Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) Devas válasza kutga (#49200) üzenetére


Devas
őstag

Tetszik!
Gondolom van rajta magyar nyelv. Ahogy elnézem ez is olyasmi menüben mint a Nokiák, könnyen eligazodik majd rajta.
Nagyon korrekt ez az 5 Mp kamera LED-el!

A Mini-SIM az ugyanaz mint a normal-SIM, igaz?
Az 5611-el mi a probléma amiért nem ajánlott?

Nagyon köszi! :)

Egyébként nézegettem még a strapatelefonokat is, mivel az öreg szeret járni horgászni akár sötétben is. Ezért is gondoltam kéne a zseblámpa, meg a nappali halait normálisan le tudja fotózni, de kamerában nagyon kritikán alul teljesítettek amiket láttam, meg egy kicsit elijesztett a gondolat, hogy a gumiborítástól nem fogják őt hallani a "vonal" túlsó végén. Néhány CAT és EVOLVEO készüléket nézegettem, de Sonim-okat még nem igazán. Gondolom ebbe a kategóriába kevés lenne a 30, úgyhogy nyitott vagyok feljebb is, ha strapa telefon terén is van valakinek ötlete.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#49202) kutga válasza Devas (#49201) üzenetére


kutga
nagyúr

Strapatelefon nekem nem tetszik, az 5610 sokkal elegánsabb, sehol nem szégyen előhúzni.

Az 5611 a kínai chipset miatt nem ajánlott, keress rá a topikban, van akinél problémamentes, de inkább lutri. Kár hogy már nagyjából csak azt kapni. Euronicsban biztos megnézném.

Let the Zone take me if I am.

(#49203) Fancy-boy válasza Devas (#49201) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg egy Evolveo: [link]

[link]

Most 30 alatt van az Office Depotban: [link]

asound

Gondolom te is tudod, hogy a strapa az nem a "tetszik, nem tetszik" kategória.
Persze, hogy annyira nem elegáns, mint egy "sima".
Te szégyellnél előhúzni egy strapa telefont? :D

[ Szerkesztve ]

(#49204) Devas válasza Fancy-boy (#49203) üzenetére


Devas
őstag

Euronicsben nem láttam a Samsungból csak a kínai változatot.

Viszont ez az Evolveo is meggyőző.

Na majd megkérdezem fatert hogy egy elegáns jól fotózó telefont szeretne inkább, vagy egy vízálló zseblámpás strapatelefont a pecázáshoz. :D

Köszönöm mindkettőtöknek érdemes volt ide benézni!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#49205) .Szaki. válasza Devas (#49204) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha picit többet rászánsz, akkor esetleg játszhat még az egyébként kifejezetten jó Samsung S5610 mellett a Nokia 515 is. S40, segédfénnyel is rendelkezik (hogy zseblámpaként működik e azt sajnos nem tudom megmondani) és kifejezetten elegáns készülék.

(#49206) kutga válasza Fancy-boy (#49203) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem volt elvárás a strapa kivitel. Amúgy meg, múltkor MM-ben végiglestem a butatelefon kínálatot, valami CAT volt kirakva ami kifejezetten gagyin nézett ki. Ez persze szubjektív, ezek közül is van bőven olyan ami vállalható. ;]

MOD
.Szaki.
Már lassan azt sem kapni sehol, csak sufnikban.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#49207) SchumiBácsi

Üdv all. Van egy bolt ahol még webshop szerint van, dobtam nekik mail-t és ha tényleg lesz akkor no kérdés, ha nincs akkor a kérdés maga: Nokia E72-es telefonhoz hasonló paraméterekkel bíró telefont keresek. Tehát nem tapizós hanem billentyűzetes. A kijelző ne játsszon a szivárvány minden színében attól függően honnan nézem és ha lehet ugyanúgy elforgatott legyen. Fontos a minél nagyobb üzemidő, az E72 szituációtól függően 1hetet is vitt. Tudjak vele normálisan NETEZNI - az E72-ről ez nehezen mondható el. Zenehallgatás is szempont, fogadnia kell a microSD-t minimum 16GB-ig és rendelkeznie kell jack kimenettel. Valamint legyen rajta használható térkép és ezzel navigáció. Mértékegység átváltó mint apróság, de ez már hátha alap minden készüléknél, saját mértékegység hozzáadásának lehetőségével. Ami valszeg már lehetetlen lesz az az akku: Nokia BP-4L típusból így már van kettő, mert az előd az E52 volt. Ár 50k +-10% és kártyafüggetlen, ha valaki tud valami jót jelezze, miközben én is keresem a lehetséges utódot. Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#49208) lambda5


lambda5
tag

Sziasztok !

