Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48310) meroly válasza #00784640 (#48309) üzenetére


meroly
veterán

Nokia 301 pl jó választás ilyen téren vagy az 515. Appok felmennek, whatsapp és messenger is van (fb).
Google sync nálam már nem megy, gyanítom hogy másnál se. Azért ezektől inkább megbízható stabil telefonálást várj el, mint wc-papír-adagoló-app-ot és társait.

Impossible is nothing

(#48311) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egy kis OFF:
Ez már az enyém. ;]
0 perces 6301:



(#48312) St3ven válasza Fancy-boy (#48311) üzenetére


St3ven
addikt

Szép! :Y :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48313) Cheesy


Cheesy
őstag

Keresgéltem a topicban, de valahogy nem találtam, lehet rossz keresőszavakat használtam.
A probléma szerintem Nektek is ismerős lehet. Adott egy Nokia C2 céges telefon. Elég sok hívást bonyolítok egy nap, már a saját autómba is vettem emiatt bluetoothos kihangosítót :) Szeretem, hogy amikor beülök és csatlakozik a telefon, el is felejthetem. Mondjuk a fejegység csak a telefonszámot írja ki, mert valamiért nem hajlandó áttölteni a névjegyeket. Mindegy.
A telefont kb. 2 éve vágták hozzám, előtte egy X2-00 förmedvény volt, szerencsére csak rövid ideig, utáltam. Lassú volt, lassú volt és lassú is volt. Most a C2 is abba a korba ér, hogy lassan naponta kell tölteni, pedig ha valami pozitív része van a telefonnak, az az üzemidő. Brutálisan jól bírta.
Gyűlik gyűlik a több száz névjegy a memóriájában és egyre jobban zavar, hogy lassan nyitja meg a névjegyzéket, ha keresek benne, akkor komoly késéssel szűr a nevekre, miközben ütöm be rajta a kezdőbetűket.
Nem használok rajta netet, telefonálásra kell.
Megutáltam a Nokia 5800-Zte Blade-Xperia Arc S trió után a simi-tapi-nyali telefonokat, ezért is vettem saját használatra is nyomógombos okostelót. Rémisztgetnek, hogy Samsung Galaxy S4 minit fog kapni az, akinek kidől a céges telefonja, háát... :S

Kérdésem, hogy elsősorban telefonálásra, jó üzemidővel, pörgős kezelhetőséggel, jó hangminőséggel, jól kezelhető telefont milyet ajánlanátok? (Már ha létezik ilyen manapság...)

szerk:
QWERTY-s sem kell!

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#48314) meroly válasza Cheesy (#48313) üzenetére


meroly
veterán

Nem tudom mi bajod az X2-00-val, szerintem nem volt lassú.
Nálunk is pingpontütőt osztogatnak, úgyhogy jó ideje én is sajátot használok.

Ami most szerintem jó vétel lehet a 301-es.
Ha ki tudsz békülni az S30+-al akkor a 225-ös jó vagy a 220-as, mindegyikben 1200mAh-s BL4U akku van.

Ha nagyon az üzemidő számít, akkor 112, ebben 1400-as akku van és fele olyan keveset fogyaszt a kijelző.

(#48311) Fancy-boy: grat :C

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48315) Cheesy válasza meroly (#48314) üzenetére


Cheesy
őstag

Ezek többnyire nagyon csúnyák :( Persze élőben nem láttam még őket.
A Nokia 301 nem olyan rossz... külsőre. Régi már ez a rendszer.

VS

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#48316) meroly válasza Cheesy (#48315) üzenetére


meroly
veterán

Arról nem volt szó hogy szépségversenyt is rendezni akarsz ;]
301 totál vállalható szerintem, a 225 is szép, a 112-t szokni kell valóban.

