Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#88101) Speed® válasza Joshi (#88097) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az, hogy backplate vagy tálcán fix fogadó, a lapot fellazítva kiderül, ettől függ mit érdemes keresni. Helyed azért van bőven, ha kupaktól oldallap síkjáig mérsz egy pontosat, tisztulhat a kínálat.

(#88102) Joshi válasza Speed® (#88101) üzenetére


Joshi
titán

"...ha kupaktól oldallap síkjáig mérsz egy pontosat, tisztulhat a kínálat."
Az a méret 120-125mm. Ahogy nézem a Thermalright True Spirit 90 Direct ha valóban 122mm magas, akkor az még elférhet. Nekem a felfogatások módja kaotikus, ahány hűtő annyiféle megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#88103) Speed® válasza Joshi (#88102) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Olyan nincs, hogy 120-125..pontos méret kell, az az alattiak beférnek, a felette lévők meg nem :)
Jó a TRUE (Pure Rock szint..), a rögzítőszettje átgondolt, backplate/keret rögzítés után maga a borda 2 csavarral fixálható/bontható bármikor.
Amennyiért hirdeti a tag, ajándék..

(#88104) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem a mostani processzor hűtőm leváltását, és szeretnék segítséget kérni ezzel kapcsolatban.

1. Mennyit szánsz a hűtőre? Ár-érték számomra ami fontos, minden ajánlatot meghallgatok.
2. Milyen házba kerül? Fractal Define R6
3. Milyen alaplapra lesz? MSI B360M Bazooka
4. Processzor típusa? I5 9400F később szeretném leváltani I7 9700k-ra amit szeretnék egy kis tuningal megtámogatni.
5. Ramok típusa? Geil Evo-X 2400Mhz 32gb DDR4
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Nagyon fontos számomra hogy halk legyen, és férjen el mellette 4 modul memória. Nem kell, sőt előny számomra ha nem RGB-s.

Jelenleg egy Be quiet Dark Rock 3-as hűtő gondoskodik a CPU hűtéséről, de sajnos az A2-es slotban levő memória eléggé ferdén áll, illetve a magasságából adódóan takar a ventilátor részből. Sajnos annyira nem adja át az alábbi kép, de azt jól látni hogy a memóriák közötti slotba már nem fér be semmi.

Jelenleg ami nagyon tetszik, de itthon nem találtam egy boltban sem, az a Be quiet Shadow Rock 3, de nézegetem most a Scythe Fuma 2 hűtőt is.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#88105) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

Milyen AIO hűták léteznek amik értékelhető árban vannak és halkabban az AMD gyári RGB ventinél? :)

Coca Cola, sometimes war

(#88106) fogtunder válasza DuncanGhola (#88105) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez továbbra is a léghűtés topik, van külön az AIO-knak, téma tudnivalók között ott a link.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88107) ADAM1337 válasza Nokedli92 (#88104) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Azért eléggé korlátozó tényező a pci-e foglalat is, ahogy nézem.
Simán beajánlottam volna az eladó hűtőmet de nem hiszem hogy beférne. :U

(#88108) Nokedli92 válasza ADAM1337 (#88107) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Néztem a hűtőd, de videó alapján nem vagyok biztos benne hogy elférne az A1-es slotba a memória. Igazából a PCI-E foglalat azért nem releváns, mert már rendeltem PCI-E risert. Köszönöm az ajánlatod! :R

Üdv, Csaba

(#88109) Speed® válasza Nokedli92 (#88108) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel a B2 eltolt felépítésű, de még nem annyira, mint a B3, valóban előfordulhat, hogy az A1el interferál, lapja válogatja. A Brocken 3 viszont ilyen téren pacek, de mindkettő kiesik nagy eséllyel a PCIe miatt, riser téren én előbb megvárnám, minden oké-e vele, mielőtt túltolom a hűtő témát :)

(#88110) Joshi válasza Speed® (#88103) üzenetére


Joshi
titán

130-at mértem, azért írtam kevesebbet hogy tuti beférjen. Már megegyeztem az eladóval a True-ról.

(#88111) Nokedli92 válasza Speed® (#88109) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Elvileg holnap megérkezik a riser, és csinálok egy újabb fotót a gépről.

Üdv, Csaba

(#88112) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok, I5 9600K hozz egy átlagos pc házban elég egy Coolermaster TX31 ? Vagy van ötlet jobb, de nem sokkal drágábbhoz?
100 % játék gépben lesz, köszönöm szépen!

