Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Motorola 7200

Egy vékony akkumulátorral, és egy szupervékony akkumulátorral.

:DD

Jó a készülék teszt is, tanulhatnak a Mobilarénás fiúk.

:C

(#49652) DS39 válasza HeyTchiki (#49651) üzenetére


DS39
nagyúr

hatalmas. mai szemmel kissé vicces is. :D
a 3-as metró meg milyen patent állapotban volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49653) hcl válasza HeyTchiki (#49651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van MicroTAC-em pl :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49654) piki24


piki24
csendes tag

Sziasztok
Véleményeteket szeretném kérni erröl a telorol.
ALCATEL OT-2012D

(#49655) DS39


DS39
nagyúr

a jelenleg kapható Nokiáknál (220 vagy 225) meg lehet tudni hogy mennyi bennük a belső tárhely?
A Nokia/MS oldalán kerestem, de nem találtam ilyen infót.
(a lényeg az lenne, hogy lehet-e sd kártya nélkül rátenni mondjuk egy mp3 csengőhangot, vagy néhány képet lőni)

(#49656) kutga válasza DS39 (#49655) üzenetére


kutga
nagyúr

Én sem találtam rá semmi információt. Valaki olyantól kellene megkérdezni a fórumon aki használja.

Let the Zone take me if I am.

(#49657) kutga válasza piki24 (#49654) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha jól emlékszem a 2007D-ről írtak beszámolót, gondolom a rendszer ugyanaz, csak ez kinyithatós.

Let the Zone take me if I am.

(#49658) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Édesapámnak szeretnék max. 10.000 Ft-ért telefont vásárolni. Vagy hagyományos, vagy QWERTY billentyűzetes telefont. Melyiket ajánlanátok ebben az árkategóriában? Igazából semmi extrára nem használná, de én maximalista vagyok, és szeretném ha minél több dolgot tudna a telefonja, pl. fényképezni legalább tudjon, de az sem baj, ha van benne wifi is, bár ebben az árkategóriában nem tudom mennyire van ilyen telefon.

Előre is köszi a válaszokat! :) :R

(#49659) kutga válasza tata93 (#49658) üzenetére


kutga
nagyúr

A fent említett Alcatel 2007, Nokia 220/225, és kb ennyi. Ezektől persze csodát ne várj. Wifis telóért már mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod.

Én egyre jobban fontolgatom hogy valami MS okostelefont vagy egy régebbi közép vagy felső kategóriás Nokiát veszek anyáméknak annyira nincs értelmes gombos alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#49660) tata93 válasza kutga (#49659) üzenetére


tata93
tag

Köszi. :)
Én Nokia Asha 210-et néztem neki, bár azt már nem igazán forgalmazzák, de használtan még elérhető pár helyen, csak apa mindenképpen szeretné látni élőben a telefont, anélkül nem hajlandó megvenni. Úgyhogy esetleg használt készülékeket is meghallgatok ha azok között van olyan, ami a 10k-s kategóriába tartozik.

(#49661) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok van esély arra, hogy ebben van magyar nyelv?
ezen
Vagy más alternativa ami tud magyarul, tudása mindegy lényeg, hogy ellenálló legyen és ne merüljön le 1-2 nap alatt, csak telefonálásra kellene. Néztem a Cat B25-öt de a 2" kevés picivel nagyobb kellene. De semmiképp sem érintő képernyős.
köszönöm a segítséget

(#49662) kutga válasza attila199207 (#49661) üzenetére


kutga
nagyúr

Samsung B550?

Let the Zone take me if I am.

(#49663) kutga válasza tata93 (#49660) üzenetére


kutga
nagyúr

Az nem rossz telefon, sok helyen látni még gsm boltban. Többet ér mint akármelyik S30 Nokia. Ha kifogsz használtan egy Samsung S5610-et ebben az árban, azt is megnézném a helyedben.

Let the Zone take me if I am.

