Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#44651) kromatika válasza Quicky (#44645) üzenetére


kromatika
veterán

A házadba a gyártó oldala szerint max 160mm magas hűtő mehet,tehát nyugodtan nézelődhetsz a 12 cm-es ventivel szerelt hűtők között is.Ha esetleg a keretbe bele fér akkor Xigmatek Gaia[link]

(#44652) Asbee válasza L1ZRRR (#44647) üzenetére


Asbee
veterán

Azért ne mond már, hogy csak cpu hűtésre 360-as radi kell, csúcs D5 pumpa, meg egy komolyabb blokk... A h100 is elég lenne, csak mivel nincs tartály így hamar átmelegszik...

[ Szerkesztve ]

(#44653) L1ZRRR válasza Asbee (#44652) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Minden relative... kinek mi...

Ha én vízhűtést építek akkor azt azért építem, hogy tudjak eszeveszettül tuningolni és zéró hang legyen, na most ez nem lehetséges, ha nincs megfelelő nagy radiátor, és nincs megfelelő pumpa.... vehetsz te DDC pumpát is, de annak olyan hangja van amivel ott vagy ahol a part szakad, ez az én véleményem, ha vízhűtést építek akkor olyat építek ami tényleg maxos.

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#44654) Asbee válasza L1ZRRR (#44653) üzenetére


Asbee
veterán

Hát pont ez az, kinek mi... Jelen esetben nem csúcs rendszert keresünk, eszeveszett tuningra, nulla zajjal, hanem egy megoldást ami teljesítményben jobb mint a h100 és árban nincs az egekben. Csupán ennyi.

(#44655) WaterWawe válasza Asbee (#44654) üzenetére


WaterWawe
őstag

4.6-4.7 a cél, és figyelembe kell venni azt, hogy úgynézem a gépházam tetejét hogy ebbe csak egy 2-es radi fér be, hangja meg úgy is lesz a ventik miatt.

(#44656) L1ZRRR válasza Asbee (#44654) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Jó, hát ha csupán ennyi a cél akkor :

Egy sima Dual Extreme radi , Switech micro tartály + pumpa , vagy egy T56 blokk, vagy meg moddolod a H100-at, és akkor nincs szükség a CPU blokkra.

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#44657) albinolynx válasza albinolynx (#44640) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezzel most mi a helyzet?

Ninja 3, vagy van olcsóbban jobb alternatíva?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44658) Potzee válasza albinolynx (#44657) üzenetére


Potzee
addikt

Ha nem szükséges az LGA2011 felfogatás akkor Scythe Mine 2 (9.9k-ért) tuti vétel!
[link]
vagy Thermalright HR-02 Macho (13k) vagy Macho Rev.A BW (14k)
A cikkben - és egyébként is - nagyon jól szereplő GELID GX-7 Magyarországon nem vagy nagyon nehezen beszerezhető...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44659) dav<3


dav<3
tag

Valaki nem tudja a Corsair Carbide 300r-be mekkora cpu cooler megy?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44660) Potzee válasza dav<3 (#44659) üzenetére


Potzee
addikt

A jelenleg kapható nagy dögök közül bármelyik.
ShellKretor tesztje szerint 175 mm.
" Az alaplaptól 17.5 centit mértem, a CPU cooler lehetséges maximális magasságát illetően "

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44661) dav<3 válasza Potzee (#44660) üzenetére


dav<3
tag

Akkor simán bele megy a Coolermasterem. Köszi. Miért van az hogy ha Prime95+-el maximum heatbe kicsit fingatom a gépet közben nézem CPUz-vel a procit a hőfok beáll 45 körülre aztán egyszer csak a Core Speed leesik 3000ről 800ra és vissza is hűl azonnal a proci 30akárhány fokra. Így nem tudok normális tesztet csinálni hogy meddig melegedne maximum.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#44662) Potzee válasza dav<3 (#44661) üzenetére


