Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#67851) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy egy Phenom II X4 955 CPU-t kellene felhúznom 4.0Ghz-re ha sikerül,most jelenleg gyári hűtő van rajta alapon használja low profile memóriája van.A gépházban bőven van hely,milyen hűtőt ajánlanátok ? 10.000ft áll erre rendelkezésre előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#67852) mekker válasza combonari (#67836) üzenetére


mekker
őstag

Alpenföhn Ben Nevis
LC Power LC-CC-120
Én a kettő közül választanék rá.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67853) mekker válasza Potzee (#67847) üzenetére


mekker
őstag

Igen, az LC hűtőknél van vagy 3-4 ilyen címkézett Zalman-Shenzen cucc, de erről nem ugrik be semmi sem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67854) Ribi válasza combonari (#67836) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem lóg bele valami drót a ventijébe?
Mikor tisztítottátok utoljára a bordáját?
Ha normálisan szellőzik a ház, nem szokott hangos lenni az a hűtő.

(#67855) Rathrol


Rathrol
aktív tag

SCYTHE Kotetsu jó hűtő? Intel i7 nem K procik lehűtésére vennék.

(#67856) combonari válasza mekker (#67852) üzenetére


combonari
tag

Köszönöm :R

(#67857) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

van egy alpenföhn triglav hűtőm aminek az egyik fém merevítőpántja elveszett. (ami a ventit fogatja hozzá a hűtőhöz)

igazából 1 db ra van szűkségem, de ha kettőt kell vennem az se baj csak ne egy új hűtőt kelljen....

hol tudnék beszerezni egy ilyen fém pántot?

Szépnapot!

(#67858) mekker válasza Dexter-2000 (#67857) üzenetére


mekker
őstag

Hát keresgéltem, de nem találtam ilyet. A legegyszerűbb a gyorskötöző bilincs, drót, vagy hasonló. Én például méterárus gumiszalagot használok egy videokártyán.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67859) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Sziasztok! Corsair Graphite 600T-be hogy megy bele 240-es radiátor felülre? :)

(#67860) Dexter-2000 válasza mekker (#67858) üzenetére


Dexter-2000
őstag

én se találtam semmit, ha nincs más akkor marad a gyors kötöző.. mondjuk elég csúf lesz úgy :O

Szépnapot!

(#67861) bdlackoo válasza SkullHead (#67859) üzenetére


bdlackoo
tag

így vagy így :)

itt meg egy vizes build 600t-bol

[ Szerkesztve ]

dinosaurs are jesus ponies

(#67862) benvolio válasza Dexter-2000 (#67860) üzenetére


benvolio
őstag

Esetleg megpróbálhatod a Matterhorn rögzítőjével: [link] Hátha rálehet "szabni", mert elég hasonló.

(#67863) Joco03


Joco03
csendes tag

Sziasztok, G3440 procihoz milyen hűtőt ajánlanátok ami hangtalan és hűtené is ahogy kell, a gép filmezésre és néha játékra van használva de a gyári intel hűtő elég zajos.

(#67864) mekker válasza Joco03 (#67863) üzenetére


mekker
őstag

LC CC-95 ezt használom egy régebbi i3-on. Néma és jól hűti.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67865) Televan74


Televan74
nagyúr

Alpenföhn Matterhorn Pure Edition vagy annyival jobb a drágább Alpenföhn Matterhorn Black Rev. C? :U

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67866) Dexter-2000 válasza benvolio (#67862) üzenetére


Dexter-2000
őstag

jól van köszi ezt bepróbálom :R

Szépnapot!

(#67867) Televan74 válasza Televan74 (#67865) üzenetére


Televan74
nagyúr

És még egy - két kérdés.A CM 212 Evo -t,érdemes lecserélni Alpenföhn Matterhorn Black Rev. C -ra vagy esetleg Alpenföhn Matterhorn Pure Edition -re? Mennyi C° -t lehetne hozni egy ilyen hűtőcserével?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67868) combonari válasza combonari (#67836) üzenetére


combonari
tag

Kicsit pontosítanék ezen. Mekker kollega belinkelt nekem két terméket is, de sajnos nekem PCX-ből nem jó. Iponban szoktam vásárolni, mert közel van a melóhelyemhez, és nem kell sokat mászkálnom a városban ha kell valami. A többi paraméter ugyanaz, viszont tudtok olyan hűtőt ajánlani 6000-8000Ft között, ami kapható iPonban? Az említett PC-ben egyébként egy GIGABYTE GV-N740D5OC kártya van, nem tudom mennyit számít, csak azért írom le, hogy biztosan beférjen amit ajánlotok. A segítséget és a válaszokat köszi előre is :R

