Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#67951) Rathrol válasza bombibmw (#67950) üzenetére


Rathrol
aktív tag

SCYTHE Kotetsu hűtővel lehet egy Fx 8350 4.8 Ghz lehetne húzni? Mennyire jó cpu hűtő maga árkategóriájában? (már megvan amúgy)

(#67952) bombibmw válasza Rathrol (#67951) üzenetére


bombibmw
veterán

Feltételezem,hogy nem nekem szeretted volna,de a Kotetsu a maga kategóriájában az egyik legjobb hűtő.
Ár/érték aránya igen jó.
Próbáld ki,hogy lehűti-e a procidat 4,8GHz-en,mást nem tudsz csinálni! :)

(#67953) Rathrol válasza bombibmw (#67952) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Ezt benéztem, nem neked de már ha így alakult akkor köszi a választ! :C

(#67954) Acsi válasza XaraX (#67945) üzenetére


Acsi
aktív tag

Ilyened van? A lamellák is feketék? 14-es venti rámegy? Úgy látom ha 4 db magas ram lenne bent akkor is kényelmesen elférne..

(#67955) XaraX válasza Acsi (#67954) üzenetére


XaraX
addikt

Igen, ilyennel hűtők jelenleg, teljes megelégedéssel.
14-es Akasa Viper R van rajta, 12-es a felfogatása, és 600-ra leszabályozva szinte hangtalanul ül a 4500-ra húzott 2500K-n.
Ramom G.skill, ami nem a legmagasabb dordás, de szvsz nagyobb is elfér mellette.

(#67956) Acsi válasza XaraX (#67955) üzenetére


Acsi
aktív tag

Az mit takar hogy 12-es lefogatás? Én Corsair AF140-et dobnék rá.

(#67957) pvtfoley


pvtfoley
csendes tag

Sziasztok!
Tudnatok ajánlani valamilyen hűtőt egy fm2-es athlon x4 750k- hoz ami egy esetleges tuning alatt is jol le tudja hűteni a procit. A hazamba max 148,5mm magas hűtő fer el. Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#67958) bombibmw válasza Acsi (#67956) üzenetére


bombibmw
veterán

Azt jelenti,hogy 12 centis ventit lehet ráaggatni,vagy 14cm-eset 12-s felfogatással.
Az AF140 nem ilyen sajnos.

(#67959) Glaz-dozfhut válasza pvtfoley (#67957) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

CM K350 házad van? Annak van ilyen buta méretmeghatározása. Akkor RAIJINTEK Themis egynek.158 mm magas. Árat nem mondtál.
[link]

- Glaz-doz-fhut -

(#67960) pvtfoley válasza Glaz-dozfhut (#67959) üzenetére


pvtfoley
csendes tag

Igen ilyen hazam van az ár az max 10 ezerre gondoltam. Tetszik ez a hűtő jobbnak tunik minta az általam kinezett scyhte tatsumi de nézek rola gyorsan teszteket koszi szépen :)

(#67961) pvtfoley válasza pvtfoley (#67960) üzenetére


pvtfoley
csendes tag

Lejárt a szerk időm :( jobbnak tunik mint a jóval drágább cm 212evo tesztek alapján eleg jo ár ertek arany koszonom szépen az ajánlatot

(#67962) DjTomboy


DjTomboy
csendes tag

Sziasztok!

Arctic Freezer 7 Pro Rev 2 hűtőt néztem ki i5 4460-ra. Lap: Gigabyte B85M-D3H, normál magasságú memória, ház: Cooler Master N300.

Mi a véleményetek róla? Mennyire hangos? Esetleg tudtok jobb (halkabb) alternatívát?

