Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111951) CabalX válasza kotibor (#111942) üzenetére


CabalX
aktív tag

Szép, drága, nagy, van benne anyag, a gyártó legnagyobb "örömömre" egy darabban - összeszerelve dobozolja, élénk színei vannak - kalibrálással kb felére vissza is lett tekerve minden.

Többet egyenlőre nem tudok írni pénteken csak elhozni tudtam a boltból, hétvégén nem voltam itthon hogy nyüstöljen - majd a jövő hét vége fele írok róla részletesebben ha érdekli a fórumtársakat.

(#111952) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Azok a monitorok, amik DisplayPort 1.2 támogatnak, azok a maximális frissítést csak 8 biten tudják?

Aquila non captat muscas.

(#111953) genlog


genlog
junior tag

A BenQ EW3270U monitornál van jobb a ketgóriájában? Leginkább filmezésre, böngészésre lesz használva, örülnék a nagyobb frekvenciának, de az sajnos egy más liga.

(#111954) kotibor válasza CabalX (#111951) üzenetére


kotibor
tag

Várjuk a véleményed, majd írj kérlek.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#111955) Beri válasza Hegyirabló (#111952) üzenetére


Beri
addikt

Nem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111956) Hegyirabló válasza Beri (#111955) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Itt mást ír.

Aquila non captat muscas.

(#111957) lcs1969


lcs1969
csendes tag

Sziasztok!
Laptophoz vennék főleg otthoni Office környezetben végzet melóhoz (plusz filmnézéshez) 2. monitort. Elsőre a 24" 1920x1200 felbontásúakat nézem, ebből is leginkább ezt az itthon is kapható 4-et:
Acer B247Wbmiprx
ASUS BE24AQLB
Dell P2421
Dell U2412M
Melyiket ajánlanátok, és miért?

(#111958) Csandi válasza lcs1969 (#111957) üzenetére


Csandi
őstag

Dell U széria képviseli a legmagasabb minőséget a felsoroltak közül, gyárilag kalibrált, jó ergonómia. Én is használtam pár újabb U-s monitort, igazából nem tudok rosszat mondani róluk. A P igazából ugyanazt tudja mint az U, csak nincs kalibrálva gyárilag, így valamivel pontatlanabb színeket adhat, ami nem persze nemgond, ha nem színhelyes munkához kell. A másik kettő modellt nem ismerem, de munkára Dell párti vagyok.

szerk: Hupsz, annyit elnéztem, hogy a 2412-t irtál, azthittem az is 21. Ezesetben mindenképp a P2421, az egy igen csak új modell, a 2412 pedig nagyon régi.

[ Szerkesztve ]

(#111959) Amerigo57 válasza lcs1969 (#111957) üzenetére


Amerigo57
őstag

lcs1969
Dell U2412M monitor a legjobb az általad felsoroltak közül.
Link:
Link:
Illetve ha anyagilag belefér , akkor a
Dell P2421D monitor.
Link:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#111960) Beri válasza Hegyirabló (#111956) üzenetére


Beri
addikt

Van olyan kombináció, ami nem fér át. Ettől függetlenül pl. 1080p 60Hz 10bit simán átfér 1.2-n is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111961) KAMELOT válasza gejala (#111948) üzenetére


KAMELOT
titán

PD2700Q.. Jó ár, szép kép!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#111962) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Üdv mindenkinek. Szemezek az Asus PA329C monitorral, viszont fennakadt a szemem pár apróságon. A specifikációk azt mondják, hogy 76 hertzes, HDR600-as monitor, viszont csak DP 1.2 és HDMI 2.0 van rajta, ami sem a HDR600-nak sem pedig a 75hz-nek nem elég. Létezik, hogy ez így van? Parasztvakítás csak ez az adat, vagy most mi van? :F
Kissé furcsállom ezt azért....