Impossible is nothing

(#48317) laszlohu válasza Cheesy (#48315) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezekről a képekről egy régi Nokia telefon jutott eszembe,
aminél a fehér vízszintes vonal gomb egybe volt építve a
zöld fektetett "U" betűvel ( tárcsázó gomb ),
és gyakori volt, hogy ugyanoda nyomva egyszer a fehér gomb volt aktív,
egyszer a tárcsázó gomb, mondjuk azóta az ilyen tervezésű típusokat kerülöm,
de valószínű, hogy már nem gyártanak ilyet manapság, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#48318) meroly válasza laszlohu (#48317) üzenetére


meroly
veterán

Mennyire régi? 6610 ilyen volt pl, 3200 is. Újabbak közül a 2330c, 2730, 2700, 6700, X2-00, 6303 stb ilyenek, csak hogy a leggyakoribbakat említsem.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48319) laszlohu válasza meroly (#48318) üzenetére


laszlohu
addikt

[Nokia 1616 - 2]

mondjuk érdekes, hogy ami a képen szürkének látszik, az a valóságban feketésszürke

[ Szerkesztve ]

(#48320) meroly válasza laszlohu (#48319) üzenetére


meroly
veterán

Áhhh... ezt pont kihagytam, pedig van is a családban. :(((

Impossible is nothing

(#48321) Cheesy válasza laszlohu (#48317) üzenetére


Cheesy
őstag

Nekem az eddigi kedvencem, amit kb. 4,5-5 évig használtam: Nokia 6131
Erre csöpögök is, lehet berendelem.
Munkára sajnálnám a zsanér miatt (pedig mindenki temette amikor megvettem, hogym ajd szétmegy a zsanér a használattól, mert akinek akkortájt flipes telefonja volt 80%-ánál az ment tönkre, de soha nem lett baja és gyengébb sem lett), de olyan kellemes emlékek fűznek hozzá, hogy már csak ezért is kívánós :)

www.vakbelmutet.hu

(#48322) meroly válasza Cheesy (#48321) üzenetére


meroly
veterán

Lehet azért volt ez olyan jó, mert mintha egy rugó lökte volna ki gombnyomásra a flipet és az a rugó frankón vissza is tartotta, nem úgy mint a hagyományos flipeseknél. Csak kérdés hogy a tartó retesz mennyire kopott meg az idők folyamán és nem nyílt-e ki magától már a vége felé.

Impossible is nothing

(#48323) Fancy-boy válasza Cheesy (#48321) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért én vigyáznék az ilyen kínai felújított telefonokkal.
Mivel általában újként adják el őket. Persze lehet kivétel is.

(#48324) FET-MEN válasza meroly (#48316) üzenetére


FET-MEN
veterán

A 225 nagyon pofás :)

Iphone 7

(#48325) Cheesy


Cheesy
őstag

Nálam a 6131 után történt valami, mert nem érzek semmit ha a telefonomra gondolok. Ha ma választanom kellene, hogy milyen telefont vegyek... hát bajban lennék, egyik sem jön be.

meroly
Szerencsére az enyémet elkerülte ez a sors, nem kopott el az a retesz :)

Fancy-boy
Miből lehet megtudni, hogy nem eredeti? Ha refurbished azt általában megjelölik...

www.vakbelmutet.hu

(#48326) Fancy-boy válasza Cheesy (#48325) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Legalább rendes képet felrakott volna az eladó. Akkor látni lehetne, hogy gyári-e a ház, vagy kínai felújított tákolmány.
Már csak az ára miatt is gondolnám, hogy valami nem kerek, de végül-is tehetsz egy próbát. Maximum visszaküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#48327) St3ven válasza meroly (#48316) üzenetére


St3ven
addikt

A 112 szokható. :K

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48328) meroly válasza Cheesy (#48325) üzenetére


meroly
veterán

Én a mostani telefonommal is így vagyok, ezért is nem cserélem le, meg azért sem mert nincs utód.