A barátnőmnek keresek kétkártyás telót, lehetőleg kevés pénzből.. (max. 20-25e)
Mp3 lejátszás, csengőhang, esetleg micro SD foglalat és megbízható müködés lenne a szempont.

Üdv: lambda5

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#49209) kutga válasza lambda5 (#49208) üzenetére


kutga
nagyúr

Nokia 301 Dual SIM

MOD
SchumiBácsi
Normális navi és netezés? Ezekhez tapicskolós kell. Használt jöhet? E6 például?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#49210) SchumiBácsi válasza kutga (#49209) üzenetére

Hát most egyik boltban van használt E72 25k-ért... csak nem tudom érdemes e így venni, vagy újat ilyen horror 60k áron és ugyanúgy fos a net... ami miatt nyerő lenne az hogy már 3akku lenne hozzá és egy a telefontornyokat megkímélő katasztrófa esetén még hetekig tudnék hálózaton maradni ;] Valamennyi melóban állandóan megy a zene napi 6-10órát és úgy is megy 3-4 napig a telefon egy akkuval/töltéssel. Szóval van dilemma, mert egy tapizós tuti nem visz 1hetet nálam ilyen körülmények között, de a net meg olykor kéne. Lehet venni kéne használtan E72-t és valamikor egy net ready telefont is. Ez meg azért rossz mert második SIM is kellene netezni... szóval köszi a tippet, még tovább kell dillemmázni hogy legyen valami.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#49211) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

Faternak kéne valami hagyományos telefon.

A nagy kijelző előny, ahogy láttam a Nokia 225-nek van 2,8-as, de ezt nagyon nem ajánljátok.

Most 5k-ért tudnék hozzájutni egy Samsung S5610-hez, illetve 12-ért egy Nokia 301-hez.

Melyiket lenne érdemes választani?

U.i.: A keret max. 15k lenne, ha esetlen lenne más opció is.

(#49212) quailstorm válasza xAcidx (#49211) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyiért az S5610 ajándék, illő volna lecsapni rá. De jó állapotú legyen!

(#49213) xAcidx válasza quailstorm (#49212) üzenetére


xAcidx
tag

Köszönöm a választ, akkor a Samsung lesz.

Egyik kolléga árulja. Kifogástalan állapotban van, talán fél éve vehette

(#49214) kutga válasza xAcidx (#49213) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó lesz az.

Let the Zone take me if I am.

(#49215) .Szaki. válasza quailstorm (#49212) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1

(#49216) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Azt akartam írni, hogy az EVOLVEO StrongPhone WiFi akciós lesz a Media Marktban.
19.999 Ft, erre kiderült, hogy csak annak a képét rakták be az újságba, és az X1 lesz akciós.
Szólok, hogy nehogy más is bedőljön nekik.

[ Szerkesztve ]

(#49217) whited


whited
addikt

Sziasztok
Mar jo ideje várom a nokia 215 megjelenését de csak nem jön.
Ezért keresek alternatívát.
Azt tudja amit a nokia
Hosszú üzemidő, dual SIM, lehetőleg nokia

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49218) .Szaki. válasza whited (#49217) üzenetére


.Szaki.
addikt

Tudom mindig ezt ajánlom, de jelenleg nem ismerek más alternatívát ezen a vonalon ami tényleg jó lenne: 301 DS?

[ Szerkesztve ]

(#49219) kutga válasza .Szaki. (#49218) üzenetére


kutga
nagyúr

És kb. ennyi.

Let the Zone take me if I am.

(#49220) Fancy-boy válasza whited (#49217) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem értem.
A Nokia 215 már kapható több helyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49221) vegatti


vegatti
csendes tag

Klasszikust keresek.
max. tudjon mp3-mat lejátszani.
A vastag fekete keretben ici-pici képernyős típusok nem érdekelnek.

Visszaolvastam, nagyon ajánlott a Samsung s5610 és a Nokia 301.
Sajnos már egyik sem kapható.

A Nokia 215 jó lenne, de a gumi billentyűzettől irtózom. (Nem szeret zsebbe csúszni, az e51-emen pedig gyakorlatilag eltűntek a "gumi" alkatrészek néhány év alatt)

Tehát: A kaphatók közül mi ajánlott manapság?

