Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#1301) Oibacsi válasza Isti^ (#1300) üzenetére


Oibacsi
őstag

itt találsz: [link]
thermaltake mind, van köztük pár hasonló darab

(#1302) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!

Core2 procira tervezek vásárolni valami komolyabb hűtőt 3GHz+ tuninghoz. Olyan kellene, ami ad egy kis huzatot az északi híd hűtőbordájára is (Giga 965P-DS3 lap), mert az igencsak forró. 10k-nál többet nem szánok rá és olyan kellene, amit anélkül is fel lehet szerelni, hogy az alaplapot ki kelljen szednem hozzá a házból. Milyen hűtőt javasoltok...?

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1303) Oibacsi válasza Tuco Ramirez (#1302) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szia! Szerintem a scythe andy samurai master megfelelne neked.

(#1304) Ragadozó válasza Egzee (#1279) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egy valamire megkérlek, amihez nem értesz, abba ne szólj bele...nem részletezem miért...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1305) #96302336 válasza oz82 (#1297) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az úgy már jó. :)

(#1306) #96302336 válasza Egzee (#1279) üzenetére


#96302336
törölt tag

Bah...
Nem egy CPU-t láttam 80 fok felett, mert gyári hűtése volt csak, pedig nem volt tuningolva Meg is döglött belőlük pár.

Úgyhogy, ha hosszú életű CPU-t akar valaki, az vegyen normális hűtést a procira.
Tudod van olyan, hogy paszta kiszáradás, porosodás, zárt házak eleve rosszabb szellőzése, A VGA, a vinyó, a táp a chipset is belejátszik a környezeti hőfokba. A gyári hűtésbe ezek nincsenek belekalkulálva. A 6000+ pedig rendesen kazán üzemmódban dolgozik alapon is.

(#1307) Zalaymate válasza #96302336 (#1306) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hi!

Én épp most veszek új gépet, amiben egy 6000+-os proci fog muzsikálni!
CPU box -ként veszem, tehát alapból van rajta gyári hűtő és mivel nekem nem lesz semmi tuning, így nem ig gondolkodtam azon, hogy vegyek rá külön hűtőt.

De ahogy a hozzászólásodat olvasom úgy tűnik szerinted ahhoz, hogy sokáig bírja (Nekem ez nagyon fontos lenne elég sokáig nem fogom lecserélni!) kell egy rendes hűtő!?

A ház amiben lesz egy Aerocool AeroEngine 2-es ház, aminek az alap szellőzése elég jó asszem.

De emellé még szerinted kéne vegyek egy külön hűtőt? :F

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#1308) #96302336 válasza Zalaymate (#1307) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha a gyári hűtést használod, akkor érdemes gyakran portalanítani a hűtőt, és a házat megfelelő szabad térbe tenni, hogy rendesen tudja a levegőt áramoltatni. Ha nem lesz tuning, akkor elég lesz a gyári, de én pl. azt a nézetet vallom, hogy sosem árt a hűtést túlméretezni. Az idei nyár is rettenet meleg volt, nem is szerette egy gépalkatrész sem.

(#1309) EQMontoya válasza #96302336 (#1308) üzenetére


EQMontoya
veterán

meg nem árt olyan házat beszerezni, ami rendelkezik némi porszüréssel.

Same rules apply!

(#1310) Zalaymate válasza #96302336 (#1308) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Akkor ha szabad kérnem ajánlj egy olyan hűtőt ami jól lehűti a CPU-t és olyan halk, hogy észre sem veszem! :))

THX!

+ EQMontoya:

Ehhez a házhoz hogyan tudnék porszűrőt szerezni? Meg egyáltalán hova tenném/ szerelném? (AeroCool AeroEngine II. )

Előre is THX!

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#1311) #96302336 válasza Zalaymate (#1310) üzenetére


#96302336
törölt tag

Scythe Ninja ;]

pl. Arctic Cooling Freezer

(#1312) Zalaymate válasza #96302336 (#1311) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX!

