Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#66051) moddingR válasza Potzee (#66046) üzenetére


moddingR
aktív tag

Kicsit jobban utánaolvasva elvileg 160mm csak a borda, erre még rámegy a venti és máris nem tudnám rátenni a ház oldalát. :W Az a baj hogy a normálisabb hűtők 160mm-től kezdődnek csak egyik se férne bele a házba. Kész dilemma. :DDD

(#66052) jerry311 válasza moddingR (#66051) üzenetére


jerry311
nagyúr

MIiiih? :Y
A 160 mm magas borda oldalán van a procihűtő, nem a tetején. :U

(#66053) do3om válasza jerry311 (#66052) üzenetére


do3om
addikt

:D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66054) moddingR válasza jerry311 (#66052) üzenetére


moddingR
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#66055) jerry311 válasza moddingR (#66054) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, hogy RAMok miatt nem fér el venti? Vagy mi ez 180-as, 200-as?
Kisebb venti kell. :))

Ja 140×150×13 mm venti
120-as kb. pont a tetejéig érhet, igaz az meg nem olyan széles mint a borda, tehát marad 1-1 centi két oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#66056) gSiX


gSiX
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek erről a hűtőről? Egy i7 3770-en lenne rajta,semmi tuning.
Köszi! :)

(#66057) Speed® válasza gSiX (#66056) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez játékvíz kategória..ennyi pénzért ha van helyed, passzívan is hűtheted :U

(#66058) gSiX válasza Speed® (#66057) üzenetére


gSiX
csendes tag

Pedig a hozzászólásokban nagyon dícsérik: "nekem az i5 4690k-t 4.2ghz-en játék közben max 55 fok,23 fok idle Thumbs up!!!". Bár ezt nem a Ver.2-nél írják.

[ Szerkesztve ]

(#66059) schawo válasza gSiX (#66058) üzenetére


schawo
titán

És ez jó?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66060) Speed® válasza gSiX (#66058) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sok mindentől függ az..de ami tény, az ilyen piszlicsáré radival szerelt verzióktól dőreség elvárni az értelmes teljesítményt, főleg csendben. Mivel ráadásul nálad egy alig melegedő procira kerülne, nem is igazán értem a vételi szándékot..hacsak nem valami IXT rendszerben szeretnéd használni, ahol nem árt a meleget mielőbb kitessékelni a házból..arra jó. Viszont ha ez nem áll fenn, ill. a környezet is jól szellőző, HR-02/Lucifer/stb. megoldást javasolnék árában..a passzívnál nincs halkabb elv mentén.

(#66061) eventus válasza gSiX (#66056) üzenetére


eventus
veterán

Ha szimpla radis kompakt víz hutest szeretnél, akkor inkább Corsair H75.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#66062) gSiX válasza Speed® (#66060) üzenetére


gSiX
csendes tag

Akkor jobb lenne a léghűtés?Abból milyen?

(#66063) peatmaster


peatmaster
újonc

Üdv mindenkinek!
Procihűtő vásárlás előtt állok, s az lenne a kérdésem hogy be e fér a gépembe egy
CoolerMaster Hyper 212 EVO.
Ami eddig megvan:
Alaplap:
Asrock fm2a55m-hd+
Ram:
2 db. Corsair Vengeance Blue 4Gb.
Proci:
Amd Athlon II X4 760k
Videókártya:
Asus Radeon R7 260X DC2OC
Ház:
CoolerMaster Elit 430.

Várom válaszaitokat, és ha tudtok esetleg jobb procihűtőt kb azonos áron akkor várom a tanácsokat is.

(#66064) szilfu


szilfu
csendes tag

I5 4590-re keresek hűtőt a csendesebb fajtából. 10 -12 ezret szánnék rá.
Házat csak a hütő után választanék a méret függvényében. Ha lehetséges ne legyen extrém nagy, nem akarnék horror áron házat vanni.

Tudnátok pár lehetőséget mondani.

köszi

(#66065) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok!

Hamarosan szert teszek egy FX-8320 CPU-ra. Eddig egy Arctic A30 által hűtött Phenom II 965 @ 4.21 Ghz boldog gazdája voltam.

Kérdésem az lenne, hogy az A30 elegendő lesz 8 magra is, vagy keressek valami nagyobbat. A procit szeretném húzni cirka 4.5-ig. A gépnél szempont a halkság. Eddig nem volt hangja a gépnek, a HDD a leghangosabb hardware. Magyarul a szokásos kellene, halk, nagy teljesítményű hűtő :) max. 16.000 ft-ig kb.

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm.

