Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#66901) Pehi


Pehi
senior tag

Hello! Segítenétek abban,hogy egy proci toronyhűtésnél merre nézzen a venti? Előre vagy hátrafelé tudnám felrakni! Köszönöm! :R

(#66902) Balathruin válasza Pehi (#66901) üzenetére


Balathruin
veterán

A hűtőn kell átfújnia a levegőt az alaplapi csatlakozók felé vagy fölfelé ha elforgatható.

(#66903) do3om válasza tailor74 (#66900) üzenetére


do3om
addikt

Lehet elfér mellette:
[link]
Csak furcsák a képek van ahol mellette van minden it meg pl alatta.
[link]
Szóval passz. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66904) tailor74 válasza do3om (#66903) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi! :)
Az első linken kiemelt kép nem itx lappal van, de ott is úgy néz ki, hogy vagy bele ér az első slotba, vagy nem... :D

Szóval még mindig nem egyértelmű...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#66905) Savanya válasza tailor74 (#66904) üzenetére


Savanya
addikt

Esetleg ezek : [link] , [link] , [link] ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#66906) Pehi válasza Balathruin (#66902) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi! :R

(#66907) tailor74 válasza Savanya (#66905) üzenetére


tailor74
őstag

Az az első phanteks hűtő nem is olyan rossz.... :R Adatlapja szerint 100% kompatibilis magas vrm bordával, és magas ram-mal is...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#66908) Vekko válasza Vekko (#66899) üzenetére


Vekko
aktív tag

Erre senki nem tudja a választ?

(#66909) jim bcs válasza Vekko (#66908) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen és az is marad, részemről ajánlottabb mint a Hyper. Viszont ha már macho akkor az újabb kiadást vedd ami a THERMALRIGHT Macho120 Rev.A , kb. 3-500ft a difi.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66910) do3om válasza jim bcs (#66909) üzenetére


do3om
addikt

Én is nézegettem mit kérdez mert valamelyikhez talán nincs is hátlap? (vagy azok már kimentek a forgalomból)
Viszont ezt nem írja a bolt mi van náluk, nem tudni mit fog kapni, csak ha személyen veszi át.
(azt sem biztos ha rájuk ír)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66911) Vekko válasza jim bcs (#66909) üzenetére


Vekko
aktív tag

Köszönöm, erre voltam kíváncsi, mert láttam, hogy több féle verzió létezik, iponnál írják, hogy rev.A verzió, úgyhogy ez esetben ott rendelem meg.

(#66912) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Egy i5 4690(non k) processzor gyári hűtőjét érdemes lecserélni?
Nagyon jó árban meg tudnám szerezni a Xigmatek Apache III CD903 univerzális CPU hűtőt, mely 1150 foglalatra is jó!
Nos kérdésem az lenne, érdemes e lecserélni a gyárit?
Hangosabb lenne a gyárinál?
Hűtési teljesítményben mennyit segítene?
köszönöm válaszotok

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66913) bombibmw válasza Vekko (#66911) üzenetére


bombibmw
veterán

A Rev.A-nak nincs hátlapi merevítője,de nem is kell hozzá.

(#66914) Adamrapkor


Adamrapkor
tag

Intel i5 4690K alá Zalman cnps 9900?

Húzva lesz.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#66915) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Vettem egy tx3 evo hűtőt az i5 3470-emre. 1óra aida stressz teszt után 67fok körül volt a procim. Ez sok? A legalapabb házam van nem sok szellőzéssel. A teszt alatt a gpu is fullon ment, még az is fűtötte bent a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#66916) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Sziasztok, a 4790k-mat kikapcsolt Turbo mellett egy CM Hyper TX3 hűti két ventivel, de egyfolytában felpörög a venti, ha csak megnyitok egy böngészőt akkor is, és ez idegesít, ezért a hosszú távú jövőre tervezve vennék egy erősebb hűtőt.

Két megoldás között vacillálok, egyik a Noctua NH-D14 vagy D15, illetve a COOLERMASTER Nepton 120XL, ami ugye vízhűtéses egység.

Ezek kb egy árkategóriában vannak, kivéve a D14, ami most ~24k a shopline.hu-n.

Véleményetek szerint melyik éri meg jobban?
Természetesen más javaslatokra is vevő vagyok.

Köszi előre is!

