Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#701) (Bundás) válasza fradi81 (#697) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tápba biza forrasztani kell. A molex csatlakozót meg úgy tudád leszedni, hogy belenízel a dugaszba, kicsit mozgatod a vezetéket és ahogy mozog a fémes szügy láttatni fog egy pici pöcköt rajta, ami kifele állva akadályozza, hogy kiessen az oduból. No, ezt benyomod csavarhúzóval és kiugrik szügyestől, bőristül. Visszarakásánál már úgy cuppantod belé, hogy kiállítod a pöcköt húzóval, így megint nim csúszik ki az. Úgy legyen.
A boltba meg gyökerek: [link], rája van hát írva a 462, meg ki nem használta azon már ősidők óta. Inkább az NF7 miatt aggódnék, ámbár a B verziónak kompatibilisnek kéne lennie, mert speciálisabb lefogatója van néki.
Mi pénzért vesztegetik? Tán olybá 6500 Ft környékén? Mert ennyit nem ér az biza. Maradjál az Alcomp bordánál, ennél többet közel nem érdemes költeni a K7-re.
Hűtőtesztet olvastad? Apróhírdetéseket nézted? Orthos biza, vagy Prime95 -> Torture test -> Large FFT's...

[Szerkesztve]

(#702) Calibos válasza fradi81 (#697) üzenetére


Calibos
addikt

Pedig kompatibilis a 7000B S462-vel [link]

(#703) fradi81


fradi81
veterán

5000ft az alcu szegeden a birdpc-be.Lehet majd veszek egy alcomp bordát rámeg egy silent blade azt annyi. Na jó ez az orthos tetszik. A 8ast ráraktam poénból a TT hűtőmre, jól elvan rajta. Az normális hogy a hűtőbordát kicsit tudom forgatni jobbra balra? Ha nem raktam rá ezüst cuccot a procira csak simán a bordát, pár perc után lekapcsolt az alaplap, sztem nem az igazni valami :)
Ha orthos sípol és minden piros az gáz :D 69 foknál csinálta inkább kilőttem.

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#704) BioNiCMaN válasza speedy17 (#693) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Elég magasan kezdődnek a nagy lamellák, szal sztem elfér. ;)
[kép]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#705) fradi81


fradi81
veterán

Ismeri valaki a noctua NF-S12 ventit? kiváncsi lennék mennyiben különbözik egy GB SB-től mert elég komolynak tűnik.

moto g72, Ninebot d28e

(#706) fradi81 válasza fradi81 (#705) üzenetére


fradi81
veterán

gc. sb.
le lehet húzni alaplapról a ventiket és vissza miközben megy a gép? :B

moto g72, Ninebot d28e

(#707) speedy17 válasza BioNiCMaN (#704) üzenetére


speedy17
csendes tag

Nem a lamellák miatt agódom mert azok tuti elférnek, magasan vannak, viszont engem a csövek/pipe-ok aggasztanak alul :U :F

(#708) (Bundás) válasza fradi81 (#703) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pont láttam a szegedi topikban 5000 Ft-ért tiszta réz példányt, kérdezz rá van-e 462-es NF7-es lefogató hozzá, esetleg írj be a topikba, hogy ki mit tudna adni a procidhoz, sok embernek van szekrényben erre hűtése. :)
Csuszikálni, csuszikálhat a borda, ha lazább a leszorítás (ami lehet gyárilag is ilyen), de ne nagyon mozgasd, mert megsértheted a magot.
Szárazon raktad rá a bordát? :F Mindenképp kell alá anyag, nem kell oda ezüst, elég a fehér paszta is.

(#709) Calibos válasza fradi81 (#703) üzenetére


Calibos
addikt

Miért nem veszel a PH-án hűtőt?
A paszta nem csak azért van hogy elvezesse a hőt hanem sokkal inkább azért hogy Cpu és hűtő között 100%-os legyen a kontaktus. Mivel a Cpu felülete nem tükör sima de csak mikroszkóp-al vennéd észre ;)

Vannak akik a Cput megcsiszolják, főleg azok akik erősen tuningolnak.

