Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) dik válasza kbmm (#48399) üzenetére


dik
őstag

Viccelsz az evolveonál sokkal jobb a softja!!!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48402) St3ven válasza kiir (#48351) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem a mai a 10. nap az utolsó töltés óta. :C Egyébként két napja 2 csíkon van, azaz még van benne pár nap. Igaz, nincs agyonhasználva, csak minimális kapcsolattartásra, egy SIM-mel.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48403) tvamos válasza St3ven (#48402) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez pontosan milyen telefon? Mar nem emlexem sajnos...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48404) St3ven válasza tvamos (#48403) üzenetére


St3ven
addikt

Nokia 112

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48405) tvamos válasza St3ven (#48404) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz! Nekem is erik egy.
Amugy mi a benyomasod a beszedhangrol? Mit mondanak a hivok? Nem reklamalnak? Ket sim-mel hasznalod?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48406) meroly válasza St3ven (#48402) üzenetére


meroly
veterán

Nem hiányzik az X3-02 tudása?

Impossible is nothing

(#48407) St3ven válasza tvamos (#48405) üzenetére


St3ven
addikt

Nem panaszkodnak, és én is jól hallom őket, legalábbis rosszabbra számítottam.

Nyilván nem kiváló a hangminőség, mert nincs második, hátlapi mikrofon, ami alapján szűrné a környezeti zajokat.

meroly:
De, viszont ott van helyette egy 10"-os tablet. :DDD

A 112 rendszere egyébként nem sokkal butább, mint az X3-02-é. OK, nem érintős, meg a kijelző is jóval gyengébb. Viszont pont ezért bírja 10 napokig. Vagyis valamit valamiért.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48408) St3ven válasza tvamos (#48405) üzenetére


St3ven
addikt

A mostani töltési ciklusban két napig volt benne egy második SIM is, de jellemzően egy kártyával használom.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48409) meroly válasza St3ven (#48407) üzenetére


meroly
veterán

És a tablet is mindig minden körülmények közt veled van?

Impossible is nothing

(#48410) St3ven válasza meroly (#48409) üzenetére


St3ven
addikt

Csak akkor, ha van időm foglalkozni ilyenekkel, hogy netezés, csetelés, olvasgatás, videónézegetés. :)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48411) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Én egy NOKIA 515 készüléket néztem ki magamnak; egy Sony-Ericsson v640i utódjául szánom.

Mivel hasonlóan konzervatív, elegáns, és fémből készült nyomógombos telefont szeretnék, így sajnos nem volt sok választásom! :(

Azért a tesztek alapján, és a külseje miatt nagyon tetszik ez is, de sokan említik, hogy "lassú", vagy "tetű lassú".

Lehet tudni, hogy ez mit jelent valójában, a gyakorlatban? :F

Én csak és kizárólag telefonálásra, SMS küldésre, és ébresztőnek használnám. Ilyen használat mellett is lassú?

Valamint az is érdekel, hogy átlagosan napi ~10 perc telefonálás mellett, csak 1 db kártyával használva, kikapcsolt 3G mellett (nem érdekelnek az internetes funkciók) milyen hosszú üzemidőre számíthatok egyetlen akkutöltéssel?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#48412) meroly válasza Piftuka (#48411) üzenetére


meroly
veterán

Sony-Ericsson v640i konzervatív és elegáns? :U

Én nem vettem észre hogy túlzottan lassú lett volna, vagy már megszoktam a 3720-ban. Ügyesen kell témát beállítani és a névjegyzék szigorúan a telefonban legyen, simről lassan olvas. Témából van egy teljesen egyedi, amiben minden beállítás szinkóddal megy, semmiféle képfilet nem használ, 4kb, de a gyári alap 60-70kb-ossal is ugyanolyan gyors.

Ha a 10 perc telefonáláson kívül tényleg nincs nyomkodás, sms, fénykép stb és jó lefedettségű helyen laksz, akkor 3-4 napra tippelek.

(#48410) St3ven: érdekes különben hogy én tableten is útálok netezni, azon sincsenek gombok ;] Így a harmadik X-be lépve kezdem úgy érezni hogy k...ára leragadtam. :O

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48413) Piftuka válasza meroly (#48412) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

"Sony-Ericsson v640i konzervatív és elegáns?"

