Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 09:33:23

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#651) szasanyi válasza Rush888 (#648) üzenetére


szasanyi
félisten

A Hyper TX jó hűtő, és olcsó, DE ha halkan és alacsony fordszámon járatod,
az nagyon lecsökkenti a hűtési teljesítményt. És a nagy hőt termelő (tuning)
procikkal is necces. Ez a saját tapasztalatom. E6300@3.5Ghz esetén nálam
már nem elég, max ventifordulat mellet sem. A procidat nem ismerem, de ezt
sztem vedd figyelembe. :U

(#652) Mr.Skynet válasza fradi81 (#649) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Helló!

Gondolom azt akarod kihozni a dologból, hogy a jelnlegi 4tűs csatis ventidet az alaplapra tudd kötni 3pin-en ha nem ez az 5leted akkor mind1 de erre létezik egy ilyen [link]
Hogy értsd, hogy tudod szétszedni, a jelnlegi Molex 4pin csatidat íme pár kép, miből áll a csatlakozód: [link] [link] [link]
Az utolsó képen jól látható, hogy van minden kis ''csatlakozó tüsi'' oldalán 2db 45fokba visszafelé álló lemezke, nos ezek miatt nem tudod simán kihúzni a műanyag csatlakozóból a kábelt (úgy működik mint a szigony :DDD ), ezeket valami vékony kis csipesszel össze kell nyomnod, és már ki is jön a kábel a műanyag ''foglalatból''.

Szerk.: bár a molex csati szétszedésére van tudomásom szerint speciális fogó is talán...

[Szerkesztve]

(#653) fradi81 válasza Mr.Skynet (#652) üzenetére


fradi81
veterán

Hello!
A képen lehet nem látszik, szóval van egy házventi, abból ki jön egy sárga és egy fekete vezeték, és az megy be egy molex-be, tehát abban a molexben így 2 sárga és 2 fekete is van, összesen 6db vezeték megy bele, én abból venném ki azt a 2-t, hogy kidobhassam a ventim a kukába mert másik lesz helyette.
Majd ha lesz időm szétszedem valahogy és megpróbálom kivenni belőle.

moto g72, Ninebot d28e

(#654) Flagstaff2 válasza Rush888 (#650) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Házszellőzés az így is úgy is mindenképp kell különben a VGA hűtőd (tök mindegy milyen) meg a CPU hűtőd (szintén tök mindegy milyen) úgy teleokádják meleggel a házad hogy öröm lesz nézni. Nekem a táp 12cm-es ventije van meg hátul egy 80-as venti 1400-as fordulaton (gyakorlatilag hangtalan a venti,csak a táp ventije hangos az én fülemnek) meg a ház oldallapjának az alján van egy szellőzősor illetve egy bővítőhely van rácsosra átalakítva az Accelero tartozékával,így lentről fölfelé elég erős a légáramlat,ez képes szépen meghűteni a VGA-t és viszonylag alacsonyan tartja a belső hőmérsékletet. Ha végere le lesz cserélve a gyári aluborda a Freezerre akkor még jobb lesz mert a Freezer egyből rányomja a 8-as ventire a levegőt ami kitolja a házból a meleget,nem úgy mint a gyári hűtő ami az alaplap mentén jól bekeringeti a meleg luftot a házba és esetleg még magára is visszaszíjja.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#655) Mr.Skynet válasza fradi81 (#653) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ha azt akarod, hogy a molex-be kevesebb vezeték legyen, a tüsit minden képpen ki kell venned én erre gondoltam... függetlenül attól melyik vezetéket akarod eltávolítani vagy, hogy hány szál megy a csatiba :U

Egyébként ha a ventid kukába végzi, és veszel másikat, ha 3pin csatis ventit veszel akkor dugd az alaplapra, ha meg 4pin molex csatist, akkor meg lesz egy tök ugyan ilyen ventid csatival mindennel mint most, csak új a cucc... de akkor minek ez a cécó :F
szvsz nem értlek, de te dolgod :R

(#656) fradi81 válasza Mr.Skynet (#655) üzenetére


fradi81
veterán

Idegesít hogy azt a ventit nem tudom lehúzni a tápról és mindig megy, halkabb ventiket akarok mert hangos a gép :)

moto g72, Ninebot d28e

(#657) Draken


Draken
őstag

Nem tudom hogy erről volt e már szó: [link]
ki mit tud róla, esetleg tapasztalatok?



