Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111351) Qtya123 válasza kotibor (#111341) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha az adott képet nézzük, akkor íme:

LG: [link]
Dell: [link]

A komplett összehasonlítás pedig: [link]

Én azt mondanám nagyjából fej-fej mellett van a két monitor. Ha most kellene vennem megjelenítési teljesítmény alapján nem tudnék egyértelmű döntést hozni, mert szerintem annyira minimális különbségek vannak. Nyilván, ha valakinek van egy olyan speciális igénye, hogy kell neki mondjuk az RGB, akkor a Dell.

Jelenleg nálam az döntene, hogy mennyi gari és mennyibe kerül. Gari ugyanannyi, LG 15ezerrel olcsóbb.

(Amúgy LG-nél van lehetőség otthon firmware-t frissíteni. A Dell-nél nem tudom van-e ilyen lehetőség, anno az Acer-t csak a szervizek frissítették. Ha az LG össze van kötve USB-n a géppel és fent van az OnScreen Control progi, az automatikusan szokta jelezni, hogy van-e új firmware a monitorhoz. Eddig nálam a kb 9 hónap alatt két alkalommal már jött ki hozzá új Firmware, amelyekre frissítettem is. Mondjuk azt sehol meg nem találtam, hogy miket javítottak az új firmware-ek.)

(#111352) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Teljesen lényegtelen egy kijelző szempontjából, de elfelejtettem írni: a Dellnek nagyon jó a talpa. Három mozdulat összerakni, viszont süllyeszthető, dönthető, elforgatható (az LG is), és oldalra is forog (az LG nem).

Aquila non captat muscas.

(#111353) KAMELOT válasza Qtya123 (#111351) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk
Dell s2721dgf.... 373€
LG 27GL850-B... 426€
Újdonság ezért MO ár felett árulják.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#111354) Qtya123 válasza KAMELOT (#111353) üzenetére


Qtya123
őstag

Részben. Részben meg azért, amit Prolixus is írt, hogy az új termék beszerzése már a magyar pengő kellemesen elgyengült árán történik és ki is jön a difi.

(ha évek óta itthon is EUR lenne, mint nálatok, biztos itthon is olyan baráti árakon lenne mint SK-ban. Oh wait.... 27% ÁFA akkor is lenne rajta az tuti... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#111355) Bossp válasza KAMELOT (#111353) üzenetére


Bossp
addikt

Annyiert hozhatnal parat 😂

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#111356) Beri válasza xEon1337 (#111307) üzenetére


Beri
addikt

Azért van ott, hogy azon is pénzt tudjanak keresni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111357) kotibor válasza Qtya123 (#111351) üzenetére


kotibor
tag

Köszi, szuper az összehasonlítás!

Ez iszonyat fos az LG-hez képest (Local Dimming) [link]

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#111358) Beri válasza jeni (#111332) üzenetére


Beri
addikt

Jól látod, az a kérdés, milyen okból lett hibás a pixel. Az ilyesmi ránézésre nem feltétlenül egyértelmű.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111359) arcitec válasza [Prolixus] (#111344) üzenetére


arcitec
addikt

Hát arra tartok, hogy jó jó lehet a WQHD de mint KAMELOT is írta akkor, ha nativ-ban van és persze a forrás is az. Most nézvén az F1 720p ben van és hát nem a 720p csúcsa sem a minőség.Nyilván NET-en [link] nézve. Milyen lehet ez WQHD-ban?

[ Szerkesztve ]

(#111360) jeni válasza Beri (#111358) üzenetére


jeni
félisten

pl.:
Az Acer oldalán vannak monitorok amik szubpixel vagy 1 pixel hibásan kedvező áron 5 év garival.
Ez okból kérdeztem rá,hogy ha nem fizikailag esetleg fizikai ráhatással van rajta a pixel hiba az innentől a garanciális intézést hogyan kezelik?
Mivel bontottak,így már nincs rajta pixel garancia.
A szubpixel hibát lehet nem is találnám meg elsőre,persze ha direkt keresem akkor biztosan rátalálok.
Jelentős Ft engedmény van rajta.
Zsír új monitornál lehet el se fogadnám a pixel hibás kijelzőt.

