Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30101) Winner_hun válasza kételkedem (#30100) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megpróbáltam lenyomni a féket, de nem működik

Na persze, a videó végén érdekes módon működött. Csak úgy nem javul meg...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30102) Sotho válasza kételkedem (#30100) üzenetére


Sotho
őstag

Amióta tapasztaltam,hogy a kopjuter hibája miatt egy citroen xm ben menet közben kinyíltak a hátsó ajtók semmin sem lepődök meg, ügyes volt.

(#30103) kw3v865 válasza kételkedem (#30100) üzenetére


kw3v865
senior tag

Vajon mekkora az esély arra, hogy egyszerre hibásodik meg a gázpedál, a váltó és a fék? Nagyon minimális. Ebben az esetben szerencséje volt, de ettől a hülye picsától én azonnal elvenném a jogsit. Minden autó úgy van megtervzve, hogy satufék esetén még akkor is meg kell, hogy állítsa az autót, ha közben tövig nyomja a gázt. Ez teljesen alap dolog a mai autóknál.

(#30104) kételkedem válasza kw3v865 (#30103) üzenetére


kételkedem
addikt

Tételezzük fel, hogy a szőnyeg olyan szerencsétlenül gyűrődött, hogy a gázpedált benyomva tartotta, a fékpedált pedig nem engedte teljesen benyomódni. Automata váltós volt a kocsi, amiben lehet, hogy az elektromos kézifék le van tiltva bizonyos sebesség felett. (Nekem kézi váltós, kézifékkaros kocsim van, nem tudom pontosan hogy működik ez az automata váltós kocsiknál!) Tehát itt nem meghibásodásról van szerintem szó, hanem a körülmények szerencsétlen együttállásáról!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#30105) Dluinet válasza kételkedem (#30104) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kézifék nem lehet elektromos

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30106) mephi666 válasza kételkedem (#30104) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt nem értem, hogy nem próbált lábbal a pedál alá nyúlni, vagy "taposgatni", vagy bármi? mert ha a szőnyeg alágyűrődött, észre kellett volna vennie szvsz

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30107) kételkedem válasza Dluinet (#30105) üzenetére


kételkedem
addikt

Egy hete vezettem egy Citroen C5 kombit, abban csak egy kis kilincsszerűség volt a kézifék kapcsológombja az automata váltó választókarja mögött..

Opel Meriva kézifékje:

Elektromos kézifék

Az új, gombnyomással működtethető elektromos kézifék növeli a parkolás biztonságosságát és kényelmességét, továbbá csökkenti a vezető által kifejtendő erőt. Lejtős úton történő elinduláskor megakadályozza a gépkocsi hátragurulását, és automatikusan kienged, amikor a gépkocsi elindul.

Szükség esetén a hagyományos kézifékhez hasonlóan is használható a mozgásban lévő gépkocsi ABS-el szabályozott lassításához. Az opcionális Hill Start Assis (HSA) megakadályozza a hátragurulást az elektromos kézifék kikapcsolt állapotában.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#30108) Lauda válasza kételkedem (#30107) üzenetére


Lauda
félisten

A renault scenicben mar 2004-ben is volt elektromos rogzitofek, ismeros is pont akkor vett zsir ujat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#30109) Dluinet válasza kételkedem (#30107) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ilyent forgalomba lehet hozni MO-n? Én nem engedném.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30110) tomcsi23 válasza Dluinet (#30109) üzenetére


tomcsi23
veterán

A8-ban is kallantyús van. :U
De azért 190-nél berántani a kéziféket nem egyszerű feladat. Mert kb mire lelassul 80-ra, már izzik is, ha össze nem ég.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30111) mezis válasza mephi666 (#30106) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem automata váltós, "elektronikus gázpedál" (potméter+szervo motor) lehetett azon az autón. (A gázpedál a 10 éves Citroen C3-on -1.5 DCI és a 7 éves Renault Megane-on is "elektromos". Nézd meg jobban a saját autódat, lehet, hogy nem találsz bowdent...)

Lehet, hogy a fékszervo is hatástalan lett, azért érezte úgy, hogy nem fog ?

