Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) Brekk válasza Yodamest (#68896) üzenetére


Brekk
addikt

Válogatok neked ROG-ot. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68902) TIT


TIT
veterán

Léteznek még 3d-s monitorok?

(#68903) Yodamest válasza Franklin (#68900) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen, ezeket tudom hogy külföldön lehet kapni, de itthon sehol. A kicsit még lehet is 1-1 eldugott helyen viszont gondolom a hiány miatt, de baromi drága, majdnem 200K a 24"-os.... annyiért már lassan ROG inkább...

Brekk ez vicc volt, vagy tényleg lehet ilyet kérni? Ha tudnám, hogy nem pixelhibás és nem ips glow asust kapok, akkor az sokat segítene a döntésben :) Gondolom nektek sem jó a macera, hogy küldözgetik vissza 3-napba, jobb akkor már úgy odaadni, hogy az kifogástalan, vagy nem?

(#68904) Brekk válasza Yodamest (#68903) üzenetére


Brekk
addikt

Nem vicc, teljesen komolyan írtam.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68905) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok. 2 napja beleszerettem a 21:9-es gamingbe, fantasztikus élmény volt :D Szóval jött az ötlet vegyünk egyet, gyors google után rájöttem,hogy nagyon nem vagyok képben a mai monitorokkal (a régiekkel sem...),szóval hozzátok fordulnék segítségért.

Szóval a kérdés 21:9-es képarányú monitort keresek, főként játékra, néha egy kis ps, filmezni TV-n filmezek, 60 Hz elég, 4K-ra nincs szükségem (1070-el nem tudom kihajtani), a hajlított kijelző nagyon bejön. Szeretném ha IPS paneles lenne. Jah,és minimum 28 col.

Tudnátok segíteni milyen ajánlott monitorok vannak ilyen feltételekkel?

Egy bónusz kérdés,hátha valaki tudja a választ, a League of Legends támogatja a 21:9-es képarányt? Sok időt elütök vele,fontos szempont számomra :)

Előre is köszi,szép napot

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#68906) Tertius


Tertius
tag

Hali!

Vettem egy Acer monitort, ami szuper, szép stb, de hamarjában pár órai nyúzás után felfedeztem rajta két pixelhibát. Az egyik (fullhd felbontás számolva 22 colon) kb. a közepén fent, a windowsos címsorban van, teljesen fekete, a másik másfajta hiba lehet (subpixel?), mert pl. kék alapon világít, fehér alapon sötétebbnek látszik.Kicsit jobbra van, kb. 5 centire a tetejétől. Talán még az utóbbi a zavaróbb.

Nem örülök neki, hogy ez van, de ilyenkor lehet csinálni valamit? Edigitálos, 72 órás pixelgarit írnak rá. . .

[ Szerkesztve ]

(#68907) Teaway válasza Brekk (#68904) üzenetére


Teaway
veterán

Megtévesztette a :) jel.

Nincs itthon csokid??

(#68908) psq válasza Tertius (#68906) üzenetére


psq
tag

Rendelted vagy a boltban vetted? Megrendelés esetén, ha jól tudom 14 napig visszapasszolhatod indoklás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#68909) Tertius válasza psq (#68908) üzenetére


Tertius
tag

A netről van, az edigitáltól.

(#68910) psq válasza Tertius (#68909) üzenetére


psq
tag

Javaslom keress rá fórumokon mi az optimális megoldás az ügymenet felpörgetésére. Vagy hívd fel őket holnap. Csak ki ne csúsz a 14 napból.

[ Szerkesztve ]

(#68911) Tertius válasza psq (#68910) üzenetére


Tertius
tag

Nem csináltam még ilyet. Gondolom, a futárral történő visszaküldéses szerencsétlenkedés helyett az a legegyszerűbb és legközvetlenebb, ha összecuccolom, és elviszem a legközelebbi edigitálba, nem? Persze, személyesen kell, de biztosabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#68912) Yodamest válasza Kozs (#68905) üzenetére