(#49664) szjoci válasza St3ven (#49603) üzenetére


szjoci
őstag

Egy ismerősöm (korosabb emberke, tőlem szokott segítséget kérni ha valami gond van az újabb műszaki kütyükkel) vett majd' egy éve ilyen telót a juronikszben. Nemrég eltört a kijelző szalagkábele, gariban cserélték. Valamint amikor üzembe helyeztük, alapból meg volt makkanva az sw rajta, úgy kellett rávarázsolni egy szoftverfrissítést.
Amúgy nem rossz telefon, mondjuk a csengőhang beállítást pár sör + pálesz után már eléggé nehézkes volt megtalálni (a profilokban lehet beállítani...) :B

kereső: Alcatel OT2012D

[ Szerkesztve ]

(#49665) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Butafón kerestetik, amely ütésálló és "jó" kamerával rendelkezik. Az illető, aki megkért, hogy keressek neki ilyen telefont, bútorokat szeretne fotózni. Bútorok adásvételével foglalkozik, és külföldi útjain szeretne bútorokat fotózni, gondolom weboldalra feltöltés céljából. Én pontosan tudom, hogy nem Sony Z5 képekre vágyik, hanem nemVGA fotókra. Mondjuk 5 megapixeltől, és elfogadható élességtől már tök jó lenne. Jelenleg valami 20k körüli CAT telefont használ, amit állítása szerint heti minimum egyszer leejt, ergo muszáj lenne strapabírónak lennie. Árkeretet nem határozott meg, bár gondolom nem 60-70k körül keres. Azt szeretné csak a jómunkásember, ha elfogadható minőségű, számítógépre könnyen feltehető képeket készítene a telefon. Ezen és telefonáláson felül a világon semmi másra nem használná a készüléket. Van tippetek?
Köszönöm! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#49666) Dhampir válasza mrgergoke (#49665) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán a Samsung Xcover 550 teljesítené a feltételeket. Talán.

(#49667) Fancy-boy válasza Dhampir (#49666) üzenetére


Fancy-boy
addikt

De ha nem, akkor se nagyon van más. ;]

(#49668) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Nyomógombos telefont szeretnék, kérem a piacot, és készülékeket jól ismerő szakikat, segítsenek a választásban !

Néztem egy CAT B25 típust, de egyes negatív tulajdonságai eléggé lesújtóak .

Ezek után valami ilyesmi készülék kellene :

- Árkategória : max. 20-25 E HUF
- Használt vagy új : Lehetőleg Új
- Hol vennéd meg? Ahol újan, garanciával kapható .
- Hosszú távra, a legjobbat keresem
- Mire használnád ? Normál felhasználás, Telefonálás, SMS, esetleg telepíthető mp3 csengőhangok
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? nem fontos
- Milyen kialakítású telefont keresel? bar
- Normális terméktámogatás (ha van még ilyen), szervizellátás
- Könnyen kezelhető nyomógombok
- Elsősorban Nokia, de más is lehet .

Létezik még ilyen telefon a tapifonok világában ?

Üdv.

Astra

(#49669) Dhampir válasza AstraCDX (#49668) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha már strapát is nézegettél, talán az Evolveok között a StrongPhone X1 a keresett árkategóriában található, itt olvasható egy teszt. Hátránya lehet, hogy jó kis tégla kialakítású. :)

Viszont ha inkább átlagos felhasználás a cél, akkor majd valaki ajánl egy karcsúbb mobilt.

(#49670) Bicskás válasza Dhampir (#49669) üzenetére


Bicskás
tag

Szia, olyan strapatela nincs ami a telefonáláson kívül mást nem tud, nagyok a gombjai, hangosan csörög és elpusztíthatatlan ?
Apunak kellene, node nem húszezerért.

(#49671) mrgergoke válasza Dhampir (#49666) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm, szerintem megfelel majd neki! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#49672) Dhampir válasza Bicskás (#49670) üzenetére


Dhampir
félisten

Például ilyesmik:

Primo by Doro - multimédiás nagyifon

Evolveo idősebbeknek

Satöbbi.

