Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33501) a_tesz válasza MaciG (#33499) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Szoktak. Szerintem a strucceffektus a száguldozás oka (ha én nem látom, ők sem látnak), pedig már elég régóta vannak éjjellátó kamerával felszerelt sebességmérők is a rendőröknél.

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#33502) Reaper válasza MaciG (#33499) üzenetére


Reaper
őstag

Én december 27ikén este fél 12kor haladtam át 68km/h-val Monorierdő zsúfolt főútján, és ezt díjazták egy fotóval, szóval igen. De Pesten is legutóbb a Kacsóh Pongrác felüljárót figyelte egy Octavia valamikor 11 fele.
Bezzeg a Váci úton még nem láttam őket esténként, pedig ott igazán nem normálisan szoktak "gyorsulgatni".

[ Szerkesztve ]

(#33503) fatal` válasza MaciG (#33499) üzenetére


fatal`
titán

Szoktak, még hajnali 2-kor is előfordul néha.

(#33504) -v- válasza MaciG (#33499) üzenetére


-v-
addikt

Na jó, de nekik nem a száguldozók kiszűrése a cél, hanem a bevétel ;) :K
Este lehet van egy két autó, aki eltolja neki, de sokkal kisebb a forgalom... nappal szerintem jobban megéri nekik mérni. Gondolom este is max. ott mérnek ahol van forgalom és nagy bevétel várható :)

[ Szerkesztve ]

(#33505) IreN!CuS válasza Reaper (#33502) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ha mérni nem is mérnek de én rengetegszer találkozok rendőrökkel a vácin hajnali 1-2-3 körül , életem első igazoltatás is ott történt ( 4 évvel a jogsiszerzés után :) )

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#33506) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Éjszaka azért bonyolultabb a dolog.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33507) Troy. válasza Mr.Grincs (#1361) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Most erre van szabály? Lehet félmeztelen vezetni, vagy sem? Valaki? :)

üdv

.

(#33508) philoxenia válasza Troy. (#33507) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, sot szerintem meg szabad is, ha nem balesetveszelyes. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33509) mezis válasza Troy. (#33507) üzenetére


mezis
nagyúr

Motoron legyen rajtad legalább egy bukósisak....

mezis

(#33510) mukibuci válasza philoxenia (#33508) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

csajoknak is? :DDD vagy az már veszélyeztetés? :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33511) mezis válasza mukibuci (#33510) üzenetére


mezis
nagyúr

Lakott területen belül csak úgy dudálni ? :DDD

mezis

(#33512) amargo


amargo
addikt

No, ma a Szerémi úton a Lágymányosi híd felé rendeztek egy illegális versenyzést 20' környékén.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33513) fatal` válasza amargo (#33512) üzenetére


fatal`
titán

Remélem összetörték magukat.

(#33514) DEV_NULL válasza fatal` (#33513) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Kedves. :R

(#33515) feka007


feka007
nagyúr

Ma sikerült berepesztenem a lökhárító jobb oldalát a Mondeo-nknak (mintakép), úgyhogy megvolt az első "állatságom" a fél éves vezetési pályafutásom alatt. :DDD Van 1 rohadt oszlop a kocsibejárónkkal szembe az út másik oldalán (szűk 1irányú út), Y-nal kell ráfordulni beállásnál, kicsit korrigálni kellett, vissza kellett gurulnom egy métert, de elfeledkeztem az oszlopról.. Még szerencse, hogy csak a lökhárító repedt be, szélvédő meg ajtó nem sérült, mert akkor esélyes, hogy azért már buktam volna egy kis pénzt. :D De így is elég szar érzés azért. Talán azért kellett ez most, hogy jobban odafigyeljek mostantól. Sajnos úgy érzem, hogy már elég jól tudom kezelni a kocsit (váltás reflexből megy már), viszont rutin híján nem mindig tudom, hogy mire figyeljek oda
Pl. befordulást forgalmas főútról emelkedős 1 irányú utcára szépen megoldottam az eset előtt, de ha elcsesztem volna a váltást vagy vmi, akkor a fentről jövő kocsinak esélyes, hogy vészfékeznie kellett volna előttem, vagy talán oldalról belém is száll., ha pont kotorászik vagy ilyesmi Utólag belegondolva elég rizikós volt. Viszont így nem lett semmi baj, le se kellett fékeznie.
Ettől függetlenül sztem jól vezetek (elsőre meglett a forgalmi, még a 30 órát se kellett kivennem), de azért még van mit tanulnom :D Apum meg sajnos nem az a fajta, aki nagyon jó hatással lenne az emberre, tanulni nem, de idegbe verődni lehet tőle. Plusz ha vmit elcseszek, akkor csak utólag okos, de előtte nem segít, hogy mit hogy kéne csinálni, hogy jó legyen. Tipikus sz.r oktató lenne, akitől menekülnének az emberek