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#111963) Beri válasza Ginkologic (#111962) üzenetére


Beri
addikt

4k-ban csak 60Hz-et tud. Leírja a júzergályd. Mondjuk fel van cserélve a két oszlop fejléce (Horizontal Frequency (KHz) - Vertical Frequency (Hz)), de ez ne tévesszen meg :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111964) Ginkologic válasza Beri (#111963) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Ahha, szóval a 76Hz csak kisebb felbontáson menne. És mi a helyzet a HDR600-al? Mert azt se tudják a portok :F

Egyébként érdemes róla tudni valamit vétel előtt? Gyári hibák, stb? Köszi

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#111965) Beri válasza Ginkologic (#111964) üzenetére


Beri
addikt

A HDMI tudja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111966) lcs1969 válasza Amerigo57 (#111959) üzenetére


lcs1969
csendes tag

Köszi!
Az ASUS és ACER monitoroknál miben tartod jobbnak a DELL-eket?

[ Szerkesztve ]

(#111967) lcs1969 válasza Csandi (#111958) üzenetére


lcs1969
csendes tag

Köszi!
Úgy látom, itt mindenki DELL párti... :)

(#111968) Halley


Halley
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg set top boxról kapják a tv-k hdmi-n keresztül a jelet, tehát csak képmegjelenítők.
Ha egy újabb set top boxot kérnék a szolgáltatótól, és nem TV-t, hanem monitort kötnék rá, akkor lenne a fiamnak egy új monitorja játszani, és tv-t is tudna rajta nézni. Ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket járható út? Ha igen mire érdemes figyelni a monitor beszerzésnél?

(#111969) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Árban hol kezdődik egy ajánlatt FHD 144Hz-es és egy QHD 144Hz-es monitor ? Illetve tudnátok típust írni mind kettőhöz? Érdekelne melyik mennyibe kerül, mert szeretnék új monitort de nem szeretnék 160-200ezret elkölteni egy monitorra.

(#111970) Csandi válasza Maxell014 (#111969) üzenetére


Csandi
őstag

QHD 144 kb ott kezdődik, ilyen 150-nél (mármint amik ajánlottak), FHD meg már 80-tól kb.

[ Szerkesztve ]

(#111971) frelife válasza Maxell014 (#111969) üzenetére


frelife
aktív tag

Full HD 144Hz

27" AOC 27G2U Gaming [link] Nekem ez van ajánlom. Pivot,dönthető,forgatható és +usbhub a monitoron.
27" Acer Nitro XV270Pb [link] azért ez 165Hz
27" ASUS VG279Q [link]

én ezt a 3mat ajánlom, első körben, de a szakik itt segítenek ha speciális igényed van, ugyen nem mindegy hogy milyen a felhasználás jellege,ezért nem mindegy a panel, Ezek itt IPS, de vannak TN és VA modellek is ugyan ezek kiadásaiból. Tehát pontositanod kell hogy TE mire használnád főleg és az alapján adnak itt tanácsot.

(#111972) arcitec válasza frelife (#111971) üzenetére


arcitec
addikt

Nem igazán értem mert 27" tól a WQHD az ajánlott az itten hozzáértők szerint.
Full HD 25" -ig. Nem igazán jók ám ezek az össze vissza kevert vélemények ..
Vagy valamit rosszul tudok .. :U

[ Szerkesztve ]

(#111973) frelife válasza arcitec (#111972) üzenetére


frelife
aktív tag

öszintén?
persze jobb a WQHD mert pixelsürübb, de kevesebb fps mellett leszel
FullHd azt mondják pixeles, azt gondolom a különbséget az látja aki 4k monitor után benéz egy FULLHD-ba És...ugyan ide jön hogy mi a vasad? mivel hajtod? és mit hajtasz majd rajta?
Amugy nem látom azt hogy a kép pixeles lenne vagy szét esne és nem érzem kevésnek. Sőt a betük sem kockásak,élesek. Nyilván beállítás függő is.
Ettől eltekintve nyilván munkára lehet kevés. átlag juzer észre se veszi.
De mivel te FHD is kérdeztél,bátorkodtam írni 3mat.
na most akkor már ezen is túl vagy, a FULLHD neked ezek szerint nem kell, látod pontositottad, tessék 27"QHD keresni és baj letudva :)

QHD 27" 100k-tól indul

[ Szerkesztve ]

(#111974) [Prolixus] válasza frelife (#111973) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Egyik jobb mint a standard 24" FullHD, a másik meg rosszabb, a kettő között így már nagyon is látszódik a különbség.

