Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#88651) Speed® válasza Winchester95 (#88650) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gépházas/(kompakt)vízhűtéses topik egyel arrébb :)
A D15 gyakorlatilag hozza egyébként ezeknek a szinjét,
a procidat kellene csak relidelned és máris hideg lenne.

(#88652) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Nemrégen vásárolt gépembe szeretnék processzor hűtőt vásárolni. Tudnátok segíteni a megfelelő kiválasztásában? Jelenlegi gyári hűtővel terhelés alatt 80 fokot is eléri a processzor. Szeretném minél alacsonyabban tartani a hőfokot.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? ~25k
2.: Milyen házba kerül? Zalman Z9 Neo Black
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI B450 Tomahawk MAX
4.: Processzor típusa? AMD Ryzen 7 3700x
5.: Ramok típusa? G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) -

Üdv,
Webhun

[ Szerkesztve ]

(#88653) Winchester95 válasza Speed® (#88651) üzenetére


Winchester95
őstag

Köszi, benéztem akkor a topicot. :)
Hogy már ne menjek máshova lehetne még egy kérdésem?

Tehát akkor a Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 360 nem jobb mint egy D15? :D

(#88654) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Sajna a gyári CPU hűtő nem igazán bírja már 3800~ körül.
Szóval szeretnék vásárolni egy újat:
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
15-20k
2.: Milyen házba kerül?
Zalman T7
3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI B450 GAMING PLUS MAX
4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen 5 2600 @4GHz
5.: Ramok típusa?
KINGSTON HYPERX PREDATOR 3200Mhz (42.2mm magas)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
RGB-s is jöhet.
Akár apróról is!
:R

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#88655) flikenflaken


flikenflaken
tag

Ide is írok egy visszajelzést.

Megvettem a Ryzen 5 3600-at és erre ment a Wraith Spire RGB (2.500 Ft H.A.-n), Corsair 275R Airflow házban van gyári ventikkel, biosban beállítva ~60%-65°C, -0.0750mV offset undervolttal. 1 óra játék után max hőmérséklet 65°C. Hangja nekem tökéletes.

(#88656) Speed® válasza Imilenni (#88654) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

160mm hellyel magas RAMok mellé Fortis 3 (v. RGB, de nem ér 5kt a csillámpóni) pl., olcsóbban SE-214X/Ben Nevis Advanced RGB és társai pl., a 2600 OCval sem kazán.

(#88657) Speed® válasza Webhun (#88652) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálad is ez a helyzet, annyival kiegészítve, hogy a procit finimhangolva sokat nyerhetsz, agresszív a PBO feszügyileg, bőven bírja az offsetet. 160mm alá nehéz top megoldást ajánlani mostanában, mert az elérhetőség hazavágta a Mugen 5 Rev.B. / Fuma 2 párost, esetleg U12A, az viszont horror árban, bármennyire is jól sikerült, a 2db A12x25 venti miatt elszállt az ár csúnyán.

(#88658) Webhun válasza Speed® (#88657) üzenetére


Webhun
tag

Szia! Elég nagy csalódás ez a Zalman ház, hihetetlenül gagyi az anyagminősége. Idővel lehet cserélem majd, de egyelőre nem prioritás.
CPU feszt vásárlás után azonnal állítottam, mivel gyári beállításokon 1.48V-ot kapott. Azonnal kapott -0.1V offsetet. Lehet bírna többet is, nem igazán tesztelgettem. Köszi a segítséget!

(#88659) Speed® válasza Webhun (#88658) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez ilyen..előbb kell szétnézni, utána költeni :) SilentiumPC/Fractal Design/Phanteks kecók kategóriákkal feljebb vannak minden téren és bőven van jó áron alternatíva köztük. De ez egy másik topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#88660) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!

