Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) sitotomi válasza Fancy-boy (#48748) üzenetére


sitotomi
tag

Szia!

A Nokia 225 miért nem ajánlott?

"Újat, garisat, függetlent (vagy voda függőt) kb. 20E Ft-ig.
Elsődleges szempont az egyszerű használat, tartósság, megbízhatóság, telefonálásra kell, max. sms de az is ritkán."

Nekem ilyen a céges telóm, de szerintem a nem okos kategóriában ezeket az említett kritériumokat teljesíti.

Nagy kijelző, hangos csörgés, elfogadható beszédhang, az aksi meg simán bírja intenzív telefonálás mellett 5 napig, ha nem nyúlsz hozzá másfél hétig is.

Nem kötekedésként, csak tényleg érdekel, hogy miért tartozik a nem ajánlottak közé?

(#48752) kutga válasza sitotomi (#48751) üzenetére


kutga
nagyúr

Mert azon nem a jó öreg S40 dolgozik, hanem az S30+, ami sok tekintetben visszalépés.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#48753) sitotomi válasza kutga (#48752) üzenetére


sitotomi
tag

Olvasmányos volt! Kösz az infót! :R

(#48754) quailstorm


quailstorm
nagyúr

S5611 üzemideje azért impresszív, egy hét meg van újkorában annak is, de papíron és valóságban is többet eszik a procija kicsit
A nagyobb gáz az újonnan 2-3 napot ketyegő sima teló, Nokia csinált ilyet nem keveset...

(#48755) kutga válasza quailstorm (#48754) üzenetére


kutga
nagyúr

Most akkor jó az 5611 vagy sem? :P

Let the Zone take me if I am.

(#48756) Fancy-boy válasza kutga (#48755) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Állítólag vannak hibás darabok.

(#48757) kutga válasza Fancy-boy (#48756) üzenetére


kutga
nagyúr

Kár hogy se az 5610 se 5611-ből nem készült dual verzió.

Let the Zone take me if I am.

(#48758) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Ezért a Samsungért adnátok pénzt? Mit gondoltok róla? Barátnőnek lesz egy leharcolt Nokia után...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48759) Eastman


Eastman
őstag

Nem találtam Mobilarénás tesztet. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48760) Fancy-boy válasza Eastman (#48758) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem ez lesz az: [link]

Nem túl bizalomgerjesztő. :DD

De lehetséges, hogy az Okostelefon topicban többet tudnak róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48761) Eastman válasza Fancy-boy (#48760) üzenetére


Eastman
őstag

OK, köszi! :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48762) Eastman válasza Fancy-boy (#48760) üzenetére


Eastman
őstag

...és, ha úgy tekintünk rá mint butafonra? 18-20k egy használható dual simes. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48763) quailstorm válasza kutga (#48755) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem jobb mint az elődje, és ezt utálom. De nem jön ki annyira, mint az S5830-S5830i esetben.
Ha nem hibás a készülék, akkor jónak lehet nevezni. De ahogy beharangoztam, azonnal jöttek a panaszok az S5610 topicba hogy szar...
Persze azóta már van olyan is akinek működik.

(#48758) Eastman:
az egy hányás (amúgy butafon, nem droidos, a felület megtévesztés csak, nem tud többet mint egy Corby vagy Champ)
1-2 ezret ér minden tartozékkal használható állapotban
idegelésre kiválóan alkalmas, valamint rendkívül jól tud akadni

tudása nagyjából itt ki is merül

Acer Liquid Z200 és Lenovo A319 lehet, hogy drága neked, de újonnan megkapod, és azok korszerűnek mondható alapfunkciónál többre használható okostelók. Vagy keresel használtat.

