Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) deja vu válasza arelim (#68700) üzenetére


deja vu
addikt

Nem kapható évek óta kifutott. Használt van a monitorgurunál[link]. Az utódja a Dell U2413 140 ezer forint.

Komolyabb 24 hüvelykes grafikus monitorok széles színtérrel:
Belépő grafikus: Eizo CS2420 220 ezer
Középkategóriás: Eizo CX241 330 ezer
Felsőkategóriás: NEC PA242W 380 ezer
Felsőkategóriás: Eizo CG247 510 ezer

Ezek a kategóriák csak az Eizo márkán belül vannak, a legolcsóbb is szénné alázza a Dell-t.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68702) assemble válasza assemble (#68537) üzenetére


assemble
addikt

Es meg is jott mult het vegen, gyors beszamolo: Samsung U24E590D
Roviden: elegge tetszik.

Hosszabban: kicsit feltem, hogy el kell ugranom majd meg egy HDMI kabelert, mert azt sok gyarto rendszeresen ki szokta sporolni. Itt a dobozd kinyitva egybol ott volt a HDMI 2.0 kabel, szoval alapbol egy jo pont. Radugtam a gepre. Nem kellett allitanom semmit, a windows alapbol 200% scaling-re lotte be. Mar alapbol a desktopon uvolt, hogy a kepelesseg eszmeletlen (aki latott mar 4k monitort, annak gondolom nem kell magyarazni), egyszeruen nem latni pixeleket a betukon, a legtobb ikon is szep nagy felbontasu es tueles (amelyik nem, azon persze latszik) a szinek mocskos jok, betekintesi szogek kb tokeletesek.
Megmozditom az egeret... Hat gyerekek, ez nem 60 fps, a kozeleben nincs. Olvastam h csak az egyik HDMI portja 2.0-as, szoval at a masik portba, de ott se jo. Beallitasok megnyit: 29p-n van, 30 a kivalaszthato max, masik porton szinten. Ragooglizok a gpu-ra (ami jelenleg atmenetileg egy integralt Intel HD 530 - varva amig a 1070-hez hasonlo kartyak meg kicsit olcsobbak lesznek), es mint kiderul, bar a GPU tamogatja a 4k 60fps-t, azt csak a DisplayPort-on tamogatja. Benezek a dobozba, szerencsere adtak hozza DP kabelt is, radugom vegre 60 fps, orom bodotta.

Pixelhibakat kerestem, nem talaltam. Bevilagitast is kerestem, azt se latok olyan mertekben ami kulonosebben feltunne. Ha nagyfelbontasu tartalmakat nezek rajta (kepek, videok, vagy akar ha csak bongeszek es szoveget olvasok), nagyon durvan jol neznek ki.

A gomboktol feltem meg elsore kicsit, mert azok nincsenek rajta. Pontosabban egy gomb van a hatuljan a jobb also sarokban, ami valojaban egy 4 iranyu (+ benyomhato) joystick. Szoval szkeptikus voltam amiatt is, hogy csak 1 gomb van, es amiatt is, hogy a hatuljan van, de elkezdtem elolrol nyomogatni (jo helyen van a gomb es kiall, szoval nagyon konnyu kitapintani), es barmifele elozetes tajekozodas nelkul, 1 percen belul kitalaltam hogy mukodik az egesz. Baromira kezre all, gyorsan, reszponzivan lehet a menuben lepkedni. Tulajdonkeppen 1 perc utan hatekonyabban tudtam hasznalni, mint barmelyik korabbi kijelzom 6-8 gombjat ahol sokszor nem talaltam ki, hogy melyik gombbal lepek epp be, es melyikkel vissza, melyikkel valtok csatornat, stb.