Ryzen 2700 -as procimhoz szeretnék hűtőt venni. Láttam legtöbben a Alpenföhn Brocken 3 -t ajánljátok. Viszont az nem teljesen egyértelmű nekem, hogy erre
1. https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/alpenfohn/brocken-3-2x140mm-84000000154-5-p426992061/
vagy erre gondoltok?
2. https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/alpenfohn/brocken-3-140mm-84000000140-p384839949/

Még amit számításba vettem az a be quiet! Dark Rock 4
https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/be-quiet/dark-rock-4-bk021-p406560559/

(#88661) Graphics válasza benyo513 (#88660) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A két Brocken 3 azonos, csak az egyiken dupla venti van :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88662) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#88591) üzenetére


Lacccca87
őstag

Végül ugy döntöttem kipróbálom ezt: ID-COOLING SE-214X, 6550 Ft-ot megért szálítással együtt.

(#88663) Speed® válasza Lacccca87 (#88662) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem azért nem lett ajánlva, mert nem érné meg..csakhogy 159mm, ami ha befér, akkor felesleges volt az egész thread, amiben kértünk, mérd le..anélkül meg nem lehetett mást ajánlani, mint a 213v2t, ami 140mm és biztosan befért volna.

(#88664) Lacccca87 válasza Speed® (#88663) üzenetére


Lacccca87
őstag

Persze tudom :) A megérit nem ezért irtam hanem próbára ennyit nekem megér a költés. Ha valamiért nem tetszik 2e -el olcsóbban biztos instant el tudom adni, vagy visszaküldöm a boltba. De ettől függetlenül köszönöm a tanácsokat. 213v2 gondolkodtam de aztán láttam hogy ezt sokszor feljön a topikban mint ajánlott és nem sokkal drágább de több a hőcső meg a hőleadó felület így ezért esett erre a választásom. Méretben egyébként 168mm ami befér biztosan szóval ez is.

[ Szerkesztve ]

(#88665) Speed® válasza Lacccca87 (#88664) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Legyen így.. kép alapján messze nincs annyi hely CPU-oldallap sík viszonylatban..de majd kiderül. Részemről azért egy pontos mérésre rávettem volna magam, amennyi energiát belefeccöltünk a találgatásba, már rég lett volna pontos ajánlás :)

(#88666) Zeck


Zeck
aktív tag

Sziasztok!

Új konfig vásárlás előtt állok, a kiszemelt alkatrészek:
Proci: Ryzen 3600
Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Táp: BITFENIX Whisper M 750W
Memória: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT
A dobozos Wraith Stealth hűtő használható, vagy másban érdemes gondolkodni?

A házam CHIEFTEC BigTower CX-03B-B-AW-OP belső mélysége kb. 18cm, a mostani CPU-tól az oldalpanelig 15 cm-t mértem.
Húzni nem nagyon szeretném a procit, lényeg, hogy stabil és halk legyen. Keret: 15000.- Ft.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#88667) Speed® válasza Zeck (#88666) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyári macskát/kutyát/stb. dobálni elég, ha maxboost mellett is csendet akarsz, 150mmig kereten belül pl. BEA.

[ Szerkesztve ]

(#88668) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Létezik, hogy a Brocken 2 PCGH az Aquánál nem kompatibilis AM4-gyel, míg az Oázisnál igen?
Vagy utóbbinál is úgy értik, hogy csak plusz am4 kittel?
Azt meg nem nagyon látok már sehol. Tavaly vettem magamnak a merlintől, postával több mint 3000 volt, ez most egy ismerősnek menne.

Köszi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88669) Speed® válasza rasotamas (#88668) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elírás..sosem volt AM4 ready a B2, csak upgrade kittel.

(#88670) rasotamas válasza Speed® (#88669) üzenetére


rasotamas
veterán

:(
Köszönöm.
Tudsz valamit ajánlani helyette?
Van 1151v1-en normális cpu hűtője (Be Quiet! Shadow Rock Slim CPU Cooler (BK010)) de úgy tudom akkor még nem volt AM4 kompatibilitás és lefogató hozzá.
Ha volt is nem hiszem, hogy eltette a dobozokat, az Asus Strix R9 390 dobozát is kidobta (brutál "kis" kártya :Y )

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88671) Speed® válasza rasotamas (#88670) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#88672) rasotamas válasza Speed® (#88671) üzenetére


rasotamas
veterán

:R Köszönöm!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88673) Lacccca87 válasza Speed® (#88665) üzenetére


Lacccca87
őstag

Megérkezett, pénteken beszerelem és kiderül most odatéve a hűtőt ugy néz ki hogy pár miliméter fog maradni :) De majd felszerelés után kiderül.

