Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#66851) arminlok válasza Balathruin (#66850) üzenetére


arminlok
senior tag

[link] Na most tényleg sokkal halkabb lett de még mindig 1500-1600on megy fentebb pedig a kollégák azt már magasnak tekintették.
(még jó hogy amugy rákérdztem már féltem hogy én vagyok a túl érzékeny fülü)

[ Szerkesztve ]

(#66852) Balathruin válasza arminlok (#66851) üzenetére


Balathruin
veterán

Van manuális? Nálam akkor sokkal jobban le lehetett szabályozni a ventilátort. Ha van, akkor 100 alatti értékkel próbáld belőni 800-1000-1200-ra.

(#66853) arminlok válasza Balathruin (#66852) üzenetére


arminlok
senior tag

Nincs:/ csak a full on van meg az automactice mode amit most 1re állítottam meg van ez a target cpu temperature.. A chassis fan-nál van manual de gondolom azok csak a kiegészítő ventillátorok amik nem az alaplapra vannak kötve.

[ Szerkesztve ]

(#66854) DEV_NULL válasza arminlok (#66853) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Ha a targetet feljebb állítod csendesebb lesz. Most max. 50°C-on tartja a procid. Meg kell találni a középutat. Kérdés milyen procid is van? :D

(#66855) arminlok válasza DEV_NULL (#66854) üzenetére


arminlok
senior tag

Nem is merem elárulni :D Athlon II X4 651

(#66856) DEV_NULL válasza arminlok (#66855) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Tuning van? Megprobálhatod a 60°C-ot, hátha csendesebb lesz, de fölé már ne menj.

(#66857) Balathruin válasza arminlok (#66853) üzenetére


Balathruin
veterán

Chassis fan is az alaplapon van. Ha még halkabbat akarsz, akkor kösd át arra.

(#66858) arminlok válasza DEV_NULL (#66856) üzenetére


arminlok
senior tag

Nincs tuning. Az lehet hogy nem pwm-es ventillátorként érzékeli pedig a cpu fan1-be van dugva? (egyébként most aida szerint 35 fokon van pedig le lett véve level 1re) Az előbb meg beállítottam az 55 fokot és felpörgette a processzort 55 fokosra :D Én már semmit nem értek.
Bocsi a sok kommentért de mostmár egyértelmű hogy valami nem teljesen oké itt.

(#66859) arminlok válasza Balathruin (#66857) üzenetére


arminlok
senior tag

Azt nem igazán engedi kell egy ventillátor a processzorhoz különben leblokkol a bios. Viszont az a furcsa hogy bárhogyan is akarom megnézni nem mutatja ki hogy miylen fordulatszámon forog a velntillátor se aida64el se speedfan-el csak a biosba látom.
No mindegy bárkinek még tippje van szívesen elfogadom most jelenleg ugy áll a helyzet hogy kb 1500on pörög a ventillátor halkabb mint elötte de érezni hogy még ennél is tudna lejjebb. A processzor hömérséklete 37fok.... annyi mint amikor maxon pörgött :D. Addigis köszönöm a segítőkész válaszokat mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#66860) Balathruin válasza arminlok (#66859) üzenetére


Balathruin
veterán

HWInfo nem mutatja? Indításnál a szenzor módot kell választani.
Én úgy emlékszem az FM2 lapomnál nem volt rinya.

(#66861) arminlok válasza Balathruin (#66860) üzenetére


arminlok
senior tag

Ez fm1(asrock a75pro4m). Én nem látok ittse infot

(#66862) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

i5 4690 CPU-hoz, Zalman Z9-es házhoz, low profil ram + egy Asus r9 280 VGA-hoz milyen CPU hűtőt ajánlotok? Max. 10-15 ezerért. A halkság fontosabb.