(#67869) Savanya válasza Televan74 (#67867) üzenetére


Savanya
addikt

Mikor volt mindkét hűtőm akkor a Matterhorn 2 fokkal volt jobb az EVO-nál , igaz alapon ,de az EVO mellett legalább elfértek a magas bordás ramjaim is . Venti mindkettőnél azonos volt / AC F12 PWM /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#67870) Televan74 válasza Savanya (#67869) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor lehet nem érdemes eladnom, extra tuning úgy sem lesz.Csak egy laza 4,4Ghz -s. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67871) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

Noctua D-14 el hűtöm a procim, de Qva sok helyet elfoglal a házban, nem beszélve arról, hogy csak low profil ramok férnek alá...

Ne gondolja senki, hogy nem vagyok megelégedve ezzel a hűtővel, de még is rá kellett jönnöm, hogy a z11 -be ez túl nagy :)

Gondolkodok egy vízhűtésen, ami 12cm ventivel van szerelve, mert csak ez jöhet szóba sajnos. A dupla nagyságú radiátort nem tudom hova tenni, házat meg nem akarok cserélni emiatt...

Tudnátok esetleg ajánlani valami jóféle kis radiátoros vízhűtést? Ami halk, nem ereszt, nem gagyi és nem túl drága? KB 40k-t szánnék rá.

A Raijintek Triton jó lenne, olcsó is, csak nagy a radiátora... :(((

Corsairekről sok rosszat olvastam...(zajos, szörcsög, ereszt..) Nem akarok kísérletezni, se szerencsét próbálni.

Előre is köszi a segítségeket!

:R

(#67872) Savanya válasza Televan74 (#67870) üzenetére


Savanya
addikt

Nem váltanék , max 2db ventit raknék inkább rá . Nekem a régebbi Matterhorn jobban hűtött a léfogatója miatt . Ekkora hűtőknél nagyon jó a 4db rugós megoldás ,de fix lefogatók meg a csak középen nyomók igen vackok .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#67873) combonari válasza combonari (#67868) üzenetére


combonari
tag

Egyébként max mekkora méretű hűtök férnek el egy micro ATX házban? Ezen a téren is elég tanácstalan vagyok, könnyebben menne a böngészés / választás, ha tudnám. Valaki tud ebben segíteni? Köszi előre is! :)

(#67874) mekker válasza combonari (#67873) üzenetére


mekker
őstag

Iponon is van egyébként a két hűtő, csak most kicsit drágábbak.
AF, LC (ezt meg kell kérdezni, hogy lesz-e raktáron)
Hűtők
Hát van egy pár hűtő még. a Deepcool Gammaxxokat szokták ajánlani, a Hyper T4 is egy népszerű hűtő, bár nem tudom mennyire lehetnek halkak (mmint hogy tűrhetően halk, vagy ténylegesen halk).

Mérd le milyen széles a házad, ha levonsz 2-2,5 centit (plusz ha van zseb a kábeleknek az is mínusz), akkor kb. olyan magas hűtő fér be. Ha nem noname ház, akkor megadják a cég honlapján mekkora max. hűtőt ajánlanak bele.
Az LC és a Hyper T4 a legmagasabb, de szerintem azok is beférnek egy 17cm széles házba. Azt meg szintén le kell mérni, hogy a PCIE slot mennyire van a hűtő közepétől, de nem jellemző hogy ütköznének, mert ezek nem olyan óriásiak.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67875) Televan74 válasza Savanya (#67872) üzenetére


Televan74
nagyúr

212 EVO -t próbáltam 2 ventivel kb. -1 fok.Ha már veszek 17k körül akkor már egy picivel jobbat szeretnék.

17.000 körül milyen hűtőt ajánlotok, 4,4Ghz esetleg 4,6Ghz -s 4790K ra? Ami esetleg jobb a CM 212 Evo -nál.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67876) combonari válasza mekker (#67874) üzenetére


combonari
tag

Köszönöm szépen, rengeteget segítettél! Hatalmas pacsi. :R

[ Szerkesztve ]

(#67877) mekker válasza Televan74 (#67875) üzenetére


mekker
őstag

Alpenföhn Himalaya 2
Thermalright True Spirit 140
Mindkettő halk, hűvös hűtő, ram is alájuk fér, viszont 170mm magasak, így nem minden házba férnek be. Ha elfér a házban és a lapon, akkor jó választás mindkettő.