(#111361) Piistii válasza jeni (#111360) üzenetére


Piistii
tag

nekem volt hogy 5 pixel hiba volt az acer monitoromon és cserélték a panelt , de az a panel amit kaptam a szerviztől 1 pixel hiba van rajta de azt már nem javítottak :) akkor írtam meg nekik a véleményemet és soha többet acer

(#111362) Qtya123 válasza kotibor (#111357) üzenetére


Qtya123
őstag

Na azt a videót nem is néztem az összehasonlításban. Ha ez mindegyik ilyen Dell monitoron ugyanezt produkálja, akkor felejtős. Nem kicsit... Gyakorlatilag mint egy fényorgona. :(((

(#111363) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

4K monitort szeretnék vásárolni, de szeretném kérni az ajánlásotokat a témában. A monitort CAD-CAM (nem profi szinten) munkára és játékra szeretném használni. 30" feletti méret lenne a kiszemelt, jelenleg ezeket néztem ki:
- Samsung U32J590UQU
- AOC U3277PWQU
- BenQ EW3270UE

Szívesen veszem az ajánlásotokat ebben az árkategóriában ha ezeken kívül van más. (110.000 -140.000 HUF)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#111364) kotibor válasza Qtya123 (#111362) üzenetére


kotibor
tag

Igen, pont ezt gondolom én is, ha ez a "bevilágítás" mindegyik Dell-en látszik akkor marad az LG. Még nem is néztem, ez egy standard monitor tesztelő program, letölthető?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#111365) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Utállak titeket! :(((

Eldöntöm, hogy Dell, meg ajánlják is, erre jöttök huszonnyolcan, hogy az szar, és inkább LG. :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#111366) Qtya123 válasza kotibor (#111364) üzenetére


Qtya123
őstag

Én az Eizo monitor tesztet szoktam használni, az egy általános tesztprogram: [link]

A Local Dimmingre az rtings által használt video itt van: [link]

(#111367) KAMELOT válasza sulu1701 (#111363) üzenetére


KAMELOT
titán

BenQ PD3200U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#111368) arcitec válasza Hegyirabló (#111365) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem várj. Én azt teszem. Úgy gondolom azért tart itt a technika, mert még nem érett meg minden környezet rá. A jó meg nem fogyna akkora mennyiségben, hogy megérje jól árasítani. Lásd a Médiaklikk (NET) 720p-ben ad max. Akkor mire a 4K? Vagy a WQHD. Minden még bele van süppedve jószerivel a max 1080p-be. A munkahelyeken is 1080p monitorok vannak és ha jól belegondolunk, nem is oly régóta. Milyen sokáig futottak sok helyen a crt monitorok is.A felbontás támogatásához sok minden kell. Forrás, közvetítő, megjelenítő hardver és nem csak a monitor. Lásd ehhez a WQHD monitorhoz is (Dell) durva árú videokártya kell (ami még jószerével meg sem jelent), hogy ki lehessen használni. Én döntöttem, maradok a 21,5" collosnál méret/pixel szám a legjobb arányban van (és ez ügye a képminőségre hat). Ha kimúlik is, ilyenre cserélem. Max. megvárom a full 4K hardvereket. Előbb utóbb jönni fognak(vagy nem). Ellenben ha, valakinek minden adott a WQHD kihasználására min 3060 videokártya és társai , megfelelő forrás, hardver akkor vegye mert biztosan jó. U.I : A videókon az a "fényorgona" jelenség , háát az valóban nem az igazi,bár kérdés a gyakorlatban, hogy jönne ki. Csak tesztelni meg nem ócsó. :B

[ Szerkesztve ]

(#111369) Laraxior


Laraxior
titán

Erről a Gigabyte G32CQ monitorról mi a véleményetek? Elég jó árban van, magasabb felbontás 1080p-től, magas frissítési ráta nVidiához is (nekem ahhoz kellene)
Mi a negatívum? Mert biztosan van ;] :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#111370) kotibor válasza Hegyirabló (#111365) üzenetére


kotibor
tag

Igazad van, ez nem szép dolog, de én is 100%-ig biztos akarok lenni a Dell-ben.
De ahogy telnek múlnak a napok kezd elmúlni a "hájp" és LG teszteket nézegetek.

Hidd el, ezek után te is a jobbat fogod választani.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#111371) Hegyirabló válasza kotibor (#111370) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Csak vicc volt ám! :) De az a baj, hogy most már végképp nem tudom, hogy melyik a jobb. Aztán az is lehet, amit írtak többen is, hogy tökéletes monitort ebben az árban, de talán még jóval magasabban sem lehet találni.