(#49671) mrgergoke ^.^

[ Szerkesztve ]

(#49673) Bicskás válasza Dhampir (#49672) üzenetére


Bicskás
tag

Köszönöm szépen ! :R

(#49674) AstraCDX válasza AstraCDX (#49668) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Erre valaki tudna javaslatot ?

Lemondok a víz, és ütésállóságról .

Üdv.

Astra

(#49675) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Sziasztok. Anyukámnak szeretnék karácsonyra valami telefont, amit tavaly kapott kissé megfáradt :D Valami sima, hagyományos nyomógombos kéne, olyan 25-30ezer forintig (újonnan), ami képes fényképek készítésére viszonylag jó minőségben. Piros szín előnyben (nem vicc :D ), Továbbá az se lenne baj ha viszonylag masszív lenne, ugyanis jó eséllyel gigantikus női táska mélyén lesz hordva. Bár ez talán kivédhető lenne egy tokkal is.
Szóval tudtok ajánlani valamit?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49676) Dhampir válasza AstraCDX (#49674) üzenetére


Dhampir
félisten

Samsung S5611, amely egyszerű, van akinél bevált telefon, szerintem az S5610 valamivel jobb volt, de kevés pénzért az előbbi is bevállalható.

Kábé 1 hétig nem kell tölteni és 5 Mpx kamerája van.

Megbízható elektronikai szaküzletekben 17-18.000 Ft körül kapható.

Itt szerepel egy kis leírásban más klasszikus mobilokkal egyetemben.

[ Szerkesztve ]

(#49677) Fancy-boy válasza JoeCockBill (#49675) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nagyon nincsen választék.
Samsung S5611 esetleg.
Fekete, fehér, ezüst színekben van.



[ Szerkesztve ]

(#49678) Dhampir válasza JoeCockBill (#49675) üzenetére


Dhampir
félisten

Nyomogassatok meg egy kiállított Samsung S5611-et valamelyik nagy műszaki boltban.

(#49679) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

meg is győztetek, köszi :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49680) AstraCDX válasza Dhampir (#49676) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm !

Ez ha jól műxik, akár jó is lehet . :K

Nokiában létezik valami hasonló ?

Üdv.

Astra

(#49681) Dhampir válasza AstraCDX (#49680) üzenetére


Dhampir
félisten

"Nokia" 215? Habár ezt már a Microsoft gyártja. Elég egyszerű mobil. Érdemes elolvasni a legfrissebbtől kezdve visszafelé a cikk alatti fórum-hozzászólásokat.

(#49682) AstraCDX válasza Dhampir (#49681) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A Nokia 225 hol van a 215-höz képest ?

Kicsit nagyobb a kijelző 2,4" > 2,8", nagyobb akku kapacitás/készenléti/beszélgetési idő .

Ajánlható a Nokia 225 ?

Van valami hátránya, hogy ezt eddig nem ajánlottátok ?

Üdv.

Astra

(#49683) Fancy-boy válasza AstraCDX (#49682) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igazán egyik sem az ajánlott kategória.
Ezt szerintem olvasd el: [link]
Ha meg még több infót szeretnél, akkor a topic: [link]

Sajnos az igazi Nokiák már kifutottak.

[ Szerkesztve ]

(#49684) Fancy-boy válasza AstraCDX (#49682) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ami a Nokiától még kapható S40 rendszerrel, az a Nokia 111.
De egyrészt elég kicsi a kijelzője, másrészt a felbontása is. :)

(#49685) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hát ez nagyon szomorú valóság ! :(((

Nem létezik már normális nyomógombos telefon !

A samu csak annak jó, aki véletlenül kifog egyet, ami anomáliák nélkül hajlandó működni, és nem fagyogat, vagy kapcsolgat ki-be .

A nokia már nem nokia, egy vacak gagyi .

