Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#59651) Speed® válasza kiszi07 (#59650) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#59652) TESCO-Zsömle válasza Speed® (#59651) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt kihagytad.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59653) Speed® válasza TESCO-Zsömle (#59652) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Videó..látszik, mit kell csinálni.

(#59654) kiszi07 válasza Speed® (#59651) üzenetére


kiszi07
senior tag

Koszi este megprobalom :R

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#59655) smiti válasza kiszi07 (#59650) üzenetére


smiti
addikt

Akkor mégsem a Thermalright lett? :F

(#59656) kiszi07 válasza smiti (#59655) üzenetére


kiszi07
senior tag

Sajnis nagy lett volna bele :(:(

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#59657) os!


os!
tag

Sziasztok!

Váltok 775-ről 1155-re, és ragaszkodnék a kedves Mugen 2 hűtőmhöz. Nagyon a szívemhez nőtt:)
...de sajnos "rev. A", nem pedig "rev. B", így nincs hozzá csak 1366-ig lefogató...

Ha van olyan kedves kolléga, akinek rev. B-je van, és nem használja a 1155ös lefogatókat, az dobjon egy PÜ-t legyen olyan kedves.

Köszönöm! :R

hál'istennek pogány vagyok

(#59658) Zimmy88


Zimmy88
tag

Sziasztok!

Nemrég a gyári Intel hűtőm elkezdett rosszalkodni (konkrétan ciripel), és egy kevésbé költséges, ámde csendes megoldást keresek a problémára. Mit ajánlotok?
A CoolerMaster Hyper T4-et és az Arctic Freezer 13-at néztem eddig. Vélemény? :)

FZR2000 ®

(#59659) Speed® válasza Zimmy88 (#59658) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

T4et nemrég szereltem, nem voltam kibékülve a stabilitásával, ezért meg kellett henkelnem picit, hogy rendesen szorítson a lefogatója. A hangja/teljesítménye rendben van, de fentebbi probléma miatt nem ajánlott típus részemről. F13 műanyag rögzítője bár korrektül rögzít, nem bír sok szerelést..szóval ő sem a szívem csücske..részemről egy kéz alól olcsón (<8k) beszerzett Brockent ajánlanék, ha már i5K.

(#59660) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Valami olcsó 3 hőcsöves kis hűtőről érdeklődnék, ezek félpasszívan elvisznek egy 65W-os porcit? E8400 lenne. Kis alapfeszes tuninggal.
Szóval a hűtőn nem lenne venti hanem csak a házszellőztetés.

(#59661) Potzee válasza #90933760 (#59660) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem egy 3 hőcsöves kis hűtő nem lesz jó passzívra :(
De ha a házban lesz venti, akkor miért a passzív hűtés?
Inkább a bordára tedd a ventit, úgy, hogy hátrafelé fújjon és egyben szellőzteti a házat is.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59662) Potzee válasza #90933760 (#59660) üzenetére


Potzee
addikt

Ez jó lenne Neked...:K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59663) VigyorEX


VigyorEX
tag

Az lenne a kerdesem, hogy az alabbi konfiguraciohoz melyik hutot javasoljatok :F

Szempontok - konnyu es halk legyen es beferjen kenyelmesen a CoolerMaster Cosmos SE hazba

(tuning nem lesz, csak a megbizhatosag szamit)

Motherboard : ASUS SABERTOOTH Z87
CPU : Intel i7-4770K, 22nm Haswell, 3.5GHz, BX80646I74770K
Graphics Card : ASUS Radeon R9 280X DirectCUII TOP 3GB
Memory : Corsair Vengeance® Pro CMY16GX3M2A1866C9R 9-10-9-27, 1.5V
SSD : Samsung SSD 840 EVO 250GB (MZ-7TE250BW)

Case : CoolerMaster Cosmos SE Full Tower Case with Window

CPU coolers : 1. Be Quiet Shadow Rock Pro 2. Noctua NH-U14S 3. ???

A + javaslatokat-eszreveteleket koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#59664) #90933760 válasza Potzee (#59662) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudom hogy mi lenne jó, pár dög már végigjárt nálam, csak már nem nagyon van pénzem ilyenekre ezért kényszerülök ilyen kis izékra ezeket meg nem ismerem mire képesek mert sose volt. Egy EKL Cold Towerem volt csak nem próbáltam ki sose.

