Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#88301) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok hűtőt szeretnék vásárolni mit ajánlanátok már írtam csak nem tudok dönteni ebben kérnék egy kis segítséget

Mennyit szánsz a hűtőre: 10-20K
Milyen házba kerül: Zalman z9neo (160mm max Cpu hűtő)
Milyen alaplapra lesz: ASRock z370pro4
Processzor típusa: I5 8500
Ramok típusa: G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB)
Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) későbbiekben tervbe van i5 9600k s procira csere olyan hűtőt szeretnék ami ahhoz is jó lesz majd amit kinéztem:
Cryorig H5 Universal
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 140mm (SPC130)

Esetleg mit ajánlanátok

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#88302) Speed® válasza Hegyirabló (#88300) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Első körben kitesztelném allcore OCval meddig szalad, aztán ha meglesz az új VGA és melegszik a környezet, kiderül kell-e variálni. Tippre nem, messze a PR korlátaitól a fűtőérték alatta..nomeg nem süvegcukor, semmi baja nem lesz 70°C körül, normál terhelés mellett pláne nem szalad fel, nem stresszteszttelsz 24/7..

160mm helyre nem jó a B3, 163mm tökig ültetett ventivel..de hasonló a Fortis 3, az meg befér, azért lett ajánlva anno is.

(#88303) Wolverine válasza cooi11 (#88296) üzenetére


Wolverine
félisten

Ugyanilyen hűtőm van (csak fehér ventikkel), Ryzen 5 3600-on :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#88304) diegho válasza Bodz (#88292) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszönöm! 10k alatt is van valami említésre méltó?

(#88305) cooi11 válasza Wolverine (#88303) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Én úgy tudtam kevés bolt gazdálkodik
raktárkészletből.

(#88306) Speed® válasza diegho (#88304) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

ID-COOLING SE-224 RGB 156mm/~8k

[ Szerkesztve ]

(#88307) Bodz válasza diegho (#88304) üzenetére


Bodz
nagyúr

ID-COOLING SE-224. Ebből van sima meg többféle világítós is. Nemrég szereltem egyet 2700-ra. Teljesen jó ha nincs nagy tuning tervbe véve. Freezer 34 mondjuk csendesebb, de az már 157 mm, nem tudom beférne-e...

[ Szerkesztve ]

(#88308) diegho válasza Speed® (#88306) üzenetére


diegho
nagyúr

Na szerintem ez kell neki, pont rgb-t akar.

(#88309) Speed® válasza diegho (#88308) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha most ajánlottam volna RGB nélkülit és újra kellene agyalni, kaptál volna :DDD

Teljesen jó arra a procira, szabályozva hangos sem lesz (maxon azért emberes lehet).

(#88310) Paxker315 válasza diegho (#88308) üzenetére


Paxker315
addikt

nézzen rá a nagytesóra is, 234RGB, 13ezer körül kapható. 154mm, batárborda. [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88311) diegho válasza Speed® (#88309) üzenetére


diegho
nagyúr

Házventiket akar rgb-t, de gondolom a hűtés is előnyös ha az.

(#88312) Speed® válasza Paxker315 (#88310) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

224 127×77×156mm
234 126×88×154mm

+ 1cmtől nem batár..
~1.5Xes árért kevés.

(#88313) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Hello Mindenki!
Az összefoglalót átolvastam, de inkább csak bezavart :)
Mit ajánlanátok az alábbi konfighoz?

Mennyit szánsz a hűtőre: max 20K
Milyen házba kerül: Zalman Z11 Plus
Milyen alaplapra lesz: MSI B450 TOMAHAWK
Processzor típusa: AMD Ryzen 5 2600
Ramok típusa: PATRIOT DDR4 VIPER 4 16GB (4X4GB) 3000MHZ CL16
Egyéb igények: Nincs

Előre is köszönöm a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#88314) Speed® válasza UNauthorized (#88313) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A viszonylag magas RAMok miatt és a ház netszerte nem fellelhető magassági limitje miatt mérnék egy kupak/oldallap távot a helyedben, viszont ha nem akarod kimaxolni, azzal lehet számolni, hogy 160mm hely biztosan van, mert pl. a D14 ennyi és belefér. Ezzel együtt egy Fortis 3 HE1425 az ajánlás, ha maxihalk üzem a cél, de lehet akár SE-214X/224/234, ill. Ben Nevis/Advanced/RGB is, netán Brocken Eco Advanced, ha találsz készleten, ill. Fuma 2 / Mugen 5 Rev.B., ha el akarod költeni a teljes keretet..mondjuk a proci allcore OC mellett sem kazán, bármelyik fenti megteszi.