Scythe Ashura Alpenföhn Brocken 2
Ezek már alacsonyabb kiszerelésűek, biztosan elférnek.

Thermalright Macho
Ez egy jó nagy kocka, viszont itt is csak a venti lóg a ramok fölé. A térfogatáért cserébe viszont nagyon halk, és alkalmas akár passzív hűtésre is.

A többi boltban is kb. ez a kínálat,. Ebben az árban nagyon nem lehet félrenyúlni, bármit is veszel.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67878) Televan74 válasza mekker (#67877) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi! :R

Lehet berendelek egy Alpenföhn Brocken 2 -t.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67879) jim bcs válasza mekker (#67877) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Célszerű LP ramokat venni és akkor a Macho Rev.A/Rev.B sem jelent gondot, egyéb esetben a Brocken 2 vagy SCYTHE Mugen MAX tökéletes választás.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67880) karl85


karl85
csendes tag

Üdv fórumtársak!
A segítségetek szeretném kérni, a problémámra nem találtam megfelelő választ.
Adott:
számítógépház: Chieftec DA-01WD-FPD,
alaplap: Asrock H97m Pro4,
CPU: Intel i5-4440,
Ram: HyperX HX316c10F/4 LP,
VGA: Sapphire R9 270x Toxic,

1. A kiszemelt hűtők közül melyik az, amelyik akadálytalanul, és biztosan beszerelhető? Választási szempont még, hogy minél brutálisabb kinézete legyen.
2. Az alaplap oldalán nem találtam információt, hogy a cpu foglalat közepe és a felső PCI-e slot között mekkora a távolság. hol tudnám megnézni? Vagy megmondjátok nekem?
3. ha a hűtő gyártói oldalán a tulajdonságoknál nincs leírva, hogy támogatja a 1150 foglalatot csak a 1155/1156 foglalatokat, attól még ugyan azzal a szerelékkel felszerelhetem a hűtőt a 1150-re, nem kell semmit sem külön venni hozzá?
4. új:
SCYTHE Mugen 4 14.000Ft
Thermalright HR-02 Macho (melyik változatot? mi a különbség közöttük?) 14.000 Ft
ALPENFOEHN Brocken 2 14.000 Ft

használt:
Thermalright Silver Arrow 13.000Ft
Scythe Mugen 3 9.000Ft
Cooler Master Z600 10.000 Ft
Coolink Corator DS 10.000 Ft

Ezeken kívül a 9.000-15.000 Ft közötti ársávban van jobb ajánlat, vétel?
Előre is köszönöm a segítséget.

ui: milyen hűtőpasztát használjak?

[ Szerkesztve ]

az élet egy játék, nyerni nem enged.

(#67881) Dexter-2000 válasza benvolio (#67862) üzenetére


Dexter-2000
őstag

kaptam egy kevés drótot és ez lett belőle:

ez lett belőle: [link]

[link]

minden tuti, stabilan rajta van :D

Szépnapot!

(#67882) Televan74 válasza jim bcs (#67879) üzenetére


Televan74
nagyúr

Brocken 2 ép hogy belefér a házamba. 165mm és a Raven3 163mm fogad. Majd valahogy belepasszírozom.:)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67883) benvolio válasza Dexter-2000 (#67881) üzenetére


benvolio
őstag

Ez is egy tökéletes megoldás! Grat! :)

(#67884) Potzee válasza mekker (#67877) üzenetére


Potzee
addikt

Az említett hűtők mindegyike a ram slot-ok MELLETT helyezkedik el, vagy azért mert keskeny (Himalaya) vagy azért mert elcsúsztatott torony kivitelű (pl. Macho, Ashura, Brocken 2)
A Macho ventije is a ramok mellett helyezkedik el, kivéve, ha úgy szereled fel, hogy a ház teteje irányába fújjon. Passzív hűtésre csak nagyon jól szellőző házban alkalmas és kb. max. 65W TDP procira.
Ashura, Brocken 2 160 mm körül, Macho 162 mm...azért ezek sem alacsony coolerek..nem férnek el bármilyen házban!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67885) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Még jómultkor ajánlottatok nekem egy processzor hűtőt(Thermalright Macho 120) és az a gondom vele, hogy amikor beüzemeltem, az első hétben full csendes volt. De viszont a harmadik héttől egyre hangosabb a ventilátor, és a ventiszabályzóban(a-tuning) nem tudom lejjebb venni a forgását. Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#67886) jim bcs válasza Televan74 (#67882) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

SCYTHE Mugen MAX __ 161 mm ???

