Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#44301) KAMELOT válasza trufa12 (#44292) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha a MUGEN 3 is jó az FM2-re akkor az is mehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44302) anytime válasza Apollo_21 (#44300) üzenetére


anytime
őstag

:)
A másik topicban pont ezt írtam én is neki, egyszerre 3 helyen is ott van!

(#44303) Apollo_21 válasza anytime (#44302) üzenetére


Apollo_21
addikt

:C :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44304) trufa12


trufa12
addikt

Köszi mindenkinek.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44305) kromatika válasza trufa12 (#44292) üzenetére


kromatika
veterán

szia. Ipon nál 12 körül SCYTHE Mugen 3 Rev. B,ALPENFOEHN Brocken,COOLERMASTER Hyper 612S RR-H612-13FK-R1 mind jó választás és 12-13000ft között vannak. csúcs modell procit és szinte hangtalanul kiszolgálnak még alapfeszes tuningnál is.Ha nincs extrém tuning,akkor fölösleges drágábbat venni ,mert nem használod ki az előnyét.Ha mégis 20 körül szeretnél költeni az iponnál akkor NOCTUA NH-D14 SE2011, BE QUIET! Dark Rock 2, THERMALRIGHT Archon SB-E X2.de hangsúlyozom az utóbbiaknak csak extrém tuningnál van értelme.

(#44306) kromatika válasza bravoslaci (#44280) üzenetére


kromatika
veterán

15-ig intelre ha a tuning a lényeg akkor THERMALRIGHT Vemonus X RT. vagy THERMALRIGHT Macho.Olcsóbban pedig Alpenföhn Matterhorn Pure,Scythe Mugen 3. :K

(#44307) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Még mindig erősen hezitálok a húzás nélküli i5 2320 hűtésén. Hőfokkal nincs baj, csak nagyon hangos tud lenni. 170mm-es hűtő még befér a házba, bár gondolom az anyagköltség dobja meg az árat, de létezik ekkora batár hűtő esetleg 5000 körül, ami halk? Játék közben max 55 fokig mentek fel a magok úgy, hogy az MSI lapom overlockját bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#44308) kromatika válasza r6man123 (#44307) üzenetére


kromatika
veterán

szia.nem értem miért akarsz 170mm-es hűtőt venni?A borda hűtési teljesítménye nem attól függ hogy milyen magas. :N A legmagasabb hűtőm amit használtam az a Alpenföhn Himalaya volt az 164mm magas,na de az nem 5000Ft sajnos. i5 2320 ,ha a gyári hűtőtől halkabbat akarsz akkor a xigmatek lokit ajánlom 5-6000ft között[link] Bár én inkább megtoldanám egy kicsivel és a Xigmatek Gaia-t venném ha még bele fér a keretbe.ez a legolcsóbb 12cm-es ventis borda,és ezáltal halkabb,és hűvösebb mint a 9cm-es társai.

(#44309) Potzee válasza trufa12 (#44292) üzenetére


Potzee
addikt

Milyen házad van? (konkrét típus) Mekkora cooler fér el benne?
Normál vagy magas ramjaid vannak?

7-8k környékén szerintem is jó választás egy Xigmatek Gaia
10-20k között: SCYTHE Ninja 3 Rev. B., Alpenföhn Brocken (átlagos tuningra ideális), BE QUIET! Shadow Rock Pro SR1 ill BE QUIET! Dark Rock Advanced (talán a leghalkabb ventivel szerelt coolerek), Alpenföhn K2 (komolyabb tuningra), NOCTUA NH-D14 (az elnyűhetetlen, nagy öreg)

Ha nem ipon, hanem pl. Merlin, akkor Scythe Mine 2 (9.9k), Thermalfight Macho Rev.A BW (14k)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44310) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!
Szóval az i5-2500K-mat 4-4,5GHz-en szeretném járatni 24/7-en. Most Alpenföhn Brocken van rajta. Szerintetek hagyjam vagy cseréljem le.

Cooler Master HAF 922-es házam van.

Cserének kinéztem 2 hűtőt is!

Szerintetek melyik lenne nekem jobb? Melyik lehet a jobb hűtő?

1. THERMALRIGHT MACHO REV.A BW
2. THERMALRIGHT IFX-14

Az IFX-14 felfogatója Archon SB-E X2 tipusú javított verzió így 1155-re is fel lehet tenni

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#44311) Asbee válasza Henker2 (#44310) üzenetére


Asbee
veterán

Lazán vinni fogja a Brocken, fölösleges cserélni.

