Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#88901) grizlisandor válasza Fr@nkieWilde (#88899) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerintem Noctua NH-U9F. :)

(#88902) Fr@nkieWilde válasza chopin42 (#88900) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És valóban, köszönöm szépen!

@grizlisandor: Hopp, nah most akkor melyik lehet? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#88903) Peat;)


Peat;)
veterán

HÁZ: Micro atx fekvő (Silverstone LC17B) max 140mm magas hűtő fér bele, a légáram miatt álló hűtő kell ami hátranyomja levegőt.
CPU: AMD Ryzenen 3600-ason vacilálok megoldható-e, bios állítgatás nélkül, manapság egyszerűen nem gyártanak visszafogott fogyasztású processzort, hiába a 7nm. Ahogy nézem innen indul kb a fogyasztás, a 3300x se eszik számottevően kevesebbet ahogy az intel 9400f se.
VGA: 1060-as marad még 1-2 évig, nem játszok magas grafikán
Ram: 2*8gb alap ram lesz, no tunning

Jelenleg is egy hyper tx3 ősrégi (sztem 10 éve adták ki kb) hűtőm van, van már belőle AM4 foglalatos is tx3 , mást egyelőre nem találtam. Még ott van a bq pure rock slim, de a hyper tx3 attól nagyobb minimálisan.
Vannak még más opciók? Illetve ezek mennyire tudják lehűteni a ryzent? Sajnos a tdp egy rossz vicc, a mostani cpum is 65 watt tdps de terhelés alatt is 40 fok...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#88904) Speed® válasza Fr@nkieWilde (#88902) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Utóbbi. Puci réz HPk, oldalt közepén likas lamellák, ill. a méret is árulkodó.

(#88905) Speed® válasza Peat;) (#88903) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Marha jó a rizsák étvágya, csupán a felépítés miatt nehéz őket hűteni néha.
140mmig SE-213v2, ill. Alpenföhn Ben Nevis pl.

(#88906) jeni válasza Peat;) (#88903) üzenetére


jeni
félisten

Ha necces a 140mm magasságú álló venti akkor lehet keresni kell egy olyant ami 45 fokban el van döntve a hűtő. Ez nem csak hűtene de hátra is tolja a levegőt. Persze ez anno Intelre volt legyártva. Kérdés AM4-re is van ilyen lehetőség?
A Merlinhardver honlapján nézelődj. Esetleg valami komoly HTPC-s hűtőt, igaz azok fektetve vannak de jól hűtenek.
Ez majdnem jó lenne ha el lenne ferdítve a torony része és nem 120mm ventire tervezve hanem 80mm-re tervezve.
Lehet ez a elferdítés megoldható lenne a csövek lefelé való hajlítással (melegen) ?
Talán ez jó is lenne méretben mert 92mm a ventije de kérdéses van-e hozzá AM4 felfogató szett?

HA TR4 rendszered lenne már meg is lenne a hűtőd hozzá ami a HTPC házban simán elférne.

[ Szerkesztve ]

(#88907) grizlisandor válasza Fr@nkieWilde (#88902) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha jobban megnézed az U12P-nél bevonatos a hőcső és nincs meg a hűtő oldalán a félkör bevágás, az U9F-nél nincs bevonatolva a hőcső és ott a félkör bevágás a hűtő oldalán. :)

(#88908) chopin42 válasza Fr@nkieWilde (#88902) üzenetére


chopin42
őstag

Utóbbi, de én csak a nagyobbat ismertem, ránézésre jónak tűnt :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88909) Speed® válasza jeni (#88906) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyik jobb, mint a másik..nemár :DDD 140mm limittel van bőven kínálat emberi áron, ill. henkelés nélkül is (ld. #88905).

[ Szerkesztve ]

(#88910) Peat;) válasza jeni (#88906) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, hát ha egyszer nem ryzen 3600 kell majd...akkor elmentettem ezt az írást :R egyébként a merlintől vettem a házat asszem anno :)

A 3600hoz olvastam véleményeket, nekem elég lesz amit Speed(R) tanácsolt Alpenföhn Ben Nevis, most a 138mm magas hűtő elfér úgy hogy a legmagasabb pontja a hűtőcső záróforrasztása. Ennek az Alpenföhnnek meg a ventikerete a legmagasabb pont, megoldom ha gond lenne az a 2 mm :) köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#88911) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Vajon mit kóstálhat a gyári ventivel és 775 lefogatóval?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#88912) Griff55


Griff55
senior tag

Sziasztok!
Melyiket lenne érdemes egy i7 8700 mellé?
Cryorig R1 Universal vagy beQuiet Dark Rock Pro 4?
Árban most ugyanott vannak, bár márciusban a cryorig olcsóbb volt egy 5000-rel. A design miatt meg a ram-nak való kialakítás miatt a Cryorig felé húz a szívem. Van valami ami miatt mégis mondjuk a beQuiet-et lenne érdelmes választani?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#88913) Speed® válasza Griff55 (#88912) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az R1 jobb cucc, de a 8700ra megaoverkill..

