Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#851) Gyuri27 válasza szab.tam (#850) üzenetére


Gyuri27
félisten

van mert azt kinkeltem :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#852) fapuma007 válasza tothbe (#847) üzenetére


fapuma007
csendes tag

Hopsz ezt nem vettem észre. :B :R

(#853) Prosector


Prosector
addikt

Hali !

Ez a hűtő menne 1 3700+ SanDi-ra: Spire Kestrelking VII

Az olcsóság a főszempont ,csak netes gép lesz ,tehát oc meg ilyesmi felejtős.

Gondolom 40-42 foknál feljebb ezzel sem menne a proc...

Mondjatok rá vmit... :U

Előre is thx !

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#854) Ragadozó válasza Prosector (#853) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ezt, nem ismerem, de egy hasonló Gigabyte hűtő, alig boldogul, haverom 3000+ s939-esével...

Én ezt ajánlom, ha be tudod szerezni...:
ThermalTake TR2-R1 Ultra Silent (Socket 754/939/AM2, 1300 rpm, 16 dBA)
2500 ft körül van

[kép]

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#855) Prosector válasza Ragadozó (#854) üzenetére


Prosector
addikt

Hát igen,ez jobbnak tűnik...és ez sem drága.

Köszi a választ!

(#856) Ragadozó válasza Prosector (#855) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ilyen van, mindkét konfigomon, mindig ezt veszem...
3700@2700 sandimat, 700-on forogva 40 környékén tartja...., ha ninxs húzva 600-at forog, hangtalan...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#857) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Hi!Core 2 duo e6750 procit veszek és a kérdésem hogy milyen hűtöt vegyek rá?Tuning lesz rajta.Gondolkodtam ezen a két hűtőn:Zalman CNPS7700-Cu és Zalman CNPS 9500 AT.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#858) Calibos válasza manutdzoli (#857) üzenetére


Calibos
addikt

Mielőtt vásárolnál bármilyen Zalmit is, olvasd el ezeket a teszteket[link]

(#859) manutdzoli válasza Calibos (#858) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Köszi :R

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#860) tytyty


tytyty
tag

Üdv!

Szeretnék egy bordát a régi 478as p4-emre, mert a freezer4 sajna a tápfele nyomja a levegőt és a mofetek(aszem igyhivják) baromira melegednek.Edig a proci stabilan ment 3.8on miota beraktam az 1950 prot már 3.5ön is fagyogat. Táp sztem nemlehet gond,mert egy zalman 360assal ,és egy 400as coolinkel is ugyanaz. Megküldtem oldalrol szobaventivel akor is fagyott. Na mind1 ugyis kell majd uj borda ami majd rámegy egy 775ös procira is. Tavasszal szeretnék vmi vmi 4 magosat, szoval fél évre nem akarok bordát. Idáig a ninja ami a legszinpatikusabb volt. Tippeket kérnék,hogy ti mit ajálanátok. köszi

U.i: mi a külömbség a ninja és a ninja rev.b között?

[Szerkesztve]

(#861) Ragadozó válasza manutdzoli (#857) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Érdemes ide is benézni...:[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#862) (Bundás) válasza tytyty (#860) üzenetére


(Bundás)
addikt

''A különbség a Ninja PLUS (SCNJ-1000P) és az új Rev. B (SCNJ-1100P) közt, hogy kompatibilis az AMD AM2 foglalattal is, és egy teljesen új ventilátort fejlesztettek hozzá, amely alacsonyabb zajtermelés mellett is több levegőt szállít (20.94dB és 49.58CFM). A hűtő felhelyezése egyszerűbbé vált, nincs szükség többé az alaplap kiszerelésére!''

Ez Core2 barátja is lenne, alig fúva. ;)

(#863) Prosector válasza Ragadozó (#856) üzenetére


Prosector
addikt

Ahhoz képest,h csak 700-at pörög nagyon jó a 40 fok sztem...

(#864) Ragadozó válasza Prosector (#863) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én is megvagyok vele elégedve, 4 lapba is járt nálam a sandi, 3 enyém, egyben lepróbáltam, mindegyikben hasonló hőt mértem, úgyhogy kb. jót mér a mostani...én szeretem, halk és olcsó:)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#865) tytyty válasza (Bundás) (#862) üzenetére


tytyty
tag

Köszi az infot. Pár orát olvasgattam a forumon ,meg nézegettem külömböző teszteket és lemondtam a ninjárol. Az infinity jobbnak tünik,de elég sok negativ kritikát olvastam a felfogatásárol. Vmi csavaros megoldást irtak 478-ra,de nem igazán értem,hogy azt hogy, meg a honlapon pattintos rögztitő van. Most thermaltake typhoon tünik a legvalószinübbnek,de még gondolkodom,hogy lehet mégis infinity lesz.Valaki tud vmit a rögzitésükröl? Az infinityhez honnan lehet csavaros rögzitőt szerezni?