(#88315) Hegyirabló válasza Speed® (#88302) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen-igen, miután megírtam, akkor nézegettem jobban meg a Foris 3-at, ha csere lesz, ez az első helyen preferált termék.

Egyetlen furcsaság van csak a Forissal, ahogy látom, neki a minimum fordulatszám 500rpm, vagyis annál alacsonyabban sosem fog pörögni. Nem sok ez alapjáratra? Pure Rock van, hogy csak 300 körül pörög-forog.

Hálás köszönetem! :R

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#88316) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy sima 2600 as ryzen van egy tomahawk max lapban. Alpenföhn Brocken ECO Advanced hűtéssel.

Ha lecserélném a procit egy 3700x re akkor kellene hozzá hűtőt is cserélnem vagy bőven eég ehhez is a hűtés? Aero 1000 es házban van.

Köszi a segítséget.

(#88317) Speed® válasza King Charles (#88316) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Maradhat a BEA, simán elég rá, hasonló fűtőértékű.

(#88318) Speed® válasza Hegyirabló (#88315) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vezérléstől is függ, de eltérő karakterisztikájú megoldások, ill. a megadott érték alatt is járhat akár.

(#88319) UNauthorized válasza Speed® (#88314) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Köszi! :))

(#88320) King Charles válasza Speed® (#88317) üzenetére


King Charles
tag

Köszönöm

(#88321) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Mit gondoltok, az Alpenföhn Brocken 3-nak megszűnik a forgalmazása? Sok boltban, ahol eddig volt, mai naptól nincs. Máshol meg mint ha felismerték volna azt, amit a kérdésemben feltettem, és jól felnyomták az árát.

Aquila non captat muscas.

(#88322) chopin42 válasza Hegyirabló (#88321) üzenetére


chopin42
őstag

?? [link] pl
Árról: új raktárkészlet, azonos euróért, az több forintba kerül az átváltás és a fos Ft miatt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88323) Hegyirabló válasza chopin42 (#88322) üzenetére


Hegyirabló
veterán

alt="" title=""

Komoly összeget vagyok hajlandó tenni rá, hogy ez azt jelenti, hogy nem fogják tudni beszerezni. De nézzük sorban:

- Aqua - mai naptól nincs készleten, nem is rendelhető
- PCX - eltűnt a készletből, tegnap még volt
- Kazy nevű komoly székesfehérvári cég, nincs készleten, rendelhető, lásd Easy-Shop effektus
- Merlinnél állítólag raktáron van, ezt talán el is hiszem, mivel ők hivatalos partner, csak Bólyban vannak, Pécs mellett, postában meg nem bízom
- Bluechip/Tripont nevű hiénák egyik percről a másikra felnyomták az árat 16.670-ről 22.021-re, Árukeresőn még a régi ár van, ekkora ugrást én nem indokolnék a valutánk romlásával, ráadásul a szállításhoz "több mint 5 nap" van írva, ami megint csak nem bíztató
- Focuscamera nevű híres cégnél nincs készleten, Easy-Shop effektus
- Iponban is van állítólag raktáron, de ott is felment az ár vagy háromezerrel, plusz április 30-as bolti átvételt írnak, ami számomra megint csak a vagy be tudják szerezni, vagy nem kategória

Szóval ne legyen igazam, de szerintem ez is ki fog futni. Hogy végleg-e, vagy ideiglenes, azt viszont nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#88324) chopin42 válasza Hegyirabló (#88323) üzenetére


chopin42
őstag

??? Nem bízol a postában? Merlintől több rendelésem volt, mind gyors volt. Pécsett lakom, semmi gond nem volt. Budapestre is elmegy a posta...Vagy akárhová az országon belül.
Mindegy, te tudod.
Kazy az inkább átevrős cég, nem létező raktárkészlettel. Easyshop legalább rendelkezik 4k értékeléssel, ahol többnyire kiszállították a cuccot.
Aqua/pcx ugyanabból a nagykerből szerezhet, pandémia/gyártó bénasága/nagyker bénázása, vagy szimplán még nem jött új szállítmány.
Iponból semmit nem vennék. Akkor se, ha fizetnének.
Ja, és van aprón is. De várj, míg egy okos döntés miatt még több lesz egy euró, és majd akkor tényleg mindenhol 20k lesz.
Lol, "őstag" lettem :Y ;]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88325) Hegyirabló válasza chopin42 (#88324) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Gratulálok! :DD

