Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#88801) Speed® válasza Miszter83 (#88798) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#88802) Speed® válasza kalapacsolok (#88799) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A házba kvázi bármi befér, a lapon a PCIeX16 slot a 2. helyen van, a RAMok alacsonyak..kb. azt veszel amit akarsz. De ha nem akarsz sokat költeni, néhány hsz.el visszább linkeltem egy Brocken 2 PCGHt HAról..ha gyors vagy, letudtad a hűtőkérdést 3900X+OCig bezárólag ;p Ha nem szimpi, akkor Fortis 3 (Brocken 3 alternatíva) és hasonlók közt nézelődnék vagy ha nem akarsz feltétlenül egy proci upgradeet lefedő kiadást, lehet egy snassz 214X is rá..bestbuy kb. a maga 6ks árával, ezekre a procikra nem kell több igazából.

Rögzítést gyártója válogatja..a kisebbek a gyári keretre akaszkodnak, a nagyobbak normális backplatees-csavaros megoldást használnak. Utóbbi nyilván jobb, de kis súlynál a gyári sem rossz, ill. könnyű megoldás.

(#88803) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#88799) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Pl be quiet DARK ROCK SLIM jó lenne ehhez, mit gondoltok?

(#88804) Speed® válasza kalapacsolok (#88803) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pénzkidobás szvsz..de ha vannak kiszemeltjeid, akkor vannak saját nem közölt szempontjaid is ezek szerint..így innen mind az ajánlás, mind a kérdés feleslegesnek hat :)

[ Szerkesztve ]

(#88805) kalapacsolok válasza Speed® (#88804) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

érdekelnek a vélemények, nem értek hozzá, ezekről találtam több infót, kérdezni jöttem ide :)

(#88806) Speed® válasza kalapacsolok (#88805) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rendben, nem tudok egyebet hozzáfűzni.

(#88807) tasiadam válasza Speed® (#88800) üzenetére


tasiadam
veterán

Mikor szervizben melóztam 8700k-ra pakoltunk ilyet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88808) Speed® válasza tasiadam (#88807) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És a szimmetrikus LGA socket mennyiben hasonlít az asszimetrikus AMXhez..? Előbbin oda forgatod, ahova jólesik, utóbbin meg felrakod ahogy a fogykos mérnökgárda megalkotta ugye, ez esetben szarul..

(#88809) hackeeeee válasza Speed® (#88796) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor amikor elkezdődött, nem ilyen gépnek indult. :D h200ban volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88810) Speed® válasza hackeeeee (#88809) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tomahawk Maxal fut egy árban..lehet cserélném a helyedben, ha már elengedted az ITXet. Persze a B2 PCGH bezsákolása után ;p

(#88811) belidzs válasza Speed® (#88793) üzenetére


belidzs
csendes tag

Köszi a sok segítséget, valószínűleg ez lesz a nyertes

(#88812) Ringer04


Ringer04
csendes tag

Sziasztok,

Ajanlottatok a Ryzen R5 3600-as processzorhoz egy Alpenfon Advanced Broken Eco processzor hűtőt,gondoltam leírom a tapasztolatokat, csináltam a Cinebench-el stressz tesztet alap beállításokkal olyan 75-77fok-ig megy fel a hőfoka,ha a feszültségét lejebb veszem 1,35-re 4,1 Ghz-n 81-83 fokot mér.
Játékok közben mivel nem használja a 100%ot ott csak olyan 50-65 fok között megy, bár másnak a stressz teszteken is egy 5-6 fokkal hűvösebb ilyesmi hűtővel mint nekem.