Az alapbeallitasokkal egyebkent ugy erzekelem, hogy a pixeles (nem nagy felbontasra felkeszitett) dolgokat megprobalja kicsit elmosni, kisimitani. Es bar a nagyfelbontasu dolgok tovabbra is jol neznek ki igy is, bizonyos reszleteket azert igy elveszni veltem ahogy probalgattam. Ezt egy sharpness kapcsoloval is lehet allitani, de a game mode-ot bekapcsolva is lathatoan megszunik ez a hatas, szoval mas hatranyat nem latva egyelore benyomtam a game mode-ot, amugy sem szeretem az ilyen utofeldolgozasokat, es igy a valaszido is csak jobb lehet. Persze igy ami pixeles, az buszken pixeles is marad, nincs rajta szepites.
Van amugy meg rajta "eye saver mode", amitol ilyen kis halvany sarga lesz az egesz. Erzesre tenyleg kellemesebbnek tunik a szemnek, szoval mondjuk hosszu szovegek olvasasara nem biztos, hogy hulyeseg.

Ami persze ki tud zokkenteni, hogy meg a legujabb anniversary frissiteses windows 10-en is miket latni neha egy ilyen nagy dpi-s monitoron. Es a legtobb ilyen forrasa persze rosszul megirt, nagy dpi-re egyaltalan fel nem keszitett programok. A legtobb dolog egyebkent jo, es hasznalhato. De van, ahol siman minden pixel 4-szer akkora. Ilyen peldaul a utorrent, de peldaul az os beepitett "device manager"-re is ilyen, amire mondjuk nem szamitottam, es ami azert szanalmas. Mashol mondjuk meg nem lattam ilyet. Megrosszabb, amikor valami szimplan miniatur marad, peldaul az MPCHC kezelogombjai. Szoval itt azert rosszabb a helyzet, mint gondoltam, van egy kis early adopter feeling meg, de errol nem a monitor, hanem a windows, es foleg azon a legacy programok tehetnek. Elvileg linux-on joval jobb a helyzet, ott nincs ennyi legacy bullshit.

Eddig egy aprobb kellemetlenseget talaltam ami tenyleg a monitorhoz kotheto: ha nagyon fulelek a hatuljanal kicsit sipolo hangot hallok. De ha elotte ulok, akkor ebbol semmit nem hallok. Probakepp megfuleltem egy masik, amugy Dell monitort, es annal is hallok kis sipolast ha ugyanigy fulelek, csak talan egy kicsit halkabban. Gondolom ez meg a "normalis mukodes" kategoriaba esik?

Szoval ezt leszamitva tulajdonkeppen eddig kozel hibatlannak tunik a dolog, illetve tobb szempontbol kifejezetten pozitiv csalodas. Az arahoz kepest pedig plane. Tulajdonkeppen olyan erzes, mintha eddig 5-10 evvel a multban eltem volna, most meg hirtelen a jelenbe csoppentem volna, ahol a vilagon semmi nem indokolja, hogy hatalmas pixeleket kelljen az x szazezres asztali PC-m monitorjan bamulnom, es hogy ne legyen rajta tobb pixel, mint a telefonom <5"-os kijelzojen.

Szoval tetszik, valszeg marad :)

(#68703) gid


gid
tag

Akinek tapasztalata van plz help.
Játékra érdemes g-sync-es monitort venni?
Nő az input lag a g-sync miatt?
Ki lehet kapcsolni a g-sync-et esetleg?

(#68704) AdluAn válasza gid (#68703) üzenetére


AdluAn
tag

Én most rendeltem egy Dell S2716DG monitort. Holnap leírom mennyire jött be :)

(#68705) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

Az emagon most kivételes akció keretei között van olyan barkács eszköz és háztartási gép, amit náluk fogok megvenni. Ennek apropóján már elejét venném a decemberben esedékes monitorvásárlásnak is.

Mik a szakmai vélemények az alábbi típusokról? (ár-érték arányban)

BenQ EW2750ZL
Dell P2417H

Az előbbivel szemezek. Tudom, hogy 2-3 000 Ft-tal olcsóbban megkapom az Iponban is, de itt most együtt mindennel olcsóbb. Olvasom már hetek óta a topicot és azt is tudom, hogy a Dell jobb választás, de a nagyobb képátló csábító.