(#88674) Raidon


Raidon
őstag

Kicsit Off... Brocken 3 BE-vel elégedett vagyok mind teljesítményben mint pedig hőfokban. Kérdés a következő. Fractal Design Meshify C TG házba lenne szükségem 2db 120mm-es ventire abból egy örülnék neki ha slim lenne és beférne a ház elejére lentre, hogy ne kelljen kiszednem a takaró lemezt. Valamint 2db 140mm-re. Legyen jó légszállítása de azért legyen halk. Noctua-n filózok de konkrét típust nem tudom melyik illene a képbe. Köszi a válaszokat és bocsánat az Off-ért....

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#88675) chopin42 válasza Raidon (#88674) üzenetére


chopin42
őstag

Ez a te topikod.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88676) Raidon válasza chopin42 (#88675) üzenetére


Raidon
őstag

Köszönöm :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#88677) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv
1600AF-em cserélem holnapi nap folyamán 2700X-re. Jelenleg 213 v2 van a gépemben, elv. 130w tdp-ig jó. A 2700X 105w papiron, ha maximumon van pörgetve. Kell a 2700X-hez jobb/erősebb hűtő? Mondjuk AiO 120/240, vagy valami jobb 120-as torony? Vagy elég ez alap órajelen?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88678) Speed® válasza tasiadam (#88677) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Offsetelt PBOval vagy allcore 1.25V körüli OCval elég lesz. Persze ha kimaxolnád, a Prism+213v2 árából kijön egy jobb lég is..AIOt nem erőltetném.

(#88679) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Hello,

Van rajtam kívül még aki kínai Snowman T6-os hűtőt használ? Csak érdekelne ki mennyire van megelégedve vele, nekem egy Ryzen 2700-ast boldogít és 3.9Ghz-en 1.30625V is max 65 fokos, idle meg 30 körül.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#88680) tasiadam válasza GeoPhoto (#88679) üzenetére


tasiadam
veterán

2700x-et akarok hasonló adottságú hűtővel használni, de biztató, ha a snowman ezt tudja.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88681) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Kissé off, de azért itt hagynám a scythe fuma rev.b hűtőm és a ryzen képét szétszedés után:

Még jó, hogy "egyenes" a hűtő talpa (ja, nem :W ).
Illetve kryot kentem most a visszarakáskor alá, azzal meg szenvedte, jóval nehezebb kenni, mint az mx4-et.
Majd rászánom magam, és megcsiszolom kissé a talpát, de a szorítóerő így csökkenne, már így sem túl nagy.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88682) sunset válasza GeoPhoto (#88679) üzenetére


sunset
csendes tag

Szia-ugyanilyen hűtőt használok egy i5 9600K-hoz.(A proci all core 4700 mhz-vcore 1.205-1,216 v)Idle 27fok-játék alatt max 61 fok-full hd-minden maxon. Stresszteszt(linX,Prime 95)alatt a maximum 71 fok .Teljesen jó-és csendes még terhelés alatt is.A vga meg a házhűtők hangosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#88683) Speed® válasza chopin42 (#88681) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vess egy pillantást az IHSre is, Scythe tájékán nem divat a púpos kivitel..tippre a proci lesz Quasimodo a történetben ;p

(#88684) MasterDeeJay

Mi most a legolcsóbb procihűtő 85-95w-os 6-8 magos procikhoz s2011-re?
Most próbáltam ARCTIC FREEZER 34 -es használtba egész jó de nem kell ennyire erős. (több óra prime95 után sem ment 45 fok fölé a cpu. (Xeon 4620, 2620, 2630 ilyen picikre kell csak, semmi tuning)
Szóval nincs nagy igény de a legolcsóbbat keresem ilyen 5eft max.
Ez elég lehet? Mármint egyáltalán s2011-esre jó?
Deepcool ICE EDGE MINI FS V2.0