(#88813) Tomko78 válasza Ringer04 (#88812) üzenetére


Tomko78
őstag

Azért a ház is rengeteget számít, mennyire zárt vagy hogy tele van 14 cm ventikel :P is hamar kiszipkázza a meleget :DDD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#88814) Paxker315 válasza Ringer04 (#88812) üzenetére


Paxker315
addikt

Mennyit fut 1.3V all-core amugy? Tudom, sokan hajtjak magasabb feszen, de nem feltetlen erdemes.. 50-100mhz-ert neha rohejesen sok extra feszt ker a draga :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88815) hackeeeee válasza Speed® (#88810) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátnemtudom, már annyira megszerettem. :D

Véleményem szubjektív...

(#88816) Speed® válasza hackeeeee (#88815) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Racionális indoknak tűnik :DDD

(#88817) hackeeeee válasza Speed® (#88816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs már kedvem ezzel vergődni, hogy őszinte legyek.. Mindenben elégedett vagyok a lappal.

Megnéztem, a Freezer 34 eport, vagy valami hasonló méretű cucc elfér, (pont ilyen lapra teszik fel egy szerelési videőban) a Broken szerintem már nem.

Véleményem szubjektív...

(#88818) Speed® válasza hackeeeee (#88817) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A VRM miatt javasoltam, azért más kategória jutott a THawkra. De ha nincs gondod vele, akkor valóban kár veguálni, még ha hűtés téren limitál is.
120as towerek biztosan elférnek, eléggé fentre van pozicionálva a socket, viszont én nem sajnálnék egy mérést, ha cserébe lehet sokkal jobb hűtő is a végeredmény..146mm széles a B2, ventidróttal együtt 77mm kell neki középvonaltól VGAig, a 80 már ráhagyásos érték. Ha elfér, jobbat ennyiért nem találsz..combos DHPs borda, halk ventik, amik a VRMre is tolnak ájert a borda alatt, szerintem megér egy oldallap levételt :U

(#88819) hackeeeee válasza Speed® (#88818) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[link]

Itt tök jól látszik, hogy mennyi hely van. Fortis 3 volt már rajta, bár akkor talán még nem volt vga.

Véleményem szubjektív...

(#88820) Speed® válasza hackeeeee (#88819) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én nem látok itt mm pontos mérést a te VGAddal :S

(#88821) scott_free


scott_free
senior tag

Hali,

irodai gépbe milyen olcsó és csendes hűtőt ajánlanátok 4 magos Phenom II-höz? (95W)
Köszi!

(#88822) Speed® válasza scott_free (#88821) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Összefoglaló kérdéseire válaszolva lesz ajánlás..

(#88823) hackeeeee válasza Speed® (#88820) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arra gondoltam, hogy látszik, hogy mennyi hely van a foglalathoz képest.

Kicsit körülményes lenne most bontani, így az jelenleg nem kivitelezhető

Véleményem szubjektív...

(#88824) Speed® válasza hackeeeee (#88823) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bár elég jó a szemem, ráolvasással mmskálát én sem tudok. Szóval innentől te tudod, mennyire akarod kimaxolni az eredményt :)

(#88825) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Érdekelne, hogy a macho x2 limited alapvetően jó hűtő-e, mondjuk egy ninja5-höz, vagy nh-u14s-hez képest? (Helyben van, lehet kipróbálnám, hely nem akadály, gép adatlapon.)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88826) Speed® válasza chopin42 (#88825) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy jó, sőt. Mondjuk a 2. venti felesleges rá, de hátsó házhűtőként felszerelve közösen vezérelve a bordán lévővel pacekul kikapja a proci hőjét a rendszerből.