Potzee
addikt

Próbáld meg CoreTemp-el.
Én azt használtam a passzív tesztekhez, nekem bevált

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44663) GergoHD


GergoHD
tag

Sziasztok jelenleg van egy Cooler Master Hyper 212 Plus processzor hűtőm és ma kíváncsiságból kipróbáltam speedfan-al hogy ez tud el halkabb lenni megnéztem és azt láttam hogy alapból 100%-on ment(gondoltam magamba hát biztos ő tudja) ez a 100% kb 1840-60 RPM-et jelentett. Levettem ez egészet fokozatosan 55%-ra (iddle állapotban vagyunk természetesen) a hőfok 25-ről feljebb vánszorgott 26-ra és megszűnt a hang!! hangtalan lett a gép. Ez most jó és szép de ez játék közbe nagyon felszökik elméletileg^. Egyik kérdésem az lenne hogy lehet-e szerezni erre a processzor hűtőre olyan ventilátort ami halkabb és a hőfokot terhelés alatt tudja tartani? A másik kérdésem pedig, hogy lehet-e valahogy úgy szabályozni a ventilátort, hogy pl internetezés közben vagy ha nincs terhelés csak üresjárat stb akkor levegye a sebességet automatikusan ilyen csodásan halkra amikor pedig nő a használat akkor emelje az RPM-et is pl: BF3 vagy videokonvertálás vagy ilyesmi.
Köszönöm a válaszokat előre is.
(A processzorom ha fontos lenne egy AMD Phenom II x4 965 BE 3700MHz)

(#44664) jookomak válasza GergoHD (#44663) üzenetére


jookomak
őstag

Alaplapfüggő. Nézd meg a lapod leírásában, hogy milyen venti-szabályzó módok vannak. Bizonyos giga, asrock, asus lapokhz meg adnak egy programot, amivel mindezt tudod bűvölni.

(#44665) Quicky válasza Potzee (#44649) üzenetére


Quicky
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Nem is gondoltam volna hogy a CM hűtők nem olyan jók, mint ahogy én gondoltam, pedig jó nevű gyártónak ismertem meg!

(#44666) Potzee válasza Quicky (#44665) üzenetére


Potzee
addikt

Ó, nem. Én nem azt mondom, hogy nem jók... :N de én konkrétan a TX3-at hanyagolnám ha van egy egy EKL, egy AC Freezer 7 Pro vagy Loki.
Én a közép és felső kategóriában is más coolert részesítenék (részesítettem) előnyben. Szerintem - sem a Hyper 212, sem egy V8 a kegóriájában nem egy kiemelkedő cucc...és nekem hangosak a CM ventik...de azt nem lehet kijelenteni, hogy nem jó vagy nem olyan jó hűtők. Biztosan rengeteg pozitív tapasztalat is van a CM coolerekről.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44667) GergoHD válasza jookomak (#44664) üzenetére


GergoHD
tag

Oké köszi egy ASRock 880G Extreme 3-as alaplapom van majd akkor mindjárt utánanézek ennek a dolognak.

(#44668) kromatika válasza GergoHD (#44663) üzenetére


kromatika
veterán

Az biosban,laptól függetlenül,be tudod állítani hogy hány fok felett kapcsoljon feljebb a proci venti.

(#44669) kromatika válasza Quicky (#44665) üzenetére


kromatika
veterán

Jó hűtők azok.Pl COOLER MASTER Hyper 612S ,412,és az EVO jól sikerült model :K De a TX 3 valóban nem jó ár értékű model.

[ Szerkesztve ]

(#44670) jookomak válasza kromatika (#44669) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem egyik cm hűtő sem éri meg, mindegyiknél van jobb, és olcsóbb.

(#44671) kromatika válasza jookomak (#44670) üzenetére


kromatika
veterán

igen. :K új áron én sem vennék cm-et.