Egyébként is a személyes átvétel/visszavitel híve vagyok, mert a posta lassítja a folyamatot. Ez hatványozódik egy olyan nélkülözhetetlen dolognál, mint a CPU hűtő. Gondolj bele, megveszem Bolyról, beszarik, küldhetem vissza, mire megkapom az újat (nyilván nem javítják, újat adnak), az 10-14 nap. Megveszem személyesen, beszarik, visszaviszem, kapok újat, 3-5 nap, plusz nem szórok el postára háromezer forintot.

Mondjuk persze ideiglenes fel tudnám rakni a saját hűtőt is, csak akkor meg ha eladom a procit, bukok rajta, hogy a hűtője használt...

De ez persze csak elmélet. :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#88326) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok. Milyen hűtőt ajánlotok a gépembe?

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? Max 10eFt
2.: Milyen házba kerül? Rajintek Metis Plus ITX
3.: Milyen alaplapra lesz? Asus H87I-Plus
4.: Processzor típusa? Intel Xeon E3-1230V3
5.: Ramok típusa? Gskill 1600 Ripjaw-X(2*4Gb)

:R

(#88327) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

Nincs 3 hete, hogy új gépet vettem, és a proci gyári hűtőjét használom, ami kiderült hogy ha felpörgeti magát baromi hangos és zavaró legalább is részemre. Eddig sose volt ilyen bajom a gyári hűtőkkel. Leszeretném cserélni.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max 17ezer Ft

2.: Milyen házba kerül?
Kolink Punisher [link] Későbbiekben ez is csere lesz , mert ezen kívűl minden új már
( Vagy esetleg ha már lesz ház csere, érdemesebb a vízhűtés? :U )

3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus RoG Strix E Gaming [link]

4.: Processzor típusa?
Ryzen 7 2700x

5.: Ramok típusa?
G.Skill Trident z Royal 2x8gb [link]

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
nagyon nagyon halk hűtőt szeretnék, ami terhelés alatt is csendes marad és rgb-set.
Processzor tuningot nem tervezek vele


Jelenleg igy áll most nálam a belső dolog:
[kép] [kép] [kép] [kép]

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.
:R

(#88328) Speed® válasza Gyuffa (#88327) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nincs OC, vCore offsettel jelentős javulás érhető el a hőtermelésben, egyúttal lazábbra lehet venni a ventivezérlést (reakcióidő/max °C/rpm) és le van tudva a gond.
Egyéb esetben csendigény mellett AIOt nem erőltetnék ilyen keret mellett (ML240L RGB ventijei elég gázosak), inkább egy RAMbarát batárt ajánlanék (Fortis 3 RGB).

[ Szerkesztve ]

(#88329) Gyuffa válasza Speed® (#88328) üzenetére


Gyuffa
tag

Köszönöm a tippet, elég jól néz ki, néztem most róla videót is.
"Ha nincs OC, vCore offsettel jelentős javulás érhető el a hőtermelésben, egyúttal lazábbra lehet venni a ventivezérlést (reakcióidő/max °C/rpm) és le van tudva a gond."
-Ezzel az a baj hogy nem merek belenyúlni, nincs tapasztalatom, világ életembe mindig alapon használtam mindent.

(#88330) Chaser válasza Gyuffa (#88329) üzenetére


Chaser
titán

offset -100mv, ha túl sok akkor 75mv, és kb ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88331) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni hűtővásárlásban.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
20-40 ezer ft.
2.: Milyen házba kerül?
Ezt nehéz megfogalmazni. Nekem a gépem egy üveg asztallap alatt van, nem túl jó szellőzéssel, de ennél jobbat nehéz lenne kialakítani. A ház hátulja teljesen nyitott. Egy képet berakok, ez egy jó régi konfig, de azóta nem változott sok minden, csak kapott az oldalába egy ventit. Az 5600XT videókari tökjól elvan, de a Stock 3900X hűtő nem igazán bírja csendben tenni a dolgát.