Yodamest
addikt

Szia,

Én most a Predator Z35-ön gondolkodok erősen. Ez VA panel, 2560x1080p, 35", hajlított, 21:9, így tömören. A 1080p magasságnak kimondottan örülök, mert így simán kitudom hajtani 144Hz-en a gtx 1070-el. Korábban írtam, hogy sok panasz van rá, hogy a fekete színt elmossa gyors mozgásnál, vannak fent videók is erről. Nos ennek jobban utánanéztem és igazából ez akkor jelentkezik zavaróan ha OC-zed a monitort és 144Hz felett használod, ami tök felesleges egyébként is. Normál gyorsítással max 144Hz-ig nem zavaró a dolog elvileg. Viszont maga a monitor nagyon tetszik, jó hogy 21:9 így elég sok játékot még jobban lehet élvezni. Persze sok lesz ugyanígy ami csak 16:9-et tud, de akkor meg ugyanott vagyok mintha vettem volna egy 16:9-es monitort és ez a legrosszabb eset, viszont ahol megy a 21:9 az pazar!

Valakinek esetleg first hand tapasztalat a Z35-el kapcsolatban? :)

(#68913) Brekk válasza Yodamest (#68912) üzenetére


Brekk
addikt

Szép, gyors, de az elmosódást láttam énis. Tény, hogy nem kapcsolgattam az overdriveot, szal lehet hogy lehetett volna javítani. Az XZ271 biztos h gyorsabb volt nála... Ezt nézted esetleg: AOC C3583FQ?

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68914) Yodamest válasza Brekk (#68913) üzenetére


Yodamest
addikt

Mindenképpen Gsyncest szeretnék ha már egyszer ennyit rászánok :) A z35-öt nem lehet hogy te is 200 Hz-re húzva láttad?

[ Szerkesztve ]

(#68915) Brekk válasza Yodamest (#68914) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem én 144en próbáltam. De csak hogytudd, kb. egy hónap mire lesz belőle, ha egyáltalán addigra lesz. Acernél most nem állnak túl jól a gsynces monitorok, IC hiány miatt leálltak vagy másfél hónapra a gyártással. És ilyenkor pont kishazánk az ahova utoljára érkezik meg az új gyártásból...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68916) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Sorry az off-ért, de remélhetőleg itt hamarabb kapok választ. :R

Volt egy kisebb anomáliám a "prémium" minőségű delock Displayport kábellel. Egészen pontosan visszament rajta az áram a monitorból és szólt érte a lap indításkor (Surge protection) Áttértem DualLink DVI kábelre, és megszűnt a problémám. Nem egyedi esetről van szó, más topic-ban más fórumtárs is említette ugyan ezt a jelenséget. :(

A kérdésem annyi lenne, hogy érdemes volna visszatérnem DP-re másik kábellel, vagy maradhat a DVI?

Dell U2713HM monitorról lenne szó.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#68917) Uzi74


Uzi74
senior tag

LG 34UM94C-ről mi a véleményetek? Kifutott modell, de elég jó áron kapni. (Alapvetően munkára kell (fejlesztéshez)
200K alatt van esetleg jobb alternatíva - 32-34 zoll, WUHD, lehetőleg IPS vagy hasonlóan jó?
Ami nem tetszik rajta, hogy a hdmi port csak 1.4 és csak 1 db Display port van rajta - ami gonodolom probléma ha desktopot és notebookot is rá akarnék kötni... a 30Hz-es hdmi frissítés miatt

P.S:
Display Port Switch létezik normális elérhető árban, akkor nem lenne gond a hdmi 1.4 ?

[ Szerkesztve ]

(#68918) korcsi válasza hackeeeee (#68916) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem AMD VGA mellett volt DP-n hasonló problémám, hogy alvásból mindig visszaébresztette a gépet valamiért, szigetelő szalaggal a 20-as lábat a kábelen le kell ragasztani és jó lesz, lehet nálad is ilyen jellegű a probléma.

Próbát megér

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68919) hackeeeee válasza korcsi (#68918) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem nem volt ilyen (nem használok speep-et). Csak annyi volt a gond, hogy folyamat világított a powerled az AMD konfigomnál, a mostaninál pedig, az alaplapon lévő ledek, plusz az alaplapi számsor (post-nál ami számol).