(#866) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

srácok, a lehető leghalkabb AM2es hűtőre lenne szükségem, melyik az? egyelőre az ACF64pronál tartok amit megvennék, van nála halkabb is?(3500ft most a pro)

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#867) Rolcsi20 válasza Rolcsi20 (#866) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

ja azt kihagytam hogy 1 oldalon csak 5000+ig ajánlották az acf64prot:F ez igaz?:F

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#868) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

na asszem a cooler master hyper tx lesz a történetem vége:)

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#869) tothbe válasza Rolcsi20 (#868) üzenetére


tothbe
addikt

igen, épp ezt akartam ajánlani helyette. :DDD

By(e) Tothbe

(#870) tothbe válasza tytyty (#865) üzenetére


tothbe
addikt

a big typhoon az nagyon jó és nagyon halk is, bátran merem ajánlani. Viszont figyelj,hogy az elsö szériást vedd, azaz a simát, ne a VX-et, mert a VX-hez már nincs 478-as lefogató szett(pedig amúgy kompatible lenne, mert kipróbáltuk egy másik szettel, de szett nélkül nem ér semmit).

By(e) Tothbe

(#871) Flagstaff2 válasza Rolcsi20 (#867) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Valóban 5000+-ig ajánlja a gyártó. Más kérdés hogy amikor megjelent akkor az egymagos 5000+ körüli 90nm-es proccok voltak forgalomban és azok többet fogyasztottak mint mondjuk egy mai duplamagos Brisbane. :) Elvisz az X2-ből is szinte bármit aminek 90W alatti a disszipációja. Na jó,legfeljebb a tuningot nagy számozású procival már nemigen tolerálja.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#872) manutdzoli válasza Ragadozó (#861) üzenetére


manutdzoli
senior tag

:R

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#873) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

na beszereztem a hyper tx-et:) meg egy Steelpad 5L-t:D elég nehézkesen:F ritka terméknek számítanak:F....mire feltettem ezt a hűtőt már vért ízzadtam, a gyárival nem szarakodtam ennyit:F de megérte, szép csendes, negatíva viszont hogy rájöttem hogy a VGA hűtőnek van ez a sípóló hangja ami idegesített:D azzal meg nem tok mit kezdeni:F talán veszek egy aerocool ventivezérlőt:D

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#874) Ragadozó válasza Rolcsi20 (#873) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Létezik a vgádra jó hűtő, csak drága...thermalright hr-03plus
Gyárikat én se szeretem, már voodoo5-ön is átalakítottam...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#875) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

Nah megvettem a Silent Knight-omat már vagy 2 hete! Csak jót tudok róla mondani! Bátran vegyetek ilyet mert nagyon megéri! Nagyon egyszerű felszereleni, nagyon szép és halk is!
Linkelek pár képet akit érdekelne esetleg!
A proci alapjáratom 33 fokos terhelve 49! Szal szerintem ezek elég jó eredmények!!
[link]
[link]
[link]
[link]


[Szerkesztve]

(#876) Fboy


Fboy
aktív tag

Hi!

Egy scythe infinty mennyivel hatékonyabban hűthet egy prescottot, mint egy zalman 7700cu? Illetve valaki tudna adni erről a két hűtőről egy összehasonlító tesztet? Én sajnos nem találtam :(

(#877) tothbe válasza Fboy (#876) üzenetére


tothbe
addikt

hirtelen én sem találok tesztet, de nagyságrendi különbség van a kettö között.

By(e) Tothbe

(#878) Cyberslider


Cyberslider
őstag

478-as procira rámegy a 775-ös hűtő? Vagy mindenképp 478-as kell?
Mert kéne egy viszonylag halk új hűtő egy ilyen régi procira, és ahogy nézem már elég kevés a választék. (Legalábbis ami halk is, 1 tipus van olyan 3e körül)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#879) stevee251


stevee251
tag

Üdv!

Egy átalakitót keresek, hátha tud vki segiteni. Az alaplapomon a CPU hűtő csatlakozója 4tűs, viszont a cpu venti csatija csak 3 tűs. Erre keresek megoldást.