Mi a pro és kontra a BenQ esetében?

Hanyagoljam vagy jó vétel? 65e Ft-nál többet nem szeretnék szánni rá.

Köszönöm!
Meta

[ Szerkesztve ]

(#68706) arelim válasza deja vu (#68701) üzenetére


arelim
tag

köszi a gyors választ!

szerintem a 2413-as lesz a nyerő, az eizo-k nem az én árkategóriám.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#68707) deja vu válasza arelim (#68706) üzenetére


deja vu
addikt

Jó döntés, a 2410 már ősrégi konstrukció és hullanak már.
Az U2413-nak sokkal jobb a matt bevonata már mint a 2410-nek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68708) arelim válasza deja vu (#68707) üzenetére


arelim
tag

az kimaradt az eredeti hsz-ból, hogy u2410f-eseim mellé. kettő van, kéne a harmadik. ;)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#68709) Metacska válasza Metacska (#68705) üzenetére


Metacska
aktív tag

Teszt

Kellően tartalmas tesztelés után elég jó a konklúzió.

Valaki?

Deja vu? :)

(#68710) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Irodai munkára a következő monitorokat nézték ki:
Az igény, hogy a méret 27" vagy nagyobb, és legyen DVI és HDMI csatlakozó rajta.

[link]
[link]
[link]

Melyiket javasoljátok?

Üdv,
GBoy

(#68711) deja vu válasza Metacska (#68709) üzenetére


deja vu
addikt

ASUS VX279N 64 ezer. Az Asus-nak szebbek a színei, a Benq-nek jóval magasabb a kontrasztja, kalibrálva rosszabb mint az Asus. De átlagfelhasználóknak talán fel se tűnik, filmnézésre a Benq monitort venném, bár ez a típus nagyon még nem merült fel itt a fórumon.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68712) deja vu válasza gameresboy (#68710) üzenetére


deja vu
addikt

A Dell P2714H kifutott modell, az utódja a P2717H kicsit jobb is.
Ha fontos az állítható állvány akkor Dell P2717H.
Ha a dizájn akkor ASUS MX279H, viszont nincs rajta DVI, csak két HDMI, D-Sub, meg a magasság nem állítható.
Képminőség hasonló.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68713) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni. Játékra, multimédiára és általános használatra. De ahogy nézem az olyanok, amik már tudnak is valamit, batár nagyok. Nekem meg bőven elég lenne egy max 22" -os full HD -s is.
Lehetőleg IPS paneles legyen, de ehhez sem ragaszkodok, csak gyors legyen és szép képe legyen. És tudjon is valamit, mint pl a AMD FreeSync, ne csak egy alap irodai monitor legyen.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#68714) Franklin válasza Truman (#68713) üzenetére


Franklin
addikt

LG 22MP68VQ - 22", full HD, IPS, Freesync (40-75 Hz)

(#68715) Metacska válasza deja vu (#68711) üzenetére


Metacska
aktív tag

Általános felhasználásra (film + böngészés + játék) tehát lehet, hogy alkalmasabb a BenQ? Van egy 4-5e Ft-os árelőnye.

Azért kérdezem, mert sem a munkám, sem a hobbim nem indokolja egy profin - egyedileg - kalibrált monitor mellett voksolást.

BenQ-el pedig még életemben nem volt dolgom, semmilyen termék terén. Viszont a korábban linkelt külföldi teszt a hajszálvékony káva és a dizájn, meg a VA technológia megnyerő.

Ezért elbizonytalanító, főleg, úgy hogy azt írtad, a fórumon még fel sem merült a típus. :)

(#68716) deja vu válasza Metacska (#68715) üzenetére


deja vu
addikt

Nem ismerem azt a Benq monitort, lehet hogy jó, nem tudom. Az Asus-t szokták venni. Nem tudok segíteni a döntésedben, látatlanban csak technoblablát tudok nyomni, hogy a VA ilyen meg olyan.......