(#710) flegos válasza fradi81 (#706) üzenetére


flegos
senior tag

nem ajánlatos müködés közben az alaplapracsatlakozó dolgokat babrálni.

Noctua ventiket jól ismerem kiváló darabok!!

a másik amit irtál az Glacial Silent Blade? Ha igen azokat is csak dicsérni tudom, ugyan azért közel sem olyan jó mint a Noctua, de ház szellöztetésre a max 950RPM-ével nagyon megteszi és mindezt halkan teszi

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#711) fradi81 válasza flegos (#710) üzenetére


fradi81
veterán

Hali az érdekelne hogy hallhatóan halkabb-e a noctua mint a silent blade.
Valaki tudja hol árulnak 12cm-es kék ledes átlátszó halk ventit? A házamba az van elől, de van egy kis hangja, nekem meg halk kéne.

moto g72, Ninebot d28e

(#712) flegos válasza fradi81 (#711) üzenetére


flegos
senior tag

Hm...ezzel a következö a történet. A SB ugye max 950RPM-es, a Noctuabol van 1200RPM és 1600RPM-es. Jóval kevesebb a legszállitása a SB-nek mint a Noctua-nak.
az érdekelne hogy hallhatóan halkabb-e a noctua mint a silent blade.
Én hallok külömbséget, de ezzel biztosan nincs mindenki igy, lehet valakinek a SB a halkabb es ez nyilván igy is van ha a Noctua is meg aSB max fordulaton megy. De ahhoz képest, hogy a Noctua 1200RPM-en megy alig észrevehetöen hangosabb, mint a SB 950RPM-en.
Szóval személy szerint Noctuara szavazok.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#713) BioNiCMaN válasza speedy17 (#707) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Cirka 8.5cm a külső távolsága a szemben lévő 3 pár HP-nak. (Nem tudom mennyire fogalmaztam érthetően. :U )

A P5K topikban a Scythe Infinity-t kérdezték, az rámegy tutira: [link]

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#714) speedy17 válasza BioNiCMaN (#713) üzenetére


speedy17
csendes tag

Jaja azt már eddig is tudtam :D [link] Amúgy ez az Infinity szerinted van olyan jó mint a Ninja? Bekérdezek azért abba a topicba a ninja ügyben! :F

(#715) BioNiCMaN válasza speedy17 (#714) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Meg nem mondom, valamivel kisebb, mint a Ninja, meg 6 helyett 5 HP-vel, illetve ahogy elnézem több lamellával van szerelve, amiből logikusan következik, hogy sűrűbben helyezkednek el, szvsz emiatt annyira nem jó passzív üzemre. De ez csak az én eszmefuttatásom, olyan csáveszt kellene megkérdezned, aki elfogulatlanul és tapasztalatokra alapozva tud nyalatkozni. :D

Na, ebben a pillanatban tettem le a telefont, Achival beszéltem, akinek Infinityje van, és megerősítette abban, amit mondtam. Passzívra nem jó az Infinity, mert a levegő megszorul a sűrű lamella rendszer között, viszont ventivel néhány fokot ráver a Ninjára, mivel a több lamella, nagyobb hőleadó felülettel párosul, ugye. Ezek után döntsd el, hogy melyik a jobb Neked ár/teljesítmény tekintetében. ;)

Mod: Szvsz nézz be ide is: [link] ;)

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#716) speedy17 válasza BioNiCMaN (#715) üzenetére


speedy17
csendes tag

Thanks hogy így utánajártál! :R :)) A másik totyikban az mondja 1 csávó hogy felmegy a Ninja is :DDD

(#717) rembutgood


rembutgood
csendes tag

Helló!