Ezekre a szuperelekronikus autókra kellene egy vészleállító: ha azt a kart kihúzza, akkor egy mechnikus rugós szerkezet összepréseli az üzemanyag vezetéket, vészvillogó bekapcsol.

mezis

(#30112) biker válasza Dluinet (#30105) üzenetére


biker
nagyúr

2004-es ScenicII 1,5dci-m van, hidd el, hogy lehet elektromos :)
automata elektromos kézifék, mint többen itt taglalták

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30113) biker


biker
nagyúr

elektronikus kéziféket 5km/h felett nem lehet behúzni
a mezeit se javasolt, mert a kézifék sokszor egy fél kiegészítő pofa csak, nem az egész hátsó fékbetét
nyomógombos indítás esetén 5mp-ig kell nyomni a start/stop gombot, és menet közben leáll a motor, szinte minden járműben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30114) lorcsi


lorcsi
veterán

(#30115) Lauda válasza biker (#30113) üzenetére


Lauda
félisten

Menet kozben nem all le, nem ezt akartad irni? Legalabbis amik nalunk voltak renaultok, abban hiaba nyomkodtad. :D

(#30116) brd válasza biker (#30113) üzenetére


brd
nagyúr

Az gyönyörű. Én még úgy tanultam, hogy a fő fékberendezés hibája esetén a kézifékkel meg kell tudnod állítani az autót.

The only real valuable thing is intuition.

(#30117) biker válasza Lauda (#30115) üzenetére


biker
nagyúr

leáll, főnököm rav4-e is leáll, a lexus is.
menet közben min 5mp-ig nyomod folyamatosan, leáll.

de üresbe is lehet tenni :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30118) Lauda válasza biker (#30117) üzenetére


Lauda
félisten

Hoppa, oke! :R ;)

(#30119) biker válasza biker (#30117) üzenetére


biker
nagyúr

Hopp, nem is olyan egyszeru :(
Menet kozben csak akkor all le, ha 5mpig nyomod, felengeded es 3-4x megnyomod roviden
Ezt mondjuk halalfelelem kozben nehez :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30120) bobsys válasza biker (#30119) üzenetére


bobsys
addikt

ez igy eleg baromsag

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#30121) biker válasza bobsys (#30120) üzenetére


biker
nagyúr

de véd attól, hogy a klíma bekapcs helyett a motort lődd le :)
én egyszer régen még a kulcsot is kivettem :) volt rajta ledes lámpa, asszony nem látott a sötétben, belső izzó kiégett, mondom itt a lámpa, kulcs ki, vááááááá fék :) parkolóban volt hálistennek...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30122) tomcsi23 válasza biker (#30121) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, kell hozzá vakmerőség. Kormány nem zárt le?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30123) biker válasza tomcsi23 (#30122) üzenetére


biker
nagyúr

egyenes állásban nem zár le, csak elfordításnál, hálistennek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30124) bobsys válasza biker (#30121) üzenetére


bobsys
addikt

:))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#30125) Lauda


Lauda
félisten

(#30126) Möhe válasza Lauda (#30125) üzenetére


Möhe
addikt

...a szomorú az ,hogy fel sem tűnik az öregnek hogy nem megy simán az autó :( ,megy tovább

de azért jót röhögtem rajta :DDD

(#30127) Lauda válasza Möhe (#30126) üzenetére


Lauda
félisten

Arra azert figyel, hogy a bukkanon ne menjen at gyorsan, de hogy fustol a gumi, az nem szamit. :DDD :DD

(#30128) mephi666 válasza Lauda (#30127) üzenetére


mephi666
nagyúr

sőt még üzemi féket is használt mellé :DDD :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30129) kételkedem válasza mephi666 (#30128) üzenetére


kételkedem
addikt

tud élni az öreg, az biztos! :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#30130) Möhe válasza Lauda (#30127) üzenetére


Möhe
addikt

nagyon harap a gép :DDD , és biztos ami biztos,behúzva tartja a kéziféket,nehogy meglóduljon ;]

(#30131) hdman


hdman
őstag

Laudának sok szeretettel:

:P

A képért külön köszi Szplöttyy-nek!

Sopron city :)

(#30132) Lauda válasza hdman (#30131) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! ;] :P Mar ismeros volt regebbrol.