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88685) chopin42 válasza Speed® (#88683) üzenetére


chopin42
őstag

Ha oldalról megnézem a talpat, akkor is látom, hol mart bele a kés, illetve szemből középen van egy hegyes pont (nem az, de optikailag látszik, ami a körkörös marókés nyoma). A procin volt brocken 2 is, az ennél jobban szétkente, pedig ott sem volt valami bitang a szorítóerő. Szóval itt nem hinném, hogy a proci gondja (de ha az is, lecsiszolni nem fogom, kell a gari :()

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88686) Graphics válasza MasterDeeJay (#88684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Támogatja azt a foglalatot?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88687) MasterDeeJay válasza Graphics (#88686) üzenetére

Kínai lapokhoz adnak keretet, nem tudom pontosan az mi lehet. Olyasmi mint az amd hűtők.
Össze vissza írják az oldalak hogy rámegy-e.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88688) Speed® válasza chopin42 (#88685) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lappolás után kiderül..de nem te lennél az első, akinél a proci a hunyó.
Leszorítóerőt a crossbar alá helyezett bármivel növelheted.

(#88689) chopin42 válasza Speed® (#88688) üzenetére


chopin42
őstag

Lehet(ne), hogy a proci a ludas, de ha így lenne, akkor nem látnék a procihűtő alján tört szögeket a tükröződésben, illetve a proci teteje puklis lenne, de nem az. M1, elengedem ezt a dolgot, mert így is elfogadható, de tudom, hogy a procihűtő a ludas mert megnézve még egyszer a képet a hűtő alján, kb kimaszkolja a szemmel látható töréseket, vésési szögeket. Kap egy kis csiszolást, majd a leszorítóerőt az általad leírt módon kissé növelem, és meglátom :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#88690) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan CPU-hűtő, ami 45 fokban dönti a ventillátorát?
;]
Guglival nem találtam, de lehet, hogy csak rossz szavakra kerestem.
Jah, Intel 1155 tokozású procim van.
:U
Arról van szó, hogy ITX kuckóm van, és a fekvő alaplap felett 12 centivel máris ott a fekvő ATX táp, és jó lenne vízszintesen fújni azt a meleglevegőt...
Gyárilag a táp ventije és a proci ventije egymás ellen dolgozott, zajos volt.
Aztán megfordítottam a táp ventijét, így most a proci felé fúj, így már kevésbé van szélzaj.
Hanem a hatékonyság még nincs rendben, megreked az alaplapon a meleg, és jó lenne keresztirányba terelni a levegőt...
;)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#88691) abdulka1 válasza mckay (#88690) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
"Döntött" kivitel nem sok van. Talán csak a Scythe próbálkozott vele(bocs ha tévedek).
A most kapható a Scythe Katana 3 Type I magasabb mint a megadott méret.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#88692) Speed® válasza mckay (#88690) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bár létezik, de egy hagyományos "90°os" towerrel előrébb lennél, ha mindenképpen elengednéd a topflow megoldásokat (pedig ilyen felállásban abból is van jó, nem a gyáriból kell kiindulni).

A procit viszont annál pontosabban kellene meghatározni, hogy "1155", 35-95Wig terjed a TDPjük.

Ha találsz aprón Ninja Mini Rev.B.t, az pl. 115mm magas, ill. ott a Noctua NH-D9L, de esélyes, hogy a gép árának jelentős részét kiteszi :S

(#88693) mckay válasza Speed® (#88692) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Uhh, nagyon köszi, remek tippek.
Az a Ninja Mini például nagyon klappolna, mindjárt rá is keresek.
Köszi!!!

(Egyébként még az jutott eszembe, hogy elromlott gyári PC-ből (Hp, Fuji, stb.) kéne szerezni tisztességes bordát, olyanokba raktak... Feltéve ha felfogatásuk jó lehet az én Asrock alaplapomhoz.

Jah, amúgy egy 77W TDP-s i5-3xxx procit kéne hűtenem a mostani ventinél, mert egy 50W-osról szerzett gyári intel cooler van most rajta, és nem igazán bír vele, a kis kuckó miatt...

