Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#44851) Muton


Muton
addikt

thx! :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44852) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Erről a proci hűtőről mi a véleményetek? Coolermaster Hyper TX3 EVO
Egy FX6100-ast tud rendesen hűteni?

Nem akarok rá ennél többet költeni. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44853) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Megosztanám veletek a tapasztalataimat, 3570-es procim van nem igazán tudtam számomra értelmes hőfokon lehűteni első hűtöm egy TX3-Evo volt de nem igazán birkózott meg a feladattal persze a hőfokok a gyári intel előírásoknak megfeleltek, de én sokaltam kb 6x-70fok környéke alap órajelen és húzva még rosszabb volt, az én elvem, hogy minél alacsonyabb hőfokon üzemel egy cpu annál jobb, ezért vettem Egy Bequit Dark Rock Pro 2-t és majd ez lehűti és szép esztétikus darab látványra minőségre kifogástalan, aztán jött a meglepi h ennyi pénzért nem igazán kaptam jó hűtőt ? Mert ezzel már javultak pár fokot a hőmérsékletek de így is 55-60fok környékén járt alap órajelen, félig csalódva a hűtőben és több helyen olvasva nem igazán írtak jókat kiugróan erről a hűtőről, de mind ezek után ezt meg kell, hogy cáfoljam, kupaktalanítottam a cpu-t kupak alá liquid pro fölé és a hűtő közé mx-4 és láss csodát nem a hűtővel volt gond hanem a cpu hőátadó képességével, ezek után alap órajelen 4 mag 100% stress alatt intel burn test maximum beállítások mellett 1 óra után 45 fokos volt a cpu húzva 4,2-on plusz feszel uygenez 55-56foknál megáll, úgyhogy igen is jó hűtő és ajánlani tudom tuningra is bárkinek csak meg kell oldani h átkerüljön a hő rendesen rá és csinálja dolgát rendesen, Úgyhogy ha ezek miatt a márkával vagy ezzel a típussal valakinek aggálya lett volna akkor ezzel próbálnám megnyugtatni, aki ilyet szeretne bátran vegye meg!

(#44854) Potzee válasza bb0t (#44852) üzenetére


Potzee
addikt

Ebben az árkategóriában jobb választás az EKL Cold Tower (3.5k +1.1k posta) Merlintől vagy egy Xigmatek Loki ill. Alpenföhn Sella. A Loki-t egy kicsit macerásabb beszerelni, mert hátlapi merevítése is van, de stabilabb is.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44855) Potzee válasza Gtaati (#44853) üzenetére


Potzee
addikt

Köszi a hasznos infókat! :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44856) Asbee válasza Gtaati (#44853) üzenetére


Asbee
veterán

Ivynél ez köztudott, hogy szar a hőátadás. Mondjuk személy szerint egy non-K procit biztos nem kupaktalanítottam volna. 60-70 fok teljesen jó neki. Ami tuningot ki lehet sajtolni belőle azt így elbírta volna a Drak rock. Egyébként 4,2-re mennyi feszt adsz neki?

[ Szerkesztve ]

(#44857) Gtaati válasza Asbee (#44856) üzenetére


Gtaati
őstag

Igen köztudott probléma, de én szeretem jó irányban kihozni a maximumot, ezért is szeretem a cput minél hűvösebben tartani ergo élettartalomban is jobb neki és stabilabb is! 1,125v costaricai darab, de ugye példányonként változik..

(#44858) Asbee válasza Gtaati (#44857) üzenetére


Asbee
veterán

Az jó fesz. Igen, érthető, bár én úgy vagyok ezzel, hogy ha ~30 év helyett megy majd ~15évet a procim a 70-75 fok miatt akkor sem leszek szomorú. :) A tapasztalataidat leírhatnád az ivy topikba is, hogy akik nagyon kételkednek a kupaktalanítás eredményén lássák, egy ilyen lightos tuningnál is szép javulást hoz.

[ Szerkesztve ]

(#44859) grisa2005 válasza Potzee (#44847) üzenetére


grisa2005
csendes tag

Potzee,

Köszönöm szépen a kimeritő választ, és a linkeket:)

Egyelőre bequiet a nyerő.

G.

(#44860) Gtaati válasza Asbee (#44858) üzenetére


Gtaati
őstag

Igen megtörtént ott is már! Köszi! És érthető az is mait te mondasz!

