Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) Uyuarasy válasza #20221952 (#68750) üzenetére

Nekem inkabb a fenycsoves lampaktol es "kinai" LED-ektol szokott, bar valoban lehet a kepernyo frissitesi frekvenciaja is az oka. MSI app-ban "gyarilag" is van EyeRest mod, lehuzza a kek fenyt a flux-hoz hasonloan, de akkor gondolomnem ez less a megoldas.

(#68752) vzsryl válasza 4264adam (#68728) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Minél közelebbről nézel egy képernyőt, annál magasabb kell legyen a felbontás. TV-nél szvsz. felesleges az FHD-nál nagyobb, mert úgysem veszed észre, viszont monitornál, ha közel hajolós az ember, akkor sokat számíthat.
Ezért van a telefonoknál hatalmas felbontás már az alsó kategóriában is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#68753) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

Velemeny erről a monitorrol? 69 lesz a mediaban, akar tvnek is lehetne hasznalni a ket hdminek koszonhetoen.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68754) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok,
Hobby szintű fotószerkesztéshez keresek monitort, már rosszul vagyok a laptopomtól... Keret kb 75ezer, nagyon max 100ezer Ft. Használt is jöhet. Méret nem kardinális, képátlótól is függ, de olyan 24col körül.

Használtat érdemes egyáltalán venni, vagy a monitorok csúnyán el tudnak használódni? Pl egy ilyen öreg, gyártó által felújított darab még jó lehet?
Másrészt milyen panelekben érdemes ebben az árkategóriában gondolkodni?
Esetleg vannak konkrét best-buyok is?
Köszi szépen előre is!

szerk - kalibráló is lesz majd

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68755) deja vu válasza Alabástrom (#68754) üzenetére


deja vu
addikt

Újban csakis ASUS PB248Q 84 ezerért.
Ha találsz használtan sRGB: Eizo CS230, NEC P232, HP ZR2740W
Használt AdobeRGB: Dell U2713H, U2413

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68756) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Otthonra keresnék monitort az alábbi feltételekkel:
- FullHD felbontás 16:9
- HDMI port
- PS3-at kötnék rá játszani, illetve laptopot filmet nézni
- Ha lehet IPS paneles
- Ár kb 50 körül maximum. Ha alacsony a keret használt is szóba jöhet
- Méretben olyan 20-22". Igazából nem a képátló a meghatározó tényező,hanem a helye az asztalon. Maximum 49 centiméter magas monitor fér be.
Előre is köszönöm segítségeteket :R

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#68757) Alabástrom válasza deja vu (#68755) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68758) AdluAn


AdluAn
tag

Megvettem az első G-synces megjelenítőm egy Dell S2716DG monitort és szeretném az első tapasztalataim megosztani veletek :)
Eddig is egy 144hz-es monitort használtam ami FHD volt amivel igazság szerint nem is volt baj de ha már a videókártya elvileg bírna többet is (EVGA 1080) gondoltam akkor váltsunk egy fokozattal feljebb.
Külsőre nekem nagyon teszik, az acerem amit ezelött használtam (acer gn246hlbbid) ehhez képest ocsmány volt :)
Sokan szidják a TN panelt de nekem tökéletesen megfelel. Nyílván egy grafikusnak nem ez lenne a megfelelő választás mert azért én is el tudnék képzelni egy picit sötétebb feketét mondjuk de mivel csak játékra használom be tudtam magamnak úgy állítani hogy jó legyen.
A g-sync viszont marha jó. Leginkább COD BO3-al játszok ahol még annyira nem is jön elő az hogy mi is ez a techcnológia hiszen az előző monitorral is megvolt a 144hz és az oda elég is volt hogy folyamatos legyen a kép de például egy Division, Tomb Ranider, GTA5 vagy Assasins Creed közben össze se lehet hasonlítani az előzővel. Az elején mikor kipróbáltam furcsa volt hogy miért könnyezik játék közben a szemem aztán rájöttem hogy néha pislogni is kéne :) Annyira simán és röccenésmentesen ment minden hogy egy élmény volt csak az egeret mozgatni és látni hogy 0 akadás. MInt kés a vajban.
Én ajánlom mindenkinek ezt a monitort vagy akár egy olyat amiben van g-sync panel mert össze se lehet hasonlítani egy olyannal amiben nincs.