Van valaki akinek van asus silent knight cpu hűtője? Ha van ilyen akkor kérem, hogy ossza meg a tapasztalatait, hogy szereljem föl olyan alaplapra, ahol van gyári keret?

(#718) Gorneck válasza rembutgood (#717) üzenetére


Gorneck
titán

Elvileg sehogy...miért nem olyan hűtőt választottál ami fel is megy a lapodra?

Gorneck#1239

(#719) rembutgood válasza Gorneck (#718) üzenetére


rembutgood
csendes tag

Erre a lapra biztos, hogy fel kéne menni. Viszont van egy rész a manuálban ahol azt írják, hogy ha van back plate a nyáklap hátulján, akkor hagyjam ki a lábak felhejezését. Ezzel csak az a gond, hogy így nem tartja semmi.

(#720) Gorneck válasza rembutgood (#719) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen lapod van?

DS4 akkor simán fel kell mennie...ha DQ6 akkor másik hűtőt kell választanod...

Gorneck#1239

(#721) rembutgood válasza Gorneck (#720) üzenetére


rembutgood
csendes tag

gigabyte ga-m59sli-s4-EM VAN

(#722) Gorneck válasza rembutgood (#721) üzenetére


Gorneck
titán

Egyáltalán elkezdted felrakni a hűtőt? Mert ha nem akkor feküdj neki...

Gorneck#1239

(#723) rembutgood válasza Gorneck (#722) üzenetére


rembutgood
csendes tag

A keretet már összeraktam, már csak be kéne kennem a procit szilikon zsírral, aztán ráhelyezni a ventilátort középre a rögzítőhidat és bekötni, de nem tudok mit kezdenui a gyári kerettel.

A manuálban valami olyasmi szerepel, hogy ha van már back plate a nyák másik oldalán akkor hagyjuk ki az ő back plate-juklat de azt nem írja, hogy a gyári back plate val, meg a kerettel, hogy installáljam.

(#724) rembutgood válasza rembutgood (#723) üzenetére


rembutgood
csendes tag

Gondolhatod, hogy szétvet az ideg :W

[Szerkesztve]

(#725) Gorneck válasza rembutgood (#723) üzenetére


Gorneck
titán

Házba van már a lap beszerelve? Ha igen, akkor szedd ki...ekkor le tudod szedni a gyári keretet...ennyi...nem értem mi ezzel a baj...

Engem is...ha vki nem ért hozzá, akkor nem sajnálja azt a 1-2k-t...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#726) rembutgood válasza Gorneck (#725) üzenetére


rembutgood
csendes tag

Te láttál már ilyen keretet, vagy szereltél már ki?

A lap egyébként még nincs beszerelve mert először a nyák hátuljáról kel lebontani a back platet.

Mégegyszer elmondom: nincsenek fémcsavarok a keretben, hanem 4db műanyag pöcök van beékelve egy műanyag lábba. Próbáltam tolni (finoman persze), aztán tanácsra megpróbáltam összenyomni a pöcök végét hátha lazul nem ment.

Nem tudom még mit lehetne csinálni?

De ha szereltél már ilyesmit elárulhatnád milyen módszerrel jött le.

(#727) fradi81


fradi81
veterán

northq ventik milyenek? pl ez:
NorthQ Silent Tornado Blue LED 65 m3/h - 17 dBa
Jó értékei vannak.

moto g72, Ninebot d28e

(#728) Gorneck válasza rembutgood (#726) üzenetére


Gorneck
titán

Ha láttam volna már rég szétszedtem volna...nem tudsz vmi értelmes képet feltenni erről a keretről+az aljáról?

A gyári keretre nem passzol a hűtő?

Gorneck#1239

(#729) rembutgood


rembutgood
csendes tag

Testvéreim! Hun-avar-magyarok!