[ Szerkesztve ]

(#33516) mezis válasza feka007 (#33515) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne búsulj, én több évtizedes vezetési gyakorlattal horpasztottam a két napos autóm sárvédőjét egy kis terelőoszlop figyelmen kívül hagyásával. :o

Igen, jó lenne, ha semmi nem vonná el az ember figyelmét a vezetéstől. Lehet az egy előző eseménysor, amit még nem dolgozott fel az agy.

Valóban azt mondják a statisztikusok, hogy az a legveszélyesebb szakasz, amikor már van 1-2 éves gyakorlat és az ember azt hiszi, hogy lazíthat.

Tanulás tapasztaltabbaktól: dönteni a pilótának kell, kritikus helyzetben pláne nincs idő még csak egy tanács (beleszólás) elfogadására sem. Vagyis ha utazik veled tapasztalt sofőr, akkor inkább csak utólag kellene kielemezni egy - két eset tanulságait. Amikor már fehér asztal mellett ültök.

mezis

(#33517) Möhe


Möhe
addikt

Mai, "miért közlekednek egyesek gyalogosan úgy,mint egy állat?"

Nagy (2x2 főútra kanyarodó/keresztező), lámpás kereszteződés. Gyalogosnak autósnak (jobbra kisívben) egy időben zöld jelzéssel.
3ik kocsi vagyok ,a sávnak és a gyalogosoknak zöld, de már hallani egyre hangosabban a szirénát. A főúton rongyol a mentő de a gyalogosok veszettül kapkodják a fejüket(a kocsisor áll) hogy milyen gyorsan jön és hogy átérhetnek-e még,egyik része tekereg a másik meg rohan mindkét irányba.
Ennyi balf...t :(

(#33518) feka007 válasza mezis (#33516) üzenetére


feka007
nagyúr

:R

Na igen, csak apumnak az olyan dolgok a fontosak, hogy a háztól ahogy kijövünk a lejtőn mehet üresbe, mert akkor úgy szépen legurulunk 50-60-nal, ha nem bénázik előttünk senki, a Dunáig kb (és akkor keveset fogyaszt). Csakhogy nem feltétlenül kéne ilyenekkel traktálni kezdőként, eleve van ott egy 40-es tábla is :D Neki kicsit más több, mint 1 millió km tapasztalattal..

(#33519) amargo válasza feka007 (#33518) üzenetére


amargo
addikt

Kezdő vezetőnek sok minden fontos, apukádnak minden bizonnyal van egy akkora tapasztalat bázisa, amiért érdemes hallgatnod rá. Amiket kezdő sofőrként szoksz meg, azok nagyon sokáig fognak végigkísérni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33520) MaciG válasza Möhe (#33517) üzenetére


MaciG
addikt

Én meg egy olyan szerb rendszámú autóval találkoztam, aki azt csinálta, hogy mikor jött a mentő a főúton, akkor mindenki igyekezett lehúzódni meg lassítani , ő meg elkezdett gyorsítani és előzni a kocsikat a mentő előtt haladva. :U

BANZAII

(#33521) philoxenia válasza feka007 (#33518) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, mikor már a Dunában úszik a kocsi, kicsit visszalassul... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33522) Debilon válasza feka007 (#33518) üzenetére


Debilon
addikt

meg mondjuk 20 éve mikor vizsgáztam, még az volt az oktató első mondata egy lejtős rész előtt, hogy sosem gurulunk lejtőn üresben

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#33523) philoxenia válasza Debilon (#33522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem is szoktam, csak a kocsi, nekem jól tele kéne hozzá szívni magam... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33524) Calogero válasza Debilon (#33522) üzenetére


Calogero
addikt

2007-be is ezzel kezdte a oktatóm.