Bár ahogy nézem a régi nagy dögöknek marhára lement az áruk, én még 10 fölött vettem mindet szinte. De akkor se szeretnék már sokat költeni ilyenre, egy kis 3 hőcsöves izét egy ezresért kb az a kategória érdekel most. Vagy ha van akkor 4 hőcsöves, amit épp megkapok.
Freezer 7-ről nézek tesztet, de elég meggyőző hogy 500-on forgatva azt a kis ventit képes 40 fokon tartani az E6750-et. Ha leszedném róla a ventit és csak házszellőbe van szerintem elég is lenne egy ilyen konstrukció, legfeljebb felkúszna 70 fokra.

Teljesen passzívra persze hogy nem elég egy ilyen, Ninja2 se volt elég mert nyalogatta a 75-80 fokot. Vagyis azt még bírja a proci, az alaplap kezdett el megsülni.

[ Szerkesztve ]

(#59665) Potzee válasza #90933760 (#59664) üzenetére


Potzee
addikt

Egy próbát megér a dolog...
Az EKL Cold Tower-nek és a Freezer 7/64 Pro-nak megegyezik a bordája. Csak a venti és a felfogatás, amiben különböznek.
Egy CM TX2 vagy TX3 is kb. ez az árkategória, de a lamellák közt nagyobb a távolság, szellősebb. Szerintem a Te céljaidnak jobban megfelel.

10k-ért vabn fenn egy HR-02 Macho
Nálam egy E8200 full passzívan (0 db venti) IDLE 38-39 C fok, netezés alatt 44-46 C fok.
LinX AVX futtatása alatt sem tudtam 70 C fok fölé vinni a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59666) CirrMee válasza Zimmy88 (#59658) üzenetére


CirrMee
addikt

3 éve van egy AC Freezer 13 -as a gépben, anno azért vettem meg, mert a gyári hűtő alapjáraton is képtelen volt rendesen hűteni az i5 750 -es procimat. Azóta 4GHz -re tekerve megy a gépezet, és bőven elég ez a hűtő. Már anno is eleve azért vettem meg, mert paraméterei alapján az egyik legjobb hűtőteljesítménnyel rendelkezett abban az árkategóriában. Vannak nála csendesebb hűtők is, de számomra bőven megfelelő, másrészt nem is emiatt vettem meg. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59667) do3om válasza #90933760 (#59664) üzenetére


do3om
addikt

scythe mugen 3
Ment egy Pü.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#59668) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Új gépet rakok össze egy i5 4670k procival amire egy Cooler Master Hyper 212 EVO-t néztem ki.
Kérdésem hogy egy kis tuningal (4200 MHz) megfelelő lesz-e?
Az alaplap egy Asus Z87-A lesz, Corsair 500R házban.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#59669) Picturemaker válasza Kami11 (#59668) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Általános használat mellett igen, de stresszteszteket (LinX, Prime/AVx-es/, stb.) nem tudsz majd futtatni.

Egy Macho 120 talán jobb lenne, bár picit drágább.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59670) Zimmy88 válasza Speed® (#59659) üzenetére


Zimmy88
tag

Biztos, hogy nem volt sérült az alaplap, vagy a hűtő rögzítője? Itt a PH-s tesztben nem említették, hogy gyengén fogna... És honnan tudnék kéz alól garival AF Brockent szerezni? :) Annak milyen a hangja?

(#59666) CirrMee

Magam is meg voltam elégedve a márka minőségével és árszínvonalával, az előző rendszeremhez (Q6600) kapott gyári hűtőt hasonló okból kellett lecserélnem, és végül egy rev.1 Freezer Xtreme lett a befutó, 6000 Ft volt 5 év garanciával. Semmi gondom nem volt vele, csak hát 1155-re váltáskor nem tudtam felszerelni az új lapra, így el kellett adnom...

Amúgy a gyári hűtő teljesítményével nincs gond, zárt házban idle 35-40 fok, és játék/munka alatt sem megy 55-60 fölé (jó ez a 22nm :)). Viszont ha már újat veszek, a cél a minél csendesebb működés. Egyelőre komolyabb tuning nem lesz, 3,8Ghz-en járnak a magok.

[ Szerkesztve ]

FZR2000 ®

(#59671) Zimmy88


Zimmy88
tag

Tehát nem ilyet keresek :)

[ Szerkesztve ]

FZR2000 ®

(#59672) Kami11 válasza Picturemaker (#59669) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm a segítséget, de lenne még egy kérdésem a 212-vel kapcsolatban:
Az én 2500k procimon is ez a típus van és a 4200 MHz-t gond nélkül viszi az általad emített tesztekkel is megfelelő höfokokkal. A kérdés, hogy az i5-4670k jobban melegszik mint a 2500k?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#59673) Picturemaker válasza Kami11 (#59672) üzenetére