Az bizony:

(A dohánybarna szálcsiszolt alumínium, a teljesen konvencionális forma - talán csak a navigáló gombok formája mutat némi modern jelleget -, az aranyozás finom, visszafogott alkalmazása nagyon elegánssá teszi. Mintha angolok tervezték volna. Én sem előtte, sem azóta nem láttam ilyen elegáns készüléket.)

"Én nem vettem észre hogy túlzottan lassú lett volna, vagy már megszoktam a 3720-ban."

De mégis mire gondolhat, aki lassúnak tartja? Milyen funkciójára? Mondjuk 2 másodpercig tart, míg a menüben valamelyik mappáról a mellette lévőre ugrik a kijelölés? Vagy mégis mi az, ami lassú benne?

"Ha a 10 perc telefonáláson kívül tényleg nincs nyomkodás, sms, fénykép stb és jó lefedettségű helyen laksz, akkor 3-4 napra tippelek."

Hát ez nem hangzik túl jól! :( Azért ennél többre számítottam.

A jelenleg ideiglenesen használt C2-01 készülékem 7-8 napig is bírja egyetlen feltöltéssel ugyanilyen használat mellett.

"Aquila non captat muscas."

(#48414) meroly válasza Piftuka (#48413) üzenetére


meroly
veterán

Na jó, ezen a képen valóban elegáns, de számomra egy SE sosem lesz az, mindig is úgy tekintettem rájuk mint egy játéktelefonra, köszönhetően a walkman szériának.

2 másodperc azért durva lenne, de ha pl mappákban mászkálsz, főleg a memóriakártyán, az elég lassú tud lenni. A tapasztalatomat azonban nem az 515-ről írom, mert amit meg tudtam nézni MM-ban benne, az nem volt lassú számomra. Szokványos nokiás nyögése volt, de semmi extra.
Szerintem nem lesz gondod vele.

Ha C2-01 annyi ideig bírja akkor az 515-re is rátehetsz még 1-2 napot ;)

Impossible is nothing

(#48415) quailstorm válasza meroly (#48414) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont akármennyire játéktelefonnak mondod, egy 2006-nál újabb DB platformos valódi SE az nem akad. Sőőőt, java multitask, háttérben futás, csicsagaléria, ilyen-olyan animációk. Tiszta régi iPhone.

Nokiánál azt utáltam hogy volt néhány jó modelljük, de abból se hoztak ki sokszor 50%-ot se szoftveresen, a tucatcuccaik meg irtó erőtlen szarok. Azért egy Nokia 206 vs W200 csatában elég durván elbukik a 206, pedig annál lejjebb már nem sok SE van.

Mellesleg elég sok szép SE van.
monfjuk G705

De a W810 is az. Persze van husi, meg szögletes is, de a Nokiának is volt bőven.

(#48416) Fancy-boy válasza Piftuka (#48413) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az egész telefon elég lassú. Már a bekapcsolás-betöltés is lassabb mint régen.
A régebbi Nokiák jóval gyorsabbak. Pl. 6300
Mindenképpen próbáld ki, mielőtt megveszed. Vagy maximum visszaküldöd.
A többi modell sem valami fürge. Pl. 301

[ Szerkesztve ]

(#48417) meroly válasza quailstorm (#48415) üzenetére


meroly
veterán

Ezeket nem tudtam, sosem volt SE-m és most nem is a tudásról volt szó igazából. Meglep a multitask, java háttérben, bár erre szinte minden nokia képes, kérdés hogy miért van letiltva. Az én 3720-am is multitask lett, amíg a memória bírja, ami azt jelenti hogy két app után a számológép már nem indul memóriahiányra hivatkozva.

Nálam az elegancia a 8xxx szériánál kezdődik egy telefonnál vagy pl a 6700, ha már nagyon SE-zni akarunk, megnéztem a régebbieket és tényleg van pár szép példány.

Dehát ízlések és pofonok ugye. A szépség meg elegancia nagyon szubjektív.

(#48416) Fancy-boy: jó persze a 6300-hoz képest minden lassú, ellenben kollegámnak 2-3 ezer névjeggyel már a 6300 is lassú volt, meg ha tele volt pakolva a memória mindenfélével és nem volt újraindítva hetek óta.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48418) quailstorm válasza meroly (#48417) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak már fékezni kellett a túlzott Nokia elfogult ömlengést no ;]

(#48419) meroly válasza quailstorm (#48418) üzenetére


meroly
veterán

csakanokia :DDD

Impossible is nothing

(#48420) Fancy-boy válasza quailstorm (#48418) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azok az idők sajnos elmúltak. Pedig milyen jó kis telefonokat gyártottak akkoriban. És itt nem csak a Sony-Ericsson-ra és a Nokiára gondolok.