(#88827) chopin42 válasza Speed® (#88826) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm, írtam, meglátom! :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88828) scott_free válasza Speed® (#88822) üzenetére


scott_free
senior tag

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2-5.000 Ft
2.: Milyen házba kerül?
Normál ATX (noname)
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asrock 880GMH/U3S3
4.: Processzor típusa?
AMD Phenom II X4 925 (95W)
5.: Ramok típusa?
4x2GB ddr3 1333
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
lehetőleg legyen csendes

(#88829) Paxker315 válasza scott_free (#88828) üzenetére


Paxker315
addikt

ID cooling SE 213V2 [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88830) tasiadam válasza Paxker315 (#88829) üzenetére


tasiadam
veterán

Ilyenem van 2700X-en, elötte meg xeonon volt. Elég hűvös volt tőle a xeon.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88831) Ringer04 válasza hackeeeee (#88815) üzenetére


Ringer04
csendes tag

Nem magasabb, alacsonyabb feszre vettem :D 1.5v a max és olyan 1,425 körül megy maxon azt vettem visszább,de az órajel emeléssel így is nőtt a hőfok :D

(#88832) Ringer04 válasza Paxker315 (#88814) üzenetére


Ringer04
csendes tag

Zalmann Z9 neo hazám van, 4db 12cm-es venti van benne.

(#88833) Ringer04 válasza Tomko78 (#88813) üzenetére


Ringer04
csendes tag

Válaszoltam közben,csak rossz embernek xd

(#88834) tasiadam válasza Ringer04 (#88831) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem feleslegesen sok a 3ezreseknek az a fesz? Úgy tudom, hogy minden további nélkül lehúzható 1.35-re. Munkatársam is úgy használja, és ugyan úgy műxik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88835) scott_free válasza Paxker315 (#88829) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszi!
Esetleg egy Arctic Alpine 64GT nem lenne elég rá, ha csak irodai használatra lesz? (böngészés, levelezés, skype, max. játék a pasziánsz)
Vagy 95W-os procira mindenképpen min. 95W-os hűtő kell?

(#88836) Speed® válasza scott_free (#88835) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kb. bármi elég rá, de csendet akartál. Minimum LC-CC-95, de inkább SE-213v2 szvsz.

(#88837) Ringer04 válasza tasiadam (#88834) üzenetére


Ringer04
csendes tag

De igen,de ez az alap fesz én is 1,35-re akarom levenni,csak idegesít hogy 1,35V 4,1ghz-s órajelen 81-83 fokos a proci max terhelésen,rendeltem egy Arctic bionix P120 ACFAN00116A ventilátort még a proci hűtőbordára második ventinek remélem azzal így 80 alá bemegy.

(#88838) Speed® válasza Ringer04 (#88837) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne idegeskedj, 7nm + sok fesz, ez ilyen. Finomhangolás kell neki, nem 2. venti, a ritkás bordázaton az nem segít érdemben.

(#88839) csucsbicep válasza Ringer04 (#88837) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Fix feszen jaratod most vagy offset? Nekem a 3600as 1,28V-al 4,1-en jatekok alatt 55-65 kozott van, cb20 alatt 70 eleje. Freezer 34 duo huto a procit, de meg langyos is alig lesz, a zen2 ezen a teren ilyen.

Nezd meg esetleg 4GHz allcore mennyi vcore-al megy, teljesitmenyben nem sokat veszitesz, de joval huvosebb lehet a cpu a kevesebb fesz miatt.

Defaluton nem sporolos a fesszel. Pbo+xfr edc1 setuppal nalam 4,1 fole boostol kisebb terheles eseten, jatekoknal egyedul az ac odessey eseten tartja a magokat 4100 korul. Viszont igy nagyobbak a hőingadozasok, mint fix voltage eseten.

(#88840) Ringer04


Ringer04
csendes tag

1,35 az a max úgy állítottam be. 1,28 max ? annyira még nem mertem levenni,mondjuk nekem 55-65 alapból a saját 1,425 feszültségén,csak ez a cb idegesített most újrapaztáztam meg dobtam rá egy gagyi ventit amit itthon találtam,most 13,5V-on 4,1ghz cb20-ban 85-ról 80ra lement. Ha nincs rajta a ház oldala akkor olyan 77 fok,és most jöttem rá hogy mennyit számít ezekben a youtube tesztekben hogy nem rakják rá a gépház oldalát.

