Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2276) Laca19 (a) válasza PPeter (#2275) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Találtam a cég oldalán magyar nyelvű leírást is, de nem tér ki a részletekre. Annyit ír, hogy kompatibilis mindennel:

''Az USB 2.0 - IDE adapter nagyon egyszerűen átalakít egy 2.5”/ 3.5” merevlemezt vagy
CD/DVD meghajtót megfelelő külső meghajtóvá. Elég, ha csatlakoztat egy IDE eszközt az adapterhez és bedugja a számítógép egy szabad USB portjába. Ezzel átmásolhat vagy tartalékolhat fájlokat a számítógépről a merevlemezre és vissza. Az USB – IDE adapter kompatibilis minden IDE/ATAPI eszközzel, mint például ZIP meghajtók, CD ROM, CD/RW, DVD/RW lejátszók és IDE merevlemezek.''.....
.....
''A Windows 2000 és Xp az eszközt (CIDE23U) automatikusan felismeri. A CIDE23U
működtetéséhez semmilyen meghajtót nem kell installálni.''

Tulajdonképpen ez a lényege, amit kivágtam-beillesztettem, a többi az a bla-bla kategória.

Szóval azt írja minden IDE/ATAPI eszközzel kompatibilis. Persze tudom hogy ilyeneknél sose lehet 100%-ra menni.

Ja és még lenne egy kérdésem, ha nem terhellek: a közeljövőben új rendszert telepítek, szerinted is jobb ha hagyom az alaplaphoz a Microsoft-os (amit az XP felrak) IDE drivert/ezt javasolta Cyberslider egy másik alaplapos kérdésben/ és nem telepítem fel az NVIDIA saját IDE driverét?






http://www.diesel.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.