(#111368) arcitec Egyik nap nekem is megfogalmazódott ez a gondolat a fejemben, hogy "- Tulajdonképpen mi is a baj a FHD kijelzőkkel?". De azonnal jött is rá a válasz a kisördögtől, hogy eljárt felettük az idő, de legalább is fogyóban van. Nem voltam benne biztos magam sem, hogy kell a 2K, de most már meggyőződésem.

Aquila non captat muscas.

(#111372) Komplikato válasza kotibor (#111357) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerencsére ki lehet kapcsolni. Ha azt hiszed ez gáz, akkor nézz meg ilyen tesztet a mocskos drága Samsung G9-ről. Sírni fogsz ha meglátod.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#111373) hajraolaj1 válasza kotibor (#111370) üzenetére


hajraolaj1
tag

Amennyire nézegettem a teszteket meg olvastam hozzászólásokat, az LG27GL850-el nem nagyon lehet mellélőni, a Dell S2719DGF még ugye meg sem jelent a magyar piacon. Tekintve, hogy a panel gyakorlatilag ugyanaz, szerintem nem nagyon tud jobb lenni a Dell monitor mint az LG, leszámítva a 165Hz-144Hz különbséget. Ha meg ez a local dimming dolog nem kikapcsolható (direkt megnéztem a manualt, OSD-ben nincs erre vonatkozó funkció) és a monitor tényleg fényorgonaként viselkedik SDR módban is (amit egyébként kétlek, HDR-ben jobban elhiszem, hogy ilyen), akkor a választás egyértelműen LG. Találtam egy ilyen bejegyzést, nem az S2721DGF-re vonatkozik, de valami ilyesmit képzelek el annál a monitornál is, hogy HDR-funkciót ha nem használod, akkor tök jó kis monitor. Ugye LG-nél sem érdemes használni a HDR-funkciót azt olvastam, innentől kezdve tényleg annyi a kérdés, hogy a local dimming SDR-módban is állandóan aktív-e.

(#111374) Csandi válasza Hegyirabló (#111371) üzenetére


Csandi
őstag

Tökéletes monitort eleve nem lehet találni, ez kb az első amit mondunk ha ajánlunk egyet :D A milliós Acer és Rog is olyan hibákkal bír, hogy nem gondolná az ember :)

(#111375) Komplikato válasza Piistii (#111361) üzenetére


Komplikato
veterán

Nemzetközi szabvány szerint pixelszámtól függően NEM számít hibának az X darab pixelhiba, de erről az Acer tehet? :F
Létezik olyan monitor, amikre van pár hónap vagy év pixelgarancia, de ezekre meg is kérik rendesen a felárat, itthon meg nem adja rá se a bolt, se a nagyker. De ez nem jellemző.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#111376) sulu1701 válasza KAMELOT (#111367) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

(#111377) KAMELOT válasza Hegyirabló (#111371) üzenetére


KAMELOT
titán

2k v 4k kell csak rendes panellel. Paraméterek szépek csak a valóságban a panellal valami gond van. Azt kell feltenni, hogy kell e neked a 144hz?
Esetleg nézz utána ennek GIGABYTE AORUS FI27Q-P

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#111378) Hegyirabló válasza KAMELOT (#111377) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megnézem ezt a Gigát, köszönöm! Amennyit láttam 144Hz-ből (nagyjából 10 perc), az tetszett, egészen más világ.

Aquila non captat muscas.

(#111379) CabalX válasza hajraolaj1 (#111373) üzenetére


CabalX
aktív tag

A panel nem ugyanaz, rev2.0 NanoISP - ugyanúgy az LG gyártja, de más mint az LG27GL850-ben. Lásd pl. az itt rettegett local dimming - ezt a funkciót a Dell ahogy olvastam csak HDR-ben használja a jobb kontraszt, élénkebb fények, stb... miatt. Olyasmitől rettegtek, "fényorgonáztok" egy teszt alapján amit játék vagy film vagy bármi más közben nem is láttatok. De nézzétek meg a G7, G9 tesztjeit ilyen téren. Ahol local dimming van az sehol nem lesz tökéletes, max ahol FALD-ot vagy mini led-et használnak, az meg nem ez az árkategória.
Ez egy feature, nem egy hiba!

(#111380) Hegyirabló válasza CabalX (#111379) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Meg kellett néznem, hogy mi az a fényorgona, mert fogalmam sem volt róla. :))

Aquila non captat muscas.

