Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) meroly válasza Fancy-boy (#48449) üzenetére


meroly
veterán

Az a baj, hogy az evolveo sem a gsmarena sem a phonearena adatbázisában nincs benne, így ha nem kimondottan strapa készüléket keresek akkor sosem jut eszembe :(((
Te már ügyesebb vagy nálam :O

Impossible is nothing

(#48452) Fancy-boy válasza meroly (#48451) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Most mégis te voltál az ügyesebb. :)
Megnéztem és elvileg az Evoleveo sem tud videotelefont. :O
Legalábbis a táblázat szerint: [link]

De ez azért elég gáz. Akkor minek az előlapi kamera? :))

[ Szerkesztve ]

(#48454) TCSZ válasza #40993792 (#48453) üzenetére


TCSZ
senior tag

Itt a Mobilarenán volt tesztje a készüléknek, aminek nagyon örültem. De az előlapi kameráról csak futólag volt szó. Ha tudna video hívást azt megírtátok volna nem? Nem tudnád megkérdezni a tesztelőjétől? Valószínűleg Neked hamarabb válaszolna mint nekem. Köszönöm :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#48455) meroly


meroly
veterán

Egy korszak lezárult: A Lumia váltja a Nokia nevet :O

(#48454) TCSZ: több mint egy éve tesztelte Rusi, biztosan nem emlékszik rá. Érdemes a topikban kérdezősködni. Bocs látom írtál augusztusban, de nem érkezett válasz.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48457) Tim82 válasza #40993792 (#48456) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az 520-at kifelejtetted. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48458) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Azt nem tudom én mit veszek N95 8GB után... Most új akku új SIM kombóval 3-4 napig megy. Remek. Rendszert is összeraktam. De droid nem kell, érintő még butatelefon rendszerrel sem kell mint kiderült (ilyedt állapotban nem tudtam használni többször is, meg mellényomtam, túl sok koncentrációt igényel), meg aztán a legtöbb okosteló instabil is...
Butábbat meg nem szeretnék.

Bár az is igaz hogy ez elvileg már okosteló téma, de ugye sokaknak más a vallása, plusz itt borítókép az N95 8GB, ezen topicban.

Borítókép:
Sztem K810, N73, N95 8GB, W850, na ezt nemtom de a tesztre emlékszek..

[ Szerkesztve ]

(#48460) .Szaki. válasza #40993792 (#48456) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én is 5110-el kezdtem, igaz nem '98-ban, hanem 2000-ben. :) Előtte csak utazásokra kaptam egy Siemens A40-et, de az nem volt az enyém, de jó kis telefon volt az is! Mondjuk soha nem voltam nagy Nokiás, az 5110 után visszatértem a Siemenshez, azt pedig 3 SonyEricsson követte, én utóbbi márkát szerettem a legjobban. Ezt csak azért írom le, mert az én szememben akkor zárult le egy korszak, amikor a Sony átállt az érintőkijelzőre. Összesen 3 Nokiám volt eddig a mostanival együtt. Az 5110, aztán vészhelyzettelefonként, amikor bekrepált a Samsung 723-am vettem gyorsan egy X2-01-et, ami állítom, hogy megbízhatóság és telefonálás terén etalon volt, 3 évig használtam is teljes megelégedettséggel és most egy Lumia 625 társaságát élvezem. Ennek már voltak bőven nyűgjei, de amikor megérezte, hogy nyomom a gombot egy új Huawei Ascend P7-re, azóta tökéletesen működik! Komolyan mintha lelke volna a telefonnak, azóta komolyan semmi baja. :DDD Szóval a WP-k egyáltalán nem rosszak, (bár most egy két idegesítő apróságot sikerült csinálniuk, mint pl a kameragomb elhagyása és a 3 navigomb kijelzőre tétele), de nekem hiányozni fog nagyon a kijelző felett a Nokia jelzés. :(

(#48461) TCSZ válasza meroly (#48455) üzenetére


TCSZ
senior tag

Hát ez az. Szóval adott egy előlapi VGA kamera ami csak szelfizésre jó. Van benne logika. :)

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#48462) mike1334


mike1334
veterán

Melyiket választanátok, ha az elsődleges szempont a hosszú készenléti idő, erős és stabil 3G és wifi, jó hangminőség mindkét oldalon? A Nokia E71et meg az e52-őt néztem ki eddig, de bármilyen más (nokia) telefon is szóba jöhet, ha van jobb ezeknél. Köszi.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#48463) Fancy-boy válasza meroly (#48455) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sajnos ez lett. :(
Mondjuk ez adhat egy kis reményt:

"A két vállalat korábbi megállapodása szerint a hagyományos mobiltelefonokon a Microsoft tíz évig használhatja a Nokia márkajelzést, de csak akkor, ha azokon a Nokia Tune lesz az alapértelmezett csengőhang."