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67887) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

AMD A8 5600K-hoz milyen hűtőt tudnátok javasolni 8000Ft-ig? Tuning nincs és nem is lesz.
Eddig ezt találtam ami szóba jöhet
FM2-re is felszerelhető? :U Tudom, univerzális de leírást nem találok ami ezt meg is erősíti.
:R

[ Szerkesztve ]

(#67888) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Helló!

Egy régi Q9550-es (LGA 775) 4 magos procira szeretnék venni egy hűtőt, mert a jelenlegi bedöglött. Nem igazán igény, hogy túlzottan nagy teljesítményű legyen, mivel HD filmek és pdf-ek megnyitásán kívül másra nem igen használom. A túlzott zaj sem számít igazán.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#67889) Potzee válasza zsolthee (#67887) üzenetére


Potzee
addikt

A sima Alpenföhn Sella felszerelhető valamennyi AMD foglalatra ill. LGA 775/1150/1155/1156-ra is.
Az Általad linket cooler csak kizárólag LGA 2011-re szerelhető fel!
Helyette ez az Alpenföhn Sella, Alpenföhn BenNevis vagy Xigmatek Gaia II, Raijintek Themis (ha befér a házadba)

(#67888) zooltan93:
Arctic Cooling Alpine 11 GT Rev. 2, Alpine 11 Pro Rev. 2 vagy egy olcsó hőcsöves LC POWER Cosmo Cool LC-CC-95

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67890) jim bcs válasza zsolthee (#67887) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

RAIJINTEK Themis
ALPENFÖHN Ben Nevis
DEEPCOOL GAMMAXX 300

DEEPCOOL GAMMAXX 200
RAIJINTEK Aidos

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67891) Ribi válasza zooltan93 (#67888) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mi döglött be benne?
A venti? Mert az valszeg lehet újat venni hozzá, nem kell egy teljes hűtő. Milyen volt rajta?

DEEPCOOL GAMMAXX 200-ra valaki azt mondta még a gyárinál is rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#67892) zsolthee válasza Potzee (#67889) üzenetére


zsolthee
senior tag

Huhh, tényleg rosszat linkeltem. Van szerencsére "sima" verzió is. Kösz a tippeket :R
Sajnos a ház nem valami szuper amibe tennem kell, így maradnak a 92mm-es verziók.

(#67893) Potzee válasza zsolthee (#67892) üzenetére


Potzee
addikt

Az Alpenföhn BenNevis csak 140 mm magas...esetleg... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67894) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Brocken Eco vagy Freezer i30 ? :)

(#67895) jim bcs válasza ZozzHUN (#67894) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Brocken Eco

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67896) Blaise válasza ZozzHUN (#67894) üzenetére


Blaise
veterán

Én tegnap szereltem be magamnak egy Brocken ECO-t, nagyon megérte 9 ezerért, csendes és jól hűt.

(#67897) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni CPU hűtő választáshoz. Nagyon halk hűtőt keresek az alábbi paraméterekkel:

1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?
Ház: Fractal Design Node 605
Mind a 4 HDD hely foglalt lesz.
CPU cooler compatibility: Approx 125mm with side-mounted fans - For coolers with top-mounted fans, Fractal Design recommends that you add at least 30 mm clearance for decent airflow
Case dimensions (W x H x D): 445 x 164 x 349 mm (excluding front panel - 440 x 162 x 341 mm)

2.: Milyen memóriát használsz?
1x8GB DDR3 Corsair LP

3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?
Léghűtés.

4.:Tervezel-e CPU tuningot?
Nem.

4.: Mekkora összeget szánsz a CPU Cooler megvásárlásra?
Nincs határ.

5.: Az alaplapod típusa?
Asrock H97 Performance Fatality

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#67898) btf


btf
aktív tag

Üdv mindenkinek

I5-3470-hez melyek az ajánlott hűtők 7k-ig? (Tuning nem lesz)

Egyenlőre Freezer 7 pro rev2-t néztem ki.

Halkság előnyt jelent.

Alaplap: Asrock B75 pro3-M (MicroATX házban)

Mem: Kingstone Hyper-X blu

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#67899) btf


btf
aktív tag

Dupla...

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#67900) Glaz-dozfhut válasza btf (#67898) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Egy RAIJINTEK Aidos-t javallok. De nézd meg a DEEPCOOL hűtőit is.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.