(#111381) CabalX válasza Laraxior (#111369) üzenetére


CabalX
aktív tag

Negatívum - kinek mi.
Ívelt, Samsung által gyártott VA panel, redditen és itt is láttam aki azt írta hogy vett ilyet és pár hét után valami bedöglött a monitorban - lehet egyedi hiba is persze.
Nincs nagy tapasztalat a Gigabyte monitorokkal, főleg ezzel a tipussal, így kicsit lutri - keress külföldi vásárlói értékeléseket különféle nagyobb áruházaknál, fórumokon!
Ugyanakkor a tesztek jókat írnak róla (nagyon jó kontrasztja van pl.). Aki ilyen méretben keres olcsón jó(nak tűnő) monitort annak érdemes szerintem megpróbálni, megnézni.

(#111382) Beri válasza hajraolaj1 (#111373) üzenetére


Beri
addikt

A S2719DGF TN. [link]

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111383) Chosen


Chosen
addikt

Megírtam a tesztet az Acer Nitro XV240YPbmiiprx-ről, itt találjátok:

[Acer XV240Y teszt: 144 Hz IPS olcsón és jót is?]

Kitérek benne arra, hogy egy Dell U2312HM-hez képest hogy szerepel, AOC 27G2U-hoz képest mit tud, emellett játékok és fotó/videó szerkesztés esetében hogyan teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#111384) hajraolaj1 válasza Beri (#111382) üzenetére


hajraolaj1
tag

S2721DGF-re gondoltam az előző hozzászólásban természetesen, bocs az elírásért.
Válasz #111379 -re: Utánanéztem a paneleknek elhiheted. Valóban, az LG GL850-ben LM270WQA-SSA1 , a Dell S2721DGF-ben LM270WQA-SSA2 található. De ha megnézed a különbséget, nem fogsz találni semmit, vagy ha mégis, akkor én vagyok vaksi.
Itt találsz egy képet, hogy tényleg ez van benne.

(#111385) Hegyirabló válasza hajraolaj1 (#111384) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"De ha megnézed a különbséget, nem fogsz találni semmit, vagy ha mégis, akkor én vagyok vaksi."

Mármint azt leszámítva, hogy a másik 165Hz? :))

Szerk: Benéztem, mindkettő 165Hz. Akkor ez az GL850-nél szoftveresen ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#111386) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv!
Szeretnék 27"os monitort vásárolni kb 50 e ft ig. Vagy 24"os 40 e ig kb.
A kritérium hogy vesa 100x100 as legyen illetve 1 db hdmi re van csak szükségem mivel laptopra lenne csatlakoztatva.
Javarészt neteznénk, néha film, félévente játszás.
Eddig egy AOC 27B2H típust néztem ami tetszene csak nem tudom hogy ebben az árban érhető e el jobb. Dell p2414H típust váltana le. Köszi előre is a segítséget. :R

(#111387) Hauptmann válasza KAMELOT (#111377) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az FI27Q-P valós G-Sync-es, az FI27Q a freesync-es. Innolux panel van bennük, nálam is benne van a kalapban.

(#111388) Colos1 válasza Hauptmann (#111387) üzenetére


Colos1
őstag

Pont most nézem, annyi a különbség, hogy a P tud HBR3-at. G-Syncet mindkettő tudja, most néztem azt is az nVidia honlapján.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#111389) KAMELOT válasza Colos1 (#111388) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt is nézd meg, hogy g-sync v g-sync compatible?!?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#111390) hajraolaj1 válasza Hegyirabló (#111385) üzenetére


hajraolaj1
tag

Hát firmware-rel megoldható ez is gondolom, mint ahogyan az is, hogy egy 4k-s kijelző "csak" 1440p-n üzemeljen maximálisan. Úgy tudom olcsóbb a gyártóknak downscalelni sokszor egy 4k-s panelt, mint 1440p-s natív panelt beépíteni a monitorba. (Bár nem tudom, ez miért éri meg a gyártónak, én ezt csak olvastam, alátámasztani nem tudom, hogy tényleg így lenne.) Szóval véleményem szerint ez szoftveres limitáció, na nem mintha ne lenne elég a 144 Hz.

(#111391) Beri válasza hajraolaj1 (#111384) üzenetére


Beri
addikt

Engem nem kell meggyőznöd.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111392) Hegyirabló válasza hajraolaj1 (#111390) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Arra tudok gondolni, hogy azért csinálják, hogy "- Nehogy má' 4K/165Hz kijelzőt adjunk, ennyiért!".