Már nincsen Sony-Ericsson, és a Nokia is Microsoft lesz egy darabig.
Aztán ki tudja... :(

[ Szerkesztve ]

(#48421) quailstorm válasza Fancy-boy (#48420) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, régen a Samsung legalább szép telókat csinált, ha már a szoftverhez nem értett ;] (Vagy LG Shine)
De egy üveglapból sokat nem is lehet kihozni. Formához gombok kellenek.

(#48422) Fancy-boy válasza quailstorm (#48421) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem csak az egyediség hiányzik.
Valahogy más volt a telefonvásárlás hangulata is.
Ráadásul nem adtak ki százféle csúcsmodellt egy évben.
Jó ha van választási lehetőség, de azért kezd túlzás lenni, ami most folyik.

Most "mindenki" azonnal akar mindent.
Ha például a legújabb frissítést nem adja ki azonnal egy szolgálató, már rögtön kitör a forradalom az adott típus topicjában.
Régen meg jött amivel jött, aztán maximum bementél, és kértél egy frissítést.
A mostani rendszer kényelmesebb, de ridegebb.
Fontos a személyes kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

(#48423) quailstorm válasza Fancy-boy (#48422) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért most egy SW frissítés is sokkal többet jelent. Úgy az S5230, Nokia touch and type idők óta. Teljes GUI upgrade, gördülékenység, böngésző. Még feature phone-nál is. Okostelónál meg pláne.

Túl azon hogy a szolgáltatónak kb 5 perc megcsinálni egy ROMot :U Képek zenék és appok. Húdenagy.

Igen, szerintem is sok az egyforma teló. Meg nincs jó. Úgy alakítják ki hogy hiányérzeted legyen.

(#48425) Fancy-boy válasza #00784640 (#48424) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem érdemes lenne megtapogatni, ha a 301 ennyire tetszett.
Most már nincs is akkora árkülönbség közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#48426) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, Édesanyámnak kellene egy új telefon, de egy ideje nem igazán követem, hogy most éppen milyen telefonok is vannak.

Nincsenek nagy követelmények, sms-ezésen és telefonáláson kívül nemigen lesz használva semmire [az előzőn is csak a snake ment meég :D ] , kamera sem fontos, azért lesz a mostani lecserélve mert már 6 éves és elég sok baja van.

A másik a fontos lenne az ára nagyon max 10 ezer legyen , de minél olcsóbb értelem szerűen annál jobb.

Mindenképpen hosszú távra kellene, lehet használt is, de ne legyen azért leharcolva, független vagy vodafonos.

Remélem tudtok valami irányvonalat mutatni :o

Előre is köszönöm!

P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#48427) meroly válasza harkhon (#48426) üzenetére


meroly
veterán

Nokia 112
Ha tetszik meg ha megfelel a kis méret. Árban kicsit felülről súrolja a határt, de ennél olcsóbban csak nagyon vackok vannak.
Esetleg még a Nokia 108

Impossible is nothing

(#48428) #35692544 válasza Piftuka (#48413) üzenetére


#35692544
törölt tag

a feleségemnek volt-van ilyenje csak sajna leeset

(#48429) KTU válasza #35692544 (#48428) üzenetére


KTU
addikt

Édesapámnak szintén Nokia 6300-as van és még mellette Nokia 6230i.
Rendeltem neki Nokia 220 DS-t a kettő régi leváltására.
Másfél napig használta aztán bocsánatot kért a régi Nokiáktól.
Én meg visszaküldtem a 220-at a webshopba.
Ezért szeretek ilyeneket neten vásárolni 15 napig visszaküldhető! :K

Előtte a 220-at és 515 DS-t is megnézte 1 áruházban de mivel tényleg csak GSM telefonálásra használja ezért lett az olcsóbb.