Sikerült megszabadulnom a gyári kerettől. Egy 2006-os gamestar fórum segített. Most még utoljára abban kérnék segítséget, hogy a hűtőhöz kapőott pasztát milyen arányban vigyem fel a procira és mennyire kenyjem szét. Könyörgém még utoljára segítsetek és itt sem vagyok.

(#730) .mf


.mf
veterán

fradi81: Én nem sok jót hallottam róluk; mint minden erős marketingű termék, papíron jó, de ténylegesen nem. Rövid idő után elkezd csapágyasodni és egyre hangosabb lenni.

rembutgood: sokféle paszta van, néhány gyártó egészen mást ajánl hozzájuk.
Az Arctic Silverhez pl azt mondja a gyártó, hogy egy csepp nagyságú pöttyöt szétkenni a borda alján, úgy, hogy csak az enyhe elszíneződésből látsszon, hogy volt rajta; a procira meg középre egy hasonlóan kicsit (kövér vízcseppnyit), rátenni a hűtőt, majd jobbra-balra pár fokkal enyhén rányomva elforgatni, majd rögzíteni a bordát.
Máshol pedig az mondják, hogy egy hasonlóan kis mennyiséget borotvapengével vagy bankkártyával/plasztikkártyával szépen egyenletesen eloszlatni a proci felületén.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#731) Gorneck válasza rembutgood (#729) üzenetére


Gorneck
titán

És mi volt a nyitja a dolognak...?

Gorneck#1239

(#732) flegos válasza fradi81 (#727) üzenetére


flegos
senior tag

Én pedig csak jókat tudok mondani erröl a ventiröl is, meg erröl is:NQ-3702 Silent Tornado 120 pedig nem a marketing fogások miatt vettem! Nagyon halk ventik.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#733) Integrator válasza .mf (#730) üzenetére


Integrator
aktív tag

A legtökéletesebb hűtést így is úgy is mindkét technika fogja garantálni, mivel ha rá lesz rögzítve, húzatva a hűtő a procira, akkor a felesleget ki fogja nyomni a proci és a hűtő közül a nyomás :)

(#734) Calibos válasza .mf (#730) üzenetére


Calibos
addikt

plasztikkártyával szépen egyenletesen eloszlatni a proci felületén.
Én évek óta így csinálom, nálam bevált

(#735) dikmen


dikmen
tag

Sziasztok!
Keresem az ideális CPU hűtőt...
A kiszemeltek:
Scythe Ninja
Scythe Infinity
Asus Silent Square
Asus Silent Knight
Ti melyiket javasolnátok?
A fő hogy nagyon halk legyen meg hát azért hűtsön is jól.

(#736) BioNiCMaN válasza dikmen (#735) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha halk kell, akkor Ninja sztem. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#737) Attila_26 válasza dikmen (#735) üzenetére


Attila_26
aktív tag

Scythe Infinity.Most hirdetem. :)

(#738) dikmen válasza BioNiCMaN (#736) üzenetére


dikmen
tag

A ninjára lehet halkabb ventit rátenni?
Ami rajta van az molexes vagy 4pines?
Mert ha másikat tennék rá és a sajátja lenne a házhűtő akkor a házhűtő lenne a proci hőmérsékletéhez igazítva. :F

(#739) BioNiCMaN válasza dikmen (#738) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Halkabb ventit? Minek? :F Ezt nem fogod hallani, garantálom. 3 luku van rajta. :U Bármiylen 120x120x25-ös ventire cserélheted.

Mert ha másikat tennék rá és a sajátja lenne a házhűtő akkor a házhűtő lenne a proci hőmérsékletéhez igazítva.

Zavart érzek az erőben... Ezt rágd meg mégegyszer.