[ Szerkesztve ]

(#48764) Sobriety


Sobriety
tag

Érdemes figyelembe venni, hogy free Wi-Fi hotspot esetén, saját netelőfizetés esetén azért csak ott van a Viber, ingyenesen, ez nyilván lakhely- és felhasználás-, illetve partnerfüggő is, de adott esetben olcsóbb a viberes-netes megoldás még egy kedvező flottatagságnál is. Ha meg se flotta, se Viber, akkor elég keveset kell telefonálni ahhoz, hogy érdemes legyen butatelefon mellett dönteni - véleményem szerint. Javítsatok ki, ha nem.

A kérdésfelvetésem röviden annyi volna, hogy miért választ ma valaki butatelefont, nosztalgiából? A "nem tudom megtanulni, hogy kell felvenni egy hívást, mert nagymama vagyok" nekem inkább tűnik lustaságnak, s főleg görcsös ragaszkodásnak a dicső múlthoz, mint mentális korlátnak (habár ez is vehető annak), mondom ezt úgy, hogy nekem is van vonzódásom a régebbi, buta világhoz, de be is látom a fejlődéssel járó esetleges olcsóbbságokat, lehetőségeket. Van még valami észérv?

(#48765) quailstorm válasza Sobriety (#48764) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt a lustaságot magyarázd meg a nagymamámnak. Amin ő már életében keresztülment, annak a tizedét se fogod elszenvedni, iskolázott vagy, szóval nem panaszkodhatsz, nem értheted.
A másik fele, meg pl haverom vagy én. Tökünk kivan az "okos" szarokkal. Mindig akkor omlik, fagy, laggol mikor kéne, merül mint a Titanic, stb.
Ezért őneki ott a Nokia 100, nekem meg most okosteló, az N95 8GB a droid mellé.

Aztán meg egyes QVGA SonyEricssonok, Nokiák, meg akár Samsungok, LG-k is nagyon jó modellek 5-8 évről, és ha valakinek nem kell több, akkor nem cserél. Új butatelót viszont jelenleg sok értelme nincs venni, csak pályamunkás telónak, bulitelefonnak, tablet mellé veszik még egyesek, meg ha nincs pénz/igény de azért új legyen.

(#48766) kutga válasza Sobriety (#48764) üzenetére


kutga
nagyúr

Én meg azt nem értem miért kell mindenkinek okostelefon. Sajnos úgy tűnik ez is egy jól gerjesztett folyamat, hisz még a csapból is az folyik hogy folyamatosan online légy, megossz, tartalmakat fogyassz, de ha jobban belegondolsz ennek semmi értelme.

Én addig nem veszek okostelefont amíg nem hajt valami hasznot, pl a munka miatt. Addig teljesen felesleges nekem, de mindenki maga döntse el mit akar használni.

Let the Zone take me if I am.

(#48767) csakb válasza Sobriety (#48764) üzenetére


csakb
őstag

"ez nyilván lakhely- és felhasználás-, illetve partnerfüggő is"

Ezzel részben magadnak megválaszoltad a kérdésed, a többit meg (#48765) quailstorm kiválóan leírta, de asoundnak is jó érvei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#48768) Fancy-boy válasza Sobriety (#48764) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nézd, gondolom már felnőtt ember vagy, és használtad mind a két típust.
Ezek-után nem látod át a helyzetet?
Komolyan magyarázni kell az előnyeit? Meg milyen "buta" világról beszélsz?
Nem veszed észre, hogy ezzel sértegeted a candybar készülékek tulajdonosait?
1-2 éve volt egy statisztika, amiből kiderült, hogy a legtöbben még mindig candybar készüléket használnak.

Nem lehetséges, hogy az okostelefon felhasználók vannak megvezetve?
Ezt nyomják mindenhol, pedig szerintem sokan ki se használják azt a tudást, amit nyújtani tudnak.

Az a nagy helyzet, hogy a hagyományos modellek okosabbak bizonyos dolgokban.
Aki legtöbbet csak telefonálásra használ egy telefont, meg egy kis sms, stb... annak sokkal praktikusabb egy hagyományos modellt választania.
Az érintősök sok kompromisszummal járnak. Csak azoknak érheti meg, akik kihasználják a többi funkciót.
Sokan megveszik, aztán mennek a topicba, hogy jajj lefagy, erre milyen program kell, meg arra.
Például, hogy mutassa a hívás-időtartamot, kikapcsolva lehessen tölteni, stb...

