Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) kiir válasza #00784640 (#48348) üzenetére


kiir
tag

A 225 topikjában ellenőrizheted, hogy pl. ezek idegesítenek-e. Azért elég nagy használatbeli különbség van a z S30+ és az S40 között.

@St3ven
A végén azért gyorsabban merül, de nekem a mai a 10. napom. Este asszem bedugom, ezzel már elégedett vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#48352) meroly válasza kiir (#48351) üzenetére


meroly
veterán

kiir és St3ven: szégyelljétek magatokat! ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48353) Dhampir válasza St3ven (#48350) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz. :C

Az S5610 Primo napi telefonálások mellett öt nap alatt is "telecsíkos" volt és leghosszabb ideig 13 napig ment, de még maradt benne kicsi szufla. :D

(#48354) Cheesy


Cheesy
őstag

Ti hogy oldjátok meg a mobilnetet ha már egyszer "klasszikus telefont" használtok? Külön tablet?

www.vakbelmutet.hu

(#48355) Dhampir válasza Cheesy (#48354) üzenetére


Dhampir
félisten

A táblagép is egy megoldás, de érdemes lehet "multifunkciós" okostelefonban is gondolkodni. Akkor praktikus megoldás, ha mindent egybegyúrva szeretnél.

(#48356) gabor_01 válasza Cheesy (#48354) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nokija 311.

(#48357) meroly válasza Cheesy (#48354) üzenetére


meroly
veterán

Mobilnet kártya kérve külön és laptopba be, végszükség esetén jól szokott jönni.
Egyébként én bőven tudok netezni a 3720-on is, amire nekem kell arra elég.

Impossible is nothing

(#48358) St3ven válasza Dhampir (#48353) üzenetére


St3ven
addikt

Bizony, egy 10"-os gépen, a telefon meg arra van, amire való: telefonálásra meg sms-re.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48359) St3ven válasza kiir (#48351) üzenetére


St3ven
addikt

Két SIM-mel használod?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48360) Cheesy


Cheesy
őstag

Akkor tényleg az lenne a non plus ultra megoldás, ha dual simes telefon (céges+magán) + mobilnet a notihoz.
Utóbbi akár lehet feltöltős is, mert csak alkalmanként használom. Gondolom létezik feltöltős mobilnet...
A telefonon lévő mobilnet képesség akkor jön jól, ha képet kell csinálnom, kint vagyok terepen és el kell küldenem emailben, vagy pedig a retyón hírt olvasni.

A Samung S5610 Primo nagyon tetszik, fáj, hogy nincs belőle dual aktiv simes verzió...

www.vakbelmutet.hu

(#48361) St3ven válasza Cheesy (#48360) üzenetére


St3ven
addikt

Domino Web

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48362) Cheesy válasza Dhampir (#48355) üzenetére


Cheesy
őstag

Munkára tapogatós telefont... hát... szerintem ne. :N

www.vakbelmutet.hu

(#48363) meroly válasza Cheesy (#48360) üzenetére


meroly
veterán

Meglévő előfizetés mellé is tudsz kérni adat sim kártyát. Nem tudom lakosságinál milyen díja van vagy hogy számlázzák, de a cégesnél nálunk elvileg nem számoltak külön költséget, max a kártya díját de azt sem szerintem.
Na megtaláltam közben: [link]

Impossible is nothing

(#48364) St3ven válasza meroly (#48363) üzenetére


St3ven
addikt

Move XS mellé rendelhető, de a másfélszer akkora havidíjú Mozaik XS mellé már nem. :((

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48365) Dhampir válasza St3ven (#48358) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam minden egyben van és így jó, mert kell a FHD videódokumentálás is. Nem fogok emellett külön digitális fényképezőt vásárolni és tartani, meg zsebrádiót, meg XBoxot, PlayStationt a nyakamba akasztani stb.

"Normális" telefon még mindig a vezetékes, ha csak telefonálni kell. Az okostelefonom telefonálással, rövid wifi-kapcsolattal majdnem 6 napig működött legutóbb (éjszakára sincsen kikapcsolva), de még 29% maradt benne.

A táblagép pár óra alatt lemerül, nekem soha nem volt, valószínűleg nem is lesz. 10" helyett inkább egy normális laptop, 15-17" kijelzővel.