Én amúgy nem is tudnám menet közben üresbe tenni.

(#33525) philoxenia válasza Calogero (#33524) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Leállítod a motort?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33526) bitpork válasza philoxenia (#33525) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Motorféket kell használni, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33527) Troy. válasza philoxenia (#33508) üzenetére


Troy.
addikt

:P

Még egy kérdés volna: ha valaki csak szemüvegben vagy kontaktlencsében vezethet, akkor kell magánál tartania pót szemüveget? Tehát szemüveg plusz szemüveg, vagy kontaktlencse plusz szemüveg?

.

(#33528) DeFranco válasza Troy. (#33527) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tényleg, amúgy ezt a rendőr hogy ellenőrzi? Mi van akkor, ha be van jegyezve, hogy csak szemüveggel vezethetek, és azt mondom, kontaktlencse van a szememben... csak nem kötelezhet arra, hogy vegyem ki, mutassam meg.

(#33529) neduddki válasza Troy. (#33527) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szemuveg melel meg sose kirtek, de hogy kontaklencse melle szoktak az bisztos ha kotozkodos, de azt mutacc amit akrsz kab ugyse tud mit kedeni az ut mekllet vele

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33530) DEV_NULL válasza neduddki (#33529) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Kérlek mond el, Te mit élvezel ebbe?

(#33531) neduddki válasza DEV_NULL (#33530) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azt hiog ahujjek bekenhagyak:- )))

ud

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33532) Zozzant válasza Troy. (#33527) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen, pontos megnevezés "szemüveggel vagy kontaktlencsével vezethet" mellé kell pótszemüveg. Mindegy mi van rajtad éppen. 12. sorban ottvan,hogy 01.06 ez az a szám: szemüvegben vagy kontaktlencsében lehet csak vezetni. Ha csak a 101 van akkor csak szemüvegben.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33533) parandroid válasza Zozzant (#33532) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig hall valami újat az ember. De ... öööö..., bár folyamatosan szemüveget hordok (tehát otthon felejtés, vagy elvesztés kizárva), nekem egyáltalán nincs pótszemüvegem... Akkor most vegyek egy 300 Ft-os teszkós szemüveget alibiből?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33534) Zozzant válasza parandroid (#33533) üzenetére


Zozzant
addikt

Szemüveget úgyis csináltatsz mert "elkopik" én az előző szart bedobtam a kesztyűtartóba, kész. Azzal még látok esetleg hazajönni ha elhagyom a kontaktlencsét vagy ha a szemüveggel lesz valami.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33535) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Sajnos ma szomorúan vettem át egy levelet melynek feladója a Közigazgatási Hatósági Szolgálat Vásárosnamény.
A kérdésem az volna, hogy nem kötelesek fényképet küldeni és alátámasztani az állításukat mely szerint tényleg vétséget követtem el?

úgy látom a közigbirsagon fent vannak..... :((

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33536) parandroid válasza Zozzant (#33534) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nope, egyszer vettem rendes keretet, amikor cserélni kellett az üveget, ebbe ment az is. Lassan az új lencse megint aktuális, most bogarat ültettetek a fülembe, lehet, hogy veszek egy új keretet a következő 15 évre, ez meg marad tartaléknak (bár sokra megyek vele, ha tényleg új lencse kell - ha meg nem, akkor miért csináltatnék másik szemüveget?)...

Anonymus: Ha gyorshajtásról van szó, akkor kapsz egy linket, ahol megnézheted a jól sikerült képedet a zinterneten.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33537) bitpork válasza anonymus89 (#33535) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pontosan milyen vétségről van szó? Mert ugye már vannak olyanok amikor elég a rendőrnek bemondani h pl egyirányú utcába haladási iránnyal szemben mentél és hopp, már szalad is a bünti és semmit nem tehetsz.