(#44312) Henker2 válasza Asbee (#44311) üzenetére


Henker2
addikt

De, ha mégis cserélni szeretnék, akkor melyiket ajánlod?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#44313) Asbee válasza Henker2 (#44312) üzenetére


Asbee
veterán

Nem cserélném le egyikre sem. A lég amire én Brockent cserélném, az a Thermalright Silver Arrow.

[ Szerkesztve ]

(#44314) kromatika válasza Asbee (#44313) üzenetére


kromatika
veterán

Hali. THERMALRIGHT IFX-14 és Brocken közel nem egy kategória.Brocken egy középkategóriás jó,és hatékony hűtő,de az IFX 14 felső kategória a javából.Bizonyítékként itt egy teszt,ahol a brockent elemzik és megállapítják hogy igen jó hűtő,de azért ott van, hogy az IFX 14 minden fordulaton cpu terhelésnél 5 fokot ráver a brockenre. [link].Sőt a macho is jobb,meg azért van még pár hűtő(D14,Extreme 120, stb...)amik jobbak a brockentől nem csak a Thermalright Silver Arrow.Persze ezek sokkal dágábbak.Jó hűtő a Brocken nem vitás,de a fent említettet hűtők jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#44315) Henker2


Henker2
addikt

Szóval, akkor az i5-2500K-mat 4-4,5GHz-en szeretném járatni 24/7-en. Halk működés a cél és persze emellett, a proci hűvösebben tartása lenne a cél.

A házam egy Cooler Master HAF 922-es amiben a következőképpen vannak a ventik. Elöl, oldalt és felül egy 20cm-es kavarja a levegőt. Az első és oldalsó befelé fúj, a felső kifelé. Hátul a gyári 12cm-es CM szívja kifelé a meleget. Még a ház alján is van egy 12cm-es venti az befelé fúj, bár ez inkább dizájn elem, mert kéken világító ezüst színű turbina kinézetű venti.

Ezek után akkor melyiket? :)

Ja! és nézegettem a Thermalright Silver Arrow SB-E -t, de valószínű a RAM-jaim miatt az nem lenne jó nekem. Ilyenek pontosan

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#44316) Asbee válasza kromatika (#44314) üzenetére


Asbee
veterán

Én nem mondtam, hogy Brokcen a legjobb, de nekem nem ér meg 10k-t +pár fok, egy olyan procin amit az említett tuningal Brokcen lazán lehűt csendesen. Macho pedig nem jobb.

(#44315) Henker2: Brocken megvan már? Ha igen, nem értem miért nem próbálod ki vele? Ha elégedetlen vagy akkor meg lépsz feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#44317) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

Egy i5 3330 hoz milyen hűtőt ajánlanátok? A gyári is elég lenne, de hangos..
Relatíve olcsó, halk és a ramok elférjenek mellette.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#44318) fefer


fefer
csendes tag

Szevasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
ASUS P5GD1 alaplap, Intel Pentium 4, semmi tuning. A 3 GHz-es procin szeretném kicserélni az eredeti hűtést, mert nagyon hangos.(pl.: CPU hőfok 42 C, venti fordulatszám 2450) A leghalkabb megoldást javasoljátok.

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#44319) dav<3 válasza fefer (#44318) üzenetére


dav<3
tag

Milyen árkategóriában gondolkozol?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44320) Strix Aluco válasza Szab02 (#44317) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

(#44321) dav<3 válasza Strix Aluco (#44320) üzenetére


dav<3
tag

A COOLERMASTER TX3 EVO nem egy halk hűtő (17dB-30dB). A kérdező a leghalkabb megoldást szeretné.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44322) Strix Aluco válasza dav<3 (#44321) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Itt egy árva szó nincs a leghalkabb megoldásról. Halk kell, a TX3 pedig halk, és olcsó.

(#44323) fefer válasza dav<3 (#44319) üzenetére


fefer
csendes tag

5000 Ft-ig gondoltam, ha megoldható ennyiből....

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#44324) dav<3 válasza fefer (#44318) üzenetére


dav<3
tag

Ha pl.: Ezt vennéd és 900-as fordulaton használnád (kevésnek hangzik de 900-as fordulattal is sokkal jobban fog hűteni mint a gyári) akkor körülbelül akkor sem hallanád ha közvetlenül a füled mellett lenne. Viszont nem a legolcsóbb (13.000Ft) DE ha bele gondolsz megéri befektetni egy jó hűtőre ugyanis ha évek múlva jobb gépet vennél akkor is hűtőt meghagynád ugyanis a kompatibilis: LGA-775, LGA-1155, LGA-1156, LGA-1366, LGA-2011, AM2, AM2+, AM3-al is. És ugye az új i7-es procik is vagy 1155-ösek vagy 2011-esek szóval sztem mindeképpen megéri egy ilyet venned. Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44325) fefer válasza dav<3 (#44324) üzenetére


fefer
csendes tag

Ez szuper. Esetleg vmi olcsóbb?