(#88914) Ribi válasza Fr@nkieWilde (#88899) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahh, nem lapoztam...
Bár talán ez is hasonlít, de valami 9 szerias lesz. Ahogy nézem már "ki lett találódva".

[ Szerkesztve ]

(#88915) Griff55 válasza Speed® (#88913) üzenetére


Griff55
senior tag

Köszi :R
Lehet hogy overkill, de jelenleg egy 8 éves CoolerMaster 212 EVO-t használok (nem voltam minden tekintetben elégedett vele), amit már szeretnék lecserélni. Ez a Cryorig meg hosszútávon elég lesz, akár később egy komolyabb procira is a jövőben.

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#88916) Speed® válasza Griff55 (#88915) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kettő között azért van bőven alternatíva, de ha tetszik.. :)

(#88917) inf3rno válasza B4rta (#88843) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy van valami paraméter ami alapján el lehet dönteni, hogy mibe fér bele? Nekem pl ami most van Tt az csak alacsony profilú memóriával működik és az M2 foglalathoz sem férek hozzá miatta, pedig lenne mit belerakni. :S

Buliban hasznos! =]

(#88918) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Giga B450 itx lapra alpenföhn brocken eco advanced rámegy minden gond nélkül?
szerintem igen csak kellene a megerősítés. 2600 cpu-ra raijintek metis házba sima aegis ramok.

(#88919) Smoki122


Smoki122
kezdő

Sziasztok!

Milyen processzorhűtőt ajánlotok? Friss szerzemény, de hosszabb távon gondolkodom és szeretnék cserélni. :)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
- Maximum 16000FT + PK
2.: Milyen házba kerül?
- Egy Zalman S4 Plus házba.
3.: Milyen alaplapra lesz?
- GIGABYTE B450 Aorus Elite AM4 alaplapba lenne.
4.: Processzor típusa?
- AMD Ryzen 5 2600X
5.: Ramok típusa?
- Corsair Vengeance LPX 2X8GB DDR4 3000MHZ WHITE
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
- Terhelésnél ne menjen fel a proci 56 fok fölé. Ha lehetséges halk legyen RGB nem lényeg, inkább a hatása legyen jó!

Segítségeteket nagyon szépen köszönöm! :)

(#88920) Speed® válasza Smoki122 (#88919) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

160mm hellyel pl. Fortis 3. Mondjuk az 56°C nem tudom hogy jött, de egyrészt felejtős léggel, másrészt semmi baja nem lesz 70 körül sem..de ha komolyan ez kell, akkor épített vízzel ~3Xos áron megoldható ;p

(#88921) Smoki122 válasza Speed® (#88920) üzenetére


Smoki122
kezdő

Nem tudom, miért 56 celsius fokot írtam, mikor 70-re gondoltam. Biztos a fáradtság! Fő szempont legyen inkább a hatékonyság és a megbízhatóság. A többi nem lényeges. :) :D

(#88922) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok hogy tudnák két ventilátort konkrétan ezt: Fractal Design Silent Series R2 140mm case fan ossze dugni ugy hogy egy kábelrol menjenek mivel nincs annyi venti konektor az alaplapon, létezik valami splitter kábel erre? Ezek 3 pin-esek, es olyan splitter kéne hogy tudjam regulálni milyen gyorsan forogjanak. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#88923) Lacccca87 válasza mSchumi87 (#88922) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szinte bármelyik Számítástechnika üzletben kapható ilyen elosztó amit te is említettél.
PL: [link]

[ Szerkesztve ]