Az más más kérdés, hogy ha játék a cél, akkor arra én is azt mondom, hogy a magasabb FPS fontosabb mert annyival folyamatosabb a mozgásélmény hogy az nem versenyezhet az élesebb képpel. De én inkább 24"-ost vennék már akkor. 27 vs 24" között nem olyan drámai a különbség méretben mint mondjuk egy 32 vs 24" között. Ilyen téren játékra akkor a 144Hz FullHD 24" egy jó kompromisszum.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#111975) gejala válasza KAMELOT (#111961) üzenetére


gejala
őstag

Köszönöm az ajánlásokat, végül egy BenQ PD2500Q-t rendeltem be. Kíváncsian várom. :R

(#111976) frelife válasza [Prolixus] (#111974) üzenetére


frelife
aktív tag

A leirtak alapján filoztam én is. :) :R
Alapból sima FHD már nem vennék, bazi nagy különbség van 60 és 144Hz közözt, Nálam az Ips a befutó,mert látványra megyek.
Nxilván ha ezt kinövöm és ott tart majd a technika hogy qhd 144hz stabilan meg van akkor váltanék. De addig FHD 244Hz.

:R

(#111977) Maxell014 válasza [Prolixus] (#111974) üzenetére


Maxell014
senior tag

Igen azt nem írtam, hogy multi FPS miatt szeretnék 144Hz-es monitort. Mert a mostani FHD 60Hz is elég lenne ha a többiek nem használnának 144Hz-es monitort. Mert mikor le lőnek és nem tudom honnan hogyan miért aztán a killcamban látom hogy ő simán látott engem hamarabb vagy még éppen látott akkor jön elő a hátrány. Most egy Dell P2417H van és nekem elég a 24" is. Videókártya még csak egy gtx1070 van, mert amíg nincs meg az új monitor nem tudom milyet vegyek. Elvileg a 2080 super elég minimális kompromisszummal elvan 120-140 FPS környékén Codban QHD-val. Még Battlefieldel szoktam játszani de ott tudom hogy elvárhatatlan a 140Fps

(#111978) Csandi válasza Maxell014 (#111977) üzenetére


Csandi
őstag

Ha multi FPS akkor TN panel. Zowie XL2411P egy kedvelt versenymonitor volt mielőtt bejöttek a 240hz-esek, szerintem erre ruházz be.

QHD-ból hasonló képességekkel bíró az 2x ennyi mondjuk.

(#111979) Veron


Veron
őstag

Egy monitor vásárlását áll a cégem 100ezer Ft-ig. Jelenleg Dell P2419-em van, meg vagyok vele elégedve.
Van értelme lecserélni az említett ársávon belül egy jobbra, nagyobbra? 27 colost esetleg bevállalnék, ha már váltok. Irodai munkára, fejlesztésre használnám.
Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#111980) ANOka válasza Veron (#111979) üzenetére


ANOka
őstag

Dual monitorban nem gondolkodtál?

(#111981) ANOka


ANOka
őstag

Féloff:

Végre van hírem a megrendelt monitorjaimról: kész a kalibrálás (#1; #2) és csomagolásuk folyamatban! :))
Vagy 3 hetet kellett várnom (én döntöttem így), mert megrendeléskor a nagykernél levő összes és elhozott 4 példányból mind pixelhibás volt! Most érkezett új szállítmány. :)

A monitorokat hosszú távra vettem (5-10 év +). Fejlesztésre, amatőr szintű képszerkesztésre és filmnézésre fogom használni. Egyáltalán nem játszok.

(#111982) CabalX


CabalX
aktív tag

Ígértem egy rövid beszámolót az Acer Predator XB323U-ról a napokban - ime - igyekeztem pozitív/negatív pontokba szedni még ha egyik másik mind a két oldalon is jelen van.