Ez nem lenne jobb? [link]

(= Zala =)

(#1313) #96302336 válasza Zalaymate (#1312) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez sem rossz.

(#1314) Gyuri27 válasza Zalaymate (#1312) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ez a ramról is szivja a levegőt és brutális a hűtése [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#1315) FoBCRaistlin válasza Gyuri27 (#1314) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Én is Silent Knight-ot akarok venni majd. Bár egyenlőre a kis Tt Beetle is jól teszi a dolgát. :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#1316) Zalaymate válasza Gyuri27 (#1314) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hi!

Úgy nézem, hogy lehet hogy ez lesz, már csak azt kéne tudni, hogy befér e rendesen a házba!

A Házat már írtam (AeroCool AeroEngine II. [link]) , a táp meg egy FSP ATX-400PNF [link] !

Szóval szerinted befér simán?

(= Zala =)

(#1317) Gyuri27 válasza Zalaymate (#1316) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudom. Mérni kell és számolni :DDD
Hajrá. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#1318) Egzee válasza Zalaymate (#1310) üzenetére


Egzee
őstag

Szia!!! Ha nem szeretnéd ripityára szedni pl az első hűtőt (és elcsúfítani) akkor haggyad a porszűrést... Szerintem a porszűrsé baromság... Ha szétszeded a gépet és kitakarítod fél évente negyed évente akkor az bőven elég... Pl a házad oldalán a plexibe vannak vágva venti foglalatok... Ha a venti helyett egy fekete szivacsot szeretnél látni, és le szeretnéd takarni a ventit amivel csökken a légszállítási képessége, akkor rajta... A porszűrő is elkoszolódik... Így meg nekiesel negyedévente egy sűrített levegős palackkal ami 1000Ft és elég több mint egy évre akkor meg mind1 a porszűrő... Ha nincs porszűrőd, nem kell szétszedned komolyabban semmit, csak a procihűtőről leszedni a ventit és egy ecsettel kisöpörni a porcicákat... Ajánlott nyílt térben csinálni... El sem tudod képzelni mennyi mocsok gyűlik össze benne... Műanyag ecsettel ne ess neki, mert kisülhet, és elszállhat bármi... Lószőrből vagy egyéb szőrből készült ecsetet használj! A porszívót is felejtsd el!
Ecset+sűrített levegő!

Egyszer nyáron lementünk Délegyházára, és a haverom hozott egy gépet ami mindíg lefagyott... Már őrjöngött meg minden... (Persze mindenki tiszta inkompetens volt a gépekhez...) Megkérdeztem, hogy rám bízza-e... Mondtam neki, hogy hozzon egy ecsetet addig menjenek fürdeni... Mikor kinyitottam a házat, olyan volt mint egy pince... Miután kipucoltam, csak úgy dübörgött... Valószínüleg a por leszigetelte, és rövidrezárta az alaplapot...

Bocs a hosszú irományért, de ez szerintem tanító jellegű volt... Legalábbis azzal a céllal íródott...

Minden jót!!!

(#1319) Zalaymate válasza Egzee (#1318) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX!

Én hallgatok rád! NEkem is ez lett volna a véleményem, csak hát ha más netán hozzáértőbben azt mondta volna hogy kell, akkor lehet utánanéztem volna! A házban az előlapi ventillátor a legjobb (kinézet! :) ) szóval azt tuti nem bántanám semmiért sem! :))

(= Zala =)

(#1320) FoBCRaistlin válasza Zalaymate (#1319) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nehogy bántsd azt a házat porszűrővel! :) Frankó cucc, de irtam is neked priviben. Amúgy a kollégának igaza van, ecset+sűrített levegő! :K :K :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#1321) Qru válasza Tuco Ramirez (#1302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

mod: nem ide. Bocs.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1322) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Vettem egy CoolerMaster Hyper TX2 nevezetű hűtőt 4,2k-ért. Ez jóféle?:)

(#1323) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Zalman cnps 7000B-cu ra keresek lga775 lefogatót.!

Tudtok ebben segíteni?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1324) Qru válasza csabooooo (#1322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég jó hűtő, ár/érték arányban az egyik legjobb hűtő.

