Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#66601) skrisz


skrisz
csendes tag

Sziasztok! Core i7 920-as procira szeretnék új hűtőt venni.
Ezt a kettőt néztem ki eddig:
Hyper TX3 Evo
Raijintek Aidos

Szerintetek melyik jobb választás? Esetleg valami más (max 14 cm fér el a házban kényelmesen)?

(#66602) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Beszerelve a "kicsike"... :B

kép01
kép02
kép03
kép04

Tudom elég szűkös a hely, de nyáron terve van véve egy új asztal, illetve szeretnék egy gépházat is építeni. De egyenlőre az asztal a fontosabb :) .

Akit esetleg érdekel, annak mondom, hogy amd-s foglalaton 90°-al elfordítható a hűtés. Nálam sajnos a ramokra nem lehet merőleges, ugyanis a magas bordának köszönhetően, nem fér el :D .

Egyenlőre még nem teszteltem. De idle kb. ~10°C hűvösebb, ami annyit tesz, hogy 30-33 fokos most ~670 fordulaton. Előtte egy Xilence IceBreaker 64 Pro hűtés volt rajta, amin egy ekl narancssárga venti volt rajta, az 1000-1100-as fordulaton produkált ~40°C-ot idle.

szerk.: bocsi a pocsék képekért, de sajna jobbal nem tudok szolgálni :( .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#66603) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Következő konfigurációm van:
GIGABYTE GA-F2A85XN Alaplap
AMD A6-5400K 3.60GHz FM2 Proci

HTPC-ként funkcionál és szeretnék egy jó halk hűtőt hozzá.

Kettőt néztem ki:
DEEPCOOL HTPC-200
ZALMAN CNPS8900 Quiet

Az a fontos, hogy ne legyen magasabb a gyári CPU hűtőnél, mert lapos a ház, nem fér bele, és halk legyen.
Ahogy néztem mindkettő megfelel a kritériumoknak, de gondoltam megkérdezem a profikat is.

Köszi előre is!

(#66604) Potzee válasza schray (#66600) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem a 40 C fok irreális elvárás. A procinak van egy alap működési hőmérséklete, amelyre ígyis-úgyis felmelegszik, bármilyen brutális hűtést teszünk rá. A coolerek közti hűtési teljesítmény inkább a CPU terhelt állapotában jön elő pl. a Te esetedben a procid terhelés alatt a Zalman CNPS10X hűtővel max. 75 C -ra melegszik, míg egy komolyabb dupla torony hűtő alatt csak kb. 60 C fok.
A halk működés már más dolog...ez függ a hűtőborda kialakításától és a venti levegő szállításától.
A hűtőborda minél nagyobb, annál jobb. A nagyobb felület gyorsabban képes leadni a CPU által termelt hőmennyiséget. Ezt a hőt a hőcsövek vezetik el a lamellákra, nyilván ezekből is az a jobb, minél több van. Fontos, hogy a lamellák szellősen helyezkedjenek el mert ebben az esetben a venti már alacsony fordulaton is képes átszellőztetni a bordát. Egy zárt, sűrű lamellás hűtőbordát nehezebbe, csak magasabb fordulaton képes átszellőztetni a venti. Egy venti is - általában - minél nagyobb, annál több levegőt képes átnyomni a hűtőbordán vagy ugyanazt a levegő mennyiséget alacsonyabb fordulat és alacsonyabb üzemi zaj mellett képes szállítani. Szerintem a jó öreg Thermalright HR-02 Macho ill. ennek az utódmodelljei ideális választás. Ezzel talán még az IDLE 40 C fok is hozható...
Bár én nem ismerem a vízhűtéseket, de nem tudom elképzelni, hogy egy hatékony szett (pumpa + 2 venti) halkabb lenne, mint egy komoly léghűtés. A vízhűtés esetében is van zaja a ventiknek + a pumpának.
Passzív hűtésnek nem látom értelmét Nálad, mivel a tápod és a VGA kártyád is aktív hűtésű. A Macho 140-es ventijét sem hallanád egy 800-950 rpm fordulaton mert túlkerregi a HDD...