Pozitív:
- Masszív, jól megépített monitor - fémből van az állványa is. A mérete ellenére is stabil, jó az ergonómiája, állíthatósága (magasság, döntés, forgatás, pivot).
- Gyönyörű, intenzív színei vannak, ilyen szépet még nem láttam - kalibrálás után is ahol kb felesre vissza lett véve minden szín a 120cd/m2 fényerőhöz - ezek mellett is hozza az 1032:1-es kontrasztot (a hivatalos érték 1000:1). :)
- Gyors - 0.5ms-es Fast IPS panel - nyilván ilyen sebesség a leggyorsabb módban működik, de ha valakinek ez kell...
- Használható(bb) HDR(600) mint egy HDR400as-t tudó panel esetén - 16 local dimming zone-nal. Ebben a szürke időben ha napozni támad kedvem keresek valami 4k-s sivatagos HDR videót és élvezem a napot. (csak vicc) :D
- IPS bleed/glow nem észrevehető.
- Az itt ott fellelhető információkkal ellentétben 10bites a panel (8bit+FRC ha jól tudom - hivatalosan még a kézikönyvében sincs benne).
- Számomra a PPI érték nem zavaró - gyakorlatilag megegyezik a 24" FullHD-val (~92PPI) és a 27"-1440p-t kövezzetek meg de talán túl élesnek is éreztem a 27" FullHD után (az előző monitom olyan volt) ez a mostani PPI érték sokkal kényelmesebb számomra - illetve munka szempontjából is előnyösebb a nagyobb felület - ugyanakkor a 34"+ monitorokat már túl nagynak gondolom. :U
- Normálisan működik a (G)sync - hivatalosan 48FPS/HZ-től mint az újabb G-sync compatible monitorok esetén - eddig még nem volt szétcsúszott kép, sync miatti villogás vagy bármi (bár utóbbi inkább VA panelek esetén jellemző ahogy olvastam).

Negatív:
- Mivel masszív az egész monitor így van súlya - fém állvány rulez - a doboza kb négyszer akkora mint a 27"-es S2721DGF-é volt, súlyra kb 3szor annyi. :Y Ez cipelés, szállítás miatt lehet valakinek fontos lehet!
A monitor állítva, összeszerelve van a dobozában, ennek is köszönhető a doboz mérete.
- A monitor elég "mély" - 30cm körüli mélysége van, így egy relatív mély asztalon (vagy esetlegesen falra szerelve) használható igazán kényelmesen.
Nem akarok "ki milyen asztalt használ" topikot nyitni, de privátba aki tud küldhet javaslatokat 70-80cm mély számítógép/író asztalokról. :DDD
- Nincs OS-ből történő hivatalos monitorvezérlés - a DELL-nél volt és tetszett, a Gigabyte is csinál/használ ilyet - ilyen árkategóriás monitornál ez alap kellene hogy legyen. :(((
- Az ára - relatíve drága, ellenben más ilyen tudású (32", sík IPS paneles, 1440p, 170hz stb...) monitor nincs nagyon a piacon (még) - az MSI Creator PS321QR van még ezzel a panellel szerelve (410e Ft feletti áron), illetve az Asus pg329q ROG monitor lesz még, de annak az elérhetőségéről, áráról sincs még csak hír sem (tippre hasonló ha nem drágább áron lesz mint a Predator).