(#48362) Cheesy

Attól függ, hogy milyen munkára. Megfelelő tokban hordva egy érzékeny, érintőképernyős mobiltelefon is bevihető akár építkezésre is. :-)

(#48366) Cheesy válasza Dhampir (#48365) üzenetére


Cheesy
őstag

Vívódok magamban eleget emiatt... Mert pl. egy Lenovo P780 dual eléggé meggyőző a 4000 mAh akksijával. Venni rá egy tokot és minden egyben lenne...
Munka alatt a sok beszédet értem. Kereskedő vagyok, sokat kell beszélnem. Van sok alkalom naponta, hogy nem igazán van rendben a lelki békém, így nem biztos, hogy úgy rakom le az asztalra a telefont, ahogy illene. A céges Nokia C2-00 amit használok erre nem igen allergiás, pont eléggé igénytelen szerkezet. Ezért is gondolkodtam egy hagyományos kialakítású, candy bar dual simes telefonban. De akkor meg ott van a mobilnet kérdése, amihez vagy veszek egy usb stick+sim kártya kombót és akkor a notit tudom használni így, de nem olyan gyakran kell, asztali gépet használok odabent is és idehaza is.
Egy dual simes okosteló viszont mindent tudna egyben, ha notit kell használnom, akkor ott a wifi hotspot.

A Lenovo P780-ra azért gondoltam, mert ugyan véletlenül akadtam rá, de fém házas ahogy láttam és bírja akksival is.

www.vakbelmutet.hu

(#48367) Dhampir válasza Cheesy (#48366) üzenetére


Dhampir
félisten

Duliee sok Lenovo mobilt tesztelt és nagyon vágja a témát, javaslom, hogy kérdezd meg bátran. :)

(#48368) kbmm válasza Fancy-boy (#48223) üzenetére


kbmm
csendes tag

ez a nokia 3720 mennyire strapabiro a gyakorlatban? a vizallosaga mennyit bir? mondjuk ha a gyerek belerakja egy pohar vizbe.. de gyorsan ki is veszem.. azt birja? szakado esot birja? ha leoblitem a ragacsot rola vizzel azt birja? illetve ha ledobja a foldre vagy leejtem.. azt tuleli?

[ Szerkesztve ]

(#48369) Fancy-boy válasza kbmm (#48368) üzenetére


Fancy-boy
addikt

meroly kolléga hamarosan válaszol neked.
Ő használ ilyen készüléket.

(#48370) meroly válasza kbmm (#48368) üzenetére


meroly
veterán

....bocs....bocs.... megcsúsztam Fancy-boy megint beelőzött ;]

A készülék papíron csak cseppálló, hisz IP54-es besorolást kapott:

5 Por elleni védelem. Bár a készüléktestbe bejuthat por, de nem olyan mennyiségben, hogy akadályozza a készülék működését
4 Védelem a csobbanó víz ellen

Ennek ellenére van pár youtube video, amin gyakorlatilag vízállónak tűnik:[link]

Én nem mertem még direktben tesztelni és most már nem is fogom, mert az alsó védőburkolatot elhagytam így közel év után és a sok eséstől már gyengült az összetartás, tuti befolyna a víz.

A zuhanást viszont meg tudom erősíteni hogy nagyon jól bírja. Utóbbi időben kezdett csak szétnyilni előtte még az se történt, se akku elmozdulás, se darabokra hullás, semmi.

(#48369) Fancy-boy: :P

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48371) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretném lecserélni a mobiltelefonját, ami egy 5 éves Samsung C3010 . Egy hozzá hasonló telefont keresek, jó lenne ha a belső felépítése is hasonló lenne. Nokia kilőve, az egész család, köztük én is menekülünk az új Nokiáktól, 2-ből 2 nem vált be sajnos. Én most anyunak egy C3780-at néztem ki, mi a véleményetek róla?

(#48373) kbmm válasza meroly (#48370) üzenetére


kbmm
csendes tag

koszi.. es az akksija meddig birja a gyakorlatban?

(#48374) meroly válasza kbmm (#48373) üzenetére


meroly
veterán

Nálam telefon még 2 naptál tovább nem bírta, de én nyúzom rendesen mert céges sim van benne.
Nap 1-2 óra telefon, sms-ek, net, e-mail, fénykép, lámpa, játék stb stb. Így eleinte elment két napot,most már csak másfél.
Gyakorlatilag átlagos használattal 3 max 4 napot tippelek.

Impossible is nothing

(#48375) kbmm


kbmm
csendes tag

es azt honnan tudom megallapitani h eredeti nokia vagy vmilyen egyeb takolmany vagy utanzat a telefon? :)
talaltam egy oldalt ahol lehet uj 3720-at kapni.. de ki tudja mi az valojaban.. :)

[ Szerkesztve ]

(#48376) meroly válasza kbmm (#48375) üzenetére


meroly
veterán

Linkeld lszi.