[ Szerkesztve ]

(#48769) quailstorm válasza Fancy-boy (#48768) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ja, az egy marha nagy pofáraesés volt az okosteló korszak elején, Xperia X10 mini pro, HTC Wildfire S idejében, hogy ha valamire nem volt gyári app, akkor az a funkció nem létezett. Keresték a gyári fájlkezelőt, de le nem töltöttek, nem volt stopper, akkor nyavalygott, stb.
De a Pou, na az valahogy csak rákerült a telóra.

Legfontosabb szabály, hogy a célközönség, akikből a haszon van, nem látnak tovább az orruknál. Miattuk kell gyárilag telerakni szeméttel a telót :W
Ami később elég intenzív tárhely vagy garanciaproblémát von (ha megoldod és rootolsz, akkor van garivesztés)

Egyébiránt a sima teló piacát szándékosan lebutították, visszanyesték, ez is terelés, pedig 20k körül, alatt mindig rettenet volt a kínálat, bár idővel egyre javul.

Nekem meg már a W810-emen is 300 játék volt. Okosteló az a komoly böngésző, Skype (ami megszűnt Symbianra hogy rohadnának meg :((( ), WiFi, MS Office szerkesztés és megtekintés bárhol, tudással járó nagyobb kijelző, jobb kamera és 720p HD felvétel és lejátszás miatt kellett nekem leginkább.
Na meg a szótárak, geogebra, algeo és egyéb matekos cuccok.
X-calc meg BT walkie talkie már W810-en volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48770) laszlohu válasza kutga (#48766) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekünk 2 telónk van , egy
Alcatel one touch 2 mini S , okosteló, meg az
Asha 210 Dual Sim

Ha választani kéne egy okostelefon vs hagyományos,
itt szerintem azt kéne eldönteni, hogy ki,mire szeretné használni ,
pl. ha interneten böngészni, akkor az okostelefon felé hajlanék,

ha azt vesszük, hogy már 14000 Ft - ért is lehet kapni okostelót, akkor már az ár sem akadály,
pl. Nokia Asha 503 -at, ami már inkább az okostelefonok közé tartozik, mint a butatelefonok közé,

én pl. azért vettem butatelefont, mert nem szívja le az akksit a sok plusz szolgáltatás,
és jó esetben két hétig sem kell tölteni,
ezenkívül az internet böngészés is működik, bár felhasználói élmény szempontjából nyilván nem ugyanolyan gördülékenyen lehet netezni, mint egy okostelefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#48771) kutga válasza laszlohu (#48770) üzenetére


kutga
nagyúr

Az akksi talán a legkomolyabb érv. A telefonok tudása mellett az akku nem fejlődött szinte semmit, nekem egy olyan teló ami nem bírja ki a nap végéig, nem játszik.

Az okos funkciók nélkül pedig vígan elvagyok.

Let the Zone take me if I am.

(#48772) Sobriety


Sobriety
tag

Köszönöm a reakciókat, ha úgy tetszik ez egy mini felmérés, hogy kit mennyire szippantott be a Viber pl. kedvileg vagy lehetőségileg, magyarul, hogy hol tartunk a kommunikáció olcsósításában. Számomra ez az egyetlen döntő szempont a jelen modernitása mellett, mert amúgy én is az előző generiációs telókat nyúzom inkább, viszont az SMS fajlagosan marha drága ára sem járja, sem a percalapú hívásdíjak. Ugye, hogy ugye. Semmi más nem okoz bennem dilemmát.

