60k környékén kezdődik - de még így is beférhetsz 200k alá.
Így, ha első nekifutásra fested is a falat - ez később bővíthető vászonnal -, kb a kereted fele meg tud maradni vetítőre + konzolra + kábelre.
FullHD-ról nem mondanék le, de ha ilyen távolságból nézel ilyen kis képet, majdnem indokolatlan.
Egy jó 720p vetítőt lenne érdemes keresgélni, így még akár vászonra is maradhat.

Van-e lehetőség közelebbről vetíteni, mint ahonnan nézitek? Mert 4-6m-ről nem sok vetítő tud ilyen kis képet ebben az árszegmensben.

Amúgy milyenek a helyiség adottságai? Ez egy nappali/háló lenne?
Mennyire világosak a falak, mennyire tudsz lesötétíteni?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#27158) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Nem tudom, hogy ez itt mennyire szokás, de most állt össze a saját kis mozim, ezért pár szóban szeretnék élménybeszámolót írni. Elsősorban azoknak, akik hozzám hasonlóan most cseppentek bele (ill. tervezik) az otthoni mozizásba.
Hangrendszerem (Onkyo) volt már korábbról is, 42-es plazmán lestem a filmeket. Azt éreztem, hogy nagyon kellene egy tisztességes képméret az élményhez.
Keret nem sok volt, vetítési távolság és hely még kisebb, ezért ez lett: Acer H6510BD + 92" Grandview rolós vászon.
Szoba átalakít, cuccok felszerelve.
Az élmény leírhatatlan. (Szivárvány van, látom is rendesen, de megbékéltem vele.)
Most érzem azt, hogy a hanghoz passzol a kép is.
4 napja jött meg a Blue Heaven, kipróbáltam a 3D-t is.
Nem akarok vulgárisan beszélni, de lef*stam a bokámat. Feleségem, akit eddig nem hatott meg az otthoni mozi élmény, nem tud vele betelni. Tényleg lemászik a tartalom a vászonról.
Nyilván, hogy szakmai szemmel nem egy nagy vmi ez a rendszer.
De a lehetőségeket és adottságokat figyelembe véve óriási előrelépés az otthoni mozizással kapcsolatban.
Nem bántam meg.

Szerk: És természetesen köszönöm az itteni Urak segítségét és javaslatait!

[ Szerkesztve ]

(#27159) kokov válasza hawrlantb (#27155) üzenetére


kokov
tag

Azért nehéz így követni téged, mert ha elkezded nézegetni kötetlenül, hogy újonnan a FullHD projektorokat mennyiért méregetik, akkor te is láthatod, hogy inkább 200k-tól kezdődnek.

Gondoltam ezt már biztos megnézted és utána találtad ki a 400-at. Ha 200 körül elköltenél csak a hangra, akkor már biztos, hogy nem jössz ki 400-ból, ezért nem következetes a dolog.

Ezeknek a szetteknek az egyetlen előnye szerintem, hogy gyerekjáték telepíteni, megveszed az áruházban a kifli mellett a gyári lemezt is, bedugod a vezetéket, megnyomod a gombot és megy.
De abban a pillanatban, hogy nem találsz meg egy filmet áruházban gyári lemezen és kénytelen vagy letölteni már rögtön belefuthatsz olyan kódolásba, ami menet közben lefagy, vagy egyáltalán nem támogatja a szett lejátszója.
A dizájn nagyon alap és egy változtatás után első ránézésre látszik hány éves, mint egy autónál.

Ha drága szettről beszélünk, akkor csak amiatt drága, mert éppen támogat valami újdonságot, de az értékét egyáltalán nem képes tartani, használtan szinte eladhatatlan pár év után. Szóval ez ilyen eldobós.
Amit erre költesz pénzt, azt az életben többet nem látod. Mire eladnád már a 4k asztali lejátszó lesz újonnan mindenhol ezt meg majd hirdetheted 30k-ért hetekig mire egyáltalán érdeklődő lesz rá és még az is csak alkudni akar majd. Ez más piacra van kitalálva.
Ezt a német nyuggernek megveszi a gyerek és pár év után kikerül a kuka mellé, vesznek másikat.
Mivel lezuhan az áruk nem nagyon foglalkozik a javításukkal senki, garanciában is inkább csak kicserélik, szóval ha lejárt a garancia nem leszel könnyű helyzetben, ha egyik napról a másikra nem nyílik ki a DVD tálca vagy bármi baja lesz, hiába vetted anno 200k-ért. Én nem ajánlom.