#nincsbennetarcsi

(#1325) Qru válasza Sickboy25 (#1323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetleg apróhirdetések között nézz szét, hátha van vkinek, vagy adj fel egy hirdetést, hogy ilyet keresel.

#nincsbennetarcsi

(#1326) Zájec


Zájec
veterán

űdv. valami normális ezüstpasztát tudnátok ajánlani ..
eddig Aerocool AERO-700 használtam , 25% volt az ezüsttartalma..
ezt ajándékba kaptam eddig bevált.. csak elfogyott..

bementem egy pár számtek boltba de mindehol csak fehéret ajánlottak..
tudnátok mondani pár tippet hol keressem, melyik boltban?

(#1327) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Nah, beépítettem. Nagyobb nehézségek nélkül felment. Alapfrekvencián (AMD X2 4200+@2200Mhz) a gyári hűtőhöz képest Orthos Large in-place FFTs teszttel 8 fokkal hűvösebb. Gyárival 51, Hyper TX-szel 43. A hangjától nem nagyon vagyok elájulva, a 22dBA valós. Kb., mint a Zalman ZM-F2-es silent módba. Aki valóban halk gépet akar, inkább Scythe Ninja (passzívan), vagy víz. :DD Végül is árához képest valóban nem rossz szerkezet.

(#1328) Egzee válasza Zájec (#1326) üzenetére


Egzee
őstag

Zájec:Bemész akármelyik komolyabb boltba vagy szervízbe, és megkérdezed, hogy: Bocsi! Nincsen véletlenül egy kis maradék ezüst pasztátok???

Én venni szerettem volna a sárkány centerben egy kis PC-s boltban és a csávó szó nélkül adott... Tök mindegy milyen ezüstpaszta... Az ezüstpaszta az ezüstpaszta... Tény, hogy nekem sem tetszett az AMD által adott hűtőzsír... Első használat után mikor szétkaptam a gépet kitöröltem és beleraktam az ezüstöt... Kell egyebet mondanom, minthogy alapjáraton a gép hűtése 2-3 fokot javult??? Tudod azért szoktak el az ezüsttől, mert a régebbi AMD-ken nem volt kupak... És az ezüst, ha lejött a magról, rövidrezárhatta a dolgokat... Egyébként ha érdekel, amit kaptam ezüstpasztát, annak sem valami nagy volt a márkája... TITAN... Higgy nekem... Tök mind1... Egyébként ha ilyen bazi nagy maximalista vagy megsúgom, hogy arany paszta is létezik... A computermode oldalon láttam régen, nem tudom, hogy van-e még... Őrültség... De tény, hogy a zsír és az ezüst közt nagy a különbség...

(#1329) Egzee válasza csabooooo (#1327) üzenetére


Egzee
őstag

Annyira unom már, hogy mindenki a Ninját ajánlja... 1000 más király hűtő van még...
Pl ott van a Cooler Master GeminII-je... Nah ez is IMBA passzívan...
Vagy ott az ASUS legújjabb Silent square-je... 10 heatpipe, lecsökkentett venti RPM...
Jah, és persze a számomra kicsit csúnyácska Thermaltake bogara... Nah, csak jót hallottam róla...
Csöppet jól hangzik nem? Nem csak Zalman, Scythe és társai léteznek...

Minden jót!

(#1330) Zájec válasza Egzee (#1328) üzenetére


Zájec
veterán

értem, köszi.. inkább megveszem nem kéregetek...
amugy is változott a helyzet, új hütöt veszek ,ahoz meg adnak..

(#1331) Zájec


Zájec
veterán

egy erös léghütés megvételére jutottam csak még döntenem kell..
kérlek segitsetek ..
Scythe Infinity vagy Asus silent square
melyik erösebb teljesitményre? és mennyivel?