Ami még sík paneles 32" model létezik az mind picit már "koros" LG gyártmányú VA paneles monitor.
Kb egy nagy űrt tölt be ez a model - azoknak akiknek a 27"-es kicsi, de a 34"+-os modellek már nagyok, szeretnének játszani 144hz+-os frissítés mellett ugyanakkor az 1440p mellett még meg sem eszik a számítógép erőforrásait "annyira" - biztos van akinek a 4k - 240hz is sync nélkül is gyönyörűen működne (mondjuk pasziánsz esetén) de ez a felbontás-méret számomra munkához/játékra/filmezéshez tökéletesnek és "időtállónak" tűnik - a sync miatt a korosodó 1060GTX-emmel is.
- Van akinek lehet hogy számít - van beépítve a monitorba 2*2W hangszóró - szól de Dolby Surround-ot ne várjon el tőle senki.
- Szintén lehet valakinek pozitív dolog az hogy ez a monitor (akár csak az S2721DGF) beépített tápegységgel rendelkezik.
Van szemkímélő "bluelight shield" módja - ami totál elállítja a profilt, szóval van, de inkább szívás van vele, inkább valami szoftveres mókolást használjon az ember szerintem erre.
Szóval igen, megkérik az árát, ugyanakkor számomra megérte, hiába féltem tőle hogy 19-re húzok lapot vele, 21 lett (illetve 32") Mivel napi 8-10 órát minimum előtte ülök a munkám miatt, így pláne örülök hogy olyan monitort kaptam amilyet szerettem volna. Kíváncsi vagyok hogy a nevesebb teszt oldalak (Rtings, Tftcentral, PCmonitor reviews) milyen eredményeket írnak majd erről a típusról - mennyire hasonlít majd arra amit én tapasztaltam, csak számokkal, adatokkal.
Bárkinek bármi kérdése van, írjatok, igyekszem megválaszolni. :)
Sajnos mérni, eszköz hiányában nem tudok - ha valaki arra kíváncsi hogy Doom Eternal-ban milyen szép a HDR az is küldjön egy steam kódot a játékhoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111983) Veron válasza ANOka (#111980) üzenetére


Veron
őstag

nem, mert az nem férne el és amúgy sem vagyok nagy rajongója.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#111984) Beri válasza Maxell014 (#111977) üzenetére


Beri
addikt

Mert mikor le lőnek és nem tudom honnan hogyan miért aztán a killcamban látom hogy ő simán látott engem hamarabb vagy még éppen látott akkor jön elő a hátrány.
Ezen az univerzum legjobb monitora sem segít. L2P

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111985) gusztafszon


gusztafszon
csendes tag

Sziasztok!

Monitort tervezek venni a következő célokra:
- Elsősorban munka (programozás), legyen jó multitaskingra, ebből a célból a 31+ -os méreteket nézem. Valami szemkímélőbb megoldásnak örülnék ha már újta veszek
- Másodsorban időnként film vagy játék jöhet szóba, ha találok olyat az árkategóriában, amely kiemelkedő ezen a téren is (Xbox one X, 4k bluray filmek). Emiatt a 4k megjeleneítést preferálom. Van egy 4k TV- is otthon, de onnan egyre inkább kifogok szorulni esténként a következő időszakban, és nem pár hónapra venném a monitort, így ha játékot jó minőségben támogat, akkor többet is hajlandó vagyok rá áldozni. De nem ez a prioritás.
- Keret 100 és 150 között lenne, attól függően, mikre alkalmas. Amennyiben valami olyat találnék ami munkára és film+játékra is kitűnő (itt már méret is legyen akkor jó, meg a HDR is), akkor 180-ig is akár elmennék, de ebben nem reménykedem.

Méretben akár 42-43-ig is felmennék ha van értelme, elég mély az asztalom ahhoz hogy távolabbról nézzem a monitort, most a sima 24-eset is rendszeresen 90-100cm távolságból nézem, skálázás nélkül.

Amiket eddig kinéztem, és a fenntartásaim:
- Philips 436M6VBPAB ez elsősorban játékra is filmekre való, asztali felhasználásra nem feltétlen Nekem pedig elsősorban munkára plusz dokumentumokra szükséges. Itt olvastam, hogy 80cm-ről már zavaró a "subpixel layout". Én bő méterről nézném, akár egy kicsit skáláznék is rajta (125% mondjuk), de nem merek ilyet rendelni amíg nemtudom kipróbálni valahol... Játékra és filmekre viszont nagyon dícsérik
- BenQ EW3270U Ezt szintén skáláznom kéne egy picit, de szimpatikusabb, kisebb mint a 43-as, és nagyon jó értékelései vannak. Ez is elsősorban multimédiára van, de nagyon nem olvastam hogy irodai munkára lehúznák. Viszont ez is VA paneles, és itt-ott belefutottam olyan véleményekbe, hogy VA panel szövegszerkesztésre/kódolásra nem az igazi. Jelenleg IPS-t használok, ezt is legszívesebben kipróbálnám valahol, hogy milyen munkára. A különböző szemkímélő dolgai is bejönnek a BenQ-nak. HDR-t hjol dícsérik, hol lehúzzák itt (XBOX miatt lehet fontos)
- C verzió egy akár ultrawide 2k monitor (akár 60+ FPS), és akkor az XBOX marad a TV előtt, és a filmeket is ott nézem amikor odaférek, monitor csak munkára akkor.
- D verzió egy 43-as IPS monitor (Philips BDM4350UC), de itt nagyon meg kéne győzni engem, XBOX-hoz ez nem az igazi, se HDR-es filmre ha minden igaz