(#44672) GergoHD válasza kromatika (#44668) üzenetére


GergoHD
tag

Köszi me is próbáltam de nem igazán van benne jó beállítás eddig full on-ra volt állíva a cpu fan most átállítottam automatára ott van most olyen hogy target temperature amit csak 45C-ig lehet levinni és van egy olyan hogy target level ezt kitapasztaltam hogy 6-os levelen a jó. Minden megy is szépen de emint elkezdem terhelni föl megy 45C fölé és nem kapcsol rá sőt még 50C felett sem. Leszedtem az Asrock oldalárol azt az OC tweakert vagy mit és kb az is ugyan ez a bios beállítások csak kihozva egy jobb grafikus felületre.
:W

(#44673) Kirir


Kirir
tag

Kinéztem magamnak a Thermalright HR-02 Macho típusú hűtőt, ám két változatot is találtam.
1. Macho Rev.A(BW) [link]
2. Macho Rev.A [link]
Mi a különbség a két termék között?

(#44674) jookomak válasza Kirir (#44673) üzenetére


jookomak
őstag

A bw-hez újabb venti jár, mert a ty-140 megszűnt, és jó 2011 foglalatra is. Ennyi.

(#44675) DjKriston01


DjKriston01
tag

Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne, hogy egy fx8320ra megfelelő alapfeszen megfrekin egy arctic cooler freezer pro 64?

[ Szerkesztve ]

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#44676) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Hali!
Procihoz jó szerintetek ez a paszta?

Arctic Silver 5 Thermal CPU Paste

Origin: BlessedElroy

(#44677) anytime válasza Kirir (#44673) üzenetére


anytime
őstag

Nekem BW-m van, igaz csak egy napja tesztelem, próbálgattam már ventivel és anélkül is.
Minősége, szerelhetősége és ahogy mérem a hőfokokat, első osztályú darab, nagyon örülök neki.
Az is igaz, hogy a jelenlegi konfigom és azok az irodai alkalmazások + net, nem is teszik próbára, a venti 600-on pörög:)

(#44678) kromatika válasza DjKriston01 (#44675) üzenetére


kromatika
veterán

szia.mit jelent hogy megfelelő alap feszen?lenne tuning vagy nem?egyébként ha újonnan vennéd a freezer pro 64-et,attól jobb választás ugyan annyiért a xigmatek loki,vagy az alpenföhn sella.teljesítményben mind kettő jobb,és ráadásul ezeken ha idővel hangosabb lesz a venti a kelleténél,gond nélkül tudod cserélni.

(#44679) kromatika válasza BlessedElroy (#44676) üzenetére


kromatika
veterán

igen jó.a világ legjobb pasztája,és a szilva lekvár között max 3-4fok különbség van. :K

(#44680) BlessedElroy válasza kromatika (#44679) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

köszi, ez igazán hasznos volt.

Origin: BlessedElroy

(#44681) DjKriston01 válasza kromatika (#44678) üzenetére


DjKriston01
tag

Egyenlőre csak tuning nélkül, a hűtő meg már megvan.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#44682) Kirir


Kirir
tag

Asrock Z77 Extreme 4 [link] alaplapra kerül egy Thermalright HR-02 Macho [link] hűtő. Azt szeretném tudni, hogy ez mellé elférne a következő két memória modul: PATRIOT Viper 3 Series 2 x 4 GB DDR3-2133 PV38G213C1K [link]
Ha nem jó topicban tettem fel a kérdést, akkor kérlek irányítsatok át.

(#44683) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Azon gondolkodom hogy a H110-et nem lehet felszerelni a dual 12CM-es radi helyre? Mert hely az lenne hozzá csak a csavar menet túl széles lenne.

(#44684) KAMELOT válasza Kirir (#44682) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább Low Profile Corsair vagy Kingston ramokat vegyél.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44685) Potzee válasza Kirir (#44682) üzenetére


Potzee
addikt

43,25 mm
Ekkora helyre számíthatnak a ramok a Macho alatt.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44686) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Tegnap kicseréltem a gépbe a processzort és kicsit meglepő látvány fogadott a hűtőnél.
Csak egy kisebb részen volt ilyen, talán azért sem ment 60 fok felé a CPU.