Egy zöld piktogramhoz(!), melyhez képolvasás szükséges, tehát meg olvasni-tudás sem kell, s annak fejben való összetársításához, hogy az jelenti a családtagokkal való beszélgetést, ne kelljen már iskolázottság. Ahogy megfigyeltem, ez sokkal inkább pszichológiai vonatkozású jelenség (a berögződött, nosztalgikus ragaszkodáson túl). Amellett, hogy meg is értem, mert amihez a mai 20-asoknak sikk érteni, arra pont úgy tesz a 30-as, ahogy van, ez megjelenik a telóhasználatban is, mindenki ahhoz ragaszkodik, amihez fénykora kapcsolódik, ha úgy tetszik. Viszont van, hogy már nem épp optimális ragaszkodni..

Ha ésszel van telepítve és használva az adott hardver-szoftver együttes és minimális technikai szépérzék társult a vásárláshoz, no meg a fillérb@szás nemmegléte, akkor szerintem a cserbenhagyások száma minimális. Aki persze a fröccsöntöttet veszi, az az előző generiációból is azt vette, ott is voltak szép történetek, s már is másról beszélünk, nem a jelen technika korlátairól (amik amúgy kétségtelenül vannak).

Én is nehezen állok át a feleslegesnek ható újra, de a szirupos marketingalkalmazások mellett azok száma, amik tényleges könnyítést hozhatnak az életbe, mára szignifikánsan megnövekedett, mondom ezt úgy, hogy nem tartozom azok közé, akik fél vagy egész életüket a telójukon hordják, az igazat megvallva, pöppet szánalmasnak is tartom az olyat. Azért ~5 évenként ajánlott egy váltás, természetesen egyénfüggő a dolog.
Egyetértek, hogy a generált megosztási kényszer - ami amúgy az egyik legalapvetőbb emberi igényre alapoz - egy agyrém, mert ilyen feltupírozott formában már természetellenes a dolog. Ebbe bele sem gondolok jobban, mert csak befordulás volna a vége.

Nem tudom, átlátom-e a helyzetet. A "buta" kifejezést a butatelefon mentén bátorkodtam használni, senkit nem szándékoztam lebutázni ezzel. Na, ezt tisztáztuk.
Candybart ne azonosítsuk a butatelefonok világával, nekem pl. mindig kinyithatósom volt, mert rémálom a kijelző összekarcolódása, mindig résen kellett (volna) lenni. Manapság ennek reneszánsza van, gorillaüveg ide, gorillaüveg oda.
A telefonpiacot nem emelném ki a megvezetettségben, az emberek többsége alapvetően megvan. De mint írtam, ma már van nettó előnye is ennek a fejlettségnek. Az igaz, elenyésző hányad vásárol tényleges igényből, viszont neki is látnia kellett valahol éspedig olynaok kezében látta vagy olyanok által akik megvezetettek és/vagy keményvonalas technokraták, szóval adódhat tényleges, járulékos haszna a hype-nak is nagynéha.

Igen, az tényleg röhej, mikor alapfunkciókat kergetni kell egy okoskészülékeben, pl. hívásidőtartam. A lefagyásról meg már írtam. A PC hajnalán - mármint a tömeges elterjedése hajnalán - is voltak hosszúra nyúlt topikok, ott meg a PC-t szidták, amiben ha vajmi jogosság volt is, ugyanúgy, mint ma is: a bosszúságok túlnyomó része vastagon user error, tetszik, nem tetszik. Lusták tanulni, körültekinteni, de a rinya nagyon megy. Gép vagy ember a ludas? Az egó miatt örök dilemma marad az ilyen.