Köszönöm

(#880) Cyberslider válasza stevee251 (#879) üzenetére


Cyberslider
őstag

pwm-es az alaplapi csati, rádughatod a 3 tűs csatit is, azzal elmegy. (Csak nem lesz pwm jel)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#881) haralambusz


haralambusz
tag

Cooler Master GeminII :R

(#882) stevee251 válasza Cyberslider (#880) üzenetére


stevee251
tag

Igen közben rájöttem, olvasgatva az alaplap leirást. Köszönöm a választ

(#883) ANT válasza Cyberslider (#878) üzenetére


ANT
őstag

Vegyél Ninja Rev.B-t. Azt teljes konfig cseréjénél is megtarthatod.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#884) oettinger01


oettinger01
őstag

most készülök platformot váltani és szeretnék egy nagyon erős de egyben nagyon designos hűtőt venni, szóval nem az ár a mérvadó... először csak egy E4400 lesz a gépben de később egy quad és a hűtőnek ezt kell majd tökéletesen hűtenie. Asus Silent Knight AL-t néztem eddig ki de várom a ti ötleteiteket is miben érdemes még gondolkodni ami a követelményeknek megfelelhetne.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#885) Gyuri27 válasza oettinger01 (#884) üzenetére


Gyuri27
félisten

mennyid van rá? :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#886) oettinger01 válasza Gyuri27 (#885) üzenetére


oettinger01
őstag

amennyit jónak látok ;]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#887) Gyuri27 válasza oettinger01 (#886) üzenetére


Gyuri27
félisten

akkor vegyél vízhűtést :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#888) oettinger01 válasza Gyuri27 (#887) üzenetére


oettinger01
őstag

ha adsz annyiért amennyiért jó léget veszek akkor meg is veszem :D

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#889) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Visszaolvastam, megvan...:)

[Szerkesztve]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#890) oettinger01


oettinger01
őstag

adhatna valaki valami értelmes ötletet is :U

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#891) Gyuri27 válasza oettinger01 (#890) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] nos itt elég értelmes árban vannak a SCYTHE hűtők.
Ha akarsz egy bitang hűtőt akkor [link] igaz kell rá másik venti is, teszt a ph-n. Az elmaradhatatlan [link] hyper tx2. Remélem így megfelel. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#892) oettinger01 válasza Gyuri27 (#891) üzenetére


oettinger01
őstag

hát az az igazság ezek elég snassz hűtők..... amit nem a teljesitményre értek hanem a designra.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#893) Ragadozó válasza oettinger01 (#892) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egy bepillantást megér:[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#894) Gyuri27 válasza oettinger01 (#892) üzenetére


Gyuri27
félisten

lol :DDD
van itt ember akinek állandóan a lapok színével van baja, neked a design-l :o
sajna én már öreg vagyok és jobbszeretem az egyszerű (nem csicsás csilli-villi) dolgokat és ennek a felárát sem óhajtom kifizetni ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#895) Ragadozó válasza Gyuri27 (#894) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én is a sötét színű lapokkért vagyok oda, unom a zöld és sárga színűeket :DDD

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#896) oettinger01 válasza Gyuri27 (#894) üzenetére


oettinger01
őstag

elárulom neked, hogy nekem sem mindegy milyen a lap szine ;] és 29 éves fejjel gondolom ezt igy bár ennek semmi köze a korhoz szvsz. ha lenne egy szép lexi házad és a gépedet nem csak használati eszköznek tekintenéd hanem valahol egy kis ékszernek és persze megengedheteted magadnak, hogy erre több pénzt is áldozz, mint azok akik csak azt nézik, hogy mennyire hasznos az a valami a küllem pedig mellékes akkor te is ilyeneket vásárolnál ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#897) tothbe válasza Cyberslider (#878) üzenetére


tothbe
addikt

nem, nem megy rá, vegyél rá egy Arctic Cooling-ot és jól elleszel vele, mig a 478-tól meg nem szabadulsz majd.

By(e) Tothbe

(#898) Gyuri27 válasza oettinger01 (#896) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nagyjábol értem mit mondol így a 3-x túl, de azért mert szép nem veszek csak virágot.
Úgy vagyok ezzel mint a csokítóval nem baj ha ronda és finom. Tehát ha kaki a színe, de egy bitang állat pl tuningos deszka, akkor az az első, a küllem csak a második. Illetve harmadik mert az ár a második. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#899) zolee0307 válasza oettinger01 (#884) üzenetére


zolee0307
őstag

Nézd még meg a Thermaltake big typhoon vx120-ast. Szerintem nem néz ki olyan rosszul (legalábbis nekem tetszik). Nekem egy Q6600 procit hűt és elég jól teszi a dolgát, olyan 40-45 fok körül tartotta, amikor még nagy melegek voltak (azóta nem tudom hogy hűt, mert a gépem egyes alkatrészei szervízben vannak), és a tuningra is jó szerintem ez a hűtő.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#900) dany27


dany27
őstag

hali

egyik hawernak van egy zalman 7700 alcu cpu coolerje de mostvesz egy AM2es konfigot és ezé eladná nekem szerintetek érdemes megvenni, jó cooler??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.