(#66066) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok. Felhasználókat kérdeznék hogy ezzel mennyire vannak/vagytok megelégedve ? :)

Nagyon tetszik külsőre is, árban is. A ventiket cserélném egyedül rajta erre

Előre is köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#66067) DudeHUN válasza nemethbalazs (#66065) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem volt A30 8320-on. 4,2Ghz-ig jó volt. Prime alatt azért benyalta a 70+ fokot. 4,5-höz valami combosabb vas kell alá.
Nekem a Deepcool Lucifer V2 oldotta meg a problémám. Halk is, és hátrafele fújva is felszerelhető AM3+-ra. Így a vrm is kap kis szellőt, ha tolja neki a venti.

Gamer for Life

(#66068) nemethbalazs válasza DudeHUN (#66067) üzenetére


nemethbalazs
tag

Tehát kevés hozzá. Hajjaj :)

A Schyte hűtőket nézegetem, de basszus fel sem fogom mi a különbség hűtőteljesítményben a
Mugen 4, Mugen MAX, Ashura között. :) 6 hőcső mind, És talán a Mugen Max a legnagyobb ha jól értelmezem a méreteket.
De ha a Deepcool Lucifer V2 jobb, akkor veszek azt :)

[ Szerkesztve ]

(#66069) Potzee válasza Dani_kp (#66047) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, a hűtő párhuzamosan van a ram slotokkal és valóban a heatsink nem lóg a ramok fölé...de a venti kitakar egy memória helyet! A venti alá nem fér be pl. egy magas hűtőbordás Corsair Vengeance...csak egy alacsonyabb hűtőbordás ill. normál vagy low profile ram.
[link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66070) Potzee válasza zsolti_20 (#66048) üzenetére


Potzee
addikt

...és melyik konkrét típust keresed?
Nem lehet, hogy konkrét típus ajánlatokat vársz 6-7k körül?

Azért írtam, hogy olvasd el az 1. hsz-t mert abban le van írva, hogy milyen infók alapján tudunk konkrét típusokat javasolni!
Milyen házad van? Vagyis mekkora a hűtő számára rendelkezésre álló hely.
Milyen ramjaid vannak? Magas hűtőbordás vagy normál?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66071) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Adatlapomon lévő cucchoz mennyiért lehetne olyan hűtőt kapni, ami halk, de megfelelően hűt is, a gyárinál jobban.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66072) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Srácok, újra én vagyok. Végülis kinéztem pár hűtőt, egy FX-8320-ra. Valaki tud segíteni ezek közül melyik a legjobb? Egyáltalán mi a különbség küztük? :)

THERMALRIGHT HR-02 Macho Rev.A
SCYTHE Mugen 4
SCYTHE Mugen MAX
SCYTHE Ashura
DEEPCOOL Lucifer V2
RAIJINTEK Ereboss

Esetleg ha van egy tuti tippetek ami itt nem szerepel az sem baj, sőőőt:)

Az FX-et olyan 4.5 Ghz-en szándékozom használni, és fontos hogy halkan legyen hűvös :)

Köcce :)

[ Szerkesztve ]

(#66073) schawo válasza nemethbalazs (#66072) üzenetére


schawo
titán

Én a Scythe Kotetsut javaslom ez [link] alapján, és ajánlom saját, gyakorlati tapasztalatom alapján.

Tényleg, apropó, ma néztem össze a Kotetsumat a haverom 150k-s egyedi folyadékhűtésével azonos körülmények között. Azonos játékprogram azonos CPU, azonos órajel, nagyon hasonló alaplap. Ugyanazon játékban ugyanazon körülmények között 5-6 C fokkal jobban lehűtötte a Kotetsu a procit, mint a kétkörös olaj-alkohol csoda.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66074) nemethbalazs válasza schawo (#66073) üzenetére


nemethbalazs
tag

Hm. Pedig méretben és árban is kisebb mint amiket írtam. Akkor elvileg az ennél nagyobb Schythe Mugen max és Ashura még jobbak?

Fizikai méretben pedig a Deepcool Luci a legnagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#66075) schawo válasza nemethbalazs (#66074) üzenetére


schawo
titán

Nem, ott a teszt a Mugenről, Ashuráról, Kotetsuról egy cikkben, azonos oldalon :D Nem a méret a lényeg. Ugyanazon tesztkörülmények között azonos hangerőn a Mugen 4, az Ashura 6 fokkal volt gyengébb, mint a Kotetsu.

