Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30551) Lauda válasza #64791808 (#30550) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el a cikket. :U

(#30552) Dluinet válasza #64791808 (#30550) üzenetére


Dluinet
nagyúr

abszurdisztánban minden veszteséges ami máshol nyereséges

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30553) philoxenia válasza MaciG (#30548) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A MÁV nem kap pályahasználati díjat, hanem fizet... /A Trakció, Start stb.../ A VPE a MÁV-tól teljesen független... [link] Természetesen minden vasútvállalat szintén... Itt nagyjából arról van szó, hogy sok ilyen vállalkozás addig biznisz, míg támogatás van rá valamilyen formában...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30554) Möhe


Möhe
addikt

Jóidő,gyalogosok mint a sáskás minden felé. Elengedem ,megvárom amíg átér, jön a következő kereszteződés,jönnek mennek itt is, van aki körbe sem néz (neki lehet természetes dolog lelépni az útra) :((( . De van egy barom aki umva ráérősen az út közepén rágyújt,persze megáll mert hát a menetszél elfújja a lángot. Itt durrantam el,többet nem engedtem át,mára vége az udvariasságnak. 1 sudribunkó miatt felkaptam a vizet és csak a babakocsisnak adok előnyt.
:W

(#30555) Zozzant válasza tbs (#30546) üzenetére


Zozzant
addikt

Engem? Na attól nem lesznek gazdagok:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30556) tbs válasza Zozzant (#30555) üzenetére


tbs
addikt

Spec. magamra gondoltam, de Téged is..! Ha már így felhoztad... ;]

(#30557) MaciG válasza Lauda (#30549) üzenetére


MaciG
addikt

Elintézték, hogy az legyen. Viszont azt nem hiszem, hogy annyira naív vagy, hogy nem látsz a dolgok mögé ami az országban történik. Mindennél megvan ,hogy épp ki jár jól,stb. a lényeg, hogy általában mi nem. :U

BANZAII

(#30558) Lauda válasza MaciG (#30557) üzenetére


Lauda
félisten

Tehat magyarorszag lefizette/lemutyizta stb. az eut es ausztria kormanyat, hogy olyan szabalyokat hozzon, ami miatt 2012 vegen leallitjak a rolat? Inkabb en kerdezem, Te ezt komolyan gondoltad, vagy csak vicc?

[ Szerkesztve ]

(#30559) MaciG válasza Lauda (#30558) üzenetére


MaciG
addikt

Ugyanazt kérdezem amit te is. Olvastad a cikket?

"...amely állami támogatás hiányában veszteségessé vált." Akkor ki is szüntette ezt meg? :U

BANZAII

(#30560) Möhe válasza Lauda (#30558) üzenetére


Möhe
addikt

Akkor átfogalmazva neked: állambácsi nem csinált semmit ennek megvédése érdekében.Alényeg ugyan az,kussoltak,mert valakinek biztos így lett jó.

(#30561) Lauda válasza MaciG (#30559) üzenetére


Lauda
félisten

rios kampec. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30562) Lauda válasza MaciG (#30559) üzenetére


Lauda
félisten

Osztrak allami tamogatasrol beszelunk, nem magyarrol. Ezek szerint ausztria kormanya osszejatszik a magyarral? Abszurd lenne.

(#30563) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a "miért vezet mindenki úgy, mint egy hétvégi mazsola" mai adása. Megyek haza, hajtok fel ferihegyi gyorsforgalmira a Shellnél. Itt napközben óvatosnak kell lenni mert folyamatosan jönnek úgy kell felsorolni a sávról. zöld golfos/polos ÁLL a felhajtósáv közepén, balra indexelve. mondom remek... aztán mikor már vagy húsz mp-e állunk és simán vagy 3x ki lehetett volna menni elkezdek dudálni, mert ha én megyek ki és elindul az nem túl jó. végül úgy fél perc után (és dudálgatás) után egy furgon lassítva kihajt és villog, hogy mehetünk, kimegyek, akkor is rátenyerelek a kürtre hogy kapjon már észbe. a pitsa közben TELEFONÁL, nem zavartatva magát, és a másik irányba nézve. mikor persze elhaladok mellette, kijön mögém... :W :U

később a 2x2 sávos úton ferihegy1 után is láttam, hogy a szembe belső sávban haladó jóembert villogja le épp egy mercis taxis, mert az se ment gyorsabban mint hatvan kb...