(#1332) Speed® válasza Egzee (#1329) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na vajon miért ajánljuk? Nézz meg pár komolyabb tesztet és rájössz.
A GeminII jó hűtő lenne, de az alaplapok nagy részére nem jó, LGAn oda forgatod ahová akarod, de S754/939/AM2n csak egyféleképpen rögzül.
Ja, hűts le passzívan egy húzott procit a bogárral/Squareel ;) Ennyi.

Paszta: ha elhiszed, hogy ezüst és az attól jobb, akkor nyert a marketingosztály ;] Ezüst-nitrát és alumíniumreszelék, nem "ezüst". Ha az lenne, nem ennyi lenne az ára. Ha nem lusta az ember felpolírozni a hűtője talpát, akkor a hagyományos fehér hígabb paszta még jobb is lehet, én pl inkább azt használom a sűrű "ezüst" helyett.

Zájec
A ventiválasztás lehetősége miatt én az Infyt többre tartom. Egyedüli macera, hogy magas hűtő, ha az oldallapod közepén/szélén van venti, azt lehet le kell kapnod miatta. Ha van helyed bőven, akkor vegyél Infinityt és tegyél rá vmi halk ventit. Teljesítményre 3-5 fok lehet köztük, ha gyári ventivel nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#1333) Zájec válasza Speed® (#1332) üzenetére


Zájec
veterán

nekem is a magasságal van a gond.. ott figyel a 25 cm venti az oldallapon
besüllyesztve.. megmértem: az alaplaptól 17cm hely van..
elvileg ha jól néztem az Infinity 16cm , az ASUS s.s. pedig 14 cm...

csalóka lehet hogy nem jól mérem.. most a ACfreezer van fent és 2-3cm hely van
a széléhez..

szóval az Infinity 2-3 fokkal jobb mint az ASUS s.s. :F
a csendesség nem annyira érdkel,, a tuning számit csak..

az asus egy picit simpibb a lekerekitése miatt.. de ha az Infinity
odaveri eléggé akkor inkább afelé kell kacsingatnom...

(#1334) Speed® válasza Zájec (#1333) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát azzal a ventivel az oldallapon felejtős az Infy. Ninja jó lehet, alacsonyabb. Az Infinity a Ninjánál jobb 2-3 fokkal, a Squarenél 3-5 fok lehet a difi. Igazából nálam az SS már a hülye venti miatt kiesik, de én maximalista halkmániákus vagyok :D

(#1335) csabooooo válasza Egzee (#1329) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Igazad van,a Nindzsa egy gagyi! Ne is vegyen senki olyat. Aki meg már megvette gyorsan vigye a legközelebbi színesfémkereskedésbe. Vegyetek inkább 1000 más király hűtőt! :D

(#1336) ANT válasza Speed® (#1334) üzenetére


ANT
őstag

Sajna a Ninja mellett (fölött) se fér el egy oldallapi venti.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1337) eisento


eisento
addikt

na szépestét :) eljött az idő hogy lecseréljem az ac freezer 7 pro-mat régóta tervezgetem már de ritka az olyan hűtő ami nem az intel béna műanyagos felfogatásával adják hanem vmi csavaros megoldás. A választásom egy uj thermalright hűtőre esett Ultima 90. Már csak tts-re várok hogy mondjon egy aktuális árat. mindezt csak azért írom le ha vki keres jó hűtőt ezt se árt figyelembe venni mert könnyű hűtő könnyebb mint az ulta 120 vagy az ultra 120 extreme és van olyan jó a hatásfoka :)

ha érdekel vkit van teszt:

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=505058

meg anantech-en is :) ha megkapom majd írok :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1338) killipoly válasza eisento (#1337) üzenetére


killipoly
aktív tag

sziasztok!cooler vásárlás elött állok,kinéztem a 7700es zalmit..két eladó van,az egyik egy alcu verzió 5ezerért(szinte zsír új)a másik pedig egy cu változat 5300ftért(kb 1éves)..érdemes inkább a cu-t megvenni?3ghz-s Northwoodra kell..de ha esetleg tudtok mondani jobb hűtőt ilyen árban akkor várom a tanácsokat :R socket478ra kell
köszi elöre is! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1339) EQMontoya válasza killipoly (#1338) üzenetére


EQMontoya
veterán

végülis elviszi mindkettő, a réz 2-3 fokkal hüti le jobban, döntsd el, mennyire fontos.