Mert ez az egyetlen oldal, amelyik tudja, hogyan kell egy CPU hűtőt tesztelni. A kérdés mindig az, hogy egy adott hangerőn milyen hatékony a hűtés. Nem az, hogy teljes fordulaton, nem az, hogy fél fordulaton, ahogy a többi oldal tesztel. Az adott hangerő a kérdés, mindegy, hogy egy hűtő azt mekkora fordulat mellett éri el.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66076) nemethbalazs válasza schawo (#66075) üzenetére


nemethbalazs
tag

Látom, értem, csak fura:)

Amúgy ha jól nézem nem egyszerre tesztelődött, hanem folyamatosan adják hozzá az eredményeket. Így nem is teljesen összehasonlíthatóak egymással az értékek. De az is lehet hogy tök hülye vagyok, mert nem igazán tudok angolul :)

(#66077) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok.Egyszer már jártam itt és kaptam ajánlást de azok azota nem kaphatoak ugyhogy ujra a segitségeteket kérem. Nagyon hangos a processzor hűtő ezért leszeretném cserélni van rá egy 5ezresem(egykettövel lehet több az még belefér de többet már sajnálnék rá) lehet használt is, mindegy csak halk legyen. Tudtok valamit ajánlani?
ASrock a75 pro4-m
amd athlon II x4 651
Ram 1x 4gb valami Geil
13-14 centi van kb az alaplaptol a ház faláig

[ Szerkesztve ]

(#66078) zsolt734 válasza zsolt734 (#65998) üzenetére


zsolt734
tag

Szerintetek a fenti kérdésre a válasz lehet ez a hűtő: Alpenföhn Panorama?
Használati tapasztalata van valakinek vele kapcsolatban? Jelenleg egy Zalman CNPS 9500-at használok, és kicsit tartok az ebben a tesztben látható kb. 44dB(A)-tól (a Zalman kb. 28dB(A)-t adott meg a CNPS 9500-ra és nekem már az is elég hangosnak tűnt néha).

Kisebb, fekvő házba való átköltözés miatt kellene valami top flow hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#66079) johnny82 válasza schawo (#66073) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Akkor ehhez nekem is ez lenne az ajánlott?

Köszi!

(#66080) johnny82 válasza johnny82 (#66079) üzenetére


johnny82
őstag

Közben most nézem, hogy a házam max 162 mm-es cpu hűtőt fogad, a kotestu pedig 160 mm-es, így az már nagyon necces lenne, szóval kisebb kellene. Kicsit visszaolvastam és a Be Quiet Pure Rock hűtőt ajánlottátok másnak i5 4570-hez. Ez csak 155 mm magas. Ez jó lenne, esetleg más?

Mod: csendesség fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#66081) schawo válasza johnny82 (#66080) üzenetére


schawo
titán

Igen, a Pure Rock jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66082) johnny82 válasza schawo (#66081) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! :R

Mod: be van pasztázva, vagy külön kell venni hozzá? Ha igen, milyet?

[ Szerkesztve ]

(#66083) jerry311 válasza zsolt734 (#66078) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztos le akarod te azt cserélni? :))

(#66084) Dani_kp válasza schawo (#66073) üzenetére


Dani_kp
őstag

Esetleg a saját tapasztalatodat is leírnád a Scythe Kotetsu-val kapcsolatban? Nekem is megfogta a fantáziámat, kíváncsi vagyok mit kezdene az A10-5800k procimmal.

Valóban nagyon jó tesztoldal, de sajnálom, hogy Alpenföhn hűtők nincsenek még a tesztekben.
Nekem annak idején egy Brocken-em volt és nagyon megvoltam vele elégedve, HA-n vettem 5k.ért venti nélkül, ugyanis az volt nekem egy kazallal.

https://ingatlan.com/33821564

(#66085) schawo válasza zsolt734 (#66078) üzenetére


schawo
titán

Decibelt a decibellel a mérési körülmények ismerete nélkül nem lehet összehasonlítani. A hangnyomás a távolság négyzetével arányosan csökken. Pontszerű hangforrás (mint a hűtő) hangnyomásértéke a távolság duplájával mindig 6dB-lel csökken. Tehát ha 10cm-ről (annál közelebbről ráadásul már nem is tekinthető pontszerűnek a zajforrás) mér a szabványos 1m helyett, akkor 20dB-lel többet mér, mint a helyes érték lenne. Csak a tesztoldalak hülyék, akusztikához fikarcnyit sem konyítanak. Sacc per kábé beledugják a mikrofont a hűtő szájába oszt jónapot, van egy szám, amit kiírhatnak, jön a katt, finító.

Rendes visszhangmentes akusztikai kamrában szabványos 1m-es távolságról az SPCR mér.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66086) do3om válasza johnny82 (#66080) üzenetére


do3om
addikt

162 mm-es cpu hűtőt fogad, a kotestu pedig 160 mm-es

Az tudod hogy a 160 kisebb a 162-nél igaz?
Szóval mi az ami necces?
:F
Ha az van ott hogy 162 akkor belemegy a 162-es is.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66087) schawo válasza Dani_kp (#66084) üzenetére


schawo
titán

Itt írtam róla egy hosszabb beszámolót: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66088) johnny82 válasza do3om (#66086) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Ok, csak nem szeretném, ha véletlenül mégis magas lenne. Akkor vegyem inkább azt? Jobb, mint a Pure Rock?

