Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#1401) csellosi válasza Oibacsi (#1400) üzenetére


csellosi
tag

kossz. :P

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#1402) Oibacsi válasza csellosi (#1401) üzenetére


Oibacsi
őstag

bejött?

(#1403) csellosi válasza Oibacsi (#1402) üzenetére


csellosi
tag

Siman. :P
Koszi megegyszer.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#1404) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Hűtőt szeretnék venni, de nem a hűtés a lényeg hanem inkább hogy halk legyen.
A mostani már elég hangos. (4éves gyári intel)
A proci amúgy Intel celeron 2GHz socket 478

Ezt a hűtőt néztem ki:

Spire LionStream V SP481S8 3.4GHz
Alkalmazható max. P4 3,4GHz, sikló csapágy, 4200RPM, 31,8dBA

Méretek:
Hűtőborda: 69×60×42 mm
12VDC Cooler: 70×70×15mm

Csapágyazás: Golyós
Fordulatszám: 4200 RPM +/-10%
Zajszint: 31,8 dBA
Levegő szállítás: 33,8 CFM / 4200 RPM
Élettartam: 50.000
Csatlakozó: 3 Pin, alaplapi

Alkalmazható:
Intel :
Celeron ~ 2.8 GHz (FC-PGA2)
Celeron D ~ 3.06 GHz 345
Pentium 4 ~ 3.6 GHz (Prescott)
Pentium 4 ~ 3.4 GHz (Willamette / HT NW)

Csak nem tudom hogy ez a Zajszint: 31,8 dBA halknak minősül-e?
Egy átlag hűtőnek mekkora a zajszintje?

Köszi

(#1405) Oibacsi válasza kory24 (#1404) üzenetére


Oibacsi
őstag

ezek nagyon hangosak...szerintem vegyél egy olcsóbb arctic coolingot, ha viszont több pénzed van akkor egy tt sonic tower+egy halk venti is nagyon bejönne

(#1406) kory24 válasza Oibacsi (#1405) üzenetére


kory24
őstag

Köszi

Hány db-től számít halknak egy hűtő?

(#1407) kory24


kory24
őstag

Spire QuieTude VI Intel P4 CPU Cooler (s478)

Alkalmazható: 478 Intel P4 Cooler ~ 3, 6GHz HT Northwood / 3, 4GHz Prescott / Copperbased 80mm ventillátor

19. 0dBA zajszínt

Ez jó lenne az én procimra?

Intel Celeron 2GHz socket 478, northwood magos

(#1408) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Socket AM2-re milyen CPU hűtőt javasolnátok, ami nagyon jó hatásfokú, és egy alapjáraton 103W TDP-vel ellátott Opteronnal is megbirkózik, ami jócskán feszemelten lesz járatva, magas órajelen. Thermaltake az kilőve.

Az sem árt, ha az ár/teljesítmény viszonya korrekt. :D

Köszi: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1409) Qru válasza 04ahgy (#1408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ninja vagy Asus Silentkinght. Teszt

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1410) 04ahgy válasza Qru (#1409) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ohh, köszönöm. Ígéretes, csak az ára borsos. De a teszt az tényleg jó, csak olyan korai dátumozású, hogy már nem leltem rá. :D Lehet azért csemegézni belőle rendesen fele annyi árból is. De lehet, hogy összekuporgatom egy ASUS-ra a pénzecskémet.

Megj.: Nem tudom, az alaplappal mi van, lehet, hogy csak a CD papírtokja cserélődött ki, ugyanis nagyban üzletel a srác, de tényleg a te neved áll rajta. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1411) meander


meander
tag

egy core 2 duo E4300 at szeretnék felhúzni 2,6Ghz körüli értékre.
Két hűtő között hezitálok Cooler Master Hyper TX2 és Zalman 9500 (full réz) BULK

a hűtés mellett fontos, hogy csendben is legyen. Ha azonos szinten vannak, akkor fontos az ár ha nem akkor mindegy.

BULK tudja valaki ez esetben mit jelent?