(#30564) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Villanybicikli...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30565) Lauda válasza philoxenia (#30564) üzenetére


Lauda
félisten

Idiotaja. :W

(#30566) Beri válasza philoxenia (#30564) üzenetére


Beri
addikt

Majd kihozzák az autóst bűnösnek szépen, ahogy mindig szokás és az ügyet lezárják.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#30567) MaciG válasza philoxenia (#30564) üzenetére


MaciG
addikt

"a kerékpár vázán álló hatéves kislány" -Mert lehet egy bringán ketten is utazni? (nem tandemről beszélek)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#30568) philoxenia válasza MaciG (#30567) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, csak nem szabad... Nyilván a robogóstílusú villanybicikli volt a balesetben szereplő:

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30569) whitezo88 válasza philoxenia (#30568) üzenetére


whitezo88
nagyúr

továbbá a zebrán biciklivel CSAK gyalogosan szabad átkelni. főleg nem a vázon állva!

(#30570) Zewa válasza whitezo88 (#30569) üzenetére


Zewa
senior tag

Való igaz, ez viszont nem változtat a tényen hogy autós b@szott figyelni. :W

Nah, így kell csapatni srácok! :))

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#30571) zsid válasza Zewa (#30570) üzenetére


zsid
senior tag

Volt neki fent jobb videója is, azon Halásztelekre ment karambolhoz gyermek sérülthöz. Ott minden játszott, járda, kerékpár út ... Kár, hogy a legtöbb videóját leszedte, én bírtam őket.

<tRucKdriFteR>

(#30572) whitezo88 válasza zsid (#30571) üzenetére


whitezo88
nagyúr

régebben láttam hasonló videót, ahol az volt, hogy milyen balfék módon reagálnak az autósok, nem mennek arrébb, nem mennek ki, stb... mentő meg be van ragadva.

(#30573) philoxenia válasza whitezo88 (#30569) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyanús, hogy nem keresztben ment a zebrán... A vázon meg a kisgyerek állt nem a biciklis... Ha ellenben tolta át a zebrán és úgy állt rajta a gyerek, akkor gyalogos...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30574) Zewa válasza zsid (#30571) üzenetére


Zewa
senior tag

Csak nem erre gondolsz? :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#30575) zsid válasza Zewa (#30574) üzenetére


zsid
senior tag

Nem, durvább volt. A csepeli temetőnél ment ki lassítás nélkül a kerékpárútra :)

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#30576) Beri válasza Zewa (#30570) üzenetére


Beri
addikt

Való igaz, ez viszont nem változtat a tényen hogy autós b@szott figyelni.
Van, amire nem lehet figyelni. Ilyen a fénysebességgel közlekedő biciklis.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#30577) mephi666 válasza philoxenia (#30573) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem nehéz úgy tolni, hogy a gyerek közben áll a "verdán": bringát is úgy a legjobb tologatni, ha fogja az ember rendesen a kormányt, az álló gyerek meg akadályozná ebben

#30576: velem történt eset pár évvel ezelőtt... még ex-el jártunk kocsival együtt reggelente melóba, egyik átlagos napon is mentünk a megszokott útvonalon, majd az egyik jobbra telizöldes-zebrás kereszteződés előtt kb 50 méterrel dejavu érzésem volt... mire odaértünk a lámpához, tisztán bevillant az esti álmom, hogy elcsaptunk ott egy biciklist: jobbról jött holttérből kb 20as tempóval és tisztán bevillant, ahogy jobbról belénkjön és átzúg a motorháztetőn... mondtam reflexből exnek, hogy lassítson, így is tett és jött is egy 30-40körüli nő bringával... nem láthattuk, mert takarásban volt... csomó ilyen kereszteződés van, ahol látja az elvetemült, hogy zöldje van, ami talán már villog (ilyenkor még simán zöld a lámpa az autósoknak is) és elkezd tekerni, hogy átjusson... persze a párhuzamosan érkező autóval elfelejt foglalkozni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30578) Lauda válasza MaciG (#30567) üzenetére


Lauda
félisten

Potulesben miert ne lehetne?

(#30579) philoxenia válasza mephi666 (#30577) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Simán tolható úgy is, a gyerek nem befolyásolja, a lábtartón állhat, egy hatéves gyereknek pont jó a magasság kb mellmagasságban tud kapaszkodni, egy ilyen járművet meg egyik kézzel a kormányt fogva, a másikkal az ülést tolja az ember általában...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30580) mezis válasza mephi666 (#30577) üzenetére


mezis
nagyúr

Én is úgy tapasztalom, hogy az ilyen lámpás - zebrás - biciklis jobb kis kanyar nagyon veszélyes. Mögöttem lévők is szeretnének haladni, gyalogosokat is figyelni, azonkívül csaknem 180 fokban jobbra kukkolni, hátha érkezik akár a gyalogosok takarásából egy bicikli. Meg ott vannak a holt terek.