Impossible is nothing

(#48377) kbmm válasza meroly (#48376) üzenetére


kbmm
csendes tag

nokia 3720

[ Szerkesztve ]

(#48378) meroly válasza kbmm (#48377) üzenetére


meroly
veterán

Én innen nem vennék főleg nem ennyiér. :Y

Impossible is nothing

(#48379) kbmm


kbmm
csendes tag

meroly miert nem?

javasoljatok harmadik alternativat legyszi :)
ezt a regi nokiat eleg bizonytalan beszerezni.. es annyira nem is az igazi.. bar a nokia fele huzna a szivem.. a samsungrol azt olvastam h nagyon kusza a menurendszere.. meg ugy az egesz.. szoval fogalmam sincs tovabbra sem :)

[ Szerkesztve ]

(#48380) Fancy-boy válasza kbmm (#48379) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Harmadik alternatíva:

Gyártó honlapja: [link]

Árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48381) dik válasza kbmm (#48379) üzenetére


dik
őstag

Én is így voltam a Sansungal hallottam olyat kicsit fura meg ilyenek, de ennek ellenére rápróbáltam és nagyon nagyon nem bántam meg! Minden szempontból tökéletes!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48382) kbmm válasza dik (#48381) üzenetére


kbmm
csendes tag

milyen samsugod van?

(#48383) kbmm válasza Fancy-boy (#48380) üzenetére


kbmm
csendes tag

koszi.. megnezem majd.. ha hagynak.. :)
az evolveot valamiert kizartam elso korben.. de mar nem emlekszem miert.. elolvasom majd reszletesebben..

(#48384) meroly válasza Fancy-boy (#48380) üzenetére


meroly
veterán

Hát a menürendszere ennek se jobb.

Azért nem venném mert 200 euro ...va sok érte szerintem.

Impossible is nothing

(#48385) .Szaki. válasza meroly (#48384) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem esetleg tudtok valamit, srácok? :)

(#48386) kbmm válasza meroly (#48384) üzenetére


kbmm
csendes tag

azt hittem h a bolt megbizhatosagarol van infod :)

[ Szerkesztve ]

(#48387) meroly válasza .Szaki. (#48385) üzenetére


meroly
veterán

Ne türelmetlenkedj ;]

Miért nem S5610?

Impossible is nothing

(#48388) .Szaki. válasza meroly (#48387) üzenetére


.Szaki.
addikt

Tudod, apumnak volt már a 301 előtt, anyunak se tetszett szóval "vótmá" kategória. :( Sajna a Samsung rendszereket nem ismerem úgy, mint a Nokiánál, hogy S30, S30+, S40..stb. Nem is hiszem, hogy van még olyan rendszerű, mint a C3010, de valami hasonló jó lenne. Ha nem Samsung hanem más az is jó, csak ne Nokia legyen, mert az újak nem igazán váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.. Apu 301-ével is van gond, a Lumiámról nem is beszélve.

(Egyébként sem vagyok türelmetlen! :P Ahogy nézem csak "ismerős" arcok maradtak a topicban :D)

(#48389) meroly válasza .Szaki. (#48388) üzenetére


meroly
veterán

Hát sajna nem ismerem a C3780-at, de az elődöt, a C3010-et se. Itt többeknek van S5610 és bejött, de ha nem hát nem.
Pedig hidd el még mindig a nokia gyártja a legjobb gombos csodákat.
Érdemes lenne a C3010-ból kiindulva valami hasonló tudásút keresni, az pedig az S30-as kategória. 112 pl egy kimondottan jó telefon szerintem, van pirosban is.
Ha nem Nokia meg nem is samsung, mert annak is már tapis a többi újabb készüléke, akkor marad valami nevenincs gyártó, amivel még többet szívtok. Nem elfogultság, de én tényleg nem tudom mást ajánlani.

301-nek mi nyűgje amúgy?

Impossible is nothing

(#48390) .Szaki. válasza meroly (#48389) üzenetére


.Szaki.
addikt

Na ezt jó hogy kérded, hátha tudsz rá megoldást! Időnként amikor fel akar valakit hívni nem csöng ki, nem is hallja a másik felet, de a másik fél se őt. Tök süket az egész. Gondoltam biztos van valami ami elnémítja ezt, de nem. Akksi ki-be segít a dolgon és ennyi. Mondtam neki, hogy el kéne vinni szervizbe, de nem akarja, azt mondta, hogy egy darabig jó lesz így, mert maga a telefon szép is jó is, meg mégis csak tőlem kapta..De ilyenkor okkal tiszta ideg tud lenni. A Lumiám meg 1 évig jó volt, most meg a torka is véres lett rövid időn belül, szóval én valószínűleg menekülök egy i5S 16GB társaságába.

