Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#751) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!

ASUS Arctic Square tapasztalat/beszerezhetőség/ár érdekelne AM2 foglalatra. Gyártó oldalán A64X2 támogatást írnak. Ha valaki összehasonlítást tudna Scythe Ninjá-val (Rev. B), azt is megköszönném. Azt néztem ki elsőre, de ez valamivel kompaktabb, és belső ventis.
Esetleg alternatívák érdekelnének hasonló teljesítményben, 10E körül (Ninja).
Előre is kösz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#752) sh0x


sh0x
csendes tag

Hi!

Egy E6750es proci alá milyen hűtőt ajánlatok??? Passziv legyen és a tuningot is birja^^
Thx :))

(#753) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

Asrock AM2NF3-VSTA lapom van. a procihoz elég közel van a ram.
keresek olyan am2 hűtőt, ami a gyári hűtőt váltná le, (tehát jobb kéne, hogy legyen), nem túl széles, de a magasság nem zavar, aház oldala úgy sincs fent. :)
FONTOS! a cseréhez NEM AKAROM LESZEDNI AZ ALAPLAPOT, úgyhogy olyan hűtőt ne is javasoljatok, mert csak kiszúrtok velem.
tehát egy egyszerűen cserélhető, a 2 karommal rögzíthető hűtőt keresek.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#754) BPFeri válasza Hobli1988 (#750) üzenetére


BPFeri
senior tag

AC Freezer 7 Proc v. CoolerMaster Hyper TX.. mindkettő kedvező árú, megbízható, mondhatni elég csöndes (9cm ventivel szerelt)... f@sza kis hűtő !! :R

....

(#755) BPFeri válasza sh0x (#752) üzenetére


BPFeri
senior tag

Scythe.. [link] .. passzívan is megfelelő hatékonyságot nyújt !! :R

....

(#756) szab.tam válasza szab.tam (#753) üzenetére


szab.tam
nagyúr

am2 amd-m van. ma vettem egy coolermaster hyper tx-et. kitűnő hűtő, semmilyen átalakítást nem igényel. egyszerűen behelyezhető, könnyű. a gyári hűtőhöz képest 10 fokkal hidegebbet csinál.
mindenkinek csak ajánlani tudom.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#757) katt777 válasza szab.tam (#756) üzenetére


katt777
félisten

Az mennyit jelent nem relatíve? (Nekem HyperTX2-t ajánlottak valahol.)
Ninjá-ra azt mondták, szobahőmérséklet + 5 fokon tartja a procit tuningolva is, de azt is olvastam Scythe topicban valakitől, hogy a mérete miatt esetleg akadályozza a légmozgást a gépben, és ezért nem hűt annyira (persze lehet, hogy csak rosszul tette föl az illető, de semmit nem nyert vele). Ill. hűt a Ninja 2x olyan jól, mint a HyperTX (árban e körül van a különbség, ha jól tudom)?. Még mindig érdekel az ASUS Silent v. Arctic Square, ha valaki tud róla tapasztalatot (előbbit megnézem azért még a Silent Square topicban). Bár lehet, hogy aki vett hűtőt, az már kevésbé látogatja a topicot. :) :(

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#758) Gyuri27 válasza katt777 (#757) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] annyival nem jobb szerintem [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#759) katt777 válasza Gyuri27 (#758) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm. AM2-es rögzítést illetően még utánanézek TX2-nek.

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#760) BioNiCMaN válasza katt777 (#759) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A TX2 Univerzális, szal jó az AM2-re is. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#761) katt777 válasza BioNiCMaN (#760) üzenetére


katt777
félisten

Igen, és néztem értékeket is a gyártó oldalán. Már csak egy Ninjá-val és egy Arctic /Silent Square-rel kellene összehasonlítanom a döntéshez. Pontos árakat még nem mindhez találtam, de keresek. olcsóbb linket esetleg kösz.
ASUS Silent Square Pro 9400-12745
ASUS Arctic Square: 10.400
Scythe Ninja Rev. B: 12.000+
Coolermaster HyperTX2: ???