(#88694) Graphics válasza mckay (#88693) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De azok álló hűtők, a Fujitsun szokott lenni egy kis műanyag szoknya, az terel egy kis levegőt a VRM felé.

Elvileg jók bármilyen 1155-ös lapra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88695) mckay


mckay
aktív tag

És még egy kérdés: amikor nézem egy-egy termék specification lapját, és azt látom, hogy 110mm akkor azt a proci tokjának tetejétől, vagy az alaplaptól kell számolnom?

(#88696) penene


penene
őstag

Sziasztok,

olvastam az összefoglalót, de okosabbnak látom, ha inkább bután mégis kérdezek:
Most állítom össze a configot:
Asrock X570 Pro4 (ATX)
AMD Ryzen™ 5 3600
Valamilyen valszeg Corsair 2x8 GB DDR4
ATX-es ház lesz szerintem - néha viszem lanozni. Eddig mindennel elfértem benne, pedig nem kicsi a hűtő. Nyilván hűvösebb lenne nagyobb házzal (volt nagyobb is régebben), de annyira meg nem húzom túl (videókarit csak a gyári OC határig, proci meg bírta elég jól eddig).

A procit az alaplapnak megfelelően szeretném ésszerűen húzni, léghűtéssel (most 3570K-hoz Cooler master hyper vmim van, amivel 4.2 Ghzen sem izzad).

Tudtok javasolni egy best buyt? Megmondom őszintén még nem néztem körbe a piacon (így a pontos árkategóriákat sem ismerem), de ha a Cooler Master még mindig cool, akkor benne már megvan a bizalom.

Köszönöm! :R

UPDATE: Aquan rákerestem, egyáltalán nem dob Cooler Mastert AM4 -hez, számomra ismeretlen nevűek vannak, a Noctua-t olvastam itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#88697) Speed® válasza mckay (#88695) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Természetesen a hűtő magassága ez talptól tetőig, CPU kupaktól az oldallap (táp) síkjáig kell viszonyításképpen mérni.

Hovatovább, normális topflow hűtőt előbb raknék a gépbe, olcsóbban megúszható, ill. ha a tápban normál állásban dolgozik a venti, meg lehet oldani a CPU hűtőt is pullban, aztán kimegy a tápon keresztül az ájer. Nem tisztázott, hogy ha towert veszel, hátul kidolgozza-e bármi az arrafelé tolt meleget..?

(#88698) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok!

Ereboss Core lesz még gyártásban, vagy lemaradtam róla?

Van esetleg hasonló alternatívája?

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? <20k
2.: Milyen házba kerül? Nyitott
3.: Milyen alaplapra lesz? ITX, ha nagyon asszimmetrikus a hűtő, akkor majd ahhoz lesz eltolt foglalatos választva.
4.: Processzor típusa? Valamelyik 65W TDP-s 6 magos, nincs eldöntve
5.: Ramok típusa? GSkill Aegis
6.: Egyéb igények? Legyen fekete és passzív, tartozék ventirögzítőkkel.

(#88699) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#88687) üzenetére

Vettem 2900Ft-ért egy Deepcool gamma archert. a kerete látszólag totál ugyan olyan mint a kínai lapokhoz adott keret, majd este rápróbálom. Nekem az a gyanúm hogy menni fog de küldök képet ha jó lesz. Tisztáznom kell hogy mi megy rá ezekre a kínai 2011-ekre mert ultra budget gépet kell összeraknom a rendes 2011-es hűtők meg drágák. (értsd drágább a hűtő mint a proci)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88700) penene


penene
őstag

Ryzen topikban figyelmeztettek, hogy okosan válasszak 3600 mellé hűtőt, mert " Sokak panaszkodtak, hogy le kell csiszolni, hogy megfelelő legyen az érintkezés. " :Y
Lehetőleg nem szeretnék csiszolni, csak pasztázni, tehát csak a minőségben gondolkodom, de nem kell extrém legjobb legmaxosabb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.