(#44861) bb0t válasza Potzee (#44854) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi szépen a gyors választ és az infót! :R

Annyit még kérdezhetek, hogy ezek közül melyik a leghalkabb és, hogy van-e bennük tuning potenciál? (Nem mintha akarnám a közeljövőben húzni, de jó tudni)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44862) and1ao válasza bb0t (#44861) üzenetére


and1ao
őstag

4.2-ön a 6100-am 50-55 fok körül tarja egy EKL Cold Tower 1500RPM-ig nem igazán van hangja. A Sella csak 2 ventivel jobb érdembe.
A Loki pár fokkal jobb de annyival drágább is.

Guild Wars2!

(#44863) Potzee válasza bb0t (#44861) üzenetére


Potzee
addikt

A napokban egy EKL volt nálam. Tuning nem volt, de 900-as fordulaton a Chiftec CTG-450-es táp ventije "túlharsogta", pedig az sem egy hangos jószág...
Az EKL-re nem tudsz +1 ventit tenni, a Lokira, Sellára igen, ha a tuning úgy kívánja...
Itt egy hasznos teszt
Tuningra talán jobb lenne egy 120-es ventivel szerelt cooler, ha befér a házikóba...halkabb és hatékonyabb...és persze drágábbak is...7-8k-tól indul...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44864) bb0t válasza and1ao (#44862) üzenetére


bb0t
senior tag

Potzee + and1ao:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :R A tesztet is meglesem majd. Még egyelőre érlelem a választást, de szerintem ezek közül lesz az egyik, Pénz függvénye sajnos, ha összejönne kicsit több akkor beruháznék egy drágábba is szívesen de még nem tudom... :F

Eleve csak azért akarom lecserélni a gyárit mert hangosnak tartom a gépet. Van bent egy 12 cm-es Xilence elöl egy 12 centis a házhoz kapott (gigabyte if233) venti hátul, egy fsp hexa 500w, egy sapphire 7770 meg a 6100as proci - ezek közül szerintem ő csinálja a hangzavart szerintem a többi cucc nem hangos.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44865) Maotun


Maotun
őstag

sZIasztok FX 8350 tuninghoz melyik léghütés javasolt???
jelenleg noctua 12 van 1 ventivel ha még egy ventit teszek rá akkor jönnék ki legolcsóbban de nem tom elég lenne-e a teljesítménye :U

[ Szerkesztve ]

(#44866) kromatika válasza Maotun (#44865) üzenetére


kromatika
veterán

szia.ár,max cpu hűtő magasság,stb...?És ,milyen noctua hűtőd van pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#44867) Asbee válasza Maotun (#44865) üzenetére


Asbee
veterán

Minimum egy Brocken vagy Macho. Persze kérdés mi a cél, mennyiért és a méretek is fontosak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#44868) Maotun


Maotun
őstag

[ez van most]
alaplap asrock 990fx extreme 4, . memoria low profil, a ház bazi nagy, ár ha uj cooler kell 20k ig lehet elmenni.

(#44869) Potzee válasza bb0t (#44864) üzenetére


Potzee
addikt

Bármelyikre is fogod lecserélni a gyári AMD coolert, egy új világba fogsz csöppenni! :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44870) Potzee válasza Maotun (#44868) üzenetére


Potzee
addikt

Nézd meg a korábbi #44829 hsz-emet, abban javasoltam néhány coolert (nálad kivéve a Freezer i30!)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44871) kromatika válasza Maotun (#44868) üzenetére


kromatika
veterán

Brocken ár értékben neked szerintem a legjobb lenne.20 ig K2 vagy Thermalright Archon SB-E

(#44872) sün


sün
tag

fx 6300-at 4 gigára a cél.

Úton van egy Corator DS, 2 db swif2 a háznak

Kérdés: a Corator alatt elférnek a HyperX Predator ramok hűtőbordái egy M5A97 EVO R2-ben?

/és mennyire ment félre a hűtő kiválasztása, ha 40 euróbol megúsztam, mit vettetek volna helyette. Csak hogy tanuljunk. Cél a halk és hűs gép/

A kő is él, csak lassan csinálja.

(#44873) Joco175 válasza Potzee (#44829) üzenetére


Joco175
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :R !!!!

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz megölöm őket !!!! (skizofrének kiméljenek !!) BF3 /KeSeS-4Mec

(#44874) Maotun válasza Potzee (#44870) üzenetére


Maotun
őstag

[ez] tényleg állat!!! a gyártói oldalt nem találom...az északi chip bordái miatt aggódom picit...
[de tuti elfér jó kis lap ez] :C

[ Szerkesztve ]

(#44875) skandarg27


skandarg27
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen cpu hűtőt lenne érdemes venni a gépemhez, ugyanis gyakran túl melegszik a szentem és újraindul. Sajnos nagyon nem vagyok otthon ezen a téren, de annyit sikerült már kilogikáznom, hogy elvileg 148mm lehet a cooler max "magassága", ami még befér a házba, viszont nem tudom mi a jó márka, és melyik hűtő "lógna bele" túlzottan a memória slotokba, meg amúgy is micro atx-es a lapom.