Egy sima sáv váltásnak is van kockázata, de ennél sokkal kisebb.

Ha nem jönnek mögöttem, kivárom amíg a bicikli sáv piros és csak aztán kezdek kúszni...

mezis

(#30581) mephi666 válasza mezis (#30580) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, és ha valami hátul zárt haszongépjárművel megy az ember, akkor meg végképp nem látja a holttértől az ilyen biciklist... :U az meg pisloghat nagyokat, ha koppan... sokat bringázok én is, de az ilyen telizöldes helyeken mindig leszállok... szemből érkezve végülis látja egymást a 2 közlekedő, így ha figyelnek egymás reakcióira, akkor semmi gond... meg olyan helyeken sem, ahol van mondjuk több sáv, messze kereszteződéstől és a lámpa teljesen megállítja a keresztirányú forgalmat...

szerintem ahol lámpa irányítja a forgalmat, ott adódik több olyan lehetőség, amikor szvsz teljesen biztonságosan át lehet a zebra zöld jelzésénél kelni biciklivel is max 10-15km/h-s sebességgel :K csak hát ha lenne néhány kivétel, akkor sokan belekavarodnának könnyen és abból is adódhatna baleset... egyszerűbb teljesen tiltani a zebrán való biciklizést

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30582) mezis válasza mephi666 (#30581) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a zebrán eleve tilos a biciklizés. De ezek a bicikliseknek kiépített biciklisávok, amin a biciklis joggal gondolhatja az, hogy biztonságban van - akár 30-al tekerve is ! Sajnos több balsetnek kell ahhoz történni, hogy az illetékeseknek is aljusson az agyáig, hogy ez így nem jó.

Én csak azt az egyetlen megoldást látom, hogy zebra: bicikliút vége, "lóról", átmegy ahogy a többi gyalogos, aztán a lámpán túl ismét van bicikliút. (Esetleg különszintű kereszteződés a bicikliseknek. :DDD )

mezis

(#30583) Dluinet válasza mezis (#30582) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha rendesen körülnéz, és biztosan látja, hogy nem jön semmi, mert tök üres az út, akkor felőlem át is kerekezhet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30584) mezis válasza Dluinet (#30583) üzenetére


mezis
nagyúr

Felőlem is, akár a gyalogosok között is, csak ez a biciklisáv a külön zöld lámpával csalóka biztatás a biciklisnek, aki esetleg nem ismeri az autók problámáját. (Vagy elfelejti, mikor biciklivel közlekedik. ;] )

mezis

(#30585) mephi666 válasza Dluinet (#30583) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor igen... de ha körültekintés nélkül csak úgy átteker, mert a zebrára azt hiszi, hogy biztonságban van rajta, vagy szimplán a lámpa zöldjére hagyatkozik? mert az a baj, hogy ez a jellemző... pár hónapja még oktatóval keringtünk a városban, nevelt is rá, hogy "zebrát mindig fokozott óvatossággal közelítünk meg: gázt kicsit felengedjük és készenlétben vagyunk, hogy bármikor átléphessünk a fékre" ...egyik zebrától lehettünk kb 20méterre, amikor balról a sövény mögül jött valami béjemikszes keresztbe és már előttünk is volt... léptem azért szépen a fékre, hogy meg tudjunk állni (szerencsére mögöttünk nem volt senki, aki belénk csúszhatott volna) a gyerek semerre nem nézett, csak tekert át... oktató azonnal húzta le az ablakot és küldte a gyereket az anyjába, de ő rá se hederített... kb 100méterrel arrébb elhaladtunk mellette és akkor láttuk, hogy agybadugós fülhallgatóval zenét hallgat... a helyi járatos busznak biztos lett volna annyival hosszabb fékútja, hogy felkenődik az elejére hasonló helyzetben :U

rengeteg olyan helyzet van, amikor mindenféle tábla meg tiltás helyett elég lenne a megfelelő körültekintés... (pl minden irányba/irányból belátható kereszteződésben stoptábla, vagy a zebrán biciklizés tiltása és a többi) ...de erre nem lehet alapozni, hogy mindenki 100%os körültekintéssel közlekedik folyamatosan, ezért szigorú szabályok kellenek :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30586) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ma találkoztam az említett szituval anyuka villanybiciklivel kisgyerek /3-4 éves forma/ állt a lábtartón, várták, hogy keresztben átsuhanjanak az úton, a főutat keresztezve....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30587) Möhe