3.: Milyen alaplapra lesz?
Egy Asus PRIME-X570-P lapra.
4.: Processzor típusa?
AMD 3900X
5.: Ramok típusa?
Kingston 3200 HyperX Fury Black
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Ha van olyan passzív (2 csendes ventivel), ami ezt megoldja annak örülnék jobban, színben a legjobb a fekete lenne, de ez nem annyira számít.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#88332) Speed® válasza hkari (#88331) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel a magassági limit ismeretlen, azt meg kellene határozni, egyébként aprón van fent Brocken 3 Black jóárasítva, ha elfér 165mm, nem is keresgélnék tovább :N

Egyébként a képen egy Mugen 5 Rev.B. van, meleg?
Mert alapvetően a B3 sem jobb, csak picit halkabb..

[ Szerkesztve ]

(#88333) hkari válasza Speed® (#88332) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :) 175 mm a limit. Igen az egy Mugen, bár már nem tudom melyik pontosan, de az még egy régebbi konfig volt. Sajnos mindennel együtt eladtam. Egy i5-750-et hűtőtt, de azt húzva is tökéletesen.

(#88334) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kedves Mindenki!

Hosszas elméleti és gyakorlati méricskélés után arra jutottam, hogy a házamba az általam legszimpatikusabbnak vélt, 165mm magas Alpenföhn Brocken 3 (amit már nem nagyon lehet újonnan kapni jelenleg) éppen hogy befér, tekintettel rá, hogy a házban 166mm a hely. Speed(R) kolléga többször említette, hogy ez a hűtő "tökig ültetett ventivel" csak 163mm.

Érdemes-e ezt a necces méretet bevállalni? Tökig ültetett ventivel ugyanaz a hatásfoka?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#88335) Paxker315 válasza hkari (#88331) üzenetére


Paxker315
addikt

AiO nem játszik egyébként? Ezt speciel 33ezer körül be is tudod szerezni itthon . De ennyiből valóban fullos leghutest kapsz. Így csak mint lehetőség vetettem fel. A tesztben a 280-as szerepel, ami nem biztos, hogy beépíthető a házba (?)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88336) ferrobond


ferrobond
csendes tag

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani az alábbi gépbe proci hűtőt?
Átolvastam az összefoglalót, de nem igazán jutottam dűlőre ezért kérném a segítségeteket.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
max 20 ezer Ft
2.: Milyen házba kerül?
NZXT H200i
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus Rog Strix B450-I
4.: Processzor típusa?
Amd R5 2600
5.: Ramok típusa?
Kingstone HyperX Predator 3000MHz 2X8 gb
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
--
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#88337) hkari válasza Paxker315 (#88335) üzenetére


hkari
őstag

Gondolkoztam rajta, de mindig úgy vagyok vele, hogy egy passzivba nem sok minden tud elromlani, és hosszutávon lehet hogy jobb :) Nem tuningolgatok, szóval szerintem nekem elég egy léghűtés, csak kicsit aggódok, mert ahogy a forumokban nézem a gyári hűtővel is sokkal magasabbak az értékeim mint másnak. Már alapból is 60 fok körül mozog, aida teszten 94-ig felmegy simán.

(#88338) Speed® válasza hkari (#88333) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez esetben az ajánlat áll, annál nemigen kapsz halkabb fekete hűtőt..500rpm körül is átszellőzik szépen, a 3900Xet még OCval is megfogja.

(#88339) Speed® válasza Hegyirabló (#88334) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy érdemes, semmi gond nincs, ha alatta vagy a helynek, akár 0.5mm is lehet az oldallapig, gondot nem okoz.
Letolt ventivel pont, hogy javul a helyzet, a VRMre több ájer jut. A borda hatásfokát ez nem befolyásolja semmilyen szinten.
Ne agyald túl :)

(#88340) Speed® válasza ferrobond (#88336) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

165mm helyed van, egyedül a PCIe slot miatt kell figyelni, ill. a magas RAMok okán. Brocken Eco Advanced pl., vagy Ben Nevis Advanced, SE-214X/224/234, hasonló eltolt bordázatúakat néznék, a proci nem igazán kazán, a VRM pedig erős, nem indokolt topflow.

(#88341) Speed® válasza hkari (#88337) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg nem nézel rá mekkora feszt tol indokolatlanul a PBO miatt a procinak, ill. nem szeded picit ráncba, teljesen érthető a magas hőmérséklet stresszteszt alatt.