(#48773) quailstorm válasza Sobriety (#48772) üzenetére


quailstorm
nagyúr

majd 70 éves korodban gondolj erre vissza
van olyan tanárom aki képes fejlődni közel ennyi idősen, droid, galaxy tab, GPS, önálló warez vírus nélkül, stb
de könyörgök, ő már a 80-as években programozott és országszinten remek földrajztanár
nem a földet túrta 14 éves korától, meg nem cseléd volt vagy háztartásbeli, vagy házgyári alkalmazott 6 elemivel...

itt már a mindig TV set top box régi távirányító új távirányító hol állítom a hangerőt is hatalmas gond
vagy ha átállítják rádióra a boxot...

alapfunkcióra meg annyit, hogy egy Xperia X8 vagy egy Huawei Y200 is megcsinálható úgy, hogy stabil telefon, webböngésző, ebook olvasó legyen, csak mi többet várunk el, ott meg jönnek a komplikációk, így inkább van egy telefon telefon, ami ha csörög, nyomok egy gombot és aszondom haló, akkor a túloldalon is aszondják haló
nem pedig lefagy hívásfogadás közben mert elfogyott a ram...

(#48774) Sobriety válasza quailstorm (#48773) üzenetére


Sobriety
tag

Szerintem amit te RAM téma alatt említesz én ugyanarról írtam eszetlen túltelepítés címszó alatt. Ami a földtúrást és programozást, mint két végletet illeti, abban lehet valami, hiszen tanulni is meg kell tanulni, s ha adott korban adott idegpályák nem alakulnak, ki, hát.. Ettől függetlenül azért a lustaság - mint fogyasztói társadalom népbetegsége - kiszolgáltság, mely egyben kiszolgáltatottság is, jelen van erősen.

(#48775) Eastman válasza Sobriety (#48772) üzenetére


Eastman
őstag

Van akinél cél a telefon, van akinél eszköz.

Én spec. ződgomb+sms+duálnál nem várok többet egy készüléktől.

Azt látom a ph-n, (még a gitáros-topicban is!), hogy veszi a nép az újabbat, rutinból púposra baxja alkalmazásokkal, aztán sír, hogy a custom nem működik rendesen, akad, szaggat ergo kell a nagyobb, gyorsabb, újabb. PC, laptop, tablet, okosfon, stb. Ez rabság. Frissíts, cseréld, költs! Körbe-körbe. "Nem tudni akarom, hanem használni." Nálam csak eszköz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48776) Eastman válasza Sobriety (#48772) üzenetére


Eastman
őstag

...az sem kizárt, hogy viber ide vagy oda, mindent összevetve többet költöttél már elektronikai eszközök cseréjére, mint én telekommunikációra és adatforgalomra összesen. ...persze, ha nem kereskedő vagy. Mindig meg lehet ideologizálni, hogy miért kell a legújabb cucc. És persze azt is, hogy miért nem. ;)

Béke!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48777) joelke HU válasza b_kazar (#48744) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nekem van egy, mondjuk jó áron jutottam hozzá, kb. 3500-ért, annyit megért, de a 6990 sok érte. Elég gagyi a hangminősége. Éles, fülfájdító. Több headsettel is próbáltam de az nem működött, a hívó nem hallott engem. Egyetlen pozitívuma van, hogy van benne olyan opció, hogy magától bontsa a hívást. Blues karimon vannak ingyen percek és annak függvényében, hogy mennyi van beállítom és akkor nem sikerül túllépnem a keretem. A kijelző elég okádék. Szóval jobban jársz egy Nokiával, ettől semmi csodát ne várj. Lehet én is megszabadulok tőle.

A Nokia 220 meg 225 között vacillálok, külsőre utóbbi tetszik, de a s30+ rendszertől kicsit tartok, no nem mintha annyi mindenre akarnám használni telefonáláson kívül.

Motorola G51

(#48778) Dhampir válasza quailstorm (#48773) üzenetére


Dhampir
félisten

nem a földet túrta 14 éves korától, meg nem cseléd volt vagy háztartásbeli, vagy házgyári alkalmazott 6 elemivel...

Ismertem a szomszéd tanyáról egy srácot, annak mindig olyan mobiljai voltak, hogy csak lestem. Igaz, hogy vasutas volt. :D Az érdeklődés a fontos és a keretek, hogy be tudod-e szerezni ezeket az anyagi javakat.