(#33536) peterkeT : de azt nem is a namányiek küldi ki hanem a Szombathelyiek, nem ? :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33538) Troy. válasza Zozzant (#33532) üzenetére


Troy.
addikt

Akkor miért nem írják bele a 110-es kódot? [link]

üdv

.

(#33539) Zozzant válasza Troy. (#33538) üzenetére


Zozzant
addikt

Az előző jogsimban 110-es volt a 12. sorban, most 01.06... a 110-es a csak szemüveges korszakból maradt bent a rendszerben szerintem, aztán jött a 01.06 kód mert feltalálták a kontaktlencsét is:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33540) DeFranco válasza Zozzant (#33539) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És hogyan ellenőrzi a rendőr, hogy benne van-e a kontaktlencse a szemedben?

(#33541) anonymus89 válasza bitpork (#33537) üzenetére


anonymus89
addikt

Gyorshajtás 50 helyett 75-76--> 80 ha 75-nél megáll akkor csak 30k.
Létezik valahol adatbázis, hogy megtudnám nézni mennyi a sebességkorlátozás? (már ha van kitéve és nem lakott terület)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33542) Zozzant válasza DeFranco (#33540) üzenetére


Zozzant
addikt

pl. megkérdezi, hogy milyen tábla az ott 400 méterre:) még nem volt rá precedens hogy érdekelte volna... egy ideig nekem is csak 110 volt bent azaz hogy szemüveggel, de kontaktlencsében nyomtam, soha nem kérdeztek semmit, aztán jogsicserénél bekerült a 01.06 így rendben van, de így sem érdekli őket.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33543) Troy. válasza Zozzant (#33539) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, nem tudtam. Szóval akkor kellene.

Hányan visztek magatokkal pót szemüveget?

.

(#33544) anonymus89 válasza bitpork (#33537) üzenetére


anonymus89
addikt

Már nem link

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33545) bitpork válasza anonymus89 (#33544) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy esne a nyavaja a pódiumos emberbe: erre van pénz, de hogy ne kelljen havonta futóműveshez vinni a kocsit arra nincs...:W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33546) parandroid válasza anonymus89 (#33541) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Benne kell legyen a határozatban, hogy mennyi volt az adott ponton a megengedett legnagyobb sebesség, és te mennyivel mentél. A linknek is ott kell benne lennie. Kibontottad te egyáltalán azt a levelet? És el is olvastad? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33547) anonymus89 válasza parandroid (#33546) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem foglalkozok a tartalommal, ha nincs benne fotó most nézem a google maps-en de sajnos ki van téve a lakott terület tábla.
kozigbirsag.police.hu-n fent van 3 kép is hihetetlen.... :W


bitpork

Azt még hozzáteszem, hogy ismerős mondta 4x kellett újrafesteni az egész hodályt mert nem egyezett 100%-ra pontosan a falak színe belül..... :U
Szóval teljes mértékben igazad van.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33548) parandroid válasza anonymus89 (#33547) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig megspóroltad volna a kérdést, meg a google mapsezést is. Amúgy fura figura vagy, hallod, azért egy hivatalos határozatot a saját érdekedben célszerű lenne azért alaposan átolvasni.

Szerk.: Ja, amúgy most jön az, hogy a szemetek, az ártatlan gyorshajtókat kergetik, mert ebből lehet sok pénzt csinálni, a gyerekgyilkosok meg pedofilek meg szabadon garázdálkodnak.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33549) anonymus89 válasza parandroid (#33548) üzenetére


anonymus89
addikt

Szerinted az emberek nem hibáznak, mert ezek szerinte Te mindent elhiszel ami le van írva előtted.... :U
Ne vedd sértésnek de én próbálok meggyőződni arról, hogy tényleg igazuk van-e....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33550) bitpork válasza parandroid (#33548) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát látod a Simont is most kapták csak el :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.