Kérdéseim összefoglalva a felvezetés után:
- 43-as monitor DPI-je lényegesen kisebb mint a 32-esé azonos felbontás mellett. Kódolásban, dokumentumszerkesztésben mennyire számít a DPI? (persze a távolság is különböző lenne amiből nézném, tehát a 32-est közelebbről, 43-ast messzebről értelemszerűen)
- VA panel kódolásban, dokumentumszerkesztésben mennyire zavaró, mennyit ad hozzá pluszban az IPS?? Betekintési szögek nem zavarnak, szemben ülnék vele, szerkesztettem dokumentumot egy TN-es gépen is mostanában, szembe ültem vele és teljesen jó volt.
- 60HZ vs 60+HZ számít valamit midnenapi használatban (Játékban nem érdekel)? Volt aki a magasabbat ajánlotta, mert szerinte kíméli a szemet a magasabb frekvencia (internetezs, kódmozgatás közben is).
- Olvastam egy olyan véleményt is valami eldugott fórumon, hogy minél távolabbról nézed a montiort, a szemednek annál "természetesebb" és így kevésbé fárad, mivel nem kell olyan közelre fókuszálnia. Ilyen szempontból a 43-as monitorok is jók lehetnek. Ennek van akármilyen alapja?
- Hol lehet esetleg több hasonló paraméterrel rendelkező monitort élőben kipróbálni?

Akármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen várok.

(#111986) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok , én megvettem az Alienware AW3420DW-t és nagyon Szép Tűéles képe van és fantasztikus színei.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#111987) zonusz


zonusz
tag

Sziasztok!
A szemem - vagy az agyam - érzékeny a villogásra, vibrálásra, ezért olyan monitor kéne ami nem PWM-es. Az egyik kiszemelt - miután a többi valahogy háttérbe szorult - az EIZO FlexScan EV3285-BK.

Itt valami hybrid rendszerről írnak, ami "ötvözi" a PWM és a másik rendszer előnyeit. Ez a gyakorlatben mit jelent? Engem a különböző hókusz-pókuszok nem érdekelnek, a villódzásmentesség viszont nagyon.Elég drága ahhoz, hogy haza viszem és nem tetszik
Bocsi nem tudom mitől lett piros kiemelés, nem tudom levenni a szövegről :((
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#111988) atua válasza Maxell014 (#111977) üzenetére


atua
aktív tag

AOC G2590FX (TN)
AOC 24G2U (IPS)
AOC C24G1A (VA)

Szerintem ez a minimum, 60-70k körül vannak, bár a módosított VA itthon még nem nagyon kapható, csak a C24G1.

(#111989) Komplikato válasza atua (#111988) üzenetére


Komplikato
veterán

Oázisnál az Acer Nitro VG240YP az most 60k alatt van akcióban, -oké nincs állvány, cserébe 5 év gari.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#111990) Beri válasza zonusz (#111987) üzenetére


Beri
addikt

Ha valamit pwm-mel szabályzol, az gyakorlatilag azt jelenti, hogy fix kakaóval eteted, amit ki-be kapcsolgatsz, jelen esetben másodpercenként sokszor (nem láttam leírva, hányszor). Az eizo hibrid cucca a leírásuk alapján egyáltalán nem hibrid, ez egy sima pwm által szabályzott cucc, csak gyorsabb a frekvencia, amivel ki-be kapcsolgat, mint a "hagyományos monitoroké".
A gyakorlatban egy pwm-szabályzott fényforrás annál jobban hajlamos a villogásra, minél alacsonyabb fényerőre állítjuk azt (gyakorlatilag arányaiban többet van kikapcsolt állásban a szabályzó).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111991) Beri válasza gusztafszon (#111985) üzenetére