(#66917) sowi válasza Dani_kp (#66869) üzenetére


sowi
őstag

koszonom a segitseget, a brocken2 lett a befuto, 45 fok korul tartja a procim teljes terhelesen, hangja pedig alig van :R

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66918) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Érdekelne hogy i5 4440 re Raijintek Rhea mehet? Nem lesz hangos? (A gyári rézmagos hűtőhöz képest ) Köszi.

(#66919) Teaway válasza zsoika (#66918) üzenetére


Teaway
veterán

Nem lenne jobb az Aidos? Nem szeretem, ha nincs hátlapi merevítő.

Nincs itthon csokid??

(#66920) zsoika válasza Teaway (#66919) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi ez fontos info volt mert sokat utazik a config. :R

(#66921) SRII


SRII
őstag

Hali!
Visszaolvasván meglepően látom,hogy 10-20k költenek az emberek a non k processzor hűtésükre!
Nekem az i5 4690 proci gyári hűtőjével mi problémám lenne?
mi indokolná a cseréjét, elsődleges gondolom a hang de az nem zavar .
Esetleg nem birkózik meg a processzor termelte hűvel a gyári ?
Ha még is indokolt a csere, fekvő olcsó hűtőt tudtok ajánlani ami jobb a gyárinál, és sokkal ---sokkal csendesebb!
Bár úgy voltam vele, hogy minek cserélni erre is költeni, aszt ott a gyári hozzá ... de úgy látom lehet okosabb egy kisebb befektetéssel beszállni a hűtésbe.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66922) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Üdv!

Keresnék a házikómba, maximum 20eft értékben egy olyan hűtőt, amit be tudok rakni a G.Skill TridentX-ek mellé.
Az elvárásom annyi lenne, hogy viszonylag halkan tegye a dolgát, de hatékonyan hűtsön!
Jelenleg az összefoglalóban is ajánlott EKL Alpenföhn Brocken 2-vel szemezek.
Van ettől jobb vétel esetleg?

(#66923) sowi válasza Misi 007 (#66922) üzenetére


sowi
őstag

ha belefer akkor szerintem nyugodtan vedd meg a brocken2-t vagy ha a thermalright hr-02-t

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66924) do3om válasza Misi 007 (#66922) üzenetére


do3om
addikt

Ez nem egy régi ház?
Mert nem igen fogják megmondani mekkora hűtő fér be ha Te nem vagy képes megmérni.
A CPU hűtő magasságot csak mostanában divat közölni a gyártó oldalán ez meg vagy 8 éves ház lehet.

Amugy jó a brocken 2, azt meg csak te tudod befér e.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66925) Teaway válasza SRII (#66921) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs hátlapi merevítője, ezért elő se vettem a dobozából, hanem egy ► AIDOS-t tettem rá. Néma és hűvös.

Nincs itthon csokid??

(#66926) zsoika válasza SRII (#66921) üzenetére


zsoika
addikt

Nem mindenki vesz ám BOX verziós i5 4xxx procit...pl. én is OEM-et vettem. Na ilyen esetben tutira nem vennék gyárit. Jómagam a csendet szeretem és mivel a nappaliban játszok az asszony fejbe is vágna a gyári hűtővel.
Egyébként totál igazad van jó a gyári is addig amíg a normál hőmérsékleten tudja tartani a procit.
Akit zavar a hang az meg vegyen rá, de ne 10-20eFt közöttit(kivéve erős tuning) megteszi 5-7eFt os is bőven.

(#66927) sowi válasza do3om (#66924) üzenetére


sowi
őstag

16.5 centi magas a brocken2, ez meg szabvany 20 centi szeles haz, szoval bele kellene fernie, a kolleganak sztem inkabb a ramok magassagaval lehetne gondja

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66928) zsoika válasza Teaway (#66925) üzenetére


zsoika
addikt

Gyárinál nem hiszem hogy mérvadó lenne kivéve ha sokat utazik a gép .Pl.tesómék 350 km-re laknak és vissza is annyi, évente 5-6 alkalommal jönnek és keresztfiam mindig hozza a gépét. Viszont amit én kérdeztem az már toronyhűtő, magasabb súlyponttal...ott már el tudom képzelni hogy számít a hátlapi merevítés.

