Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#44151) anytime válasza kromatika (#44150) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
A múlt héten rendeltem tőlük egy XFX Pro550W-t, amire a postaköltség 1300,- Ft volt, tehát, NEM TARTALMAZZA!
a

(#44152) Silentfrog válasza kromatika (#44150) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én innen" épitkezek "amit mondtak a többiek
Nemrég vettem a Ninjat és itt kérdezősködtem,én is Brockent akartam
Alacsony fordulaton nem jónak írták a Brockent sűrű a lamellái.
A macho meg direkt alacsony illetve passziv üzemre való.
Ha találgathatnék azt mondanám ,hogy a macho jobb passziv illetve félpasszív hűtés mellett

Nem tartalmazza ha jól tudom 1100ft vagy valami ilyesmi a postaköltség,de fel van tüntetve az oldalon az is!

[ Szerkesztve ]

(#44153) anytime válasza kromatika (#44150) üzenetére


anytime
őstag

Most beszéltem a varázslóval, macho leghamarabb jövő héten szerdán lesz nekik ...
ma rendelek egyet én is, és 15-en állnak sorba most érte, nagyon fut a macho:)

[ Szerkesztve ]

(#44154) kromatika válasza Silentfrog (#44152) üzenetére


kromatika
veterán

köszi a válaszokat.

(#44155) Geresics


Geresics
addikt

Helló!
Szégyenlem magam, de nem tudok jelenleg visszaolvasni, ezért inkább kérdezek.
Keresek i3-2120 és i3-3220 CPU-hoz hűtőt! Mindkettő gép főleg játékra van használva, és bizony a gyári hűtő hangosnak bizonyult...
Eddig egy kiszemelt van, a TX3, de az is csak azért, mert a 775 idejében a TX2-vel nagyon elégedettek voltunk, illetve olcsó!
A kérdés:
i3-2120-hoz milyen olcsó hűtő volna jó? (FC3 alatt 61°C-ig melegszik, és hangos)
i3-3220-hoz milyen hűtő volna jó, figyelembe véve, hogy később i5-3xxx-re akarom cserélni?

Előre is köszi! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44156) kromatika válasza Geresics (#44155) üzenetére


kromatika
veterán

szia.tx 3 nem jó érték arányú hűtő.ugyan annyiért,sőt sok helyen olcsóbban ,jobb vétel a Xigmatek Loki SD963[link] mind hangban,mind teljesítményben jobb mint a tx3.sőt az EKL Alpenföhn Sella is jobb vétel. [link]de én a helyedben,ha bele fér plusz 1500FT,főleg ha később i5-is szóba jön (bár a loki is elbir vele tuning nélkül) Xigmatek Gaia SD1283 vennék.Ez már 12cm-es ventivel szerelt hűtő.Tehát halkabb,és hatékonyabb minta a 9cm-es társai.Már régóta az eggyik legjobb ár értékű hűtő a kategóriájában.I5-re alap feszes tuninghoz is megfelelő. :K

[ Szerkesztve ]

(#44157) canniball


canniball
nagyúr

Tiszteletem!

FM2/univerzális, top-flow, cserélhető 120-as venti - a Scythe Big Shuriken 2-nek (kb. azonos árban) mik az ellenfelei?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44158) Apollo_21 válasza Fr@nkieWilde (#44146) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szerintem igen. bár nálam egy dobozban pihen elég régóta:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44159) Genis válasza kromatika (#44156) üzenetére


Genis
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi hűtök jönnek számításba nálam, az itt fórumozok szerinti ajánlások egy i3 2120-as procihoz (1155)
(később nagyobb i5-re akarom cserélni)

Vélemények? hangtalanul teszik ezek a hűtök a dolgukat? Húzni nem szeretnék, csak a jelenlegi gyári hütő nagyon zavar hangos.

Xigmatek Loki SD963
EKL Alpenföhn Sella
Xigmatek Gaia SD1283

(#44160) Gery15


Gery15
addikt

Sikerült leszűkítenem a kör 5 hűtőre. :D Most már csak a ti segítségeteket kérném ismét, hogy melyikkel járnék a legjobban? Alpenföhn Brocken, Thermalright True Black, Scythe Mine 2, Scythe Ninja 3 rev. b, Thermalright Macho.