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#762) katt777


katt777
félisten

TX2-re is találtam: 5188, csak már nem hagyta módosítani. Ár/telj. valszleg ez a legjobb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#763) BioNiCMaN válasza katt777 (#761) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ste [link] kolléga árult 8.2k-ért új Ninjákat, esetleg kérdezd meg tőle. ;)

Szvsz olvass vissza, vitatkoztunk, már itt egy keveset Ninja vs TX ügyben. :D Én most csak erre hívnám fel a figyelmed, ismételve magam: [link]

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#764) katt777 válasza BioNiCMaN (#763) üzenetére


katt777
félisten

Köszi, nézek visszafelé is, csak kb. 5 helyen kutakodok 1xre. :) Multitasking brain. :)
8.2k nem lenne rossz, mivel még postaköltséget is kell számolnom. Küldtem egy érdeklődő pü-t az ügyben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#765) Gyuri27 válasza katt777 (#764) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#766) BioNiCMaN válasza Gyuri27 (#765) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha már TX, akkor szvsz inkább a [link]en található 697 HUF-val drágábban. Sohasenem lehet tudni, mikor akar az ember éppen 775-re váltani. ;]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#767) Gyuri27 válasza BioNiCMaN (#766) üzenetére


Gyuri27
félisten

minek jó lesz az a k10-re :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#768) szab.tam válasza katt777 (#757) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gyári hűtővel az amd6000+@3200mhz alapfesz (1,4v) orthos alatt a melegebbik mag max67 fok volt. ezzel a hűtővel (coolmaster hyper tx), 1,55v, 3445 mhz, orthos, max 65 fok.
tehát +0.15v, +150mhz, és 2 fokkal alacsonyabb.
sajnos a gyakorlatban nem mindegy, miyen az alaplap elrendezése. nálam hagyományosan a cpu mellett jobbra vannak a ramok, elég közel. ramot nem is tudnék cserélni, mert fölé belóg venti. de nekem jól jön ki, mert pont a ramok elől szívja a levegőt, így azok is hűlnek. hátrafelé fújja, és a ház hátulján pár centire pont abban a magasságban van egy venti, ami egyből fújja a meleget kifelé.
egy barátomnál viszont más az elrendezés (amd939), és nála90 fokkal fordítva van a hűtő, így a videokari felől szívná a levegőt, de nekiér a vga-nak, nem ragozom... vizuálisan és centivel a kézben méricskéld ki!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#769) szab.tam válasza szab.tam (#768) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a fenébe! a hsz-om fele lemaradt!!! :W :W :W

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#770) katt777 válasza szab.tam (#768) üzenetére


katt777
félisten

Alaplapom elrendezése hasonló. Ramokon van rézhűtő, de azzal csak 2 mm-rel magasabbak, szóval szerintem nem lesz gond. A légáramlás nekem is úgy van megoldva. Elöl egy 8 cm-es gagyi hűtőventi kiszívja a vinyók melegét (így befelé nem megy), hátul, illetve baloldalt a proci fölött két szintén 8 cm-es gagyi venti fújja ki a levegőt. Minden más elrendezés növelte a hőmérsékletet, ezek így együtt viszont drasztikusan csökkentették azt.
Így vagyok terhelve, gyári CPU hűtővel 40 fok alatt alapon, tuningolva 50 fok alatt. Orthos felviszi 59-60-ra tuningolva 5-10p alatt, arról bármennyi x idő alatt sem mozdul följebb, PCMark05 viszont 62-re is (más nem), úgyhogy melegedés teszte én inkább azt használom.
VGA karim 1950XT, gyári hűtővel, úgyhogy az szépen kifúj a házból hátrafelé minden meleget (ATT-szal beszabályozva a drivervezérelt hőmérsékletnél 20(!) fokkal alacsonyabb), az nem zavar be.
Szóval, a föntiekből következően 3000 Ft-ból megoldottam egy sztem jó hűtést. :)
Visszább azt olvastam a topicban, hogy tuninghoz a Ninja sokkal jobb.
Elméletileg csüt. du-ra megkapom végre a 6000+-t, akkor nyilatkozom a rendszer hűmérsékletéről (A 6000+ alapból melegebb mint egy 4200+, vagy megmarad a 40-50 fokos eredményem?). Remélem, azt is feljebb tudom vinni 400 MHz-cel, mint a 4200+-t.