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#44326) Strix Aluco válasza fefer (#44323) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Neked is a TX3-at vagy a Gaia-t ajánlom, az a max. 30 dB zajszint sem vészes, korrekt hűtő az áráért.

(#44327) Szab02 válasza Strix Aluco (#44322) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszönöm! Jó lesz az tx3. Ahogy látom az a be quiet sem rossz,de az más árkategória, ahhoz a videókártyán is cserélni kellene, mert másképp annak nem kellene értelme.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#44328) dav<3 válasza fefer (#44325) üzenetére


dav<3
tag

Ez 650-es fordulaton nagyon halk (10,5 dB ezzel szemben a másik 7.8dB) viszont ha gépbe van nyakamat rá ha nem ezt fogod hallani hanem más ventidet (ha van). Kb. 20dB az amint még éppen hogy észre vesz az ember (legalábbis nekem) a mostani ventim 22.5 dB és mikor fekszem az ágyban aludni készülök de a gépet bent hagytam mert vala mi tesztet futtatok néha fel kellett kelnem hogy megy e gép. :D Szóval a 10,5 dB észrevehetetlen. És az ára is jelentősen kedvezőbb viszont ha szeretnél újítani előtte meg kell nézned hogy kompatibilis lesz e vele az új proci.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44329) Strix Aluco válasza dav<3 (#44328) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Én - nem lesajnálva őket - Pentiumba nem raknék Scythe-ot. Egyszerűen nem éri meg, nem kell akkora hűtőteljesítmény, amit a Shuriken nyújt.
Valszeg a gép többi alkatrésze is hangos, azzal semmit sem ér a tag, ha vesz 8k-ért egy hűtőt, de a vinyó morog, a VGA ciripel.

[ Szerkesztve ]

(#44330) Maotun


Maotun
őstag

[ilyenem van] FX 8350 hez tuning mellett elég lehet?

(#44331) dav<3 válasza Maotun (#44330) üzenetére


dav<3
tag

Szerintem ez kevés vagy éppen elég. Nagyon halk meg minden oké de sztem húzós ki kell próbálni Prime95-el + egy SpeedFan-el és meglehet nézni hogy elég e. (Prime95 leterheli mind a 8 magot maximálisan így maximális a melegedés is Large FFT módban (az elején kijön egy kis ablak ott kell kiválasztani a Large FFT módot)). A SpeedFan-on pedig a CPU hőmérsékletét tudod figyelni (ne ijedj majd meg ha 50°C főlé megy és egy láng lesz az icon a SpeedFan-ben az 50°C még teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44332) dav<3 válasza Strix Aluco (#44329) üzenetére


dav<3
tag

Oké. De a kérdező a leghalkabb és olcsó megoldás szeretett volna, majd ő eldönti hogy mi van. Plusz később ha újít jól jöhet a jó hűtő.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44333) Maotun válasza dav<3 (#44331) üzenetére


Maotun
őstag

(#44334) Savanya válasza Maotun (#44333) üzenetére


Savanya
addikt

AMD -re meg igen csak jó hűtő a Noctua-d , esetleg vegyél rá 2db Coolink ventit és meg fogja tudni tuning mellett is hűteni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#44335) Strix Aluco válasza Maotun (#44333) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Nem rossz az a Noctua se, de ha van rá külön rá külön kereted, akkor én cserélném az Alpenföhn Brocken / Alpenföhn K2 kettős valamelyikére.

(#44336) dav<3 válasza Maotun (#44333) üzenetére


dav<3
tag

Ami küldtél az ipon-on 18 ezer forint arra rádobsz még 3 ezret már vehetsz egy NOCTUAND-D14-et amivel viszont biztosan nem lesz gond VAGY másik hűtő-venti combo ez lenne sztem: Egy ilyen borda és mellé 2 ilyen venti. Sztem ez az egyik ledurvább hűtést adná. A Coolink ventik 75-ös CFM-es légszállítással darabonként hihetetlenül lehűtenék azt a bivaly borda kolosszust.