[Szerkesztve]

(#658) Sdi válasza fradi81 (#656) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Nézd meg ezt [link], ha esetleg veszek házat, ilyeneket akarok bele tenni a két 12-es helyre.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#659) fradi81 válasza Sdi (#658) üzenetére


fradi81
veterán

nem rossz, egy kicsit talán halkabb mint a silent blade 2, de drágább is. nemtom hogy lehet-e hallani a kettő közötti különbséget.

moto g72, Ninebot d28e

(#660) tothbe válasza Sdi (#658) üzenetére


tothbe
addikt

Ezek nagyon jó kis ventik. Javasolnám még megnézni neked tts-nél a SilenX iXtrema ventiket is. Azok is nagyon jók, bár azok sem olcsók. :DDD

By(e) Tothbe

(#661) tothbe válasza Draken (#657) üzenetére


tothbe
addikt

szóba került már, de még senki nem próbálta, legalábbis nem referrált itt róla.
Meg mondjuk, ha kiszámolom az árát pluszban két halk Noctua-val, akkor nem lesz egy tömgtermék, az tuti. Annyival meg nem lehet jobb egy Ninjánál, mint amennyivel többe jön ki.

By(e) Tothbe

(#662) Calibos válasza Rush888 (#650) üzenetére


Calibos
addikt

szasanyi-val egyetértek.
De ha nem tuningolsz akkor elegendőnek kell lennie.


[Szerkesztve]

(#663) edgR


edgR
őstag

szavaztatni szeretnek, ha nem gaz.. :) hamarosan veszek uj procit es teljes lesz az uj gepem. mivel kesobb huzni is szeretnem, kene egy izmosabb huto. eleg nehezen tudok donteni az asus silent knight es a zalman cnps9700 kozott. kicsivel 3g fole szeretnem majd huzni a def. 2.4g-s procit. valszeg 4magos lesz, ami viszont picivel tobb hot termel.. eppen ezert inkabb a zalmant preferalnam a nagyobb ventillatora miatt.
egy aerocool3t hazban fognak dekkolni a cuccok, gondolom azert ez nem keveset szamit, szoval a haz boven fog szellozni.
elore is koszonom a voksokat, udv

[Szerkesztve]

(#664) Sdi válasza tothbe (#660) üzenetére


Sdi
addikt

Innen [link], nézegettem a hűtőket, mert itt a hangjukat is meg lehet hallgatni, egész jó kis oldalnak tűnik.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#665) xlaci válasza Sdi (#658) üzenetére


xlaci
senior tag

ajánlani tudom a thermaltake 12-es ventijeit, nagyonhalk...
akik meg nagyonjó tuninghűtőt akarnak a procira, és aztakarják hogy halk is legyen, azoknak mégegíszer tudom ajánlani thermaltake big typhoon-t, igaz hogy az árát is elkérik, de adnak is cserébe valamit, nem egy hangos vacakot ami jól hűt

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#666) szasanyi válasza Calibos (#662) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#667) m4rc!


m4rc!
őstag

Zalman CNPS 8700-ról tud vki vmit? Esetleg teszt vagy vkinek van ilyen?

We are analog players in a digital world

(#668) fradi81


fradi81
veterán

Beférhet ide
[link]
egy Thermalright si-97?
[link]

moto g72, Ninebot d28e

(#669) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali! Lehet hogy már elhangzott de 6000+-ra milyet ami halk?

(#670) Integrator válasza fradi81 (#668) üzenetére


Integrator
aktív tag

Simán!