Szégyenletes ! :((( :Y

Nincs olyan nyomógombos telefon, ami megéri az árát, pedig nincsenek különleges elvárások, csak az alapvető telefonfunkciók mellett megbízható/üzembiztos működés .

Üdv.

Astra

(#49686) Viktor0610 válasza AstraCDX (#49685) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is az a legszomorúbb a nemrég vásárolt Nokia 130 készülékemmel, hogy bár alaptelefon, és az ember azt várná, hogy akárhol legyen vele térerő, ezt nem igazán hozza.

Nem a hálózattal van gond, mert mikor elkezdek telefonálni, leesik a térerő a töredékére. Persze, lehet, nem jól fogom (ala iPhone 4 :D ), de azért na.... :(((

Samsung Galaxy A54

(#49687) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A muternak elromlott a telója, és szeretnék egy vodafonos, feltöltőkártyás, telefont, lehetőleg minnél elöbb.
Ami fontos lenne:
20eFt-tól lehetőleg nem drágább,
Kihajthatós, vagy szétcsúztathatós jöhet szóba. (a billentyűzár már nem játszik, nem találná meg rajta)
Csak vodás, mert maradt még a feltöltőkártyán.
Könnyen kezelhető legyen.
Köszönöm :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49688) Dhampir válasza AstraCDX (#49682) üzenetére


Dhampir
félisten

A 225 hangjával voltak problémák a használói szerint. Attól tartok, ha a Samsung sem felel meg, akkor használt készülékek között is keresgélned kell.

Egy telefonnál a "supportot" is nézni kell, ezért olyat vennék a gyenge választékból, amihez jelenleg is jó a szerviz támogatás, vagy ami az adott településen is kényelmesen igénybe vehető.

(#49687) makoss

Kicsit visszaolvasván többféle kihajthatósról is írtak a többiek, esetleg csemegézz azokból.

[ Szerkesztve ]

(#49689) Fancy-boy válasza AstraCDX (#49685) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pedig lenne kereslet a hagyományos készülékek iránt, csak az embereket inkább a tapicskolós irányába tolják.
Általában amik vannak alaptelefonok, pont telefonálásra nem jók.
Rossz mikrofon, recsegő hangszóró, gyenge térerő. stb...

Az alábbiakat érdemes keresni, hátha találsz egy újszerű darabot még garanciával az aprón:

- Nokia 301
- Nokia 206
- Nokia 207
- Nokia 208
- Nokia 515

[ Szerkesztve ]

(#49690) AstraCDX válasza Dhampir (#49688) üzenetére


AstraCDX
senior tag

" Attól tartok, ha a Samsung sem felel meg, akkor használt készülékek között is keresgélned kell."

Megfelelne, ha az a hír lenne, hogy jól működik .

De a felhasználói tapasztalatokban többen is írják, hogy bizonyos hibák többeknél is előfordultak, akkor a tudatos vásárló ezt a típushibás modellt el akarja kerülni .

Ugyanis a vásárláskor a vásárló, egy jó készülék árát fizeti meg .

OK. Ha meghibásodik, érvényesíthető a garancia, de az utánajárás miatt ez máris bukta .

A "supportot" én is elvárásként jeleztem a kívánságlistán .

Csak sajnos sok esetben egy bizonyos hibára ráhazudják, hogy nem is hiba, aztán a user elmehet vele akár a sóhivatalba is .

Mellesleg melliknek jobb a support-ja szervizellátottsága? A Samsungnak, vagy "műanyag" NOKIA-nak ?

Üdv.

Astra

(#49691) AstraCDX válasza Fancy-boy (#49689) üzenetére


AstraCDX
senior tag

"Pedig lenne kereslet a hagyományos készülékek iránt, csak az embereket inkább a tapicskolós irányába tolják."
- Sajnos ez a szégyenletes, és szomorú valóság ! :(

"Általában amik vannak alaptelefonok, pont telefonálásra nem jók."
"Rossz mikrofon, recsegő hangszóró, gyenge térerő. stb."
Épp arra nem jó amire való ? Sajnos igen ! :(
Ezek a termékek a pocsék áruk fórumában szerezhetnek csak jó helyeket, nem az elégedett felhasználóknál !