Habár nem műszaki példa, mégis megemlítem: Sinka István a szegénysors okán, édesapja nyomdokain bukdácsolva, annak halála után, bojtárnak kellett szegődjön már tízéves korában, és csak báránykáért cserélt könyveket olvashatott nagy titokban, nehogy a gazda rajtakapjon, de sokára egyszer csak mégis - habár áldozatok sora árán - mégiscsak meghaladta a sorsát gáncsoló korlátokat.

[ Szerkesztve ]

(#48779) quailstorm válasza Dhampir (#48778) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem nem kéne az átlag nagymamámat hasonlítani a millióból egy emberhez, jó?
Ha akarja se tudja felfogni.
Láttál te már idősek által írt használati utasítást telefonhoz, géphez? Borzalmas olvasni. Egy adott műveletsorra épül logika nélkül, ha valamit félrenyomott, jó esetben kezdi elölről, ha vagy a készüléket rossznak minősíti.

(#48780) Dhampir válasza quailstorm (#48779) üzenetére


Dhampir
félisten

A használati utasításokat még én se nagyon értem olykor-olykor. Használat során szoktam rájönni a gyönge pontokra. :D

Szerencsés vagyok, mert olyan "magas fokú" képzettséggel nem rendelkező vidéki embereket ismertem, akik saját maguk konstruáltak ipari szabványoknak is megfelelő gépeket (amelyek egy háztáji gazdaságban szükségesek lehetnek; terménydaráló, húsdaráló, perzselő, az új divat szerinti fűnyírót stb.) és a mobiltelefon alapvető funkcióit is használati utasítás nélkül, nyolcvan éves korukra és még afölött is meg tudták tanulni.

Ismertem egy bácsit, aki szeretett volna bizonyítani az unokájának, hogy ő is kövesse példáját a tanulásban, és 90 éves korában tette le a német középfokú nyelvvizsgát (angolul már tudott). :)

[ Szerkesztve ]

(#48781) quailstorm válasza Dhampir (#48780) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel nagyapámnak sincs baja. De amit szoftver teker azzal már van.

Mostanában meg már használati utasítás sincs. Egy Nokia N95 8GB-hoz, egy LG GT540-hez bezzeg még volt.

[ Szerkesztve ]

(#48782) Dhampir válasza quailstorm (#48781) üzenetére


Dhampir
félisten

A használati utasítás mellett, az egykoron a telefonnal egybecsomagolt tartozékok külön értékesítése is jó üzlet. :K

(#48783) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Hagyományos telefon kellene faternak, semmi extra (monokróm kijelző is jó lenne), kamera sem lényeges csak annyi, hogy hívás minőség minél jobb legyen. Most valami samsung van neki a lidl-ből, kb 3e ft volt de annyit sem ér.

Független vagy telekomos kéne, ha telekom csak kártyás.

Ár? Minél olcsóbban ami jó erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48784) jeni válasza szabonagyur (#48783) üzenetére


jeni
félisten

Hello
A legutolsó Nokia névvel az 515 modellt ez a max listában vagy attól lefelé,illetve a Samsung telokat nézd az edigital es a spedshop boltokban (argep)
Az aprón van Nokia 515 fekete színben.

(#48785) szabonagyur válasza jeni (#48784) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó lenne pár típus név is a Samsung részről, vagy nem sok van belőle és mind jó? Esetleg valami 12e környékén ajánlható van?

Valami Samsung E1200 van de az ritka gagyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48786) kutga válasza szabonagyur (#48785) üzenetére


kutga
nagyúr

S5610.

Újonnan már nem biztos hogy kapható, aprón jókat lehet kifogni. Nokia 515 drágább, patent készülék, de a szoftver nem az igazi.