[ Szerkesztve ]

(#68759) Brekk válasza Laraxior (#68753) üzenetére


Brekk
addikt

32" FullHD? 27" on is már megkérdőjelezhető a felbontás, de 32"-on sztem már túl nagyok lesznek a pixelek.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68760) 4264adam válasza vzsryl (#68752) üzenetére


4264adam
veterán

Hát én nem életetem ezt a filozófiát. Én abban hiszek hogy 25"-ig FHD monitorban. TV 102cm felett van nekem és oda 3M-ről FHD van, de lesz majd 4K is. A telefonok nagy felbontását pedig rühellem. 4"-os van nekem nagyobb és ennél sűrűbb pixelű nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#68761) vzsryl válasza 4264adam (#68760) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez nem filozófia, hanem tény. Ha valamit közelebbről nézel, akkor jobban látod (feltéve, ha nincs gond a látásoddal), tehát ha pixeles a képernyő, akkor azt közelről észleled. Ez zavaró, és ez egy tény. Szóval egy monitornak értelemszerűen nagyobb felbontással kell rendelkeznie egy TV-nél, ha azonos a képátlójuk. Telefonoknál 200PPI meg a minimum, de elvileg 326-nál van az a szint, amit már szabad szemmel nem veszel észre. Volt Lumia 625-öm, 4,7" 480x800-as felbontás, és nagyon pixeles volt. Amikor váltottam az 5"-es 720x1280-as telefonra, akkor az megváltás volt, mert végre nem láttam a pixeleket, hanem csak a tűéles képet.

Ha a 4"-es készüléked 320p-s lenne vagy még gyengébb, akkor dobnád a kukába. Azért vagy vele megelégedve, mert "retina kijelzős" Iphone-od van, aminek pont 326PPI a képpontsűrűsége.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#68762) assemble válasza AdluAn (#68758) üzenetére


assemble
addikt

Hm, az a haz ott egy nzxt s340? :)

(#68763) deja vu válasza assemble (#68762) üzenetére


deja vu
addikt

Az, és fosbarna Noctua hűtőkkel teledobva. :D
Szerk: nekem is Noctua van, de én legalább nem látom. :))

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68764) assemble válasza deja vu (#68763) üzenetére


assemble
addikt

Jah, nekem is ilyen hazam van, azert ismertem fel, jo kis cucc :K
Jah a huto mondjuk annyira tenyleg nem passzol szinvilagban :)

(#68765) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Egy kósza ötlet: már egy ideje töpregnek azon, hogy veszek egy TV-t filmnézésre, de mi lenne, ha összekötném a kettőt, és ugyanazt az eszközt használnám filmnézésre mint fotószerkesztésre. Azaz: érdemes-e az eredeti keretem duplájáért inkább 40col fölötti monitort vagy TVt keresni? Van-e 150-200e Ft körül fotószerkesztésre alkalmas (nem rosszabb, mint a korábban ajánlott 24-27 colos monitorok)?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#68766) Teaway válasza deja vu (#68763) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem is, nem is látom, de legalább szürke. :D

Nincs itthon csokid??

(#68767) AdluAn válasza deja vu (#68763) üzenetére


AdluAn
tag

Az elsőket én se de ha a színt nézem akkor nagyon össze-visszaság van bent. Már az alaplap se tetszik ebben a házban de Kaby lake-ig már így marad. Majd év végén vagy jövőre fog úgy kinézni ahogy megálmodtam. Most viszont néma és nagyon erős :))

(#68768) 4264adam válasza vzsryl (#68761) üzenetére


4264adam
veterán

Elnézést, lehet félre fogalmaztam. Nálam a monitor 50cm távolságról való nézése 25"-ig FHD, 32ig WQHD. Míg a TV nagy képátló miatt 4K, Telefonba pedig nem érdekel a FHD és feletti felbontás, bírjon ki 2 napot az akkumulátor.

(#68769) Teaway válasza Alabástrom (#68765) üzenetére


Teaway
veterán

Hát nem is tudom...a fotószerkesztős 32" 4K modellek a duplájától indulnak.

Nincs itthon csokid??

(#68770) Anteris90


Anteris90
csendes tag

Sziasztok!

Játékra keresek IPS 23-24"-os monitort. Az alábbit néztem ki magamnak: https://www.aqua.hu/24-philips-240v5qdab00-led-monitor-fekete-400716.html

Szerintetek ez mennyire jó? A keret 40ezer. (+ 3-5 ezer max.)