(#671) fradi81 válasza Integrator (#670) üzenetére


fradi81
veterán

Ha simán bemenne simán megvenném mert kb ez a legjobb socket 462-re :DDD csak megvenni zsákbamacska. 10.000ért venti nélkül

moto g72, Ninebot d28e

(#672) Calibos válasza m4rc! (#667) üzenetére


Calibos
addikt

Nem régen, valahol láttam tesztet róla, de most nem tudom hol :(
Nem egy nagy durranás!

(#673) (Bundás) válasza fradi81 (#671) üzenetére


(Bundás)
addikt

tts-nél 8000 Ft venti nélkül, de őszintén nem ér ennyit az egész... 462-esre vedd meg az Alcompot, vagy a Zalman CNPS7000B-t (ha találsz ilyet használtan), majd a következő gépedre egy jobb csöves hűtőt, erre már nem érdemes áldozni, szerintem. :U

(#674) m4rc! válasza Calibos (#672) üzenetére


m4rc!
őstag

Azota talaltam rola tesztet (Zalman CNPS8700) [link], tenyleg nem vmi nagy durranas..akkor sztem maradok a Hyper TX-nel.

[Szerkesztve]

We are analog players in a digital world

(#675) ryli


ryli
tag

Milyen CPU hütőt ajánlanátok egy Qx6700 vagy Q6600-hoz? :R

(#676) jugeen válasza ryli (#675) üzenetére


jugeen
addikt

Szvsz Thermalright Ultra 120 Extreme + 2 db. 120-as venti, ha tuningolsz. Ha nem, akkor Scythe Andy Samurai Master.

(#677) Draken


Draken
őstag

mindenhol kerestem ninját de sehol nem tudnak adni :O akkor ugy látom marad a silent knight, vagy legyen inkább más?

(#678) szasanyi válasza Draken (#677) üzenetére


szasanyi
félisten

Kicsit mintha bizonytalan lennél... :U :D

(#679) Draken válasza szasanyi (#678) üzenetére


Draken
őstag

Hát most már nem csak ebben vagyok bizonytalan, megláttam a q6600 65ér, ugyhogy mégse vettem meg az e6600, és már abban is bizonytalan vagyok hogy elég lesz e egy 400as fsp

(#680) szasanyi válasza Draken (#679) üzenetére


szasanyi
félisten

Járd körbe a témát, ne kapkodd el. Azért azt mérlegeld mire kell a gép,
mit és mennyire lehet kihasználni jelenleg. E6600 tényleg nem egy jó
vétel, de nem biztos, hogy a Q6600 jobb!

(#681) Draken válasza szasanyi (#680) üzenetére


Draken
őstag

''Járd körbe a témát, ne kapkodd el.''
Mindenképp igy fogok tenni :) csak már magam is belezavarodok

(#682) tothbe válasza xlaci (#665) üzenetére


tothbe
addikt

azért ne általánositsunk TT-ben is van nagyon vacak venti például a whitecat vagy mi a fene.
Nem egy örülten hangos jószág, de a csomagolásán leirtaknál messze hangosabb leszabályozva is. Persze ezzel nem bántom a tt-t, mert vannak nekik nagyon jó cuccaik is és még venti is, de általánosságban minden tt-re ez nem igaz, amit irtál. ;)

By(e) Tothbe

(#683) speedy17


speedy17
csendes tag

Sziasztok!

Kellene a segítségetek! Szeretnék vennie egy faxa hűtőt az új c2d e6600-ra. Vélemény, tapasztalat erről a hűtőröl? [link]

Köszi.

(#684) BioNiCMaN válasza speedy17 (#683) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Húzós ára van... Inkább 8.2-ért Ninja Ste kollégától [link], vagy HyperTX2 az ipontól [link] szvsz.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#685) speedy17 válasza BioNiCMaN (#684) üzenetére


speedy17
csendes tag

Az ár most itt lényegtelen már bocsi :DDD Ez az Asus teljesít olyan jól mint azok amiket ajánlottál?