Akinél volt ezzel gond, másik DP kábel megoldotta a problémát. Én ezért tértem át DVI-ra, csak az a kérdés, hogy veszítek-e bármit a DP-vel szemben a DL DVI használatával?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#68920) morph0511


morph0511
csendes tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni egy GTX 1070 mellé. Először a LG 34UM68-P néztem, de elbizonytalanodtam a tesztet olvasva ugyanis a válaszidő a specifikációjától jóval magasabb vagy elnéztek valamit a tesztnél. Ez lett volna amit az 1070 tökéletesen kihajtott volna. Most már 27"-os WQHD-ban gondolkozom max egy kicsit vissza veszek a beállításokból hogy meglegyen 60fps. Ezt a két modelt néztem ki: ASUS PB278QR, BenQ GW2765HE az ajánlások alapján. Melyik a jobb a kettő közül ártól függetlenül? Főleg játékhoz használnám. Van e ezektől jobb, úgy hogy a keret kb.:160e. a talp nem számít csak a panel és az elektronika. Amit veszek az oázistól veszem pixelgaranciával és kalibrálva, gondolom egy ilyen árú monitor megérdemel ennyit, meg én is :K . Ha jó az LG 34UM68-P akkor inkább azt venném ha nem WQHD lesz. A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#68921) macii97


macii97
senior tag

Sziasztok!
Egyszerű irodai használatra keresek monitort, de sajnos nem értek hozzá, elolvastam az összefoglalót, de szükségem lenne kb.konkrétan ezt vedd meg típusú tanácsra.
Szóval, böngészek, videókat nézek, nem vagyok felbontásmániás, meg fotós sem. Viszont azért az egyértelmű képhibák zavarják a szemem :)
A keret legyen kb 50ezer ha ezen belül megoldható valami. Picit "alkuképes". :)
Egyébként a GPU-m egy GTX 750 Ti, ha ez valamit számít, és egyébként egy íróasztalról fogom használni valószínűleg. Nem tudom, ide mekkora méret a megfelelő, de ha nagyobb az nem zavar.

Köszi szépen! :)

(#68922) Beeeela


Beeeela
újonc

Sziasztok!

Irodai munkára szeretnék olyan monitort 24-27" között (max. FULL HD), amitől 12 óra meló után sem folyik ki a szemem.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#68923) deja vu válasza macii97 (#68921) üzenetére


deja vu
addikt

Például ASUS VX239H 46 ezer. Ez nem rossz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68924) macii97 válasza deja vu (#68923) üzenetére


macii97
senior tag

Köszönöm szépen, valóban nem rossz! :) Azért még várok, hátha lesz valami tipp!

(#68925) morph0511 válasza morph0511 (#68920) üzenetére


morph0511
csendes tag

Yodamest fórumtárs ajánlotta a DELL S2716DG  144Hz G-sync monitort amit köszönök neki mert bár IPS-t akartam ez a monitor jó megoldás lehet a GTX 1070 mellé TN panel dacára és nem lesznek fps problémák 1440p-n. De ettől függetlenül várom az ajánlatokat az eredeti kérdésemre ennek fényében. Köszönöm.

(#68926) Uzi74 válasza Uzi74 (#68917) üzenetére


Uzi74
senior tag

Még egy kérdés: az említett LG Monitor 1.4-es hdmi porton 50Hzen mégiscsak menne 3440x1440 felbontáson, nem csak 30Hz-en? Mi a helyzet az osztott képernyős üzemmódban (dp és hdmi forrásból)?

(#68927) TIT válasza morph0511 (#68920) üzenetére


TIT
veterán

Akinek van az csak dícsérte a 29-est és mindenhol 5 csillagot kapott,de 4-et biztos.
Max.elmész az lg-hez aztán megnézed.

(#68928) morph0511 válasza TIT (#68927) üzenetére


morph0511
csendes tag

Köszönöm. A 29" LG-vel nincs gond válaszidő terén ha egyről beszélünk én a 34" LG 34UM68-P miatt aggódtam, és azt ránézésre egy boltban nem tudom megállapítani hogy milyen jó a válaszideje. Sajnos a 29" nekem alacsony ebben a képarányban, ezért akarok 34"-ost.

(#68929) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Sziasztok.
Játékra mennyire lenne megfelelő az itt többször ajánlott Dell P2717H monitor?
Esetleg lenne jobb vétel max. 100.000-ig? Full hd, ips, 60Hz és 27" kellene.