(#48391) yoee


yoee
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Használtam már jópár telefont munkára nokia 3330-tól kezdve még pár nyomógombos nokián, majd az utóbbi 5 évben nokia 6500s, samsung wave I (taperolós bada), nokia 6700s, nokia 500 (taperolós symbian) majd megint nokia 6700s.

Látható, hogy kicsit csapongtam a tapis és a gombos között, de maradtam a gombosnál. A jelenlegi 6700s-t nagyon szeretem, annak ellenére, hogy az lcd kijelzője nem üveg, karcolódik, mint a rosszbaj, a fémborítás erősen kopik, hiába próbálok vigyázni rá. Építési/összeszerelési minősége két fokkal gyöngébb, mint a 6500s. Mivel volt szolgáltatós (t-mobil, de már független) ezért randomszerűen lefagy. Na, ezek ellenére szeretem, imádom de váltani kellene.

Verziók:
+6500s, mivel robosztus,dobálni is lehetne, de tartok attól, hogy a 6-700 névjegyemet kissé nehézkesen kezelné (ebben nem vagyok biztos)
+egy jó állapotú 6300?
+javasoltok valamit?

Paraméterek: 3G nem muszáj, hogy legyen benne, beszélni használom; cél, hogy minél tovább bírja. Csúszkástól nem idegenkedek, sőt kimondottan szeretem; ha lehet, legyen gorilla glass az üvege. Nem muszáj, hogy nokia legyen.

Miért van az, hogy kimondottan az új telók esetén (értsd 2-3 éves modellek), ha mindkét fél 3G-t használ, akkor a hangminőség az nagyszerű. Ha a 6500s-t, vagy a 6700s-t használom 3G-ben akkor meg mintha csak egyszerű GSM átvitel lenne, sokol rádió (ami nem probléma, de az előbb említett hangminőséghez képest mellbevágó)

Előre is köszi!

(#48392) dik válasza kbmm (#48382) üzenetére


dik
őstag

s5610, B2710

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48393) meroly válasza yoee (#48391) üzenetére


meroly
veterán

Elég nehéz kérdés, megértem hogy ragaszkodsz a régebbi nokiákhoz.
A mostaniak közül egyedül az 515 jöhet szóba: [link]
Érdemes megnézni, megnyomkodni valahol, mert nem minden tekintetben ugyanaz mint a korábbiak. Sem menü, sem összeszerelés. Nem strapa, de gorilla glass üvege van.

B variáció, hogy keresel a kimondott strapák közt, evolveo, sonim, stb.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#48394) Fancy-boy válasza meroly (#48393) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sem gyorsaság. :DDD

(#48395) kbmm válasza dik (#48392) üzenetére


kbmm
csendes tag

b2710-el meg vagy elegedve?
tenyleg nem annyira veszes a menuje?
meddig birja nalad az akksija?

(#48397) dik válasza kbmm (#48395) üzenetére


dik
őstag

Faterom használja már közel 1 éve. Eddig gond nem volt vele. Na jó az első gyári hibás volt mikor vettük, de egyből cserélték! A menüje sima hagyományos, Nokia után szokni kell, de tényleg nem vészes teljesen jó. Az aksi kikapcsolva a 3G 2 hetet bir kb..

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48398) Fancy-boy válasza #00784640 (#48396) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"mondjuk egy fém, vékonyított verziót megnéznék"

És mi a helyzet a Nokia 515-el?

(#48399) kbmm


kbmm
csendes tag

ma hirtelen otlettol vezerelve ugy dontottem h a samsung B2710 jo lesz nekem.. nem vacakolok tovabb.. nyuzhato is.. akksija is talan tovabb birja.. es elvileg sok mindent is tud ahhoz kepest amire nekem szuksegem van (telefonalni, 1 nevhez tobb szam, csoportositasi lehetoseg ha jol emlekszem, sms, dokumentalasi szinten foto, ebreszto).. probalok alapbol felkeszulni egy kusza atlathatatlan rendszerre.. ahhoz kepest hatha kellemes csalodas lesz :) gondolom a tobbinek (evolveo.. stb.) sem jobb a menu rendszere..

tudtok esetleg boltot javasolni hol lehet venni? olyan helyet ahova holnap bemegyek es megveszem es elhozom es hasznalom.. ? :) kartyafuggetlent szeretnek.. ha ide nem lehet ilyen infot irni akkor esetleg priviben?

nagyon koszonom amugy mindenkinek a segitseget! majd jelentkezem meg :)

(#48400) meroly válasza kbmm (#48399) üzenetére


meroly
veterán

Nem írtad, hogy milyen településen keresel boltot, ígyhát arra következtettem hogy Bp. Itt pl: [link], de előtte hívd fel őket.
Várjuk a fejleményeket! Reméljük gyerekálló lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.