Aquila non captat muscas.

(#111393) Colos1 válasza KAMELOT (#111389) üzenetére


Colos1
őstag

Mindkettő "G-SYNC Compatible".

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#111394) Beri válasza Hegyirabló (#111392) üzenetére


Beri
addikt

Nyugi, nem fognak 165Hz-es 4k panelt rakni egy 400 dolláros monitorba. A hír az abszolút budget 4k panelekről szól, amiket már olcsóbb downscale-elni, mint külön sort fenntartani az 1440p-nek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111395) CabalX válasza hajraolaj1 (#111384) üzenetére


CabalX
aktív tag

Az általad linkelt PC Monitors topic utolsó bejegyzését is olvastad ?
"RTINGs has now published their review of the S2721DGF. They recorded reasonable contrast for a Nano IPS panel, more similar to what they saw with the XG270QG than the 27GL850 ...
They also uncovered a degree of local dimming. Nothing amazing, but 8 horizontally arranged dimming zones. This allows a situational boost in contrast under HDR (it can only be activated under HDR)."
Kb ez a "különbség" - persze a kontraszt picit továbbra is panel lottó (ahogy a glow is).

(#111396) hajraolaj1 válasza CabalX (#111395) üzenetére


hajraolaj1
tag

Olvastam, tudomásul is vettem, meg is értettem :)) Erre írtam, hogy ha valóban ennyi a különbség és a local dimming is csak HDR alatt tapasztalható, akkor (számomra) nincsen nagy különbség a 2 monitor között, mivel a HDR-t nem fogom használni. Továbbra is úgy gondolom, hogy mindkettő monitor teljesen jó és mindenki eldönti, neki melyik tetszik jobban, képmegjelenítésben ugyanis gyakorlatilag nem lesz különbség. Akinek megéri a jelenlegi plusz pénzt a +21Hz, a hátsó világítás, a forgathatóság illetve a (szerintem) ergonómikusabb kialakítás, az válassza a Dellt. Szerintem, mégegyszer mondom, szerintem mindkettő jó monitor és árkategóriájának legjobbjairól beszélünk. Ezt megnyugtatásnak írom Hegyirabló kollégának is, hogy ne sajnálja, hogyha a Dell mellett döntött.
Én jövőhéten választok a két monitor közül, Dell az elsőszámú, LG a második kiszemelt.

(#111397) EnterR


EnterR
veterán

Van észrevehető különbség 22" és 24" között FullHD-ban, ha mindkettő ugyanaz a monitor, csak a pixelsűrűségük tér el? Irodai/böngészős monitornak venném, egyaránt van ebből a modellből 22, 23 és 24". A nagyobbikat venném inkább, feltéve ha íróasztalos távolságban nincs szembetűnő különbség a kevesebb ppi miatt.

A monitor: [link]

PSN ID: marquuard

(#111398) Beri válasza EnterR (#111397) üzenetére


Beri
addikt

Van észrevehető különbség... ...csak a pixelsűrűségük tér el?
Van. A pixelsűrűségük.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111399) EnterR válasza Beri (#111398) üzenetére


EnterR
veterán

Meg a nagyobbiknak 3,6W-tal nagyobb a teljesítménye, de azt sem látom. Arra voltam kíváncsi, hogy FHD felbontáson látszik-e különbség. Úgy tudom, hogy 27" már határeset, de akkora meg nem kell. Így 22 és 24" között érdekelne, hogy látni-e (két szemmel) különbséget a kisebb ppi miatt (102 vs. 92 ppi). Ha erre nincs egy nagy általános tapasztalat, akkor tárgytalan.

PSN ID: marquuard

(#111400) hajraolaj1 válasza EnterR (#111397) üzenetére


hajraolaj1
tag

Én 4 éve 21,5 hüvelykes FullHD monitort használok, pont a magasabb ppi (pixelsűrűség) miatt. Te tudod, mennyire van szükséged nagyobb képernyőre, mi nem ismerjük, milyen monitort használtál eddig stb. Én anno laptopról váltottam 21,5-esre, nekem bőven elég, a képe meg tisztább, mint a 24-esen. 24-esnél nagyobb FullHD-t semmiképp ne vegyél, 27-es QHD pixelsűrűsége lesz kb. olyan, mint a 21,5-es FullHD. De majd a tőlem okosabbak megmondják, én csak pár hete olvasgatom a fórumot ;)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.