(#68930) KAMELOT válasza B4l!nt (#68929) üzenetére


KAMELOT
titán

110k környékén már kapható 1440p monitor azzal jobban jársz mint ilyen taliga FHD-vel. FHD monitor van olcsóbban is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68931) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Irodai felhasználásra keresek sima 21-24 colos monitorokat egy gépre 2 db monitor csatlakozik edig egy D-sub és egy DVI kimenetes monitor volt rákötve, szeretnék HDMI - DVI bemenetes monitorokat, hogy rá tudjam kötni a gépre mind a kettőt. Igazából csak táblázatok fognak rajtuk futni emiatt nem lényeges a képfrissítés, ami nagyon fontos, hogy állíthatóak legyenek jó lenne ha beleférnének az első kategóriába azaz darabja ne legyen több 40e Ft-nál.
ezeket néztem:
ACER TN LED MONITOR K222HQLBID 21,5", 16:9, 1920X1080, 5MS, 200NITS, VGA, DVI, HDMI,
Philips LED Monitor 23.6", 243V5LHSB/00 1920x1080, 16:9, 1000:1, 250 cd/m˛, 5ms, VGA/DVI-D/HDMI
ACER IPS LED Monitor G227HQLAbid 21,5", 16:9, 1920x1080, 4ms, 250nits, DVI, HDMI, fekete
ACER IPS LED Monitor G237HLAbid 23", 16:9, 1920x1080, 4ms, 250nits, VGA, DVI, HDMI, fekete

:R

(#68932) Brekk válasza Dzsolo (#68931) üzenetére


Brekk
addikt

Az állítható alatt mit értesz? Ezek mind fix talpas monitorok. A KA220 ból pedig figyelni kell, az IPS paneles az a hqlbbid. :B

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68933) morph0511


morph0511
csendes tag

Szia Brekk!

Ha megkérlek elolvasnád ezen az olalon lévő kérdéseimet és tanácsolnál nekem valamit a felsoroltak alapján(#68920)-tól indul az őrület. Véleményed a DELL S2716DG -ről? Válaszod előre is köszönöm!

(#68934) Brekk válasza morph0511 (#68933) üzenetére


Brekk
addikt

S2716DG-t már leírtam, ez egy 210e köré lőtt monitor, volt egy kis beragadt készlet emiatt lement 180e-re. Ez pár darab erejéig lesz így, aztán sztem visszamegy az ára.
Gsync, WQHD 27" tn monitorok 200e fölött mennek, az IPS-ek 250e-270e között.
A Dell monitora simáán lazán hozza a tn paneles monitorok szintjét most 20-25% al olcsóbban. KAlibráltam, szokásos tn-es, de jó eredmény, kalibrálva kifejezetten jó kép.
IPS glow sokkal gyengébb, tévhitekkel ellentétben tn-nél is van valamekkora felfénylés. Van aki emiatt választott ilyen monitort.
HA ez nem győzne meg, akkor nincs más mint a kipróbálás.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68935) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv. Sima hagyományos 27-es monitort keresek, FHD felbontással. Az a 144Hz az jó dolog? Sima TN paneles is megfelelne, semmi extra igény nincs a monitorral szemben, csak játékra és néha CAD munkára kellene. Esetleg egy jobb paneles már sokkal drágább? Olyan £250 körül kellene valami.

Köszi előre is :R

szerk:

mondjuk valami hasonló jó is lenne, de ha van jobb hasonló áron, akkor jöhet az :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#68936) psq


psq
tag

Sziasztok!

24" FULL HD monitort szeretnék kimondottan FPS-re.

A boltos akitől vásárolni szoktam az ASUS VX238H-as monitorát ajánlotta, mint kompromisszumos ámde (számára) gyorsan beszerezhető megoldást. Jó lesz ez nekem :F
Árban még bőven benne van a keretben, eredetileg valahol 70-80 pénz körül szántam rá.
Igazából nem tudom eldönteni, nyilván a fórumot is folyamatosan olvasgatva mi is lenne a nyerő választás. Monitort ugyebár nem cserélget az ember túl sűrűn, ebből adódóan annyira nem is az anyagi része domináns. Minél jobbat, szebbet akar magának az ember, hiszen mégis csak a saját szemét kényeztetné vele.
Sokkal inkább a minőségen lenne tehát a hangsúly. Ugyanakkor nem is akarok kétszer annyit kifizetni egy kicsit jobb, de persze még mindig nem tökéletes monitorért.