Köszi! :R

Zalman Z11 Plus | MSI B150m Mortar | I5-6500 | Palit GTX 1060 JetStream 6GB | 2x4GB HyperX Fury | FSP Hexa+ 400W | BenQ GW2470H

(#68771) Devas válasza 4264adam (#68768) üzenetére


Devas
őstag

Tv-bol is eleg lehet a FHD, hiszen amennyivel nagyobb a kepatlo, annyival messzebrol nezik az emberek.

De ugy is megkozelithetjuk a dolgot, hogy mindenbol eleg a fullHD (monitor, telefon, TV, VR sisak) ha a kepatlonak megfelelo tavolsagbol nezzuk.
Ebben az esetben a kijelzo teljes teruletere ralatunk egy idoben.
Ha noveljuk a felbontast es a kepatlot, ugyanabbol a tavolsagbol nezve akkor ugyanolyan eles kepet kapunk, de nem latunk ra az egesz kijelzo tartalmara egy idoben, viszont peldaul szamitogepes munka eseten nagy, kenyelmes munkateruletet kapunk.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#68772) deja vu válasza Alabástrom (#68765) üzenetére


deja vu
addikt

A TV-k sehol sincsenek ezen a téren, nézz pár tesztet. Sok fél milliós TV 90% sRGB színteret tud csak. Az olyan TV ami megüti a szintet az nagyon nagyon drága, többször annyi mint a kereted.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#68773) assemble válasza Devas (#68771) üzenetére


assemble
addikt

Minden felbontashoz van olyan tavolsag, ahonnan nezve "mar az is jo".
Persze az "az is jo" is jelentheti azt, hogy tokre pixeles de meg elviselheto, azt is hogy egesz eles, es azt is, hogy az emberi szem szamara optikailag tokeletes (abbol a tavolsagbol).
Nekem egyaltalan nincs jo szemem, de egy 24"-es monitoron is nagyon durva az 1080p es 4k kozti kulonbseg.
TV-bol mondjuk 4k-t olyan 55" vagy nagyobb meretben vennek csak en is, azt joval messzebbrol nezi az ember.

(#68774) Devas válasza assemble (#68773) üzenetére


Devas
őstag

A 24-es FHD monitor 1 meterrol nezve adja a tokeletes elmenyt, csak az emberek tobbsege 60 cm-rol szokta nezni. Azoknak a 21,5 colos valo.
Telefonok eseten ahogy no a ppi, az ember osztonosen kozelebbrol nezi a telefonjat, hogy ne folyjon ki a szeme, viszont az extrem magas ppi-nek itt valoban nincs ertelme, hiszen ha az ember a kepebe nyomja a telefonjat es rakancsalit, az nagyon megfajditja a szemet.
4k TV-t pedig nem nagyon nez az ember fel meterrol, hogy szamitson a nagy felbontas.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#68775) assemble válasza Devas (#68774) üzenetére


assemble
addikt

Mi az, hogy "tokeletes elmenyt"? Vizualisan tokeletes felbontast kozel sem ad egy 24"-es FHD monitor 1 meterrol sem. Egy 55-60" tv-n meg 2-3 meterrol is boven jobb a 2160p az 1080p-nel, teljesen atlagos latassal is, jo latassal pedig plane.

[ Szerkesztve ]

(#68776) hommeros


hommeros
őstag

Mire eljutottam, hogy vegyek egy Acer XB271HU-t, mindenhol elfogyott. Tudtok esetleg ajánlani valamit helyette? (asus kizárva, nagyon sokan szidják a minősége miatt.)

AdluAn
Nem vagyok szakértő, de szerintem annyival nem tud kevesebbet, mint amennyivel olcsóbb [link]

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#68777) Yodamest válasza hommeros (#68776) üzenetére


Yodamest
addikt

Ezt lesd meg: Dell S2716DG AdluAn kolléga most vett egy ilyet, pár hsz-el fentebb ír róla. Én tuti ezt venném.

A dell egyedül annyiban rosszabb, hogy TN paneles, de rengeteg helyen olvasni, hogy nvidia panelen kell csak kicsit a gammát lejjebb venni, a színeket feljebb és tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#68778) TIT


TIT
veterán

Freesync mennyire látszik ill.a displayport hiánya mit befolyásol,mennyivel lesz kevesebb?