Szerk.: Még találtam egy ilyet is. Scythe Mugen 3 rev.b PCGH-EDITION

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#44161) Borisz76


Borisz76
veterán

A gépemet kicsit meghúztam....

Alapjáraton 30-40 fok között ugrál a Core Temp szerint a proci. Most is csak 1.6 GHz-en megy.

Ha kell a kakaó akkor a Turbó módban 4 GHz-ig is felkúszik a sebesség.

Én manuálisan 4.9 GHz-ig jutottam stabilan, játékokban, léghűtéssel.
5 GHz-en viszont egy idő után 90 fok fölé kúszott és lelőtte magát.

Nem tudom ,hogy ez mennyire jó eredmény egy i7-3770K és Noctua NH-D14 párostól ?!

Hirtelen ennyi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44162) Gery15 válasza Borisz76 (#44161) üzenetére


Gery15
addikt

Semmi.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#44163) Silentfrog válasza Borisz76 (#44161) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nah mondom veszek én is egy ilyen házat mert jól néz ki. A ház dobozán rajta a típus rákerestem. Árgép 27 k -tól! :O Tehát nem veszek!

(#44164) Borisz76 válasza Silentfrog (#44163) üzenetére


Borisz76
veterán

Én itt rendeltem.

Nem olcsó de remek ház.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44165) zsoca74


zsoca74
csendes tag

Sziasztok valaki használ Xigmatek Dark Knight cpu hűtőt? Ár érték arányban szerintetek megállja a helyét?

(#44166) G@ß!


G@ß!
őstag

Jó ez a Macho...de iszonyat nagy...egy True black sokkal kisebb helyen elfér. :P

(#44167) csabcsi_83


csabcsi_83
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm Nektek, hogy segítetek a helyes döntéseket meghozni, a megfelelő terméket megvenni. 1-1 vásárlás előtt mindig idejövök olvasgatni az adott topic-ot, és kibogarászom mit érdemes vennem. Így történt ez a hétvégén is, ma pedig megvettem az új hűtőm: Cooler Master Hyper TX3 Evo
Nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével, és gondoltam megosztom én is a tapasztaltakat:
Phenom II 925 a gyári hűtőjével (igaz már kicsit porosan és a 2 éves pasztával) tuning nélkül: idle 53℃ futva 71℃. A TX3-al: idle 31℃ futva 42℃.
Tuning esetében (FSB 200-ról 240-re): régi hűtővel 88℃ idle, pörgetni nem is mertem.. Az új hűtővel idle 36℃, Prime95 futva max 52℃.
Nagyon halk, a hangját a táp ventilátora elnyomja. Végső soron meg kinézetre is egy szép darab..
Tehát remek választásnak bizonyult, csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#44168) kromatika válasza Gery15 (#44160) üzenetére


kromatika
veterán

szia.milyen procihoz,lessz e tuning,mi a fontosabb a halk műkődés,vagy a minnél jobb hűtési teljesítméy, ár stb...?

[ Szerkesztve ]

(#44169) KAMELOT válasza kromatika (#44140) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 570rpm-en megy a venti még full terhelésen is.

(#44146) kovesli: Sajnos oda nem elég. Más venti után nézzél.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44170) Gery15 válasza kromatika (#44168) üzenetére


Gery15
addikt

Q9500-hez lesz és szeretném megrángatni egy kicsit most 3,6-on hajtom így az egyik mag éppen, hogy elér a 70fokot, de szeretném tovább húzni és bármelyik hűtő jobb a mostani EKL Cold Towertől.

HyperX

(#44171) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a gépem hangja átlépte a tűrésküszöbömet. Van bent ugyan két 12cm-es venti (ezeket lehúzva sem sokkal halkabb) de én az fx6100-asom gyári hűtőjére gyanakszom. (Nem hiszem, hogy a 7770-es sapphire ventije lenne a hangos)

- Az lenne a kérdésem, tudja-e valaki, hogy kb hány dB a gyári hűtő
- Ha vennék egy újat jelentősen csökkenne-e a zaj
- Ha igen, tudnátok-e javasolni az olcsó kategóriából valamit?