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44337) dav<3 válasza Maotun (#44333) üzenetére


dav<3
tag

Vagy igaza van Savanya-nak is 2 db olyan COOLINK ventit dobj rá amit linkeltem 6k-ból kijönnek és bírni fogja. Későbbiekben pedig ha úgy van meg tudod hozzá venni az a COOLERMASTER bordát.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44338) kromatika


kromatika
veterán

fefer: és Szab02.TX 3 tól Xigmatek Loki halkabb is és jobb a teljesítménye is.Jobb vétel :K Mondjuk én inkább rádobnék egy kicsit,és xigmatek gaila-t vennék.az már 12cm-es ventivel van szerelve,tehát halkabb és hatékonyabb.

(#44339) Merlinclub válasza dav<3 (#44337) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Swif 2 házhűtésre jó, de bordán elhervad. Nem tud lényomást produkálni, hogy áttolja a levegőt a bordán

Szab02

A TX3 a kategória talán leggyengébb coolere.
Inkább Loki, Alpenföhn Sella, vagy Zalman CNPS5X Performa

[ Szerkesztve ]

(#44340) Henker2 válasza Henker2 (#44315) üzenetére


Henker2
addikt

Az előbbi RAM link nem volt jó:

Szóval ilyenek a RAM-ok!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#44341) KaiotEch válasza Henker2 (#44340) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja Viper 3 én is nézegettem régen. 4.1cm magasak, úgy tuti elférnek, hogy 2-4-es DIMM-ben használod őket. :K

(#44342) Henker2


Henker2
addikt

Ha jól néztem az Alpenföhn Brockenem 157mm magas

A Thermalright IFX-14 az 161mm magas

A Thermalright Macho Rev. A BW 162mm magas

A Thermalright Silver Arrow SB-E 170mm magas.

Ebből én azt következtetem le, hogy a Silver Arrow kivételével az összes többi hűtő bemegy úgy a házamba, hogy az oldalsó 20cm-es ventit ne kelljen leszerelnem. Pedig ha az lekerülne, az elég nagy érvágás lenne a szellőzés szempontjából. Úgyhogy a Thermalright Silver Arrow SB-E kilőve sajnos.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#44343) Szab02 válasza Merlinclub (#44339) üzenetére


Szab02
aktív tag

A lokira azt írják nem jó 1155-re, vagy igen?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#44344) Potzee válasza Szab02 (#44343) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, jó!
[link]
All Intel® Socket LGA 775 / 1155 / 1156 / 1366 (Core i3 / i5 / i7 CPU)
All AMD FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 CPU

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44345) dav<3 válasza Merlinclub (#44339) üzenetére


dav<3
tag

Légyszíves akkor linkeld már meg nekem ipon-ról ha lehet hogy szerinted melyik venti a legjobb cpu cooler-re és azt is hogy szerinted csak simán házba levegőt cserélni melyik a legjobb. Számítana a hang és a megmozgatott levegő tehát a hűtés.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44346) Szab02 válasza Potzee (#44344) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszönöm a sok segítséget.

Már oda eljutottam, hogy
Sella vs. Gaia.
Pro/kontrát tudnátok mondani? (inkább tapasztalat, mint papírforma érdekelne. Köszi!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#44347) Potzee válasza Szab02 (#44346) üzenetére


Potzee
addikt

Nem kell nagyon tapasztalat...
Gaia - nagyobb borda (159mm magasság), 120 mm-es venti, halkabb üzemelés, hatékonyabb hűtés...Sella-hoz képest +2-3k.
Ha befér a Gaia, azt kell megvenni nem pedig a 92 mm-es ventis Sellat...
(esetleg nem a Loki - Sella párost szeretted volna összehasonlítani? Ezek vannak egy kategóriában...a Gaia egy számmal nagyobb...)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44348) Potzee válasza dav<3 (#44345) üzenetére


Potzee
addikt

Miért nem inkább az ipon-t kérdezed?
Merlintől kérsz tanácsot, aztán pedig az ipon-ról vásárolsz... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44349) Szab02 válasza Potzee (#44347) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszi! Akkor ebből gaia lesz.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#44350) kromatika válasza dav<3 (#44345) üzenetére


kromatika
veterán

Ipon kínálatából ,a legjobb hangtalan ház venti a SCYTHE Gentle Typhoon 120 mm 800rpm,még csend mániások is elismerik. ill a NOCTUA NF-S12B FLX de ezek elég drágák,igaz extra halkak,és sok levegőt is mozgatnak..fele árban BITFENIX BFF-BLF-12025W-RP,vagy a COOLINK SWiF2-1200 is jó válaztás,mind kettő halk kategória,és ház szellőztetéshez elég a légszállításuk általában.viszont a legjobb ár értékű venti ha nem idegenkedsz a piros színtől a XILENCE COO-XPF120.R.meglepően jó a légszállítása,és csendesnek is írják sok ventis tesztben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.