Egyebkent ilyen szituacioban a kresz szigoruan tiltja az elozest, raadasul a lassu haladas is szabalyos, mivel indokolt, szoval a helyes valasz a NEM! :DDD

(#30133) hdman válasza Lauda (#30132) üzenetére


hdman
őstag

Köszi, hogy kifejtetted a miértjét, pont jelezni akartam, hogy lehet rossz a válasz, mert egy nyomon haladó bicakost lehet előzni. :DDD ;P

Sopron city :)

(#30134) Zozzant válasza hdman (#30131) üzenetére


Zozzant
addikt

Én inkább elütném... ;]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30135) Möhe válasza Zozzant (#30134) üzenetére


Möhe
addikt

ráhajtanék.... ;]

(#30136) GabN73 válasza biker (#30113) üzenetére


GabN73
addikt

Basszus, pedig télen mit kapott a mezei... :DDD

(#30137) hdman válasza Zozzant (#30134) üzenetére


hdman
őstag

ja, persze, aztán hazavinnéd megd.. khm ööö :D Ápolnád :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#30138) Lauda válasza hdman (#30133) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#30139) Zozzant válasza Möhe (#30135) üzenetére


Zozzant
addikt

Mivel vagy busszal?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30140) mephi666 válasza hdman (#30133) üzenetére


mephi666
nagyúr

kivéve, ha mindjárt ott van pl a gyalogátkelő, vagy a vasúti átjáró... ezek nem látszódnak a képen, de végülis k*rvára nem számít, hogy látszódik-e :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30141) hdman válasza mephi666 (#30140) üzenetére


hdman
őstag

Csak egy teszt: észrevetted a jobb oldalon az oszlopnál a kövér nőt? Nem? Na ugye! A gyalogátkelőt vagy vasuti átjárót ugyanigy nem fogod észrevenni, ha csak egy bizonyos pontra fókuszálsz :DDD

Sopron city :)

(#30142) Möhe


Möhe
addikt

Hogy álltok a területi rendszámos kérdéssel?
Elég gyér kifogással magyarázzák a bevezetés okát. Pláne hogy ugye megint a mi zsebünket terheli a csere.

(#30143) Dluinet válasza Möhe (#30142) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor már személyhez kéne kötni a rendszámot, nem autóhoz, így nem lesz belőle semmi.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30144) plömplöm válasza Möhe (#30142) üzenetére


plömplöm
őstag

csak 53milliárd, ugyan már...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#30145) 8th válasza Lauda (#30125) üzenetére


8th
addikt

Erről a videóról mindig drága jó nővérkém jut az eszembe :D . Hátul dobfékes az autójuk. Este beállt a ház elé reggelre szépen összegyógyult a fék az éjszakai -20°c fokban. "Úr isten most mi lesz, hogy megyek így dolgozni gyorsan hívjunk egy taxit stb..." Kiröhögtem, hoztam egy kalapácsot és a szeme láttára rákúrtam kettőt a kerékre. Öcsém! Azt a sipákolást wazze! "Te teljesen hülye vagy? És ha eltörik a kerék?" Á sírtam bazdki. Mikor autós témában kérdez mindig ezzel szívom a vérét. ;]

(#30146) Lauda válasza 8th (#30145) üzenetére


Lauda
félisten

Eltorik a kerek...az komoly. :DDD ;] De hat honnan tudhatna. Te sem tudsz kormot lakkozni. :P

Vagy igen? :DDD :DDD

(#30147) MaciG


MaciG
addikt

Ezek a sünök egyre jobban álcázzák magukat. Tegnap este mikor az utcán sétáltam, megáll mellettem egy külföldi rendszámú nagy fekete terepjáró sötétített ablakokkal, nézem is ez meg mit akar, majd mikor lehúzza a koma az ablakot akkor látom benn ül 3 sün, és érdeklődnek mit is csinálok itt kint éjjel (rutin igazoltatás ugye). Szóval nem árt az óvatosság... :U

BANZAII

(#30148) Möhe válasza MaciG (#30147) üzenetére


Möhe
addikt

(#30149) Lauda válasza Möhe (#30148) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek mar mindent kitalalnak a szemetkedeshez. Koltsek gyogyszerre, de fajjon is evtizedekig azt kivanom. :W

(#30150) Zozzant válasza MaciG (#30147) üzenetére


Zozzant
addikt

Tán már kijárási tilalom is van bakter?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.