(#66929) zsoika válasza sowi (#66927) üzenetére


zsoika
addikt

Hát igen ! Én ezért veszek minden esetben LP RAMot tehát alacsony profilút. Így csak a ház méreteit kell szem elött tartani és kész. Nos ez meglévő ramoknál elad majd vesz LP, vagy méricskélés.

[ Szerkesztve ]

(#66930) Teaway válasza zsoika (#66928) üzenetére


Teaway
veterán

A merevítés nélküliek az alaplapba kapaszkodnak, azt húzzák maguk felé > meghajlik a panel. Ezt küszöböli ki a merevítés.

Nincs itthon csokid??

(#66931) doki026


doki026
tag

sziasztok valaki tudna nekem ajánlani olyan léghűtést ami alá ( melé) elfér egy Corsair Vengeance memória ?
keret max 20k foglalat 1155
és ha lehet akkor 2 ventis hűtést szeretnék , de nem feltétel !

[ Szerkesztve ]

(#66932) SRII válasza zsoika (#66926) üzenetére


SRII
őstag

értem, ez így logikus.
De ha én szeretnék venni akkor is fekvőt , van ajánlott típus? (pár ezer forintig)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66933) Potzee válasza sowi (#66927) üzenetére


Potzee
addikt

Nincs olyan, hogy szabvány 20 cm...
Alaplapi tálca, távtartók, alaplap es a CPU foglalat...ezek kb. 40 mm, szoval a 200 mm széles házba neccesen fog beférni a Brocken 2 még ugyis, ha a ventillátort teljesen lehúzod a hűtőbordán, hogy a venti teteje lentebb legyen, mint a hűtőborda teteje (ez kb. 160mm)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#66934) zsoika válasza Misi 007 (#66922) üzenetére


zsoika
addikt

Megkérdeztem egy kollégát neki brocken van ...remélem válaszol. Vagy ha nekem ír szólok.

SRII: Toronyhűtőket nézegettem ott szerintem a DeepCool Gammaxx 300 a best bye mert olcsó, univerzális(AMD re azért nem ajánlanám) és 12cm-es a ventije. Fekvőben lövésem sincs még sohasem kellett spórolnom a hellyel. :N Csak akkor vegyél fekvőt ha ITX házad van és nem fér el más. Egyébként mehet a torony a fekvők szerintem pont ezért drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#66935) zsoika válasza SRII (#66932) üzenetére


zsoika
addikt

Még annyit hogy RAM magasságra vigyázni!! Ha gondolod megnézem mennyire lóg fölé a RAMoknak de szerintem semennyire. Kedden rakok össze egy Deepcool Gammaxx 300 + i5 4440 szerelt lapot és kiderül.

Misi 007:Megnéztem a fórumtárs adatlapján Zalaman Z11 Plus házikója van ami 26cm széles.
Potzee kollégának igaza lesz necces vagy nem fér el.

[ Szerkesztve ]

(#66936) zsoika válasza Misi 007 (#66922) üzenetére


zsoika
addikt

érvénytelen

[ Szerkesztve ]

(#66937) SRII válasza zsoika (#66935) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm, mikor kész lesz azért majd számolj be részeltessen.....
Ram fury vagy savage lesz azok nem magas ramok sőt szvsz Lp ramok.
nem hely a gond, nem szeretnék álló/toronyhűtőt vásárolni a gépbe, kicsit akarok, a kinézetre is fontos, és azt hiszem, azt hittem! hogy egy 3-4k körül kapok olyan fekvőt ami sokal jobb mint a gyári, és tán halkabb is.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66938) zsoika válasza SRII (#66937) üzenetére


zsoika
addikt

http://prohardver.hu/tema/milyen_cpu_hutot_vegyek_2/hsz_66900-66900.html (neki i5 4670e van) erre
ezt kapta (nem is régen) http://prohardver.hu/tema/milyen_cpu_hutot_vegyek_2/hsz_66905-66905.html

Van jobb hűtő de az ára :Y

Küldtem 1privátot!

[ Szerkesztve ]

(#66939) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Tény, hogy nem egy mai darab a házam, de úgy is le akarom cserélni a következő hónapban, szóval ez nem szempont. Egy a lényeg, hogy beférjen a TridentX-ek mellé, mert nem akarom megszabadítani a bordáitól. De amint hazaérek a melóból, le fogom azért mérni. Tegnap este már nem volt kedvem foglalkozni vele.