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68717) redzsi


redzsi
senior tag

Sziasztok!
itt vagyok az üzletben monitor csere miatt. Most kellene választanom az alábbiak közül:

[ Szerkesztve ]

(#68718) redzsi válasza redzsi (#68717) üzenetére


redzsi
senior tag

Bocs, na megegyszer:

Sziasztok!
itt vagyok az üzletben monitor csere miatt. Most kellene választanom az alábbiak közül:

AOC i2369Vm

HP Pavilion 24xw

Atlag felhasznalas, internet, jatek (wows), idonkent foto szerkesztes, ritkabban filmnezes. Videokartyam GTX 950.

Koszi

(#68719) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Új monitorvásárlás előtt állok,de nem igazán tudom,hogy 50 ezer ft környékén mik az ajánlottak.

Egy 22"-os Lg W2242T monitort szeretnék leváltani,mert a fekete nagyon nem fekete (inkább sötét szűrke) A bevilágítás a sarkokban nagyon látszik,és már kis fejfordításnál homályosak a színek,a filmeket nagyon rossz így nézni,főleg a sötétebb jeleneteknél semmit se látni már,egyszóval a kontrantsz arány és a betekintési szögek már nagyon rosszak.

Milyen monitort szeretnék?
Elsősorban a fekete tényleg közelítsen a feketéhez (tudom erre csak a plazma meg az oled képes).
Másodsorban a betekintési szögek jók legyenek. A képméret felbontása minimum 1080p legyen,és 22".

Mire használnám?
Filmnézsére,játékra.

Extrák?
Ez nagyon jó kérdés. Nem tudom mennyit jelentene a FreeSync és a 144hz. Sose láttam egyiket se a gyakorlatban. Én nekem eddig a sima V-sync és a 60hz volt.

Mennyit szánnék rá?
50 max 55 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#68720) 4264adam válasza Metacska (#68715) üzenetére


4264adam
veterán

3. BenQ monitort használok. Jelenleg én is AMVA+ paneleset. Mellette ugyan úgy szolgál a 6 éves 21.5" TN (Benq)paneles társa. Mélyebb és szebb színek mint a TN,Nagyobb betekintési szögek, PWM mentesség, Csökkentett kék mód. Ezek szólnak mellette. Jelenleg IPS kort élünk. De vannak akiknek a VA kontrasztja jön be jobban. Filmezésre jobb. Fallout 4 és két monitoros Altiumban való tervezésre használom. Az általános modot használom 55% fényerőn este/éjszaka pedig az 50%-os csökkentett kékfény módot. Hasznos mert sokszor 01:00-ig dolgozom. Az alap fényerő(100%) pedig még nappal is ki éget olyan erős.

[ Szerkesztve ]

(#68721) deja vu válasza redzsi (#68718) üzenetére


deja vu
addikt

Teszteld :D , amelyik jobban tetszik azt vidd haza. Az a HP még soha sem merült fel itt a PH-n, az AOC-ból vettek ketten hárman. Tapasztalat szinte zéró. Brekk már látott ilyen AOC-ot, de ő nyaral.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68722) redzsi válasza deja vu (#68721) üzenetére


redzsi
senior tag

Ott voltam vagy fél órát, végül az AOC jött velem, remélem jól döntöttem. :)

(#68723) chris0000


chris0000
őstag

Talán ez a Samsung U28D590D 4K lehet jó alternatíva 4K játékra olcsón.110Kért.
(a vásárlók ezeket vásárolták még a termékhez...1080.:)
TN paneles de ha jól értem nem olyan rossz.:)
Samsung U28D590D 4K
Samsung U28D590D 4K
vki használ ilyet?thx.

[ Szerkesztve ]

(#68724) 4264adam válasza chris0000 (#68723) üzenetére


4264adam
veterán

Van magyar teszt is: [link]

"hogy a 30-100% beállítás között nincs PWM, míg a 0-30%-os tartományban van, 220-240 hertzes. Kár, hogy a kalibrált fényerősség-beállítás a PWM-es zónába esik, mint azt később majd láthatjuk."