(#88113) pontyos


pontyos
senior tag

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? Max 10ezer
2.: Milyen házba kerül? Aerocool V2
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI Z390 Pro
4.: Processzor típusa? I5 9600K
5.: Ramok típusa? 2 x 8 Kingston Hyper

Szóval egy egy átlagos pc házban elég egy Coolermaster TX31 ? Vagy van ötlet jobb, de nem sokkal drágábbhoz?
100 % játék gépben lesz, no tuning, köszönöm szépen!

(#88114) Speed® válasza pontyos (#88113) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Aerocool V2..X? V2re nem dob semmit a gugli..utóbbira (V2X) viszont 150mm helyet, így a TX3i (merthogy TX31 sincs..) indokolatlan gagyiság lenne pl. egy Brocken Eco Advancedhez képest, ami megcsíphető a célösszeg körül is sokszor (apró / B grade), csak mostanában szaladt el az ára picit kiváló királyi valutánknak hála.
Ha más nem, ID-Cooling SE-213v2 v. Alpenföhn Ben Nevis, bármelyik jobb a TX3inél.

[ Szerkesztve ]

(#88115) Speed® válasza Joshi (#88110) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Cseles..viszont ezzel bizonyos esetben jobb megoldásokat zár ki az ember :) Ha már van pontos méret, a hűtők nem szórnak a specifikált méret fölé, ill. alá néha, fölé sose.
Jó vásár :K

(#88116) Speed® válasza Nokedli92 (#88111) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha beválik, után picit szabadabban garázdálkodhatsz, legalábbis a Brocken 3 / Fortis 3 / Macho és hasonló eltolt batárok hozzák, amit szeretnél :K

(#88117) pontyos válasza Speed® (#88114) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi szépen, máris nézem!! Ui a "150 mm helyet " mire értetted?

(#88118) Joshi válasza Speed® (#88115) üzenetére


Joshi
titán

Ezzel a vonalzóval mértem, még a 130mm is beleférne, de jobb a békesség. Amúgy volt nekem is True hűtőm még az őskorban. Én már nagyon régóta vizezek. Egy Thermalright Ultra-120 Extreme Black Edition volt nekem régen, vagyis két víz között ideiglenesen. ;] Ez a konfig meg csak jött, de annál a gyári aluhűtőnél szinte minden jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88119) Speed® válasza pontyos (#88117) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyel előttem látsz példát rá..akkora magasságig fér be hűtő.

(#88120) pontyos válasza Speed® (#88119) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm akkor Alpenföhn Ben Nevis bíztosan jobb? Máris rendeltem akkor

(#88121) Speed® válasza Joshi (#88118) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én vagyok olyan, hogy 130mm helyre beraknám a Noctua C14emet szívó állású ventivel és az oldallapot felette rácsoznám :DDD
TRUE Black nekem is van az oldtimereimhez polcon..jó volt anno, de a világ összes statikus nyomása kevés hozzá :) A kis 90 Direct viszont átgondoltabb, inkább a HR-01 receptjét követték vele szerencsére.

(#88122) Speed® válasza pontyos (#88120) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy jobb..nagyobb borda/venti, a ~dupla tömegből is látszik, hogy a TX3i egy spórolós darab, x+1 rókabőr. Ha pl. varázslóéktól veszed a BNt, ~árában lesz sokkal jobb megoldásod. Az SE-213v2 egyébként csont ugyanez a borda, csak picit gagyibb ventivel, emiatt olcsóbb.

(#88123) pontyos válasza Speed® (#88122) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget !

(#88124) Joshi válasza Speed® (#88121) üzenetére


Joshi
titán

Ha megnézed a képeket akkor láthatod, hogy ebben az alaplapban az a 9700-as proci nem fogja magát kifutni, legyen azon akármilyen hűtő. Én azt mondom, hogy egy normális hőcsöves hűtővel már sokkal jobb lehet a végeredmény. Ha péntekig feladja az illető, akkor hétvégén átépítem és tesztelem. Vannak gyári hűtős eredményeim is. ;]

(#88125) Speed® válasza Joshi (#88124) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem látszik tisztán a VRM/FET részleg, de 4+1 fázis tippre, az meg topflow mellett ~120W simán, de még ha 3+1, azzal is megvan a stabil üzem simán, OC nem lesz, meg gondolom nem 24/7 AVX2 terhelés vár rá :) De persze, a TRUEval is ég és föld lesz :K

(#88126) Joshi válasza Speed® (#88125) üzenetére


Joshi
titán

Csak 1db 4-es cpu csati van, szóval tuning kizárva az biztos. Habár a none k procikat nagyon nem is lehet. Papíron a sima 9700 65W-os, szóval talán nem lesz gond.