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#771) BioNiCMaN válasza Gyuri27 (#767) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

LOL :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#772) szab.tam válasza katt777 (#770) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az új hűtővel a legújabb tuningeredményeimet ide leírtam:

[link]

ha kérdéseid lesznek a 6000+-al kapcsolatban, gyere majd ide, (ha még nem voltál)

[link]

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#773) katt777 válasza szab.tam (#772) üzenetére


katt777
félisten

Olvastam és már voltam/leszek amott. Köszi. Én azért 1,5 V-nál többet nem mertem adni a procinak, úgy vitte a 2700 MHz-et, de majdnem annyit melegedett +ban (8 C°), mint előtte a +400 MHz-től, szóval ezt hanyagoltam, mert a 3D teljesítményre alig hatott valamit (2600-on már kihajtja az XT kártyát). Az új CPU hűtőtől tuningolva, terhelés alatt -10C°-ot várok legalább (azaz a tuningmentes szintet), és ezt a Ninja állítólag tudja, míg topic infók szerint a HyperTX nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#774) BioNiCMaN válasza katt777 (#773) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Jól láttam, hogy 125W-os a 6000+? :F Nekem már az Opteron 165 110W-ja is sok volt, tuningolva nem kicsit melegedett 2.8-on... :U

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#775) Slipandris


Slipandris
tag

INTEL S775 CORE 2 DUO E6420 2,13GHz

Dobozos szóval adnak hűtőt hozzá, a kérdésem az lenne hogy ezek mennyire teljesítenek jól? Sehol nem találok olyan teszteket ahol konkrétan leírják a hőfokokat... sokat számít, hogy alap hűtőt hagyok-e rajta, avagy veszek 10-12 körül egy zalmant?

köszi

!44!444444!!!!!!!négy

(#776) elfelejtette válasza Slipandris (#775) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Azt mondják, hogy ha nem emelsz feszt, akkor elég a gyári hűtő. A Zalminál olcsóbb, de ajánlott hűtő a Cooler Master Hyper TX2 5kHUF áron.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#777) Slipandris válasza elfelejtette (#776) üzenetére


Slipandris
tag

Oké, köszi:)

Szerintem hagyom a gyárit, aztán ha nem elég jó akkor majd veszek vmikor egy ilyet... ;]

!44!444444!!!!!!!négy

(#778) BioNiCMaN válasza Slipandris (#775) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én nem vennék Zalmit... Nem fejteném ki, hogy miért, mert nekem esne a sok Zalmi tulaj. ;] Inkább Ninja-t, Infinity-t vagy HyperTX2-t vennék a helyedben. Ha valahol találsz olcsóér' Ninját, akkor azt, ha nem akkor TX2-t vegyél szvsz. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#779) Gyuri27 válasza BioNiCMaN (#778) üzenetére


Gyuri27
félisten

re lol olcsó ninja-infinity :DDD ;)

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#780) BioNiCMaN válasza Gyuri27 (#779) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szvsz a 8k egy ilyen hűtőért nem sok. :P

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#781) dany27


dany27
őstag

hali

ma megyek venni/rendleni vmi jobb CPU coolert mert ettől a gyári inteltől má agybajos leszek :D
Nem csak h hangos hanem még szarúl si hűt most nyáron vmi 50fok az alap hője a cpu-m-nak vagy ha nem több meg olyan nagy a szélzaja h az vmi förtelem főleg éjszaka amiko töltök és ött zakatol melletem nah az a legszarabb szóval vmi új hütő kellene!
Lényeg h halk legyen meg jól is hűtsön, ja és jó ár/érték arány!
Kompatibilis legyen LGA 775el(intel pentium 930d)
Eddig ezeken gondolkodtam:
Artic Cooling Freezer 7 Pro [link]
Zalman CNPS7500-AlCu LED
Zalman CNPS8700 LED

előre is köszi!

(#782) Eagle16 válasza dany27 (#781) üzenetére


Eagle16
addikt

Egy szavazat az Arctic ventire(nekem is olyan van :) )

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#783) BPFeri válasza dany27 (#781) üzenetére


BPFeri
senior tag

Tedd fel a listádra CoolerMaster HYPER TX -t is... vagy ha 10k -ig szánsz rá pénzt, SCYTHE Infinity v. Ninja, Thermaltake Big Typhoon , Thermalright hűtőket ( 12cm) ventivel.. találsz !! :R

[Szerkesztve]

....