(#66863) sowi


sowi
őstag

sziasztok, amd a10-5800k, asrock FM2A78M-ITX+, define r5 parositashoz keresnek CPU hutot, tuning nincs, a lenyeg a minel kisebb zaj (levegos megoldasban) 10-15k netto ertekben

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66864) arminlok válasza Balathruin (#66852) üzenetére


arminlok
senior tag

Mégis bevette a chassis fan-t. Igy mostmár mutatja a gépen is a fordulatszámot 1450en megy, level 2-n és 35 fokos. Számomra teljesen érthetetlen ez. Amikor maxon ment akkoris ennyi volt vagy több a hőfok. No mindegy igy már alig van hangja szóval köszönöm mindenkinek a segítséget. Ha valakinek van még infoja, tanácsa ne tartsa vissza:)
Üdv

(#66865) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Tudtok még esetleg valami helyet, ahol lehet kapni új s478-as foglalatra processzorhűtőt?
...esetleg ha tudtok jó állapotban lévő használtat, akkor az is érdekelne akár privátban is.

(#66866) dfdfdf válasza Nixon18 (#66865) üzenetére


dfdfdf
őstag

ment pm ha közel vagy adok egyet.

(#66867) Dani_kp válasza sowi (#66863) üzenetére


Dani_kp
őstag

link ;)

A ház adatlapja szerint 180 mm magas hűtőt is befogad.

https://ingatlan.com/33821564

(#66868) sowi válasza Dani_kp (#66867) üzenetére


sowi
őstag

koszi, megnezem ezt kozelebbrol is magamnak, ezt a markat meg csak hallomasbol ismerem, ezen kivul a Thermalright HR-02 Macho-t nezegettem, azt is sokan ajanlottak itt ha jol emlekszem, bar nemtudom ehhez kepest szamottevo e a kulonbseg

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66869) Dani_kp válasza sowi (#66868) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kb. egy árban vannak. Maximum néhány fok különbség lehet a két hűtő között.
Mind a kettő erősen ajánlott. Vedd azt, amelyik a szimpatikusabb. ;)

https://ingatlan.com/33821564

(#66870) #16676096


#16676096
törölt tag

szvsz ! Alpenföhn K2 vagy seidon 120v-t érné meg választani jobban ?? most egyforma áron tudnám a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#66871) sowi válasza Dani_kp (#66869) üzenetére


sowi
őstag

megprobalom eloben megnezni mind a kettot, aztan meglatjuk, koszonom a segitseget :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66872) noby


noby
aktív tag

érdeklődnék ha egy kolléga által nem szakszerűen beépített kompakt vizet megveszek ebből milyen hátrányom származhat sajnos a hűtő bordát megnyomta íme.így is lehet használni befolyásol valamit szerintetek?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#66873) fenergie84 válasza noby (#66872) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem ez a sérülés észrevehető teljesítménycsökkenést nem okoz.
Esztétikailag zavaró, egyébként nem.

(#66874) noby válasza fenergie84 (#66873) üzenetére


noby
aktív tag

akkor köszönöm esztétikával nem foglalkozom egyébként a venti eltakarja.a viz miatt ahogy cilkulál az miatt ockodtam de ha azt mondjátok nincs összefüggése akkor megveszem.köszi a választ.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#66875) fenergie84 válasza noby (#66874) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha ténylegesen nem ereszti a vizet, akkor nincs baja.
A hőleadó lamellák hajoltak el a kép szerint, nem egy tragédia.

(#66876) noby


noby
aktív tag

víz nem szivárgott belőle eddig remélem ez után se fog köszi a választ még egyszer :R

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#66877) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok! Két coolert néztem ki az új Corsair h100i gtx és a Noctua NH-D15, mit gondoltok a két hűtőről mennyivel lett halkabb az új corsair, mennyivel teljesítene jobban, mint a noctua? Egy 4790k-n. Kösz.

(#66878) DR|FTK|NG válasza zalyy (#66877) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Én a Noctua-t pártolom e kettő közül.

Szerintem halkabb, és hűvösebben is tartja a procit. De várd meg egy olyan fórumtárs véleményét is, aki jobban ért a CPU hűtősekhez.

[ Szerkesztve ]

(#66879) zalyy válasza DR|FTK|NG (#66878) üzenetére


zalyy
tag

Oké de ez miért off topic? :P

(#66880) Balathruin válasza zalyy (#66879) üzenetére


Balathruin
veterán

Mert nem szakértői vélemény.
De szerintem is Noctua.