Mondjuk beszéljünk 15k alatt és 30k alatt kategóriákról.

(#49222) axioma válasza vegatti (#49221) üzenetére


axioma
veterán

Meg szervizben csereltetve is jobban jossz ki, ha amugy nincs baja az E51-nek es azt szeretted. (En is egyszer megleptem ezt, de aztan tovabbadtam, nekem kellett a rendes okostelo.)
haz
akku

(#49223) vegatti válasza axioma (#49222) üzenetére


vegatti
csendes tag

Rendeltem ilyen cumót E51-hez, 95%-ban jó is.
Sajnos a hozzá adott műanyag gomb pötyik beépíthetetlenek, így felújítva is lyukak tátonganak az oldalán.

A szervíz mennyiért újítja fel?

Az E51 iránti szeretettel nincs gond.

(#49224) axioma válasza vegatti (#49223) üzenetére


axioma
veterán

Nem tudom, nem en inteztem, de az is hozott anyagbol azaz valami hasonlo rendeltbol, a szerviz csak osszerakta. Ranezesre teljesen jonak tunt, de vegul hasznalni mar nem hasznaltam, lehet hogy csak latszolagos volt.

(#49225) Fancy-boy válasza axioma (#49222) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Utángyártottal nem igazán érdemes foglalkozni...
Egyébként a múltkor láttam liciten 0 perces, tehát új E51 eladó, végül átszámítva kb. 15ezerFt körül ment el.
Ilyet érdemes kifogni vagy egy gyári házat...
Esetleg egy újszerű állapotú használtról leszedni a házat.

[ Szerkesztve ]

(#49226) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!

Apumnak keresnék telefont. Ezeknek kellene megfelelnie:

-Ár: 10K környéke, lehet új és használt is
-Elég nagy, jól olvasható kijelző
-Hagyományos, gombos kialakítás
-Könnyű kezelhetőség
-Kamerája lehetőleg legyen
-Jó akku idő
-Hosszú távon is megbízható, strapabíró készülék előnyben
-Normál méretű SIM-et fogadjon

Főleg telefonálásra, sms-re, általános dolgokra használná, semmi extra elvárás, esetleg egy kis fényképezés nagy ritkán.

(#49227) kutga válasza T_Stark (#49226) üzenetére


kutga
nagyúr

Nokia 301 vagy Samu S5610 ha még kapni valahol. :F

Let the Zone take me if I am.

(#49228) Devas válasza kutga (#49227) üzenetére


Devas
őstag

S5611-el mi a probléma konkrétan (tudom gagyi kínai chipset)? De gyakorlatban mi a baj? Vagy a kamera is gáz?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#49229) Fancy-boy válasza Devas (#49228) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A keresőbe érdemes beírni, hogy S5611, aztán hajrá, lehet szemezgetni. :D
Amiket találtam:

- Lassú, sokat gondolkodik
- A gagyibb proci jobban eszi az akkut.
- S5611-en található led NEM HASZNÁLHATÓ ZSEBLÁMPÁNAK

[ Szerkesztve ]

(#49230) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Nyomógombos, candybar Nokia vásárlásán gondolkozom, mert a fő telefonként használt 6070-esem a végét járja. 4, esetleg valami kissebb 5 számjegyű összeget vagyok hajlandó rááldozni (használtat vennék). Kb. úgy egy fél tucat népszerűbb készüléket találtam, ami megfelelne, de a GPS/térképszoftver témán nem igazán tudok dűlőre jutni, hogy hogy s mint van ez a dolog. Mi a különbség, melyik működik jobban a gyakorlatban? Térképszoftver csak közútra alkalmas, vagy esetleg egy túrán is tudok vele tájékozódni? Soha nem használtam még egyiket sem mobilon, de nem lenne hátrány, ha valami megbízható navigációs képessége lenne a telefonnak. Frissítések, támogatás melyik mellett szól, ki mit ajánl? Az én listámon 301, 515, E52, C5-00 szerepelnek, de mást is meghallgatok. Könnyű, jó minőségű, strapabíró mobilt szeretnék, de lehetőleg ne legyen túl ritka (készülékházat, akksit vagy töltőt kapjak minden sarki GSM boltban vagy eBayen).

(#49231) kutga válasza Feketelaszlo (#49230) üzenetére


kutga
nagyúr

Navira hagyományos mobilt felejtsd el.