Beri
addikt

100-150k 4k monitorokból még belépőszint, ne várj tőlük sokat. A HDR ebben a kategóriában gyakorlatilag csak azért létezik, hogy ráírhassák a dobozra.
Amúgy konzoloknál nem a 16:9 a default? Emlegeted őket, de UW-t akarsz.

Kódolásban, dokumentumszerkesztésben mennyire számít a DPI?
Amennyire téged zavarnak a pixelek.

VA panel kódolásban, dokumentumszerkesztésben mennyire zavaró, mennyit ad hozzá pluszban az IPS?
Pixel elrendezés kérdése. Egy tisztességes VA, vagy TN semmivel sem rosszabban olvasható, mint egy IPS.

60HZ vs 60+HZ számít valamit midnenapi használatban
Persze. Tök szép. Jaés természetesen jobb játékos is leszel tőle :DDD

minél távolabbról nézed a montiort, a szemednek annál "természetesebb" és így kevésbé fárad, mivel nem kell olyan közelre fókuszálnia
Minél távolabbról nézed, annál kevésbé látod a részleteket, tehát kevésbé tud csúnya lenni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111992) gusztafszon válasza Beri (#111991) üzenetére


gusztafszon
csendes tag

Köszi a választ!

C verzió csak az ultrawide, akkor a konzol marad a tv előtt, játékra és filmre nem használom.
A HDR-t ráírák a linkelt Benq-ra is (habár olvastam, hoyg nem elég a fényereje hozzá, de nem is szidják, hogy haszontalan).
A linkelt Philipsnél pedig dícsérik is (persze biztos van jobb magasabb árkategóriában).

VA kérdésre akkor egy psecifikusabb kérdés: van valakinek tapasztalata a linkelt Benq-val kapcsolatban kódolás/dokuemntumszerkesztés szempontból?

60+HZ-et játékra nem hasznlánám, XBOX-nál mindegy, gépen nem játszom, nem is elég erős hozzá jelenleg. Egyedül böngészés, kódgörgetés esetén sámíthat, de szerintem ez is olyan kérdés ait inkább élőben egyszer meg kéne néznem.

Plusz egy kérdés, amit a Philips-el kapcsolatban olvastam:
- Utánaolvastam jobban , hogy miért nem ajánlják irodai munkára: BGR layout-ot használ RGB helyett, ami miatt a szövegek elmosódva jelennek meg. Ez adott esetben nagyításnál eltűnhet (gyanús, hogy 125%-on használnám úgy is), illetve most kezdtem utánanézni, de a windows cleartype elvileg támgat(hat)ja ennek megoldását (és nem akarom 180 fokkal elforgatni a monitoromat, habár elvileg az is megoldja :D ). Van valakinek ezzel tapasztalata? Akármilyen monitor használata windows alatt ami BGR layoutáot használt? Sikerült megoldani nagyobb szenvedés nélkül a kalibrálást?

(#111993) Amerigo57 válasza zonusz (#111987) üzenetére


Amerigo57
őstag

zonusz
EIZO FlexScan EV3285-BK .

Auto EcoView funkció :

Az EV3285-BK monitorérzékelő rendszere automatikusan megkülönbözteti egymástól, hogy a felhasználó sötétebb vagy világosabb környezetben módosítja-e a fényerősséget. Az így kapott, és szintén automatikus módon mentett értékeket a képernyő az eltérő környezeti feltételek szerinti fényerőszabályzáshoz is felhasználja. A felhasználó így teljes mértékben szabadon döntheti el, hogy mikor és milyen környezeti feltételek mellett állítja be a számára leginkább megfelelő fényerősséget.
Az EcoView érzékelő felismeri a környezeti fény változását, és a képernyő fényerejét automatikusan a megváltozott fényviszonyokhoz igazítja. Erősebb megvilágításnál megnöveli a képernyő fényerejét, míg gyengébb megvilágításnál csökkenti azt. A fényviszonyokhoz történő folyamatos igazítás hatására állandó kontraszt jön létre .
Link:
Link:
Ui: Az EIZO FlexScan EV3285-BK . - Jó választás