Egyébként a ház oldalán van még két 12 centis ventinek hely, de feleslegesnek tartok 4 ventit ehhez a konfighoz, ha azokat a "lyukakat" valami hangszigetelő cuccal lefedném az venne le a hangból?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44172) Geresics


Geresics
addikt

Kicsit módosultak a keresési paraméterek, ezért inkább újra kérdezek:

- i3-2120-hoz olcsó, de jó hűtőt keresek. Ami eddig szóba került: TX3, Alpenföhn Sella, Zalman CNPS5X Performa. (A Xigmatek nem tűnik túl jó márkának, de csak mert előítéletes vagyok, és név alapján ítélek :DDD )

- i5-3570K-hoz Alpenföhn K2 megfelelő tud lenni (épeszű, nem extrém tuninghoz)?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44173) Silentfrog válasza Geresics (#44172) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pedig a felsoroltak között a Loki a legjobb. :DDD

(#44174) KAMELOT válasza Geresics (#44172) üzenetére


KAMELOT
titán

3570K-hoz jó a Mugen 3 vagy a Mine2 vagy Macho és társai 10-12K körül. Azért olyan drágát felesleges venni. Főleg, hogy ugyan azt tudja.
i5-3450 max terhelésen 48-50fok 570rpm-es ventivel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44175) kromatika válasza Gery15 (#44170) üzenetére


kromatika
veterán

Q9500 -hez 3.6 fölé a felsoroltak közül a Thermalright True Black elsősorban,vagy l még a Brocken.amiket felsoroltál,a mine 2-őn kívül mind használtam és teszteltem.Most egy hr2 macho-t tesztelek. True Black-ra vegyél egy jó légnyomású 1200 vagy 1500rpm-es ventit(pl a delta nagyon passzol hozzá) és tuningban nagyon király eredményeket lehet elérni vele.nagyságrendekkel jobbat mind a EKL Cold Tower-el.

[ Szerkesztve ]

(#44176) kromatika válasza Geresics (#44172) üzenetére


kromatika
veterán

Szia. Alpenföhn K2 nem jó ár érték arányú hűtő.Erősen túl van árazva.És csak extrém tuningnál hoz max 2 fokot, pl házon belül a Brockennel szemben.Ezt már neked kell eldönteni hogy megéri e a dupla árat egy olyan minimális különbség amit te ki sem használsz.Ebben az esetben ennyiért THERMALRIGHT ARCHON-t vennék.

(#44177) Gery15 válasza kromatika (#44175) üzenetére


Gery15
addikt

Értem, a napokban nem nagyon ajánlották a Blacket.

HyperX

(#44178) KaiotEch válasza Silentfrog (#44022) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No megvan a vélemény, most sikerült beüzemelni. Nagy térben vagyok nyitott oldallapokkal, de 1300-on van kis hangja a ventinek. Gyári hűtő, gyári órajel, IBT, 78-82°C terhelve, ezzel 51°C fölé nem ment. Felszerelés kicsit macerás volt, de felment. A maszatot rendesen fogja :)

(#44179) Silentfrog válasza KaiotEch (#44178) üzenetére


Silentfrog
veterán

20 -30 fok minusz nem kevés. Kérdés,hogy ha "halkítanád" a ventit akkor mennyire melegedne. 900 rpm körül biztos jó lenne már a hang ,kérdés ,hogy elég lenne e neki

(#44180) kromatika válasza Gery15 (#44177) üzenetére


kromatika
veterán

miért nem ajánlották?pl a méltán ajánlot brockent,1200rpm fölött már veri :K[link] én is teszteltem mind ketőtt,és nálam kicsit még jobb eredmény hozott a true.Nálad kimondottan fontos a tuning teljesítmény,akkor nem értem ki és miért nem ajánlotta.Az thermalrigt extreme 120,mind a sima mind a black,nem mai darab,de még mindíg az egyik legjobb egy tornyos bordák közé tartozik,ha a tuning teljesítmény fontos.És nem utólsó szempont ,hogy a mérete is elég kompakt,magas bordás ramok is elférnek alatta.

[ Szerkesztve ]

(#44181) Gery15 válasza kromatika (#44180) üzenetére


Gery15
addikt

Suliban vagyok most, haza megyek bővebben írok majd. Egyébként HR-02 és Mine 2 ajánlották. Feljebb írtam mikre gondoltam én.