[ Szerkesztve ]

(#67963) benvolio válasza pvtfoley (#67957) üzenetére


benvolio
őstag

(#67964) Bile Demon válasza DjTomboy (#67962) üzenetére


Bile Demon
őstag

üdv,

Szerintem jó kis hűtő. Leszabályozva csendes. maximumon hűt is, de ott már megjön a hangja.
Abban az árkategóriában nem tudok jobbat ajánlani. (Mások véleményét is hallgasd meg.)

Bruhe

(#67965) jim bcs válasza benvolio (#67963) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

meg a Ben Nevis

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67966) DjTomboy válasza Bile Demon (#67964) üzenetére


DjTomboy
csendes tag

Köszi! Várom mások véleményét is. Esetleg 2-3 ezerrel lehet több, ha annyival jobb/halkabb is.

(#67967) jim bcs válasza DjTomboy (#67966) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

THERMALRIGHT True Spirit 120i
THERMALRIGHT True Spirit 90M Rev.A
ALPENFÖHN Ben Nevis
DEEPCOOL GAMMAXX 200

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67968) Potzee válasza DjTomboy (#67962) üzenetére


Potzee
addikt

Az Arctic Freezer 7 Pro Rev 2-n nem cserélhető a venti egy átlagos 92 mm-es ventire...szóval, ha az tönkre megy, macerás a venti csere.
Mivel a házadba befér nagyobb cooler is, én mindenképp 120 mm-es ventis hűtőt tennék a procira pl. Raijintek Themis. 92 mm-es ventivel a Raijintek Aidos szerintem jobb választás , mint a Freezer 7 Pro Rev.2.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67969) CirrMee válasza Potzee (#67968) üzenetére


CirrMee
addikt

Ezeken a Raijintek hűtőknél nem gyenge pont a gumifüles rögzítés...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#67970) jim bcs válasza CirrMee (#67969) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Határozottan nem + rezgéscsillapító is egyben, bár a sima dróttal sincs semmi gond ha jó a venti. Leszedésnél nem barbár módjára kell levenni a ventit és akkor majdhogynem örök életű. Ha mégis elszakadna akkor nem egy nagy tétel az új.
1 2

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67971) Warrior111 válasza Warrior111 (#67941) üzenetére


Warrior111
csendes tag

Na erre vki?

Bár tovább is kutakodtam.
4 közül kéne akk választanom:
Ereboss
Themis Evo
212 Evo
Alpen Matterhorn

Na vajon melyikkel járok jobban? A proci szinte tuti hogy 4690k lesz.
Egy közepes, 4.2-4.3-as húzást szeretnék megvalósítani. (bár tapasztalat zéró...)

A themis evo-t nagyon dicsérik mindenhol.

THX!

[ Szerkesztve ]

(#67972) Acsi válasza bombibmw (#67958) üzenetére


Acsi
aktív tag

Köszi a választ! :R
Fogalmam sem volt hogy van ilyen :D

[ Szerkesztve ]

(#67973) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok. Nemrég vettem egy cm hyper 212-est és fel is szereltem szerintem jól de elmozdul a procin nem nagyon de kb 15 fokban mind két irányban mozog persze ha tekergetem alapból középen marad. Hűteni hűt, de ez normális? Vagy csak béna voltam?

[ Szerkesztve ]

(#67974) MM válasza jim bcs (#67965) üzenetére


MM
őstag

Ben Nevis-bol a Whisky az igazi, remelem arra gondoltal!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#67975) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy Arcic cooling freezer 11 LP egy gyári intel hűtőhöz képest mennyivel lenne jobb/halkabb? 1155 ös i5 2400 ra kellene. Megfelelő lenne?

(#67976) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Sziasztok! Egy Core V1 házba szeretnék torony hűtőt, ez tudtommal 140mm magasat fogad be max, normál magasságú ramok vannak a gépben, azoknak el kellene férni. Az elképzelés az lenne, hogy a toronyra nem tennék ventit és a házhűtők mozgatnák a levegőt, elől jelenleg egy 200mm-es szív be és hátul 2x80mm kifújó a terv. Ehhez javasolnátok egy jó ár/érték arányú tornyot? Tuning nem nagyon van tervben, jelenleg egy i3-at kellene kiszolgálnia, később i5-öt. köszi!