Let the Zone take me if I am.

(#49232) Feketelaszlo válasza kutga (#49231) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Mint írtam, még soha nem navigáltam telefonnal (sőt, más mobilkészülékkel se nagyon), kb. annyi lenne az elképzelés, hogyha eltévejedek valahol, akkor ne csak a járókelőkre kelljen hagyatkozni - ha kenyérkereséshez vagy mindennapi életvitelhez kéne, nyílván vennék egy Garmin Dakotát vagy más dedikált GPS-t. Szóval nem elsődleges szempont a navi, a kérdés arra irányult, hogy a hagyományos Nokiák halmazán belül (s nem azon kívűl) mely készülékek ütik meg az elégséges szintet.

(#49233) Fancy-boy válasza Feketelaszlo (#49230) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gondolom akkor a slide kialakítás nem jöhet szóba, mint pl. Nokia 6710 Navigator
Szerintem a frissítések/támogatás már kifújt a régi modelleknél, de arra elég, hogy ne tévedjél el, lássad mi merre van.
A Nokia 301 és 515 még csak-csak, de azokban nincsen GPS.
Nokia E52 meg nem valami megbízható...
Amik szóba jöhetnek szerintem:
- Nokia E6
- Nokia C5-00
- Nokia 2710 navigator

[ Szerkesztve ]

(#49234) Feketelaszlo válasza Fancy-boy (#49233) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Semmi csúszós, kagylós, érintős, csak 100%-ig hagyományos jöhet szóba! :B A 2710 tetszene, de sehol nem találok eladót, C5-00 viszont van 7-8 ezer forinttól GSM szaküzletekben - annak van valami típushibája amire érdemes odafigyelni vásárláskor?

[ Szerkesztve ]

(#49235) kutga válasza Feketelaszlo (#49234) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért nézz körül. ;)

[link]
[link]

A C5 is jó masina, azon már Symbian fut.

Let the Zone take me if I am.

(#49236) Fancy-boy válasza Feketelaszlo (#49234) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én nem vennék GSM boltból használtat, újat se biztos, de használtat tuti nem. :)
A C5-00 készüléken Symbian operációs rendszer fut, tehát lefagyhat, újraindulhat stb...
Csak azért írom, mert ez nem "sima" telefon, mint pl. a 6070, de persze attól még ajánlható.
A C5 -ből is két féle van. Az újabb modell a C5-00 5 MP.
Itt van róla a cikk: [link]
Érdemes ezt venni, mert újabb és több a RAM.

Egyébként elég megbízható típus.
Ez a régebbi változat fóruma: [link]
Nem tudom, van-e típushiba, át kell olvasgatni, ha van hozzá türelmed.

A Nokia 2710 pedig nem Symbian, ha ez előny neked, bár tudom, hogy ritka. Külföldről mondjuk lehetne szerezni...én is nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#49237) quailstorm válasza Fancy-boy (#49229) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A legnagyobb baj inkább a kikapcsolás, újraindulás, nemműködés volt vele. Kb a felét vitték vissza a fórumosok közül.

(#49238) meroly válasza Fancy-boy (#49236) üzenetére


meroly
veterán

A 2710 nagyon egyedi készülék, annak idején sokat agyaltam a 3720 és a 2710 között, végül a 3720 is elég ritka lett.
Akkoriban S40-es készülékek közül egyedüliként abban van GPS. Érdekes lehet mondjuk végignavigálni vele 2,4"-os kijelzővel.

A kollega helyében lehet nézegeték 6700-kat, nem tudom milyen áron van, de minőségibb mint a C5, nekem volt, nem túlzottan jött be.

Ha nem kell a navi és árban is megfelel, a 301 talán az utolsó igazi Nokia készülékek között van, azóta talán nincs újabb S40-es, és ahogy nézem nem is lesz, csak ezt a vacak S30+ fut.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#49239) gabber01 válasza kutga (#49231) üzenetére


gabber01
addikt

Miért? Én munkához (is) több, mint egy évig E72-t használtam, soha az égvilágon semmi bajom nem volt vele. Kár hogy nincsenek rá új térképek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#49240) quailstorm válasza gabber01 (#49239) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E72 nem hagyományos telefon. Szerintem...
Szerintem azok szerint se, akik csinálták...
Üzleti szériás okostelefon.
Nem sok olyan teló van S40-nel, amiben van maps, még kevesebb amiben van maps és GPS: Symbiannal olcsóbban, gyorsabban talál ilyet.