(#66940) SRII válasza zsoika (#66938) üzenetére


SRII
őstag

Köszi megjött..
Na hát, fehér ház, fekete alaplap, fehét ram, és már meg is találtam a megfelelőt, és még tetszik is, a német teszt is ezt igazolja. [link]+1

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66941) zsoika válasza SRII (#66940) üzenetére


zsoika
addikt

Jól néz ki, de nem 3-4eFt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#66942) SRII válasza zsoika (#66941) üzenetére


SRII
őstag

hát igen, ilyenkor kezd minden elcsúszni a kezünkből, (vásárlás szempontjából)mikor van egy jobb szebb......
na majd én ezt átgondolom kell e, ha hangos lesz vagy meleg az i5 akkor sajna nincs mit tenni, de nem hiszem,hogy alap használat mellett gond lenne.

alap használat? 8 óra cs: go :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66943) sowi válasza Potzee (#66933) üzenetére


sowi
őstag

igazad van, de ettol fuggetlenul meg kell merni, aztan kiderul belemegy e vagy sem

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66944) alfiboy válasza Misi 007 (#66939) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Kb. 2 hete vettem FD Define minibe (160mm), TridentX még levett felsőbordával (39mm) is kérdéses nagyon a lehúzott venti miatt.
Vásárláskor LP rammal volt próbálva, az elfért így mérve nem lett a pontos magasság.

[ Szerkesztve ]

...

(#66945) sowi válasza Misi 007 (#66939) üzenetére


sowi
őstag

milyen alaplapod van?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#66946) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Régebben kérdeztem a topikban, hogy melyik CPU hűtő lenne jó a következő párosra:
fractal core 3000
i5 4670k@4-4,3ghz
Kingston hyperx blue ramok. 2x4gb
Ezekhez a Macho 120-at ajánlottátok. Esetleg jobb alternatíva max. 13 ezerig nincsen? Ha nincsen, akkor most megrendelem a 120-ast.

(#66947) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok

Van egy érdekes problémám. Van egy amd fx8150 procim gyári órajelen nincs húzva. Kb. 1,5 éve volt rajta egy CM Hyper 212 plus, viszont játékoknál bizonyos időközönként beesett az fps 1-5 körül, játszhatatlanul elkezdett szaggatni a játék aztán kb 5-6 mp után ment minden tovább normálisan, majd pár perc múlva megint ugyanez a jelenség. Visszaraktam a gyári hűtőt ment minden símán nem volt ez a gond. Akkor azt gondoltam, hogy vagy én raktam rá rosszul, (bár előtte a phenom II 965-nél nem volt ilyen gondom) vagy amit észrevettem, hogy a csavaroknál a menet picit szétment, lehet az nem tartotta rendesen. Szóval végül rajta hagytam a gyárit, azzal nem volt semmi gond, kivéve, hogy elég hangos. Most úgy döntöttem veszek rá egy deepcool gammax 300-at, megnézem azzal. Erre most kipróbáltam a grid autosportot és megint ugyanez. De ezt a hűtőt meg nem lehet rosszul felrakni, mert hasonló lefogó van hozzá mint a gyári, a két pöcökbe be van akadva rendesen, de mégis előjön ez a gond megint. Mi lehet a gond? Egyébként coretemp-pel logolom a proci hőfokot, 51 fok volt a maximum amennyire felment, gyári ment 60-ig is. Van ötletetek mi lehet a gond?

(#66948) Balathruin válasza zsotesz81 (#66947) üzenetére


Balathruin
veterán

Túlmelegszik a VRM, mert nem top down a hűtő.

(#66949) doki026


doki026
tag

segítséget szeretnék kérni hogy milyen léghűtést vegyek ere a processzora ?

proci i7 2600k

keret max 20k

lényeges hogy az 1 slot ban is elférjen egy Corsair vengeance ( magas hűtő bordás ) memória

(#66950) zsotesz81 válasza Balathruin (#66948) üzenetére


zsotesz81
senior tag

remek, és ezzel tudok valamit kezdeni, egyébként most a batman arkham origins-ban nem csináltak, pedig kb. 1 órát játszottam

alaplap egyébként asrock 990fx extreme3

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.