(#686) cerealkilla


cerealkilla
csendes tag

gyerekek, kezdő vagyok ezen a téren, ezt a hűtőt: http://www.pcland.hu/aa470199.htm tudom ezzel a processzorral használni: CPU AMD ATHLON64 X2 AM2 3800+ (2.0GHZ/2*512)
mindenki segítségét előre is köszönöm.

c

(#687) (Bundás) válasza cerealkilla (#686) üzenetére


(Bundás)
addikt

Linkelés se megy még, mert én biza az összes Spire hűtőt látom, nim egyet. :P
Amihez oda van írva az ''AM2'' az számodra a ''megfelelő''.

(#688) Calibos válasza Draken (#677) üzenetére


Calibos
addikt

Asus silent square pro
Thermalright Ultra-120 eXtreme

Tesztek C2D 6800 [link]


(#689) BioNiCMaN válasza speedy17 (#685) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Őszinte leszek, csak azért mert valami olcsóbb, nem fogom ajánlani, csak akkor ajánlom, ha szerintem olcsóbb és jobb. Akkor most ezek után dötsd el. :P [kép]

Ha akarod tudok Ninját drágábban, mint az Asus. :DDD

Mindjárt jönnek az Asus tulajok és megköveznek. Nekik is [kép] :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#690) Calibos válasza (Bundás) (#687) üzenetére


Calibos
addikt

Oldaladdal mi történt?

(#691) (Bundás) válasza Calibos (#690) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nálam mén Firefox-ból és IE-ből is. :U

(#692) szasanyi válasza (Bundás) (#691) üzenetére


szasanyi
félisten

:D ... ha mén, akkó' yó... :D

(#693) speedy17


speedy17
csendes tag

Hellosztok!

Kellen a segítségetek!

Erre az alaplapra [link] ( Asus P5KC ) felmenne egy Scythe Ninja?
Segítségeteket előre is köszönöm!

BioNiCMaN : Thanks meggyőztél :)

[Szerkesztve]

(#694) edgR válasza speedy17 (#693) üzenetére


edgR
őstag

ez [link] lga 775, ez pedig [link] lga 775 kompatibilis. guuuuuuuuuuuglllll ! :)

(#695) speedy17 válasza edgR (#694) üzenetére


speedy17
csendes tag

Köszi a gyors választ, ezt eddig is tudtam :DDD én attól félek hogy az Ninja hozzá fog érni a cpu körüli lévő kondenzátorokhoz?!?!

(#696) edgR válasza speedy17 (#695) üzenetére


edgR
őstag

:) akkor en ertettem felre sorry. 110x110 az 'alapterulete', sztem az eleg 'apro'. van ennel sokkal nagyobb huto is ugyanehhez a foglalathoz, az asus meg tuti nem szurta el a kialakitast. raadasul nem hiszem, hogy az intel default cpu hutoje sokkal kisebb lenne ennel, az pedig tuti befer..

(#697) fradi81


fradi81
veterán

Bementem egy boltba, akartam venni egy zalman 7000B-t, de monták az nem megy rá a 462-re, és tényleg nem úgy nézett ki. Vettem egy 8-as Silent Blade ventit hogy majd berakom a tápba, nemraktam mert nincs ott csatlakozó.. de ki tudnám vezetni az alaplapra, ha a 4pines csatlakozót le tudnám róla szedni, azt hogy kell? mert a műanyag tokot nem lehet szétszedni. [link]
Milyen progival szoktak mostanába processzort tesztelni? cpu burn-t próbáltam de csak pár fokkal lett melegebb a proci.

moto g72, Ninebot d28e

(#698) Integrator válasza speedy17 (#695) üzenetére


Integrator
aktív tag

Hát, ha méretarányokból indulsz ki, akkor nagy valószínűséggel hozzáérne... Számolj utána. De, ha nem is érne hozzá, akkor is necces a dolog...

(#699) edgR válasza Integrator (#698) üzenetére


edgR
őstag

kondenzatorokhoz tuti nem, mivel masfel-2centi magassagtol folfele vannak a lamellai..

(#700) edgR válasza fradi81 (#697) üzenetére


edgR
őstag

orthos-szal terheld a procid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.