(#88127) hegegabi80 válasza Joshi (#88126) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem a tesója van, ami nem közvetlen hőcsöves, de letolt felépítésű TRUE Spirit 90M Rev.A
Igaz csak i3-8100-án volt, mert AM4-re nem tudom feltenni, de majd gondoskodom az átalakításon.
Hangja nem igazán van, hőfok is rendben volt. A gyáritól tuti jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#88128) D.Orion


D.Orion
veterán

(#88075) kaphatnék kis segítséget. :B
Gondolkodom én is a Brocken ECO Advanced hűtőn, illetve a hozzá hasonlókon.
A mostani hűtő 134mm széles, elég szűkös a hely a vga felé. Van kb 6mm hely még. ;]

[kép]
[kép]
[kép]

(#88129) Feriboy2 válasza D.Orion (#88128) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

a gyártói honlap szerint https://www.alpenfoehn.de/en/products/cpu-cooler/brocken-eco-advanced-en a brocken eco advanced 126 mm széles

(#88130) Speed® válasza D.Orion (#88075) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A problémát nem a venti, hanem a feltehetőleg eltört rögzítőkeret okozza. A kis ventit nyugodtan lehet egyébként kukázni róla, de ha a borda rögzítésére szolgáló keret eltört (szériahiba/anyaghasználat), tehetsz rá bármilyen ventit, nem fog segíteni.
Mindazonáltal, az i5-6600 65W TDPjét egy ID-Cooling SE-213v2 lazán megfogja halkan, picit drágábban Alpenföhn Ben Nevis (120) pl. azonos borda, jobb minőségű ventivel. Többet felesleges erre költened.

(#88131) D.Orion válasza Speed® (#88130) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszönöm válaszodat. Hétvégén szétborítom a gépet és megnézem mi a helyzet a cpu körül. :R

(#88132) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Speed(R), ha a Scythe Mugen Rev. 5 B és a Noctua NH-U12A között vacilálok, a Noctua nagyon pénzégetés lenne? :F

Jelenleg egy Cryorig R1 Universal hűt, de le lett cserélve a VGA és a vertical standel- a cooler miatt nem fér el az új kártya.... :W

A cél a lehető legkisebb méretben a legjobb hűtési teljesítmény.
(ennek meg ugye jelenlegi ismereteim szerint a Noctua NH-U12A felel meg leginkább...)
Scythe Mugen Rev. 5 B-m már volt, egy 1800X - en, szuper kis hűtő amúgy!

Természetesen ha van vkinek személyes tapasztalata a Noctua - val, szívesen venném. :R

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#88133) fogtunder válasza korren (#88132) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bár nem tőlem kérdezted, de a Tweaktown szerint inkább a D-15-höz van közel a Mugen

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88134) Speed® válasza korren (#88132) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyon jó a Noctua, de dupla áron az M5RBhez képest nálam tuti nem lenne opció..mennyi helyed van pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#88135) Paxker315 válasza fogtunder (#88133) üzenetére


Paxker315
addikt

Létezik, hogy nem jár hozzá AM4 kit? :( Mugen MAX Oázis.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88136) Speed® válasza Paxker315 (#88135) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, korábbi modell. SCAM4-1000A megoldja, de ~6$, ha lehet egyáltalán kapni, így érdemes a RevBt venni inkább.

(#88137) korren válasza Speed® (#88134) üzenetére


korren
aktív tag

Nem mértem még le, de saccra ezek a 120 mm-es coolerek már jók lennének.

Amúgy volt sokáig egy GELiD Phantom egy delidelt 8700k-n, best deal a 120 mm-es kategóriában, csak zero RAM tolerancia, a Trident Z meg igen magas...

Este ha lesz kedvem lemérem pontosan.
Nem igazán tudom, hogy a szélességnél vagy a mélységnél megadott hosszúság-e a mérvadó...

Neked is köszi Fogtündér <3

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#88138) Speed® válasza korren (#88137) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szélesség fele (socket felétől VGAig táv), ill. a magasság, ami meghatározza az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#88139) korren válasza Speed® (#88138) üzenetére


korren
aktív tag

Rendben, köszi! Magasságban mehet minden, azt hiszem 180 mm, de most egy Cryorig R1 van benn, attól nem sok magasabb cooler van. :)

-I like the misery. -I like this world!