[ Szerkesztve ]

(#67977) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Üdv mindenki! Tuningolt i5 4690K-ra (4.4 ghz) keresek valami hatékonyabb toronyhűtést a jelenlegi topflow kivitel (Scythe Grand Kama Cross 2) helyett. Potom 15k-m lenne a mókára. Milyen reális lehetőségeim vannak?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#67978) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Van egy Corsair H100i kompakt vizem, aminek a teljesítményével nagyon elégedett vagyok (i7-3930K@4,4GHz), de nem bízok benne mert jó ideje lehalt a LED és a progija is bugos. Félek hogy egyszer megfosik benne a pumpa... elküldöm gariba amíg van rá, de addig szükségem lenne egy high-end légre. Ami akár maradhat is ha meggyőző!

Ezt néztem ki, mert ezt tudnám viszonylag kellemes áron megvásárolni:

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/v8/

A kellemes ár 22-23K-t jelent, ennél többet nem szívesen költenék rá.

Esetleg más alternatíva?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#67979) Potzee válasza Motion_Blur (#67978) üzenetére


Potzee
addikt

A CM V8 nagyon elmarad a jelenlegi hűtőd teljesítményétől.
[link]

Inkább Phanteks PH-TC 14PE, Alpenföhn K2, Noctua NH-D14 / D15, be Quiet! Drak Rock Pro 2
Ha magas hűtőbordás ramjaid vannak Cryorig R1 Universal

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67980) Thawne


Thawne
csendes tag

FX-6300 procihoz milyen léghűtőt vegyek amivel később húzni is tudok?
Illetve a Cooler Master Hyper 212 EVO-val mennyit lehet rajta húzni hogy ne legyen baj?

(#67981) DR|FTK|NG válasza Thawne (#67980) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?
2.: Milyen memóriát használsz?
3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?
4.:Tervezel-e CPU tuningot? Igen(de mekkorát?)
4.: Mekkora összeget szánsz a CPU Cooler megvásárlásra?
5.: Az alaplapod típusa?

(#67982) Thawne válasza DR|FTK|NG (#67981) üzenetére


Thawne
csendes tag

1. Házam mérete: Magasság (mm): 428 Mélység (mm): 470 Szélesség (mm): 185
Ez a CPU hűtő épphogy belefér: 120x80x159 mm http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-212-evo/
2. Crucial Ballistix Sport XT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9
3.Léghűtést
4. FX-6300 4.00 Ghz-re
4.(??) 10K Ft
5. Gigabyte 970A-UD3P

[ Szerkesztve ]

(#67983) csubi8


csubi8
csendes tag

Sziasztok,

Gyári intel proc hűtőmet szeretném cserélni, valami tornyos megoldásra; az sem baj, ha passzív üzemmódban is tudom használni. (a házban megfelelő hűtés van, amivel kiváltanám)

Ház: Bitfenix Prodigy (amiben fekszik vízszintesen az alaplap, tehát nem baj ha nehéz)
Processzor: Pentium G2020 (tehát nem tuningos) (socket1155?) (mellette 4 giga ram, 2 gigás radeon vga kártya, ssd)

A lényeg: főleg otthon használom a gépet, akkor szinte csak netezésre, irodai dolgok (ezért lenne fontos, hogy minél csendesebb legyen a cucc), néha viszont 2-3 havonta beesik egy LAN party, ott egész éjszaka toljuk a játékokat (persze ilyen konfiggal nem újakat - Far Cry, COD-ok, Battlefield-ek, Rainbow Six Vegas, Flatout). :)

Valami toronyhűtő kéne tehát, használtan szeretném beszerezni a hardverapróról és olyan nagy venti legyen rajta (12 centi), amit le lehet szedni esetleg.