(#88342) hkari válasza Speed® (#88338) üzenetére


hkari
őstag

Köszi, lecsapok rá :)

Nem nagyon vagyok ebben a témában otthon. Annyit csináltam, hogy Biosban a PBO-t kinyomtam, és mivel nekem nagyon soknak tűnt a VDDCR CPU Voltage, ami alapból 1,478V, offset mode-ban -0.1V-ot levettem belőle. Így egy fokkal jobb, bár gőzöm sincs, hogy jó-e ez így :D

[ Szerkesztve ]

(#88343) Hegyirabló válasza Speed® (#88339) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem agyalom túl, de még is jól tettem, hogy agyaltam rajta! :) Le is írom, hogy miért.

Balfaszságért nekem sem kell a szomszédba menni. Miután másfél napig méregettem, hogy mekkora hűtő fér a házba, még kartonpapírt is méretre vágtam, elolvastam az összefoglalót is, és akkor jöttem rá, hogy teljesen rosszul mértem ez idáig. Ugyanis nem a CPU tetejétől mértem, hanem az alaplaptól. Így viszont már egészen bizonyos, hogy a nagyon megtetszett Alpenföhn Brocken 3 nem fog beférni. :O Alaplaptól oldalfalig 172mm helyem van. Brocken 3 magassága "tökig ültetett ventivel" :D 163mm, ehhez hozzájön még az AM4 foglalat és a CPU magassága, ami netes kutatásom szerint 7-9mm, így ez összesen 170-172mm. El kell engednem B3-at, pedig nagyon megtetszett. :O :O :O

Tudom, szakértők azt fogjátok írni, hogy akkor legyen Fortis 3. Amivel nekem az a bajom, hogy rengeteg tesztet elolvastam róla, és nincsenek sokkal jobb eredményei, mint a jelenlegi hűtőmnek (Be Quiet Pure Rocknak), sem hőmérsékletben, sem pedig hangban.

Szóval továbbra is kellene nekem egy hűtő, Ryzen 5 2600 alapon futtatott CPU-ra. Csendes, hűs, 20.000 körül.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#88344) fogtunder válasza Hegyirabló (#88343) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg 7,5mm körül van a foglalat és a proci együtt (fórumon láttam, ahol lemérte valaki digitális tolómérővel), ez alapján koppra befér. persze garanciát nem vállalok érte, mert hivatalos infó nincs a házról, de ha még a TT V3 van, a Thermaltake a mid towereknél többnyire 163-165mm helyet hagyott.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88345) Hegyirabló válasza fogtunder (#88344) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Még nem adtam fel a reményt. :) Meghúztam az alaplap csavarjait, nyertem is 0,5 millimétert! :DD De gyanítom, ezt csak puding próbájával lehet kideríteni. Vagyis bele kell rakni.

Még mindig a Therlamtake van. A 163-165mm-t a CPU kupak tetejétől érted? Ez nagyon necces. :K

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#88346) fogtunder válasza Hegyirabló (#88345) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, necces, az tuti. ha biztosra akarsz menni, akkor max 160mm-ig raksz bele. esetleg még azt lehetne megpróbálni kimérni, hogy a pure rock felett mennyi hely van, ahhoz lehetne viszonyítani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88347) Speed® válasza Hegyirabló (#88343) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen jól tetted..és mégsem, mert addig beszéltél a B3ról, hogy elfelejtettem, mivel kezdődött az egész. A házadban 160mm hely van, nem véletlenül ajánlottam anno sem a Fortist, az biztosan befér és halkabb, mint a PR, maximum a procid miatt nem jönne ki a difi, ezért is írtam hasonló setupra, hogy egyéni döntés. Túl van tárgyalva..a B3 offos.

[ Szerkesztve ]

(#88348) Hegyirabló válasza Speed® (#88347) üzenetére


Hegyirabló
veterán

160mm hely van... elméletben. Gyakorlatilag több az.

(#88346) fogtunder

Kimérni, aha. Csak ez nem olyan könnyű ám!

Aquila non captat muscas.

(#88349) diegho válasza Hegyirabló (#88348) üzenetére


diegho
nagyúr

Fogod a házat, oldala le, hűtő le, fogsz egy szigetelő szalagot kihuzod az oldalán úgy, hogy ott legyen, ahol a ház oldala (feszesen), fogsz egy valamit, pl főzőkanál, hozzá érinted a procihoz, megjelölöd hol ér hozzá a ragasztó, leméred. Mennyi ez? 2-5 perc?

(#88350) Hegyirabló válasza diegho (#88349) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Dehogy szedem le a hűtőt! Valamit majd kitalálok. Amúgy miért főzőkanál, vonalzó miért nem jó? :D

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.