[ Szerkesztve ]

(#48464) meroly válasza #40993792 (#48456) üzenetére


meroly
veterán

Én kb 2003-ban vettem az első nokiám egy 8210 személyében, azóta csak az öt betűs márkából választottam. Így most fogalmam sincs mi lesz, ha még a microsoft sem fog kiadni hagyományos készüléket.

Impossible is nothing

(#48465) Fancy-boy válasza meroly (#48464) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én nem Nokiával kezdtem a mobiltelefonos történetem, de csak azért mert kaptam ajándékba egy Siemenst. :)
Az első Nokia egy 2110i volt. :))
Apám odaadta az övét, amikor Ő már 6110-et használt.
Aztán használtam a 6110-et is. ;] 3650-el kezdtem a Symbiant...
Később volt egy kakukktojás, Siemens SX1, de ellopták. :((
A mai napig Nokiát használok...

Bár a Nokiát favorizáltam, de azért rossz volt nézni, ahogy a többi gyártó eltűnik vagy beolvad.
Például a Siemens.
Akkor azt gondoltam, ez a Nokiával nem fog megtörténni. Sajnos nem így lett. :(
Szerintem nagy hiba volt Stephen Elop-ot kinevezni vezérigazgatónak.

[ Szerkesztve ]

(#48467) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekünk valamit?

Az összefoglaló alapján.

~30.000 HUF
Új
Független vagy T-s.
Hosszútávra tervezem
Telefonálás,sms,e-mail.
A kialakítás mindegy csak annyi, hogy nyomógombos legyen.

:R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#48468) TCSZ válasza marilllyo (#48467) üzenetére


TCSZ
senior tag

Samsung S5610, Nokia 515, Evolveo Strongphone Wifi. Hirtelen ezek.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#48469) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok édesanyámnak hagyományos mobiltefont szeretnék vásárolni

max 4000 ft lenne rá. samsung kizárva!

Milyet ajánlanátok ?

Ja és vodafonos vagy független kéne,

[ Szerkesztve ]

(#48470) .Szaki. válasza jenei1994 (#48469) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Ennyi pénzért bizony kompromisszumot kell hozni, mert függetlenül nemigen fogsz találni mobiltelefont. Szóval szerintem játsszon a Samsung is. Az Árgépen összesen 22 oldalnyi telefonból az általad említett kategóriába 2, azaz kettő darab telefon fér bele. Ez a Samsung E1200 és a Samsung E1050.

A 1200 a MM-ban is kapható 3.489 Ft-ért. Az első Nokia itt a 108DS 7.900 Ft-ért, ami pedig igazán értékelhető lenne az a 220DS, de az már 11.800 Ft.

Az edigitalnál sem jobb a helyzet.

Jó lenne tudni, hogy a Vodafone-nál milyen előfizetése van éds.anyádnak, mert ha jó tarifában van, akkor könnyen elhozhat egy Nokiát, 4000 Forinton belül.

[ Szerkesztve ]

(#48471) jenei1994 válasza .Szaki. (#48470) üzenetére


jenei1994
addikt

Igen. :F

Így ezt vettem meg. [link]

Ez a samsung jó áron van. Remélem kedden ki is hozzák mert kéne minél hamarabb a telefon.

Igazából csak telefonálásra lenne, semmi másra. :) Így tökéletes lesz ezis. :K

[ Szerkesztve ]

(#48472) .Szaki. válasza jenei1994 (#48471) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyébként teljesen jó választás, Nagypapámnak vettem anno egy ehhez hasonló árú Samsungot és a mai napig megy a telefon. :) Használja egészséggel!

(#48473) jenei1994 válasza .Szaki. (#48472) üzenetére


jenei1994
addikt

Köszi a segítséget! :K :)

(#48474) jenei1994 válasza .Szaki. (#48472) üzenetére


jenei1994
addikt

Aludtam rá egyet és megpótoltam még pár ftal .

Így ezt vettem meg [link]

Remélem nem lesz rossz választás.