(#88140) Kobe


Kobe
veterán

MSI B450 Tomahawk Max
Ryzen 5 3600X
Kingston HyperX Fury RGB 2x8
NZXT H510 haz

Ehhez a felallashoz milyen emesztheto meretu normalis hutes johetne szoba? Mondjuk olyan 20K ig, RGB es nem RGB megoldas is erdekelne

NZXT kraken AIOval kacerkodtam sokaig csendesseg es hatekonysag miatt de ha arban lejjebb mennek akkor beferne egy jobb VGA ami nem utolso szempomt

[ Szerkesztve ]

(#88141) fogtunder válasza Kobe (#88140) üzenetére


fogtunder
nagyúr

165mm-be sok minden belefér, a Kraken meg teljesen indokolatlan egy 3600X-re, a pumpa miatt nem is kimondottan csendes. mondjuk a H510 szellőzése elég csapnivaló, én átgondolnék egy Phanteks P600S-t helyette, ha nem egy 1650-et akarsz belerakni.

ha lesz tuning is, akkor Alpenföhn Brocken 3, vagy Thermalright Macho Rev B mondjuk, de egy Alpenföhn Brocken Eco Advanced is elég lenne rá elvileg. viszont most látok aprón egy Brocken 2 PCGH-t AM4 kittel, az lenne a legjobb vétel.

RGB-t utólag venticserével bármikor megoldod, vagy raksz rá egy Phanteks Halost.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88142) Kobe válasza fogtunder (#88141) üzenetére


Kobe
veterán

háznál árban kb a H510 árszintje (max 30K) amíg elmennék, phantekset 45 alatt nem nagyon látom

kártya az valószínű egy msi rtx 2070 gaming trio lesz, nem lenne rossz ha a hűtőborda nem az egész lapot kitakaró brutál darab lenne, mint egy bequiet dark rock pro 4 pl

(#88143) fogtunder válasza Kobe (#88142) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor Fractal Meshify C, bőven elfér benne minden, ami egy átlag gépben van, és jól szellőzik. nem annyira letisztult, mint a H510, de legalább tud bele levegő menni.

hűtő terén meg az van, hogy lehet lejjebb menni méretben, de akkor csendes nem lesz. csendet legkönnyebben a CPU-hoz képest valamivel túlméretezett bordával tudsz csinálni, mert ha nagy a hőleadó felület és sok a hőcső, ami csak ezekben van, akkor kevesebbet kell a ventinek pörögni. nálam így néz ki a Macho a házban:

az Alpenföhn BOE elvileg elég lesz, nem is extrém nagy, de azért terhelésen, pláne, ha kicsit megcibálod a 3600X-et, lesz hangja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88144) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

thermaltake core v1 mennyire jól szellőzik? valami olyan ház kéne ami könnyen hűthető és nem nagy, a raijintekbe nem fér be a sapphire5600XT, az ophion olyan mint egy kötözött sonka forrón, ahogy hallom a 210i meg szintén pocsék hűtés szempontjából

Coca Cola, sometimes war

(#88145) fogtunder válasza DuncanGhola (#88144) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Volt, a GTX970 kb 10 perc után throttlingba futott. Én részemről leírtam, hogy mit ajánlok, ha olyan véleményt szeretnél, ami támogatja, amit szeretnél csinálni, akkor vár az ITX topik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88146) DuncanGhola válasza fogtunder (#88145) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

köszönöm :)

Coca Cola, sometimes war

(#88147) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
10 körül
Milyen házba kerül?
ITX Phanteks Ethno
Milyen alaplapra lesz?
ASRock H370M-ITX/ac
4.: Processzor típusa?
s1151
5.: Ramok típusa?
Kingston Hyperx 2db
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
fektetett, ami fújja az alaplpot is.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#88148) joefasalasso válasza joefasalasso (#88147) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

i5 8400

(#88149) Speed® válasza joefasalasso (#88147) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Enthoo Evolv..? Abban 200mm hely van a hűtőnek, nem feltétlenül kell topflow ráadásul a proci miatt, nem melegszik el a VRM vele. De ha mindenképp ilyet szeretnél, RT Pallas, ID IS-60 pl., vagy apróról XP-120, amire pl. AC P12 venti külön nem drága, de szépen átszellőzteti.
Mondjuk én előbb dobnám ezt rá..a borda alatt megy annyi ájer a VRMre is, amennyi kell és nem barmolja össze a házban a légáramlást mellé, ami nem hátrány. Egyedül az a kérdés, van-e a CPU socket közepétől 70+mm a VGA hátlapjáig, de képek alapján bőven.

(#88150) joefasalasso válasza Speed® (#88149) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Óriás köszi... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.