(#111994) zonusz válasza Amerigo57 (#111993) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm Neked és Berinek is. Az Eizo mellett az 5 éves gari magabiztossága szólt. Valahogy az Asus-ban, PA329C nem bízom - nem tudnám megmondani miért - és játszott még a Benq SW320. A Dell UP3216Q lett volna a befutó, de az nem kapható a sivatagos boltban, talán majd később.
Az kicsit meglepett, hogy korábban nagyságrendileg egy árban volt a többiekkel, egyszer csak ugrott egy százast, amit nem tudom mi indokolt, de nem tartom valószínűnek, hogy a többiek ára csak a nemzeti csodánk értékének megfelelően változott, akkor ebbe aranyrög került és emelte az árat. Ezt nem indokolja semmi. Egyébként most is Dell-t használok csak 27", teljesen elégedett vagyok a minőségével már négy éve.

[ Szerkesztve ]

(#111995) Beri válasza Amerigo57 (#111993) üzenetére


Beri
addikt

Kicopyztad a marketingbullshitet, karaj. A monitor tud automata fényerőt, mint egy száz dolláros mobiltelefon. Csodálatos. Amikor a fényerőt csavargatja, ügyel rá, hogy a kalibrált értékek annyi fény mellett is validak legyenek? Vagy olyasmire már nem telik, mint rendes háttérvilágításra sem?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#111996) Cyberbeni válasza gusztafszon (#111985) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Egy 34"-os 3440x1440-es monitorra szavazok, nekem egy Samsung S34J550 van (meg mellé egy 22"-os 1080p monitor). Meg ha ilyen gagyi talpas monitort veszel, akkor nem árt mellé egy monitor kar, vagy legalább könyveket alárakni, hogy jó magasságban legyen.

(#111997) jozsi252 válasza CabalX (#111982) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a részletes leírást, nekem nagyon hiányzott végre egy kis review erről a monitorról, mert nagyon nehéz dönteni hogy mit vegyek. Az egyik első választásom ez volt, illetve van egy kisebb 27"-os verzió, az meg a másik. 100k különbség van nagyjából a kettő között, de ezek szerint akkor a nagyobb méret megéri a felárat mert egy jó "kis" monitor lett.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#111998) gusztafszon válasza Cyberbeni (#111996) üzenetére


gusztafszon
csendes tag

Köszi a választ!

Monitor kart fogok venni mindenképp, de az majd a következő lépés lesz. Amennyiben feladom a "4k és jó legyen konzolra és filmre" elvárást, akkor a 3440*1440 lesz a nyertes, de abban a kategóriában még nem nézegettem.

(#111999) CabalX válasza jozsi252 (#111997) üzenetére


CabalX
aktív tag

Igen, nekem nagyon tetszik - picit féltem tőle milyen lesz, megvenni kb ismeretlenül, de szerintem egy nagyon jól sikerült model. :)
Sajnos csak reddites review-k/commentek vannak még - de azok is hasonlókat írnak ahogy néztem mint én. [link] illetve [link]
Kíváncsi vagyok mikor teszteli valamelyik oldal - remélhetőleg 1-2 hét és lesznek mért adatok is.

(#112000) jozsi252 válasza CabalX (#111999) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem most 27"-os Dell van 2560x1440 felbontással. És először kicsit féltem attól hogy +5" de a pixelek száma ugyanannyi, de mindenki azt mondja hogy ez még vállalható ami a ppi-t illeti.
A másik dolog amin még gondolkozok hogy nem-e lesz túl nagy? Az az igazság hogy a 27"-tól nagyobbat szeretnék, de nem tudom hogy 32" napi használatba (film/játék/böngészés) okoz-e hátrányt hogy közelről nézem? Vagy pedig nagyon jó dolog?

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.