(Ha a másikat nem oda dugod ahova, hanem máshova, akkor nem a CPU-hoz fogja igazítani a házhűtőt. Neduddki jobban elmagyarázta volna. :D )

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#740) fapuma007 válasza dikmen (#738) üzenetére


fapuma007
csendes tag

Mert ha másikat tennék rá és a sajátja lenne a házhűtő akkor a házhűtő lenne a proci hőmérsékletéhez igazítva.
A házhűtő nem azért van, hogy a processzorhűtőből kiszippantsa a levegőt, hanem hogy az egész házon áthúzza. Egy szabályozott 1200RPM-es 120-as ventivel ez nem túl jó ötlet. Ha nincs elég nagy légáram a házban, akkor az összes alkatrész izzadni kezd.
Amúgy se fogod hallani a Ninja ventijét.

(#741) dikmen válasza fapuma007 (#740) üzenetére


dikmen
tag

Tudom hogy mire van a házhűtő, de ha a ninja ventijét a házra teszed akkor..
Na mind1 haggyuk. :DDD

(#742) fapuma007 válasza dikmen (#741) üzenetére


fapuma007
csendes tag

Ha a Ninja ventijét a hátsó rácson használod és leszabályozod, akkor nem sokat fog érni a 800RPM körüli fordulamtszámmal. Csak ezt akartam mondani az előbb.
De ha a házra teszed, akkor a ház fölött kavarja a levegőt. Persze látványosnak láványos.

(#743) dikmen


dikmen
tag

Hello!
Néztem egy házventit ami PWM-es.
Ez mit jelent?
mod: Ninjának 4pines vagy molexes a csatija?
:R

[Szerkesztve]

(#744) (Bundás) válasza dikmen (#743) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az újabb alaplapok már ilyen FAN csatlakozókkal vannak ellátva, öntudatra ébrett fordulatszámszabályozás. :D Rá lehet dugni 3 pines csatlakozóra is, ha nincs mellette kondenzátor és elfér a lelógó egy pöcök.
(Csak) Molex csatlakozóval már nem jönnek ki ventilátorok, valószínű 3 pines.

(#745) dikmen válasza (Bundás) (#744) üzenetére


dikmen
tag

Az a kérdés hogy Asus p5B-re rámegy-e a ninja ventije + ArticCooling AF12025 PWM venti. A lapon nem nagyon látok ilyen 3-4 tűs csatit,de megnézem jobban. :(

(#746) dikmen


dikmen
tag

3pines csati van.
Ha erre dugom akkor is szabályozva lesz a venti?
Amúgy a házventit minek a hőmérséklete alapján szabályozza?

(#747) (Bundás) válasza dikmen (#745) üzenetére


(Bundás)
addikt

[link]
Az alaplapnak csak a CPU_FAN dugasza (memória foglalat fölött) PWM-es, de rá lehet dugni a 3 pines ventilátort is (ergo Ninja-ét). Az Artic Cooling-ot pedig e melletti csatlakozóra dughatod, de nem fog működni az önszabályozás, manaulisan kell leszabályozni, ha szükséges. Tehát PWM kilőve.

(#748) dikmen válasza (Bundás) (#747) üzenetére


dikmen
tag

Memóri a fölött van CPU fan és PWR fan.
Ezen kívül van még 2db CHA fan.
A ház ventit nem a CHA fan-ba kell dugni?(a nevében is benne van hogy chassis)
PWR fan-t meg nem tudom micsoda.

(#749) (Bundás) válasza dikmen (#748) üzenetére


(Bundás)
addikt

Igen. Az alaplap CPU_FAN PWM-es, mivel négy tűs, amint látod. A másik ventit oda dugod, ahova akarod, kivéve majdnem a videókártya fölötti CHA_FAN1-be, mivel mellette van egy kondenzátor, így nem fog elférni a negyedik lelogó tűje a Artic PWM-es csatijának. A CHA_FAN2-be kő azt dugni.

(#750) Hobli1988


Hobli1988
tag

Üdv!Ha valaki tudna ajánlani egy fasza kis ventit egy E6400 procihoz azt megköszönném! :R

Eladó egy APC Back-UPS CS 350 szünetmentesitő táp,szinte új!7k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.