(#68779) Brekk válasza hommeros (#68776) üzenetére


Brekk
addikt

Csak a PG279Q van, állítólag október eleje mire megint jön XB271. Mi már 2 hónapja tudjuk, szólt előre az Acer, hogy gsync IC hiány miatt nem lesz.

A Dell tn paneles meg sztem a fasorban sincs az XB271-hez képet. A belinkelt videón tényleg nem látszik sok különbség, de azért én 2 perc alatt meg tudnám mutatni mennyire nagy van igazából. Ettől függetlenül nem mondom, hogy a dell rossz, csak sztem az Acer sokkal jobb.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68780) Uyuarasy válasza Brekk (#68779) üzenetére

Eloben nem lattam meg Predator-t, de szerintem a fasoros pelda annyira nem jo ebben az esetben. :)

(#68781) Franklin válasza TIT (#68778) üzenetére


Franklin
addikt

Csak displayporton keresztül működik a Freesync (illetve most jönnek majd olyan monitorok, amiken már HDMI-n is menni fog).

(#68782) Brekk válasza Uyuarasy (#68780) üzenetére


Brekk
addikt

XB271HU-ról beszélgetünk. A HK az egy 4K-s 60Hz-es monitor. Amúgy elég jó darab.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68783) AdluAn válasza hommeros (#68776) üzenetére


AdluAn
tag

Nézegettem is de 60.000Ft különbség van a kettő között és biztos hogy szebbek a színek de nekem az már sok lett volna. Be lehet állítani normálisan az enyémet is.

(#68784) ky0


ky0
csendes tag

Sziasztok!

Van bárkinek valamilyen tapasztalata a Benq rl2455hm típusú monitorral? Pc-hez venném, leginkább fps játékra használnám. A limitem sajnos 45-50e forint lenne és ez éppenséggel beletartozik.

(#68785) korcsi válasza MM (#68743) üzenetére


korcsi
veterán

Valaki pedig vásárolt, mert sehol nem rendelhető...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68786) Uyuarasy válasza Brekk (#68782) üzenetére

Nem lattam, bocs.

(#68787) MM válasza korcsi (#68785) üzenetére


MM
őstag

Érdekes, mikor linkeltem akkor 139e Ft-ért lehetett rendelni. 300-310 GBP-ért pedig most is lehet...

(#68788) KRoy19


KRoy19
őstag

Üdv

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek a 47" LG 47LS53A-5B LFD monitor alkalmas lenne e pc játélkhoz, vagy ez a típus kifejezetten hírdetésekhez van szánva?
Valakinek valami tapasztalat?

Köszönöm a választ előre is!

Üdv.: Roland

(#68789) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam itt a topicban hogy az ASUS VX239H egy ajánlott monitor a maga árkategóriájában, szép és jó a kávamentesség, és szeretném is hogy ilyen legyen, de annál a monitornál hiába nincs káva, így is viszonylag széles a "holttér" ami fehér képernyőnél jól látszik (ugye most a display területén kívűl eső részről beszélek ahol más monitorok kávája van.)
Viszont kb 15k-val többért ráakadtam erre a DELL S2415H modellre ami nekem személy szerint (laikusnak, ránézésre) sokkal jobban tetszik, itt ugyan van egy vékony káva de az összhatás számomra sokkal szebb.

A kérdésem az lenne, hogy ez a DELL modell mennyire ajánlott vételre? ennyi még beleférne ha valaki azt mondaná, hogy megéri azt a +15k-t. Egyébként notebookhoz kellene, mert az utóbbi időben rájöttem, hogy ez a 15,6" ez számomra használhatatlan.

"Cogito ergo Sum."

(#68790) RazoR


RazoR
veterán

Tudnátok ajánlani "olcsóbb" 27" WQHD G-sync-es monitort?