Lehet lesz neki 1 android Big launcher-rel. :U
Lehet az is csak pár napig. :U :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#48430) tvamos válasza KTU (#48429) üzenetére


tvamos
nagyúr

Edesanyam nagyon jol meg van az androiddal. (Pedig o sem fiatal...) Es annyira elvezi a Skype-ot, hogy napi 5x hiv. Szerinte "ingyen" van, es akkor mar a munkahelyen allandoan raerek beszelgetni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48432) meroly válasza KTU (#48429) üzenetére


meroly
veterán

Azok még telefonok voltak. A 6303/6700-ig gyártották őket. Az az után jövő nokiák fele e-hulladék sajnos.

Impossible is nothing

(#48433) Fancy-boy válasza meroly (#48432) üzenetére


Fancy-boy
addikt

6303/6700/3720-ig? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48434) meroly válasza Fancy-boy (#48433) üzenetére


meroly
veterán

Nem akartam kiemelni ennyire, de igazad van végülis, legyünk rá büszkék. A 3720 az utolsó normális nokia ;]

Viccet félre téve az ismertebb darabokat említettem, amik szerintem zárják ezt a sort és a 6303 környékén van a 3720 is persze.

Impossible is nothing

(#48435) St3ven válasza #00784640 (#48431) üzenetére


St3ven
addikt

Addig vegyetek 112-t, amíg még kapható. Már több mint két éves készülék.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48436) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!
25 alatt van használható por- és cseppálló készülék?
Köszi előre is a segítséget :)

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#48437) dik válasza Johnny194 (#48436) üzenetére


dik
őstag

Van! EVOLVEO STRONGPHONE, Samsung B2710 Xcover

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48438) Piftuka válasza meroly (#48414) üzenetére


Piftuka
veterán

"Na jó, ezen a képen valóban elegáns, de számomra egy SE sosem lesz az, mindig is úgy tekintettem rájuk mint egy játéktelefonra, köszönhetően a walkman szériának."

Tekintettel arra, hogy számomra a mobiltelefon szigorúan funkcionális eszköz, soha nem voltak előítéleteim ezzel kapcsolatban. (Igaz, egyébként sem "a márka", vagy "hírnév" miatt vásárolok bármilyen elektronikai eszközt.)

Én anno sok készüléket megnéztem, és a dizájn miatt erre esett a választásom. Az, hogy többi modelljük mennyire híres/hírhedt, nem érdekelt soha.

A v640i minősége, kidolgozása, megbízhatósága és használhatósága példaértékű.

Egyébként természetesen én is tudom, hogy ez az iparág mennyit köszönhet a Nokia-nak, és hogy a készülékeik 1-2 évtizeden keresztül milyen minőséget képviseltek, de nem bántam meg, hogy a SONY-Ericsson készülékek közül kettőt is használtam összesen közel 10 évig.

Megjegyzem a hagyományos készülékekről (beleértve a Nokia telefonjait is) mindig hiányoltam a "C" gombot. Nem tudom, hogy miért csak (?) a SONY-Ericsson készülékeken volt ilyen, de nagyon jó ötlet, és hasznos funkció ez a "gyors törlés".

Engem kifejezetten idegesít, hogy az egyéb készülékeken, gyakran 3-4 menüponton, és "biztosan törölni akarja?" kérdéseken kell keresztülverekednem magamat, ha törölni akarok egy-vagy több elemet.

A t610 és a v640i készülékeken csak kiválasztottam az elemet (pl. "hívástörténet"), és a "C" gomb megynomását követően már töröltem is a teljeset.

Nekem ez nagyon hiányzik, és sajnos a Nokia 515 sem rendelkezik vele!

"2 másodperc azért durva lenne, de [..]

Ha C2-01 annyi ideig bírja akkor az 515-re is rátehetsz még 1-2 napot"

Köszönöm az info-t! ;)

Akkor kb. egy teljes munkahetet kibír, ami még vállalható. (Tudom, hogy a "csilli-villi" színes képernyő miatt ezektől már nem lehet várni olyan hosszú üzemidőt, mint a hagyományos, monokróm karakteres LCD kijelzőkkel rendelkező készülékektől.)