St3ven: na és mi újság vele? Töltő beporosodott már? :P

Impossible is nothing

(#48329) sphe


sphe
senior tag

Egy olyan telefont szeretnék anyukám részére, ami kedvező árú és jó akku idővel rendelkezik. Plusz pont, ha gyorsan lehet feltölteni és nagyobbak a számok a kijelzőt és a gombokat illetőleg, de nem kell nagymama telefon. Anyagilag 2-3 ezer.

(#48330) peterszky


peterszky
őstag

Ütés, cseppálló, hosszú üzemidővel rendelkező "butamobil" van most a piacon?

What else you gonna do on a Saturday?

(#48331) St3ven válasza meroly (#48328) üzenetére


St3ven
addikt

Három csíkon volt, amikor megkaptam, a nyolcadik napon kellett először töltenem. :DD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48332) Cheesy válasza St3ven (#48331) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez a Nokia 112?
Mekkora névjegytárad van? Milyen gördülékenyen tudod használni? Több száz névjegy között ha szűrsz, akkor mennyire lassú?

www.vakbelmutet.hu

(#48333) Fancy-boy válasza peterszky (#48330) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg ez: [link]

Vagy ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48334) Fancy-boy válasza sphe (#48329) üzenetére


Fancy-boy
addikt

2-3ezerFt? Szerintem az elég karcsú. Nem tudnál egy kicsit hozzátenni?
10 alatt lehet venni ilyeneket, de szerintem fel-kéne tornászni 5-6ezerFt-ra.
[link]

Nem tudom a többieknek mi a véleménye. :F

[ Szerkesztve ]

(#48335) meroly válasza sphe (#48329) üzenetére


meroly
veterán

Ennyiért még használt telefont sem kapsz.
Amit kollega ajánlott az csak árban felel meg a feltételeknek, de egyébként ipari hulladék.

E1200 vélemény: [link]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48336) peterszky válasza Fancy-boy (#48333) üzenetére


peterszky
őstag

Köszi szépen! Az Evolveo alapján találtam olyat, ami érdekes lehet.

What else you gonna do on a Saturday?

(#48337) Cheesy válasza Fancy-boy (#48333) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez az Evolveo Stronphone Wifi instant get ... lenne, ha normális oprendszere lenne. :/

www.vakbelmutet.hu

(#48338) Fancy-boy válasza meroly (#48335) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én nem ajánlottam neki az E1200-at.
Csak belinkeltem a hagyományos telefonok listáját. :) Ott vannak a legolcsóbbtól a legdrágábbig.

peterszky: Szívesen.

Cheesy: A Nokia is kiadhatna hasonlót. Lenne rá igény. :)

[ Szerkesztve ]

(#48339) Cheesy válasza Fancy-boy (#48338) üzenetére


Cheesy
őstag

Rájöttem, hogy nekem is 2 SIMes teló kellene.
"Candy bar" stílusú, dual active, jól látható kijelzővel, gyors rendszerrel, jó nyomógombokkal.
Az Evolveo-ban tetszett a wifi hotspot, nagyon jó feature! Bluetooth is kell bele a kihangosítóhoz.
Ilyen van-e? :U

www.vakbelmutet.hu

(#48340) KTU válasza Cheesy (#48339) üzenetére


KTU
addikt

[link] :)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#48341) meroly válasza KTU (#48340) üzenetére


meroly
veterán

:B

Impossible is nothing

(#48342) KTU válasza meroly (#48341) üzenetére


KTU
addikt

Rosszat linkeltem :U
vagy miért :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#48343) meroly válasza KTU (#48342) üzenetére


meroly
veterán

A szerénységem miatt ;]

Impossible is nothing

(#48344) Fancy-boy válasza Cheesy (#48339) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg próbáld ki az Evolveot élőben, hátha megtetszik. :))
Wifis/Candybar rajta kívül nem nagyon van, jelenleg...

[ Szerkesztve ]

(#48345) St3ven válasza Cheesy (#48332) üzenetére


St3ven
addikt

Igen. :K

A gördülékenységet a közepes jelzővel tudnám a legjobban jellemezni, azaz nem éppen villámgyors, de nem is idegesítően lassú a rendszer.