Köszönöm a használtként is ajánlott típusokat ! :R

Üdv.

Astra

(#49692) Dhampir válasza AstraCDX (#49690) üzenetére


Dhampir
félisten

Az S5610 jó volt (többen is használnak olyat a családban), van olyan felhasználó, aki az 5611-et is elégedetten használja, megoszlanak a vélemények, utána kell olvasni.

Hibás példányt akármiben ki lehet fogni.

(#49693) Fancy-boy válasza Dhampir (#49692) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az, hogy az S5610 jó, nem sokat jelent, mivel kb. kicserélték a belsejét. :DDD
Egyébként pont azt írta, hogy utánaolvasott:

"De a felhasználói tapasztalatokban többen is írják, hogy bizonyos hibák többeknél is előfordultak, akkor a tudatos vásárló ezt a típushibás modellt el akarja kerülni."

Plusz, azért az már gyanús, hogy nem 1-2 esetről van szó.
Én inkább így írnám: Persze, kifoghat jó darabot is, de írta, hogy a garancia ellenére nem szívesen vágna bele.

[ Szerkesztve ]

(#49694) Dhampir válasza Fancy-boy (#49693) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, de én többek között azt ismertem ténylegesen, az S5611-et pedig mások visszajelzéséből, ami nem egyértelműen a rosszat jelenti. Magasabb árban az Xcover b550-et ajánlanám, az jó mobil tapasztalataim szerint, azt is használtam.

Nem szívesen ajánlok jómagam sem olyan mobilokat, amelyeket nem teszteltem (sajnos mindent nem tudok megvásárolni), de te biztosan minden itt ajánlott mobiltelefont kipróbáltál.

Önkritikával élvén igazából csak olyan mobiltelefont lenne igazságos ajánlani, amit saját magunk is használtunk és bevált. Persze akkor drasztikusan lecsökkennének a hozzászólások. :D

[ Szerkesztve ]

(#49695) Fancy-boy válasza Dhampir (#49694) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ma már erősen kompromisszumot kell kötni az ajánlásokban.
Ott van az általad is említett B550, ami még ajánlható lenne, de arról is olvasni érdekes dolgokat.
Meg aztán tetten érhető a butítás, pl. az előd B2710-hez képest:

"Elég sok dolgot kivettek a menüből: stopper, lépésszámláló, GPS, világóra, egyedire szabható gyorsmenü stb.."
"A hátlap sima pattintós nem csavaros, mint az előd, leejtés során lepattan/szétnyílik."

"de te biztosan minden itt ajánlott mobiltelefont kipróbáltál"

Lassan annyira nem lesz választék, hogy nem is lesz mit kipróbálnom... :DDD

(#49696) Dhampir válasza Fancy-boy (#49695) üzenetére


Dhampir
félisten

Az 550-re lehet telepíteni Jávás alkalmazásokat is, amit én tettem rá, az úgy működött, mint egy S40-es Nokián.

Szerintem nem hülyeség okostelefonon is gondolkodni bizonyos esetekben, ha már túl "sokat akar a szarka"...

Valahol muszáj kompromisszumot is kötni, például a CatB100-ban van GPS, de az apró betűméretet nem lehet növelni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#49697) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok

Új telefont szeretnék. Telefonálásra és zenehallgatásra használnám.

Eddig kettőt néztem ki:
Nokie 225
Nokia 503 Asha
Tudtok segíteni a választásban, vagy ajánlani másikat?

A memória bővíthetőség fontos.

köszi

(#49698) Viktor0610 válasza Nojbee (#49697) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(#49699) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok!
Telefon, wifi kombora letezik nem tapizos telefon? :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#49700) Fancy-boy válasza storm3 (#49699) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Újonnan csak ez: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.