Köszi

(#1412) Qru válasza 04ahgy (#1410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg akkor a tok cserélődött. Egyébként ha nem vállakozol brutál tuningra, akkor egy CoolerMaster Hyper TX2 is eléglehet. Jó hűtő az is! Teszt

#nincsbennetarcsi

(#1413) Gyuri27 válasza meander (#1411) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak egy foglalatra pl 775 (v csak amd-re). Némi többlet pénzért kapod az egészet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1414) 04ahgy válasza Qru (#1412) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Aham... De szerintem 1,5-1,55V körül hajtott a maga Opteron 2*1M cache-ével 3400MHz-en igényelni fogja a legjobb léghűtések egyikét...
Osztánn egysző' csak gondol egyet a paraszt, és megvizezi. :DDD

Amúgy az ASUS Silent Knight és a Silent Knight II közt van valami érdemleges eltérés?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1415) Qru válasza meander (#1411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg alapfeszen is viszi a 2,6GHz-et (szinte 100%) amire elég a gyári hűtés is, igaz az nem vmi csendes. A 9500 az egyik legjobb 92mm-es ventivel szerelt procihűtő hátránya, hogy nem lehet rajta ventit cserélni, míg a Hyper TX-en lehet mert szabvány venti megy rá. Zalman másik hátulütője, hogy a felszereléséhez ki kell venni az alaplapot, míg a Hyper TX-nél nem kell.

#nincsbennetarcsi

(#1416) Qru válasza 04ahgy (#1414) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hűtésteljesítményben semmi, felépítésben sem, csak annyi a különbség, hogy a SK II, már PWM szabályozós. (Hyper TX és TX2 között is csak a felfogatás más, utóbbi univerzális felfogatást kapott.)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1417) WestBam válasza kory24 (#1404) üzenetére


WestBam
senior tag

Hello!
Spire cuccost felejtsd el, most vettem egy ultrahalk spire hűtőt (19db), az 1399-hsz-ban írtam egy kalap kabát... minden halk a gépemben kivéve a spire halk hűtőt, ugyhogy szerintem ne vedd meg, próbáld ki a glacialtech hűtőit, elvileg abból is van csendes [link]. Szerintem ez neked a tökéletes választás, hidegen csendesen elvan a procin. Jah és ezis olcsó, nem hőcsöves 10e Ft-os cucc.
Üdv: Peti

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#1418) Oibacsi válasza kory24 (#1406) üzenetére


Oibacsi
őstag

20 alatt átlagosan...nekem viszont 8:D

[ Szerkesztve ]

(#1419) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Sziasztok!

Én is halk hűtőtt keresek, mint sokan mások. Most egy Pentium D 805 2.6GHz-es procira szeretném felrakni a hűtést. Két típus között próbálok választani: Asetek Vapochill Micro Ultra Low Noise, illetve Zalman CNPS9500. Az eddigi tesztek alapján ők legkönnyebb, és leghalkabb verziók is. A többi csendes hűtés elég nehéz súlyban játszik. Talán még az Arctic Cooling Freezer 4 jöhetne szóba, de az nem fér el az alaplapomon. Szóval tudnátok tanácsot adni, vagy valami jó halk típust ajánlani?

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#1420) Armando_19 válasza Fercsáj (#1419) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát ha komoly teljesítményre vágysz, és nem érdekel a kinézet, akkor egyértelműen Scythe Ninja-t vennék a helyedben. Arra egy jó halk 12cm-es ventillátor, és elfeledkezhetsz a CPU hűtő vásárlásról egy időre.:)

(#1421) Fercsáj válasza Armando_19 (#1420) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Gondoltam a Scythe-re is, de túl nagy a mérete és a súlya.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#1422) pityeszka válasza Fercsáj (#1421) üzenetére


pityeszka
őstag

Ne rémülj meg a mérettől sztem,mondjuk én megrémültem mikor a kezembe vettem,hogy milyen könnyű :) A tht.volcano 7-hez képest tollpárnának tünt :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1423) Qru válasza Fercsáj (#1419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a kettő közül kell választanod akkor inkább a Vapochill-t vedd, leszabályozva jobb teljesítményt nyújt, mint a Zalman. Zalman inkább magas fordulaton jobb.