(#66601) skrisz
Thermalright Macho 90

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66605) Potzee válasza Pityu89 (#66603) üzenetére


Potzee
addikt

Ár/értékben 60 mm-ig a legjobb az Alpenföhn Panorama, a legjobb teljesítményű a Thermalright AXP 100, Xigmatek Janus ill. a Scythe Big Shuriken 2 Rev. B
A Deepcool HTPC 200-as a két hőcsővel szerintem nem éri meg az árát és a Zalman is eléggé túlárazott...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66606) ledgeri


ledgeri
nagyúr

#66606 ;]

Üdv!

Szeretnék egy levegős hűtőt, mert talán kéne, konfigom a lapon, bár a ram még nincs updat-elve (hyperx savage).

Mennyi lenne egy jó, alap 12-es (vagy 0.92-esnél nem kell több?), mennyi lenne egy olyan amihez már van backplate, és mennyiből jönne ki egy ami passzívan is elbír vele?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66607) eventus válasza Potzee (#66604) üzenetére


eventus
veterán

H100i kompaktom van, szóval: ez a vékony radiátor a ház tetején alacsony fordulattal is szelloztetheto. Elég nagy a felülete, hogy a ház tetején közvetlenül távozzon a melegség róla, ventik megtoljak egy kicsit. 800 fix fordulaton üzemelt nálam a sp120 quiet, hangtalanul. Inkább a pumpat lehetett hallani kozelrol.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#66608) neptunes4you


neptunes4you
csendes tag

Üdv, sziasztok!

Nagyon jó áron sikerült most vennem 2db L5410 Intel Xeon procit és 8x4GB DDR2 667MHz FB-DIMM memóriát. Mindjárt felötlött bennem, hogy megtoldanám még egy szerver/workstation alaplappal, konkrétan erre gondoltam. Felmerült azonban egy probléma a hűtéssel kapcsolatban: mivel még nem volt LGA771-es alaplapom, és az interneten sincs normális információ arról hogy mit hogyan merre, gondoltam megkérdezem az itteni szakiktól, hogy milyen hűtőt javasolnak rá, esetleg a 775-ös vagy a régebbi Xeonos hűtők passzolnak-e a foglalatba, vagy teljesen speciális bordák készültek-e rá, stb stb, illetve honnan tudok beszerezni ilyeneket. Mindenképpen a léghűtés felé hajlok, vízhűtés csak akkor érdekel hogyha kellemes áron is megoldható. Az nem opció hogy eladom a dolgokat, már nagyon a fejembe vettem, hogy összehozok egy élhető konfigot belőle jóáron. :D Minden segítséget előre köszönök!

(#66609) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Ma különbség a Thermalright HR-02 Macho Rev. A és rev. B között a színén kívül? Úgy láttam, főleg az A-t szoktátok ajnálani pedig elvileg a B a frissített modell nem?

(#66611) Krisz1441


Krisz1441
tag

ÜDV!

Milyen hűtőt ajánlanátok G3258-ra ami később jó lesz haswell i5-re is, CM N300as házba, HyperX memóriák mellé, 5-8 ezer FT-os kategoriából, mert a gyári intel hűtő a legzajosabb része a konfigomnak!

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#66612) Duran válasza Krisz1441 (#66611) üzenetére


Duran
tag

Vegyél egy 212evot. Hardverapron találsz ennyiért.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#66614) Pityu89 válasza Potzee (#66605) üzenetére


Pityu89
senior tag

Köszi! Utánuk nézek. ;)

(#66615) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném.
Kinéztem a Brocken 2-t. Amihez menne: FD Define Mini, Asus Z97m-Plus, ramot e szerint vennék.
Pár kérdés: lehuzott ventivel befér a házba, lapon nem fog akadályozni semmit, VGA befér tőle, milyen magas memóriát keressek?

Előre is köszi!

...

(#66616) do3om válasza alfiboy (#66615) üzenetére


do3om
addikt

A házba befér.
A lapon nem látok semmi akadályt.
Ramot vehetsz magasat is mert elfér előtte.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66617) alfiboy válasza do3om (#66616) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen!
:R

...

(#66623) #16676096


#16676096
törölt tag

Üdv ! be quiet! Dark Rock Pro 3 ról valakinek vélemény, tapasztalat ?

(#66626) eventus válasza #16676096 (#66623) üzenetére


eventus
veterán

Biztos volt, keress vissza :) + egyéb oldalak, tesztek - google

Szerelni kicsit körülményes, de jó hűtő, csendes

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#66627) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Üdvözletem az Uraknak!