(#88924) MasterDeeJay

Mi a pontos neve annak az átalakítónak ami s2011-ből csinál am2/3???-as felfogatót?
s2011-es gépeket rakok össze de minél olcsóbban kell megoldanom, találtam Deepcool gamma archert ami elég olcsó ilyen 2eft körüli és elég is a 6-8 magos max 3ghz procikra. Ami a laphoz járt átalakító ahhoz teljesen passzol de a sima am3-as hűtő meg nem fér el rajta csak az ilyen kerek hűtők. Mi ennek a keret szabványnak a neve?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88925) enginev3.0


enginev3.0
félisten

8700T-re (35w tdp) milyen hűtőt ajánlotok?
Lényeg hogy halk legyen, huzat van a házban bőven (Node 804), de a mostani hűtővel terhelés alatt felmegy a proci 70 fokra is

Napi 24 órában megy, így fontos a jó hűtés, és a halk működés

max 10-12k környékén, vagy ha valaki vágja fejből a használt árakat, akár használt hűtő is lehet

:R

ja és az összefoglaló nem működik

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#88926) Speed® válasza enginev3.0 (#88925) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha elmondod mi a gond a 70°Cal és leírod, milyen lap/ram van a házban, akkor a 160mm limiten belül akár passzív is lehet..

(#88927) enginev3.0 válasza Speed® (#88926) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kicsi hűtő van rajta és hangos
Hyperx ramok vannak, nem magasak, fekete alacsony hűtő van rajtuk

B360-g gaming (strix)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#88928) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#88927) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pl egy ilyen?

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#88929) Speed® válasza enginev3.0 (#88928) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

35Wra? Totál overkill.
SE-213v2 v. SE-214X?
Vagy aprós Brocken..
De lehet Mugen 4 is..
Bármelyik bőven oké.

[ Szerkesztve ]

(#88930) sutaxx


sutaxx
tag

Sziasztok!

Most újítottam be egy Ryzen 3300X-et, egyenlőre a gyári hűtéssel hajtom, ugazából nem szeretném nagyon rákölteni azbextra hűtésre, de egy ismerős azt ajánlotta., hogy vegyek egy első genes rézmagos Ryzen hűtőt. "Olcsón hozzájutok szerinte, valamint jobban le tudja adnina hőt és ezáltal kevesebbet fog hangosan erölködni a hűtés" ezzekkel a szavakkal tanácsolta. Van benne ráció?

(#88931) Speed® válasza sutaxx (#88930) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Stealthnél jobb ugyan a rezes Spire, de ha már veszel valamit, egy SE-213v2 pl. a minimum szerintem..vagy egy Prism, ha ragaszkodunk a gyári hűtőhöz, az ér is valamit.

(#88932) sutaxx válasza Speed® (#88931) üzenetére


sutaxx
tag

Nem ragaszkodok a gyárihoz, inkább az olcsóság lenne a szempont a halkság mellett. Egész pofásnakntűnik egyebkent a SE-213v2,, hatékony hűtés ez a szempontjaimhoz mérten? :) annyiban nehéz a hutes kiválasztása, hogy mITX lapom van es van hűtőborda is a ramokon

[ Szerkesztve ]

(#88933) Speed® válasza sutaxx (#88932) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az összefoglaló kérdései nem véletlenek, neked kell tudnod elfér-e, ha nem közlöd a többi komponenst..
De a gyári keret adta nogo zónán belül marad egyébként, így a RAMok lehetnek bármilyen magasak.

(#88934) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok urak!

Végigtúrtam a fél netet, nem kizárt hogy a másik felében lenne a megoldás, de én picit elakadtam, hátha van valaki aki tudja...

mPGA 479 -ben ülő t7600-as intel procira honnan lehetne valami univerzális hűtőt venni? A gyári keret műanyag, a pc egy olyan vontatványon van ami rázkódik, nyilván a hűtő meg a tehetetlensége miatt a második hűtő tartó keretet zaválta fel... Sajna a pc az fix, célvas, nem igazán lehet kicserélni alatta semmit...