(#27160) hawrlantb válasza kokov (#27159) üzenetére


hawrlantb
tag

Igen tudom hogy ez most eléggé ilyen bum bele módjára indult, de hát szűz vagyok a terepen :B Olvasgatok nézelődök aztán csak kialakul valami. Épp most irtam a kezdő topicba, ha megtennéd hogy ránézel az megköszönném! :R

(#27161) Norbi 72 válasza kokov (#27154) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én is használtan vettem,és nem bántam meg. :N

(#27162) sith7 válasza jaszy76 (#27158) üzenetére


sith7
nagyúr

Egy boldog ember :C
Grat , remélem egyszer én is át fogom ezt élni, amit Te. :)

(#27163) AVhelper válasza Janaboy (#27135) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Ajánlott saját kezűleg kicserélni az izzót?
Egyes projektorok izzójának cseréje relatíve könnyű, van amelyiket gyakorlatilag speciális eszközök nélkül nem lehet kicserélni! Ajánlott a megfelelő szakszervizt felkeresni!
"

A vetítőkben úgymond lámpát és nem izzót lehet viszonylag könnyen cserélni. A projektorlámpa többnyire egy olyan egység (modul), ami egy lámpaházba szerelt égőből és a hozzá tartozó reflektorból áll. Ennek cseréjéhez nem kell szakszervizhez fordulni.

(#27164) tobias88888


tobias88888
őstag

Most a Mall-on láttam 230ról leárazni 170re egy olyan projektort, ami máshol 130ba kerül :D

(#27165) Palika71 válasza jaszy76 (#27158) üzenetére


Palika71
őstag

Tök jó olyat látni, hogy több százezer forintos sub-kábelen innen is van öröm! Gratula!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#27166) z123456789 válasza jaszy76 (#27158) üzenetére


z123456789
addikt

Gratula hozzá!
Sok élményt kívánok még a rendszerrel! :)

(#27167) Janaboy válasza jaszy76 (#27158) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

A legfontosabb, hogy élvezzétek a rendszert, minden más lényegtelen!

Nem kell amúgy off-topicba tenni, az ilyen is írás is szerves része annak!

Janaboy

(#27168) synar


synar
őstag

Hosszú HDMI kábel helyett ezt a megoldást próbálta valaki?

[ Szerkesztve ]

(#27169) devil-k válasza synar (#27168) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mit jelent a hosszú egész pontosan? 10 m? 20 m?

- mozi bolondéria -

(#27170) #95590400 válasza hawrlantb (#27144) üzenetére


#95590400
törölt tag

akkor ahhoz egy átlagprojit elég közel kell vinned, a vászonnal szembeni falra nem tudod tenni, mert nem tud olyan kicsit képet vetíteni.
esetleg akkor közel a vászonhoz és short throw, rövid vetítési távolságú projektor.

[ Szerkesztve ]

(#27171) synar válasza devil-k (#27169) üzenetére


synar
őstag

Nincs rá szükségem, csak belefutottam és érdekelne róla a tapasztalat ha próbálta valaki ezt a módszert.

[ Szerkesztve ]

(#27172) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

...és ezt próbálta már valaki vászon helyett?
Black Widow

jobb mint a h.499?