Samsungot visszamondtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48475) Fancy-boy válasza jenei1994 (#48474) üzenetére


Fancy-boy
addikt

És mi döntött az Alcatel mellett? :))

(#48476) jenei1994 válasza Fancy-boy (#48475) üzenetére


jenei1994
addikt

Jobban tetszik édesanyámnak ,meg valamivel jobb is. :D

Ennyi hátránya van
Lítium akkumulátor: 500mAh
Beszélgetési idő: 3 óra :F

[ Szerkesztve ]

(#48477) VIPowER válasza jenei1994 (#48476) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az nem vészes, de ez igen : [link].

[ Szerkesztve ]

(#48478) jenei1994 válasza VIPowER (#48477) üzenetére


jenei1994
addikt

1. Hol van a videofelvétel? Én eddig nem találtam.
2. A zenelejátszó is fura, hogy két csatornás monóban szól, míg az fm rádió sztereó, amiből sajna tényleg hiányzik az rds.
3. Pendriveként borzalmasan lassú, 300 kb/s az írási sebesség egy olyan memória kártyára, ami 5,6 megát tud kipréselni magából.

Ezek minket nem nagyon érintenek. :D Telefonálásra lesz használva ,meg saját mp3 zene beállítás csengő hangnak ennyi.

Csak már jó lenne ha átadnák a mai nap a futárnak. :((( Nagyon lassú ez a olcsotelefonok.hu.

[ Szerkesztve ]

(#48479) .Szaki. válasza jenei1994 (#48474) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem semmilyen Alcatellel nincs tapasztalatom, anno fogtam a kezemben egy OT-311-et, mert haveromnak az volt és ezzel le is zárult a márkával töltött kapcsolatom. Nem azért, mert rossz lenne, csak nekem eddig nem tudtak megfelelő alternatívát adni. Remélem jó lesz a készülék. :)

(#48480) Sz_David


Sz_David
tag

Sziasztok!

Egy olyan telefont keresek (szomszéd idősebb néninek), amivel lehet gépről sms-t küldeni. Jelenleg egy nokia c2-01 teljesíti ezt a szolgálatot a nokia pc suit szoftverrel. Vagyis csak teljesített, mert cserére szorul. Lehetőleg minél olcsóbban, és lehetőleg t-mobile, vagy független kellene. Javaslat?

Előre is köszönöm :)

(#48481) St3ven válasza Sz_David (#48480) üzenetére


St3ven
addikt

Gondolom nincs internetje. Mert a T honlapjáról is lehet SMS-t küldeni bejelentkezés után, nem kell ahhoz összekötni a telefont a géppel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48482) quailstorm válasza .Szaki. (#48479) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De az még az Alcatel volt amiről te beszélsz, most meg csak egy kínai cég használja EU-ban a nevet a könnyebb értékesítés reményében. MTK-s cuccok ezek átcímkézve többnyire. (ettől még persze vannak korrekt modellek de nem egy 2-4 éves Nokia szint)

(#48480) Sz_David: S30+-os új gagyi Nokiák kizárva, Nokia 206 kizárva. Az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#48483) VIPowER válasza jenei1994 (#48478) üzenetére


VIPowER
senior tag

Konkrétan erre a részre utaltam : " szerk.: egy másik érdekessége, hogy hívás közben a hátsó hangszóró szól. :DDD Amúgy a hívás hangminősége pont megfelelő. "
Vagy ez a rész nem arról szól hogy a beszélgetés a hátsó hangszórón keresztül is hallatszik?

(#48484) Fancy-boy válasza quailstorm (#48482) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nekem a 301 is megy a PC Suite-al, pedig elvileg nem kompatibilis.
Szerintem a 206 is menne...

(#48485) jenei1994 válasza VIPowER (#48483) üzenetére


jenei1994
addikt

Na erre kíváncsi leszek. :K

(#48486) .Szaki. válasza quailstorm (#48482) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi az infót, nem tudtam róla. :)

Fancy-boy

A 206-nak még microUSB csatlakozója sincs, nem tudod összekötni PC-vel, csak a régi standard Nokia tűcsatlakozó van rajta. Akkor inkább tényleg 301.