Tesztek: Vapochill - Zalman

#nincsbennetarcsi

(#1424) Gyuri27 válasza Fercsáj (#1421) üzenetére


Gyuri27
félisten

mett katanát kell venni [link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#1425) Fercsáj válasza Qru (#1423) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Tudsz vmi jó boltot ahol meg is lehet nézni a Vapochill-t. Interneten csak a Vaposoter-t találtam.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#1426) Fercsáj válasza Fercsáj (#1425) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Bocs. Vapostore

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#1427) WestBam


WestBam
senior tag

Tudtok segíteni abban, hogy mi a neve annak a magyar gyártónak, akinek van cpu hűtője? Tegnap láttam, hogy van egy cég kis hazánkban aki ezzel foglalkozik, de azóta itthon nem találtam semmi nyomot róla, talán valami 3 betűs volt a neve, de ebben sem vagyok biztos. ami biztos, hogy frankó rézbordás hűtőt adtak olcsón és 2bolt forgalmazza csak illetve az ő saját webshopuk. Köszi a segítséget előreis!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#1428) Oibacsi válasza WestBam (#1427) üzenetére


Oibacsi
őstag

Alcomp

(#1429) WestBam válasza Oibacsi (#1428) üzenetére


WestBam
senior tag

Ezaz, ALM cooling lett a neve. Köszi szépen!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#1430) den80


den80
tag

sziasztok
adott egy 478 tokozású alaplap, p4 3 g procival
most 13% al van húzva a proci, everest tesztel 68 fok a max
viszont szeretném tovább húzni, és egy jobb hűtő kellene
max 8e pénzem lenne rá,
miket ajánlotok?
köszi

volt, van, lesz

(#1431) EQMontoya válasza den80 (#1430) üzenetére


EQMontoya
veterán

pl egy zalmi 7700cu

Same rules apply!

(#1432) Gyuri27 válasza den80 (#1430) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#1433) haralambusz


haralambusz
tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy szerintetek mek a legjobb passziv cpu cooler?

Amikre én gondoltam:

Scythe Ninja
[Scythe Infinity]... Alias Mugen
[Thermalright IFX-14]
[Thermalright Ultra-120 Extreme
[Thermalright HR-01 PLUS]

Elsősorban persze csak a passziv hütésre lennék kiváncsi, de ha van ventis tesztje vkinek akkor azt is szivesen fogadom!

Egyéb cpu cooler 5letek is jöhetnek! :R

(#1434) Gyuri27 válasza haralambusz (#1433) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mire? Rezsóra? :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#1435) tothbe válasza haralambusz (#1433) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, Gyuri fölvetette az egyik legfontosabb kérdést, hogy mit is akarsz hűteni vele.
Amúgy a felsoroltak szinte mind jók passzívban, különbséget igen nehéz tenni, főleg mert passzív tesztet nem nagyon találsz neten, aki meg kipróbálja az egyiket otthon, az nem fogja a másikat is vszleg.
Viszont a plusz 5let kérdése még nehezebb, hiszen te már kiszelektáltad az általunk tudni vélt legjobbakat.

By(e) Tothbe

(#1436) SaNyEe válasza haralambusz (#1433) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Üdv!

Én egy Scythe Ninjával rendelkezem, már nem is tudom, asszem Giannitól vettem, elég olcsón :) Nálam egy A64 2800+ S762 vagy 754? sose tom pontosan :D és 2300MHz-n jár.
A lényeg, hogy a procit 50fok alatt tartja úgy, hogy a házban van megfelelő légáramlás. gyárilag kaptam hozzá egy scythe ventit ami tényleg nagyon halk, szóval ha szükség van a kraftra rá lehet kapcsolni azt is.
A felszerelés viszont nem biztos, hogy megy az alaplapodra a CPU foglalat körüli kondik miatt, a Ninján ugyebár 12 heat pipe van, minden irányba 3.

van róla egy logoutos írásom, hátha hasznodra válik :)A Csend szimfóniája

-- end of transmission --

(#1437) Qru válasza SaNyEe (#1436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

S762 nincs csak S462 (alias Socket A) és a S754. :R

#nincsbennetarcsi

(#1438) haralambusz


haralambusz
tag

Köszönöm mindenkinek!

Azt mondjak passzivan a

Scythe ninja jüó, mivel soh hely van a lamellái között...

ill. a HR-01 plus de ezt nemtom miert!

Tobbire mondjak hogy jo ha van rajtuk egy venti!

(#1439) haralambusz válasza Gyuri27 (#1434) üzenetére


haralambusz
tag

Sztem tökmind1 mire, mert ugyanaz lessz az eredmeny... az egyik jobb pasivav mint a masik... procitol fugetlen max nagyobb hofokoknal nagyonbb lessz a coolerek kozti kulombseg

Amugy nemtom meg mire, csak elmeletben van meg a gep... ha gazdag leszek akor QX procra ha nem akor Q vagy C2D mert ugye a Q-nak nem sok ertelme van... 4 magot semi nem hasznalja ki...