Picturemaker
őstag

A Haswellt tulajdonképpen nem lehet hűteni, mert xar a kupak alatt a paszta és sok is, mert maga a kupak is magas. Intel elbaxta.
Nálam is 4,2-őn megy a proci, munka és játék alatt max. 54-55 fok. LinX rögtön 95-96. Két tornyos csúcs léghűtőkkel (Noctua D14, Phanteks), illetve vízzel lehet nyerni pár fokot. 4,4-en már ezekkel sem tudják 100 fok alatt tartani a procit. Bár a Linx egy idióta teszt.
A megoldás a kupaktalanítás, de az garivesztéssel jár, vagy nem használod az említett fűtőprogramot. AIDA stressz még elmegy és az közelebb áll az előforduló "valódi" terheléshez.
Már az Ivy-t sem lehet(ett) úgy hűteni, mint a Sandy-s procikat (itt még forrasztott a kupak).

Ha már van ilyen hűtőd, akkor elég lesz normál használatra az említett tuning mellett is. Ha viszont venned kell, akkor erősebbet ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59674) Kami11 válasza Picturemaker (#59673) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm a kimerítő választ :R akkor megnézem az általad ajánlottat!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#59675) Speed® válasza Zimmy88 (#59670) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyárilag ilyen. Könnyen elfordul a borda, sőt, még billeg is..elég gagyi.
Így megerősítve legalább már nem billeg..-8°Ct jelentett és -600rpmet..

Brocken apróban van szinte mindig..gari 1 darab vasra ennyire fontos?
A gyári Föhn venti nem a leghalkabb fullon, viszont odáig nem pörög..
1000 körüli fordulaton teljesen kultúrált hangja van és nagyon jól hűt..
Persze van bőven a ~10ks ársávban konkurens, HR-02 Macho, stb..
Szóval neked kell tudnod. De ha már ~7k egy F13, gondolkodni kell.

(#59676) Zimmy88 válasza Speed® (#59675) üzenetére


Zimmy88
tag

Azért lenne jó a gari, mert volt már, hogy vettem egy hűtőt, betettem, és vittem is vissza, mert durván zörgött a ventilátor. De majd körbenézek, köszi szépen a segítséget :)

FZR2000 ®

(#59677) Kami11 válasza Picturemaker (#59673) üzenetére


Kami11
őstag

Van ebből a Macho 120 -ból rev. A is, van valami számottevő különbség a kettő között? Ha igen mire figyeljek vásárláskor?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#59678) Speed® válasza Zimmy88 (#59676) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1 normális venti ~2k. Gariztatás költsége ha nem helyi bolt..? Naugye ;p

(#59679) Picturemaker válasza Kami11 (#59677) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mennyi a max. keret amit hűtőre szánnál?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59680) Kami11 válasza Picturemaker (#59679) üzenetére


Kami11
őstag

13k.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#59681) VigyorEX


VigyorEX
tag

valaki esetleg :B ? : :U [link]

(#59682) bombibmw válasza Kami11 (#59680) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Thermalright Macho,Scythe Ashura.

(#59681) VigyorEX:
Szia!
Összeg mennyi lenne,amit rászánsz?
Ilyen konfigot hogy-hogy nem húzol?
Vétek lenne.
Később azért még rákaphatsz és akkor bizony jól jönne a brutál hűtő oda.
Egyébként ajánlom magamat az aprón. :)

[ Szerkesztve ]

(#59683) Picturemaker válasza Kami11 (#59680) üzenetére


Picturemaker
őstag

A Thermalright Macho belefér a keretedbe, a házadba meg kell nézni mekkora a max. méret amit fogad.

Szerk.: Megnéztem, bőven elfér.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59684) Kami11


Kami11
őstag

Köszönöm mindkettőtök segítségét, végül is a Macho 120-as lesz, mert az üzletben ahonnan a többi alkatrészt rendelem, az ajánlottak közül csak a Macho 120-as érhető el.
Mégegyszer köszönöm! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#59685) VigyorEX válasza bombibmw (#59682) üzenetére


VigyorEX
tag

Milyen asztali gépet vegyek ? topicban indult az egesz sztori ahol leirtam " A stabilitas es a megbizhatosag az elsodleges szempont, de szeretnem ha maradna meg egy kis tartalek is a gepben."
Ezert valasztottam az ASUS Sabertooth Z87 lapot (ASUS Z87-PRO is teriteken volt)

Amikor mar "brutal" huto ideje eljonne, atgondolnam a vizes megoldast, nem-e celszerubb lenne, de ez meg a jovo kerdese. Koszi a lehetoseget hogy "ajanlod magad", viszont a szallitas kisse necces lenne, lehet tobbe kerulne a leves, mint a hus.
A felsorolasban 2 hutot emlitettem (Be Quiet Shadow Rock Pro 2, Noctua NH-U14S ) es vartam hogy valaki esetleg hozzatesz 1-2 megbizhato darabot.
Az arak a fent emlitett 2 peldany arai korul mozogjanak.