Hát inkább ne vibráljon a szemem előtt valami 240-el.
Túl sok Samsungos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#68725) chris0000 válasza 4264adam (#68724) üzenetére


chris0000
őstag

nah így még jobb,thx a linket.:)

(#68726) chris0000 válasza 4264adam (#68724) üzenetére


chris0000
őstag

fene tudja,látni kéne mozgás közben,mint minden más monitort.
a hozzá tartozó hsz.-eket olvasva,többnyire azok írják,h rossz akik nem tesztelték,akik meg vettek azok meg kellemesen csalódtak.:)
én ezekhez a mélyebb technikai dolgokhoz nem értek,de egy 1080-as már megbirkózik a 4Kval és akkor talán nem kell még monitorra is vagyonokat költeni.:)

(#68727) korcsi


korcsi
veterán

Kis adaptive sync mélyvíz:

Húzott a 4 éves Dell 2312-m egy piros függőleges csíkot a képernyő bal szélére így új monitor után néznék, böngészésen kívül talán a játék ami fontos a felhasználás szempontjából, AMD VGA mellett képbe került a freesync mint opció. Nem egyszerű a dolog, WQHD-hoz körülbelül másfélszer erősebb VGA kell FullHD-ba meg nem igen vannak tisztességes funkcionalitású, normális (IPS, VA) panellel szerelt termékek.

Itt, itt és itt néztem monitorokat.

Képbe került az LFC (Low Framerate Compensation) is, amiről először nem igen értettem, hogy miért is van rá szükség. Utána olvastam, hogy is működik a technológia, és nem lettem boldog tőle.

Játék közben van egy változó sebességgel létrejövő képfolyamunk amit meg kell a monitoron jeleníteni (a képtörés vs input lag dolgon már túllendültünk) mit tud tenni az adaptív szinkron?
Ha jól értelmeztem a leírásokat, lehetőség van megmondani a monitornak, hogy mennyi ideig várjon a kirajzolt képkocka után a következő rajzolás megkezdése előtt és itt van számomra néhány homályos pont.
Ahogy én gondolnám: Mivel a VBLANK időtartalmát módosítja a rendszer így az adatátvitel és megjelenítés során a képpont frekvencia a maximális értéken működik, például egy 100Hz-es maximális freesync frekvenciás monitor 10ms alatt rajzol ki egy képet, majd vár a következő kép elkészültére (maximum a minimum frekvenciának megfelelő ideig (30Hz esetén ez 33ms)), vagy ha van kész kép és be van a vsync kapcsolva azt elkezdi kirajzolni. De, az LFC működéséből láthatóan nem egészen így működik a dolog, nem időkkel számolnak, hanem megjelenítési sebességgel (fps), ha 30fps-es minimumnál 29fps-es van és van lehetőség LFC-re (2xminfps<maxfps) akkor 58Hz-es "módba" kapcsol...

Szerintem bizonyos időablakon belül méri a driver a kép előállítás sebességét és ehhez igazítja a megjelenítés sebességét, nem pedig szimplán az aktuális képkocka előállítására várva maximalizálja a megjelenítés sebességét minimalizálva a input lag-ot. Ha kifut a maximális szinkron időből a kép előállítás miért nem a lehető legrövidebb idő alatt rajzolja ki újra az előző képkockát, a fenti példából kiindulva 10ms alatt kész a mgjelenítés, ha ezalatt befut egy újabb képkocka maximum ennyi lesz a késleltetés de biztosítva van újabb 33ms időre kép megjelenítés.

Amiért problémásnak érzem ezt a működés módot, mert ha képelőállításom sebessége egyenetlen mikro laggos, akkor ez a megjelenítésben ugyan kevésbe érződik, de a bemeneti késleltetés minden egyes nem azonnal megjelenített képkocka esetén fellép.