(#66881) DR|FTK|NG válasza zalyy (#66879) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Azért, mert:
1.: Nem tudom, hogy vennéd-e, vagy kapnád(esetleg lopnád :DDD ).
2.: Fontos információk hiánya(max CPU hűtő méret, RAM típusa, kompakt/víz, tuning, max összeg, alaplap és CPU típusa).
3.: Nem szakértői vélemény(ez is, de kihagytam :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#66882) zalyy válasza DR|FTK|NG (#66881) üzenetére


zalyy
tag

Rendben nekem lényegiben ez számít csak melyik érné meg jobban melyikkel lehetne tovább húzni és meddig pontosan, mennyi lenne akkor a hőfok, decibel stb. Már egyszer írtam volt ide a jelenlegi konfigot, VII HERO, Hyperx fury 1866mhz 16gb, cput már írtam. :F
De akkor várok szakértő véleményre. :P

[ Szerkesztve ]

(#66883) Zyelor válasza Vekko (#66862) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Ugyanezt a konfigot szeretném feltenni kérdésnek, mint a kolléga, csak még nem érkezett válasz:

i5 4690, tuning nélkül, Zalman ZM-Z9 Plus ház, Asus H9-Plus alaplap (ATX), nem bordás RAM-ok. :)

Én egy COOLERMASTER Hyper 212 EVO-ra gondoltam, de jobban szeretem kikérni tőlem jobban hozzáértők véleményét is :)

Köszi előre is a válaszokat! :)

(#66884) TheJoeker


TheJoeker
tag

Sziasztok!

ALPENFOEHN Matterhorn Pure Edition-ról vélemény esetleg valakinek?

i5 4690k mellé szeretnék valami combos hűtőt, ami megfelelően alacsony hőmérsékleten tartja. Első körben nem szeretnék OC-t.

Valamint a fent említett hűtő jobb esteleg egy Hyper 212 EVOnál? Scythe Mugen 4nél?

Eddig ez az Alpenfoehn a legszimpatikusabb, remélem a hűtése is megfelelő.... szeretném kellőképp hidegen tartani a CPU-t, egy bartáságos 15k környéki összeghatáron belül.... (esetleg lehet 20k-is, ha nagyon indokolt)

Köszi előre is!

(#66885) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok

Deepcool GammaXX 300 elég lehet egy AMD FX8150-re? Alapórajelen megy a proci, nem is tervezem tuningolni. Jelenleg a gyári van rajta.

(#66886) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Az iPon kínálatából volna szükségem top-down blowing hűtőre, ami alapórajeles FX-4350-re elég. Ismerős gépe, a hűtési teljesítmény elegendő, ha egyezik a gyári hűtővel, csak a rézmagos AMD cooler hangja a szíve csücskébe fészkelte magát. :D

Ő ezt nézte, de mondtam neki, hogy lassan a testtel, előbb megkérdezzük a tapasztaltabbak véleményét.

Szerintetek a kinézett hűtő, alapórajelen elég lehet? Ha nem, van-e alternatíva? Az ár sajnos fontos tényező.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#66887) zalyy válasza zalyy (#66882) üzenetére


zalyy
tag

A szakértők elmentek? :(

(#66888) Televan74


Televan74
nagyúr

(#66887) zalyy

A Corsair h100i gtx tessék átfáradni ide. A Noctua NH-D15 meg egy kiváló hűtő nincs nagyon mit mondani róla. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#66889) do3om válasza zalyy (#66877) üzenetére


do3om
addikt

a corsair ventijei biztosan hangosabbak, persze iszonyat erősek is. Magas fordulaton jobb lehet mint d15 de nem hiszem hogy van aki képes igy elviselni. A d15-nek brutális kinézete van, páran nem szeretik ha ekkora monstrum van a gépben, magasságára is figyelni kel.
A cpu-d is számít majd, van ami jobban melegszik van ami kevésbé. Ha nincs szerencséd semmivel sem hűtöd le tuning alatt.
h
Ha nem zavar a méret és befér vedd a d-15-öt, mivel a hangot többször is említed hogy halk legyen. A corsair meg hogy jobb legyen hangosabban kel üzemelnie.
Azért hátha más is válaszol akinek van tapasztalata.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66890) do3om válasza TheJoeker (#66884) üzenetére


do3om
addikt

Elég jó hűtő a materhorn, de a brocken 2 még jobb, ha majd oc is lesz jol jön a + teljesítmény.
Magasságra figyelj, házad ellenőrizd!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66891) Nemt0m12 válasza arminlok (#66861) üzenetére


Nemt0m12
tag

Biztos kell ott lennie egy manualnak is , ahol tetszőleges értéket tudsz megadni asszem talán ahol a lv1 van ott nézd meg.