Roviden ennyi :)

(#59686) bombibmw válasza VigyorEX (#59685) üzenetére


bombibmw
veterán

Értem.
Azért ajánlottam az én hűtőmet,mert kb. egy ár a fent említettekkel,de jobb náluk.
Ha az említettek közül kell választani,akkor a Noctua jobb,de ha nem húzod a gépet és később esetleg vízre váltanál,akkor elég bőven egy Thermalright Macho,Scythe Ashura,Alpenföhn Matterhorn Pure,de még egy Scythe Kotetsu is és olcsóbban kijössz.
Alapon ezek is elviszik simán a procit.

(#59687) VigyorEX válasza bombibmw (#59686) üzenetére


VigyorEX
tag

Termeszetesen koszonom a javaslatodat, csak hat Ausztralia es Magyarorszag kozott nagy a tavolsag :P, ezert irtam amit irtam :D

(#59688) kispal87


kispal87
aktív tag

Remélem van itt valaki akinek Broken 2-ese van és tud nekem válaszolni. :)
Tehát az említett hűtőnél lehet-e kicsit alacsonyabbra tenni a hűtőt, hogy ne 165mm magasság kelljen neki, hanem mondjuk beérje 160-al? Csak azért mert maga a borda csak 155,6mm magas ha jól tudom. Szóval van-e annyi mozgástér lefelé vagy a rögzítő csavar betesz ennek az ötletnek?

(#59689) Potzee válasza kispal87 (#59688) üzenetére


Potzee
addikt

[link]
Ha az alaplapon van hely (memória, kondik, északi híd bordája, stb.) akkor a ventit lentébb tudod húzni a bordán.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59690) os!


os!
tag

Hi.

Mely ventik a leghalkabbak házhűtéshez? (12cm) A noctuákról hallottam, de csak azok? ...és azok közül mind?

[ Szerkesztve ]

hál'istennek pogány vagyok

(#59691) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.

Adott egy Scythe Mugen 3 Rev.B. procihűtő, aminek a ventilátora megadta magát. Erre szeretnék egy új 120-as (120*120*25) ventit, ami legalább az eredeti teljesítményét hozza. Lehetőség szerint PWM-es kivitel legyen.

Milyet ajánlanátok 3.500 max. 4.000 Ft-ig?

Előre is köszönöm a válaszokat!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#59692) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok

FX 8320 hoz szeretnék venni hűtőt.Nyári melegekre , kisebb tuninghoz mit tudnátok ajánlani?
Noctuát ismerem és tudom hogy izmos csak kissé drága. Elsősorban 10-15-20k között keresek.

:R

(#59693) Picturemaker válasza Rick3D (#59692) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Válaszok előtt még két kérdés:

- Mekkora hűtő fér be a házadba?
- Mennyire magasak a ramjaid?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59694) Zsmester89 válasza Rick3D (#59692) üzenetére


Zsmester89
őstag

Annyiért szerintem kapsz aprón használtan Noctuát, ha a használtak játszanak. Én amitket a D14-nél jobbnak találtam, azok 25e felett vannak.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59695) Rick3D válasza Picturemaker (#59693) üzenetére


Rick3D
senior tag

Elvileg 180mm adatok szerint , még nem volt alkalmam lemérni.
Házam
A ramom alap szabványméret kb 1-1,5cm el van megtoldva a burkolat .

Zsmester89: Gondolkoztam rajta de inkább biztosra megyek :)

(#59696) Picturemaker válasza Rick3D (#59695) üzenetére


Picturemaker
őstag

15 alatt: Thermalright Macho, Thermalright True Spirit 140, Scythe Ashura
25 alatt: Alpenföhn K2

Ha a használt is játszik, akkor apró és Noctua D14, Phanteks TC14PE is kijön 25 alatt.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59697) Rick3D válasza Picturemaker (#59696) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszönöm ! :R :R :R

(#59698) Potzee válasza Rick3D (#59695) üzenetére


Potzee
addikt

" CPU cooler height: 180mm/7.1inch " [link]
Gyakorlatilag bármi befér.
A korábban említetteken kívül egy fincsiség: Deepcool Lucifer,

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59699) Picturemaker válasza Potzee (#59698) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez kb. minek felel meg az ismertebb hűtők közül?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59700) Potzee válasza Picturemaker (#59699) üzenetére


Potzee
addikt

A HR-02 Macho-val egy szinten picivel a Silverstone Heligon HE02 alatt...[link]
[link], [link] ,

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.