(#27173) cinemazealot válasza synar (#27168) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, én próbáltam. 10 méteres (házilag krimpelt) Cat.5E UTP kábelekkel kötöttem össze egy PC-t egy W1070-nel és felemásak a tapasztalataim:

Egyik alkalommal némi huzavona után talált jelet a projektor és utána tartotta is azt, a FullHD kép tartalomban látható elváltozást nem tapasztaltam (örültem is, hogy nem kell hosszabb HDMI kábelt vennem). Egy másik alkalommal már nem volt hajlandó összeállni ugyanaz a konfig (ugyanabban a helyiségben), pedig próbáltam a kábelek és az adapterek cserélgetésével is... lehet, hogy éppen napkitörés volt.

1 méteres kábelekkel szinte azonnal, gond nélkül működött, de még nem vesztettem el a kb. 10 méteres felhasználásba vetett hitemet. Szerintem fogok még vele próbálkozni, mert egyszer már összejött. :) Azóta egyébként vettem egy 5 méteres ("1.4 High-speed with Ethernet" jelzésű) HDMI kábelt 1650 Ft-ért és az pöcc-röff működik.

[ Szerkesztve ]

(#27174) synar válasza cinemazealot (#27173) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat, majd számolj be légyszíves a későbbi tesztekről is.

(#27175) Janaboy válasza cinemazealot (#27173) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Sima utp tuti nem a legjobb, zéró szigetelés, esetleg FTP kábel az már jobb..

Janaboy

(#27176) A`rpi válasza Janaboy (#27175) üzenetére


A`rpi
addikt

szigetelés? Árnyékolásra gondoltál szerintem. :K

(#27177) Janaboy válasza A`rpi (#27176) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Természetesen arra :D Szép magyar nyelv :DDD

Janaboy

(#27178) c4


c4
őstag

Kíváncsi leszek a magyar árra... Ha 200 alá érkezik, lehet új belépőkedvenc lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#27179) Janaboy válasza c4 (#27178) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az Infocusra gondolsz?

Janaboy

(#27180) Márton válasza c4 (#27178) üzenetére


Márton
nagyúr

"A valaha idehaza jóval népszerűségűbb " :F

2x színkerékkel és 30 dB zajjal nem egyeznék ki. Marad a P1500 180-ért :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27181) Janaboy válasza Márton (#27180) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igen, az a 2x es szinkerek nekem is fura..

Janaboy

(#27182) A`rpi válasza Márton (#27180) üzenetére


A`rpi
addikt

150k ért rápróbálnék, ha nagyobb képet szeretnék, esetleg nem teljesen sötétben játszanék nekem ideális lenne.

(#27183) kokov válasza synar (#27168) üzenetére


kokov
tag

Semmi értelme próbálgatni. Végponttól végpontig tartó eredő ellenállása számít a vezetéknek, nem a hossza, az persze igaz, hogy minél hosszabb annál nagyobb az ellenállása csak nem mindegy miből van.

A jelszinttől függően x méter hosszú kábelnek már túl nagy lesz az ellenállása, a két soros ellenállásból álló feszültségosztó elvén már túl nagy feszültség fog esni magán a vezetéken és a projektor elveszíti a jelet.

Ezzel az átalakítóval csak ponttól pontig beiktatsz helyeket, ahol az egyik anyag ismeretlen területű felületen hozzáér egy másik anyaghoz ismeretlen átmeneti ellenállással.
A HDMI dugó huzalozása hozzáér valahogy egy kínai dugóban egy UTP aljzat egyik lábához, az aljzat egyik érintkezője az UTP lengődugóhoz, annak kése belevág valahogy a házi krimpeléssel az UTP kábel egyik erébe, mindez négyszer, azaz mindkét végén, két kábelen.
Szóval ezzel inkább csak megnöveled az ellenállást ponttól pontig, mint lecsökkented és mivel dupla annyi UTP kábel kell, mint HDMI ezért árban is csak akkor jöhet szóba, ha lopod az UTP kábelt.
Ez arra lenne való esetleg, hogy fel tudod adni az épület falába épített LAN-ra a HDMI-t, egyébként kb. semmi értelme.
Ha elég erős a jelszint hozzá, akkor mivel az UTP aljzatok általában duplák a falon az irodákban (PC+telefon) ezért praktikus lehet, hogy nem csapják rá az ajtót a kábelre, ahogy átviszed a jelet egyik szobából a másikba, de hogy ez jelismétlő erősítő nélkül hol jön össze, hogy aljzattól szekrényig majd onnan egy másik aljzatig és így megy át a másik szobába és még jel is van, mert nem túl hosszú, hááát… Marhaság ez passzívban szerintem. Felejtős.
Aktív átalakító van ilyen, használjuk is, távolságot áthidalni jó, de a VGA marhaságot ismer fel sokszor miatta a megjelenítő támogatott felbontásainál, szóval aktívat is csak akkor, ha muszáj.