Elmeletileg passzivan is birnia kell mind1ik coolernek meg a QX procit is, logikusan persze nem huznam a procot akkor, hazhutesem meg van boven

[ Szerkesztve ]

(#1440) Qru válasza haralambusz (#1439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem egészen sztem.

"Sztem tökmind1 mire, mert ugyanaz lessz az eredmeny... az egyik jobb pasivav mint a masik... procitol fugetlen max nagyobb hofokoknal nagyonbb lessz a coolerek kozti kulombseg"

Oké, az egyik cooler 75 fokon tartja a másik meg 110-en. Végülis csak a különbség miatt az egyik már rég lakpcsolt mikor a másik még vígan matekozik. Igen is sokat azámít milyen procira teszi az ember az adott hűtőt. Pl az én XP120-am E6300-at elvisz passzívban is, QX procira már nem tenném fel passzívan (még kétmagos QX-re sem, nem hogy 4magosra) mert nem hűtené meg.

#nincsbennetarcsi

(#1441) haralambusz válasza Qru (#1440) üzenetére


haralambusz
tag

Okok!

Akor rosszul irtam! En ugy ertem, hogy hogy az 5 cpu cooler kozul mind1ik procin valameik jobb lessz!

Olyan nem lesz hogy C2D-n az egyik jobb a QX-en meg a masik!

Es sztem azert mind1 mien procra mert az 5 kozul a legjobbat szeretnem megvasarolni!

Az ok hogy QX procra mar komoly hazhutes kene passzivan, halisten az meg is van a Stackeremben! :U

Meg ranyomok egy ventit amit akor kapcsolok be amikor terhelem a gepet, este meg lelovom hogy csend legyen! Szoval lenyeg, nekem csak este kell a passziv hutes, mert most is hiaba van vizem, ha tripla radival megy es 3 venti van rajta!

(#1442) den80 válasza EQMontoya (#1431) üzenetére


den80
tag

köszi a tippet, igaz nem sikerült itt szolnokon CU sat venni, így maradt a AlCu,
ez is jobb mint a gyári hűtő :K

volt, van, lesz

(#1443) baluhell


baluhell
tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy E6550-öt mivel hűtsek? Mert van egy zalmi 7700alcu hűtőm, és akkor az mennyire hatásosabb mint a gyári intel hűtő? mert újat nem szeretnék venni.
előre is köszönöm :R

Üdv: B

[ Szerkesztve ]

(#1444) sztiki69


sztiki69
csendes tag

Üdv mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy egy Intel q6600 procihoz milyen coolert vegyek?? (tuningolni is szeretném)

(#1445) Oibacsi válasza baluhell (#1443) üzenetére


Oibacsi
őstag

szerintem tuti hatásosabb, bár nekem a cu verzió volt régen és csak magasabb fodulaton tetszett...szerezz hozzá egy lga keretet és kész

(#1446) Oibacsi válasza sztiki69 (#1444) üzenetére


Oibacsi
őstag

tr: ultra 120 extreme, hr-01 plus
scythe: ninja v. infinity
zalmi: talán a 9700nt elbírja

megj: én víz után ultra 120 extreme-et vettem hogy ne nagyon lépjek vissza:D

(#1447) szmolcsi

Csáó Zalmi 9550-et tudom ajánlani mindenkinek E6600@3.2ghz 36fok,szerintem ez elég jó... :R

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#1448) Oibacsi válasza szmolcsi (#1447) üzenetére


Oibacsi
őstag

hány fokos szobában mérted? ez már terhelt érték? milyen programmal nézted?

(#1449) szmolcsi válasza Oibacsi (#1448) üzenetére

őőő a szobám kb 24 fokos szokot lenni,3d mark06 lemegy,ewerest 07-el néztem,de szerver házam van amiben böven van huzat is....lehet hogy ezért ilyen hüvöske!!! :F

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#1450) Oibacsi válasza szmolcsi (#1449) üzenetére


Oibacsi
őstag

na ezaz...orthos-al lőj oda neki és coretemp...ez már közelebb fog állni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.