HyperX

(#44182) G@ß!


G@ß!
őstag

Amd Ahtlon 64 2200+ (1800mhz) socket 939re milyen hűtőt ajánlanátok? Ventit automatikusan cserélnék egy 800rpm-es s-flexre.
Gábor

(#44183) canniball válasza canniball (#44157) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44184) hommeros


hommeros
őstag

Hello!

AM3+-ra keresnék én vízhűtést. Tud valaki ajánlani valami okosságot 25k-ig?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#44185) KaiotEch válasza hommeros (#44184) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

CM Seidon 120M

(#44186) zsoca74


zsoca74
csendes tag

Sziasztok 2 cpu hűtést néztem ki magamnak de nem igazán tudok választani. Az egyik az Alpenföhn Brocken a másik pedig Scythe Mugen 3 vagy esetleg Scythe Mugen 3 Rev.B PCGH-Edition. A cpu egy amd phenom ii x4 965. Szerintetek melyik lenne a legideálisabb választás?

(#44187) KAMELOT válasza zsoca74 (#44186) üzenetére


KAMELOT
titán

MUGEN 3 mehet. PCGH meg csak annyi, hogy 2 venti van hozzá.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44188) kromatika válasza zsoca74 (#44186) üzenetére


kromatika
veterán

+1 a Scythe Mugen 3-ra. :K

(#44189) Potzee válasza Gery15 (#44118) üzenetére


Potzee
addikt

Na, Gery15, tessék! Itt van neked Z600! :DDD
csak halkan jegyzem meg, hogy nálam a HR-02 Macho Full passzívan (nincs venti a házban, sem a cooleren!) egy (max.65W TDP) procit 40 C fokon tart netezés közben

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44190) KAMELOT válasza Potzee (#44189) üzenetére


KAMELOT
titán

Gyenge az a CM Z600. MUGEN jobban hűt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44191) Gery15 válasza Potzee (#44189) üzenetére


Gery15
addikt

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy mit vegyek. :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#44192) dav<3


dav<3
tag

Helló tudna valaki ajánlani valami durva hűtést procira 155mm-ig? max 20k-m van rá!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44193) kromatika


kromatika
veterán

bocs ez dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#44194) kromatika válasza dav<3 (#44192) üzenetére


kromatika
veterán

Thermalright Macho 120 :K

(#44195) Potzee válasza Gery15 (#44191) üzenetére


Potzee
addikt

Korábban volt Ninja 3-am és Brocken-em is...most egy HR-02 Macho-m van. Mind három cooler nagyon jó cucc, ezekkel nem tudsz mellényúlni. A Mine 2 is tuti hűtő, pláne, ár/érték arányban! Én most is a Macho-t venném.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44196) G@ß! válasza Potzee (#44195) üzenetére


G@ß!
őstag

Nem luxus neked egy ilyen (Intel Pentium DualCore E5300) procira egy olyan komoly hűtő? :B

(#44197) Potzee válasza KAMELOT (#44190) üzenetére


Potzee
addikt

Nagyon szép, de öreg csont...
A Macho előtt - kb. egy éve - gondolkodtam rajta, de végül nem ő lett...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44198) Potzee válasza G@ß! (#44196) üzenetére


Potzee
addikt

Változnak a koncepciók...
Korábban egy Q6600-on volt Brocken...akkor még játszadoztam...
Utána jött a passzív hűtéses mánia. hamarosan a tápot is PICO PSU-ra cserélem...
...a csend és a megbízhatóság nem luxus... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44199) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Milyen programmal tudom leellenőrizni azt, hogy a processzor jó vagy hogy egy kis fesznövelésnél még megfelelően működik-e?
1-2 programra gondoltam csak.

Live poor, die ritch.

(#44200) dav<3


dav<3
tag

Termalteke Frio-t néztem ki magamnak. Nos a házamba 155mm fér be a Frio viszont 165mm DE a tetején van egy piros kis fogóka aminek nem látom funkcióját ha azt levgánám/leszedném akkor nyerhetnék vele 1 cm-t? Valaki akinek van nem tudná lemérni nekem? Bármi segítséget elfogadok! :) Peace

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.