Möhe
addikt

Ha már biciklis téma.
Nálam a városban úgy néz ki hogy bicikli utat csinálnak a járda és az út közé. Egy zöld sávot fognak most beépíteni (füves fás 1 méter köbö). Öreg fákat vágnak ki napok óta,amik persze nem betegek,de útban vannak.
Valaki megint jól járt a városvezetésnél az ziher.

más:
Csak nekem furcsa hogy a gyalogos úgy bámulja a kocsit és totyog tovább ( megálltál neki mert már a felezőnél tartott) a zebra nélküli kereszteződésben hogy azt sem venné észre ha nekimenne egy táblának?

(#30588) biga


biga
senior tag

Ha ez titeket nyugtat, itt Fr.o-i indexhasználathoz képest a magyar maga a szabályosság :) Érdekes kettősség ez, mert egyébként a franciák (a déli területeket leszámítva) nagyrészt kifejezetten szabálykövetők. Gyorshajtás, piros lámpán áthaladás, elsőbbségadás, záróvonal ilyenek nagyon szigorúan büntetik (nem sok a bünti, hanem pontot kapnak, hamar ugrik a jogsi! De ezt már kibeszéltük itt :) ). De az index szerintem számukra egy rejtély mire jó. Sokszor úgy érzem olyan ötletszerűen használják. Mióta itt élek nem tudok pl rájönni, hogy náluk a körforgalomban milyen módon kellene indexelni (pedig igen sok van belőle). A legtöbben nem indexelnek. Aztán van aki befelé indexel jobbra, van aki balra :P. Aztán van aki bent végig indexel balra, és aztán ezek kombinációja kifelé :) Még nem tudtam rendszert találni benne. Kanyarodásnál hébe-hóba használják, és utána (ha valamiért az utomata nem veszi visza) úgy marad. Volt, hogy pályán egyet majdnem 120km-en át követtem (illetve idegesített aztán kielőztem és mögöttem jött), akinek kint maradt. Azt szoktam mondani, ha valaki jön otthonról hozzánk, hogy figyeljen erre nagyon, mert ha valaki jobbra indexel, még nem biztos, hogy balra megy :D
Érdekes módon a rendőrök erre valahogy itt sem harapnak.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#30589) Lauda válasza biga (#30588) üzenetére


Lauda
félisten

Tok mindegy mi van a vilagban, a forumon ugy is mindig az van, hogy itthon minden egy nagy xar, kulfoldon/normalis orszagban meg minden jo. Na aki ezt mondja, az nem jart meg kulfoldon sehol. :D

[ Szerkesztve ]

(#30590) biga válasza Lauda (#30589) üzenetére


biga
senior tag

Pontosabban én úgy mondanám, hogy minden nemzetnek megvan a maga keresztje. Mi magyarok élen járunk egymás b@sztatásában és az állandó siránkozásban akkor is, ha semmi okunk nincs rá. Itt pl épp az ellenkezője van, sokszor semmi okuk nincs rá, mégis büszkék és optimisták :) A pályahálózatunk pl semmivel nem rosszabb mint az itteni és jóval olcsóbb. Az intézményrendszer és a bürökrácia sokkal használhatóbb otthon és még lehetne sorolni. Csak ugye otthon az előbb említett állandó frusztráció mindenre rányomja bélyegét. Mindenki ideges. Az ügyintéző a hivatalban frusztrált, ezért számára csak nyűg az ügyfél. Az úton az előtted haladó zavaró akadály, aki csak azért van ott, hogy téged bosszantson. A rendőr az ellenséged (és ő úgy is áll hozzá sokszor, hiszen ő is ebben az állandó rossz hangulatban él és előtte lehet pont egy ilyen ügyintéző már felhúzta). Ezek csak példák. De aki akár csak 1-2 hetet eltölt itt (vagy sok másik országban) ráébred, hogy eddig ez az állandó közös frusztráltság mekkora teher volt rajta. Itt ez nincs. Senki nem zaklat senkit, az ügyintéző segítőkész, egalább úgy csinál, mintha te lennél a legfontosabb ügyfele (mindenkivel) - és mégis tetü lassan megy itt minden (az itteni TB kártyánk pl fél évig intézőött! Szinte minden ügy túl van bonyolítva, nehézkesen megy, mégse érzed miatta rosszul magad). Az utakon - bár igazából nem túl udvariasak - mégis partnerek, nem jellemző a türelmetlenkedés. Ha nekiállsz beállni egy parkolóba egy forgalmas úton, senki nem dudál rád akár hosszabb ideig is, hogy mit tökölsz (na mondjuk lent délen más világ van :) ).
Szóval nem jobb itt se sok minden, mi magyarok lehetnénk büszkék magunkra otthon is, mert nincs miért szégyenkeznünk. Csak annyi kellene, hogy a fejelben rend legyen és rájöjjünk, hogy magunknak tesszük ilyenné az országot...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#30591) Lauda válasza biga (#30590) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon jol megfogalmaztad, koszonom! :)