(#88841) scott_free válasza Speed® (#88836) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszi! :R

(#88842) csucsbicep válasza Ringer04 (#88840) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem ezt érdemesebb lenne itt folytatni.

(#88843) B4rta


B4rta
csendes újonc

Sziasztok!
Csak egy ajánlást szeretnék tenni a léghűtésben gondolkodó fórumtársaknak.
Sokáig gondokoztam milyen hűtőt vegyek és mindenhol persze a Noctua NH-D15 ugrott fel, nem hiába persze, egy kifejezetten erős léghűtő, kategóriájában a legtöbb víthűtőt veri.
Miközben nézegettem a chartjait (főleg a régebbeket) megláttam egy érdekes hűtőt ami mindig 2-3 felette végzett, dulpa/tripla radiátorokat megelőzve.Ez a Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme, és meglepetésemre találtam egyet 14 000 Ft-ért. A teljesítménye valami brutális, cserébe egy kicsivel hangosabb.
Szerencsére a ventilátort mindig lehet cserélni. :K
Tudom sok kompatibilitási probláma lehet mérete miatt, ezért is van több kiadása. (IB-E pl, több évben is kiadták)
Ha megteheti valaki, hogy méretügyileg berakja a házába, és nem zavarja kicsit kisebb zaj vagy van kedve/pénze ventilátort cserélni annak nagyon ajánlom. Lehet nem a legjobb ventillátorokat gyártják (de akkor is kiválóak persze), de ilyen teljesítménnyel rendelkező hűtőbordát nem láttam még. :))

Üdv, Márk

(#88844) Speed® válasza B4rta (#88843) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gondolom nem boltban vetted..alkalmi vételnek persze jó. Ellenben ha a TY143 turbinák helyett lightosabbak kerülnek rá, máris visszaesik a teljesítmény, szóval itt a kis lamellafelületet orbitális airflow kompenzálja, nem történt csoda, direkt összevetésben egy hasonló áron beszerezhető korabeli D14 bucira veri.

(#88845) B4rta válasza Speed® (#88844) üzenetére


B4rta
csendes újonc

Ezzel tapasztalatból nem értek egyet, lecseréltem a ventillátorokat rajta (Prolimatech Ultra Sleek Vortex Fan), jóval halkabb és persze elvileg kisebb is a légszállítása, de hőfoki változást nem tapasztaltam, terhelés alatt sem (bár mondjuk a házam is teli van ventillátorokkal olyankor már az is segít).
Proci amúgy 9600k 4,9 Ghz

Üdv, Márk

(#88846) hackeeeee válasza Speed® (#88824) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nu, hát lőttem egy F34 Esport duo-t ~8k-ért, helyben.

Ideiglenesen jó lesz.

Véleményem szubjektív...

(#88847) Speed® válasza B4rta (#88845) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szinten zenész, csak nem ~125W procin játszottunk anno ezekkel, hanem 200+W dögökön..

(#88848) Asshur


Asshur
tag

Érdekes. Én a 9590-et 1,5 volton 5 gigán nem tudtam megfogni a grand machoval, 140-es viperrel.
Oda kellett az épített víz 240x60-as radival, akasa viperekkel pushban, 79 fokon állt meg.
Saccra vagy 300 wattot ehetett, vagy még többet?
A mostani 2700X 4200-on olyan 180-190 w körül produkál max IBT-alatt, belenyal a 90-93 fokba, valahol itt lehet a top léghűtések vége is.

(#88849) Asshur válasza Asshur (#88848) üzenetére


Asshur
tag

A 2700X-en is a grand macho van a viperrel.

(#88850) Speed® válasza Asshur (#88848) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A MachoRT ~180W körül elfogy, mondjon bármit a marketing..nálam is volt anno origi HR-02, ill. most is van HR-22, de meg lehet fogni simán 6C12T/1366 OCval. Szóval azzal a procival nem csoda, hogy nem bírt el. Top léggel ~200W még fogható, aztán közbeszól a fizika.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.