(#27184) synar válasza kokov (#27183) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm ezt a bőséges összefoglalót.

(#27185) cinemazealot válasza Janaboy (#27175) üzenetére


cinemazealot
addikt

Túl sok reményt eredetileg sem fűztem hozzá, de majd megpróbálom árnyékolt kábelekkel is, hátha.

(#27183) kokov
"Ez arra lenne való esetleg, hogy fel tudod adni az épület falába épített LAN-ra a HDMI-t..."

Pontosan ebből a célból lett vásárolva. :K Azzal a különbséggel, hogy a LAN még nincs behúzva. Szerelt HDMI-t viszont csak legalább 5 cm átmérőjű csőbe tudnék behúzni (abba is kínkeservvel), azt meg körülményesebb lett volna beépíteni a falba. Legrosszabb esetben marad a HDMI falon kívül.

(#27186) AVhelper válasza Janaboy (#27181) üzenetére


AVhelper
senior tag

Pedig az adatlapja szerint annyi.

(#27187) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Bocs az off-ért, de talán van köztetek olyan aki tudna tanácsot adni nekem. Ma délután hozza az asztalos a fix vásznamat (fa keret plusz Szepi féle vászon). Van pár ötletem, de nem tudom, hogy hogy lehetne a legprecízebben felfogatni a falra. Mivel a vetített kép helye adott, ezért közel milliméter pontosan kell felraknom a falra a vásznat, amit egy sima képakasztóval elég nehéz megoldani (bár nem lehetetlen). Nincs jobb ötletetek attól?

(#27188) ttower


ttower
aktív tag

Epson EH-TW5210 lesz negyed ottol akcioban amazon.de-n. Ha erdekel valakit leutesben tudok seginteni.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#27189) synar válasza bulikavagyok (#27187) üzenetére


synar
őstag

Én a keret négy sarkába csavaroznék hátulról egy-egy fém akasztót nagyfejű csavarhoz, amit betiplizel és annyira betekersz a falba, hogy jó szorosan lehessen ráakasztani a képet. Ha valamelyik furat félre megy a keret hátulján könnyebb odébb tenni, finomhangolni az akasztót.
Ilyenekre, vagy hasonlóra gondoltam:
1. kép
2. kép
Vagy amit Szepi is írt, ha a keretnek van belső éle, nútja, annál fogva akasztani a csavarra, bár az gyári keret és valószínű nem vetemedik. Fa keretnél inkább mind a négy sarkát odaszorítanám a falhoz. De az asztalosnak lehet lesz jobb ötlete. Sok sikert és jöhetnének képes beszámolók is a folyamatról és a végeredményről.

[ Szerkesztve ]

(#27190) _Smooth válasza bulikavagyok (#27187) üzenetére


_Smooth
senior tag

Mi úgy raktuk fel, hogy ketten tartották, amíg a vetítőt belőttem, hozzáigazítottuk a vásznat, utána jelöltek, majd fúrtunk és felakasztottuk.
Nem kellett utólag korrigálni. Meglepne, ha ne tudnának az asztalosok egy ilyen dolgot mm pontosan felszerelni.

Milyen géped van? Gépen mozdítani nem tudsz egy mm-t se?