[ Szerkesztve ]

(#48487) quailstorm válasza Fancy-boy (#48484) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De a 301-en az S40v6-tal rokon Asha API-val megspékelt fasza rendszer van, az még Nokia. Az ilyen 112 meg egyebekről beszéltem.
206-on meg mint hallottad USB nincs. Bluetooth meg szerintem a gépben nem lenne, ahova kell. Mert amúgy az is jó rendszert kapott, francé' hagyták ki az USB-t :W (ilyen van faternak, cégesben)
Bár mondta hogy a 6303i-hez képest egy fos. Pedig a legolcsóbb utángyártott kijelző van abban is, mert eleve azért van, mert másnak nem kellett szilánkosra verve (házon amúgy nincs nyom). De még az is van olyan mint a 206-ban a gyári :U

[ Szerkesztve ]

(#48488) Fancy-boy válasza quailstorm (#48487) üzenetére


Fancy-boy
addikt

.Szaki. Bluetooth. ;]

quailstorm

Én csak a 206-ról beszéltem. a többi tudom, hogy más rendszer.
A 301 is Bluetooth-al megy nálam...
Nem tudjuk van-e ott, ez igaz. Azt meg elfelejtettem, hogy 206-ban nincs USB:

[ Szerkesztve ]

(#48489) Storms


Storms
őstag

üdv

Tudnátok mondani pár klasszikus mobilt olyan 15e-ig, használtan, már nagyon meguntam az érintőseket, most a Huawei Y300-am cserélném el. De nem nagyon van jelentkező a cserére :)

Ami legyen:
- min. 5mpix kamera
- Wifi
-GPS
-"nagyobb" kijelző

Sony E. C905-öm volt régen nagyon szerettem, ilyesmire gondoltam, de mást nem nagyon ismerek. Ebben kellene segítség. :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#48490) HuMarc válasza Storms (#48489) üzenetére


HuMarc
addikt

Nokia E52, E55, E72 esetleg? Mondjuk ezek közül csak az E72-nek 5mpx-es a kamerája, és az QWERTY-s. Vagy esetleg Sony Ericsson Elm? Ennek meg a kijelzője nem túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#48491) meroly válasza Storms (#48489) üzenetére


meroly
veterán

Blackberry-k vannak még, de azon qwerty-sek: [link]

(#48490) HuMarc: E52/E55-ben 3,2-es kamera van csak és amúgy se túl jók összeszerelésben.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48492) Fancy-boy válasza Storms (#48489) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha már slide volt, és hasonlót szeretnél, akkor szerintem a Nokia N86 különösen ajánlott: [link]

Esetleg még:

Nokia N79
Nokia N95 8GB
Nokia N85
Nokia 6260 Slide: [link]
SonyEricsson ELM ( amit már ajánlottak )

[ Szerkesztve ]

(#48493) meroly válasza Fancy-boy (#48492) üzenetére


meroly
veterán

Nagyon durva, hogy az Elm nekem régóta tetszik külsőre és tudásra is :B

Impossible is nothing

(#48494) Fancy-boy válasza meroly (#48493) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem vagy egyedül. ;] Még újat is találtam belőle pár hónapja, de végül nem vettem meg, pedig szinte ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#48495) Storms válasza Fancy-boy (#48492) üzenetére


Storms
őstag

Köszi, de hol lehet találni még ezeket a telefonokat? Itt az próban pl. szinte egy sincs :U

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#48496) meroly válasza Fancy-boy (#48494) üzenetére


meroly
veterán

Három igen kényes dolog van, ami miatt nem kellene:
- töltő csatlakozó elég vacak
- szoftver fagyogat
- fényképező érzékeny a fényre

De sok-sok más meg mellette: gps, wifi, 3G, gombos, erős akku, stb, stb.

Impossible is nothing

(#48497) jenei1994


jenei1994
addikt

Tegnap megérkezett a Alcatel OT-316 telefon.

csengő hangot egyet találtam rajta alapból. :U

Rádugtam a gépre de olyan problémába ütköztem,hogy a gépem nem ismeri fel a telefont. :Y :U

Esetleg a telefon beállításokban kéne állítanom valamit,hogy a gépem felismerje ?

(#48498) Fancy-boy válasza Storms (#48495) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Külföldi aukciós oldalak tele vannak ilyen típusokkal.
Itthon nincs olyan nagy választék, ez igaz. Ki kell várni, ha itthonról szeretnéd...
Pl. itt egy 6260 slide itthon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48499) .Szaki. válasza jenei1994 (#48497) üzenetére


.Szaki.
addikt

Komolyabb telefonoknál a Beállításokban be lehet állítani, hogy a telefont háttértárként kezelje a sz.gép. Vagy pedig kell neki egy CD. Nem tudom, nem ismerem, de általában ilyen problémák szoktak lenni.

(#48500) Dhampir válasza Fancy-boy (#48498) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik oldalon láttad az Elmet? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.