Én C3322-t nyúzok, az is korrekt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#48787) szabonagyur válasza kutga (#48786) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi megnézem ezeket, tényleg másra nem kell csak telefonálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48788) kutga válasza szabonagyur (#48787) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem fontos a két sim kártya kezelés, ezért választottam a C3322-t. Telefon, sms-re jó, van benne FB és gmail kliens is ha nagyon kell, akksi is korrekt a mai világban.

Az 5610 egykártyás, fémből van, szoftverbe, akkuidőben ugyanaz.

Ez megint szubjektív, de én jobban szeretem a C3322 szigetes gombjait.

Ha Nokiát akarsz, arra figyelj hogy S40 rendszerű legyen.

Let the Zone take me if I am.

(#48789) szabonagyur válasza kutga (#48788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazából nem tudom milyet akarok neki, a lényeg a telefonálás minősége jó legyen, a mostani Samsung esetében nem egyszer van, hogy felhívom, felveszi erre vagy én vagy ő nem hall engem.

Amúgy ez lehet SIM kártya hiba is? Még a Westel időből, 99-ből van a SIM :DD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48790) quailstorm válasza szabonagyur (#48789) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a hangot nem a SIM kódolja, meg a mikrofon sem abban van :U
ettől függetlenül igencsak javaslom a cserét, mert sok készenléti időt nyerhet vele

(#48791) szabonagyur válasza quailstorm (#48790) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak egy tipp volt, hogy hátha az is belezavarhat, készenléti idővel meg nem volt baj eddig sem.

A SIMnél csak arra gondoltam, hogy nekem volt telóm ami eldobta a hálózatot a SIM miatt és hátha ez is olyasmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48792) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

A navon mizu bt50-en gondolkoztam anyamnak. De mi tortenik ha az egyik SIM-en beszél es a masikon van egy bejövő hívás? Nem is kap rola ertesitest?

(#48793) kutga válasza raziel01 (#48792) üzenetére


kutga
nagyúr

Sms-t kap róla hívás után. Vodánál legalábbis.

Amíg az egyiken beszél, a másik ki van kapcsolva.

Let the Zone take me if I am.

(#48794) Đobostorta


Đobostorta
tag

Sziasztok.

Tudnátok olyan telefont ajánlani, ami:

- Vodafone keretében megvásárolható
- feltöltőkártyás csomag keretében beszerezhető
- kizárólag alap dolgok vannak benne (telefonálni, SMS-t küldeni lehet vele, semmi más nem szempont)
- a lehető legnagyobb méretű a kijelzője
- egyszerű menürendszer és kezelhetőség
- tartós akkumulátor.

A tanácsokat előre is köszönöm.

(#48795) kutga válasza Đobostorta (#48794) üzenetére


kutga
nagyúr

Nokia 208

Let the Zone take me if I am.

(#48796) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nokia 208 amúgy miért nem szokott előkerülni mikor ajánlunk?
OK, béna a burkolata meg a kamerája (bár a 206-nak is), de az is S40v6-os Asha platform.

(#48797) jeni válasza kutga (#48795) üzenetére


jeni
félisten

na ne :N de ennyiért akkor inkább a Nokia 515 az aprón!

Esetleg jobb fajta Samsung hagyományos telót. Ráadásul függetlenül megvehető olcsóbban az edigital boltban.

1MP mit lehet kezdeni vele 21000 Ft áron? :Y
Akkor inkább 20000 Ft-ért a Nokia 530

[ Szerkesztve ]

(#48798) kutga válasza jeni (#48797) üzenetére


kutga
nagyúr

Ennyit én sem adnék érte, de vodáéknál perpill más érdemes nincs nagyon. Az aprót nem írta, csak a vitamaxot.

MOD
quailstorm
Kollégáknak van, egyszerű mint a faék, viszont tök műanyag, nem valami meggyőző.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#48799) quailstorm válasza kutga (#48798) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak az a gáz hogy a 206 se olcsóbb, csak se 3G se USB.

(#48800) kutga válasza quailstorm (#48799) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre a felhasználásra én aprón néznék valami jó állapotú használt készüléket.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.