Tudom szőrszálhasogatás, csak érdekelt, hogy oldották meg a dolgot, nyilván nem ok nélkül így lett megvalósítva (G-sync-nél dettó ugyanez a helyzet)

Ami még megfordult a fejembe, ha veszek egy gyors (144Hz+) monitort és azt használom vsync-el akkor a maximális bemeneti input lag az 7ms-körül adódik, ami még talán tolerálható dolog, elvileg, nincs tapasztalatom.

Vélemény?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68728) 4264adam válasza chris0000 (#68726) üzenetére


4264adam
veterán

Ugyanakkor egy monitornál amit maximum 1m-ről nézel nem hiszem, hogy szükséges lenne a 4K, kicsinek tűnnének a betűk, főleg 28"-on. Másodszor pedig 1080-al simán élvezheted a kompromisszum mentes FHD beállítási lehetőséget és a 60+FPS-t.

[ Szerkesztve ]

(#68729) assemble válasza chris0000 (#68723) üzenetére


assemble
addikt

Mostanaban vettem ugyanilyenbol a 24"-est (ami IPS-es), irtam is rola ide.
Amugy ez a nagy is eleg jonak tunik ar/ertekben, attol fuggetlenul hogy TN paneles.

(#68730) chris0000 válasza 4264adam (#68728) üzenetére


chris0000
őstag

igen ez nekem is a fejemben van.FHDba nagyon sokáig elég lenne a 1080 még a 1070 is.
#68729 assemble típus? thx.

[ Szerkesztve ]

(#68731) assemble válasza chris0000 (#68730) üzenetére


assemble
addikt

U24E590D: [link]

(#68732) chris0000 válasza assemble (#68702) üzenetére


chris0000
őstag

thx nagy segítség volt.
üdv.

(#68733) Devas válasza korcsi (#68727) üzenetére


Devas
őstag

Erdekes komment volt.
Microlaggokat elmeletileg akkor nem latunk, ha minden kepkocka ugyanannyi ideig tartozkodik a kijelzon. Tehat ha minden egyes kepkockat azonnal megjelenitene, amint kesz van (vsync off), akkor freesync ide vagy oda, lennenek akadasok, viszont nem lenne input lag. Ha nem szeretnek akadozo egyenetlen kepfolyamot, akkor benyomom a vsyncet es tippem szerint a legkissebb kepkockasebesseget veszi alapul es az alapjan frissiti a kepernyo tartalmat, igy minnel kissebb FPS eseten egyre durvabb input laggal.
En valahogy igy kepzelem a mukodeset. LFC eseten pedig ugy gondolom, ahogy te is irtad, hogy peldaul adott egy 35-144 hz range, es 34 fps, akkor megduplazza a frekit, es 68 hz-en valositja meg. De ez csak az en elmeletem!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#68734) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok,

Hétfőn vettem át egy prémium kalibrált Dell U2417H monitort, amit mostanra vettem használatban igazán.
Ezzel kapcsolatban kérdezlek titeket:
- szerintetek mennyire elfogadható egy ilyen mértékű bevilágítás?
- jobbat ebből a típusú, (illetve hasonló kategóriában másból) sem "fognék ki", ezért maradjon?
- esetleg küldjem vissza és nézzek másik típust, mint pl. az EIZO EV2450 (ez a Dell lehet, szerencsétlen/rossz választás volt)?
Köszönöm.

(#68735) vihartigris


vihartigris
őstag

Sziasztok!

Elsősorban fotószerkesztésre (hobbi, amatőr kategória) keresek monitort.
Így a legfontosabb dolog a színhűség. 16:10 oldalarányú, 23-25" méretben gondolkodok.
Nagyjából 50-100e Ft összegig vásárolnék.

Köszönettel

bármi reciproka a semmi

(#68736) saen válasza vihartigris (#68735) üzenetére


saen
veterán

Asus PB248Q szerintem.