Várom a tippeket! :R

(a házban nagy a hely felfelé, egész nagy monstrumnak van benne hely)

http://lanparty.blog.hu

(#67984) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van egy Asus M2N SLI Deluxe alaplapom,amiben egy AMD Phenom X4 9850-es processzor dobog.
S jelenleg a ventillátora nem hűti eléggé(szerintem nem gyári) mert alap fokon 43-50 fokon megy,ha egy picit is megterhelem(pl. youtube) akkor felmegy 60 fokra.
Tudtok olcsón jó ventillátort?Amit ki is tudnak pl. szálíltani nekem legkésőbb péntekre?
Mert hétvégém lenne időm beszerelni.
Maximum 9000 Ft-ot tudok szánni egy minőségi hűtőre ami tényleg le is hűti.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#67985) Potzee válasza csubi8 (#67983) üzenetére


Potzee
addikt

CM Z600,
Scythe Mugen,
Alpenföhn Matterhorn

Ezek simán elviszik passzívan a processzorodat.
A LAN partyra pedig felteszed a ventiket és lehet tolni hajnalig.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67986) csubi8 válasza Potzee (#67985) üzenetére


csubi8
csendes tag

Nagyköszi! :R

http://lanparty.blog.hu

(#67987) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Cserélném az alaplapot és a procit. Amit kinéztem az egy ASUS Maximus VII Hero és egy i7 4790K. Jelenleg egy Scythe Mugen 3 Rev.B hűtőm van. Ez elég lenne, hogy normális hőfokon tartsa a leendő procit? Sosem tuningolok, nem játszok csak videókódolásra, filmnézésre használnám.

A kérdésem, hogy a mostani hűtőm megfelelő lenne vagy másikat, jobb hatásfokút kellene nézni? Ha igen milyet? Phanteks, Noctua? Ezekről olvastam jókat. A házam egy Thermaltake Overseer RX-I, elég széles, tehát a bordamagassággal nem hinném, hogy gond lenne.

Gyártó és típus is érdekelne, kinek milyen hűtő vált be. Megfelelő a gyári (mellékelt) hűtőpaszta vagy érdemes abból is minőségit venni?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#67988) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok! HELP, please!
Vettem egy Alpenfhön Sella hűtőt abban a reményben, hogy fel lehet tenni egy FM2 lapra. (Konkrétan erre)
Bár hivatalos támogatás nincs ehhez a tokozáshoz, de több helyen olvastam, hogy gyakorlatilag fel megy rá. Az Ipon-nál is van egy táblázat ami ezt alátámasztja.
A gondot az okozta igazából számomra, hogy a gyári coolerhez képest a Sella rögzítőpántjai elég messze vannak a bütyköktől, nagy erővel kéne rápaszírozni. Félek, hogy kárt tesz az alaplapban, nagyon meg fogja feszíteni
Vissza vigyem az üzletben mert én néztem be valamit és nem lesz jó rá vagy egyszerűen csak túlzott elővigyázatosság ez részemről??? :F
Segítsetek légyszi: most akkor melyik AMD felfogató keret kompatibilis egymással? Mit tudok mire feltenni?
:R

(#67989) Potzee válasza zsolthee (#67988) üzenetére


Potzee
addikt

A választott Alpenföhn Sella kompatibilis az FM1/FM2/FM2+ foglalatokkal is, bár, valóban erősen nyomni kell a lefogatót, de legalább masszívan fogja tartani a bordát.
S939 óta az AMD nem variál a lefogatással.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67990) zsolthee válasza Potzee (#67989) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nagyon köszi a gyors választ és a "bíztatást". Még forgattam volna egy darabig :D
"Ennyire nem feszülhet! :( " Pedig de! :DDD

Kb a 939 óta nem is nagyon foglalkoztam AMD-vel.
Még egyszer thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#67991) Potzee válasza zsolthee (#67990) üzenetére