Az eltárolható névjegyek száma az egy kontakthoz kapcsolt adatok mennyiségétől függ (nekem olyan 300 névjegy jellemzően egy darab számmal a rendelkezésre álló tároló 30%-át foglalja el), a névjegyzékben a szűrés időszükséglete kb. 1 mp (az első 2-3 karakter gyors beírásával együtt).

A telefonkönyv gyorsaságának a titka általánosságban egyébként az, hogy ne legyen névjegy a SIM kártyán, és a beállításokban tárolóként csak a telefon legyen kiválasztva.

A kijelző viszont finoman szólva is nem szép, bár nem is azért vettem, hogy azt nézegessem. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48346) sphe válasza meroly (#48335) üzenetére


sphe
senior tag

Kösz Fancy-boy és neked is!

Az a vélemény kicsit elfogult szerintem. Az itteni vélemények szerint egész jó. http://mobilarena.hu/tema/re_samsung_e1200_pusha_fekvotamasz/friss.html

Viszont megfogadtam a tanácsokat.

(#48347) Cheesy


Cheesy
őstag

KTU (&meroly)

Köszi a linket, titkon már rákerestem a "dual" szóra itt a topicban, így ráleltem már erre a hosszászólásra :R
Az LG nem rossz, kíváncsi vagyok milyen lehet kezelni.

A két telefonból (céges + magán) van már elegem. A cégesen kizárólag beszélek. Sokat. A saját BB9900-t alig használom, retyón olvasgatni pl., vagy ha nem vagyok gépközelbe, igenis jól jön a mobilnet.
Ha nem tartanám -munkára- használhatatlannak a tapi-nyali telefonokat, akkor nem lenne kérdés, hogy mit kéne választani, mert ezek tudják egyben azt amit kell. De arra már vigyázni kellene, hajlamos az ember a fülével-arcával véletlen letenni a hívást. Pedig lehet rákényszerülök egy ilyen taccsfónra :/ Legfeljebb veszek valami strapabíró szilikontokot rá? :F

www.vakbelmutet.hu

(#48349) meroly válasza #00784640 (#48348) üzenetére


meroly
veterán

Nokiának nincs dual active telefonja, legalábbis gombos biztosan nem.

Azért nem csak az a különbség: [link]
- memória
- 3G
- bt
- kamera
- java
- akku
- lámpa

S30+ van rajta, azért szerencsére nem sima S30. Elsőre totál olyan mint az S40, csak mikor testre akarod szabni koppansz, hogy a navigyűrű és a funkciógombok fixek, a menü sorrendje fix. Téma nincs. Hirtelen ennyi jut eszembe. 225-ös topikban próbáltuk összegyűjteni.

(#48347) Cheesy:

Biztos ragaszkodsz a dual active-hoz? A dual standby is beállítható hívásátirányítással úgy, hogy lásd keresnek és a hívó se higgye hogy nem vagy elérhető.
Pl: ha az A kártyát a B-re irányítod és bekapcsolod a hívásvárakoztatást a B-n, akkor ha a B-n beszélsz és közben az A-n hívnak akkor az átirányítás miatt nem fogja azt jelezni hogy ki vagy kapcsolva (alapból azt jelezné) és mivel a B-n van hívásvárakozás ezért még látni is fogod online hogy ki hív, nem csak utólag értesítő sms-ből. A hívó meg annyit értesül róla, hogy várakozóba került.

(#48345) St3ven: tanúsítom. Ha a telefonban vannak a névjegyek akkor az indulás és az utólagos keresés is fényévekkel gyorsabb, és nem csak a 112-n van így.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48350) St3ven


St3ven
addikt

A 112-m már negyedik napja négy csíkon van. :DD

Amúgy egész családias lett itt a légkör a topik címének átnevezése óta. :C :))

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.