(#784) Flagstaff2 válasza dany27 (#781) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Sztem ezek közül a Freezer a nyerő.Bár nem egy nagy lumen de ránézésre elpáholja a Zalmanokat és nem utolsó szempont hogy a CPU melegét azonnal rátolja a hátsó házventire nem pedig keringeti odabent mint fingot a fürdőben. :D Az alsó három lamella lefelé meg van hajtva,így szépen nyomat a CPU foglalat körüli alkatrészekre is levegőt. Szal sztem Freezer.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#785) dany27 válasza Flagstaff2 (#784) üzenetére


dany27
őstag

De a hátsó venti az befelé szív!! A ''tetőn'' lévő fújja ki!!
Logikusan így a jó mert a meleg felfelé száll :DD !
Mingyá megnézem a többit is a scytech ninja az több mint 10E nem?

(#786) BPFeri válasza dany27 (#785) üzenetére


BPFeri
senior tag

A hátsó venti kifelé (kell) fúj, az első és ha van oldalsó szív befelé.. és asszem hogy a ''tetőn'' lévő is kifelé vezeti a hőt !!! PH bazárokban 10k alatt (szokott) lenni a Ninja !!

....

(#787) Gyuri27 válasza BPFeri (#786) üzenetére


Gyuri27
félisten

nézd meg az asust [link] trion 70-n ez olyak 5,5k körül szokott lenni. Erre dobsz még egy ventit és megis fagyott az egész. :DDD

BioNiCMaN: ;) :P

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#788) wombation


wombation
tag

Az normális ha a proci hűtő(gyári Intel) mind a négy oldalát ''meghúzva'' a hűtő még mindig lötyög?(forgásirányba) :O


[Szerkesztve]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#789) Eagle16 válasza wombation (#788) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem, annak teljesen stabilan kéne felfeküdnie a procira.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#790) wombation válasza Eagle16 (#789) üzenetére


wombation
tag

Próbáltam már mindent ,de lötyög...
Mit csináljak???

[Szerkesztve]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#791) BioNiCMaN válasza Gyuri27 (#787) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Jaja, 5.5k + egy normális venti és cirka ott vagy mint egy Ninja... (árban) :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#792) Gyuri27 válasza BioNiCMaN (#791) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] + 1k az 6,5k még mindíg nem ninja.
Ami nekem szimpi az asusban az a súlya 350g venti nélkül
az egyik legolcsóbb ninja lelőhely [link] de még ez is majdnem 10k
persze mindenki azt vesz amit akar én csak alternatívákat nyujtok ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#793) dany27


dany27
őstag

hi

nah voltam a boltba most jelenleg Glagichal Tech igloojuk van LGA 775re??
ez milyen?? mennyire csendes??

(#794) Eagle16 válasza wombation (#790) üzenetére


Eagle16
addikt

De ugye felpattintás után nem csavartad el? Tehát mind a négyet belepattintottad és úgy hagytad ugye?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#795) wombation válasza Eagle16 (#794) üzenetére


wombation
tag

Most mát megoldódott,nem tudom hogy csináltam,de már nem mozog...
Lenyomkodtam őket...

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#796) whYz


whYz
addikt

hali

szeretnek venni egy uj procihutot mert most egy zalman 7700el nemtudom miert de 58 fokos a proci...
olyan kellene ami baromi jol hut de a hangja nem igazan szamit... arban olyan 10k Korul.

(#797) CriticalHit válasza whYz (#796) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha rámegy a lapodra akkor Themaltake Big Typhoon, Thermaltake Sonic Tower egy vagy kettő 120-as ventivel, kicsit jobb minőségben Scythe Ninja, jóval drágábban pedig a Thermaltake Ultra-120 vagy a mindent verő Extreme változata.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#798) whYz válasza CriticalHit (#797) üzenetére


whYz
addikt

kosz a gyors valaszt :)

(#799) BioNiCMaN válasza Gyuri27 (#792) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azt írtam, hogy normális ventivel. :U Már kinőttem abból a korból, hogy ha meglátom, hogy valamire az van írva, hogy Zalman, akkor azt úgy vegyem, hogy az az Isten...

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#800) Gyuri27 válasza BioNiCMaN (#799) üzenetére


Gyuri27
félisten

belenőttél abba a korba (amit meg is engedhetsz magadnak) amikor más az etalon.
Nézd ennyiért ez nem rossz. Sőt, szerintem van olyan mint az asus ventije (a pwm-t leszámítva) . Linkelhettem volna noiseblocker-t, de az legalább 3x ennyibe kerül és 3x nem jobb.
De ez már hitvita, illetve ki mit engedhet meg magának játék.
;)

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.