Potzee
addikt

Célszerű, egy polifoam vagy szivacs lapot az alaplap hátoldalához helyezni és ellentartani amikor megfeszíted a lefogató pántot. A kicsi billegő fém keretet beakasztani a CPU foglalaton lévő kis fülbe, aztán óvatosan elengedni a lefogató ántot...és áll, mint Katiban a gyerek! :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67992) gradient99


gradient99
tag

Sziasztok!
FX6300 + Asus M5A97 EVO R2.0 alaplap. A gyári CPU hűtő helyett milyen ajánlanátok ami lehetőleg némi tuningot is bírna, de főként halk legyen. A ház valami noname termék, leszedett oldallapokkal. Keret nagyon maximum 8000 Ft. Válaszotokat előre is köszönöm

(#67993) qad


qad
senior tag

Sziasztok, I7-4790K, samsung 850 pro 256 Gb ssd, WD 2 Tb Hdd, G.skill Trident 2400Mhz 2x 4Gb, cooler master hyper T4, aerocool striker x xtreme ház 3 ventivel(180/140/120), Msi gtx 970 Gaming 4G, Msi gaming 3 alaplap.

Kérdés az lenne hogy a I7-4790k ha tuningoloké elég lenne-e a cooler master hyper T4,vagy nézzek nagyobbat? Ha nem lenne elég, mit ajánlotok ami még elfogatható árú, de többet hűt vagy csendesebb?

(#67994) qad válasza qad (#67993) üzenetére


qad
senior tag

Bocsánat a sok hibáért, telóról voltam.

(#67995) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Adott: Asus p8h67 alaplap
Intel i5 2500 proci
Ram: Kingstone 2x4gb ddr3 erről nem tudok pontos tipus/ linket Hyper Fury kék színű vékony "hűtő lapok vannak rajta"
Vga: asus gtx 750ti
Táp: cx500

A mostani házamban a gyári hűtővel a proci hőmérséklete sajnos terhelés alatt (játék) felmegy 70fok ig. Nem tudom ez mennyire egészséges. Ezért úgy gondoltam veszek egy jobban szellőző házat a jelenlegi noname 8 éves-t lecserélve és egy nagyobb proci hűtőt ami 50 fok környékén tudja tartani a procit.

Gép háznak a Coolermaster n300 néztem ki. Ezt ajánlották, talán szellősebb is lenne mint a jelenlegi.
Ehhez kéne még egy jó minőségű és jól hűtő proci hűtő. Erre az egészre 20.000ft ot szánok. Mivel a ház 11.000ft ezért hűtőre maradt 9000ft. Ha +1-2000ft ért jóval jobb minőségű hűtött lehet kapni akkor inkább azt veszem meg. Továbbá azt nem tudom hogy a hűtőkhöz jár e paszta? Vagy azt külön kell venni. Ha igen akkor milyet érdemes?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#67996) jim bcs válasza qad (#67993) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#67993) qad
Elég.

(#67995) Kabel15 igen jár paszta, vagy külön vagy gyárilag felkenve
SCYTHE Kotetsu
BE QUIET! Pure Rock
DEEPCOOL GAMMAXX S40
THERMALRIGHT TRUE Spirit 90M Rev.A
SCYTHE Katana 4
RAIJINTEK Aidos
DEEPCOOL GAMMAXX 200

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67997) gradient99 válasza gradient99 (#67992) üzenetére


gradient99
tag

Erre valaki?

(#67998) jim bcs válasza gradient99 (#67997) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

DEEPCOOL GAMMAXX 300
DEEPCOOL GAMMAXX S40

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67999) Aurig@ válasza Aurig@ (#67987) üzenetére


Aurig@
őstag

Valaki tud tanácsot adni?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#68000) qad válasza jim bcs (#67996) üzenetére


qad
senior tag

Köszi, remélem tartós is lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.