Többek között ezért is viszolygom napjaink "okostelefonjaitól". Amellett, hogy egy extrém sérülékeny "tepsit" hord az ember a zsebében, ha valamelyik kibír 2 napot egy töltéssel, akkor a tesztelők már örömtáncot járnak. Nonszensz...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#48439) Piftuka válasza Fancy-boy (#48416) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az egész telefon elég lassú. Már a bekapcsolás-betöltés is lassabb mint régen.
A régebbi Nokiák jóval gyorsabbak. Pl. 6300"

Nem ismerem a régebbi Nokiákat, így az a veszély nem fenyeget, hogy csalódás ér. :) Persze lehet, hogy lassabb, mint a v640i volt, de a bekapcsolás sebessége nem érdekel, tölteni mindig éjjel szokta, amellett talán a telefonkönyv és az üzenetküldés használatakor nem jelent ez akkora problémát. ;)

"Mindenképpen próbáld ki, mielőtt megveszed. Vagy maximum visszaküldöd.
A többi modell sem valami fürge. Pl. 301"

Természetesen kipróbálom, de nem küldöm vissza, mert sajnos - mint fentebb is említettem - jelenleg a piacon nincsen nagy választék.

A konzervatív külcsín, és aluminium kivitel miatt az egyetlen választási lehetőség számomra. Egyelőre a kérdés, hogy a fekete, vagy az arany változat lesz a befutó!?

Egyébként a C2-01-hez képest - ilyet használok most - milyen sebességű?

"Aquila non captat muscas."

(#48440) Piftuka válasza #35692544 (#48428) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez valóban ízléses készülék, de szerintem kár volt megbontaniuk az előlap egységét azzal az ezüs kerettel! A keret nélkül gyakorlatilag tökéletes lenne a konzervatív elegancia. Így viszont nekem kevésbé tetszik.

(Igaz, így is szebb, mint a piacon kapható hagyományos készülékek 99%-a.)

"Aquila non captat muscas."

(#48441) quailstorm válasza Piftuka (#48438) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Symbianos Nokiákon van c és van vágólap gomb is. Nokia E52 mert az menő.

C2-01-hez kb hasonló lehet a sebesség, tán kicsit lassabb az agyonappozott rendszer miatt. De nem kifejezetten gyenge, mint pl egy 206-os.

(#48442) mike1334


mike1334
veterán

Melyik telóban van beépített sip kliens? Lehetőleg a legkisebb, legkönnyebb érdekelne, és jó lenne, ha még forgalmaznák :) Hagyományos telóra gondolok, mint pl a Nokia E52, abban pl van, ha jól tudom.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#48443) gabor_01 válasza mike1334 (#48442) üzenetére


gabor_01
senior tag

311-ben biztos van, használom is.

(#48444) mike1334 válasza gabor_01 (#48443) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi. És milyen a hangminőség? Jobb mint androidon, wp-n? Gondolkodok a voipra átálláson, de a lumián eddig annyira nem az igazi...viszont ezért nwm szeretnék új dual simes telót venni..a jelenlegi előfizetés és szám maradna, így adná magát egy kicsi, könnyű, kabátzsebben elférő olcsó másodmobil..az e52 hangminőségét nagyon dícsérték...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#48445) gabor_01 válasza mike1334 (#48444) üzenetére


gabor_01
senior tag

Maga a telefon tökéletes. A hangminőség is.
Csak GPS, Skype és dual SIM nincs benne.
De van zöld és piros gomb :DD (és Gorilla üveg)

[ Szerkesztve ]

(#48446) mike1334 válasza gabor_01 (#48445) üzenetére


mike1334
veterán

Szuper...:) én csak voip hívásra használnám, napi 30-60 perc hívás 3g-n és wifin azon kívűl szinte semmire nem szánom.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#48447) TCSZ


TCSZ
senior tag

Milyen hagyományos telefont tudtok amivel lehet video telefonálni és még lehet újonnan kapni ki Hazánkban? Köszönöm a válaszokat! :R :R :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#48448) meroly válasza TCSZ (#48447) üzenetére


meroly
veterán

Én nem tudok ilyenről :(

Impossible is nothing

(#48449) Fancy-boy válasza meroly (#48448) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hogyne lenne. :D
[link]

Az EVOLVEO StrongPhone SGP-WIFI :)
[link]

(#48450) TCSZ válasza Fancy-boy (#48449) üzenetére


TCSZ
senior tag

Mennyire biztos, hogy tud? Mert én írtam a gyártónak egyszer és azt írták vissza, hogy csak fényképezni lehet az előlapival. Valami video van a video hívásról? Köszi!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.