Mod: pasztával kapcsolatban mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#66089) zsolt734 válasza jerry311 (#66083) üzenetére


zsolt734
tag

Nem szeretném, de kisebb házba kell költöznie a masinának, abba pedig sajnos a Zalman nem fér be. :(

(#66090) zsolt734 válasza schawo (#66085) üzenetére


zsolt734
tag

Az egyszeri, tanulatlan user meg jön, és nem érti miért van ez a nagy különbség.

(#66091) do3om válasza johnny82 (#66088) üzenetére


do3om
addikt

Azt nem tudom melyiket vedd, nem hiszem hogy nagy eltérések vannak ezekben a hűtőkben, de beférni befog. Ha pont annyi lenne a magasság akkor lenne min majrézni.

Pasztáról meg mi a kérdés? Adnak hozzá.
Aki meg 10 fokokat nyer mert vesz mex2 meg 4 meg aranypaszta.. vagy hazudik vagy balfasz és az előzőt szarul csinálta meg. Én pasztáztam 400 forintos (nagy fecskendő) kolik, meg utána MX4 a különbség a kettő között: fingom sincs mi. :D
Talán 2-3 fokot ha jelenthet, a hűtő talpa is számít ebben az esetben milyen!

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66092) Dani_kp válasza schawo (#66087) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm. Akkor az ~1,3V-os 5800k-t játékok alatt, olyan ~50°C környékén tudná tartani nálam is. Ugye?
Mert gondolom nem a magok/szálak száma számít, hanem, hogy menyi feszt kér a proci.

10k.ért elég best buy ez a Scythe Kotetsu. Kár, hogy HA-n nincs használtan 5-7k.ért :DDD .
Bár ebben az árkategóriában versenyképes tud maradni a legtöbb Alpenföhn hűtő is. Maximum zajszintben lehet eltérés.

https://ingatlan.com/33821564

(#66093) jerry311 válasza zsolt734 (#66089) üzenetére


jerry311
nagyúr

Scythe Shuriken?
Esetleg valami kompakt víz, bár az legalább duplája a 8k HUF-os felső korlátnak. :U

(#66094) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
i7-4790-re (nem k), vicc az Arctic Freezer 7 Pro rev. 2?
no tuning.
mondjuk egy chieftec dragon toronyban...

[ Szerkesztve ]

(#66095) schawo válasza Dani_kp (#66092) üzenetére


schawo
titán

Elsősorban az számít, hogy mennyi hőt fűt el a CPU. De igen, 50 fok az simán meglesz 800-as hangtalan fordulattal játékok alatt. Amióta új tápom megvan, a proci jobban húzható lett, 1,36V-on stabil 4.4-en. Itt van egy Catzillás mérés hőmérsékletadatokkal 4.4@1.36V-on: [link] (előzetes belépés szükséges, a részletes adatok megtekintéséhez). Az alacsony felbontás miatt a Catzilla nagyon meghajtja a CPU-t, és így is 48-55 fok között ingázik a hőmérséklet ezen a relatíve magas feszen, a nagyon magas fogyasztású CPU-val is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66096) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Sziasztok!

4670K-mra keresek hutest 15-20k korul. Nem szeretnek bazi nagy bordat, ezert szoba johet vmi kompakt viz is. Inkabb a halkabb mukodes es a kisebb hely a fontosabb, minta nagyobb hutesi teljesitmeny.

(#66097) Ditoo0225 válasza Ditoo0225 (#66066) üzenetére


Ditoo0225
aktív tag

Erre valaki ? :)

(#66098) Speed® válasza Ditoo0225 (#66097) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem rossz az áráért, ha úgyis ventit cserélnél, a Core verzió olcsóbb ventimentesen.

(#66099) South Velen válasza zsolt008 (#66094) üzenetére


South Velen
addikt

Bőven jó. Én anno még a rev 1-essel egy Q6600-at tuningoltam. Igaz, talán a legtuningosabb ls leghűvösebb Q6600 volt a PH-n.

[ Szerkesztve ]

(#66100) dolbyman válasza do3om (#66032) üzenetére


dolbyman
tag

Szia!

köszi a segítséget. egy artic cooling 64 pro-t találtam itthon, ez elég egy fx 6350-re (no tuning, csak amit tud alapból)
A másik kérdésem az lenne, hogy mi van akkor ha simán fordítva szerelem fel, hogy a ramok felé fújja a
levegőt?

sajnos az első link nem müxik. a második tetszik.

Találtam egy ilyet is, ez is tetszik...
http://www.scythe-eu.hu/hireink/114-scythe-grand-kama-cross-2

tudtok erről valamit? ez alá szerintem bármi befér, elég egy 6350-es amd-re?

köszi

Bandi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.