(#66892) zalyy válasza do3om (#66889) üzenetére


zalyy
tag

Rendben köszönöm!

(#66893) do3om válasza Zyelor (#66883) üzenetére


do3om
addikt

Nem látom milyen magas hűtő fér bele a házba, ha befér jó az a 212 evo.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66894) do3om válasza zsotesz81 (#66885) üzenetére


do3om
addikt

Ez jobb:
[link]

Lehet hogy csak a VGA felé néző ventivel lehet feltenni!
Vagyis most mézen csak úgy, ez kicsit ront rajta de talán még mindig jobb mint a másik. Ha zavarna akkor másik.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66895) do3om válasza 04ahgy (#66886) üzenetére


do3om
addikt

Mindenképp fekvő kel neki?
Nem tudom mennyire tud fűteni az a proci mert elég gyengus de 125W van rá megadva.
Bár a venti max 1400-at forog az fullon is töredék hangerő a gyárihoz képest szóval csak halkabb lehet.

Már erősen fogy de még van pár használt hűtő merlinnél is jó árban:
[link]
Pl: Alpenföhn Matterhorn Pure, Alpenföhn Nordwand Rev.B -ez is egész jó ha az árát nézzük, Alpenföhn Sella, K2.
Ezek is egész jók, és megérik az árukat, meg ami még van ott azok is.
Alpenföhn Supersilent SI ezt nem ajánlom a talpából kieshetnek a csövek! :D

Aprón is van most pár jó:
Cryorig R1 Universal -Két tornyos
Phanteks PH-TC14CS -Top-flow

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66896) zsotesz81 válasza do3om (#66894) üzenetére


zsotesz81
senior tag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#66897) TheJoeker válasza do3om (#66890) üzenetére


TheJoeker
tag

Köszi!

A házba elvileg max 158mm-es hűtők férnek be, a matterhorn pedig pont annyi, szóval remélem rendben lesz.... Ha a maximumnál jelzik, hogy az még befér, akkor gondolom 1-2mm még csak van ott...

A Brocken 2 nekem "túl nagy" mérete se férne be ha jól látom, meg nem szeretném egy közel 1kg-os hűtővel nyüstölni a lapot...... Tudom, fizika, nagyobb hőleadó felület.

De remélem ez a Matterhorn se rossz, külsőre is jobban tetszik....

Igazából szeretnék még némi megerősítést, hogy a későbbiekben egy kis OCval is tudná-e relatíve alacsony hőfokon tartani a CPU-t. (Kíméletes használatra szánom, minél tovább rendben működjön)

[ Szerkesztve ]

(#66898) 04ahgy válasza do3om (#66895) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak új, garis hűtő játszik. A bolt adott, mást is fog rendelni, így a kiszállítás nem pluszban jön rá egy hűtőre (vidéki a srác). Nem engedem, hogy AMD-s laphoz olyan hűtőt vásároljon, ami a VRM-et nem látja el levegőárammal, azért a top-down blow kritérium (ezt meg én állítottam fel).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#66899) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

Ez a Thermalright Macho120 verzió még mindig az ajánlott cpu hütők közé tartozik? Vagy válasszam a Hyper 212 EVO-t?

[ Szerkesztve ]

(#66900) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Itx laphoz, magas bordás ramok-hoz, thermaltake core v1 házhoz milyen cpu hűtőt tudtok ajánlani?
A ház oldalán 140mm-ben maximalizálja a hűtő magasságát...
Ha lehet fekvő kivitelű érdekelne, én néztem ezt a thermalright-ot , de nem vagyok benne biztos, hogy elfér...Leginkább talán ha a hőcsövek alul a vga felől vannak....

Az anyagi keret max. 15k, a gép több része: i5 4670, gtx970 mini, 1 ssd, 1hdd, a ramok corsair venegeance-ok, giga Z97N lap..

Szóval véleményeket, tippeket, tanácsot kérnék tőletek, köszönöm... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.