Egy kérdéssel fordulnék Hozzátok, mégpedig hogy mik a vélemények egy Lepa LV12 hűtőről?
Ha rábólint a szakmai zsűri, akkor egy darabig még egy PhenomII 955BE felett dolgozna, majd később egy i7 4770-en. Tuning nincs, szerintem nem is lesz (majd a jövőbeni árak szabják meg hogy lesz-e k betű a számok mögött), jelenleg alulfeszelve hajtom a procit. Hogy miért cserélek/cserélnék? Mert nem vagyok maradéktalanul megelégedve a jelenlegi Nordwand teljesítményével.

Üdv, beeerka

(#66628) do3om válasza Beeerka (#66627) üzenetére


do3om
addikt

Szóval most egy Norwand van.
Én nem vagyok benne biztos hogy akár nem negatív lenne a leváltásának a hatása erre a hűtőre. :U

Ahogy nézem a lepa ventijét extrém fordulatra is lehet emelni (2200rmp) ezen már lehet jobb de nem hiszem hogy szeretnéd így használni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66629) kampobasszo


kampobasszo
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Közeljövőben tervezek hűtőt venni.
Scythe ashura shadow és Scythe mugen max között vacilálok.
Egy 4770K -t kéne hűteni. Tudtommal a 2 hűtő teljesítménye nem sokban tér el, ezekkel meddig lehetne húzni a procit? 4,6-ot elbírnának?
Ha valakinek van jobb ötlete ne tartsa magában :D (árkategória 15k)
a válaszokat előre is köszönöm

http://500px.com/Illes-

(#66630) do3om válasza kampobasszo (#66629) üzenetére


do3om
addikt

Az Ashura s. szebb mert vékonyabb, fekete. :D
A procid fogja eldönteni mi lesz, vagyis a szerencséd. Nem kel variálni ha az egyik nem jó a más sem lesz az.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66631) schawo válasza kampobasszo (#66629) üzenetére


schawo
titán

Nem a hűtés lesz az akadály, hogy elmegy-e 4,6-ot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66632) kampobasszo


kampobasszo
csendes tag

ill. számít hogy 1 vagy 2 venti van rajta?

http://500px.com/Illes-

(#66633) Beeerka válasza do3om (#66628) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Pedig nagyon megtetszett a hűtő bevallom :)
Nordwanddal annyi bajom van, hogy kialakításából adódóan sok levegőt tol mellé alul-felül.
Viszont ha visszalépés lenne ez a hűtőcsere, akkor lehet maradok még ennél, annyi baj van csak, hogy ha meglépem az intel cserét, nem lesz lefogatóm hozzá (valamikor anno elraktam jól hogy meglegyen, mára pedig fogalmam sincs merre kallódhat:) )
Esetleg a Brocken Eco?

(#66634) schawo válasza kampobasszo (#66632) üzenetére


schawo
titán

Nem. Egy normális venti drága. Egy darab is elég. Inkább legyen belőle egy jó, mint két olcsóbb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66635) kampobasszo válasza schawo (#66634) üzenetére


kampobasszo
csendes tag

Gyári cserére szorul? milyen lenne jobb?

http://500px.com/Illes-

(#66636) schawo válasza kampobasszo (#66635) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66637) kampobasszo válasza schawo (#66636) üzenetére


kampobasszo
csendes tag

:D bocs hogy ha hülye kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

http://500px.com/Illes-

(#66638) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Coolermaster Silencio 550L típusú házam, ami 210 mm széles. Egy elég régi procihűtő van benne, ami alulról, szóval a VGA-ról fújja felfelé a levegőt, ami játék közben (kék)halálos tud lenni, hacsak nincs leszedve a ház oldala (ekkor viszont nem sok értelme volt csendes házat venni). Szóval szeretnék egy új procihűtőt, ami már elölről fújja hátrafelé a levegőt. Az a kérdésem, hogy mekkora férne még vajon bele a házba, hogy rajta lehessen hagyni az oldalát? Valamilyen 140 mm-es ventijű még beférhet? És van olyan, ami nem foglalja el a helyet a RAM-ok elől? Mert mind a 4 hely foglalt az alaplapon és nem akarom kivenni egyiket sem.