(#30592) Mikuland


Mikuland
tag

Üdv!
Erre a "mindenki útban van" esetre volt példám a napokban.
WagonR- el csapattam... :DDD kanyar, záróvonal, utolértem egy hatvannal tötyörgő gépet. Kezdem kedélyesen szidni a rokonait, mikor a tükörben látom a seggembe érkező Opel Insigniát.
Ember feje kékes és a szája szavakat formáz. Tudom, a Suzuki nem autó csak a miénk, előre nem menekülhetek - utólag előzéskor látom, hogy öreganyáink csapattak előttem - a kanyar végén szaggatott lehúzódok a szélre, hogy emberünk haladhasson sürgős dolgára.
Ezt a "mennék, de nem engednek a sz@ros kisautósok" mentalitást látom mindenhol....mikor a haverommal a kamionon haladtunk ott is simán bevág elé a zautós, pedig a negyven tonna csak rajta állna meg... :F
Ezek az index nélküli sietős márkák. Én balra is indexelek a körforgóban ha legalább két kijárót kell mennem, lássa az ember, hogy hol akarok kimenni, kifelé meg mindenképpen, mert aszondják bünti van. :U

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#30593) Beri válasza Mikuland (#30592) üzenetére


Beri
addikt

Ezt a "mennék, de nem engednek a sz@ros kisautósok" mentalitást látom mindenhol...
Tartott már fel egy M5, vagy egy E63 AMG? Na ugye, hogy nem :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#30594) biga válasza Beri (#30593) üzenetére


biga
senior tag

Hogyne tartott volna már fel! Múltkor pl pont valami nagy dög BMW tartott fel Karlsruhe felé menet. Vagy 40 percig kaparták össze a kivonult rendőrök/tűzoltók ami maradt belőlük. Pontosan nem tudtam azonosítani a típust a maradványokból, ezért a bizonytalan tipusmeghatárásom. Látod, ő pl nem 2 percet, hanem vagy 40 percnyit vett el az életemből!

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#30595) Dluinet válasza Beri (#30593) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A héten volt
Egy, városba 40-nel cammogott, 60-as táblánál a belső sávban.
Egy Ford, ami a városi elkerülőn (90-ven helyett) óra szerint 40-nel ment és végig záróvonal volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30596) zoo8800


zoo8800
veterán

[link] :W

rip and tear, until it is done

(#30597) MaciG válasza Lauda (#30578) üzenetére


MaciG
addikt

Az igaz, viszont azt meg akkor nem értem, hogy ha bringán lehet így, akkor robogón mért nem? :U

BANZAII

(#30598) Lauda válasza MaciG (#30597) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tiltja semmi a robogon valo szemelyszallitast. Csak a segedmotorkerekparon. Nekem is igy logikus, egy 50-es robogo felepitese sem igazan megfelelo erre, masreszt kotelezo a sisak, meg szerintem a menettulajdonsagai is olyanok, hogy nem feltetlen tudsz figyelni az utasodra, mondjuk egy potulesben ucsorgo gyermekre. Ellenben kerekparon igen.

(#30599) biga válasza zoo8800 (#30596) üzenetére


biga
senior tag

Már megint a fránya politika. Nem elég, hogy a nő kocsit tör, de aztán jön a párTja is és folytatja :D Vajon melyik leetett? :DD

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#30600) philoxenia válasza MaciG (#30597) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pótülésről szó sem volt.... A lábtartón áll a gyerek, mer' az pont jó neki.... :W Ütközéskor pedig, elég, ha ő megy neki valaminek, még nyilván rá is esik....

Kb. így, csak robogón:

Más országokban persze....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.