ASUS P8Z77-M PRO
Intel Core i7-3770K

Egy ilyen házban vannak összezsúfolva a dolgok:
[link]

Köszi előre is!

(#44876) *Tata* válasza Maotun (#44874) üzenetére


*Tata*
senior tag

A gyártó honlapja:

http://www.alpenfoehn.de/index.php/cpu-cooler/10-cpu-kuehler/7-k2

(#44877) petya84b


petya84b
tag

Milyen hűtőt ajánlanátok egy FX-6100-as procihoz (5 max 6 ezer Ftig), ami napi szinten kb 8 órát megy egyhuzamban (iskolai gép) és a hűtése is jó meg halk is. Mert nekem itthon ilyen gép van de a gyári elég hangos és a suliba ha vesznek akkor az legyen halk és akkor olyan hűtővel kérnénk.

(#44878) Potzee válasza skandarg27 (#44875) üzenetére


Potzee
addikt

Ide egy jobbféle topflow coolert javaslok.
Be Quiet! Shadow Rock Pro Topflow SR1, Scythe Grand Kama Cross rev.B, DeepCool Fiend Shark, Alpenföhn Gotthard...ezek alatt általában elférnek a magas ramok is.
vagy egy jó htpc cooler, pl.Noctua NH-L12

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44879) Potzee válasza petya84b (#44877) üzenetére


Potzee
addikt

EKL Cold Tower, Xigmatek Loki, Alpenföhn Sella

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44880) Potzee válasza skandarg27 (#44875) üzenetére


Potzee
addikt

Milyen tápod van? Az is lehet a probléma oka...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44881) skandarg27 válasza Potzee (#44880) üzenetére


skandarg27
csendes tag

Hű, köszönöm az ajánlásokat, nagyjából árban is megfelelnek, ez a Noctua NH-L12 különösen tetszik. :)

Nem hinném, hogy a táp lenne a ludas, egy "chieftec GPS-600A8" morog hátul és elfelejtettem hozzátenni, hogy csak akkor melegszik fel a a proci, ha jó sokáig megy valami újabb játék max felbontáson.

(#44882) Potzee válasza skandarg27 (#44881) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright AXP-100. Bár az NH-L12 elveri, ha kevéssel is, de gyönyörű cucc ez is.
A Noctua a két ventijével némi tuningra is jó.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44883) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Egy Intel Pentium G645T-re keresnék valami halk (akár passzív) hűtést max. 10 ezer forintig, de minél olcsóbb, annál jobb. Használt is lehet. A későbbiekben előfordulhat fejlesztés, de maradna a 35W-os TDP vonal. 24/7 futásra kellene, egy Bitfenix Prodigy házba. Talán a CM Z600 még beleférne, de nem 100%.

(#44884) bb0t válasza Potzee (#44869) üzenetére


bb0t
senior tag

A próféta szóljon belőled! :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44885) gyuribácsi88

Na nagy nehezen dűlőre jutotta és megvettem ezt a "kussoljááá" hűtőt.

Szépen teszi a dolgát, viszont egyet nem értek, a boisba hiába állítok át bármit, a venti folyamatosan pörög 1600rpm-es fordulattal. :F

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#44886) Potzee válasza megema (#44883) üzenetére


Potzee
addikt

Ezt a procit vétek lenne nem passzívan hűteni... :D
Prodigy maximum CPU cooler height = 175mm
Új: Zalman CNPS10X - 8.8k, Scythe Mine 2 - 9.9k
Használtan: HR-02 Macho, Macho 120, Scythe Ninja/Mugen...gyakorlatilag bármelyik szellős bordájú cooler.
...természetesen venti nélküli üzemben!

A legolcsóbb és nagyon halk megoldás egy Alpine 11 Pro Rev. 2. (2.5-3k)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44887) perecKING válasza bombibmw (#44777) üzenetére


perecKING
senior tag

senkinek nem kell annyi swif2 :D
én a helyedben beraknám a tápba az egyiket(én ezt csináltam) :))

(#44888) Asbee válasza perecKING (#44887) üzenetére


Asbee
veterán

Tápba nem teszünk akár milyen ventit.