Tehát ami nekem kell: 24" Full HD monitor IPS kijelzővel, G-SYNC-el 80eFt-ért ...problem solved... :C

Addig is, amíg nem lesz ilyen, mit ajánlanátok?

(#68937) morph0511 válasza Brekk (#68934) üzenetére


morph0511
csendes tag

Köszönöm válaszod!

Szerinted jövő hónap 10. körül lesz még ebből készlet ezen az áron? Kb. akkor lesz meg rá a pénzem és mindenképp nálatok venném meg kalibrációval és pixelgaranciával. Be is mennék az üzletbe érte és ha lehetne beszélnék veled. Meglehet várni a kalibrációt mielőtt elvinném? Ez az összeg lenne a max amit monitorra kiadnék, de ezekszerint S2716DG- vel nem lőnék mellé.

(#68938) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Félig off...
Milyen kábelt ajánlanátok laptop és monitor közé, ha a laptopon van:
VGA
USB 3.0
mini DisplayPort (ez egyértelműnek tűnik)

a monitoron pedig van
USB 3.0
DisplayPort 1.2
mini-DisplayPort
DVI-DL (HDCP)
HDMI

Teljesen kútfőből a mini-DP -> DisplayPort -ra tenném a voksomat, de aki buta, kérdezzen. :)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68939) Brekk válasza psq (#68936) üzenetére


Brekk
addikt

VX238 tn paneles, azt kerüld el. VX239 már IPS az ok. Dell SE2416 24" IPS 50e alatt. Dell P2417h 60e alatt kicsivel, legkedvencebb 24" FullHD: Gsync 24" még tnben sem kapsz 130e alatt... :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68940) Brekk válasza morph0511 (#68937) üzenetére


Brekk
addikt

Lesz, de rendelhetsz is, és akkor el lesz téve neked. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68941) Alabástrom válasza Alabástrom (#68938) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Vagy van értelme egy dokkolóval tovább bonyolítani a laptop portjainak a variációjat?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68942) Brekk válasza Alabástrom (#68941) üzenetére


Brekk
addikt

miniDP-DP tökéletes, jelenleg nincs jobb megoldás, ez a legfejlettebb.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68943) hackeeeee válasza GrooveHero (#68935) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindenképp 27" FHD? WQHD lehet jobb lenne többért, főként munkára..

Véleményem szubjektív...

(#68944) Alabástrom válasza Brekk (#68942) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68945) morph0511 válasza Brekk (#68940) üzenetére


morph0511
csendes tag

Köszi Brekk! Akkor megrendelem és írjam hozzá a rendeléshez hogy majd megyek érte vagy hogy? De lehet megoldom a pénzkérdést mert csak egy kicsi kell hozzá és lehet holnap megyek érte ha összejön.

(#68946) Brekk válasza morph0511 (#68945) üzenetére


Brekk
addikt

Privizzünk inkább...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68947) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok.
Milyen monitort ajánlanátok 24-27", laptopról lenne hajtva? (jelenleg egy GTX860m, 2-3 hónapon belül pedig egy GTX1070 laptop). Játszom, de nem vagyok HC gamer.
Lényeges lenne hogy egészen mini talpas kellene, illetve hogy közel lehessen tolni a falhoz. Sajnos csak egy 100x60as asztalom van és ezen jó lenne ha még a laptop is elférne, összecsukva..

(#68948) GrooveHero válasza hackeeeee (#68943) üzenetére


GrooveHero
addikt

24-est használtam régebben, ha más nincs beérném azzal is. Attól félek, hogy a GTX 1060 már kevés lesz FHD-nál magasabb felbontásra. A munka csak másodlagos lenne.
Amúgy az előző hsz-ből lemaradt a link:

[link]

erről mi a véleményetek?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#68949) Brekk válasza GrooveHero (#68948) üzenetére


Brekk
addikt

ÉS tényleg kell a CADhez a 144Hz? Én nem akarok rosszat senkinek, de csak és kizárólag játékra ajánlom a 144Hz tn-t. :U

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68950) GrooveHero válasza Brekk (#68949) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ahogy írtam, csak másodlagos lesz a CAD munka. Te milyet ajánlanál játékra, ami 144Hz-es és olyan 80k magasságában van? Fhd elegendő lesz.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.