(#68737) deja vu válasza vihartigris (#68735) üzenetére


deja vu
addikt

Csakis ASUS PB248Q 84 ezer forintért.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68738) vihartigris


vihartigris
őstag

Köszi srácok

bármi reciproka a semmi

(#68739) Brekk válasza KovyBoy (#68734) üzenetére


Brekk
addikt

Kép alapján eléggé rendben van szerintem, EIZO se lesz jobb, ugyanaz a panel van benne.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68740) KovyBoy válasza Brekk (#68739) üzenetére


KovyBoy
tag

Köszi szépen a gyors választ.
Nekem sajnos nincs ilyen érzékeny szakmai tapasztalatom és rálátásom erre, de biztosan azért is engedtétek ki így, mert rendben találtátok.
Még egy érdekesség, hogy a TFT Central oldalán lévő tesztelt példány vszleg egy szerencsésebb darab az enyémnél, nagyságrendekkel halványabb és egyenletesebb a bevilágítás mértéke; valahol ilyesmit várna (el) a vevő, de mint tudjuk, nincs 2 egyforma panel sem.
Akkor azt mondod, hogy inkább maradjon ez? A többi szolgáltatásával elégedett vagyok (csak úgy, mint a tiétekkel is), egyedül ez az, ami most (még?) zavar.

szerk./pontosítás:
EIZO-ban AH-IPS LG
DELL-ben PLS (IPS) Samsung
panel van, nem "ugyanaz" (még a gyártó sem), inkább csak hasonló!

[ Szerkesztve ]

(#68741) robesz26 válasza KovyBoy (#68740) üzenetére


robesz26
tag

Véletlenül nem U2417HJ modellt kaptál? Annak van ilyen bevilágítása.
[link]

(#68742) KovyBoy válasza KovyBoy (#68740) üzenetére


KovyBoy
tag

Dehogy... :)

(#68743) MM


MM
őstag

Acer XZ271 már kapható itthon is.

Viszont jóval többe kerül, mint a (még) EU-s GBP ár alapján kalkulált ára (110-115K vs 140K).

Emellett továbbra sem találtam tesztet sem erről, sem a Lenovo Y27F-ről.

Oázisban lehet majd kapni? És ha igen, mikortól?

[ Szerkesztve ]

(#68744) deja vu válasza MM (#68743) üzenetére


deja vu
addikt

RX480 tulajoknak jó lesz az Acer, WQHD-ra már bőven kevés lenne ez a kártya.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68745) MM válasza deja vu (#68744) üzenetére


MM
őstag

Ha lenne GTX 1070/1080 szintű kártya AMD vonalon, akkor is FullHD+Freesync mellé tenném a voksomat...

Majd' minden tesztben kíválóan látszik, hogy egy R9290/290X/390/390X/RX470/480/GTX970/1060 FullHD-ban hozza azt a teljesítményt, amit egy 1070/1080 WQHD-ban...

(#68746) musli26


musli26
tag

Tudnátok egy megbízható(IPS) új monitort javasolni.
Használnám:póker heti 2-3nap,netezés.
Játszani,filmezni,képszerkeztés,stb NEM akarok.
Méret: hely szűke miatt 22'max.
Ár:minél olcsóbban.(max45k)
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#68747) deja vu válasza musli26 (#68746) üzenetére


deja vu
addikt

ASUS VX229H 41 ezer.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68748) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Melyik monitor a legkevésbé szemfárasztóbb és egyben legjobban szemkímélőbb, mivel akinek használnia kellene a monitort, az több órán keresztül olvasna rajta több ezer oldalas angol nyelvű pdf fájlokat.
A válaszokat előre is köszönöm!

kissa1026

(#68749) Uyuarasy válasza #20221952 (#68748) üzenetére

Hello, szerintem ma mar ez inkabb szoftveres problema. En egy ideig a flux-ot hasznaltam, de mar a videokartyam is tud ilyet. Egyebkent meg foleg beallitas kerdese.

(#68750) #20221952 válasza Uyuarasy (#68749) üzenetére


#20221952
törölt tag

f.lux fel van téve, ennek ellenére állandó fejfájása van a monitortól.
A VGA egy NVIDIA GeForce GTX 750Ti, de azt nem tudom, hogy ott mit állítsak be...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.