Same rules apply!

(#1340) killipoly válasza EQMontoya (#1339) üzenetére


killipoly
aktív tag

igazábol az alcu-s változat az szinte új..számit a coolernek azaz egy év?

(#1341) EQMontoya válasza killipoly (#1340) üzenetére


EQMontoya
veterán

max a ventinek, ott meg az a kérdés, hogy mennyit ment az alatt az 1 év alatt.

Same rules apply!

(#1342) killipoly válasza EQMontoya (#1341) üzenetére


killipoly
aktív tag

az meg max hangosabb lesz nem?amugy nem lehet valamilyen uton modon adni egykis kenést a ventinek(mert hallottam több embertöl h egy idö után hangosabb lesz... )
:(((

(#1343) Zájec válasza Speed® (#1334) üzenetére


Zájec
veterán

értem, mondjuk nem minden ház egyforma széles.. megmérem pontosan mégegyszer
olvasgatom a Scythe és S.Square topikokat, megt ez is ,, nézem a teszteket..
a scythe.be tetszik hogy erösebb meg lehet rápakolni ventiket késöbb ha akarok.
több anyagot látok benne és ez megnyugtató.. ellentétben a Squarel ami olyan
mint egy kivájt dió, benne a ventivel,, de viszont szép a lekerekitése és kidolgozása..
az ára is olcsóbb 2,5k-val.. az infinity meg 10,5k - 11k .. kerül..
most nézem Banditnál: "Asus Silent Square 7 373 Ft 1 év" itt nagyon olcsó.. :U

(#1344) Oibacsi válasza killipoly (#1342) üzenetére


Oibacsi
őstag

valami ilyesmi módon szerintem cserélhető a venti, ha baj lenne [link]

(#1345) cyber75


cyber75
tag

sziasztok. Egy kis help-re lenne szükségem. Most vettem egy alplapot:p5k. hozzá procit: q6600. G0. és mivel nem vagyok egy nagy zseni, dobozost vettem. (tudom nem volt jó ötlet. Azért szeretnék segitséget kérni, hogy milyen hütöt vegyek hozzá? Ami ellfér a házamba a ház:RC-533-SWN1 . a táp egy zalman 600w. segitene valaki a döntésben? vagy a vállasztásban? elöre is köszönöm :R

Az Úr nekem feladatot adott, mikor erre a világra küldött. De olyan kurvára le vagyok maradva, hogy valszeg örökké fogok élni.

(#1346) Hemi 426/RT válasza cyber75 (#1345) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

na itt segitenek neked!
asus v60.... sajna az oldal nem jön be.
de ha az is az generácios asus hütök eggyike akkor beépitett venis amit kiszedni nem lehet és igy cserélni sem....
meg tuningolni akarsz e vagy sem?
mert ha nem elleszel a gyárival is.

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#1347) Zájec válasza Hemi 426/RT (#1346) üzenetére


Zájec
veterán

miért a V60 ? modjuk egy square-el nem járna jobban?

(#1348) Hemi 426/RT válasza Zájec (#1347) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

egy proci apro hirdiben tette fel a kérdést át irányitottam ide....
ö kérdezte a v60 -at scak itt válaszoltam.
ennyi
csak ha nem mondja meg mennyi zsetont szán rá és mit szeretne ugy nehéz lessz szvsz....

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#1349) mad1


mad1
veterán

mi a legjobb jelenlegi 775os huto amelyik 10k koruli arat erinti.scythe hutoknel van jobb?e6700re kellene.eloreis koszi.

Ne szemetelj ! = Steam

(#1350) Qru válasza mad1 (#1349) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs. :) Ninja a varázsszó.

mod: Asus csendes lovagja sem rossz, pariban vannak, Ninja előnye, hogy olyan ventit teszel rá amilyet akarsz hang/teljesítmény függvényében nagyob a mozgástér.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.