De valóban nem vennék én se a nem frissített térkép miatt. Már semmilyen friss navi nincs Symbianra.
Droidvackot meg simán veszel már 5k körül, amin döcög a Sygic. 12k-ért meg olyat, amin fut.

(#49241) kutga válasza gabber01 (#49239) üzenetére


kutga
nagyúr

Kis kijelző, kényelmetlen használat, támogatás hiánya. Anno én is nyomultam egy E63-mal, ahhoz még külső gps vevő kellett, Svájcig elnavigált, de ma már érintőset vennék navira.

Let the Zone take me if I am.

(#49242) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

100 szónak is egy a vége: a szomszéd városban volt egy C5-00, független (bár eredileg T-Mobileos), 8900-ért, ma reggel lementem és el is hoztam - kicsit kopottas, de legalább volt benne egy 2 gigás microSD. Még egy adatkábel kelleni fog hozzá, mert itthon jöttem rá, hogy ennek más kell, mint amivel a fényképezőgépem szoktam elérni (nekem USB-USB). Még ismerkedési fázisban vagyunk, sok fog múlni azon, mennyi ideig bírja az akksi, de egyenlőre pozitívak az első benyomások, remélem megvan a telefonom az elkövetkezendő pár évre. Úgy láttam, még a gyári szoftver van rajta - azt érdemes lesz frissíteni, vagy ha fainul szuperál akkor hagyjam a csudába?

(#49243) Fancy-boy válasza meroly (#49238) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem jól döntöttél.
Legalábbis a 2710 nem hiszem, hogy annyit bírt volna, mint a 3720. ;]

(#49244) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Édesapámnak keresünk mobiltelefont, mert a mostani tönkrement neki.
"Kritériumai" :
-Nokia
-Nyomógombos
-Max 20 ezer
-Lehetőleg ne akarjon szétesni, legyen normálisan összeszerelve
-Kártyafüggetlen, vagy Telenor.

Amire használni fogja: telefonálás, sms küldés, ébresztő, emlékeztető, naptár (tehát full alap dolgok. Semmi zenehallgatás, fényképezés, internetezés)

Válaszokat előre is köszönöm!

#KeepFightingMichael

(#49245) kutga válasza guftabi96 (#49244) üzenetére


kutga
nagyúr

Nokia 301

Ha kapsz még valahol.

Let the Zone take me if I am.

(#49246) Fancy-boy válasza guftabi96 (#49244) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 206, 207, 208 és a már ajánlott 301.
Esetleg 515, de az már drága.
Itt vannak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49247) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok,
Tropára ment a V3xx-em és egy hónap kényszerű androidozás után visszaváltanék olyanra ami tudja ezeket:

-Legalább 4-5 nap készenlét ha az adat szinkronizálás be van kapcsolva
-Email, naptár, (kontakt) szinkron G-vel.
-Ha jön új email, sms akkor villogtasson valami ledet, rezegjen amíg meg nem nézem
-PC-re rádugva mint modem működjön még jobb ha linux alatt is.
-mikro USB töltő
-előny ha szétcsúszós kinyitós de ahogy nézegetem ilyen már szinte sehol sincs

Ahogy visszaolvastam a Nokia515, 301, 215, Samsung S5610 az ajánlottak, ezek tudják a fentieket?
Köszönöm

(#49248) meroly válasza Chuck Norris (#49247) üzenetére


meroly
veterán

4-5 nap készenlétet ilyen felhasználás mellett max az S5610 tud, de abban nincs állapotjelző led, ez egészen biztos. E-mailezés terén se lehet túlságosan ellátva.
A 215 egészen biztosan kilőve.
515 rendszerét nem ismerem, de ha egyezik a 301-el akkor abban azt a funkciót próbáltam már hogy fb üzenet esetén jelezzen. Gondolom e-mailre is működik.
Viszont állpotjelzőről ezekben sem tudok.
Linuxos működésről nincs infóm.

Impossible is nothing

(#49249) kutga válasza Chuck Norris (#49247) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem.

Erre okostelefon való.

Let the Zone take me if I am.

(#49250) Fancy-boy válasza kutga (#49249) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mondjuk, de azért hagyományosan is kivitelezhető, talán.
Egyébként itt bukik a leginkább, az érintőssel kapcsolatban:

"Legalább 4-5 nap készenlét ha az adat szinkronizálás be van kapcsolva"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.