Előre is köszi a tippeket.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#66639) novger válasza Pityu89 (#66603) üzenetére


novger
tag

Mini ITX házban használom a Zalman znps8900 quietet, és nagyon elégedett vagyok vele. Nagyon halk, még terhelés alatt is. Nekem egy amd a10 5800K-t hűt gond nélkül.
Próbáltam ebben az árkategóriában többet is, de ez vált be a legjobban.
Deepcoolnak csak egy termékét próbáltam (game storm gabriel), ami egy nagyon rossz hűtő (hangos, és 5 fokkal hűtött jobban mint a gyári), de ettől függetlenül a htpc-200 még lehet jó.

(#66640) R.Riki


R.Riki
csendes tag

Sziasztok!

CM n300-as házba i5-4590 processzorhoz milyen hűtőt ajánlotok? max 10k körül tudnék érte fizetni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#66641) CWorm válasza CWorm (#66638) üzenetére


CWorm
aktív tag

Azt elfelejtettem írni, hogy AM3 foglalatú procira kell, de ahogy láttam, a mai hűtők már szinte mindegyikkel kompatibilisek.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#66642) JegesEmber20 válasza R.Riki (#66640) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Gammaxx 300 MX4 pasztával

(#66643) Potzee válasza CWorm (#66638) üzenetére


Potzee
addikt

140 mm-es ventivel az Alpenföhn Brocken 2 vagy egy Phanteks PH-TC14S Slim lehetett volna esélyes, de csak nagyon neccesen férne be a házadba...inkább egy Alpenföhn Brocken ECO, Thermalright Macho 120 vagy True Spirit 120M.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66644) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Mar jartam itt korulbelul 2 honapja. Most jutottam el odaig, hogy rakom ossze az uj gepet. A Raijintek Themis Evo beszerelese kozben felmerult egy kerdes, ugyanis a torony ket oldalara is fel lehet szerelni a ventit. Egyik esetben a haz (Corsair Carbid 300R) teteje fele, masik esetben a vga fele nez. Melyik lenne a jobb megoldas?

Nem tudom fontos-e, nehany dologban modosult a fenti konfig (tap: XFX XTR 550, vga: GTX 970, ssd: samsung 850 evo, ram: corsair vengeance lp 2*4 gb lett).

Egyebkent brutalisan nez ki a Themis Evo, tekintelyes meretu, nagyon szepen megformalt darab. :)

[ Szerkesztve ]

(#66645) Dobi 562 válasza Dobi 562 (#66644) üzenetére


Dobi 562
addikt

Kicsit faradt voltam este (dupla muszak utan). Szoval, alulra kell rakni a ventit, igy felfele fogja fujni a levegot.

Azert ha baromsagot irtam volna, legyszives javitsatok ki!

Es bocs a duplaert!

(#66646) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! I5 3470-es procira Tx3 evo vagy raijintek aidos hűtőt ajánlanátok inkább?

(#66647) GrotESC válasza Dobi 562 (#66645) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Szia!

A Rajintech THEMIS EVO mennyire lóg rá a memóriákra? Csak alacsonyak férnek oda, vagy a magas hűtőbordások is.

Készülök CPU hűtőt venni, és ez az 5 közül gondoltam választani:
- Cooler Master Hyper 212 EVO
- Scythe Kotetsu
- Deep Cool Gammax S40
- Thermalright True Spirit 120i
- Rajintech Themis EVO

Egy intel Core i3, 54w TDP kell majd hűteni. Hely van a hűtőnek, csak nem tudom mennyire lógnak a memóriákra.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#66648) Potzee válasza GrotESC (#66647) üzenetére


Potzee
addikt

Themis EVO és a ramok...

Figyelj arra is, hogy a PC házadba mekkora cooler fér be! pl. a Themis EVO 165mm magas, a Kotetsu 160 mm, a Gammaxx S40 pedig 143mm.
Mindegyik hűtő könnyedén elboldogul az i3-as prociddal.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66649) GrotESC válasza Potzee (#66648) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ. :R Akkor a Thermalright lesz a befutó. Ott direkt kicsit hátra van hajlítva, hogy ne lógjon rá a memóriákra, és erről találtam is képet.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#66650) Potzee válasza GrotESC (#66649) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, a True Spirit 120i és 120M valamint a Macho 120, Alpenföhn Brocken 2, Scythe Ashura, Scythe Mugen MAX, stb. is eltolt torony felépítésű, de a Scythe Kotetsu és a Gammaxx s40 mellett is elférnek a magas hűtőbordás ramok.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.