(#68791) korcsi válasza Devas (#68733) üzenetére


korcsi
veterán

Jobban belegondolva és feltételezve, hogy a játékok alatt a képkocka sebesség nem ingadozik extrém mértékben (az egymást követő képkockák elkészülési ideje 10-20% eltéréssel egybe esik) akkor jól is működhet az LFC, gondolom ezért is feltétele a minfps*2,5<=maxfps az LFC-nek.
Ha az előző képkocka megközelítette a minimális fps-t akkor a következőre már dupláz a vezérlő, így van mozgástér várni a következő frame-ra, ha közbe megjön a képkocka, lehet kitenni azonnal.
Ettől függetlenül valamelyik külföldi fórumon azt írták, hogy alacsony megjelenítési sebességnél nem ad tökéletes eredményt a megoldás.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68792) Yodamest válasza RazoR (#68790) üzenetére


Yodamest
addikt

A legolcsóbb ilyen monitort jelenleg: Dell s2716dg, TN paneles ugyan, de olyat nem kapsz ennyiért, amiben valamiféle kompromisszum ne lenne. 10K-val többért (200K) van Acer predator Gsync 144hz, VA panel, viszont az meg csak 1080p. A TN panel egyébként lehet kicsit fakóbbnak hat mint az IPS vagy a VA, viszont van egy hatalmas előnye, mégpedig, hogy nincs az a gusztustalan IPS bleed effekt, ami miatt rakatszám viszik vissza a preator és az asus rog mincsikat. Elég csak amazonon vagy neweggen megnézni a ROG monitorok értékeléseit, minden 2. arról szól, hogy használhatatlan a bleed miatt... engem is többek közt ez tántorított el ezektől az IPS cuccoktól. (IPS-ben egyébként a Dell a legjobb, csak azt szabad venni, annál én még bevilágítási problémát egyszer sem láttam és az értékelésekben sem írja soha senki, hogy ilyen gondja lenne)

(#68793) Brekk válasza MM (#68743) üzenetére


Brekk
addikt

Már van a boltban, csak az oldalra nem került ki. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68794) Brekk válasza Axel pRo (#68789) üzenetére


Brekk
addikt

Jó monitor, de tükröződő bevonata van, így csak sötét/sötétített szobába kéne használni. Szemben nem igazán lehet vele ablak/fényforrás.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68795) Brekk válasza RazoR (#68790) üzenetére


Brekk
addikt

Dell S2716DG. Kalibráltam, úgy elég jó lett, most eléggé lent van az ára is, pár darabig akciós.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68796) Brekk válasza Yodamest (#68792) üzenetére


Brekk
addikt

Az IPS-es Dell monitoroknál is van bőven bevilágítás, a keskeny kávás monitroknál pedig méginkább.
A gamer IPSeknél kicsit túl lett tolva ez a dolog, az Acerből emiatt még egyet se kellett cserélni, közel hibátlan mind (kb 30+nál járunk). Tény hogy ASUSnál vannak gondok, de ott se mindre jellemző ez.
A tn nagybb előnye inkább az hogy az IPS glow kevésbé jelentkezik, ami miatt sokan szeretik.
A Dell képminőségre eléggé rendben volt, de akkor is "csak" tn paneles. PErsze jóval olcsóbban. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#68797) korcsi válasza Brekk (#68793) üzenetére


korcsi
veterán

És mikor kerül ki, illetve mikor mesélsz róla? :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68798) RazoR válasza Brekk (#68795) üzenetére


RazoR
veterán

Fényes külső bevonatot hanyagolnám és ha lehet IPS-kéne. Ilyen feltételekkel mit ajánlasz?

(#68799) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Most tervezek gépet venni, a videókártya GTX1060 vagy RX480 lesz.
Ehhez keresnék valamilyen monitort. Ár tekintetében 70-80k között gondoltam, de ha van olyan, ami nagyon ajánlott, akkor max 90-ig hajlandó vagyok elmenni.

FullHD-ban lenne használva, játékra (úgy gondolom, hogy 60Hz nekem megfelel, nem kell e fölé menni), böngészésre, csak ritkán, saját célra nyúlok a Photoshop után, tehát nem kell a lehető legnagyobb színhűség.

Amit jelenleg kinéztem, az egy Dell U2414H. Szerintetek van ettől jobb, vagy esetleg olyan, ami olcsóbban is megfelelne az igényeknek?

Köszönöm!

(#68800) Yodamest válasza Brekk (#68795) üzenetére


Yodamest
addikt

A Dell S2716DG-nél sokan viszont pixel inverziós dolgokra panaszkodnak. Nekem ez új, nem is tudtam eddig, hogy ilyen létezik... Ezzel esetleg szembesültél a monitorral kapcsolatban? Illetve ezt, hogy kell elképzelni? utánhúzás?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.