(#44889) perecKING válasza gyuribácsi88 (#44885) üzenetére


perecKING
senior tag

én a be quiet tápomban cseréltem le a ventit swif2-re...már nem volt quiet, mondjuk az nem az a széria ...de nekem nagy csalódás volt....
mondjuk a kiszemelt hűtőn meg gyárilag swif2 van és azt sem szándékozom hagyni :P mindig van halkabb :O
csak ha az ember elkezdi ezt a: "halkabbnál is legyen halkabb" mókát akkor lassan a hűtés képviseli az értéket a konfigban :DD

(#44890) perecKING válasza Asbee (#44888) üzenetére


perecKING
senior tag

pont ua. minden paramétere (csak az új több air-t tol) kivétel hogy azonnal nem pörög fel :))
természetesen a megfelelő töpikot átnyálaztam előtte
valamint a kínaiaknál fent vannak a gyári venti pontos adatai így nem volt nehéz :R

[ Szerkesztve ]

(#44891) perecKING


perecKING
senior tag


ilyen csodát hol lehetne venni itthon? csak a nyomi műanyag tölcséreket árulják itthon? :DDD

(#44892) proci985 válasza perecKING (#44891) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez egy Thermalright Air Duct lesz amit még a HR01 (plus) szériához árultak. évek óta nem láttam ilyet boltba, de az alaplapi VRMeknek szerintem kevésbé jön be ez a megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44893) Winne


Winne
nagyúr

Újra itt vagyok, most lett jóváírva a cuccom ára, amit a cpu hűtőbe invesztálnék. Anno a Thermalrightig jutottunk, nekem speciel a Silver Arrow tetszett meg főleg a külseje és a teljesítménye miatt, de erről itt a hangja miatt többen le akartak beszélni ill. ajánlott volt még az Archon is, ez meg nem igazán tetszik, nem is tűnik olyan brutálisnak a borda sem, mint a Silver Arrownál.

Összességében akkor újra, egy jó teljesítményű procihűtőre van szükségem egy eléggé szellőztetett házba 3570K alá ami nem gagyi hatású, tartós és emellett nem néz ki rosszul, egy 9700-as Zalman helyére jönne. :)

Árak nagyobb, talán megbízhatóbbnak tűnő webshopokból érdekelnek elsősorban.

Köszönet! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44894) XaraX válasza Winne (#44893) üzenetére


XaraX
addikt

A hangja kordában tartható. :)
1160-tól.

(#44895) feco100 válasza gyuribácsi88 (#44885) üzenetére


feco100
tag

Hello!

Szerintem jól választottál!
Egy - két alkatrész hasonlít a konfigunkban.
Nekem sikerült levennem a fordulatszámot. Most kb. 880 - 890 körül mozog alapjáraton, bár nem is igazán szokott feljebb menni. A biosban LEVEL1 - re állítottam a ventilátor sebességét, meg 49 Celsiusra a hőmérsékletet. Gondolom, ha eléri ezt a fokot akkor meg úgyis emeli a fordulatszámot. De tudtommal az Asrock extreme tuner segítségével is lehet állítani a fordulatszámot, úgy mint a biosban.

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#44896) perecKING válasza proci985 (#44892) üzenetére


perecKING
senior tag

nagy kar! beszivasra kartam hasznalni, hogy a friss levego celzottan erje el a procit meg a vgat..
(mobilrol)

(#44897) *Tata* válasza Winne (#44893) üzenetére


*Tata*
senior tag

Szia! Ez nem tetszik? [link] Merlinnél most 18900.-

[ Szerkesztve ]

(#44898) Winne válasza *Tata* (#44897) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem tűnik rossznak ez sem, de egyelőre egy a Silver Arrow-t semmi sem nyomja le kinézetben. :D

@(#44894) XaraX: E4-ben uefi beállítás szerint level szinteket tudok állítani, a mostani is level1-en van, de ez a fordulatszámot nem limitálja. Erre a lap gyári szoftvere kell? Neked is volt ilyen lapod, ha jól emlékszem. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44899) *Tata* válasza Winne (#44898) üzenetére


*Tata*
senior tag

Valóban nagyon jól néz ki :K , csak hát az ára.

(#44900) syberia válasza perecKING (#44891) üzenetére


syberia
veterán

Hasonló megoldáson én is gondolkoztam régebben
de amíg s775 lapom volt nem zavart a freezer 7 némasága :R
A mostani i3-2120 meg gyárival is kussban van.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.