(#27191) bulikavagyok
Ezt akartam még javasolni, ha elég könnyű a cucc. (nekem MDF lapra ment, így olyan akasztóval tettük fel, amin semmilyen korrekciós lehetőség nincs, de legalább megtartja)
Így már csak a magasságot kell profin belőni.
De ha van egy kis lens shift a gépben, azzal rá tudsz korrigálni.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#27191) bulikavagyok válasza synar (#27189) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet, én is erre gondoltam, csak ilyen akasztóval. Ezzel csak annyi bajom van, h elég nehéz lesz pontosan felfúrni a falra. De előbb fúrok, utána rakom csak fel a keret hátuljára az akasztót. Nincs jobb ötletem sajnos..:)

Smooth: Egy Optoma. Nem nagyon akarom mozgatni, mert így sem volt könnyű vízszintesre belőni a képet. Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#27192) StLui válasza bulikavagyok (#27191) üzenetére


StLui
veterán

Falba fúrás pontossága, nekem, betonnál katasztrofális, téglánál elmegy, de ott is félre tudja vinni pár mm-t sajna a fúrót valami. Persze lehet csak fúrógép és fúrószár kérdése. Én mindig csak valami háztartási változattal próbálkozom.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27193) bulikavagyok válasza StLui (#27192) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Pont ezért tartok tőle! Nálam tégla a fal egyébként..

(#27194) kokov válasza cinemazealot (#27185) üzenetére


kokov
tag

Sajna elméletben is csak akkor van esély rá, hogy nagyobb távolságot tudsz átvinni így vele, mint a HDMI-vel ha teljesül az a feltétel, hogy csökken a vezeték ellenállása. Tehát azonos vezetőképesség mellett növelni kéne a vezeték keresztmetszetét minden ér vonatkozásában. Gyakorlatban viszont nem azért vastagabb a HDMI kábelből a vastagabbik, mert az erek keresztmetszetét növelik annyival, hanem a szoknyája, a kettős árnyékolás miatt. Az ilyen szoknyásra is max 20 métert szokás mondani. Ez a távolság falban nem sok, de kevés. Nagy reményeket ne fűzz hozzá szerintem.

(#27195) BBéci válasza kokov (#27194) üzenetére


BBéci
titán

Ilyen esetekre a vezeték nélküli HDMI átvitel a megoldás. Drága, de tuti. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27196) kokov válasza BBéci (#27195) üzenetére


kokov
tag

Ha közel van a két fali doboz és csak a cső keresztmetszete a gond, akkor microHDMI kábelt lehet venni, mert azon kisebb a lengődugó és így simán be lehet húzni, az legalább rendesen árnyékolt. Ha már gányolás...

(#27197) AVhelper válasza kokov (#27194) üzenetére


AVhelper
senior tag

Komolyan jólmulatok az amatőr magyarázaton, de azért ez nem ilyen egyszerű. A kábelek jelveszteségét az un. csillapításuk okozza. A csillapításban szerepet játszik ugyan a kábelben alkalmazott jelvezetékek ellenállása, de sokkal inkább az, hogy annak kapacitív és induktív összetevője is van márpedig ezen át egy magas frekvencián modulált jelet kell továbbítani, nem egyenáramú jelet.

(#27198) kokov válasza AVhelper (#27197) üzenetére


kokov
tag

Ha belekeversz kapacitást, induktivitást, frekvenciát biztosan elveszíted a közérthetőséget. Már a feszültségosztó is necces rész. Hiába gimnáziumi tananyag, hidd el… felesleges ennyire akadémikusra venni a figurát.

(#27199) AVhelper válasza kokov (#27198) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nyilván nem a Maxwell-egyenletekből kiindulva kell elmagyarázni egy laikusnak, hogy miből adódik egy kábel csillapítása, de azért a közérthetőségre hivatkozva sem illik félrevezetni. Ha ellenállás helyett mondjuk impedanciát írtál volna, már az közelebb állt volna az igazsághoz.

(#27200) AVhelper válasza BBéci (#27195) üzenetére


AVhelper
senior tag

Sok vetítőgyártó (az Acer, a BenQ, az Epson, a Sony biztosan) kínálnak ennél kedvezőbb árú vezeték-nélküli HDMI jelátviteli megoldást.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.