Live poor, die ritch.

(#44687) gyuribácsi88 válasza gyáliSanyi (#44686) üzenetére

A gépet 1-2 havonta illik takarítani. :K

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#44688) #68157440


#68157440
törölt tag

Sziasztok
Melyek a legjobb procihűtők 15.5cm magasság környékén? :)
ár 10-13 ezer körül.

(#44689) Potzee válasza #68157440 (#44688) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright Macho 120 - 150mm
Zalman CNPS 10X Performa 2 ventivel - 152mm

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44690) anytime válasza gyáliSanyi (#44686) üzenetére


anytime
őstag

Ez sem két hete volt takarítva :B ;)

(#44691) Potzee válasza WaterWawe (#44615) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Ashura :F
computerbase test
6 db-6 mm-es heatpipe
140 mm-es venti
Keskeny kialakítás. A heatsink és a venti nem lóg túl a felfogatási felületen...
Elférnek a ramok...mellette!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44692) XaraX válasza XaraX (#44643) üzenetére


XaraX
addikt

Meg is rendeltem az Iponban az SB-E Extreme-t, ahogy látom, az utolsót.

(#44693) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Milyen "népszerű" CPU hűtőt ajánlanátok, ami jó S775 és S1155-re is?
Keret 5-6 ezer használtan az aprók közül.

Live poor, die ritch.

(#44694) #68157440 válasza Potzee (#44689) üzenetére


#68157440
törölt tag

Köszi! Az a Zalman lesz a nekem való 2 ventivel. :)

(#44695) Potzee válasza #68157440 (#44694) üzenetére


Potzee
addikt

Alapból 1 ventivel adják! ...de bármilyen 120 mm-es ventit fel tudsz rá tenni!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44696) Strix Aluco válasza gyáliSanyi (#44693) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Zalman CNPS5X Performa / Alpenföhn Sella / Xigmatek Loki, használtan (ha találsz) Xigmatek Gaia.

(#44697) gyáliSanyi válasza Strix Aluco (#44696) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ezek közül melyikek halkabbak?

Live poor, die ritch.

(#44698) XaraX válasza XaraX (#44692) üzenetére


XaraX
addikt

A kérdésem az lenne, ha egy Scythe Kaze Master Pro vezérlőre akarom kötni a ventiket, a bekötés a hozzá adott kábellel megy akkor is?
Azaz molexre is dugom és a vezérlő kábelére is?
Ahogy néztem a leírásban, alaplapra kötve így kell, ha minden igaz, gondolom, nagy az áram felvétele a ventiknek..
Hátha van itt valaki, aki tudja. :R

(#44699) sanszika1


sanszika1
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem hozzáértőktől. :) AMD Phenom II X4 955 típusú procimon a gyári hűtés hangja majdnem olyan hangos, mint egy Boeing turbinája. ("Alap" használaton is, HD filmek, játék közben meg konkrétan nem hallom a saját hangom tőle...) Most értem el azt a pontot, amikor végleg megelégeltem és elhatároztam, hogy befektetek egy új coolerbe, de nem igazán vagyok már tájékozott a piacon és sajnos nem tudom melyik típus a legjobb ár/arány értékű jelenleg. Esetleg pár ötlet tapasztaltaktól, profiktól? Van mellette egy VGA Sapphire HD6770 vga, egy LC Power 420H táp és egy Samsung 500 GB sata hdd, szerintetek érdemes lenne további ventikkel ellátni a konfigot?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#44700) Kirir


Kirir
tag

Melyikkel járnék jobban:
1. [link]
2. [link]

Azért ebben a márkában gondolkodok, mert csak jókat olvastam róla eme fórumon. Ha van legalább ilyen vagy nagyon hasonló teljesítményű másik lehetőség, akkor nagyon örülnék, ha meg lenne osztva velem az információ. Low Profile változatok előnyben és azt szeretném, ha az adott MHZ-t alapból 1,5 V feszültség mellett produkálná.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.