Közben rájöttem hogy esélytelen, a lap is tök egyedi, a furat táv is, alatta minden smd szeméttel, a furat táv egyik oldalon 7.5 a másikon 5.5 ami köszönő viszonyban sincs semmivel tudomásom szerint...
:R

[ Szerkesztve ]

(#88935) kerlas


kerlas
tag

Sziasztok, jelenleg egy Be Quiet Shadow Rock Slim próbálkozik a procim hűtésével, de úgy néz ki, hogy alul marad a harcban. Ha tudnátok ajánlani valamit, ami megbirkózik a forrófejűvel, azt megköszönném.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max. 40k
2.: Milyen házba kerül?
Fractal Design Arc Midi R2 (a 3 ház venti cserélve Noctua NF-P14s Redux-1200 PWM-re)
3.: Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte Z390 Gaming X (Gaming profil van beállítva)
4.: Processzor típusa?
Intel i7 9700K (P0 stepping)
5.: Ramok típusa?
2x8Gb Kingston HyperX Predator DDR4 3200Mhz CL16
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Lehetőleg fekete, vagy sötét színű legyen, RGB nem kell, a hatékonyság, és a csendesség a legfőbb szempontok

Jelenleg egy Dark Rock Pro 4 és egy Cryorig R1 Universal van játékban, de ha van életképesebb alternatíva, akkor jöhet az is.

[ Szerkesztve ]

(#88936) Speed® válasza #56573440 (#88934) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Véletlenül nem 76x60mm? Mert akkor a Socket 478ra való megoldások közt nézelődnék.

(#88937) Speed® válasza kerlas (#88935) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A költségvetés feléből kimaxolható pl. egy True Spirit 140 Powerrel. Illetve tippre egy relid többet hozhat, de azt te tudod, belefér-e.

(#88938) kerlas válasza Speed® (#88937) üzenetére


kerlas
tag

Első körben nem nyúlnék a procihoz, bár nem zárkózom el teljesen a mutatványtól, viszont ez a True Spirit 140 sztem nem férne el a házban, mert 171,2mm magas, a ház doksija szerint meg max 170mm-es hűtő fér el.

(#88939) Speed® válasza kerlas (#88938) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel alapvetően a hőátadás a gond és nem a wattok, a legnagyobb javulást az hozná.
Itt azt irják 180mm, 140es hátsóval fura lenne a 170 (+I/O 40mm, - IHS-PCB). Rámérnék :K

Egyébként ha nem lenne a fekete semennyire szempont, aprón találsz jóárasítva Brocken 2 PCGHt, borda szinten hasonló, egy komolyabb ventit ráaggatva (gyárilag csendre kihegyezett a 700rpmesekkel) igencsak potens darab ez is.

[ Szerkesztve ]

(#88940) Asshur


Asshur
tag

Elfér.
Nekem is ez a házam, ezzel a hűtővel. Még hely is marad.
180 mm-ig fogad hűtőt, a 170 téves adat.

(#88941) Speed® válasza Asshur (#88940) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyártónak mehetne egy jelzés, ha valakinek van hozzá kedve :)

(#88942) Zsmarossy


Zsmarossy
csendes tag

LGA 1200 ra rámegy a Noctua D15 Chromax? :R

(#88943) Speed® válasza Zsmarossy (#88942) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] - igen.

(#88944) Zsmarossy válasza Speed® (#88943) üzenetére


Zsmarossy
csendes tag

:R thx

(#88945) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!
Mit tudtok ajánlani nekem? :)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max. 25k
2.: Milyen házba kerül?
Thermaltake Level 10 GT
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus ROG STRIX B360-F GAMING
4.: Processzor típusa?
Intel i7 9700
5.: Ramok típusa?
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Csendes.

Köszi szépen!

(#88946) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Téves rendelés miatt lett egy Gammaxx 300 CPU hűtőm. Érdemes a Ryzen 3 1200-as gyári hűtőjét (Wraith Stealth) erre lecserélni? Jobb ez?
Mert jelenleg a Ryzen hütője is nagyon jól szolgál, Kerbal Space játék mellett 35-47 fok között vannak az érzékelők (6 db hőérzékelő van a lapon)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#88947) Speed® válasza FireFox1996 (#88946) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lehet őket egy lapon említeni..szóval ha csendet akarsz, dobd rá.

(#88948) FireFox1996 válasza Speed® (#88947) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Hogy érted, hogy "Nem lehet őket egy lapon említeni"? Az AMD gyári most sem hangos, nekem megfelel. Csak akkor megtartanám Gammaxxx-ot, ha jobban is hűt, mint a gyári.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#88949) Speed® válasza FireFox1996 (#88948) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teljesítmény/hangerő. Az egyik egy darab alumínium, a másik egy hőcsöves nagyobb felületű borda nagyobb ventivel, kb. dupla hőkapacitással.

(#88950) Paxker315 válasza FireFox1996 (#88948) üzenetére


Paxker315
addikt

Jobban hűt, csendesebb. Még OC-val is elbírna. Én a Gammaxxot használnám.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.